Tipico bold.shoppen Scandic Bookmakers FIFA15
Opdateret:
27/10-2014 22:04
Tyskland
2. Bundesliga (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Ingolstadt 11 7 4 0 18 - 6 25
2. Fortuna Düsseldorf 11 5 5 1 20 - 12 20
3. RasenBallsport Leipzig 11 5 4 2 16 - 8 19
4. Darmstadt 11 5 4 2 18 - 11 19
5. Kaiserslautern 11 5 4 2 17 - 13 19
6. FC Heidenheim 11 4 4 3 20 - 14 16
7. Karlsruhe 11 4 4 3 15 - 10 16
8. Bochum 11 3 6 2 18 - 16 15
9. Greuther Fürth 11 4 3 4 18 - 16 15
10. Braunschweig 11 4 2 5 16 - 15 14
11. Union Berlin 11 3 4 4 11 - 17 13
12. Nürnberg 11 4 1 6 11 - 20 13
13. FSV Frankfurt 11 3 2 6 16 - 21 11
14. Aue 11 3 2 6 11 - 17 11
15. Sandhausen 11 3 2 6 8 - 16 11
16. St. Pauli 11 3 2 6 11 - 20 11
17. Aalen 11 2 4 5 9 - 13 10
18. 1860 München 11 2 3 6 12 - 20 9
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
99 14,83 265 2,68 48 (48,5 %) 30 (30,3 %) 21 (21,2 %)
Opdateret:
27/10-2014 22:04
Tyskland
2. Bundesliga (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Ingolstadt 6 4 2 0 11 - 4 14
2. Fortuna Düsseldorf 5 2 2 1 8 - 8 8
3. RasenBallsport Leipzig 6 4 2 0 10 - 3 14
4. Darmstadt 6 5 0 1 13 - 4 15
5. Kaiserslautern 6 5 1 0 10 - 4 16
6. FC Heidenheim 6 4 2 0 16 - 5 14
7. Karlsruhe 5 1 3 1 4 - 2 6
8. Bochum 6 0 6 0 6 - 6 6
9. Greuther Fürth 6 4 1 1 15 - 8 13
10. Braunschweig 5 3 1 1 10 - 5 10
11. Union Berlin 5 2 2 1 7 - 8 8
12. Nürnberg 5 3 0 2 5 - 5 9
13. FSV Frankfurt 5 0 2 3 6 - 12 2
14. Aue 5 3 0 2 9 - 9 9
15. Sandhausen 6 2 2 2 4 - 8 8
16. St. Pauli 6 3 1 2 8 - 8 10
17. Aalen 5 2 1 2 7 - 5 7
18. 1860 München 5 1 2 2 5 - 7 5
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
99 14,83 265 2,68 48 (48,5 %) 30 (30,3 %) 21 (21,2 %)
Opdateret:
27/10-2014 22:04
Tyskland
2. Bundesliga (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Ingolstadt 5 3 2 0 7 - 2 11
2. Fortuna Düsseldorf 6 3 3 0 12 - 4 12
3. RasenBallsport Leipzig 5 1 2 2 6 - 5 5
4. Darmstadt 5 0 4 1 5 - 7 4
5. Kaiserslautern 5 0 3 2 7 - 9 3
6. FC Heidenheim 5 0 2 3 4 - 9 2
7. Karlsruhe 6 3 1 2 11 - 8 10
8. Bochum 5 3 0 2 12 - 10 9
9. Greuther Fürth 5 0 2 3 3 - 8 2
10. Braunschweig 6 1 1 4 6 - 10 4
11. Union Berlin 6 1 2 3 4 - 9 5
12. Nürnberg 6 1 1 4 6 - 15 4
13. FSV Frankfurt 6 3 0 3 10 - 9 9
14. Aue 6 0 2 4 2 - 8 2
15. Sandhausen 5 1 0 4 4 - 8 3
16. St. Pauli 5 0 1 4 3 - 12 1
17. Aalen 6 0 3 3 2 - 8 3
18. 1860 München 6 1 1 4 7 - 13 4
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
99 14,83 265 2,68 48 (48,5 %) 30 (30,3 %) 21 (21,2 %)
Opdateret:
27/10-2014 22:04
Tyskland
2. Bundesliga (34 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Ingolstadt 6 0 1,64 0,55
2. Fortuna Düsseldorf 3 1 1,82 1,09
3. RasenBallsport Leipzig 5 3 1,45 0,73
4. Darmstadt 5 1 1,64 1,00
5. Kaiserslautern 3 0 1,55 1,18
6. FC Heidenheim 2 2 1,82 1,27
7. Karlsruhe 5 4 1,36 0,91
8. Bochum 0 2 1,64 1,45
9. Greuther Fürth 2 3 1,64 1,45
10. Braunschweig 2 2 1,45 1,36
11. Union Berlin 1 4 1,00 1,55
12. Nürnberg 3 5 1,00 1,82
13. FSV Frankfurt 3 4 1,45 1,91
14. Aue 2 5 1,00 1,55
15. Sandhausen 3 3 0,73 1,45
16. St. Pauli 2 5 1,00 1,82
17. Aalen 4 5 0,82 1,18
18. 1860 München 1 3 1,09 1,82
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
99 14,83 265 2,68 48 (48,5 %) 30 (30,3 %) 21 (21,2 %)
Vis hele listen
Opdateret:
27/10-2014 22:04
Tyskland
2. Bundesliga (34 runder)
Mål    Spiller Klub
8    Simon Terodde Bochum
7    Joel Pohjanpalo Fortuna Düsseldorf
6    Rubin Okotie 1860 München
6    Dominik Stroh-Engel Darmstadt
6    Marc Schnatterer FC Heidenheim
6    Charlison Benschop Fortuna Düsseldorf
6    Yussuf Poulsen RasenBallsport Leipzig
5    Florian Niederlechner FC Heidenheim
5    Vincenzo Grifo FSV Frankfurt
