LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
20/5-2017 19:31
Tyrkiet
1. Lig (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Sivasspor 34 17 11 6 51 - 27 62
2. Yeni Malatyaspor 34 18 7 9 47 - 40 61
3. Eskisehirspor 34 16 11 7 62 - 44 56
4. Boluspor 34 16 6 12 56 - 53 54
5. Göztepe 34 15 8 11 55 - 51 53
6. Giresunspor 34 15 8 11 40 - 34 53
7. Altinordu 34 14 11 9 45 - 37 53
8. Ümraniyespor 34 12 12 10 42 - 38 48
9. Balikesirspor 34 10 12 12 56 - 48 42
10. Elazigspor 34 12 11 11 43 - 35 41
11. Denizlispor 34 11 10 13 46 - 45 40
12. Manisaspor 34 11 9 14 47 - 53 39
13. Gaziantep BB 34 9 10 15 37 - 46 37
14. Adana Demirspor 34 8 15 11 47 - 51 36
15. Samsunspor 34 9 9 16 27 - 46 36
16. Sanliurfaspor 34 9 9 16 38 - 46 36
17. Bandirmaspor 34 9 8 17 43 - 52 35
18. Mersin 34 6 11 17 35 - 71 26
KampePoint snitAntal mċlPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
306 44,89 817 2,67 143 (46,7 %) 89 (29,1 %) 74 (24,2 %)
Opdateret:
20/5-2017 19:31
Tyrkiet
1. Lig (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Sivasspor 17 12 4 1 34 - 6 40
2. Yeni Malatyaspor 17 11 4 2 25 - 12 37
3. Eskisehirspor 17 9 5 3 41 - 23 32
4. Boluspor 17 11 1 5 35 - 24 34
5. Göztepe 17 10 4 3 32 - 19 34
6. Giresunspor 17 11 4 2 25 - 11 37
7. Altinordu 17 9 6 2 23 - 11 33
8. Ümraniyespor 17 8 7 2 24 - 15 31
9. Balikesirspor 17 6 6 5 35 - 22 24
10. Elazigspor 17 8 6 3 28 - 16 30
11. Denizlispor 17 5 6 6 24 - 25 21
12. Manisaspor 17 7 4 6 29 - 24 25
13. Gaziantep BB 17 7 4 6 23 - 22 25
14. Adana Demirspor 17 5 6 6 22 - 23 21
15. Samsunspor 17 6 8 3 17 - 10 26
16. Sanliurfaspor 17 7 5 5 25 - 17 26
17. Bandirmaspor 17 7 4 6 28 - 14 25
18. Mersin 17 4 5 8 20 - 33 17
KampePoint snitAntal mċlPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
306 44,89 817 2,67 143 (46,7 %) 89 (29,1 %) 74 (24,2 %)
Opdateret:
20/5-2017 19:31
Tyrkiet
1. Lig (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Sivasspor 17 5 7 5 17 - 21 22
2. Yeni Malatyaspor 17 7 3 7 22 - 28 24
3. Eskisehirspor 17 7 6 4 21 - 21 27
4. Boluspor 17 5 5 7 21 - 29 20
5. Göztepe 17 5 4 8 23 - 32 19
6. Giresunspor 17 4 4 9 15 - 23 16
7. Altinordu 17 5 5 7 22 - 26 20
8. Ümraniyespor 17 4 5 8 18 - 23 17
9. Balikesirspor 17 4 6 7 21 - 26 18
10. Elazigspor 17 4 5 8 15 - 19 17
11. Denizlispor 17 6 4 7 22 - 20 22
12. Manisaspor 17 4 5 8 18 - 29 17
13. Gaziantep BB 17 2 6 9 14 - 24 12
14. Adana Demirspor 17 3 9 5 25 - 28 18
15. Samsunspor 17 3 1 13 10 - 36 10
16. Sanliurfaspor 17 2 4 11 13 - 29 10
17. Bandirmaspor 17 2 4 11 15 - 38 10
18. Mersin 17 2 6 9 15 - 38 12
KampePoint snitAntal mċlPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
306 44,89 817 2,67 143 (46,7 %) 89 (29,1 %) 74 (24,2 %)
Opdateret:
20/5-2017 19:31
Tyrkiet
1. Lig (34 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mċl scoret
Mċl
scoret i snit
Mċl
imod i snit
1. Sivasspor 18 7 1,50 0,79
2. Yeni Malatyaspor 7 9 1,38 1,18
3. Eskisehirspor 12 8 1,82 1,29
4. Boluspor 5 7 1,65 1,56
5. Göztepe 9 6 1,62 1,50
6. Giresunspor 11 7 1,18 1,00
7. Altinordu 11 10 1,32 1,09
8. Ümraniyespor 12 8 1,24 1,12
9. Balikesirspor 4 7 1,65 1,41
10. Elazigspor 14 13 1,26 1,03
11. Denizlispor 7 8 1,35 1,32
12. Manisaspor 6 12 1,38 1,56
13. Gaziantep BB 8 10 1,09 1,35
14. Adana Demirspor 6 5 1,38 1,50
15. Samsunspor 14 15 0,79 1,35
16. Sanliurfaspor 9 11 1,12 1,35
17. Bandirmaspor 12 14 1,26 1,53
18. Mersin 7 15 1,03 2,09
KampePoint snitAntal mċlPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
306 44,89 817 2,67 143 (46,7 %) 89 (29,1 %) 74 (24,2 %)
Vis hele listen
