Tipico bold.shoppen Scandic Bookmakers FIFA15
Opdateret:
25/10-2014 14:53
Tyskland
2. Bundesliga (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Ingolstadt 10 6 4 0 17 - 6 22
2. Fortuna Düsseldorf 11 5 5 1 20 - 12 20
3. RasenBallsport Leipzig 11 5 4 2 16 - 8 19
4. Kaiserslautern 11 5 4 2 17 - 13 19
5. FC Heidenheim 10 4 4 2 20 - 13 16
6. Karlsruhe 11 4 4 3 15 - 10 16
7. Darmstadt 10 4 4 2 15 - 11 16
8. Bochum 11 3 6 2 18 - 16 15
9. Greuther Fürth 11 4 3 4 18 - 16 15
10. Nürnberg 10 4 1 5 11 - 17 13
11. Union Berlin 11 3 4 4 11 - 17 13
12. Braunschweig 10 3 2 5 14 - 14 11
13. FSV Frankfurt 11 3 2 6 16 - 21 11
14. St. Pauli 11 3 2 6 11 - 20 11
15. Aalen 11 2 4 5 9 - 13 10
16. Aue 10 3 1 6 10 - 16 10
17. Sandhausen 10 3 1 6 7 - 15 10
18. 1860 München 10 2 3 5 11 - 18 9
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
95 14,22 256 2,69 46 (48,4 %) 29 (30,5 %) 20 (21,1 %)
Opdateret:
25/10-2014 14:53
Tyskland
2. Bundesliga (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Ingolstadt 5 3 2 0 10 - 4 11
2. Fortuna Düsseldorf 5 2 2 1 8 - 8 8
3. RasenBallsport Leipzig 6 4 2 0 10 - 3 14
4. Kaiserslautern 6 5 1 0 10 - 4 16
5. FC Heidenheim 6 4 2 0 16 - 5 14
6. Karlsruhe 5 1 3 1 4 - 2 6
7. Darmstadt 5 4 0 1 10 - 4 12
8. Bochum 6 0 6 0 6 - 6 6
9. Greuther Fürth 6 4 1 1 15 - 8 13
10. Nürnberg 5 3 0 2 5 - 5 9
11. Union Berlin 5 2 2 1 7 - 8 8
12. Braunschweig 5 3 1 1 10 - 5 10
13. FSV Frankfurt 5 0 2 3 6 - 12 2
14. St. Pauli 6 3 1 2 8 - 8 10
15. Aalen 5 2 1 2 7 - 5 7
16. Aue 5 3 0 2 9 - 9 9
17. Sandhausen 5 2 1 2 3 - 7 7
18. 1860 München 4 1 2 1 4 - 5 5
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
95 14,22 256 2,69 46 (48,4 %) 29 (30,5 %) 20 (21,1 %)
Opdateret:
25/10-2014 14:53
Tyskland
2. Bundesliga (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Ingolstadt 5 3 2 0 7 - 2 11
2. Fortuna Düsseldorf 6 3 3 0 12 - 4 12
3. RasenBallsport Leipzig 5 1 2 2 6 - 5 5
4. Kaiserslautern 5 0 3 2 7 - 9 3
5. FC Heidenheim 4 0 2 2 4 - 8 2
6. Karlsruhe 6 3 1 2 11 - 8 10
7. Darmstadt 5 0 4 1 5 - 7 4
8. Bochum 5 3 0 2 12 - 10 9
9. Greuther Fürth 5 0 2 3 3 - 8 2
10. Nürnberg 5 1 1 3 6 - 12 4
11. Union Berlin 6 1 2 3 4 - 9 5
12. Braunschweig 5 0 1 4 4 - 9 1
13. FSV Frankfurt 6 3 0 3 10 - 9 9
14. St. Pauli 5 0 1 4 3 - 12 1
15. Aalen 6 0 3 3 2 - 8 3
16. Aue 5 0 1 4 1 - 7 1
17. Sandhausen 5 1 0 4 4 - 8 3
18. 1860 München 6 1 1 4 7 - 13 4
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
95 14,22 256 2,69 46 (48,4 %) 29 (30,5 %) 20 (21,1 %)
Opdateret:
25/10-2014 14:53
Tyskland
2. Bundesliga (34 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Ingolstadt 5 0 1,70 0,60
2. Fortuna Düsseldorf 3 1 1,82 1,09
3. RasenBallsport Leipzig 5 3 1,45 0,73
4. Kaiserslautern 3 0 1,55 1,18
5. FC Heidenheim 2 1 2,00 1,30
6. Karlsruhe 5 4 1,36 0,91
7. Darmstadt 4 1 1,50 1,10
8. Bochum 0 2 1,64 1,45
9. Greuther Fürth 2 3 1,64 1,45
10. Nürnberg 3 4 1,10 1,70
11. Union Berlin 1 4 1,00 1,55
12. Braunschweig 2 2 1,40 1,40
13. FSV Frankfurt 3 4 1,45 1,91
14. St. Pauli 2 5 1,00 1,82
15. Aalen 4 5 0,82 1,18
16. Aue 2 5 1,00 1,60
17. Sandhausen 3 3 0,70 1,50
18. 1860 München 1 3 1,10 1,80
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
95 14,22 256 2,69 46 (48,4 %) 29 (30,5 %) 20 (21,1 %)
Vis hele listen
Opdateret:
25/10-2014 14:53
Tyskland
2. Bundesliga (34 runder)
Mål    Spiller Klub
8    Simon Terodde Bochum
7    Joel Pohjanpalo Fortuna Düsseldorf
6    Rubin Okotie 1860 München
6    Marc Schnatterer FC Heidenheim
6    Charlison Benschop Fortuna Düsseldorf