5    Tom Weilandt Greuther Fürth
5    Lukas Hinterseer Ingolstadt
5    Srdjan Lakic Kaiserslautern
4    Håvard Nielsen Braunschweig
4    Edmond Kapllani FSV Frankfurt
4    Stefan Lex Ingolstadt
4    Alexander Ring Kaiserslautern
4    Ilian Micanski Karlsruhe
4    Reinhold Yabo Karlsruhe
4    Andrew Wooten Sandhausen
4    Sebastian Polter Union Berlin
3    Romario Kortzorg Aue
3    Stanislav Sestak Bochum
3    Michael Gregoritsch Bochum
3    Benjamin Kessel Braunschweig
3    Ken Reichel Braunschweig
3    Romain Bregerie Darmstadt
3    Patrick Mayer FC Heidenheim
3    Erwin Hoffer Fortuna Düsseldorf
3    Michael Liendl Fortuna Düsseldorf
3    Kacper Przybylko Greuther Fürth
3    Goran Sukalo Greuther Fürth
3    Hiroki Yamada Karlsruhe
3    Alessandro Schöpf Nürnberg
3    Daniel Frahn RasenBallsport Leipzig
3    Christopher Nöthe St. Pauli
3    Sören Brandy Union Berlin
2    Santiago Leonardo 1860 München
2    Andreas Ludwig Aalen
2    Rico Benatelli Aue
2    Frank Löning Aue
2    Yusuke Tasaka Bochum
2    Dennis Kruppke Braunschweig
2    Tobias Kempe Darmstadt
2    Aytac Sulu Darmstadt
2    Marcel Heller Darmstadt
2    Abdul Baba Greuther Fürth
2    Marco Stiepermann Greuther Fürth
2    Matthew Leckie Ingolstadt
2    Pascal Groß Ingolstadt
2    Marcel Gaus Kaiserslautern
2    Daniel Candeias Nürnberg
2    Jakub Sylvestr Nürnberg
2    Dominik Kaiser RasenBallsport Leipzig
2    Georg Teigl RasenBallsport Leipzig
2    Lasse Sobiech St. Pauli
2    Marc Rzatkowski St. Pauli
2    John Verhoek St. Pauli
1    Ilie Sanchez 1860 München
1    Christopher Schindler 1860 München
1    Yannick Stark 1860 München
1    Valdet Rama 1860 München
1    Manuel Junglas Aalen
1    Andre Hainault Aalen
1    Leandro Grech Aalen
1    Arne Feick Aalen
1    Oliver Barth Aalen
1    Nejmeddin Daghfous Aalen
1    Fabian Weiss Aalen
1    Arvydas Novikovas Aue
1    René Klingbeil Aue
1    Fabian Müller Aue
1    Solomon Okoronkwo Aue
1    Anthony Losilla Bochum
1    Mikael Forssell Bochum
1    Raffael Korte Braunschweig
1    Mirko Boland Braunschweig
1    Mushaga Bakenga Braunschweig
1    Hendrick Zuck Braunschweig
1    Jerome Gondorf Darmstadt
1    Leon Balogun Darmstadt
1    Hanno Behrens Darmstadt
1    Kevin Kraus FC Heidenheim
1    Alper Bagceci FC Heidenheim
1    Robert Leipertz FC Heidenheim
1    Sebastian Griesbeck FC Heidenheim
1    Philip Heise FC Heidenheim
1    Adriano Grimaldi FC Heidenheim
1    Sergio Pinto Fortuna Düsseldorf
1    Hanno Balitsch FSV Frankfurt
1    Tom Beugelsdijk FSV Frankfurt
1    Joni Kauko FSV Frankfurt
1    Zlatko Dedic FSV Frankfurt
1    Björn Schlicke FSV Frankfurt
1    Faton Toski FSV Frankfurt
1    Florian Trinks Greuther Fürth
1    Zsolt Korcsmar Greuther Fürth
1    Robert Zulj Greuther Fürth
1    Alfredo Morales Ingolstadt
1    Benjamin Hübner Ingolstadt
1    Karl-Heinz Lappe Ingolstadt
1    Will Orban Kaiserslautern
1    Karim Matmour Kaiserslautern
1    Philipp Hofmann Kaiserslautern
1    Chris Löwe Kaiserslautern
1    Amin Younes Kaiserslautern
1    Kevin Stöger Kaiserslautern
1    Selcuk Alibaz Karlsruhe
1    Rouwen Hennings Karlsruhe
1    Manuel Torres Karlsruhe
1    Manuel Gulde Karlsruhe
1    Peniel Kokou Mlapa Nürnberg
1    Timo Gebhart Nürnberg
1    Horacio Javier Pinola Nürnberg
1    Robert Koch Nürnberg
1    Denis Thomalla RasenBallsport Leipzig
1    Matthias Morys RasenBallsport Leipzig
1    Rene Gartler Sandhausen
1    Florian Hübner Sandhausen
1    Alexander Bieler Sandhausen
1    Seyi Olajengbesi Sandhausen
1    Dennis Daube St. Pauli
1    Sören Gonther St. Pauli
1    Christopher Quiring Union Berlin
1    Benjamin Köhler Union Berlin
1    Toni Leistner Union Berlin