Opdateret:
20/5-2017 19:31
Tyrkiet
1. Lig (34 runder)
Mċl    Spiller Klub
24    Mickael Pote Adana Demirspor
21    Adis Jahovic Göztepe
20    Rydell Poepon Boluspor
16    Bruno Mezenga Eskisehirspor
14    Christian Bekamenga Balikesirspor
13    André Santos Boluspor
13    Boubacar Diabang Dialiba Yeni Malatyaspor
12    Atabey Cicek Bandirmaspor
12    Erkan Zengin Eskisehirspor
12    Ibrahim Akdag Ümraniyespor
11    Semih Sentürk Eskisehirspor
11    Özgür Can Özcan Giresunspor
11    Bahattin Köse Manisaspor
10    Muhammet Reis Gaziantep BB
10    Mehmet Umut Nayir Göztepe
9    Ziya Alkurt Denizlispor
9    Ricardo Pedriel Mersin
9    Burhan Eser Sivasspor
9    Eren Tozlu Yeni Malatyaspor
8    Burak Calik Balikesirspor
8    Leandro Kappel Denizlispor
8    Kehinde Olanrewaju Elazigspor
8    Hasan Hüseyin Acar Eskisehirspor
8    Leandrinho Sivasspor
7    Abdülkadir Özgen Balikesirspor
7    Ishak Cakmak Balikesirspor
7    Dogan Karakus Bandirmaspor
7    Baris Örücü Denizlispor
7    Yasin Ozan Denizlispor
7    Recep Aydin Giresunspor
7    Halil Akbunar Göztepe
7    Ismail Haktan Odabasi Manisaspor
7    Abdulaziz Solmaz Sanliurfaspor
7    Batuhan Karadeniz Sanliurfaspor
7    Emre Kilinc Sivasspor
6    Foxi Kethevoama Balikesirspor
6    Sertac Cam Bandirmaspor
6    Üstün Bilgi Bandirmaspor
6    Chico Ofoedu Eskisehirspor
6    Uche Kalu Gaziantep BB
6    Ekigho Ehiosun Gaziantep BB
6    Volkan Okumak Giresunspor
6    Famoussa Kone Samsunspor
6    Murat Gürbüzerol Samsunspor
6    Batuhan Artarslan Sanliurfaspor
6    Emircan Altintas Ümraniyespor
6    Michael Pereira Yeni Malatyaspor
5    Okan Derici Altinordu
5    Alperen Babacan Denizlispor
5    Aldin Cajic Elazigspor
5    Tom Elazigspor
5    Hamidou Traore Elazigspor
5    Tayfur Bingöl Göztepe
5    Daniel Dimov Manisaspor
5    Abdulkadir Korkut Mersin
5    Göksu Türkdogan Samsunspor
5    Ergin Keles Sivasspor
5    Galip Güzel Sivasspor
5    Steve Beleck Ümraniyespor
5    Serdar Özbayraktar Ümraniyespor
4    Thiago Bezerra Adana Demirspor
4    Onur Akbay Adana Demirspor
4    Erdogan Yesilyurt Altinordu
4    Fatih Aktay Altinordu
4    Umut Sözen Altinordu
4    Marino Bandirmaspor
4    Gökhan Karadeniz Bandirmaspor
4    Mamadou Diarra Boluspor
4    Guido Kocer Boluspor
4    Francisco Andre Moritz Denizlispor
4    Cagri Ortakaya Elazigspor
4    Axel Meye Eskisehirspor
4    Tevfik Köse Gaziantep BB
4    Slavko Perovic Manisaspor
4    Sinan Kaloglu Mersin
3    Hasan Kabze Altinordu
3    Baris Alici Altinordu
3    Yusuf Abdioglu Altinordu
3    Eray Ataseven Balikesirspor
3    Ömer Kandemir Bandirmaspor
3    Daniel Costa Bandirmaspor
3    Feridun Kiroglu Bandirmaspor
3    Bentley Boluspor
3    Ramazan Sal Boluspor
3    Ömer Kulga Denizlispor
3    Murat Kalkan Elazigspor
3    Hakan Bilgic Elazigspor
3    Nemanja Kojic Gaziantep BB
3    Ramazan Civelek Gaziantep BB
3    Dodo Giresunspor
3    Kossi Prince Segbefia Göztepe
3    Erman Bulucu Manisaspor
3    Savas Yilmaz Manisaspor
3    Tita Mersin
3    Tolga Sahin Mersin
3    Gokay Iravul Samsunspor
3    Emmanuel Banahene Sanliurfaspor
3    Hüseyin Kala Sanliurfaspor
3    Fevzi Özkan Sanliurfaspor
3    John Boye Sivasspor
3    Kerim Avci Sivasspor
3    Bulut Kaya Ümraniyespor
3    Samet Asatekin Ümraniyespor
3    Austin Amutu Yeni Malatyaspor
3    Jonathan Ayite Yeni Malatyaspor
3    Irfan Basaran Yeni Malatyaspor
2    Alican Karadag Adana Demirspor
2    Leroy George Adana Demirspor
2    Serkan Yanik Adana Demirspor
2    Sercan Kaya Adana Demirspor
2    Beykan Simsek Altinordu