6    Yussuf Poulsen RasenBallsport Leipzig
5    Dominik Stroh-Engel Darmstadt
5    Florian Niederlechner FC Heidenheim
5    Vincenzo Grifo FSV Frankfurt
5    Tom Weilandt Greuther Fürth
5    Srdjan Lakic Kaiserslautern
4    Håvard Nielsen Braunschweig
4    Edmond Kapllani FSV Frankfurt
4    Lukas Hinterseer Ingolstadt
4    Stefan Lex Ingolstadt
4    Alexander Ring Kaiserslautern
4    Ilian Micanski Karlsruhe
4    Reinhold Yabo Karlsruhe
4    Andrew Wooten Sandhausen
4    Sebastian Polter Union Berlin
3    Stanislav Sestak Bochum
3    Michael Gregoritsch Bochum
3    Ken Reichel Braunschweig
3    Benjamin Kessel Braunschweig
3    Romain Bregerie Darmstadt
3    Patrick Mayer FC Heidenheim
3    Erwin Hoffer Fortuna Düsseldorf
3    Michael Liendl Fortuna Düsseldorf
3    Goran Sukalo Greuther Fürth
3    Kacper Przybylko Greuther Fürth
3    Hiroki Yamada Karlsruhe
3    Alessandro Schöpf Nürnberg
3    Daniel Frahn RasenBallsport Leipzig
3    Christopher Nöthe St. Pauli
3    Sören Brandy Union Berlin
2    Santiago Leonardo 1860 München
2    Andreas Ludwig Aalen
2    Romario Kortzorg Aue
2    Frank Löning Aue
2    Rico Benatelli Aue
2    Yusuke Tasaka Bochum
2    Dennis Kruppke Braunschweig
2    Aytac Sulu Darmstadt
2    Marcel Heller Darmstadt
2    Abdul Baba Greuther Fürth
2    Marco Stiepermann Greuther Fürth
2    Pascal Groß Ingolstadt
2    Matthew Leckie Ingolstadt
2    Marcel Gaus Kaiserslautern
2    Daniel Candeias Nürnberg
2    Jakub Sylvestr Nürnberg
2    Georg Teigl RasenBallsport Leipzig
2    Dominik Kaiser RasenBallsport Leipzig
2    John Verhoek St. Pauli
2    Marc Rzatkowski St. Pauli
2    Lasse Sobiech St. Pauli
1    Valdet Rama 1860 München
1    Ilie Sanchez 1860 München
1    Yannick Stark 1860 München
1    Fabian Weiss Aalen
1    Leandro Grech Aalen
1    Manuel Junglas Aalen
1    Oliver Barth Aalen
1    Arne Feick Aalen
1    Nejmeddin Daghfous Aalen
1    Andre Hainault Aalen
1    Solomon Okoronkwo Aue
1    Arvydas Novikovas Aue
1    René Klingbeil Aue
1    Fabian Müller Aue
1    Anthony Losilla Bochum
1    Mikael Forssell Bochum
1    Mirko Boland Braunschweig
1    Mushaga Bakenga Braunschweig
1    Hanno Behrens Darmstadt
1    Tobias Kempe Darmstadt
1    Jerome Gondorf Darmstadt
1    Kevin Kraus FC Heidenheim
1    Philip Heise FC Heidenheim
1    Robert Leipertz FC Heidenheim
1    Sebastian Griesbeck FC Heidenheim
1    Adriano Grimaldi FC Heidenheim
1    Alper Bagceci FC Heidenheim
1    Sergio Pinto Fortuna Düsseldorf
1    Faton Toski FSV Frankfurt
1    Tom Beugelsdijk FSV Frankfurt
1    Zlatko Dedic FSV Frankfurt
1    Björn Schlicke FSV Frankfurt
1    Hanno Balitsch FSV Frankfurt
1    Joni Kauko FSV Frankfurt
1    Zsolt Korcsmar Greuther Fürth
1    Florian Trinks Greuther Fürth
1    Robert Zulj Greuther Fürth
1    Karl-Heinz Lappe Ingolstadt
1    Alfredo Morales Ingolstadt
1    Benjamin Hübner Ingolstadt
1    Philipp Hofmann Kaiserslautern
1    Karim Matmour Kaiserslautern
1    Will Orban Kaiserslautern
1    Kevin Stöger Kaiserslautern
1    Amin Younes Kaiserslautern
1    Chris Löwe Kaiserslautern
1    Selcuk Alibaz Karlsruhe
1    Rouwen Hennings Karlsruhe
1    Manuel Torres Karlsruhe
1    Manuel Gulde Karlsruhe
1    Horacio Javier Pinola Nürnberg
1    Peniel Kokou Mlapa Nürnberg
1    Timo Gebhart Nürnberg
1    Robert Koch Nürnberg
1    Matthias Morys RasenBallsport Leipzig
1    Denis Thomalla RasenBallsport Leipzig
1    Alexander Bieler Sandhausen
1    Rene Gartler Sandhausen
1    Seyi Olajengbesi Sandhausen