1    Damir Kreilach Union Berlin
Vis hele listen
Opdateret:
27/10-2014 22:04
Tyskland
2. Bundesliga (34 runder)
Assists    Spiller Klub
6    Marc Schnatterer FC Heidenheim
5    Tobias Kempe Darmstadt
5    Pascal Groß Ingolstadt
4    Romario Kortzorg Aue
4    Raffael Korte Braunschweig
3    Frank Löning Aue
3    Yusuke Tasaka Bochum
3    Stanislav Sestak Bochum
3    Ken Reichel Braunschweig
3    Marcel Heller Darmstadt
3    Dominik Stroh-Engel Darmstadt
3    Florian Niederlechner FC Heidenheim
3    Philip Heise FC Heidenheim
3    Charlison Benschop Fortuna Düsseldorf
3    Lukas Schmitz Fortuna Düsseldorf
3    Julian Schauerte Fortuna Düsseldorf
3    Michael Liendl Fortuna Düsseldorf
3    Niko Giesselmann Greuther Fürth
3    Karim Matmour Kaiserslautern
3    Chris Löwe Kaiserslautern
3    Manuel Torres Karlsruhe
3    Alessandro Schöpf Nürnberg
3    Dominik Kaiser RasenBallsport Leipzig
3    Matthias Morys RasenBallsport Leipzig
3    Benjamin Köhler Union Berlin
3    Fabian Schönheim Union Berlin
2    Daniel Adlung 1860 München
2    Michael Gregoritsch Bochum
2    Hendrick Zuck Braunschweig
2    Jerome Gondorf Darmstadt
2    Robert Leipertz FC Heidenheim
2    Axel Bellinghausen Fortuna Düsseldorf
2    Alexander Huber FSV Frankfurt
2    Mario Engels FSV Frankfurt
2    Kacper Przybylko Greuther Fürth
2    Marco Stiepermann Greuther Fürth
2    Matthew Leckie Ingolstadt
2    Alfredo Morales Ingolstadt
2    Marcel Gaus Kaiserslautern
2    Srdjan Lakic Kaiserslautern
2    Dennis Kempe Karlsruhe
2    Leart Paqarada Sandhausen
2    Denis Linsmayer Sandhausen
2    Ante Budimir St. Pauli
2    Maximilian Thiel Union Berlin
2    Sören Brandy Union Berlin
1    Valdet Rama 1860 München
1    Rodri 1860 München
1    Edu Bedia 1860 München
1    Bobby Shou Wood 1860 München
1    Markus Steinhöfer 1860 München
1    Daylon Claasen 1860 München
1    Kai Bülow 1860 München
1    Rubin Okotie 1860 München
1    Nejmeddin Daghfous Aalen
1    Dennis Chessa Aalen
1    Sascha Mockenhaupt Aalen
1    Michael Klauss Aalen
1    Dominick Drexler Aalen
1    Phil Ofosu-Ayeh Aalen
1    Rico Benatelli Aue
1    Arvydas Novikovas Aue
1    Mike Könnecke Aue
1    Patrick Schönfeld Aue
1    Jan Simunek Bochum
1    Marco Terrazzino Bochum
1    Timo Perthel Bochum
1    Simon Terodde Bochum
1    Anthony Losilla Bochum
1    Andreas Luthe Bochum
1    Håvard Nielsen Braunschweig
1    Benjamin Kessel Braunschweig
1    Norman Theuerkauf Braunschweig
1    Vegard Eggen Hedenstad Braunschweig
1    Florian Jungwirth Darmstadt
1    Aytac Sulu Darmstadt
1    Romain Bregerie Darmstadt
1    Sandro Sirigu Darmstadt
1    Manuel Janzer FC Heidenheim
1    Kevin Kraus FC Heidenheim
1    Adriano Grimaldi FC Heidenheim
1    Robert Strauss FC Heidenheim
1    Jonathan Glao Tah Fortuna Düsseldorf
1    Ben Halloran Fortuna Düsseldorf
1    Sergio Pinto Fortuna Düsseldorf
1    Mathis Bolly Fortuna Düsseldorf
1    Erwin Hoffer Fortuna Düsseldorf
1    Vincenzo Grifo FSV Frankfurt
1    Marc-Andre Kruska FSV Frankfurt
1    Andre Schembri FSV Frankfurt
1    Odise Roshi FSV Frankfurt
1    Manuel Konrad FSV Frankfurt
1    Hanno Balitsch FSV Frankfurt
1    Tom Weilandt Greuther Fürth
1    Stephan Schröck Greuther Fürth
1    Robert Zulj Greuther Fürth
1    Roger Ingolstadt
1    Moritz Hartmann Ingolstadt
1    Danilo Teodoro Soares Ingolstadt
1    Danny da Costa Ingolstadt
1    Andre Mijatovic Ingolstadt
1    Stefan Lex Ingolstadt
1    Kevin Stöger Kaiserslautern
1    Amin Younes Kaiserslautern
1    Jean Zimmer Kaiserslautern
1    Andre Fomitschow Kaiserslautern
1    Kerem Demirbay Kaiserslautern
1    Selcuk Alibaz Karlsruhe
1    Rouwen Hennings Karlsruhe
