LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
29/6-2017 12:40
Tyskland
2. Bundesliga (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Bielefeld 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Bochum 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Darmstadt 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Duisburg 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Dynamo Dresden 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Braunschweig 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Aue 0 0 0 0 0 - 0 0
8. FC Heidenheim 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Fortuna Düsseldorf 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Greuther Fürth 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Holstein Kiel 0 0 0 0 0 - 0 0
12. Ingolstadt 0 0 0 0 0 - 0 0
13. Regensburg 0 0 0 0 0 - 0 0
14. Kaiserslautern 0 0 0 0 0 - 0 0
15. Nürnberg 0 0 0 0 0 - 0 0
16. Sandhausen 0 0 0 0 0 - 0 0
17. St. Pauli 0 0 0 0 0 - 0 0
18. Union Berlin 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
29/6-2017 12:40
Tyskland
2. Bundesliga (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Bielefeld 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Bochum 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Darmstadt 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Duisburg 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Dynamo Dresden 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Braunschweig 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Aue 0 0 0 0 0 - 0 0
8. FC Heidenheim 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Fortuna Düsseldorf 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Greuther Fürth 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Holstein Kiel 0 0 0 0 0 - 0 0
12. Ingolstadt 0 0 0 0 0 - 0 0
13. Regensburg 0 0 0 0 0 - 0 0
14. Kaiserslautern 0 0 0 0 0 - 0 0
15. Nürnberg 0 0 0 0 0 - 0 0
16. Sandhausen 0 0 0 0 0 - 0 0
17. St. Pauli 0 0 0 0 0 - 0 0
18. Union Berlin 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
29/6-2017 12:40
Tyskland
2. Bundesliga (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Bielefeld 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Bochum 0 0 0 0 0 - 0 0
3. Darmstadt 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Duisburg 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Dynamo Dresden 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Braunschweig 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Aue 0 0 0 0 0 - 0 0
8. FC Heidenheim 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Fortuna Düsseldorf 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Greuther Fürth 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Holstein Kiel 0 0 0 0 0 - 0 0
12. Ingolstadt 0 0 0 0 0 - 0 0
13. Regensburg 0 0 0 0 0 - 0 0
14. Kaiserslautern 0 0 0 0 0 - 0 0
15. Nürnberg 0 0 0 0 0 - 0 0
16. Sandhausen 0 0 0 0 0 - 0 0
17. St. Pauli 0 0 0 0 0 - 0 0
18. Union Berlin 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
29/6-2017 12:40
Tyskland
2. Bundesliga (34 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Bielefeld 0 0 - -
2. Bochum 0 0 - -
3. Darmstadt 0 0 - -
4. Duisburg 0 0 - -
5. Dynamo Dresden 0 0 - -
6. Braunschweig 0 0 - -
7. Aue 0 0 - -
8. FC Heidenheim 0 0 - -
9. Fortuna Düsseldorf 0 0 - -
10. Greuther Fürth 0 0 - -
11. Holstein Kiel 0 0 - -
12. Ingolstadt 0 0 - -
13. Regensburg 0 0 - -
14. Kaiserslautern 0 0 - -
15. Nürnberg 0 0 - -
16. Sandhausen 0 0 - -
17. St. Pauli 0 0 - -
18. Union Berlin 0 0 - -
Vis hele listen
Opdateret:
29/6-2017 12:40
Tyskland
2. Bundesliga (34 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
29/6-2017 12:40
Tyskland
2. Bundesliga (34 runder)
Opdateret:
29/6-2017 12:40
Tyskland
2. Bundesliga (34 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.07.2017 20:30 Bochum – St. Pauli
29.07.2017 13:00 Ingolstadt – Union Berlin
29.07.2017 15:30 Darmstadt – Greuther Fürth
29.07.2017 15:30 Bielefeld – Regensburg
30.07.2017 13:30 Nürnberg – Kaiserslautern
30.07.2017 15:30 Dynamo Dresden – Duisburg
30.07.2017 15:30 FC Heidenheim – Aue
30.07.2017 15:30 Holstein Kiel – Sandhausen
31.07.2017 20:30 Fortuna Düsseldorf – Braunschweig