1    Dennis Daube St. Pauli
1    Sören Gonther St. Pauli
1    Benjamin Köhler Union Berlin
1    Toni Leistner Union Berlin
1    Damir Kreilach Union Berlin
1    Christopher Quiring Union Berlin
Vis hele listen
Opdateret:
25/10-2014 14:53
Tyskland
2. Bundesliga (34 runder)
Assists    Spiller Klub
6    Marc Schnatterer FC Heidenheim
5    Pascal Groß Ingolstadt
4    Romario Kortzorg Aue
4    Raffael Korte Braunschweig
4    Tobias Kempe Darmstadt
3    Stanislav Sestak Bochum
3    Yusuke Tasaka Bochum
3    Ken Reichel Braunschweig
3    Dominik Stroh-Engel Darmstadt
3    Philip Heise FC Heidenheim
3    Florian Niederlechner FC Heidenheim
3    Lukas Schmitz Fortuna Düsseldorf
3    Julian Schauerte Fortuna Düsseldorf
3    Michael Liendl Fortuna Düsseldorf
3    Charlison Benschop Fortuna Düsseldorf
3    Niko Giesselmann Greuther Fürth
3    Karim Matmour Kaiserslautern
3    Chris Löwe Kaiserslautern
3    Manuel Torres Karlsruhe
3    Alessandro Schöpf Nürnberg
3    Matthias Morys RasenBallsport Leipzig
3    Dominik Kaiser RasenBallsport Leipzig
3    Fabian Schönheim Union Berlin
3    Benjamin Köhler Union Berlin
2    Frank Löning Aue
2    Michael Gregoritsch Bochum
2    Hendrick Zuck Braunschweig
2    Marcel Heller Darmstadt
2    Robert Leipertz FC Heidenheim
2    Axel Bellinghausen Fortuna Düsseldorf
2    Mario Engels FSV Frankfurt
2    Alexander Huber FSV Frankfurt
2    Kacper Przybylko Greuther Fürth
2    Marco Stiepermann Greuther Fürth
2    Alfredo Morales Ingolstadt
2    Matthew Leckie Ingolstadt
2    Srdjan Lakic Kaiserslautern
2    Marcel Gaus Kaiserslautern
2    Dennis Kempe Karlsruhe
2    Denis Linsmayer Sandhausen
2    Ante Budimir St. Pauli
2    Sören Brandy Union Berlin
2    Maximilian Thiel Union Berlin
1    Daylon Claasen 1860 München
1    Rodri 1860 München
1    Edu Bedia 1860 München
1    Bobby Shou Wood 1860 München
1    Daniel Adlung 1860 München
1    Valdet Rama 1860 München
1    Rubin Okotie 1860 München
1    Markus Steinhöfer 1860 München
1    Kai Bülow 1860 München
1    Dominick Drexler Aalen
1    Michael Klauss Aalen
1    Phil Ofosu-Ayeh Aalen
1    Dennis Chessa Aalen
1    Sascha Mockenhaupt Aalen
1    Nejmeddin Daghfous Aalen
1    Mike Könnecke Aue
1    Rico Benatelli Aue
1    Patrick Schönfeld Aue
1    Arvydas Novikovas Aue
1    Simon Terodde Bochum
1    Anthony Losilla Bochum
1    Andreas Luthe Bochum
1    Jan Simunek Bochum
1    Timo Perthel Bochum
1    Marco Terrazzino Bochum
1    Håvard Nielsen Braunschweig
1    Norman Theuerkauf Braunschweig
1    Benjamin Kessel Braunschweig
1    Romain Bregerie Darmstadt
1    Jerome Gondorf Darmstadt
1    Florian Jungwirth Darmstadt
1    Aytac Sulu Darmstadt
1    Sandro Sirigu Darmstadt
1    Manuel Janzer FC Heidenheim
1    Adriano Grimaldi FC Heidenheim
1    Kevin Kraus FC Heidenheim
1    Robert Strauss FC Heidenheim
1    Ben Halloran Fortuna Düsseldorf
1    Jonathan Glao Tah Fortuna Düsseldorf
1    Mathis Bolly Fortuna Düsseldorf
1    Sergio Pinto Fortuna Düsseldorf
1    Erwin Hoffer Fortuna Düsseldorf
1    Odise Roshi FSV Frankfurt
1    Marc-Andre Kruska FSV Frankfurt
1    Andre Schembri FSV Frankfurt
1    Vincenzo Grifo FSV Frankfurt
1    Hanno Balitsch FSV Frankfurt
1    Manuel Konrad FSV Frankfurt
1    Tom Weilandt Greuther Fürth
1    Stephan Schröck Greuther Fürth
1    Robert Zulj Greuther Fürth
1    Danny da Costa Ingolstadt
1    Andre Mijatovic Ingolstadt
1    Stefan Lex Ingolstadt
1    Danilo Teodoro Soares Ingolstadt
1    Roger Ingolstadt
1    Andre Fomitschow Kaiserslautern