1    Reinhold Yabo Karlsruhe
1    Sascha Traut Karlsruhe
1    Hiroki Yamada Karlsruhe
1    Gaëtan Krebs Karlsruhe
1    Ilian Micanski Karlsruhe
1    Niclas Füllkrug Nürnberg
1    Timo Gebhart Nürnberg
1    Daniel Candeias Nürnberg
1    Robert Koch Nürnberg
1    Peniel Kokou Mlapa Nürnberg
1    Diego Demme RasenBallsport Leipzig
1    Joshua Kimmich RasenBallsport Leipzig
1    Anthony Jung RasenBallsport Leipzig
1    Yussuf Poulsen RasenBallsport Leipzig
1    Marco Thiede Sandhausen
1    Marc Pfertzel Sandhausen
1    Alexander Bieler Sandhausen
1    Sebastian Maier St. Pauli
1    John Verhoek St. Pauli
1    Enis Alushi St. Pauli
1    Florian Kringe St. Pauli
1    Dennis Daube St. Pauli
1    Michael Görlitz St. Pauli
1    Lennart Thy St. Pauli
Opdateret:
27/10-2014 22:04
Tyskland
2. Bundesliga (34 runder)
Klub Fordeling G R T
Sandhausen28230
Union Berlin26329
1860 München29029
Nürnberg27128
St. Pauli28028
Bochum24024
Braunschweig24024
FSV Frankfurt22123
FC Heidenheim22123
RasenBallsport Leipzig22123
Kaiserslautern22123
Aue23023
Greuther Fürth21122
Karlsruhe20121
Fortuna Düsseldorf21021
Darmstadt21021
Ingolstadt20020
Aalen18119
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Opdateret:
27/10-2014 22:04
Tyskland
2. Bundesliga (34 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Fortuna Düsseldorf 298.076 27.098 166.358 33.272 131.718 21.953
2. Kaiserslautern 277.352 25.214 208.401 34.734 68.951 13.790
3. RasenBallsport Leipzig 266.282 24.207 147.825 24.638 118.457 23.691
4. Braunschweig 262.358 23.851 107.390 21.478 154.968 25.828
5. Nürnberg 256.040 23.276 144.231 28.846 111.809 18.635
6. St. Pauli 242.621 22.056 165.242 27.540 77.379 15.476
7. Karlsruhe 221.457 20.132 77.930 15.586 143.527 23.921
8. 1860 München 217.993 19.818 111.700 22.340 106.293 17.716
9. Union Berlin 209.257 19.023 97.579 19.516 111.678 18.613
10. Bochum 203.295 18.481 124.799 20.800 78.496 15.699
11. Darmstadt 166.247 15.113 78.400 13.067 87.847 17.569
12. FC Heidenheim 165.128 15.012 72.500 12.083 92.628 18.526
13. Aue 147.279 13.389 42.950 8.590 104.329 17.388
14. Greuther Fürth 146.335 13.303 76.060 12.677 70.275 14.055
15. FSV Frankfurt 123.072 11.188 30.724 6.145 92.348 15.391
16. Sandhausen 115.648 10.513 32.769 5.462 82.879 16.576
17. Ingolstadt 113.337 10.303 44.751 7.459 68.586 13.717
18. Aalen 102.765 9.342 37.662 7.532 65.103 10.851

Symbolforklaringer

Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson Nedrykker fra sidste sæson
Tilbud på skiundertøj til børn og voksne - SPAR 100,-
SE MERE

Kampprogram

1. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
01.08.2014 20:30 Fortuna Düsseldorf – Braunschweig 2 – 2
02.08.2014 13:00 RasenBallsport Leipzig – Aalen 0 – 0
02.08.2014 15:30 Bochum – Greuther Fürth 1 – 1
02.08.2014 15:30 St. Pauli – Ingolstadt 1 – 1
03.08.2014 13:30 FC Heidenheim – FSV Frankfurt 2 – 1
03.08.2014 15:30 Karlsruhe – Union Berlin 0 – 0
03.08.2014 15:30 Nürnberg – Aue 1 – 0
03.08.2014 15:30 Darmstadt – Sandhausen 1 – 0
04.08.2014 20:15 Kaiserslautern – 1860 München 3 – 2
2. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
08.08.2014 18:30 FSV Frankfurt – Karlsruhe 2 – 3
08.08.2014 18:30 Aalen – St. Pauli 2 – 0
08.08.2014 20:30 Union Berlin – Fortuna Düsseldorf 1 – 1
09.08.2014 15:30 Braunschweig – FC Heidenheim 3 – 0
09.08.2014 15:30 Aue – Bochum 1 – 5
10.08.2014 13:30 Ingolstadt – Darmstadt 2 – 2
10.08.2014 15:30 1860 München – RasenBallsport Leipzig 0 – 3
10.08.2014 15:30 Sandhausen – Kaiserslautern 1 – 1
11.08.2014 20:15 Greuther Fürth – Nürnberg 5 – 1
3. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
22.08.2014 18:30 RasenBallsport Leipzig – Aue 1 – 0
