LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
19/3-2017 15:09
Tyrkiet
2. Lig Hvid Gruppe (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Istanbulspor 28 18 3 7 38 - 17 57
2. Erzurum BB 28 15 7 6 49 - 27 52
3. Amed Sportif 28 15 7 6 43 - 29 52
4. Kocaeli Birlik Spor 28 13 7 8 30 - 27 46
5. Keciorengucu 28 12 9 7 45 - 35 45
6. 4 Eylül Belediye Sivas 28 12 9 7 38 - 28 45
7. Zonguldak Komurspor 28 10 9 9 38 - 33 39
8. Anadolu Selcukspor 28 11 5 12 26 - 32 38
9. Pendikspor 28 10 7 11 32 - 35 37
10. Nazilli Belediyespor 28 9 10 9 28 - 33 37
11. Kahramanmarasspor 28 8 11 9 29 - 33 35
12. Bucaspor 28 11 5 12 34 - 41 35
13. Hacettepe Spor Kulübü 28 8 9 11 29 - 27 33
14. Fethiyespor 28 7 9 12 25 - 33 30
15. Anadolu Uskudar 1908 28 6 11 11 24 - 35 29
16. Fatih Karagümrük 28 6 8 14 27 - 37 26
17. Tepecikspor 28 7 5 16 29 - 45 26
18. Ofspor 28 6 5 17 24 - 41 23
KampePoint snitAntal mċlPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
252 38,06 588 2,33 122 (48,4 %) 68 (27,0 %) 62 (24,6 %)
Opdateret:
19/3-2017 15:09
Tyrkiet
2. Lig Hvid Gruppe (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Istanbulspor 14 12 1 1 23 - 5 37
2. Erzurum BB 13 8 1 4 24 - 11 25
3. Amed Sportif 14 11 2 1 25 - 12 35
4. Kocaeli Birlik Spor 14 8 4 2 18 - 11 28
5. Keciorengucu 14 8 4 2 25 - 12 28
6. 4 Eylül Belediye Sivas 14 8 5 1 24 - 11 29
7. Zonguldak Komurspor 14 7 5 2 24 - 13 26
8. Anadolu Selcukspor 14 7 2 5 16 - 13 23
9. Pendikspor 15 7 5 3 21 - 15 26
10. Nazilli Belediyespor 14 7 4 3 17 - 15 25
11. Kahramanmarasspor 15 7 5 3 21 - 14 26
12. Bucaspor 14 5 5 4 21 - 22 20
13. Hacettepe Spor Kulübü 14 5 3 6 15 - 14 18
14. Fethiyespor 14 3 5 6 13 - 17 14
15. Anadolu Uskudar 1908 13 5 7 1 10 - 5 22
16. Fatih Karagümrük 14 4 5 5 18 - 15 17
17. Tepecikspor 14 6 3 5 19 - 20 21
18. Ofspor 14 4 2 8 13 - 16 14
KampePoint snitAntal mċlPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
252 38,06 588 2,33 122 (48,4 %) 68 (27,0 %) 62 (24,6 %)
Opdateret:
19/3-2017 15:09
Tyrkiet
2. Lig Hvid Gruppe (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Istanbulspor 14 6 2 6 15 - 12 20
2. Erzurum BB 15 7 6 2 25 - 16 27
3. Amed Sportif 14 4 5 5 18 - 17 17
4. Kocaeli Birlik Spor 14 5 3 6 12 - 16 18
5. Keciorengucu 14 4 5 5 20 - 23 17
6. 4 Eylül Belediye Sivas 14 4 4 6 14 - 17 16
7. Zonguldak Komurspor 14 3 4 7 14 - 20 13
8. Anadolu Selcukspor 14 4 3 7 10 - 19 15
9. Pendikspor 13 3 2 8 11 - 20 11
10. Nazilli Belediyespor 14 2 6 6 11 - 18 12
11. Kahramanmarasspor 13 1 6 6 8 - 19 9
12. Bucaspor 14 6 0 8 13 - 19 18
13. Hacettepe Spor Kulübü 14 3 6 5 14 - 13 15
14. Fethiyespor 14 4 4 6 12 - 16 16
15. Anadolu Uskudar 1908 15 1 4 10 14 - 30 7
16. Fatih Karagümrük 14 2 3 9 9 - 22 9
17. Tepecikspor 14 1 2 11 10 - 25 5
18. Ofspor 14 2 3 9 11 - 25 9
KampePoint snitAntal mċlPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
252 38,06 588 2,33 122 (48,4 %) 68 (27,0 %) 62 (24,6 %)
Opdateret:
19/3-2017 15:09
Tyrkiet
2. Lig Hvid Gruppe (34 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mċl scoret
Mċl
scoret i snit
Mċl
imod i snit
1. Istanbulspor 16 7 1,36 0,61
2. Erzurum BB 11 4 1,75 0,96
3. Amed Sportif 9 4 1,54 1,04
4. Kocaeli Birlik Spor 10 7 1,07 0,96
5. Keciorengucu 7 5 1,61 1,25