1    Kevin Stöger Kaiserslautern
1    Kerem Demirbay Kaiserslautern
1    Amin Younes Kaiserslautern
1    Jean Zimmer Kaiserslautern
1    Sascha Traut Karlsruhe
1    Ilian Micanski Karlsruhe
1    Gaëtan Krebs Karlsruhe
1    Rouwen Hennings Karlsruhe
1    Hiroki Yamada Karlsruhe
1    Reinhold Yabo Karlsruhe
1    Selcuk Alibaz Karlsruhe
1    Timo Gebhart Nürnberg
1    Niclas Füllkrug Nürnberg
1    Daniel Candeias Nürnberg
1    Robert Koch Nürnberg
1    Peniel Kokou Mlapa Nürnberg
1    Yussuf Poulsen RasenBallsport Leipzig
1    Anthony Jung RasenBallsport Leipzig
1    Joshua Kimmich RasenBallsport Leipzig
1    Diego Demme RasenBallsport Leipzig
1    Alexander Bieler Sandhausen
1    Marc Pfertzel Sandhausen
1    Leart Paqarada Sandhausen
1    Marco Thiede Sandhausen
1    Florian Kringe St. Pauli
1    Enis Alushi St. Pauli
1    Michael Görlitz St. Pauli
1    John Verhoek St. Pauli
1    Lennart Thy St. Pauli
1    Dennis Daube St. Pauli
1    Sebastian Maier St. Pauli
Opdateret:
25/10-2014 14:53
Tyskland
2. Bundesliga (34 runder)
Klub Fordeling G R T
Union Berlin26329
Sandhausen26228
St. Pauli28028
Nürnberg24125
1860 München24024
Bochum24024
FSV Frankfurt22123
RasenBallsport Leipzig22123
Kaiserslautern22123
Greuther Fürth21122
Braunschweig22022
Karlsruhe20121
Fortuna Düsseldorf21021
FC Heidenheim19120
Aue20020
Darmstadt20020
Aalen18119
Ingolstadt17017
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Opdateret:
25/10-2014 14:53
Tyskland
2. Bundesliga (34 runder)
Klub Total Total
pr. kamp
Hjemme Hjemme
pr. kamp
Ude Ude
pr. kamp
1. Bochum 30.194 30.194 0 0 30.194 30.194
2. RasenBallsport Leipzig 30.194 30.194 30.194 30.194 0 0

Symbolforklaringer

Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson Nedrykker fra sidste sæson

Kampprogram

1. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
01.08.2014 20:30 Fortuna Düsseldorf – Braunschweig 2 – 2
02.08.2014 13:00 RasenBallsport Leipzig – Aalen 0 – 0
02.08.2014 15:30 Bochum – Greuther Fürth 1 – 1
02.08.2014 15:30 St. Pauli – Ingolstadt 1 – 1
03.08.2014 13:30 FC Heidenheim – FSV Frankfurt 2 – 1
03.08.2014 15:30 Karlsruhe – Union Berlin 0 – 0
03.08.2014 15:30 Nürnberg – Aue 1 – 0
03.08.2014 15:30 Darmstadt – Sandhausen 1 – 0
04.08.2014 20:15 Kaiserslautern – 1860 München 3 – 2
2. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
08.08.2014 18:30 FSV Frankfurt – Karlsruhe 2 – 3
08.08.2014 18:30 Aalen – St. Pauli 2 – 0
08.08.2014 20:30 Union Berlin – Fortuna Düsseldorf 1 – 1
09.08.2014 15:30 Braunschweig – FC Heidenheim 3 – 0
09.08.2014 15:30 Aue – Bochum 1 – 5
10.08.2014 13:30 Ingolstadt – Darmstadt 2 – 2
10.08.2014 15:30 1860 München – RasenBallsport Leipzig 0 – 3
10.08.2014 15:30 Sandhausen – Kaiserslautern 1 – 1
11.08.2014 20:15 Greuther Fürth – Nürnberg 5 – 1
3. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
22.08.2014 18:30 RasenBallsport Leipzig – Aue 1 – 0
22.08.2014 18:30 St. Pauli – Sandhausen 2 – 1
22.08.2014 18:30 FC Heidenheim – 1860 München 2 – 2
23.08.2014 13:00 Fortuna Düsseldorf – Karlsruhe 0 – 2
23.08.2014 13:00 Nürnberg – FSV Frankfurt 0 – 1
24.08.2014 13:30 Darmstadt – Aalen 2 – 0
24.08.2014 13:30 Ingolstadt – Greuther Fürth 2 – 0
24.08.2014 13:30 Kaiserslautern – Braunschweig 2 – 1
25.08.2014 20:15 Bochum – Union Berlin 1 – 1
4. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
29.08.2014 18:30 FSV Frankfurt – RasenBallsport Leipzig 0 – 0
29.08.2014 18:30 Aalen – Kaiserslautern 2 – 2
29.08.2014 18:30 Union Berlin – Nürnberg 0 – 4