22.08.2014 18:30 St. Pauli – Sandhausen 2 – 1
22.08.2014 18:30 FC Heidenheim – 1860 München 2 – 2
23.08.2014 13:00 Fortuna Düsseldorf – Karlsruhe 0 – 2
23.08.2014 13:00 Nürnberg – FSV Frankfurt 0 – 1
24.08.2014 13:30 Darmstadt – Aalen 2 – 0
24.08.2014 13:30 Ingolstadt – Greuther Fürth 2 – 0
24.08.2014 13:30 Kaiserslautern – Braunschweig 2 – 1
25.08.2014 20:15 Bochum – Union Berlin 1 – 1
4. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
29.08.2014 18:30 FSV Frankfurt – RasenBallsport Leipzig 0 – 0
29.08.2014 18:30 Aalen – Kaiserslautern 2 – 2
29.08.2014 18:30 Union Berlin – Nürnberg 0 – 4
30.08.2014 13:00 Karlsruhe – FC Heidenheim 1 – 1
30.08.2014 13:00 Aue – Fortuna Düsseldorf 0 – 3
31.08.2014 13:30 1860 München – Darmstadt 1 – 1
31.08.2014 13:30 Sandhausen – Ingolstadt 0 – 3
31.08.2014 13:30 Braunschweig – Bochum 1 – 2
01.09.2014 20:15 Greuther Fürth – St. Pauli 3 – 0
5. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
12.09.2014 18:30 Bochum – Karlsruhe 1 – 1
12.09.2014 18:30 Ingolstadt – Aalen 4 – 1
12.09.2014 18:30 Kaiserslautern – FSV Frankfurt 1 – 0
13.09.2014 13:00 Darmstadt – Aue 2 – 0
13.09.2014 13:00 RasenBallsport Leipzig – Braunschweig 3 – 1
14.09.2014 13:30 St. Pauli – 1860 München 1 – 2
14.09.2014 13:30 FC Heidenheim – Union Berlin 3 – 1
14.09.2014 13:30 Sandhausen – Greuther Fürth 1 – 0
15.09.2014 20:15 Nürnberg – Fortuna Düsseldorf 0 – 2
6. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
19.09.2014 18:30 Braunschweig – Darmstadt 2 – 0
19.09.2014 18:30 Aue – St. Pauli 3 – 0
19.09.2014 18:30 Aalen – Sandhausen 0 – 1
20.09.2014 13:00 Greuther Fürth – Kaiserslautern 2 – 1
20.09.2014 13:00 FSV Frankfurt – Bochum 1 – 5
20.09.2014 13:00 1860 München – Ingolstadt 1 – 1
21.09.2014 13:30 Union Berlin – RasenBallsport Leipzig 2 – 1
21.09.2014 13:30 Fortuna Düsseldorf – FC Heidenheim 3 – 2
21.09.2014 13:30 Karlsruhe – Nürnberg 3 – 0
7. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2014 17:30 Sandhausen – 1860 München 1 – 0
23.09.2014 17:30 Ingolstadt – Aue 1 – 1
23.09.2014 17:30 St. Pauli – Braunschweig 1 – 0
23.09.2014 17:30 Greuther Fürth – Aalen 1 – 1
24.09.2014 17:30 Kaiserslautern – Union Berlin 1 – 0
24.09.2014 17:30 FC Heidenheim – Nürnberg 3 – 0
24.09.2014 17:30 RasenBallsport Leipzig – Karlsruhe 3 – 1
24.09.2014 17:30 Darmstadt – FSV Frankfurt 4 – 0
25.09.2014 20:15 Bochum – Fortuna Düsseldorf 1 – 1
8. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
26.09.2014 18:30 Aue – Aalen 1 – 0
26.09.2014 18:30 1860 München – Greuther Fürth 2 – 0
26.09.2014 18:30 Braunschweig – Sandhausen 2 – 1
27.09.2014 13:00 Karlsruhe – Ingolstadt 0 – 1
27.09.2014 13:00 Union Berlin – Darmstadt 1 – 1
28.09.2014 13:30 FC Heidenheim – Bochum 5 – 0
28.09.2014 13:30 FSV Frankfurt – St. Pauli 3 – 3
28.09.2014 13:30 Fortuna Düsseldorf – RasenBallsport Leipzig 2 – 2
29.09.2014 20:15 Nürnberg – Kaiserslautern 3 – 2
9. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
03.10.2014 18:30 Greuther Fürth – Aue 2 – 0
03.10.2014 18:30 Aalen – 1860 München 2 – 0
03.10.2014 18:30 Bochum – Nürnberg 1 – 1
04.10.2014 13:00 Kaiserslautern – Karlsruhe 2 – 0
04.10.2014 13:00 St. Pauli – Union Berlin 3 – 0
05.10.2014 13:30 Darmstadt – Fortuna Düsseldorf 1 – 4
05.10.2014 13:30 Sandhausen – FSV Frankfurt 0 – 3
05.10.2014 13:30 Ingolstadt – Braunschweig 1 – 0
06.10.2014 20:15 RasenBallsport Leipzig – FC Heidenheim 1 – 1
10. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
17.10.2014 18:30 FC Heidenheim – Kaiserslautern 1 – 1
17.10.2014 18:30 Bochum – Darmstadt 1 – 1
17.10.2014 20:30 Nürnberg – RasenBallsport Leipzig 1 – 0
18.10.2014 13:00 Union Berlin – Sandhausen 3 – 1