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.08.2017 18:30 Union Berlin – Holstein Kiel
04.08.2017 18:30 Sandhausen – Ingolstadt
04.08.2017 20:30 Kaiserslautern – Darmstadt
05.08.2017 13:00 Duisburg – Bochum
05.08.2017 15:30 Braunschweig – FC Heidenheim
06.08.2017 13:30 Regensburg – Nürnberg
06.08.2017 15:30 Greuther Fürth – Bielefeld
06.08.2017 15:30 Aue – Fortuna Düsseldorf
07.08.2017 20:30 St. Pauli – Dynamo Dresden

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 18:30 Braunschweig – Aue
18.08.2017 18:30 Darmstadt – St. Pauli
19.08.2017 13:00 Dynamo Dresden – Sandhausen
19.08.2017 13:00 FC Heidenheim – Duisburg
19.08.2017 13:00 Fortuna Düsseldorf – Kaiserslautern
20.08.2017 13:30 Ingolstadt – Regensburg
20.08.2017 13:30 Nürnberg – Union Berlin
20.08.2017 13:30 Holstein Kiel – Greuther Fürth
21.08.2017 20:30 Bielefeld – Bochum

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2017 18:30 Duisburg – Darmstadt
25.08.2017 18:30 Greuther Fürth – Ingolstadt
26.08.2017 13:00 Aue – Nürnberg
26.08.2017 13:00 Regensburg – Holstein Kiel
26.08.2017 13:00 St. Pauli – FC Heidenheim
27.08.2017 13:30 Sandhausen – Fortuna Düsseldorf
27.08.2017 13:30 Union Berlin – Bielefeld
27.08.2017 13:30 Bochum – Dynamo Dresden
28.08.2017 20:30 Kaiserslautern – Braunschweig

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 18:30 Dynamo Dresden – Greuther Fürth
08.09.2017 18:30 FC Heidenheim – Regensburg
09.09.2017 13:00 Holstein Kiel – Kaiserslautern
09.09.2017 13:00 Bielefeld – Duisburg
09.09.2017 13:00 Ingolstadt – Aue
10.09.2017 13:30 Fortuna Düsseldorf – Union Berlin
10.09.2017 13:30 Braunschweig – Sandhausen
10.09.2017 13:30 Darmstadt – Bochum
11.09.2017 20:30 Nürnberg – St. Pauli

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2017 18:30 Union Berlin – Braunschweig
15.09.2017 18:30 Aue – Holstein Kiel
16.09.2017 13:00 Duisburg – Nürnberg
16.09.2017 13:00 Sandhausen – Kaiserslautern
16.09.2017 13:00 St. Pauli – Ingolstadt
17.09.2017 13:30 Bochum – FC Heidenheim
17.09.2017 13:30 Greuther Fürth – Fortuna Düsseldorf
17.09.2017 13:30 Darmstadt – Bielefeld
17.09.2017 13:30 Regensburg – Dynamo Dresden

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.09.2017 18:30 Kaiserslautern – Aue
19.09.2017 18:30 Holstein Kiel – St. Pauli
19.09.2017 18:30 Ingolstadt – Duisburg
19.09.2017 18:30 Sandhausen – Union Berlin
20.09.2017 18:30 Fortuna Düsseldorf – Regensburg
20.09.2017 18:30 FC Heidenheim – Darmstadt
20.09.2017 18:30 Dynamo Dresden – Bielefeld
20.09.2017 18:30 Braunschweig – Greuther Fürth
21.09.2017 20:30 Nürnberg – Bochum