6. 4 Eylül Belediye Sivas 8 6 1,36 1,00
7. Zonguldak Komurspor 6 8 1,36 1,18
8. Anadolu Selcukspor 10 12 0,93 1,14
9. Pendikspor 9 8 1,14 1,25
10. Nazilli Belediyespor 11 8 1,00 1,18
11. Kahramanmarasspor 9 10 1,04 1,18
12. Bucaspor 5 9 1,21 1,46
13. Hacettepe Spor Kulübü 10 14 1,04 0,96
14. Fethiyespor 7 11 0,89 1,18
15. Anadolu Uskudar 1908 12 11 0,86 1,25
16. Fatih Karagümrük 7 10 0,96 1,32
17. Tepecikspor 4 9 1,04 1,61
18. Ofspor 5 13 0,86 1,46
KampePoint snitAntal mċlPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
252 38,06 588 2,33 122 (48,4 %) 68 (27,0 %) 62 (24,6 %)
Vis hele listen
Opdateret:
19/3-2017 15:09
Tyrkiet
2. Lig Hvid Gruppe (34 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
19/3-2017 15:09
Tyrkiet
2. Lig Hvid Gruppe (34 runder)
Opdateret:
19/3-2017 15:09
Tyrkiet
2. Lig Hvid Gruppe (34 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Rĝde, T = Total kort i alt
Gule kort tĉllees ikke pċ denne liga.
Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Oprykker fra sidste sĉson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2016 15:00 Zonguldak Komurspor – Kocaeli Birlik Spor 1 – 0
03.09.2016 15:00 Keciorengucu – Bucaspor 1 – 0
03.09.2016 15:00 Anadolu Selcukspor – Kahramanmarasspor 4 – 0
03.09.2016 15:30 Anadolu Uskudar 1908 – Ofspor 0 – 0
03.09.2016 15:30 Istanbulspor – Pendikspor 1 – 0
03.09.2016 15:30 Nazilli Belediyespor – Hacettepe Spor Kulübü 0 – 0
03.09.2016 15:30 Tepecikspor – 4 Eylül Belediye Sivas 0 – 1
03.09.2016 18:00 Erzurum BB – Amed Sportif 1 – 2
03.09.2016 18:00 Fethiyespor – Fatih Karagümrük 2 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 14:30 Ofspor – Keciorengucu 2 – 2
10.09.2016 14:30 Amed Sportif – Anadolu Selcukspor 1 – 1
10.09.2016 14:30 4 Eylül Belediye Sivas – Zonguldak Komurspor 1 – 1
10.09.2016 15:00 Hacettepe Spor Kulübü – Istanbulspor 0 – 0
10.09.2016 15:30 Pendikspor – Tepecikspor 0 – 0
10.09.2016 15:30 Kocaeli Birlik Spor – Anadolu Uskudar 1908 2 – 0
10.09.2016 15:30 Fatih Karagümrük – Erzurum BB 0 – 0
10.09.2016 18:00 Kahramanmarasspor – Nazilli Belediyespor 0 – 1
10.09.2016 19:00 Bucaspor – Fethiyespor 1 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 15:00 Fatih Karagümrük – Bucaspor 2 – 3
17.09.2016 14:30 Zonguldak Komurspor – Pendikspor 1 – 1
17.09.2016 14:30 Keciorengucu – Kocaeli Birlik Spor 2 – 1
17.09.2016 15:00 Anadolu Uskudar 1908 – 4 Eylül Belediye Sivas 0 – 0
17.09.2016 15:00 Tepecikspor – Hacettepe Spor Kulübü 0 – 3
17.09.2016 15:00 Istanbulspor – Kahramanmarasspor 3 – 0
17.09.2016 15:00 Nazilli Belediyespor – Amed Sportif 1 – 1
17.09.2016 18:00 Erzurum BB – Anadolu Selcukspor 2 – 0
17.09.2016 19:00 Fethiyespor – Ofspor 2 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.09.2016 14:00 Amed Sportif – Istanbulspor 1 – 0
25.09.2016 14:00 Ofspor – Fatih Karagümrük 3 – 0
25.09.2016 14:00 4 Eylül Belediye Sivas – Keciorengucu 1 – 2
25.09.2016 14:30 Hacettepe Spor Kulübü – Zonguldak Komurspor 2 – 2
25.09.2016 14:30 Anadolu Selcukspor – Nazilli Belediyespor 3 – 1
25.09.2016 15:00 Kocaeli Birlik Spor – Fethiyespor 2 – 0
25.09.2016 15:00 Pendikspor – Anadolu Uskudar 1908 2 – 1
25.09.2016 18:00 Kahramanmarasspor – Tepecikspor 3 – 2
25.09.2016 19:00 Bucaspor – Erzurum BB 0 – 3