2    Musa Sinan Yilmazer Boluspor
2    Anco Jansen Boluspor
2    Berk Yildiz Elazigspor
2    Lamine Diarra Elazigspor
2    Youssef Yesilmen Elazigspor
2    Gökhan Alsan Gaziantep BB
2    Igors Tarasovs Giresunspor
2    Panajotis Dimitriadis Giresunspor
2    Nemanja Tomic Giresunspor
2    Isaac Promise Giresunspor
2    Lokman Gör Göztepe
2    Gökhan Sazdagi Manisaspor
2    Michael Eneramo Manisaspor
2    Metin Yüksel Manisaspor
2    Ozan Sol Manisaspor
2    Milan Mitrovic Mersin
2    Gökhan Akkan Mersin
2    Halil Ibrahim Peksen Samsunspor
2    Kevin Brands Samsunspor
2    Fatih Kilickaya Samsunspor
2    Theofanis Gekas Sivasspor
2    Ömer Can Sokullu Ümraniyespor
2    Sunday Mba Yeni Malatyaspor
2    Sinan Özkan Yeni Malatyaspor
2    Sedat Agcay Yeni Malatyaspor
1    Petar Grbic Adana Demirspor
1    Waldison Adana Demirspor
1    Mustapha Durak Adana Demirspor
1    Emre Kara Altinordu
1    Enis Durak Altinordu
1    Arif Morkaya Altinordu
1    Ali Aydin Altinordu
1    Kenan Karisik Altinordu
1    Abdulkadir Parmak Altinordu
1    Sinan Osmanoglu Altinordu
1    Nizamettin Caliskan Balikesirspor
1    Akcan Sayar Balikesirspor
1    Oguzhan Capar Balikesirspor
1    Okan Alkan Balikesirspor
1    Cüneyt Köz Balikesirspor
1    Doga Iseri Balikesirspor
1    Emre Akkas Balikesirspor
1    Mehmet Boztepe Balikesirspor
1    Rahmi Basaran Balikesirspor
1    Gökhan Yilmaz Bandirmaspor
1    Brinner Bandirmaspor
1    David Deniz Kilinc Bandirmaspor
1    Kadir Bekmezci Boluspor
1    Alim Öztürk Boluspor
1    Yusuf Emre Gültekin Boluspor
1    Abdulkadir Özdemir Boluspor
1    Anil Tasdemir Denizlispor
1    Taha Can Velioglu Denizlispor
1    Mesut Saray Elazigspor
1    Timur Özgöz Elazigspor
1    Ömer Yildiz Elazigspor
1    Kaan Kanak Eskisehirspor
1    Dorukhan Tokoz Eskisehirspor
1    Hakan Cinemre Eskisehirspor
1    Mehmet Ucar Eskisehirspor
1    Kamil Ahmet Cörekci Eskisehirspor
1    Ruud Boffin Eskisehirspor
1    Erdal Günes Gaziantep BB
1    Mehmet Erdem Ugurlu Gaziantep BB
1    Yasin Palaz Gaziantep BB
1    Riza Efendioglu Gaziantep BB
1    Dilaver Güclü Giresunspor
1    David Salomon Abwo Giresunspor
1    Gencer Cansev Göztepe
1    Jean-Jacques Gosso Göztepe
1    Emre Aygün Göztepe
1    Leo Schwechlen Göztepe
1    Murat Akin Göztepe
1    Ufuk Budak Manisaspor
1    Costantin Bakaki Manisaspor
1    Sercan Türkeri Manisaspor
1    Mertan Caner Öztürk Manisaspor
1    Billal Sebaihi Manisaspor
1    Umut Gündogan Manisaspor
1    Serol Demirhan Mersin
1    Güven Varol Mersin
1    Nurullah Kaya Mersin
1    Mahmut Metin Mersin
1    Hasan Kilic Samsunspor
1    Abdülkerim Bardakci Samsunspor
1    Mustafa Sevgi Samsunspor
1    Ousmane N'Diaye Samsunspor
1    Iyayi Believe Atiemwen Sanliurfaspor
1    Caner Cavlan Sanliurfaspor
1    Carlos Fortes Sanliurfaspor
1    Mertcan Cam Sanliurfaspor
1    Berkay Can Degirmencioglu Sanliurfaspor
1    Artun Akcakin Sanliurfaspor
1    Hakan Arslan Sivasspor
1    Joan Oumari Sivasspor
1    Ahmet Cebe Sivasspor
1    Ridvan Simsek Sivasspor
1    Ibrahim Öztürk Sivasspor
1    Bahadir Tasdelen Ümraniyespor
1    Oguz Ceylan Ümraniyespor
1    Mahatma Otoo Ümraniyespor
1    Timur Temeltas Ümraniyespor
1    Yigitcan Erdogan Yeni Malatyaspor
1    Murat Akca Yeni Malatyaspor
1    Murat Yildirim Yeni Malatyaspor
1    Ahmet Aras Yeni Malatyaspor
Vis hele listen
Opdateret:
20/5-2017 19:31
Tyrkiet
1. Lig (34 runder)
Opdateret:
20/5-2017 19:31
Tyrkiet
1. Lig (34 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Rĝde, T = Total kort i alt
Gule kort tĉllees ikke pċ denne liga.
Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Oprykker fra sidste sĉson
Nedrykker fra sidste sĉson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 20:45 Denizlispor – Bandirmaspor 3 – 1
20.08.2016 18:35 Manisaspor – Elazigspor 1 – 0
20.08.2016 20:45 Gaziantep BB – Göztepe 1 – 1
20.08.2016 20:45 Mersin – Yeni Malatyaspor 1 – 3
21.08.2016 18:30 Boluspor – Sivasspor 4 – 1
21.08.2016 18:35 Samsunspor – Adana Demirspor 0 – 0
21.08.2016 20:45 Altinordu – Giresunspor 2 – 2
21.08.2016 20:45 Sanliurfaspor – Ümraniyespor 1 – 0
22.08.2016 20:45 Balikesirspor – Eskisehirspor 1 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 20:45 Ümraniyespor – Manisaspor 1 – 1
26.08.2016 20:45 Bandirmaspor – Gaziantep BB 1 – 2
27.08.2016 18:30 Eskisehirspor – Sanliurfaspor 1 – 1
27.08.2016 20:45 Adana Demirspor – Denizlispor 2 – 1
27.08.2016 20:45 Elazigspor – Boluspor 0 – 2
28.08.2016 18:30 Sivasspor – Mersin 6 – 0
28.08.2016 18:30 Giresunspor – Balikesirspor 1 – 0
28.08.2016 20:45 Göztepe – Altinordu 3 – 2
28.08.2016 20:45 Yeni Malatyaspor – Samsunspor 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 16:00 Boluspor – Mersin 0 – 2
10.09.2016 16:00 Elazigspor – Ümraniyespor 1 – 0
10.09.2016 17:00 Denizlispor – Yeni Malatyaspor 1 – 1
10.09.2016 17:00 Manisaspor – Eskisehirspor 3 – 3
10.09.2016 19:00 Sanliurfaspor – Giresunspor 1 – 1
10.09.2016 19:00 Samsunspor – Sivasspor 0 – 0
11.09.2016 17:00 Gaziantep BB – Adana Demirspor 1 – 1
11.09.2016 19:00 Altinordu – Bandirmaspor 1 – 1
11.09.2016 19:00 Balikesirspor – Göztepe 2 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 18:00 Eskisehirspor – Elazigspor 3 – 1
17.09.2016 16:00 Giresunspor – Manisaspor 3 – 1
17.09.2016 16:00 Yeni Malatyaspor – Gaziantep BB 2 – 0
17.09.2016 16:00 Ümraniyespor – Boluspor 2 – 2
17.09.2016 18:00 Göztepe – Sanliurfaspor 2 – 0
17.09.2016 18:00 Adana Demirspor – Altinordu 2 – 2
17.09.2016 18:00 Mersin – Samsunspor 3 – 0
18.09.2016 15:00 Bandirmaspor – Balikesirspor 0 – 0
18.09.2016 16:00 Sivasspor – Denizlispor 1 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.09.2016 16:00 Denizlispor – Mersin 2 – 2
25.09.2016 16:00 Ümraniyespor – Eskisehirspor 2 – 2
25.09.2016 16:00 Boluspor – Samsunspor 2 – 1
25.09.2016 18:00 Balikesirspor – Adana Demirspor 4 – 2
25.09.2016 18:00 Sanliurfaspor – Bandirmaspor 1 – 0
25.09.2016 18:00 Elazigspor – Giresunspor 2 – 0
26.09.2016 18:00 Altinordu – Yeni Malatyaspor 1 – 0
26.09.2016 18:00 Gaziantep BB – Sivasspor 2 – 1
26.09.2016 18:00 Manisaspor – Göztepe 0 – 3

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 15:00 Bandirmaspor – Manisaspor 4 – 0
01.10.2016 18:00 Göztepe – Elazigspor 1 – 1
01.10.2016 18:00 Giresunspor – Ümraniyespor 2 – 0
02.10.2016 15:00 Sivasspor – Altinordu 2 – 1
02.10.2016 15:00 Eskisehirspor – Boluspor 1 – 1
02.10.2016 15:05 Samsunspor – Denizlispor 1 – 0
02.10.2016 18:00 Yeni Malatyaspor – Balikesirspor 2 – 1
02.10.2016 18:00 Mersin – Gaziantep BB 0 – 3
02.10.2016 18:00 Adana Demirspor – Sanliurfaspor 0 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 13:00 Altinordu – Mersin 3 – 1
15.10.2016 15:30 Balikesirspor – Sivasspor 1 – 1
15.10.2016 18:00 Ümraniyespor – Göztepe 0 – 1
15.10.2016 18:30 Elazigspor – Bandirmaspor 2 – 0
16.10.2016 13:00 Manisaspor – Adana Demirspor 1 – 2
16.10.2016 13:00 Boluspor – Denizlispor 2 – 0
16.10.2016 15:00 Gaziantep BB – Samsunspor 3 – 0
16.10.2016 15:00 Eskisehirspor – Giresunspor 1 – 0
