LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
22/3-2017 20:52
Tyskland
3. Liga (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Duisburg 28 13 11 4 32 - 20 50
2. Magdeburg 28 13 7 8 39 - 26 46
3. Aalen 28 10 14 4 37 - 25 44
4. Regensburg 28 12 7 9 44 - 37 43
5. Holstein Kiel 27 11 9 7 41 - 22 42
6. Osnabruck 28 12 6 10 38 - 34 42
7. Sportfreunde Lotte 27 12 5 10 39 - 29 41
8. Chemnitz 28 11 7 10 41 - 36 40
9. Sonnenhof Großaspach 28 11 7 10 39 - 35 40
10. Hallescher FC 28 9 13 6 26 - 23 40
11. Fortuna Köln 28 10 8 10 29 - 41 38
12. FSV Zwickau 28 10 7 11 33 - 38 37
13. Hansa Rostock 28 7 14 7 31 - 31 35
14. Wehen 28 9 8 11 29 - 32 35
15. RW Erfurt 28 10 5 13 24 - 36 35
16. Werder Bremen II 28 10 5 13 24 - 37 35
17. Preußen Münster 28 10 4 14 34 - 36 34
18. FSV Frankfurt 28 6 10 12 30 - 31 28
19. Paderborn 28 8 4 16 26 - 47 28
20. Mainz 05 II 28 7 5 16 23 - 43 26
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
279 37,95 659 2,36 118 (42,3 %) 78 (28,0 %) 83 (29,7 %)
Opdateret:
22/3-2017 20:52
Tyskland
3. Liga (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Duisburg 14 7 5 2 19 - 10 26
2. Magdeburg 14 7 3 4 20 - 13 24
3. Aalen 15 5 8 2 18 - 11 23
4. Regensburg 14 7 3 4 23 - 14 24
5. Holstein Kiel 13 8 3 2 27 - 11 27
6. Osnabruck 14 9 2 3 24 - 10 29
7. Sportfreunde Lotte 14 6 3 5 21 - 14 21
8. Chemnitz 13 6 4 3 19 - 13 22
9. Sonnenhof Großaspach 14 6 4 4 27 - 21 22
10. Hallescher FC 14 7 5 2 17 - 11 26
11. Fortuna Köln 15 7 4 4 15 - 12 25
12. FSV Zwickau 15 6 5 4 18 - 14 23
13. Hansa Rostock 14 3 7 4 16 - 17 16
14. Wehen 13 4 3 6 15 - 18 15
15. RW Erfurt 13 5 1 7 11 - 17 16
16. Werder Bremen II 14 6 3 5 14 - 14 21
17. Preußen Münster 14 7 4 3 25 - 12 25
18. FSV Frankfurt 14 5 4 5 20 - 13 19
19. Paderborn 14 3 4 7 14 - 19 13
20. Mainz 05 II 14 4 3 7 13 - 19 15
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
279 37,95 659 2,36 118 (42,3 %) 78 (28,0 %) 83 (29,7 %)
Opdateret:
22/3-2017 20:52
Tyskland
3. Liga (38 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Duisburg 14 6 6 2 13 - 10 24
2. Magdeburg 14 6 4 4 19 - 13 22
3. Aalen 13 5 6 2 19 - 14 21
4. Regensburg 14 5 4 5 21 - 23 19
5. Holstein Kiel 14 3 6 5 14 - 11 15
6. Osnabruck 14 3 4 7 14 - 24 13
7. Sportfreunde Lotte 13 6 2 5 18 - 15 20
8. Chemnitz 15 5 3 7 22 - 23 18
9. Sonnenhof Großaspach 14 5 3 6 12 - 14 18
10. Hallescher FC 14 2 8 4 9 - 12 14
11. Fortuna Köln 13 3 4 6 14 - 29 13
12. FSV Zwickau 13 4 2 7 15 - 24 14
13. Hansa Rostock 14 4 7 3 15 - 14 19
14. Wehen 15 5 5 5 14 - 14 20
15. RW Erfurt 15 5 4 6 13 - 19 19
16. Werder Bremen II 14 4 2 8 10 - 23 14
17. Preußen Münster 14 3 0 11 9 - 24 9
18. FSV Frankfurt 14 1 6 7 10 - 18 9
19. Paderborn 14 5 0 9 12 - 28 15
20. Mainz 05 II 14 3 2 9 10 - 24 11
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
279 37,95 659 2,36 118 (42,3 %) 78 (28,0 %) 83 (29,7 %)
Opdateret:
22/3-2017 20:52
Tyskland
3. Liga (38 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Duisburg 15 10 1,14 0,71
2. Magdeburg 13 6 1,39 0,93
3. Aalen 11 5 1,32 0,89
4. Regensburg 7 5 1,57 1,32
5. Holstein Kiel 9 10 1,52 0,81
6. Osnabruck 9 5 1,36 1,21
7. Sportfreunde Lotte 11 9 1,44 1,07
8. Chemnitz 5 10 1,46 1,29
9. Sonnenhof Großaspach 9 8 1,39 1,25
10. Hallescher FC 12 10 0,93 0,82
11. Fortuna Köln 8 9 1,04 1,46
12. FSV Zwickau 7 9 1,18 1,36
13. Hansa Rostock 10 6 1,11 1,11
14. Wehen 11 10 1,04 1,14
15. RW Erfurt 11 9 0,86 1,29
16. Werder Bremen II 7 12 0,86 1,32
17. Preußen Münster 8 8 1,21 1,29
18. FSV Frankfurt 7 11 1,07 1,11
19. Paderborn 4 14 0,93 1,68
20. Mainz 05 II 5 13 0,82 1,54
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