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 12:30 Fatih Karagümrük – Kocaeli Birlik Spor 1 – 1
02.10.2016 12:30 Anadolu Uskudar 1908 – Hacettepe Spor Kulübü 1 – 3
02.10.2016 12:30 Tepecikspor – Amed Sportif 1 – 1
02.10.2016 12:30 Istanbulspor – Anadolu Selcukspor 5 – 0
02.10.2016 13:30 Erzurum BB – Nazilli Belediyespor 3 – 0
02.10.2016 14:00 Keciorengucu – Pendikspor 3 – 0
02.10.2016 14:00 Zonguldak Komurspor – Kahramanmarasspor 1 – 1
02.10.2016 14:30 Bucaspor – Ofspor 1 – 0
02.10.2016 14:30 Fethiyespor – 4 Eylül Belediye Sivas 1 – 3

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.10.2016 12:30 Pendikspor – Fethiyespor 2 – 0
09.10.2016 13:30 Ofspor – Erzurum BB 0 – 1
09.10.2016 13:30 Amed Sportif – Zonguldak Komurspor 2 – 0
09.10.2016 13:30 4 Eylül Belediye Sivas – Fatih Karagümrük 2 – 0
09.10.2016 13:30 Kahramanmarasspor – Anadolu Uskudar 1908 3 – 0
09.10.2016 14:00 Anadolu Selcukspor – Tepecikspor 2 – 1
09.10.2016 14:00 Hacettepe Spor Kulübü – Keciorengucu 1 – 2
09.10.2016 14:30 Nazilli Belediyespor – Istanbulspor 1 – 0
09.10.2016 14:30 Kocaeli Birlik Spor – Bucaspor 1 – 3

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 12:30 Fatih Karagümrük – Pendikspor 2 – 0
16.10.2016 12:30 Anadolu Uskudar 1908 – Amed Sportif 2 – 0
16.10.2016 12:30 Tepecikspor – Nazilli Belediyespor 2 – 1
16.10.2016 13:00 Ofspor – Kocaeli Birlik Spor 1 – 2
16.10.2016 13:00 Erzurum BB – Istanbulspor 2 – 3
16.10.2016 13:30 Zonguldak Komurspor – Anadolu Selcukspor 2 – 0
16.10.2016 13:30 Keciorengucu – Kahramanmarasspor 2 – 2
16.10.2016 14:00 Fethiyespor – Hacettepe Spor Kulübü 0 – 0
16.10.2016 14:00 Bucaspor – 4 Eylül Belediye Sivas 1 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 12:30 Pendikspor – Bucaspor 1 – 0
22.10.2016 12:30 Istanbulspor – Tepecikspor 1 – 0
22.10.2016 13:00 Amed Sportif – Keciorengucu 2 – 0
22.10.2016 13:00 4 Eylül Belediye Sivas – Ofspor 2 – 0
22.10.2016 13:30 Hacettepe Spor Kulübü – Fatih Karagümrük 0 – 1
22.10.2016 13:30 Anadolu Selcukspor – Anadolu Uskudar 1908 0 – 0
22.10.2016 14:00 Kocaeli Birlik Spor – Erzurum BB 1 – 1
22.10.2016 14:00 Nazilli Belediyespor – Zonguldak Komurspor 0 – 3
22.10.2016 18:00 Kahramanmarasspor – Fethiyespor 2 – 2