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 18:30 Duisburg – Holstein Kiel
22.09.2017 18:30 Aue – Sandhausen
23.09.2017 13:00 Regensburg – Braunschweig
23.09.2017 13:00 St. Pauli – Fortuna Düsseldorf
23.09.2017 13:00 Bielefeld – FC Heidenheim
24.09.2017 13:30 Bochum – Ingolstadt
24.09.2017 13:30 Greuther Fürth – Nürnberg
24.09.2017 13:30 Darmstadt – Dynamo Dresden
25.09.2017 20:30 Union Berlin – Kaiserslautern

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2017 13:30 Holstein Kiel – Bochum
01.10.2017 13:30 Aue – Union Berlin
01.10.2017 13:30 Kaiserslautern – Greuther Fürth
01.10.2017 13:30 Nürnberg – Bielefeld
01.10.2017 13:30 Fortuna Düsseldorf – Duisburg
01.10.2017 13:30 Sandhausen – Regensburg
01.10.2017 13:30 FC Heidenheim – Dynamo Dresden
01.10.2017 13:30 Braunschweig – St. Pauli
01.10.2017 13:30 Ingolstadt – Darmstadt

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2017 13:30 Regensburg – Union Berlin
15.10.2017 13:30 Duisburg – Braunschweig
15.10.2017 13:30 Bielefeld – Fortuna Düsseldorf
15.10.2017 13:30 Bochum – Sandhausen
15.10.2017 13:30 Greuther Fürth – Aue
15.10.2017 13:30 St. Pauli – Kaiserslautern
15.10.2017 13:30 FC Heidenheim – Holstein Kiel
15.10.2017 13:30 Dynamo Dresden – Ingolstadt
15.10.2017 13:30 Darmstadt – Nürnberg

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2017 13:30 Holstein Kiel – Bielefeld
22.10.2017 13:30 Aue – Regensburg
22.10.2017 13:30 Kaiserslautern – Duisburg
22.10.2017 13:30 Nürnberg – Dynamo Dresden
22.10.2017 13:30 Fortuna Düsseldorf – Darmstadt
22.10.2017 13:30 Sandhausen – St. Pauli
22.10.2017 13:30 Union Berlin – Greuther Fürth
22.10.2017 13:30 Braunschweig – Bochum
22.10.2017 13:30 Ingolstadt – FC Heidenheim

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2017 13:30 Regensburg – Kaiserslautern
29.10.2017 13:30 Duisburg – Union Berlin
29.10.2017 13:30 Bielefeld – Ingolstadt
29.10.2017 13:30 Bochum – Fortuna Düsseldorf
29.10.2017 13:30 Greuther Fürth – Sandhausen
29.10.2017 13:30 St. Pauli – Aue
29.10.2017 13:30 FC Heidenheim – Nürnberg
29.10.2017 13:30 Dynamo Dresden – Braunschweig
29.10.2017 13:30 Darmstadt – Holstein Kiel

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2017 13:30 Regensburg – Greuther Fürth
05.11.2017 13:30 Holstein Kiel – Dynamo Dresden
05.11.2017 13:30 Aue – Bielefeld
05.11.2017 13:30 Kaiserslautern – Bochum
05.11.2017 13:30 Nürnberg – Ingolstadt
05.11.2017 13:30 Fortuna Düsseldorf – FC Heidenheim
05.11.2017 13:30 Sandhausen – Duisburg
05.11.2017 13:30 Union Berlin – St. Pauli
05.11.2017 13:30 Braunschweig – Darmstadt

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2017 13:30 Duisburg – Aue
19.11.2017 13:30 Bielefeld – Braunschweig
19.11.2017 13:30 Nürnberg – Holstein Kiel
19.11.2017 13:30 Bochum – Greuther Fürth
19.11.2017 13:30 St. Pauli – Regensburg
19.11.2017 13:30 FC Heidenheim – Union Berlin
19.11.2017 13:30 Dynamo Dresden – Kaiserslautern
19.11.2017 13:30 Darmstadt – Sandhausen
19.11.2017 13:30 Ingolstadt – Fortuna Düsseldorf