18.10.2014 13:00 Braunschweig – Greuther Fürth 2 – 2
19.10.2014 13:30 FSV Frankfurt – Ingolstadt 0 – 1
19.10.2014 13:30 Aue – 1860 München 4 – 1
19.10.2014 13:30 Karlsruhe – Aalen 0 – 0
20.10.2014 20:15 Fortuna Düsseldorf – St. Pauli 1 – 0
11. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
24.10.2014 18:30 RasenBallsport Leipzig – Bochum 2 – 0
24.10.2014 18:30 Aalen – Union Berlin 1 – 2
24.10.2014 18:30 Greuther Fürth – FSV Frankfurt 2 – 5
25.10.2014 13:00 St. Pauli – Karlsruhe 0 – 4
25.10.2014 13:00 Kaiserslautern – Fortuna Düsseldorf 1 – 1
26.10.2014 13:30 1860 München – Braunschweig 1 – 2
26.10.2014 13:30 Ingolstadt – FC Heidenheim 1 – 0
26.10.2014 13:30 Sandhausen – Aue 1 – 1
27.10.2014 20:15 Darmstadt – Nürnberg 3 – 0
12. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
31.10.2014 18:30 Union Berlin – Greuther Fürth
31.10.2014 18:30 Fortuna Düsseldorf – Ingolstadt
31.10.2014 18:30 Karlsruhe – Sandhausen
01.11.2014 13:00 Nürnberg – St. Pauli
01.11.2014 13:00 FC Heidenheim – Darmstadt
02.11.2014 13:30 Braunschweig – Aalen
02.11.2014 13:30 FSV Frankfurt – Aue
02.11.2014 13:30 Bochum – 1860 München
03.11.2014 20:15 RasenBallsport Leipzig – Kaiserslautern
13. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
07.11.2014 18:30 Kaiserslautern – Bochum
07.11.2014 18:30 Sandhausen – Nürnberg
07.11.2014 18:30 Aalen – FSV Frankfurt
08.11.2014 13:00 Darmstadt – RasenBallsport Leipzig
08.11.2014 13:00 St. Pauli – FC Heidenheim
09.11.2014 13:30 Ingolstadt – Union Berlin
09.11.2014 13:30 Aue – Braunschweig
09.11.2014 13:30 Greuther Fürth – Karlsruhe
10.11.2014 20:15 1860 München – Fortuna Düsseldorf
14. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
21.11.2014 18:30 FC Heidenheim – Sandhausen
21.11.2014 18:30 Bochum – Aalen
21.11.2014 20:30 Kaiserslautern – Darmstadt
22.11.2014 13:00 Union Berlin – 1860 München
22.11.2014 13:00 FSV Frankfurt – Braunschweig
23.11.2014 13:30 RasenBallsport Leipzig – St. Pauli
23.11.2014 13:30 Nürnberg – Ingolstadt
23.11.2014 13:30 Karlsruhe – Aue
24.11.2014 20:15 Fortuna Düsseldorf – Greuther Fürth
15. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
28.11.2014 18:30 Darmstadt – Karlsruhe
28.11.2014 18:30 Greuther Fürth – FC Heidenheim
28.11.2014 18:30 Aue – Union Berlin
29.11.2014 13:00 Ingolstadt – Bochum
29.11.2014 13:00 Aalen – Fortuna Düsseldorf
30.11.2014 13:30 1860 München – FSV Frankfurt
30.11.2014 13:30 Sandhausen – RasenBallsport Leipzig
30.11.2014 13:30 St. Pauli – Kaiserslautern
01.12.2014 20:15 Braunschweig – Nürnberg
16. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
05.12.2014 18:30 FC Heidenheim – Aalen
05.12.2014 18:30 Bochum – St. Pauli
05.12.2014 18:30 Fortuna Düsseldorf – Sandhausen
06.12.2014 13:00 Darmstadt – Greuther Fürth
06.12.2014 13:00 Kaiserslautern – Aue
07.12.2014 13:30 Karlsruhe – Braunschweig
07.12.2014 13:30 RasenBallsport Leipzig – Ingolstadt
07.12.2014 13:30 Union Berlin – FSV Frankfurt
08.12.2014 20:15 Nürnberg – 1860 München
17. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
12.12.2014 18:30 Aue – FC Heidenheim
12.12.2014 18:30 Greuther Fürth – RasenBallsport Leipzig
12.12.2014 18:30 Sandhausen – Bochum
13.12.2014 13:00 FSV Frankfurt – Fortuna Düsseldorf
13.12.2014 13:00 1860 München – Karlsruhe
13.12.2014 13:00 Braunschweig – Union Berlin
14.12.2014 13:30 Ingolstadt – Kaiserslautern
14.12.2014 13:30 Aalen – Nürnberg
14.12.2014 13:30 St. Pauli – Darmstadt
18. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2014 17:30 FSV Frankfurt – FC Heidenheim
16.12.2014 17:30 Union Berlin – Karlsruhe
16.12.2014 17:30 Greuther Fürth – Bochum
16.12.2014 17:30 Braunschweig – Fortuna Düsseldorf
17.12.2014 17:30 1860 München – Kaiserslautern