279 37,95 659 2,36 118 (42,3 %) 78 (28,0 %) 83 (29,7 %)
Vis hele listen
Opdateret:
22/3-2017 20:52
Tyskland
3. Liga (38 runder)
Mål    Spiller Klub
13    Lucas Röser Sonnenhof Großaspach
11    Anton Fink Chemnitz
11    Christian Beck Magdeburg
11    Marco Grüttner Regensburg
10    Matthias Morys Aalen
10    Hamdi Dahmani Fortuna Köln
10    Kwasi Okyere Wriedt Osnabruck
10    Carsten Kammlott RW Erfurt
10    Kevin Freiberger Sportfreunde Lotte
8    Daniel Frahn Chemnitz
8    Fabian Schleusener FSV Frankfurt
8    Ronny König FSV Zwickau
8    Jan George Regensburg
7    Stephan Andrist Hansa Rostock
7    Steven Lewerenz Holstein Kiel
7    Kingsley Schindler Holstein Kiel
7    Zlatko Dedic Paderborn
7    Adriano Grimaldi Preußen Münster
7    Manuel Schäffler Wehen
6    Gerrit Wegkamp Aalen
6    Dennis Mast Chemnitz
6    Yannick Stark FSV Frankfurt
6    Benjamin Pintol Hallescher FC
6    Dominick Drexler Holstein Kiel
6    Marc Lais Regensburg
6    Nico Jüllich Sonnenhof Großaspach
6    Andre Dej Sportfreunde Lotte
5    Mika Ojala Aalen
5    Stanislav Iljutcenko Duisburg
5    Kingsley Onuegbu Duisburg
5    Zlatko Janjic Duisburg
5    Cauly Oliveira Souza Fortuna Köln
5    Marcel Bär FSV Zwickau
5    Mathias Fetsch Holstein Kiel
5    Marius Sowislo Magdeburg
5    Aaron Seydel Mainz 05 II
5    Halil Savran Osnabruck
5    Sven Michel Paderborn
5    Andreas Geipl Regensburg
5    David Blacha Wehen
4    Robert Müller Aalen
4    Florian Hansch Chemnitz
4    Tim Danneberg Chemnitz
4    Dustin Bomheuer Duisburg
4    Massimo Ornatelli FSV Frankfurt
4    Cagatay Kader FSV Frankfurt
4    Patrick Göbel FSV Zwickau
4    Jonas Nietfeld FSV Zwickau
4    Royal-Dominique Fennell Hallescher FC
4    Soufian Benyamina Hansa Rostock
4    Timo Gebhart Hansa Rostock
4    Philipp Klement Mainz 05 II
4    Marc Heider Osnabruck
4    Bastian Schulz Osnabruck
4    Jules Reimerink Osnabruck
4    Michele Rizzi Preußen Münster
4    Tobias Warschewski Preußen Münster
4    Mirkan Aydin Preußen Münster
4    Timo Röttger Sonnenhof Großaspach
4    Bernd Rosinger Sportfreunde Lotte
4    Gerrit Nauber Sportfreunde Lotte
4    Rafael Kazior Werder Bremen II
3    Maximilian Welzmüller Aalen
3    Alexandros Kartalis Aalen
3    Fabian Schnellhardt Duisburg
3    Marvin Ajani Hallescher FC
3    Klaus Gjasula Hallescher FC
3    Marcel Ziemer Hansa Rostock
3    Amaury Bischoff Hansa Rostock
3    Manuel Janzer Holstein Kiel
3    Tim Siedschlag Holstein Kiel
3    Tarek Chahed Magdeburg
3    Ben Zolinski Paderborn
3    Sinan Tekerci Preußen Münster
3    Erik Thommy Regensburg
3    Kolja Pusch Regensburg
3    Manfred Osei Kwadwo Sonnenhof Großaspach
3    Nico Neidhart Sportfreunde Lotte
3    Saliou Sane Sportfreunde Lotte
3    Kevin Pires-Rodrigues Sportfreunde Lotte
3    Jaroslaw Lindner Sportfreunde Lotte
3    Robert Andrich Wehen
3    Steven Ruprecht Wehen
3    Philipp Müller Wehen
3    Ousman Manneh Werder Bremen II
3    Johannes Eggestein Werder Bremen II
2    Sebastian Vasiliadis Aalen
2    Jamil Dem Chemnitz
2    Tugrul Erat Duisburg
2    Branimir Bajic Duisburg
2    Simon Brandstetter Duisburg
2    Tim Albutat Duisburg
2    Markus Pazurek Fortuna Köln
2    Bone Uaferro Fortuna Köln
2    Lars Bender Fortuna Köln
2    Maurice Deville FSV Frankfurt
2    Bentley Bahn FSV Frankfurt
2    Robert Koch FSV Zwickau
2    Toni Wachsmuth FSV Zwickau
2    Fabian Baumgärtel Hallescher FC
2    Martin Röser Hallescher FC
2    Tommy Grupe Hansa Rostock
2    Marcus Hoffmann Hansa Rostock
2    Kerem Bülbül Hansa Rostock
2    Tobias Jänicke Hansa Rostock