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.10.2016 11:00 Erzurum BB – Tepecikspor 4 – 1
30.10.2016 11:00 Ofspor – Pendikspor 0 – 1
30.10.2016 11:30 Fatih Karagümrük – Kahramanmarasspor 2 – 0
30.10.2016 11:30 Anadolu Uskudar 1908 – Nazilli Belediyespor 0 – 0
30.10.2016 11:30 Bucaspor – Hacettepe Spor Kulübü 2 – 0
30.10.2016 11:30 Kocaeli Birlik Spor – 4 Eylül Belediye Sivas 1 – 0
30.10.2016 11:30 Zonguldak Komurspor – Istanbulspor 0 – 1
30.10.2016 11:30 Keciorengucu – Anadolu Selcukspor 1 – 0
30.10.2016 11:30 Fethiyespor – Amed Sportif 0 – 2

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 11:00 4 Eylül Belediye Sivas – Erzurum BB 2 – 2
05.11.2016 11:00 Amed Sportif – Fatih Karagümrük 2 – 0
05.11.2016 11:00 Kahramanmarasspor – Bucaspor 1 – 2
05.11.2016 11:30 Nazilli Belediyespor – Keciorengucu 2 – 1
05.11.2016 11:30 Anadolu Selcukspor – Fethiyespor 0 – 1
05.11.2016 11:30 Istanbulspor – Anadolu Uskudar 1908 1 – 0
05.11.2016 11:30 Hacettepe Spor Kulübü – Ofspor 1 – 0
05.11.2016 11:30 Pendikspor – Kocaeli Birlik Spor 0 – 1
05.11.2016 11:30 Tepecikspor – Zonguldak Komurspor 2 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.11.2016 11:00 Ofspor – Kahramanmarasspor 0 – 2
09.11.2016 11:00 4 Eylül Belediye Sivas – Pendikspor 3 – 1
09.11.2016 11:00 Erzurum BB – Zonguldak Komurspor 4 – 1
09.11.2016 11:30 Anadolu Uskudar 1908 – Tepecikspor 2 – 0
09.11.2016 11:30 Keciorengucu – Istanbulspor 3 – 2
09.11.2016 11:30 Fethiyespor – Nazilli Belediyespor 1 – 1
09.11.2016 11:30 Kocaeli Birlik Spor – Hacettepe Spor Kulübü 1 – 0
09.11.2016 11:30 Fatih Karagümrük – Anadolu Selcukspor 0 – 1
09.11.2016 11:30 Bucaspor – Amed Sportif 0 – 3