30.08.2014 13:00 Karlsruhe – FC Heidenheim 1 – 1
30.08.2014 13:00 Aue – Fortuna Düsseldorf 0 – 3
31.08.2014 13:30 1860 München – Darmstadt 1 – 1
31.08.2014 13:30 Sandhausen – Ingolstadt 0 – 3
31.08.2014 13:30 Braunschweig – Bochum 1 – 2
01.09.2014 20:15 Greuther Fürth – St. Pauli 3 – 0
5. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
12.09.2014 18:30 Bochum – Karlsruhe 1 – 1
12.09.2014 18:30 Ingolstadt – Aalen 4 – 1
12.09.2014 18:30 Kaiserslautern – FSV Frankfurt 1 – 0
13.09.2014 13:00 Darmstadt – Aue 2 – 0
13.09.2014 13:00 RasenBallsport Leipzig – Braunschweig 3 – 1
14.09.2014 13:30 St. Pauli – 1860 München 1 – 2
14.09.2014 13:30 FC Heidenheim – Union Berlin 3 – 1
14.09.2014 13:30 Sandhausen – Greuther Fürth 1 – 0
15.09.2014 20:15 Nürnberg – Fortuna Düsseldorf 0 – 2
6. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
19.09.2014 18:30 Braunschweig – Darmstadt 2 – 0
19.09.2014 18:30 Aue – St. Pauli 3 – 0
19.09.2014 18:30 Aalen – Sandhausen 0 – 1
20.09.2014 13:00 Greuther Fürth – Kaiserslautern 2 – 1
20.09.2014 13:00 FSV Frankfurt – Bochum 1 – 5
20.09.2014 13:00 1860 München – Ingolstadt 1 – 1
21.09.2014 13:30 Union Berlin – RasenBallsport Leipzig 2 – 1
21.09.2014 13:30 Fortuna Düsseldorf – FC Heidenheim 3 – 2
21.09.2014 13:30 Karlsruhe – Nürnberg 3 – 0
7. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2014 17:30 Sandhausen – 1860 München 1 – 0
23.09.2014 17:30 Ingolstadt – Aue 1 – 1
23.09.2014 17:30 St. Pauli – Braunschweig 1 – 0
23.09.2014 17:30 Greuther Fürth – Aalen 1 – 1
24.09.2014 17:30 Kaiserslautern – Union Berlin 1 – 0
24.09.2014 17:30 FC Heidenheim – Nürnberg 3 – 0
24.09.2014 17:30 RasenBallsport Leipzig – Karlsruhe 3 – 1
24.09.2014 17:30 Darmstadt – FSV Frankfurt 4 – 0
25.09.2014 20:15 Bochum – Fortuna Düsseldorf 1 – 1
8. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
26.09.2014 18:30 Aue – Aalen 1 – 0
26.09.2014 18:30 1860 München – Greuther Fürth 2 – 0
26.09.2014 18:30 Braunschweig – Sandhausen 2 – 1
27.09.2014 13:00 Karlsruhe – Ingolstadt 0 – 1
27.09.2014 13:00 Union Berlin – Darmstadt 1 – 1
28.09.2014 13:30 FC Heidenheim – Bochum 5 – 0
28.09.2014 13:30 FSV Frankfurt – St. Pauli 3 – 3
28.09.2014 13:30 Fortuna Düsseldorf – RasenBallsport Leipzig 2 – 2
29.09.2014 20:15 Nürnberg – Kaiserslautern 3 – 2
9. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
03.10.2014 18:30 Greuther Fürth – Aue 2 – 0
03.10.2014 18:30 Aalen – 1860 München 2 – 0
03.10.2014 18:30 Bochum – Nürnberg 1 – 1
04.10.2014 13:00 Kaiserslautern – Karlsruhe 2 – 0
04.10.2014 13:00 St. Pauli – Union Berlin 3 – 0
05.10.2014 13:30 Darmstadt – Fortuna Düsseldorf 1 – 4
05.10.2014 13:30 Sandhausen – FSV Frankfurt 0 – 3
05.10.2014 13:30 Ingolstadt – Braunschweig 1 – 0
06.10.2014 20:15 RasenBallsport Leipzig – FC Heidenheim 1 – 1
10. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
17.10.2014 18:30 FC Heidenheim – Kaiserslautern 1 – 1
17.10.2014 18:30 Bochum – Darmstadt 1 – 1
17.10.2014 20:30 Nürnberg – RasenBallsport Leipzig 1 – 0
18.10.2014 13:00 Union Berlin – Sandhausen 3 – 1
18.10.2014 13:00 Braunschweig – Greuther Fürth 2 – 2
19.10.2014 13:30 FSV Frankfurt – Ingolstadt 0 – 1
19.10.2014 13:30 Aue – 1860 München 4 – 1
19.10.2014 13:30 Karlsruhe – Aalen 0 – 0
20.10.2014 20:15 Fortuna Düsseldorf – St. Pauli 1 – 0
11. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
24.10.2014 18:30 RasenBallsport Leipzig – Bochum 2 – 0
24.10.2014 18:30 Aalen – Union Berlin 1 – 2
24.10.2014 18:30 Greuther Fürth – FSV Frankfurt 2 – 5