2    Christopher Lenz Holstein Kiel
2    Richard Weil Magdeburg
2    Manuel Pulido Magdeburg
2    Felix Schiller Magdeburg
2    Julius Duker Magdeburg
2    Jan Löhmannsröben Magdeburg
2    Tobias Schwede Magdeburg
2    Benjamin Trümner Mainz 05 II
2    Mounir Bouziane Mainz 05 II
2    Ville Matti Steinmann Mainz 05 II
2    Nazim Sangare Osnabruck
2    Tobias Willers Osnabruck
2    Koen van der Biezen Paderborn
2    Christian Bickel Paderborn
2    Martin Kobylanski Preußen Münster
2    Jesse Weissenfels Preußen Münster
2    Tugay Uzan RW Erfurt
2    Christoph Menz RW Erfurt
2    Jannis Nikolaou RW Erfurt
2    Daniel Brückner RW Erfurt
2    Kai Gehring Sonnenhof Großaspach
2    Shqiprim Binakaj Sonnenhof Großaspach
2    Tim Wendel Sportfreunde Lotte
2    Luca Pascal Schnellbacher Wehen
2    Kevin Pezzoni Wehen
2    Stephane Mvibudulu Wehen
2    Sambou Yatabare Werder Bremen II
2    Melvyn Lorenzen Werder Bremen II
2    Maximilian Eggestein Werder Bremen II
1    Thorsten Schulz Aalen
1    Rico Preissinger Aalen
1    Daniel Stanese Aalen
1    Philip Türpitz Chemnitz
1    Julius Reinhardt Chemnitz
1    Dennis Grote Chemnitz
1    Tom Baumgart Chemnitz
1    Björn Jopek Chemnitz
1    Ahmet Engin Duisburg
1    Mark Flekken Duisburg
1    Daniel Flottmann Fortuna Köln
1    Marc Brasnic Fortuna Köln
1    Cimo Röcker Fortuna Köln
1    Cedrick Mimbala Fortuna Köln
1    Selcuk Alibaz Fortuna Köln
1    Kristoffer Andersen Fortuna Köln
1    Shawn Maurice Barry FSV Frankfurt
1    Fabian Graudenz FSV Frankfurt
1    Milad Salem FSV Frankfurt
1    Denis Streker FSV Frankfurt
1    Mike Könnecke FSV Zwickau
1    Davy Frick FSV Zwickau
1    Christoph Göbel FSV Zwickau
1    Marc-Philipp Zimmermann FSV Zwickau
1    Robert Paul FSV Zwickau
1    Aykut Öztürk FSV Zwickau
1    Florian Brügmann Hallescher FC
1    Andre Wallenborn Hallescher FC
1    Sascha Pfeffer Hallescher FC
1    Dorian Diring Hallescher FC
1    Selim Aydemir Hallescher FC
1    Toni Lindenhahn Hallescher FC
1    Stefan Wannenwetsch Hansa Rostock
1    Dennis Erdmann Hansa Rostock
1    Tim Väyrynen Hansa Rostock
1    Matthias Henn Hansa Rostock
1    Tammo Harder Holstein Kiel
1    Alexander Bieler Holstein Kiel
1    Rafael Czichos Holstein Kiel
1    Marvin Ducksch Holstein Kiel
1    Christopher Handke Magdeburg
1    Sebastian Ernst Magdeburg
1    Nico Hammann Magdeburg
1    Ahmed Waseem Razeek Magdeburg
1    Steffen Puttkammer Magdeburg
1    Florian Kath Magdeburg
1    Devante Parker Mainz 05 II
1    Felix Lohkemper Mainz 05 II
1    Charmaine Häusl Mainz 05 II
1    Niki Zimling Mainz 05 II
1    Heinz Mörschel Mainz 05 II
1    Maximilian Rossmann Mainz 05 II
1    Besar Halimi Mainz 05 II
1    Petar Sliskovic Mainz 05 II
1    Konstantin Engel Osnabruck
1    Robert Kristo Osnabruck
1    Bashkim Renneke Osnabruck
1    Kemal Ruzgar Osnabruck
1    Ahmed Arslan Osnabruck
1    Michael Hohnstedt Osnabruck
1    Christian Gross Osnabruck
1    Sebastian Schonlau Paderborn
1    Tim Sebastian Paderborn
1    Christian Strohdiek Paderborn
1    Marcus Piossek Paderborn
1    Marc-Andre Kruska Paderborn
1    Benjamin Schwarz Preußen Münster
1    Jeron Hazaimeh Preußen Münster
1    Danilo Wiebe Preußen Münster
1    Tobias Rühle Preußen Münster
1    Andre Luge Regensburg
1    Oliver Hein Regensburg
1    Marvin Knoll Regensburg
1    Haris Hyseni Regensburg
1    Liridon Vocaj RW Erfurt
1    Mario Erb RW Erfurt
1    Christopher Bieber RW Erfurt
1    Theodor Bergmann RW Erfurt
1    Okan Aydin RW Erfurt
1    Pablo Pigl RW Erfurt
1    Alexander Aschauer Sonnenhof Großaspach
1    Marlon Krause Sonnenhof Großaspach