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.11.2016 11:00 Kahramanmarasspor – Kocaeli Birlik Spor 2 – 0
13.11.2016 11:00 Amed Sportif – Ofspor 2 – 0
13.11.2016 11:30 Tepecikspor – Keciorengucu 3 – 4
13.11.2016 11:30 Anadolu Selcukspor – Bucaspor 1 – 0
13.11.2016 11:30 Istanbulspor – Fethiyespor 2 – 1
13.11.2016 11:30 Zonguldak Komurspor – Anadolu Uskudar 1908 4 – 1
13.11.2016 11:30 Pendikspor – Erzurum BB 2 – 2
13.11.2016 11:30 Hacettepe Spor Kulübü – 4 Eylül Belediye Sivas 0 – 1
13.11.2016 11:30 Nazilli Belediyespor – Fatih Karagümrük 3 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 11:30 Fatih Karagümrük – Istanbulspor 2 – 0
20.11.2016 11:00 Erzurum BB – Anadolu Uskudar 1908 3 – 1
20.11.2016 11:00 Ofspor – Anadolu Selcukspor 0 – 1
20.11.2016 11:00 4 Eylül Belediye Sivas – Kahramanmarasspor 2 – 1
20.11.2016 11:30 Kocaeli Birlik Spor – Amed Sportif 1 – 0
20.11.2016 11:30 Keciorengucu – Zonguldak Komurspor 1 – 2
20.11.2016 11:30 Fethiyespor – Tepecikspor 1 – 0
20.11.2016 11:30 Pendikspor – Hacettepe Spor Kulübü 1 – 0
20.11.2016 17:00 Bucaspor – Nazilli Belediyespor 1 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.11.2016 11:00 Kahramanmarasspor – Pendikspor 1 – 2
27.11.2016 11:30 Anadolu Uskudar 1908 – Keciorengucu 0 – 0
27.11.2016 11:30 Tepecikspor – Fatih Karagümrük 1 – 1
27.11.2016 11:30 Zonguldak Komurspor – Fethiyespor 1 – 1
27.11.2016 11:30 Hacettepe Spor Kulübü – Erzurum BB 3 – 3
27.11.2016 11:30 Istanbulspor – Bucaspor 0 – 1
27.11.2016 11:30 Amed Sportif – 4 Eylül Belediye Sivas 2 – 1
27.11.2016 11:30 Nazilli Belediyespor – Ofspor 1 – 3
27.11.2016 11:30 Anadolu Selcukspor – Kocaeli Birlik Spor 0 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 11:30 Fatih Karagümrük – Zonguldak Komurspor 0 – 1
04.12.2016 11:00 Kahramanmarasspor – Hacettepe Spor Kulübü 0 – 0
04.12.2016 11:00 Ofspor – Istanbulspor 0 – 1
04.12.2016 11:00 4 Eylül Belediye Sivas – Anadolu Selcukspor 3 – 1
04.12.2016 11:30 Kocaeli Birlik Spor – Nazilli Belediyespor 1 – 0
04.12.2016 11:30 Bucaspor – Tepecikspor 1 – 1
04.12.2016 11:30 Keciorengucu – Erzurum BB 1 – 2
04.12.2016 11:30 Pendikspor – Amed Sportif 3 – 0
04.12.2016 11:30 Fethiyespor – Anadolu Uskudar 1908 0 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.12.2016 11:00 Erzurum BB – Kahramanmarasspor 0 – 0
11.12.2016 11:00 Amed Sportif – Hacettepe Spor Kulübü 2 – 5
11.12.2016 11:30 Anadolu Uskudar 1908 – Fatih Karagümrük 1 – 1
11.12.2016 11:30 Tepecikspor – Ofspor 3 – 1
11.12.2016 11:30 Nazilli Belediyespor – 4 Eylül Belediye Sivas 1 – 0
11.12.2016 11:30 Zonguldak Komurspor – Bucaspor 0 – 1
11.12.2016 11:30 Anadolu Selcukspor – Pendikspor 1 – 0
11.12.2016 11:30 Istanbulspor – Kocaeli Birlik Spor 1 – 0
11.12.2016 11:30 Keciorengucu – Fethiyespor 1 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2016 11:30 Fatih Karagümrük – Keciorengucu 1 – 2
18.12.2016 11:00 4 Eylül Belediye Sivas – Istanbulspor 0 – 0
18.12.2016 11:00 Kahramanmarasspor – Amed Sportif 1 – 1
18.12.2016 11:30 Bucaspor – Anadolu Uskudar 1908 2 – 4
18.12.2016 11:30 Fethiyespor – Erzurum BB 0 – 1
18.12.2016 11:30 Kocaeli Birlik Spor – Tepecikspor 2 – 1
18.12.2016 11:30 Hacettepe Spor Kulübü – Anadolu Selcukspor 0 – 2
18.12.2016 11:30 Pendikspor – Nazilli Belediyespor 2 – 2
19.12.2016 11:00 Ofspor – Zonguldak Komurspor 1 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.01.2017 11:00 Ofspor – Anadolu Uskudar 1908 2 – 1
15.01.2017 11:00 Kahramanmarasspor – Anadolu Selcukspor 2 – 1
15.01.2017 11:00 Amed Sportif – Erzurum BB 1 – 1
15.01.2017 11:00 4 Eylül Belediye Sivas – Tepecikspor 2 – 0
15.01.2017 11:30 Kocaeli Birlik Spor – Zonguldak Komurspor 2 – 1
15.01.2017 11:30 Bucaspor – Keciorengucu 4 – 2
15.01.2017 11:30 Pendikspor – Istanbulspor 0 – 2
15.01.2017 11:30 Fatih Karagümrük – Fethiyespor 0 – 1
15.01.2017 11:30 Hacettepe Spor Kulübü – Nazilli Belediyespor 0 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.01.2017 11:00 Erzurum BB – Fatih Karagümrük 0 – 1
22.01.2017 11:30 Anadolu Uskudar 1908 – Kocaeli Birlik Spor 1 – 0
22.01.2017 11:30 Tepecikspor – Pendikspor 1 – 0
22.01.2017 11:30 Nazilli Belediyespor – Kahramanmarasspor 2 – 0
22.01.2017 11:30 Fethiyespor – Bucaspor 4 – 0
22.01.2017 11:30 Zonguldak Komurspor – 4 Eylül Belediye Sivas 4 – 1
22.01.2017 11:30 Keciorengucu – Ofspor 5 – 0
22.01.2017 11:30 Anadolu Selcukspor – Amed Sportif 0 – 3