25.10.2014 13:00 St. Pauli – Karlsruhe 0 – 4
25.10.2014 13:00 Kaiserslautern – Fortuna Düsseldorf 1 – 1
26.10.2014 13:30 1860 München – Braunschweig
26.10.2014 13:30 Ingolstadt – FC Heidenheim
26.10.2014 13:30 Sandhausen – Aue
27.10.2014 20:15 Darmstadt – Nürnberg
12. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
31.10.2014 18:30 Union Berlin – Greuther Fürth
31.10.2014 18:30 Fortuna Düsseldorf – Ingolstadt
31.10.2014 18:30 Karlsruhe – Sandhausen
01.11.2014 13:00 Nürnberg – St. Pauli
01.11.2014 13:00 FC Heidenheim – Darmstadt
02.11.2014 13:30 Braunschweig – Aalen
02.11.2014 13:30 FSV Frankfurt – Aue
02.11.2014 13:30 Bochum – 1860 München
03.11.2014 20:15 RasenBallsport Leipzig – Kaiserslautern
13. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
07.11.2014 18:30 Kaiserslautern – Bochum
07.11.2014 18:30 Sandhausen – Nürnberg
07.11.2014 18:30 Aalen – FSV Frankfurt
08.11.2014 13:00 Darmstadt – RasenBallsport Leipzig
08.11.2014 13:00 St. Pauli – FC Heidenheim
09.11.2014 13:30 Ingolstadt – Union Berlin
09.11.2014 13:30 Aue – Braunschweig
09.11.2014 13:30 Greuther Fürth – Karlsruhe
10.11.2014 20:15 1860 München – Fortuna Düsseldorf
14. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
21.11.2014 18:30 FC Heidenheim – Sandhausen
21.11.2014 18:30 Bochum – Aalen
21.11.2014 20:30 Kaiserslautern – Darmstadt
22.11.2014 13:00 Union Berlin – 1860 München
22.11.2014 13:00 FSV Frankfurt – Braunschweig
23.11.2014 13:30 RasenBallsport Leipzig – St. Pauli
23.11.2014 13:30 Nürnberg – Ingolstadt
23.11.2014 13:30 Karlsruhe – Aue
24.11.2014 20:15 Fortuna Düsseldorf – Greuther Fürth
15. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
28.11.2014 18:30 Darmstadt – Karlsruhe
28.11.2014 18:30 Greuther Fürth – FC Heidenheim
28.11.2014 18:30 Aue – Union Berlin
29.11.2014 13:00 Ingolstadt – Bochum
29.11.2014 13:00 Aalen – Fortuna Düsseldorf
30.11.2014 13:30 1860 München – FSV Frankfurt
30.11.2014 13:30 Sandhausen – RasenBallsport Leipzig
30.11.2014 13:30 St. Pauli – Kaiserslautern
01.12.2014 20:15 Braunschweig – Nürnberg
16. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
05.12.2014 18:30 FC Heidenheim – Aalen
05.12.2014 18:30 Bochum – St. Pauli
05.12.2014 18:30 Fortuna Düsseldorf – Sandhausen
06.12.2014 13:00 Darmstadt – Greuther Fürth
06.12.2014 13:00 Kaiserslautern – Aue
07.12.2014 13:30 Karlsruhe – Braunschweig
07.12.2014 13:30 RasenBallsport Leipzig – Ingolstadt
07.12.2014 13:30 Union Berlin – FSV Frankfurt
08.12.2014 20:15 Nürnberg – 1860 München
17. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
12.12.2014 18:30 Aue – FC Heidenheim
12.12.2014 18:30 Greuther Fürth – RasenBallsport Leipzig
12.12.2014 18:30 Sandhausen – Bochum
13.12.2014 13:00 FSV Frankfurt – Fortuna Düsseldorf
13.12.2014 13:00 1860 München – Karlsruhe
13.12.2014 13:00 Braunschweig – Union Berlin
14.12.2014 13:30 Ingolstadt – Kaiserslautern
14.12.2014 13:30 Aalen – Nürnberg
14.12.2014 13:30 St. Pauli – Darmstadt
18. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2014 17:30 FSV Frankfurt – FC Heidenheim
16.12.2014 17:30 Union Berlin – Karlsruhe
16.12.2014 17:30 Greuther Fürth – Bochum
16.12.2014 17:30 Braunschweig – Fortuna Düsseldorf
17.12.2014 17:30 1860 München – Kaiserslautern
17.12.2014 17:30 Aue – Nürnberg
17.12.2014 17:30 Sandhausen – Darmstadt
17.12.2014 17:30 Aalen – RasenBallsport Leipzig
17.12.2014 17:30 Ingolstadt – St. Pauli
19. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
19.12.2014 18:30 Karlsruhe – FSV Frankfurt