1    Julian Leist Sonnenhof Großaspach
1    Sebastian Schiek Sonnenhof Großaspach
1    Mario Rodriguez Sonnenhof Großaspach
1    Pascal Sohm Sonnenhof Großaspach
1    Nico Gutjahr Sonnenhof Großaspach
1    Michael Maria Sonnenhof Großaspach
1    Josip Landeka Sonnenhof Großaspach
1    Phillipp Steinhart Sportfreunde Lotte
1    Moritz Heyer Sportfreunde Lotte
1    Vladimir Kovac Wehen
1    Marc Lorenz Wehen
1    Torben Rehfeldt Werder Bremen II
1    Ulisses Garcia Werder Bremen II
1    Björn Rother Werder Bremen II
1    Mohamed Aidara Werder Bremen II
1    Jesper Verlaat Werder Bremen II
1    Enis Bytyqi Werder Bremen II
1    Niklas Schmidt Werder Bremen II
1    Leon Jensen Werder Bremen II
Vis hele listen
Opdateret:
22/3-2017 20:52
Tyskland
3. Liga (38 runder)
Opdateret:
22/3-2017 20:52
Tyskland
3. Liga (38 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning
Oprykning playoff
Nedrykning
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2016 20:30 Duisburg – Paderborn 1 – 0
30.07.2016 14:00 Mainz 05 II – FSV Zwickau 2 – 2
30.07.2016 14:00 Chemnitz – Sonnenhof Großaspach 0 – 0
30.07.2016 14:00 RW Erfurt – Hallescher FC 0 – 3
30.07.2016 14:00 Wehen – Aalen 1 – 2
30.07.2016 14:05 Holstein Kiel – FSV Frankfurt 1 – 1
30.07.2016 14:05 Regensburg – Hansa Rostock 2 – 0
31.07.2016 14:00 Preußen Münster – Osnabruck 0 – 1
31.07.2016 14:00 Magdeburg – Fortuna Köln 0 – 3
31.07.2016 14:05 Werder Bremen II – Sportfreunde Lotte 0 – 3

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 19:00 Fortuna Köln – Werder Bremen II 2 – 0
05.08.2016 19:05 Hansa Rostock – Preußen Münster 1 – 0
06.08.2016 14:00 FSV Frankfurt – RW Erfurt 0 – 1
06.08.2016 14:00 Aalen – Holstein Kiel 1 – 0
06.08.2016 14:00 Sportfreunde Lotte – Wehen 0 – 0
06.08.2016 14:00 Paderborn – Mainz 05 II 3 – 1
06.08.2016 14:05 Hallescher FC – Chemnitz 1 – 1
07.08.2016 14:00 Sonnenhof Großaspach – Regensburg 3 – 4
07.08.2016 14:00 Osnabruck – Duisburg 1 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.08.2016 18:30 RW Erfurt – Aalen 0 – 0
09.08.2016 19:00 Holstein Kiel – Sportfreunde Lotte 3 – 1
09.08.2016 19:00 Wehen – Fortuna Köln 3 – 0
09.08.2016 19:00 Magdeburg – Paderborn 3 – 0
10.08.2016 18:35 Werder Bremen II – FSV Zwickau 1 – 3
10.08.2016 19:00 Preußen Münster – Duisburg 1 – 1
10.08.2016 19:00 Hansa Rostock – Sonnenhof Großaspach 0 – 0
10.08.2016 19:00 Mainz 05 II – Osnabruck 2 – 2
10.08.2016 19:00 Chemnitz – FSV Frankfurt 2 – 1
10.08.2016 19:05 Regensburg – Hallescher FC 2 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 19:00 Sportfreunde Lotte – RW Erfurt 2 – 2
13.08.2016 14:00 Duisburg – Mainz 05 II 4 – 0
13.08.2016 14:00 Paderborn – Werder Bremen II 1 – 2
13.08.2016 14:00 Sonnenhof Großaspach – Preußen Münster 2 – 0
13.08.2016 14:00 FSV Frankfurt – Regensburg 1 – 1
13.08.2016 14:05 Hallescher FC – Hansa Rostock 0 – 0
13.08.2016 14:05 Fortuna Köln – Holstein Kiel 1 – 0
13.08.2016 14:05 FSV Zwickau – Wehen 0 – 3
13.08.2016 14:15 Osnabruck – Magdeburg 3 – 2
14.08.2016 14:05 Aalen – Chemnitz 2 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 18:30 Magdeburg – Duisburg 1 – 2
26.08.2016 19:00 Werder Bremen II – Osnabruck 4 – 2
27.08.2016 14:00 Regensburg – Aalen 0 – 2
27.08.2016 14:00 Hansa Rostock – FSV Frankfurt 1 – 1
27.08.2016 14:00 Sonnenhof Großaspach – Hallescher FC 3 – 0
27.08.2016 14:00 Wehen – Paderborn 1 – 2
27.08.2016 14:00 Holstein Kiel – FSV Zwickau 3 – 0
27.08.2016 14:00 RW Erfurt – Fortuna Köln 3 – 0
27.08.2016 14:00 Chemnitz – Sportfreunde Lotte 0 – 1