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.01.2017 11:00 Ofspor – Fethiyespor 1 – 2
29.01.2017 11:00 4 Eylül Belediye Sivas – Anadolu Uskudar 1908 1 – 1
29.01.2017 11:00 Amed Sportif – Nazilli Belediyespor 2 – 1
29.01.2017 11:00 Kahramanmarasspor – Istanbulspor 2 – 1
29.01.2017 11:30 Anadolu Selcukspor – Erzurum BB 0 – 1
29.01.2017 11:30 Kocaeli Birlik Spor – Keciorengucu 2 – 2
29.01.2017 11:30 Hacettepe Spor Kulübü – Tepecikspor 0 – 1
29.01.2017 11:30 Pendikspor – Zonguldak Komurspor 2 – 2
29.01.2017 11:30 Bucaspor – Fatih Karagümrük 2 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 13:00 Erzurum BB – Bucaspor 2 – 0
05.02.2017 11:30 Istanbulspor – Amed Sportif 1 – 0
05.02.2017 11:30 Fethiyespor – Kocaeli Birlik Spor 1 – 2
05.02.2017 11:30 Nazilli Belediyespor – Anadolu Selcukspor 2 – 0
05.02.2017 11:30 Tepecikspor – Kahramanmarasspor 1 – 0
05.02.2017 11:30 Anadolu Uskudar 1908 – Pendikspor 2 – 1
05.02.2017 11:30 Zonguldak Komurspor – Hacettepe Spor Kulübü 0 – 0
05.02.2017 11:30 Fatih Karagümrük – Ofspor 4 – 2
05.02.2017 11:30 Keciorengucu – 4 Eylül Belediye Sivas 2 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 11:00 4 Eylül Belediye Sivas – Fethiyespor 2 – 1
12.02.2017 11:00 Ofspor – Bucaspor 0 – 2
12.02.2017 11:00 Amed Sportif – Tepecikspor 2 – 1
12.02.2017 11:30 Anadolu Selcukspor – Istanbulspor 0 – 2
12.02.2017 11:30 Kahramanmarasspor – Zonguldak Komurspor 0 – 0
12.02.2017 11:30 Hacettepe Spor Kulübü – Anadolu Uskudar 1908 2 – 1
12.02.2017 11:30 Pendikspor – Keciorengucu 1 – 0
12.02.2017 11:30 Nazilli Belediyespor – Erzurum BB 0 – 4
12.02.2017 11:30 Kocaeli Birlik Spor – Fatih Karagümrük 0 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.02.2017 11:00 Fatih Karagümrük – 4 Eylül Belediye Sivas 1 – 1
19.02.2017 11:00 Erzurum BB – Ofspor 2 – 1
19.02.2017 11:30 Anadolu Uskudar 1908 – Kahramanmarasspor 0 – 0
19.02.2017 11:30 Tepecikspor – Anadolu Selcukspor 1 – 1
19.02.2017 11:30 Istanbulspor – Nazilli Belediyespor 2 – 1
19.02.2017 11:30 Fethiyespor – Pendikspor 0 – 2
19.02.2017 11:30 Keciorengucu – Hacettepe Spor Kulübü 2 – 1
19.02.2017 11:30 Bucaspor – Kocaeli Birlik Spor 2 – 2
19.02.2017 11:30 Zonguldak Komurspor – Amed Sportif 3 – 2

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.02.2017 10:30 4 Eylül Belediye Sivas – Bucaspor 2 – 0
26.02.2017 11:00 Amed Sportif – Anadolu Uskudar 1908 3 – 1
26.02.2017 11:00 Kahramanmarasspor – Keciorengucu 2 – 2
26.02.2017 11:30 Nazilli Belediyespor – Tepecikspor 2 – 0
26.02.2017 11:30 Pendikspor – Fatih Karagümrük 2 – 0
26.02.2017 11:30 Kocaeli Birlik Spor – Ofspor 0 – 1
26.02.2017 11:30 Anadolu Selcukspor – Zonguldak Komurspor 1 – 0
26.02.2017 11:30 Hacettepe Spor Kulübü – Fethiyespor 1 – 0
26.02.2017 11:30 Istanbulspor – Erzurum BB 2 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.03.2017 11:30 Istanbulspor – Hacettepe Spor Kulübü 1 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.03.2017 12:00 Erzurum BB – Kocaeli Birlik Spor 0 – 1
05.03.2017 12:00 Ofspor – 4 Eylül Belediye Sivas 1 – 1
05.03.2017 12:30 Anadolu Uskudar 1908 – Anadolu Selcukspor 0 – 0
05.03.2017 12:30 Tepecikspor – Istanbulspor 0 – 3
05.03.2017 12:30 Keciorengucu – Amed Sportif 1 – 1
05.03.2017 12:30 Zonguldak Komurspor – Nazilli Belediyespor 1 – 1
05.03.2017 12:30 Fethiyespor – Kahramanmarasspor 1 – 1
05.03.2017 12:30 Bucaspor – Pendikspor 3 – 1
05.03.2017 12:30 Fatih Karagümrük – Hacettepe Spor Kulübü 1 – 1