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2017 13:30 Regensburg – Duisburg
26.11.2017 13:30 Holstein Kiel – Ingolstadt
26.11.2017 13:30 Aue – Bochum
26.11.2017 13:30 Kaiserslautern – Bielefeld
26.11.2017 13:30 Fortuna Düsseldorf – Dynamo Dresden
26.11.2017 13:30 Sandhausen – FC Heidenheim
26.11.2017 13:30 Greuther Fürth – St. Pauli
26.11.2017 13:30 Union Berlin – Darmstadt
26.11.2017 13:30 Braunschweig – Nürnberg

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2017 13:30 Holstein Kiel – Fortuna Düsseldorf
03.12.2017 13:30 Duisburg – Greuther Fürth
03.12.2017 13:30 Bielefeld – St. Pauli
03.12.2017 13:30 Nürnberg – Sandhausen
03.12.2017 13:30 Bochum – Union Berlin
03.12.2017 13:30 FC Heidenheim – Kaiserslautern
03.12.2017 13:30 Dynamo Dresden – Aue
03.12.2017 13:30 Darmstadt – Regensburg
03.12.2017 13:30 Ingolstadt – Braunschweig

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2017 13:30 Regensburg – Bochum
10.12.2017 13:30 Aue – Darmstadt
10.12.2017 13:30 Kaiserslautern – Ingolstadt
10.12.2017 13:30 Fortuna Düsseldorf – Nürnberg
10.12.2017 13:30 Sandhausen – Bielefeld
10.12.2017 13:30 Greuther Fürth – FC Heidenheim
10.12.2017 13:30 St. Pauli – Duisburg
10.12.2017 13:30 Union Berlin – Dynamo Dresden
10.12.2017 13:30 Braunschweig – Holstein Kiel

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2017 13:30 Regensburg – Bielefeld
17.12.2017 13:30 Duisburg – Dynamo Dresden
17.12.2017 13:30 Aue – FC Heidenheim
17.12.2017 13:30 Kaiserslautern – Nürnberg
17.12.2017 13:30 Sandhausen – Holstein Kiel
17.12.2017 13:30 Greuther Fürth – Darmstadt
17.12.2017 13:30 St. Pauli – Bochum
17.12.2017 13:30 Union Berlin – Ingolstadt
17.12.2017 13:30 Braunschweig – Fortuna Düsseldorf

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.01.2018 13:30 Holstein Kiel – Union Berlin
24.01.2018 13:30 Bielefeld – Greuther Fürth
24.01.2018 13:30 Nürnberg – Regensburg
24.01.2018 13:30 Fortuna Düsseldorf – Aue
24.01.2018 13:30 Bochum – Duisburg
24.01.2018 13:30 FC Heidenheim – Braunschweig
24.01.2018 13:30 Dynamo Dresden – St. Pauli
24.01.2018 13:30 Darmstadt – Kaiserslautern
24.01.2018 13:30 Ingolstadt – Sandhausen

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.01.2018 13:30 Regensburg – Ingolstadt
28.01.2018 13:30 Duisburg – FC Heidenheim
28.01.2018 13:30 Aue – Braunschweig
28.01.2018 13:30 Kaiserslautern – Fortuna Düsseldorf
28.01.2018 13:30 Sandhausen – Dynamo Dresden
28.01.2018 13:30 Bochum – Bielefeld
28.01.2018 13:30 Greuther Fürth – Holstein Kiel
28.01.2018 13:30 St. Pauli – Darmstadt
28.01.2018 13:30 Union Berlin – Nürnberg

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2018 13:30 Holstein Kiel – Regensburg
04.02.2018 13:30 Bielefeld – Union Berlin
04.02.2018 13:30 Nürnberg – Aue
04.02.2018 13:30 Fortuna Düsseldorf – Sandhausen
04.02.2018 13:30 FC Heidenheim – St. Pauli
04.02.2018 13:30 Dynamo Dresden – Bochum
04.02.2018 13:30 Braunschweig – Kaiserslautern
04.02.2018 13:30 Darmstadt – Duisburg
04.02.2018 13:30 Ingolstadt – Greuther Fürth