17.12.2014 17:30 Aue – Nürnberg
17.12.2014 17:30 Sandhausen – Darmstadt
17.12.2014 17:30 Aalen – RasenBallsport Leipzig
17.12.2014 17:30 Ingolstadt – St. Pauli
19. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
19.12.2014 18:30 Karlsruhe – FSV Frankfurt
19.12.2014 18:30 Fortuna Düsseldorf – Union Berlin
19.12.2014 18:30 FC Heidenheim – Braunschweig
20.12.2014 13:00 Nürnberg – Greuther Fürth
20.12.2014 13:00 St. Pauli – Aalen
21.12.2014 13:30 Darmstadt – Ingolstadt
21.12.2014 13:30 Bochum – Aue
21.12.2014 13:30 Kaiserslautern – Sandhausen
22.12.2014 20:15 RasenBallsport Leipzig – 1860 München
20. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
06.02.2015 18:30 Greuther Fürth – Ingolstadt
06.02.2015 18:30 Aalen – Darmstadt
06.02.2015 18:30 Aue – RasenBallsport Leipzig
07.02.2015 13:00 Sandhausen – St. Pauli
07.02.2015 13:00 Union Berlin – Bochum
08.02.2015 13:30 Karlsruhe – Fortuna Düsseldorf
08.02.2015 13:30 Braunschweig – Kaiserslautern
08.02.2015 13:30 FSV Frankfurt – Nürnberg
09.02.2015 20:15 1860 München – FC Heidenheim
21. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
13.02.2015 18:30 FC Heidenheim – Karlsruhe
13.02.2015 18:30 Bochum – Braunschweig
13.02.2015 18:30 Fortuna Düsseldorf – Aue
14.02.2015 13:00 Ingolstadt – Sandhausen
14.02.2015 13:00 Kaiserslautern – Aalen
15.02.2015 13:30 Darmstadt – 1860 München
15.02.2015 13:30 Nürnberg – Union Berlin
15.02.2015 13:30 RasenBallsport Leipzig – FSV Frankfurt
16.02.2015 20:15 St. Pauli – Greuther Fürth
22. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
22.02.2015 13:30 Aue – Darmstadt
22.02.2015 13:30 FSV Frankfurt – Kaiserslautern
22.02.2015 13:30 Aalen – Ingolstadt
22.02.2015 13:30 Union Berlin – FC Heidenheim
22.02.2015 13:30 1860 München – St. Pauli
22.02.2015 13:30 Fortuna Düsseldorf – Nürnberg
22.02.2015 13:30 Karlsruhe – Bochum
22.02.2015 13:30 Greuther Fürth – Sandhausen
22.02.2015 13:30 Braunschweig – RasenBallsport Leipzig
23. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
01.03.2015 13:30 Darmstadt – Braunschweig
01.03.2015 13:30 RasenBallsport Leipzig – Union Berlin
01.03.2015 13:30 FC Heidenheim – Fortuna Düsseldorf
01.03.2015 13:30 Bochum – FSV Frankfurt
01.03.2015 13:30 Sandhausen – Aalen
01.03.2015 13:30 Ingolstadt – 1860 München
01.03.2015 13:30 St. Pauli – Aue
01.03.2015 13:30 Kaiserslautern – Greuther Fürth
01.03.2015 13:30 Nürnberg – Karlsruhe
24. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
08.03.2015 13:30 Aue – Ingolstadt
08.03.2015 13:30 FSV Frankfurt – Darmstadt
08.03.2015 13:30 Aalen – Greuther Fürth
08.03.2015 13:30 Union Berlin – Kaiserslautern
08.03.2015 13:30 1860 München – Sandhausen
08.03.2015 13:30 Fortuna Düsseldorf – Bochum
08.03.2015 13:30 Karlsruhe – RasenBallsport Leipzig
08.03.2015 13:30 Braunschweig – St. Pauli
08.03.2015 13:30 Nürnberg – FC Heidenheim
25. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
15.03.2015 13:30 Darmstadt – Union Berlin
15.03.2015 13:30 RasenBallsport Leipzig – Fortuna Düsseldorf
15.03.2015 13:30 Bochum – FC Heidenheim
15.03.2015 13:30 Sandhausen – Braunschweig
15.03.2015 13:30 Aalen – Aue
15.03.2015 13:30 Ingolstadt – Karlsruhe
15.03.2015 13:30 St. Pauli – FSV Frankfurt
15.03.2015 13:30 Kaiserslautern – Nürnberg
15.03.2015 13:30 Greuther Fürth – 1860 München
26. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
22.03.2015 13:30 FC Heidenheim – RasenBallsport Leipzig
22.03.2015 13:30 Aue – Greuther Fürth
22.03.2015 13:30 FSV Frankfurt – Sandhausen
22.03.2015 13:30 Union Berlin – St. Pauli
22.03.2015 13:30 1860 München – Aalen
22.03.2015 13:30 Fortuna Düsseldorf – Darmstadt
22.03.2015 13:30 Karlsruhe – Kaiserslautern