16.10.2016 18:00 Sanliurfaspor – Yeni Malatyaspor 1 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 16:30 Yeni Malatyaspor – Manisaspor 3 – 1
21.10.2016 18:00 Adana Demirspor – Elazigspor 1 – 0
22.10.2016 12:00 Bandirmaspor – Ümraniyespor 0 – 2
22.10.2016 12:00 Denizlispor – Gaziantep BB 2 – 1
22.10.2016 16:00 Sivasspor – Sanliurfaspor 2 – 0
22.10.2016 18:00 Giresunspor – Boluspor 1 – 2
23.10.2016 12:00 Mersin – Balikesirspor 1 – 4
23.10.2016 15:00 Samsunspor – Altinordu 0 – 0
23.10.2016 18:00 Göztepe – Eskisehirspor 3 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 12:00 Boluspor – Gaziantep BB 2 – 1
29.10.2016 18:00 Elazigspor – Yeni Malatyaspor 1 – 2
30.10.2016 11:00 Ümraniyespor – Adana Demirspor 1 – 1
30.10.2016 12:00 Balikesirspor – Samsunspor 5 – 0
30.10.2016 13:05 Eskisehirspor – Bandirmaspor 4 – 1
30.10.2016 17:00 Sanliurfaspor – Mersin 1 – 1
30.10.2016 17:00 Manisaspor – Sivasspor 0 – 1
31.10.2016 17:00 Altinordu – Denizlispor 2 – 1
31.10.2016 17:30 Giresunspor – Göztepe 1 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 17:00 Mersin – Manisaspor 0 – 0
05.11.2016 11:00 Denizlispor – Balikesirspor 1 – 1
05.11.2016 15:00 Adana Demirspor – Eskisehirspor 0 – 1
05.11.2016 17:00 Samsunspor – Sanliurfaspor 2 – 1
06.11.2016 11:00 Bandirmaspor – Giresunspor 0 – 0
06.11.2016 11:00 Yeni Malatyaspor – Ümraniyespor 2 – 1
06.11.2016 14:00 Gaziantep BB – Altinordu 1 – 4
06.11.2016 15:00 Sivasspor – Elazigspor 0 – 0
06.11.2016 17:00 Göztepe – Boluspor 1 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 11:00 Ümraniyespor – Sivasspor 4 – 1
19.11.2016 11:00 Boluspor – Altinordu 3 – 2
19.11.2016 13:30 Balikesirspor – Gaziantep BB 0 – 0
19.11.2016 14:00 Elazigspor – Mersin 3 – 0
19.11.2016 17:00 Göztepe – Bandirmaspor 3 – 3
20.11.2016 11:00 Sanliurfaspor – Denizlispor 0 – 1
20.11.2016 12:30 Eskisehirspor – Yeni Malatyaspor 2 – 0
20.11.2016 15:00 Giresunspor – Adana Demirspor 1 – 1
21.11.2016 16:30 Manisaspor – Samsunspor 0 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 15:30 Mersin – Ümraniyespor 0 – 2
25.11.2016 17:00 Adana Demirspor – Göztepe 2 – 1
26.11.2016 11:00 Sivasspor – Eskisehirspor 2 – 0
26.11.2016 11:00 Bandirmaspor – Boluspor 1 – 0
26.11.2016 16:30 Gaziantep BB – Sanliurfaspor 2 – 0
27.11.2016 11:00 Altinordu – Balikesirspor 1 – 0
27.11.2016 14:00 Samsunspor – Elazigspor 0 – 0
27.11.2016 16:30 Denizlispor – Manisaspor 1 – 2
28.11.2016 17:00 Yeni Malatyaspor – Giresunspor 1 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2016 17:00 Eskisehirspor – Mersin 6 – 0
03.12.2016 12:00 Bandirmaspor – Adana Demirspor 2 – 2
03.12.2016 14:30 Manisaspor – Gaziantep BB 2 – 0
04.12.2016 11:00 Ümraniyespor – Samsunspor 1 – 0
04.12.2016 11:05 Boluspor – Balikesirspor 2 – 3
04.12.2016 14:05 Elazigspor – Denizlispor 0 – 3
04.12.2016 15:00 Giresunspor – Sivasspor 1 – 2
04.12.2016 16:30 Göztepe – Yeni Malatyaspor 2 – 0
05.12.2016 16:00 Sanliurfaspor – Altinordu 3 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2016 16:30 Gaziantep BB – Elazigspor 0 – 3
10.12.2016 11:00 Sivasspor – Göztepe 3 – 0
10.12.2016 14:00 Adana Demirspor – Boluspor 1 – 2
10.12.2016 16:30 Balikesirspor – Sanliurfaspor 1 – 1
11.12.2016 11:00 Altinordu – Manisaspor 1 – 1
11.12.2016 11:00 Samsunspor – Eskisehirspor 1 – 2
11.12.2016 16:00 Denizlispor – Ümraniyespor 0 – 2
11.12.2016 16:30 Yeni Malatyaspor – Bandirmaspor 0 – 1