27.08.2016 14:00 Preußen Münster – Mainz 05 II 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.09.2016 19:00 FSV Zwickau – Magdeburg 0 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 18:00 Aalen – Hansa Rostock 1 – 1
09.09.2016 18:30 Hallescher FC – Preußen Münster 2 – 1
09.09.2016 19:00 Osnabruck – Wehen 1 – 0
10.09.2016 14:00 Fortuna Köln – Chemnitz 1 – 0
10.09.2016 14:00 FSV Frankfurt – Sonnenhof Großaspach 1 – 3
10.09.2016 14:00 Mainz 05 II – Magdeburg 1 – 0
10.09.2016 14:00 Duisburg – Werder Bremen II 1 – 0
10.09.2016 14:05 Sportfreunde Lotte – Regensburg 3 – 2
11.09.2016 14:00 Paderborn – Holstein Kiel 1 – 3
11.09.2016 14:05 FSV Zwickau – RW Erfurt 1 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 19:00 Wehen – Duisburg 3 – 0
16.09.2016 19:00 Holstein Kiel – Osnabruck 0 – 1
16.09.2016 19:00 Chemnitz – FSV Zwickau 1 – 0
17.09.2016 14:00 Sonnenhof Großaspach – Aalen 2 – 2
17.09.2016 14:00 Preußen Münster – Magdeburg 2 – 3
17.09.2016 14:00 Werder Bremen II – Mainz 05 II 2 – 1
17.09.2016 14:00 Hallescher FC – FSV Frankfurt 1 – 1
17.09.2016 14:00 Regensburg – Fortuna Köln 2 – 2
17.09.2016 14:00 Hansa Rostock – Sportfreunde Lotte 1 – 3
17.09.2016 14:05 RW Erfurt – Paderborn 1 – 3

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2016 18:30 Osnabruck – RW Erfurt 3 – 0
20.09.2016 18:30 FSV Zwickau – Regensburg 4 – 0
20.09.2016 18:30 Aalen – Hallescher FC 1 – 1
20.09.2016 19:00 Duisburg – Holstein Kiel 0 – 0
21.09.2016 18:30 Paderborn – Chemnitz 4 – 2
21.09.2016 18:30 Magdeburg – Werder Bremen II 2 – 0
21.09.2016 19:00 Sportfreunde Lotte – Sonnenhof Großaspach 2 – 1
21.09.2016 19:00 Fortuna Köln – Hansa Rostock 0 – 2
21.09.2016 19:00 Mainz 05 II – Wehen 1 – 2
21.09.2016 19:00 FSV Frankfurt – Preußen Münster 4 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 14:00 Preußen Münster – Werder Bremen II 4 – 0
24.09.2016 14:00 Chemnitz – Osnabruck 3 – 0
24.09.2016 14:00 Holstein Kiel – Mainz 05 II 3 – 0
24.09.2016 14:00 Sonnenhof Großaspach – Fortuna Köln 2 – 3
24.09.2016 14:00 FSV Frankfurt – Aalen 2 – 1
24.09.2016 14:05 Regensburg – Paderborn 3 – 0
24.09.2016 14:05 Hallescher FC – Sportfreunde Lotte 2 – 0
25.09.2016 14:00 Wehen – Magdeburg 0 – 3
25.09.2016 14:00 Hansa Rostock – FSV Zwickau 5 – 0
25.09.2016 14:00 RW Erfurt – Duisburg 0 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2016 19:00 Paderborn – Hansa Rostock 0 – 3
30.09.2016 20:30 FSV Zwickau – Sonnenhof Großaspach 0 – 2
01.10.2016 14:00 Fortuna Köln – Hallescher FC 1 – 1
01.10.2016 14:00 Aalen – Preußen Münster 1 – 0
01.10.2016 14:00 Werder Bremen II – Wehen 0 – 1
01.10.2016 14:05 Osnabruck – Regensburg 1 – 2
01.10.2016 14:05 Sportfreunde Lotte – FSV Frankfurt 0 – 1
01.10.2016 14:05 Duisburg – Chemnitz 1 – 0
01.10.2016 14:15 Magdeburg – Holstein Kiel 1 – 0
02.10.2016 14:00 Mainz 05 II – RW Erfurt 1 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 19:00 Sonnenhof Großaspach – Paderborn 2 – 3
15.10.2016 14:00 Hansa Rostock – Osnabruck 1 – 2
15.10.2016 14:00 Holstein Kiel – Werder Bremen II 3 – 1
15.10.2016 14:00 Aalen – Sportfreunde Lotte 1 – 1
15.10.2016 14:00 Preußen Münster – Wehen 2 – 2
15.10.2016 14:00 Regensburg – Duisburg 1 – 2
15.10.2016 14:05 RW Erfurt – Magdeburg 1 – 0
15.10.2016 14:05 Hallescher FC – FSV Zwickau 3 – 2
16.10.2016 14:00 FSV Frankfurt – Fortuna Köln 6 – 0
16.10.2016 14:05 Chemnitz – Mainz 05 II 4 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 14:00 Paderborn – Hallescher FC 0 – 0
22.10.2016 14:00 FSV Zwickau – FSV Frankfurt 1 – 1
22.10.2016 14:00 Osnabruck – Sonnenhof Großaspach 1 – 0
22.10.2016 14:00 Duisburg – Hansa Rostock 0 – 1
22.10.2016 14:00 Wehen – Holstein Kiel 0 – 0