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 11:30 Kahramanmarasspor – Fatih Karagümrük 1 – 0
10.03.2017 12:30 4 Eylül Belediye Sivas – Kocaeli Birlik Spor 1 – 1
10.03.2017 12:30 Amed Sportif – Fethiyespor 1 – 0
10.03.2017 13:00 Nazilli Belediyespor – Anadolu Uskudar 1908 2 – 2
10.03.2017 13:00 Istanbulspor – Zonguldak Komurspor 2 – 0
10.03.2017 13:00 Hacettepe Spor Kulübü – Bucaspor 2 – 0
10.03.2017 13:00 Pendikspor – Ofspor 1 – 1
10.03.2017 13:00 Tepecikspor – Erzurum BB 1 – 2
10.03.2017 13:00 Anadolu Selcukspor – Keciorengucu 1 – 1

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.03.2017 12:30 Erzurum BB – 4 Eylül Belediye Sivas 1 – 0
15.03.2017 12:30 Ofspor – Hacettepe Spor Kulübü 2 – 0
15.03.2017 13:00 Bucaspor – Kahramanmarasspor 1 – 1
15.03.2017 13:00 Fethiyespor – Anadolu Selcukspor 0 – 2
15.03.2017 13:00 Anadolu Uskudar 1908 – Istanbulspor 1 – 0
15.03.2017 13:00 Zonguldak Komurspor – Tepecikspor 3 – 2
15.03.2017 13:00 Kocaeli Birlik Spor – Pendikspor 2 – 2
15.03.2017 13:00 Keciorengucu – Nazilli Belediyespor 0 – 0
15.03.2017 13:00 Fatih Karagümrük – Amed Sportif 2 – 2

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.03.2017 12:30 Kahramanmarasspor – Ofspor 1 – 0
19.03.2017 12:30 Amed Sportif – Bucaspor 2 – 1
19.03.2017 13:00 Hacettepe Spor Kulübü – Kocaeli Birlik Spor 3 – 0
19.03.2017 13:00 Nazilli Belediyespor – Fethiyespor 0 – 0
19.03.2017 13:00 Zonguldak Komurspor – Erzurum BB 3 – 1
19.03.2017 13:00 Anadolu Selcukspor – Fatih Karagümrük 3 – 2
19.03.2017 13:00 Pendikspor – 4 Eylül Belediye Sivas 2 – 4
19.03.2017 13:00 Istanbulspor – Keciorengucu 1 – 0
19.03.2017 13:00 Tepecikspor – Anadolu Uskudar 1908 3 – 1

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.03.2017 14:00 Bucaspor – Anadolu Selcukspor
26.03.2017 14:00 Erzurum BB – Pendikspor
26.03.2017 14:00 4 Eylül Belediye Sivas – Hacettepe Spor Kulübü
26.03.2017 14:00 Ofspor – Amed Sportif
26.03.2017 14:00 Fethiyespor – Istanbulspor
26.03.2017 14:00 Kocaeli Birlik Spor – Kahramanmarasspor
26.03.2017 14:00 Fatih Karagümrük – Nazilli Belediyespor
26.03.2017 14:00 Keciorengucu – Tepecikspor
26.03.2017 14:00 Anadolu Uskudar 1908 – Zonguldak Komurspor

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 14:00 Tepecikspor – Fethiyespor
02.04.2017 14:00 Anadolu Selcukspor – Ofspor
02.04.2017 14:00 Anadolu Uskudar 1908 – Erzurum BB
02.04.2017 14:00 Istanbulspor – Fatih Karagümrük
02.04.2017 14:00 Amed Sportif – Kocaeli Birlik Spor
02.04.2017 14:00 Kahramanmarasspor – 4 Eylül Belediye Sivas
02.04.2017 14:00 Hacettepe Spor Kulübü – Pendikspor
02.04.2017 14:00 Zonguldak Komurspor – Keciorengucu
02.04.2017 14:00 Nazilli Belediyespor – Bucaspor