12.12.2016 16:30 Mersin – Giresunspor 0 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2016 16:00 Manisaspor – Balikesirspor 1 – 1
17.12.2016 11:00 Sanliurfaspor – Boluspor 4 – 0
17.12.2016 11:05 Bandirmaspor – Sivasspor 0 – 1
17.12.2016 14:05 Elazigspor – Altinordu 0 – 0
17.12.2016 15:30 Göztepe – Mersin 2 – 0
18.12.2016 11:00 Ümraniyespor – Gaziantep BB 2 – 1
18.12.2016 14:00 Eskisehirspor – Denizlispor 0 – 3
18.12.2016 16:35 Yeni Malatyaspor – Adana Demirspor 1 – 1
19.12.2016 16:30 Giresunspor – Samsunspor 3 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.12.2016 16:30 Gaziantep BB – Eskisehirspor 0 – 1
24.12.2016 11:00 Boluspor – Yeni Malatyaspor 1 – 5
24.12.2016 11:00 Sivasspor – Adana Demirspor 0 – 0
24.12.2016 14:00 Balikesirspor – Elazigspor 4 – 1
24.12.2016 16:30 Samsunspor – Göztepe 1 – 2
25.12.2016 11:00 Sanliurfaspor – Manisaspor 2 – 0
25.12.2016 11:00 Denizlispor – Giresunspor 2 – 1
25.12.2016 14:00 Mersin – Bandirmaspor 1 – 0
25.12.2016 16:30 Altinordu – Ümraniyespor 1 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.01.2017 11:00 Yeni Malatyaspor – Sivasspor 0 – 0
14.01.2017 14:00 Elazigspor – Sanliurfaspor 0 – 0
14.01.2017 16:30 Manisaspor – Boluspor 2 – 2
15.01.2017 11:00 Bandirmaspor – Samsunspor 2 – 0
15.01.2017 11:00 Göztepe – Denizlispor 2 – 4
15.01.2017 12:30 Eskisehirspor – Altinordu 3 – 0
15.01.2017 16:30 Adana Demirspor – Mersin 0 – 0
16.01.2017 16:30 Giresunspor – Gaziantep BB 2 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.01.2017 11:00 Yeni Malatyaspor – Mersin 2 – 1
21.01.2017 11:00 Elazigspor – Manisaspor 2 – 2
21.01.2017 13:00 Eskisehirspor – Balikesirspor 3 – 2
21.01.2017 16:30 Giresunspor – Altinordu 1 – 0
22.01.2017 11:00 Ümraniyespor – Sanliurfaspor 1 – 0
22.01.2017 11:00 Bandirmaspor – Denizlispor 0 – 0
22.01.2017 14:00 Sivasspor – Boluspor 3 – 1
22.01.2017 16:30 Göztepe – Gaziantep BB 2 – 2
23.01.2017 16:30 Adana Demirspor – Samsunspor 1 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.01.2017 16:00 Balikesirspor – Giresunspor 0 – 1
28.01.2017 11:00 Denizlispor – Adana Demirspor 1 – 1
28.01.2017 16:00 Gaziantep BB – Bandirmaspor 3 – 1
29.01.2017 11:00 Boluspor – Elazigspor 1 – 2
29.01.2017 12:30 Manisaspor – Ümraniyespor 5 – 2
29.01.2017 14:00 Samsunspor – Yeni Malatyaspor 3 – 0
29.01.2017 14:00 Mersin – Sivasspor 1 – 0
29.01.2017 16:30 Altinordu – Göztepe 0 – 1
30.01.2017 16:30 Sanliurfaspor – Eskisehirspor 1 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 11:00 Yeni Malatyaspor – Denizlispor 3 – 1
11.02.2017 11:30 Ümraniyespor – Elazigspor 2 – 1
11.02.2017 14:05 Eskisehirspor – Manisaspor 1 – 5
11.02.2017 16:30 Mersin – Boluspor 2 – 2
12.02.2017 11:00 Sivasspor – Samsunspor 2 – 1
12.02.2017 11:00 Bandirmaspor – Altinordu 2 – 3
12.02.2017 14:00 Giresunspor – Sanliurfaspor 3 – 1
12.02.2017 16:30 Adana Demirspor – Gaziantep BB 4 – 1
13.02.2017 17:00 Göztepe – Balikesirspor 1 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 16:35 Samsunspor – Mersin 1 – 1
18.02.2017 11:00 Manisaspor – Giresunspor 1 – 2
18.02.2017 14:00 Altinordu – Adana Demirspor 2 – 1
18.02.2017 16:30 Sanliurfaspor – Göztepe 2 – 2
19.02.2017 11:00 Boluspor – Ümraniyespor 1 – 0
19.02.2017 14:00 Elazigspor – Eskisehirspor 0 – 0
19.02.2017 16:30 Balikesirspor – Bandirmaspor 5 – 0
20.02.2017 16:30 Gaziantep BB – Yeni Malatyaspor 1 – 2
20.02.2017 16:30 Denizlispor – Sivasspor 2 – 3

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 16:00 Giresunspor – Elazigspor 2 – 1