22.10.2016 14:05 Magdeburg – Chemnitz 2 – 4
22.10.2016 14:05 Sportfreunde Lotte – Preußen Münster 1 – 0
22.10.2016 14:05 Fortuna Köln – Aalen 0 – 2
23.10.2016 14:05 Werder Bremen II – RW Erfurt 1 – 0
23.10.2016 14:05 Mainz 05 II – Regensburg 2 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2016 19:00 Aalen – FSV Zwickau 0 – 1
29.10.2016 14:00 Hansa Rostock – Mainz 05 II 1 – 1
29.10.2016 14:00 FSV Frankfurt – Paderborn 3 – 0
29.10.2016 14:00 RW Erfurt – Wehen 1 – 0
29.10.2016 14:00 Chemnitz – Werder Bremen II 1 – 1
29.10.2016 14:00 Preußen Münster – Holstein Kiel 1 – 1
29.10.2016 14:00 Sonnenhof Großaspach – Duisburg 0 – 0
29.10.2016 14:05 Regensburg – Magdeburg 1 – 1
29.10.2016 14:05 Hallescher FC – Osnabruck 1 – 0
29.10.2016 14:05 Sportfreunde Lotte – Fortuna Köln 0 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 14:00 Osnabruck – FSV Frankfurt 1 – 1
05.11.2016 14:00 Duisburg – Hallescher FC 0 – 0
05.11.2016 14:00 Mainz 05 II – Sonnenhof Großaspach 0 – 2
05.11.2016 14:00 Werder Bremen II – Regensburg 3 – 1
05.11.2016 14:00 Wehen – Chemnitz 0 – 3
05.11.2016 14:00 Holstein Kiel – RW Erfurt 0 – 0
05.11.2016 14:00 Fortuna Köln – Preußen Münster 0 – 1
05.11.2016 14:00 FSV Zwickau – Sportfreunde Lotte 1 – 1
05.11.2016 14:00 Paderborn – Aalen 0 – 0
05.11.2016 14:10 Magdeburg – Hansa Rostock 1 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 19:00 Aalen – Osnabruck 1 – 1
18.11.2016 19:05 Preußen Münster – RW Erfurt 4 – 0
18.11.2016 19:05 Fortuna Köln – FSV Zwickau 2 – 1
19.11.2016 14:00 FSV Frankfurt – Duisburg 0 – 0
19.11.2016 14:00 Hansa Rostock – Werder Bremen II 1 – 1
19.11.2016 14:00 Regensburg – Wehen 3 – 1
19.11.2016 14:00 Sonnenhof Großaspach – Magdeburg 1 – 3
19.11.2016 14:05 Hallescher FC – Mainz 05 II 2 – 0
19.11.2016 14:05 Sportfreunde Lotte – Paderborn 6 – 0
19.11.2016 14:05 Chemnitz – Holstein Kiel 2 – 2

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 19:00 Wehen – Hansa Rostock 1 – 1
26.11.2016 14:00 RW Erfurt – Chemnitz 1 – 2
26.11.2016 14:00 Paderborn – Fortuna Köln 1 – 1
26.11.2016 14:00 Werder Bremen II – Sonnenhof Großaspach 1 – 0
26.11.2016 14:00 Osnabruck – Sportfreunde Lotte 3 – 0
26.11.2016 14:00 Duisburg – Aalen 2 – 2
26.11.2016 14:05 Magdeburg – Hallescher FC 1 – 0
26.11.2016 14:05 Holstein Kiel – Regensburg 2 – 1
27.11.2016 14:00 Mainz 05 II – FSV Frankfurt 1 – 0
27.11.2016 14:05 FSV Zwickau – Preußen Münster 0 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2016 18:35 Regensburg – RW Erfurt 0 – 1
02.12.2016 19:00 Preußen Münster – Chemnitz 1 – 0
02.12.2016 19:05 Sonnenhof Großaspach – Wehen 2 – 1
03.12.2016 14:00 Hansa Rostock – Holstein Kiel 1 – 4
03.12.2016 14:00 Aalen – Mainz 05 II 0 – 0
03.12.2016 14:05 FSV Zwickau – Paderborn 3 – 0
03.12.2016 14:05 Hallescher FC – Werder Bremen II 2 – 0
03.12.2016 14:05 Fortuna Köln – Osnabruck 1 – 1
04.12.2016 14:00 FSV Frankfurt – Magdeburg 0 – 1
04.12.2016 14:00 Sportfreunde Lotte – Duisburg 0 – 2

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 14:00 Osnabruck – FSV Zwickau 1 – 0
10.12.2016 14:00 Duisburg – Fortuna Köln 2 – 0
10.12.2016 14:00 Werder Bremen II – FSV Frankfurt 0 – 0
10.12.2016 14:00 Wehen – Hallescher FC 1 – 1
10.12.2016 14:00 Holstein Kiel – Sonnenhof Großaspach 1 – 2
10.12.2016 14:00 Preußen Münster – Paderborn 0 – 1
10.12.2016 14:00 Chemnitz – Regensburg 0 – 3
10.12.2016 14:05 Magdeburg – Aalen 3 – 0
10.12.2016 14:05 RW Erfurt – Hansa Rostock 1 – 2
11.12.2016 14:00 Mainz 05 II – Sportfreunde Lotte 0 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2016 19:00 Sonnenhof Großaspach – RW Erfurt 2 – 1
17.12.2016 14:00 Regensburg – Preußen Münster 3 – 1