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.04.2017 14:00 Keciorengucu – Anadolu Uskudar 1908
09.04.2017 14:00 Bucaspor – Istanbulspor
09.04.2017 14:00 Ofspor – Nazilli Belediyespor
09.04.2017 14:00 Fatih Karagümrük – Tepecikspor
09.04.2017 14:00 Erzurum BB – Hacettepe Spor Kulübü
09.04.2017 14:00 Kocaeli Birlik Spor – Anadolu Selcukspor
09.04.2017 14:00 4 Eylül Belediye Sivas – Amed Sportif
09.04.2017 14:00 Pendikspor – Kahramanmarasspor
09.04.2017 14:00 Fethiyespor – Zonguldak Komurspor

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 14:00 Zonguldak Komurspor – Fatih Karagümrük
14.04.2017 14:00 Erzurum BB – Keciorengucu
14.04.2017 14:00 Amed Sportif – Pendikspor
14.04.2017 14:00 Hacettepe Spor Kulübü – Kahramanmarasspor
14.04.2017 14:00 Anadolu Selcukspor – 4 Eylül Belediye Sivas
14.04.2017 14:00 Istanbulspor – Ofspor
14.04.2017 14:00 Tepecikspor – Bucaspor
14.04.2017 14:00 Anadolu Uskudar 1908 – Fethiyespor
14.04.2017 14:00 Nazilli Belediyespor – Kocaeli Birlik Spor

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.04.2017 14:30 Pendikspor – Anadolu Selcukspor
23.04.2017 14:30 Fatih Karagümrük – Anadolu Uskudar 1908
23.04.2017 14:30 Hacettepe Spor Kulübü – Amed Sportif
23.04.2017 14:30 Bucaspor – Zonguldak Komurspor
23.04.2017 14:30 4 Eylül Belediye Sivas – Nazilli Belediyespor
23.04.2017 14:30 Kahramanmarasspor – Erzurum BB
23.04.2017 14:30 Fethiyespor – Keciorengucu
23.04.2017 14:30 Ofspor – Tepecikspor
23.04.2017 14:30 Kocaeli Birlik Spor – Istanbulspor

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 14:30 Tepecikspor – Kocaeli Birlik Spor
29.04.2017 14:30 Amed Sportif – Kahramanmarasspor
29.04.2017 14:30 Erzurum BB – Fethiyespor
29.04.2017 14:30 Keciorengucu – Fatih Karagümrük
29.04.2017 14:30 Anadolu Selcukspor – Hacettepe Spor Kulübü
29.04.2017 14:30 Nazilli Belediyespor – Pendikspor
29.04.2017 14:30 Istanbulspor – 4 Eylül Belediye Sivas
29.04.2017 14:30 Zonguldak Komurspor – Ofspor
29.04.2017 14:30 Anadolu Uskudar 1908 – Bucaspor
Advertisement

Seneste kampe

Zonguldak Komurspor
Erzurum BB
3 – 1
19. marts 13:00
Fĉrdig
Anadolu Selcukspor
Fatih Karagümrük
3 – 2
19. marts 13:00
Fĉrdig
Istanbulspor
Keciorengucu
1 – 0
19. marts 13:00
Fĉrdig
Pendikspor
4 Eylül Belediye Sivas
2 – 4
19. marts 13:00
Fĉrdig
Hacettepe Spor Kulübü
Kocaeli Birlik Spor
3 – 0
19. marts 13:00
Fĉrdig
Nazilli Belediyespor
Fethiyespor
0 – 0
19. marts 13:00
Fĉrdig
Tepecikspor
Anadolu Uskudar 1908
3 – 1
19. marts 13:00
Fĉrdig
Kahramanmarasspor
Ofspor
1 – 0
19. marts 12:30
Fĉrdig
Amed Sportif
Bucaspor
2 – 1
19. marts 12:30
Fĉrdig

Kommende kampe

Fethiyespor
Istanbulspor
vs
26. marts 14:00
Ikke startet
Anadolu Uskudar 1908
Zonguldak Komurspor
vs
26. marts 14:00
Ikke startet
Erzurum BB
Pendikspor
vs
26. marts 14:00
Ikke startet
4 Eylül Belediye Sivas
Hacettepe Spor Kulübü
vs
26. marts 14:00
Ikke startet
Ofspor
Amed Sportif
vs
26. marts 14:00
Ikke startet
Kocaeli Birlik Spor
Kahramanmarasspor
vs
26. marts 14:00
Ikke startet
Fatih Karagümrük
Nazilli Belediyespor
vs
26. marts 14:00
Ikke startet
Keciorengucu
Tepecikspor
vs
26. marts 14:00
Ikke startet
Bucaspor
Anadolu Selcukspor
vs
26. marts 14:00
Ikke startet

Turneringer i Tyrkiet