19.12.2014 18:30 Fortuna Düsseldorf – Union Berlin
19.12.2014 18:30 FC Heidenheim – Braunschweig
20.12.2014 13:00 Nürnberg – Greuther Fürth
20.12.2014 13:00 St. Pauli – Aalen
21.12.2014 13:30 Darmstadt – Ingolstadt
21.12.2014 13:30 Bochum – Aue
21.12.2014 13:30 Kaiserslautern – Sandhausen
22.12.2014 20:15 RasenBallsport Leipzig – 1860 München
20. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
06.02.2015 18:30 Greuther Fürth – Ingolstadt
06.02.2015 18:30 Aalen – Darmstadt
06.02.2015 18:30 Aue – RasenBallsport Leipzig
07.02.2015 13:00 Sandhausen – St. Pauli
07.02.2015 13:00 Union Berlin – Bochum
08.02.2015 13:30 Karlsruhe – Fortuna Düsseldorf
08.02.2015 13:30 Braunschweig – Kaiserslautern
08.02.2015 13:30 FSV Frankfurt – Nürnberg
09.02.2015 20:15 1860 München – FC Heidenheim
21. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
13.02.2015 18:30 FC Heidenheim – Karlsruhe
13.02.2015 18:30 Bochum – Braunschweig
13.02.2015 18:30 Fortuna Düsseldorf – Aue
14.02.2015 13:00 Ingolstadt – Sandhausen
14.02.2015 13:00 Kaiserslautern – Aalen
15.02.2015 13:30 Darmstadt – 1860 München
15.02.2015 13:30 Nürnberg – Union Berlin
15.02.2015 13:30 RasenBallsport Leipzig – FSV Frankfurt
16.02.2015 20:15 St. Pauli – Greuther Fürth
22. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
22.02.2015 13:30 Aue – Darmstadt
22.02.2015 13:30 FSV Frankfurt – Kaiserslautern
22.02.2015 13:30 Aalen – Ingolstadt
22.02.2015 13:30 Union Berlin – FC Heidenheim
22.02.2015 13:30 1860 München – St. Pauli
22.02.2015 13:30 Fortuna Düsseldorf – Nürnberg
22.02.2015 13:30 Karlsruhe – Bochum
22.02.2015 13:30 Greuther Fürth – Sandhausen
22.02.2015 13:30 Braunschweig – RasenBallsport Leipzig
23. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
01.03.2015 13:30 Darmstadt – Braunschweig
01.03.2015 13:30 RasenBallsport Leipzig – Union Berlin
01.03.2015 13:30 FC Heidenheim – Fortuna Düsseldorf
01.03.2015 13:30 Bochum – FSV Frankfurt
01.03.2015 13:30 Sandhausen – Aalen
01.03.2015 13:30 Ingolstadt – 1860 München
01.03.2015 13:30 St. Pauli – Aue
01.03.2015 13:30 Kaiserslautern – Greuther Fürth
01.03.2015 13:30 Nürnberg – Karlsruhe
24. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
08.03.2015 13:30 Aue – Ingolstadt
08.03.2015 13:30 FSV Frankfurt – Darmstadt
08.03.2015 13:30 Aalen – Greuther Fürth
08.03.2015 13:30 Union Berlin – Kaiserslautern
08.03.2015 13:30 1860 München – Sandhausen
08.03.2015 13:30 Fortuna Düsseldorf – Bochum
08.03.2015 13:30 Karlsruhe – RasenBallsport Leipzig
08.03.2015 13:30 Braunschweig – St. Pauli
08.03.2015 13:30 Nürnberg – FC Heidenheim
25. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
15.03.2015 13:30 Darmstadt – Union Berlin
15.03.2015 13:30 RasenBallsport Leipzig – Fortuna Düsseldorf
15.03.2015 13:30 Bochum – FC Heidenheim
15.03.2015 13:30 Sandhausen – Braunschweig
15.03.2015 13:30 Aalen – Aue
15.03.2015 13:30 Ingolstadt – Karlsruhe
15.03.2015 13:30 St. Pauli – FSV Frankfurt
15.03.2015 13:30 Kaiserslautern – Nürnberg
15.03.2015 13:30 Greuther Fürth – 1860 München
26. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
22.03.2015 13:30 FC Heidenheim – RasenBallsport Leipzig
22.03.2015 13:30 Aue – Greuther Fürth
22.03.2015 13:30 FSV Frankfurt – Sandhausen
22.03.2015 13:30 Union Berlin – St. Pauli
22.03.2015 13:30 1860 München – Aalen
22.03.2015 13:30 Fortuna Düsseldorf – Darmstadt
22.03.2015 13:30 Karlsruhe – Kaiserslautern
22.03.2015 13:30 Braunschweig – Ingolstadt
22.03.2015 13:30 Nürnberg – Bochum
27. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