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2018 13:30 Regensburg – FC Heidenheim
11.02.2018 13:30 Duisburg – Bielefeld
11.02.2018 13:30 Aue – Ingolstadt
11.02.2018 13:30 Kaiserslautern – Holstein Kiel
11.02.2018 13:30 Sandhausen – Braunschweig
11.02.2018 13:30 Bochum – Darmstadt
11.02.2018 13:30 Greuther Fürth – Dynamo Dresden
11.02.2018 13:30 St. Pauli – Nürnberg
11.02.2018 13:30 Union Berlin – Fortuna Düsseldorf

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2018 13:30 Holstein Kiel – Aue
18.02.2018 13:30 Bielefeld – Darmstadt
18.02.2018 13:30 Kaiserslautern – Sandhausen
18.02.2018 13:30 Nürnberg – Duisburg
18.02.2018 13:30 Fortuna Düsseldorf – Greuther Fürth
18.02.2018 13:30 FC Heidenheim – Bochum
18.02.2018 13:30 Dynamo Dresden – Regensburg
18.02.2018 13:30 Braunschweig – Union Berlin
18.02.2018 13:30 Ingolstadt – St. Pauli

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2018 13:30 Regensburg – Fortuna Düsseldorf
25.02.2018 13:30 Duisburg – Ingolstadt
25.02.2018 13:30 Bielefeld – Dynamo Dresden
25.02.2018 13:30 Aue – Kaiserslautern
25.02.2018 13:30 Bochum – Nürnberg
25.02.2018 13:30 Greuther Fürth – Braunschweig
25.02.2018 13:30 St. Pauli – Holstein Kiel
25.02.2018 13:30 Union Berlin – Sandhausen
25.02.2018 13:30 Darmstadt – FC Heidenheim

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2018 13:30 Holstein Kiel – Duisburg
04.03.2018 13:30 Kaiserslautern – Union Berlin
04.03.2018 13:30 Nürnberg – Greuther Fürth
04.03.2018 13:30 Fortuna Düsseldorf – St. Pauli
04.03.2018 13:30 Sandhausen – Aue
04.03.2018 13:30 FC Heidenheim – Bielefeld
04.03.2018 13:30 Dynamo Dresden – Darmstadt
04.03.2018 13:30 Braunschweig – Regensburg
04.03.2018 13:30 Ingolstadt – Bochum

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2018 13:30 Regensburg – Sandhausen
11.03.2018 13:30 Duisburg – Fortuna Düsseldorf
11.03.2018 13:30 Bielefeld – Nürnberg
11.03.2018 13:30 Bochum – Holstein Kiel
11.03.2018 13:30 Greuther Fürth – Kaiserslautern
11.03.2018 13:30 St. Pauli – Braunschweig
11.03.2018 13:30 Dynamo Dresden – FC Heidenheim
11.03.2018 13:30 Union Berlin – Aue
11.03.2018 13:30 Darmstadt – Ingolstadt

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2018 13:30 Holstein Kiel – FC Heidenheim
18.03.2018 13:30 Aue – Greuther Fürth
18.03.2018 13:30 Kaiserslautern – St. Pauli
18.03.2018 13:30 Nürnberg – Darmstadt
18.03.2018 13:30 Fortuna Düsseldorf – Bielefeld
18.03.2018 13:30 Sandhausen – Bochum
18.03.2018 13:30 Union Berlin – Regensburg
18.03.2018 13:30 Braunschweig – Duisburg
18.03.2018 13:30 Ingolstadt – Dynamo Dresden