17.12.2016 14:00 Hansa Rostock – Chemnitz 1 – 3
17.12.2016 14:00 FSV Frankfurt – Wehen 3 – 1
17.12.2016 14:00 Aalen – Werder Bremen II 3 – 0
17.12.2016 14:00 Sportfreunde Lotte – Magdeburg 1 – 3
17.12.2016 14:00 Fortuna Köln – Mainz 05 II 1 – 0
17.12.2016 14:05 Hallescher FC – Holstein Kiel 0 – 0
17.12.2016 14:05 Paderborn – Osnabruck 3 – 1
18.12.2016 14:00 FSV Zwickau – Duisburg 1 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.01.2017 14:00 Hansa Rostock – Regensburg 0 – 0
28.01.2017 14:00 Fortuna Köln – Magdeburg 2 – 1
28.01.2017 14:00 Sportfreunde Lotte – Werder Bremen II 1 – 2
28.01.2017 14:00 Aalen – Wehen 1 – 1
28.01.2017 14:00 FSV Frankfurt – Holstein Kiel 0 – 0
28.01.2017 14:00 Osnabruck – Preußen Münster 3 – 0
28.01.2017 14:05 Sonnenhof Großaspach – Chemnitz 2 – 2
28.01.2017 14:05 FSV Zwickau – Mainz 05 II 1 – 0
28.01.2017 14:05 Paderborn – Duisburg 0 – 1
28.01.2017 14:05 Hallescher FC – RW Erfurt 1 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 14:00 Regensburg – Sonnenhof Großaspach 1 – 1
04.02.2017 14:00 Chemnitz – Hallescher FC 1 – 1
04.02.2017 14:00 RW Erfurt – FSV Frankfurt 1 – 0
04.02.2017 14:00 Holstein Kiel – Aalen 2 – 2
04.02.2017 14:00 Wehen – Sportfreunde Lotte 0 – 3
04.02.2017 14:00 Mainz 05 II – Paderborn 0 – 1
04.02.2017 14:05 Duisburg – Osnabruck 2 – 2
05.02.2017 14:00 Werder Bremen II – Fortuna Köln 1 – 1
05.02.2017 14:05 Preußen Münster – Hansa Rostock 3 – 1
05.02.2017 14:10 Magdeburg – FSV Zwickau 1 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2017 19:00 Osnabruck – Mainz 05 II 1 – 2
10.02.2017 19:00 Aalen – RW Erfurt 1 – 1
11.02.2017 14:00 FSV Frankfurt – Chemnitz 0 – 3
11.02.2017 14:00 Hallescher FC – Regensburg 1 – 1
11.02.2017 14:00 Sonnenhof Großaspach – Hansa Rostock 1 – 1
11.02.2017 14:00 Paderborn – Magdeburg 1 – 1
11.02.2017 14:00 FSV Zwickau – Werder Bremen II 2 – 1
11.02.2017 14:00 Fortuna Köln – Wehen 0 – 0
12.02.2017 14:05 Duisburg – Preußen Münster 3 – 2

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 19:00 Mainz 05 II – Duisburg 0 – 2
18.02.2017 14:00 Werder Bremen II – Paderborn 1 – 0
18.02.2017 14:00 RW Erfurt – Sportfreunde Lotte 0 – 3
18.02.2017 14:00 Chemnitz – Aalen 0 – 1
18.02.2017 14:00 Regensburg – FSV Frankfurt 2 – 1
18.02.2017 14:05 Magdeburg – Osnabruck 3 – 0
18.02.2017 14:05 Preußen Münster – Sonnenhof Großaspach 3 – 0
18.02.2017 14:05 Holstein Kiel – Fortuna Köln 5 – 1
18.02.2017 14:05 Wehen – FSV Zwickau 3 – 0
19.02.2017 14:05 Hansa Rostock – Hallescher FC 1 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 18:45 Duisburg – Magdeburg 0 – 0
24.02.2017 19:00 Osnabruck – Werder Bremen II 0 – 1
24.02.2017 19:00 Paderborn – Wehen 0 – 1
25.02.2017 14:00 Aalen – Regensburg 1 – 2
25.02.2017 14:00 Fortuna Köln – RW Erfurt 0 – 1
25.02.2017 14:00 Mainz 05 II – Preußen Münster 3 – 1
25.02.2017 14:05 Hallescher FC – Sonnenhof Großaspach 0 – 1
25.02.2017 14:05 FSV Frankfurt – Hansa Rostock 0 – 0
26.02.2017 14:00 FSV Zwickau – Holstein Kiel 1 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 19:00 Chemnitz – Fortuna Köln 3 – 1
04.03.2017 14:00 Hansa Rostock – Aalen 1 – 1
04.03.2017 14:00 Magdeburg – Mainz 05 II 1 – 2
04.03.2017 14:00 RW Erfurt – FSV Zwickau 1 – 3
04.03.2017 14:00 Holstein Kiel – Paderborn 2 – 1
04.03.2017 14:00 Sonnenhof Großaspach – FSV Frankfurt 3 – 1
04.03.2017 14:00 Wehen – Osnabruck 2 – 1
04.03.2017 14:00 Preußen Münster – Hallescher FC 1 – 1
04.03.2017 14:05 Regensburg – Sportfreunde Lotte 2 – 0