22.03.2015 13:30 Braunschweig – Ingolstadt
22.03.2015 13:30 Nürnberg – Bochum
27. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
05.04.2015 13:30 Darmstadt – Bochum
05.04.2015 13:30 RasenBallsport Leipzig – Nürnberg
05.04.2015 13:30 Sandhausen – Union Berlin
05.04.2015 13:30 Aalen – Karlsruhe
05.04.2015 13:30 Ingolstadt – FSV Frankfurt
05.04.2015 13:30 St. Pauli – Fortuna Düsseldorf
05.04.2015 13:30 1860 München – Aue
05.04.2015 13:30 Kaiserslautern – FC Heidenheim
05.04.2015 13:30 Greuther Fürth – Braunschweig
28. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
12.04.2015 13:30 FC Heidenheim – Ingolstadt
12.04.2015 13:30 Bochum – RasenBallsport Leipzig
12.04.2015 13:30 Aue – Sandhausen
12.04.2015 13:30 FSV Frankfurt – Greuther Fürth
12.04.2015 13:30 Union Berlin – Aalen
12.04.2015 13:30 Fortuna Düsseldorf – Kaiserslautern
12.04.2015 13:30 Karlsruhe – St. Pauli
12.04.2015 13:30 Braunschweig – 1860 München
12.04.2015 13:30 Nürnberg – Darmstadt
29. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
19.04.2015 13:30 Darmstadt – FC Heidenheim
19.04.2015 13:30 Aue – FSV Frankfurt
19.04.2015 13:30 Sandhausen – Karlsruhe
19.04.2015 13:30 Aalen – Braunschweig
19.04.2015 13:30 Ingolstadt – Fortuna Düsseldorf
19.04.2015 13:30 St. Pauli – Nürnberg
19.04.2015 13:30 1860 München – Bochum
19.04.2015 13:30 Kaiserslautern – RasenBallsport Leipzig
19.04.2015 13:30 Greuther Fürth – Union Berlin
30. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
26.04.2015 13:30 RasenBallsport Leipzig – Darmstadt
26.04.2015 13:30 FC Heidenheim – St. Pauli
26.04.2015 13:30 Bochum – Kaiserslautern
26.04.2015 13:30 FSV Frankfurt – Aalen
26.04.2015 13:30 Union Berlin – Ingolstadt
26.04.2015 13:30 Fortuna Düsseldorf – 1860 München
26.04.2015 13:30 Karlsruhe – Greuther Fürth
26.04.2015 13:30 Braunschweig – Aue
26.04.2015 13:30 Nürnberg – Sandhausen
31. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
03.05.2015 13:30 Darmstadt – Kaiserslautern
03.05.2015 13:30 Aue – Karlsruhe
03.05.2015 13:30 Sandhausen – FC Heidenheim
03.05.2015 13:30 Aalen – Bochum
03.05.2015 13:30 Ingolstadt – Nürnberg
03.05.2015 13:30 St. Pauli – RasenBallsport Leipzig
03.05.2015 13:30 1860 München – Union Berlin
03.05.2015 13:30 Greuther Fürth – Fortuna Düsseldorf
03.05.2015 13:30 Braunschweig – FSV Frankfurt
32. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
10.05.2015 13:30 RasenBallsport Leipzig – Sandhausen
10.05.2015 13:30 FC Heidenheim – Greuther Fürth
10.05.2015 13:30 Bochum – Ingolstadt
10.05.2015 13:30 FSV Frankfurt – 1860 München
10.05.2015 13:30 Union Berlin – Aue
10.05.2015 13:30 Fortuna Düsseldorf – Aalen
10.05.2015 13:30 Karlsruhe – Darmstadt
10.05.2015 13:30 Kaiserslautern – St. Pauli
10.05.2015 13:30 Nürnberg – Braunschweig
33. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
17.05.2015 15:30 Aue – Kaiserslautern
17.05.2015 15:30 FSV Frankfurt – Union Berlin
17.05.2015 15:30 Sandhausen – Fortuna Düsseldorf
17.05.2015 15:30 Aalen – FC Heidenheim
17.05.2015 15:30 Ingolstadt – RasenBallsport Leipzig
17.05.2015 15:30 St. Pauli – Bochum
17.05.2015 15:30 1860 München – Nürnberg
17.05.2015 15:30 Greuther Fürth – Darmstadt
17.05.2015 15:30 Braunschweig – Karlsruhe
34. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
24.05.2015 15:30 RasenBallsport Leipzig – Greuther Fürth
24.05.2015 15:30 FC Heidenheim – Aue
24.05.2015 15:30 Bochum – Sandhausen
24.05.2015 15:30 Union Berlin – Braunschweig
24.05.2015 15:30 Fortuna Düsseldorf – FSV Frankfurt
24.05.2015 15:30 Karlsruhe – 1860 München
24.05.2015 15:30 Kaiserslautern – Ingolstadt
24.05.2015 15:30 Nürnberg – Aalen
24.05.2015 15:30 Darmstadt – St. Pauli