05.04.2015 13:30 Darmstadt – Bochum
05.04.2015 13:30 RasenBallsport Leipzig – Nürnberg
05.04.2015 13:30 Sandhausen – Union Berlin
05.04.2015 13:30 Aalen – Karlsruhe
05.04.2015 13:30 Ingolstadt – FSV Frankfurt
05.04.2015 13:30 St. Pauli – Fortuna Düsseldorf
05.04.2015 13:30 1860 München – Aue
05.04.2015 13:30 Kaiserslautern – FC Heidenheim
05.04.2015 13:30 Greuther Fürth – Braunschweig
28. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
12.04.2015 13:30 FC Heidenheim – Ingolstadt
12.04.2015 13:30 Bochum – RasenBallsport Leipzig
12.04.2015 13:30 Aue – Sandhausen
12.04.2015 13:30 FSV Frankfurt – Greuther Fürth
12.04.2015 13:30 Union Berlin – Aalen
12.04.2015 13:30 Fortuna Düsseldorf – Kaiserslautern
12.04.2015 13:30 Karlsruhe – St. Pauli
12.04.2015 13:30 Braunschweig – 1860 München
12.04.2015 13:30 Nürnberg – Darmstadt
29. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
19.04.2015 13:30 Darmstadt – FC Heidenheim
19.04.2015 13:30 Aue – FSV Frankfurt
19.04.2015 13:30 Sandhausen – Karlsruhe
19.04.2015 13:30 Aalen – Braunschweig
19.04.2015 13:30 Ingolstadt – Fortuna Düsseldorf
19.04.2015 13:30 St. Pauli – Nürnberg
19.04.2015 13:30 1860 München – Bochum
19.04.2015 13:30 Kaiserslautern – RasenBallsport Leipzig
19.04.2015 13:30 Greuther Fürth – Union Berlin
30. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
26.04.2015 13:30 RasenBallsport Leipzig – Darmstadt
26.04.2015 13:30 FC Heidenheim – St. Pauli
26.04.2015 13:30 Bochum – Kaiserslautern
26.04.2015 13:30 FSV Frankfurt – Aalen
26.04.2015 13:30 Union Berlin – Ingolstadt
26.04.2015 13:30 Fortuna Düsseldorf – 1860 München
26.04.2015 13:30 Karlsruhe – Greuther Fürth
26.04.2015 13:30 Braunschweig – Aue
26.04.2015 13:30 Nürnberg – Sandhausen
31. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
03.05.2015 13:30 Darmstadt – Kaiserslautern
03.05.2015 13:30 Aue – Karlsruhe
03.05.2015 13:30 Sandhausen – FC Heidenheim
03.05.2015 13:30 Aalen – Bochum
03.05.2015 13:30 Ingolstadt – Nürnberg
03.05.2015 13:30 St. Pauli – RasenBallsport Leipzig
03.05.2015 13:30 1860 München – Union Berlin
03.05.2015 13:30 Greuther Fürth – Fortuna Düsseldorf
03.05.2015 13:30 Braunschweig – FSV Frankfurt
32. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
10.05.2015 13:30 RasenBallsport Leipzig – Sandhausen
10.05.2015 13:30 FC Heidenheim – Greuther Fürth
10.05.2015 13:30 Bochum – Ingolstadt
10.05.2015 13:30 FSV Frankfurt – 1860 München
10.05.2015 13:30 Union Berlin – Aue
10.05.2015 13:30 Fortuna Düsseldorf – Aalen
10.05.2015 13:30 Karlsruhe – Darmstadt
10.05.2015 13:30 Kaiserslautern – St. Pauli
10.05.2015 13:30 Nürnberg – Braunschweig
33. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
17.05.2015 15:30 Aue – Kaiserslautern
17.05.2015 15:30 FSV Frankfurt – Union Berlin
17.05.2015 15:30 Sandhausen – Fortuna Düsseldorf
17.05.2015 15:30 Aalen – FC Heidenheim
17.05.2015 15:30 Ingolstadt – RasenBallsport Leipzig
17.05.2015 15:30 St. Pauli – Bochum
17.05.2015 15:30 1860 München – Nürnberg
17.05.2015 15:30 Greuther Fürth – Darmstadt
17.05.2015 15:30 Braunschweig – Karlsruhe
34. Runde
Dato Tid Kampe Resultat
24.05.2015 15:30 RasenBallsport Leipzig – Greuther Fürth
24.05.2015 15:30 FC Heidenheim – Aue
24.05.2015 15:30 Bochum – Sandhausen
24.05.2015 15:30 Union Berlin – Braunschweig
24.05.2015 15:30 Fortuna Düsseldorf – FSV Frankfurt
24.05.2015 15:30 Karlsruhe – 1860 München
24.05.2015 15:30 Kaiserslautern – Ingolstadt
24.05.2015 15:30 Nürnberg – Aalen
24.05.2015 15:30 Darmstadt – St. Pauli