25.02.2017 11:00 Bandirmaspor – Sanliurfaspor 4 – 0
25.02.2017 14:00 Adana Demirspor – Balikesirspor 1 – 2
25.02.2017 16:30 Göztepe – Manisaspor 1 – 0
26.02.2017 11:00 Sivasspor – Gaziantep BB 1 – 0
26.02.2017 11:00 Samsunspor – Boluspor 3 – 0
26.02.2017 14:00 Eskisehirspor – Ümraniyespor 0 – 0
26.02.2017 16:30 Yeni Malatyaspor – Altinordu 2 – 0
27.02.2017 16:00 Mersin – Denizlispor 0 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 11:00 Sanliurfaspor – Adana Demirspor 1 – 2
04.03.2017 11:00 Boluspor – Eskisehirspor 2 – 2
04.03.2017 14:00 Elazigspor – Göztepe 5 – 2
04.03.2017 16:30 Gaziantep BB – Mersin 1 – 2
05.03.2017 11:00 Ümraniyespor – Giresunspor 1 – 0
05.03.2017 11:00 Denizlispor – Samsunspor 0 – 1
05.03.2017 14:00 Balikesirspor – Yeni Malatyaspor 2 – 2
05.03.2017 16:30 Manisaspor – Bandirmaspor 6 – 2
06.03.2017 16:30 Altinordu – Sivasspor 0 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 16:30 Göztepe – Ümraniyespor 0 – 1
11.03.2017 11:00 Samsunspor – Gaziantep BB 0 – 0
11.03.2017 14:00 Denizlispor – Boluspor 3 – 2
11.03.2017 16:30 Yeni Malatyaspor – Sanliurfaspor 2 – 1
12.03.2017 11:00 Bandirmaspor – Elazigspor 1 – 2
12.03.2017 12:00 Giresunspor – Eskisehirspor 0 – 0
12.03.2017 14:00 Mersin – Altinordu 1 – 1
12.03.2017 16:30 Adana Demirspor – Manisaspor 1 – 1
13.03.2017 16:30 Sivasspor – Balikesirspor 1 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 16:30 Altinordu – Samsunspor 0 – 2
18.03.2017 11:00 Ümraniyespor – Bandirmaspor 0 – 0
18.03.2017 14:00 Balikesirspor – Mersin 3 – 3
18.03.2017 14:00 Boluspor – Giresunspor 4 – 1
18.03.2017 16:30 Manisaspor – Yeni Malatyaspor 0 – 2
19.03.2017 11:00 Gaziantep BB – Denizlispor 1 – 1
19.03.2017 11:05 Elazigspor – Adana Demirspor 4 – 2
19.03.2017 14:00 Sanliurfaspor – Sivasspor 2 – 1
19.03.2017 16:30 Eskisehirspor – Göztepe 4 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.03.2017 12:00 Ümraniyespor – Balikesirspor 2 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 12:00 Gaziantep BB – Boluspor 1 – 2
01.04.2017 15:00 Bandirmaspor – Eskisehirspor 0 – 1
01.04.2017 15:00 Mersin – Sanliurfaspor 3 – 2
01.04.2017 17:30 Yeni Malatyaspor – Elazigspor 1 – 0
02.04.2017 12:00 Denizlispor – Altinordu 1 – 2
02.04.2017 12:00 Sivasspor – Manisaspor 2 – 0
02.04.2017 15:00 Adana Demirspor – Ümraniyespor 3 – 3
02.04.2017 16:00 Göztepe – Giresunspor 2 – 1
03.04.2017 17:30 Samsunspor – Balikesirspor 1 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 16:30 Boluspor – Göztepe 1 – 0
08.04.2017 15:00 Sanliurfaspor – Samsunspor 1 – 2
08.04.2017 17:30 Eskisehirspor – Adana Demirspor 2 – 4
09.04.2017 12:00 Ümraniyespor – Yeni Malatyaspor 1 – 0
09.04.2017 12:00 Giresunspor – Bandirmaspor 1 – 0
09.04.2017 14:00 Manisaspor – Mersin 2 – 0
09.04.2017 17:30 Balikesirspor – Denizlispor 1 – 2
10.04.2017 14:30 Altinordu – Gaziantep BB 2 – 0
10.04.2017 17:30 Elazigspor – Sivasspor 1 – 1

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.04.2017 12:00 Bandirmaspor – Göztepe 3 – 1
18.04.2017 14:30 Sivasspor – Ümraniyespor 0 – 0
18.04.2017 16:30 Adana Demirspor – Giresunspor 1 – 2
18.04.2017 17:30 Yeni Malatyaspor – Eskisehirspor 1 – 2
19.04.2017 12:30 Altinordu – Boluspor 2 – 0
19.04.2017 15:00 Mersin – Elazigspor 0 – 2
19.04.2017 15:00 Denizlispor – Sanliurfaspor 2 – 4
19.04.2017 17:00 Samsunspor – Manisaspor 1 – 2
20.04.2017 16:30 Gaziantep BB – Balikesirspor 1 – 1

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 15:00 Göztepe – Adana Demirspor 3 – 2