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2018 13:30 Regensburg – Aue
01.04.2018 13:30 Duisburg – Kaiserslautern
01.04.2018 13:30 Bielefeld – Holstein Kiel
01.04.2018 13:30 Bochum – Braunschweig
01.04.2018 13:30 Greuther Fürth – Union Berlin
01.04.2018 13:30 St. Pauli – Sandhausen
01.04.2018 13:30 FC Heidenheim – Ingolstadt
01.04.2018 13:30 Dynamo Dresden – Nürnberg
01.04.2018 13:30 Darmstadt – Fortuna Düsseldorf

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2018 13:30 Holstein Kiel – Darmstadt
08.04.2018 13:30 Aue – St. Pauli
08.04.2018 13:30 Kaiserslautern – Regensburg
08.04.2018 13:30 Nürnberg – FC Heidenheim
08.04.2018 13:30 Fortuna Düsseldorf – Bochum
08.04.2018 13:30 Sandhausen – Greuther Fürth
08.04.2018 13:30 Union Berlin – Duisburg
08.04.2018 13:30 Braunschweig – Dynamo Dresden
08.04.2018 13:30 Ingolstadt – Bielefeld

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2018 13:30 Duisburg – Sandhausen
15.04.2018 13:30 Bielefeld – Aue
15.04.2018 13:30 Bochum – Kaiserslautern
15.04.2018 13:30 Greuther Fürth – Regensburg
15.04.2018 13:30 St. Pauli – Union Berlin
15.04.2018 13:30 FC Heidenheim – Fortuna Düsseldorf
15.04.2018 13:30 Dynamo Dresden – Holstein Kiel
15.04.2018 13:30 Darmstadt – Braunschweig
15.04.2018 13:30 Ingolstadt – Nürnberg

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2018 13:30 Regensburg – St. Pauli
22.04.2018 13:30 Holstein Kiel – Nürnberg
22.04.2018 13:30 Aue – Duisburg
22.04.2018 13:30 Kaiserslautern – Dynamo Dresden
22.04.2018 13:30 Fortuna Düsseldorf – Ingolstadt
22.04.2018 13:30 Sandhausen – Darmstadt
22.04.2018 13:30 Greuther Fürth – Bochum
22.04.2018 13:30 Union Berlin – FC Heidenheim
22.04.2018 13:30 Braunschweig – Bielefeld

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2018 13:30 Duisburg – Regensburg
29.04.2018 13:30 Bielefeld – Kaiserslautern
29.04.2018 13:30 Nürnberg – Braunschweig
29.04.2018 13:30 Bochum – Aue
29.04.2018 13:30 St. Pauli – Greuther Fürth
29.04.2018 13:30 FC Heidenheim – Sandhausen
29.04.2018 13:30 Dynamo Dresden – Fortuna Düsseldorf
29.04.2018 13:30 Darmstadt – Union Berlin
29.04.2018 13:30 Ingolstadt – Holstein Kiel

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2018 15:30 Regensburg – Darmstadt
06.05.2018 15:30 Aue – Dynamo Dresden
06.05.2018 15:30 Kaiserslautern – FC Heidenheim
06.05.2018 15:30 Fortuna Düsseldorf – Holstein Kiel
06.05.2018 15:30 Sandhausen – Nürnberg
06.05.2018 15:30 Greuther Fürth – Duisburg
06.05.2018 15:30 St. Pauli – Bielefeld
06.05.2018 15:30 Union Berlin – Bochum
06.05.2018 15:30 Braunschweig – Ingolstadt

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2018 15:30 Duisburg – St. Pauli
13.05.2018 15:30 Bielefeld – Sandhausen
13.05.2018 15:30 Nürnberg – Fortuna Düsseldorf
13.05.2018 15:30 Bochum – Regensburg
13.05.2018 15:30 FC Heidenheim – Greuther Fürth
13.05.2018 15:30 Dynamo Dresden – Union Berlin
13.05.2018 15:30 Darmstadt – Aue
13.05.2018 15:30 Ingolstadt – Kaiserslautern
13.05.2018 15:30 Holstein Kiel – Braunschweig
Advertisement

Turneringer i Tyskland