22.04.2017 17:30 Giresunspor – Yeni Malatyaspor 1 – 1
23.04.2017 12:00 Ümraniyespor – Mersin 2 – 2
23.04.2017 12:00 Boluspor – Bandirmaspor 4 – 1
23.04.2017 15:00 Eskisehirspor – Sivasspor 2 – 2
23.04.2017 15:00 Elazigspor – Samsunspor 2 – 1
24.04.2017 16:00 Balikesirspor – Altinordu 1 – 1
24.04.2017 17:30 Manisaspor – Denizlispor 3 – 2
24.04.2017 18:30 Sanliurfaspor – Gaziantep BB 0 – 0

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 17:00 Mersin – Eskisehirspor 0 – 4
28.04.2017 17:00 Samsunspor – Ümraniyespor 2 – 2
28.04.2017 17:30 Sivasspor – Giresunspor 2 – 0
29.04.2017 14:05 Denizlispor – Elazigspor 0 – 0
29.04.2017 14:30 Yeni Malatyaspor – Göztepe 1 – 0
29.04.2017 15:00 Altinordu – Sanliurfaspor 2 – 0
29.04.2017 17:30 Adana Demirspor – Bandirmaspor 1 – 4
30.04.2017 15:00 Balikesirspor – Boluspor 1 – 2
30.04.2017 17:30 Gaziantep BB – Manisaspor 1 – 0

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.05.2017 15:00 Ümraniyespor – Denizlispor 1 – 1
02.05.2017 17:30 Eskisehirspor – Samsunspor 6 – 1
02.05.2017 17:30 Giresunspor – Mersin 1 – 0
03.05.2017 15:00 Bandirmaspor – Yeni Malatyaspor 5 – 0
03.05.2017 15:00 Göztepe – Sivasspor 0 – 1
03.05.2017 16:30 Sanliurfaspor – Balikesirspor 2 – 3
03.05.2017 17:30 Elazigspor – Gaziantep BB 0 – 0
04.05.2017 15:30 Boluspor – Adana Demirspor 2 – 1
04.05.2017 17:30 Manisaspor – Altinordu 0 – 2

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 17:30 Denizlispor – Eskisehirspor 2 – 0
07.05.2017 12:30 Sivasspor – Bandirmaspor 3 – 0
07.05.2017 15:00 Mersin – Göztepe 5 – 6
07.05.2017 15:00 Samsunspor – Giresunspor 1 – 0
07.05.2017 17:30 Boluspor – Sanliurfaspor 0 – 2
07.05.2017 17:30 Gaziantep BB – Ümraniyespor 2 – 1
08.05.2017 15:30 Altinordu – Elazigspor 0 – 0
08.05.2017 17:30 Balikesirspor – Manisaspor 1 – 2
08.05.2017 18:00 Adana Demirspor – Yeni Malatyaspor 1 – 2

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.05.2017 16:00 Bandirmaspor – Mersin 3 – 0
14.05.2017 16:00 Giresunspor – Denizlispor 1 – 0
14.05.2017 16:00 Eskisehirspor – Gaziantep BB 2 – 2
14.05.2017 16:00 Elazigspor – Balikesirspor 5 – 1
14.05.2017 16:00 Manisaspor – Sanliurfaspor 2 – 0
14.05.2017 16:00 Adana Demirspor – Sivasspor 1 – 1
14.05.2017 16:00 Yeni Malatyaspor – Boluspor 1 – 1
14.05.2017 16:00 Göztepe – Samsunspor 4 – 1
14.05.2017 16:00 Ümraniyespor – Altinordu 1 – 2

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 17:30 Boluspor – Manisaspor 4 – 0
20.05.2017 17:30 Balikesirspor – Ümraniyespor 3 – 1
20.05.2017 17:30 Altinordu – Eskisehirspor 3 – 0
20.05.2017 17:30 Denizlispor – Göztepe 1 – 1
20.05.2017 17:35 Samsunspor – Bandirmaspor 0 – 0
20.05.2017 17:35 Mersin – Adana Demirspor 2 – 2
20.05.2017 17:35 Sanliurfaspor – Elazigspor 2 – 1
20.05.2017 17:35 Gaziantep BB – Giresunspor 2 – 1
20.05.2017 17:35 Sivasspor – Yeni Malatyaspor 4 – 0
Advertisement

Seneste kampe

Sanliurfaspor
Elazigspor
2 – 1
20. maj 17:35
Fĉrdig
Gaziantep BB
Giresunspor
2 – 1
20. maj 17:35
Fĉrdig
Sivasspor
Yeni Malatyaspor
4 – 0
20. maj 17:35
Fĉrdig
Mersin
Adana Demirspor
2 – 2
20. maj 17:35
Fĉrdig
Samsunspor
Bandirmaspor
0 – 0
20. maj 17:35
Fĉrdig
Denizlispor
Göztepe
1 – 1
20. maj 17:30
Fĉrdig
Altinordu
Eskisehirspor
3 – 0
20. maj 17:30
Fĉrdig
Balikesirspor
Ümraniyespor
3 – 1
20. maj 17:30
Fĉrdig
Boluspor
Manisaspor
4 – 0
20. maj 17:30
Fĉrdig

Kommende kampe

Turneringen er fĉrdigafviklet.

Turneringer i Tyrkiet