05.03.2017 14:00 Werder Bremen II – Duisburg 0 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.03.2017 19:00 Sportfreunde Lotte – Chemnitz 3 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 18:30 Magdeburg – Preußen Münster 1 – 0
10.03.2017 19:00 Osnabruck – Holstein Kiel 2 – 1
11.03.2017 14:00 Mainz 05 II – Werder Bremen II 0 – 1
11.03.2017 14:00 Aalen – Sonnenhof Großaspach 2 – 0
11.03.2017 14:00 Paderborn – RW Erfurt 0 – 1
11.03.2017 14:00 Fortuna Köln – Regensburg 2 – 2
11.03.2017 14:00 FSV Frankfurt – Hallescher FC 0 – 1
11.03.2017 14:05 Sportfreunde Lotte – Hansa Rostock 2 – 0
11.03.2017 14:05 Duisburg – Wehen 0 – 1
12.03.2017 14:05 FSV Zwickau – Chemnitz 1 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.03.2017 18:00 Werder Bremen II – Magdeburg 0 – 1
14.03.2017 19:00 Preußen Münster – FSV Frankfurt 2 – 1
14.03.2017 19:00 Hallescher FC – Aalen 1 – 4
14.03.2017 19:00 RW Erfurt – Osnabruck 1 – 0
14.03.2017 19:00 Holstein Kiel – Duisburg 2 – 0
15.03.2017 19:00 Hansa Rostock – Fortuna Köln 1 – 1
15.03.2017 19:00 Regensburg – FSV Zwickau 1 – 2
15.03.2017 19:00 Chemnitz – Paderborn 2 – 1
15.03.2017 19:00 Wehen – Mainz 05 II 0 – 2

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 19:00 Werder Bremen II – Preußen Münster 0 – 1
18.03.2017 14:00 Paderborn – Regensburg 0 – 2
18.03.2017 14:00 Osnabruck – Chemnitz 3 – 0
18.03.2017 14:00 Duisburg – RW Erfurt 3 – 2
18.03.2017 14:00 Mainz 05 II – Holstein Kiel 0 – 3
18.03.2017 14:00 Aalen – FSV Frankfurt 2 – 0
18.03.2017 14:00 Fortuna Köln – Sonnenhof Großaspach 2 – 0
19.03.2017 14:00 Sportfreunde Lotte – Hallescher FC 0 – 0
19.03.2017 14:00 Magdeburg – Wehen 0 – 0
20.03.2017 20:30 FSV Zwickau – Hansa Rostock 2 – 2

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.03.2017 19:00 Sonnenhof Großaspach – Sportfreunde Lotte 2 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 14:00 Regensburg – Osnabruck
25.03.2017 14:00 Chemnitz – Duisburg
25.03.2017 14:00 RW Erfurt – Mainz 05 II
25.03.2017 14:00 Holstein Kiel – Magdeburg
25.03.2017 14:00 Preußen Münster – Aalen
25.03.2017 14:00 FSV Frankfurt – Sportfreunde Lotte
25.03.2017 14:00 Hallescher FC – Fortuna Köln
25.03.2017 14:00 Sonnenhof Großaspach – FSV Zwickau
25.03.2017 14:00 Hansa Rostock – Paderborn

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2017 19:00 Sportfreunde Lotte – Holstein Kiel

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 18:30 Mainz 05 II – Chemnitz
01.04.2017 14:00 Fortuna Köln – FSV Frankfurt
01.04.2017 14:00 Sportfreunde Lotte – Aalen
01.04.2017 14:00 Werder Bremen II – Holstein Kiel
01.04.2017 14:00 Magdeburg – RW Erfurt
01.04.2017 14:00 Paderborn – Sonnenhof Großaspach
01.04.2017 14:00 Duisburg – Regensburg
02.04.2017 14:00 Osnabruck – Hansa Rostock
02.04.2017 14:00 FSV Zwickau – Hallescher FC
02.04.2017 14:00 Wehen – Preußen Münster

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 19:00 Regensburg – Mainz 05 II
04.04.2017 19:00 RW Erfurt – Werder Bremen II
04.04.2017 19:00 Aalen – Fortuna Köln
04.04.2017 20:30 Chemnitz – Magdeburg
05.04.2017 18:00 FSV Frankfurt – FSV Zwickau
05.04.2017 19:00 Preußen Münster – Sportfreunde Lotte
05.04.2017 19:00 Holstein Kiel – Wehen
05.04.2017 19:00 Hallescher FC – Paderborn
05.04.2017 19:00 Hansa Rostock – Duisburg
05.04.2017 19:00 Sonnenhof Großaspach – Osnabruck

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 14:00 Paderborn – FSV Frankfurt
08.04.2017 14:00 Osnabruck – Hallescher FC
08.04.2017 14:00 Duisburg – Sonnenhof Großaspach
08.04.2017 14:00 FSV Zwickau – Aalen
08.04.2017 14:00 Fortuna Köln – Sportfreunde Lotte
08.04.2017 14:00 Wehen – RW Erfurt
08.04.2017 14:00 Werder Bremen II – Chemnitz
09.04.2017 14:00 Magdeburg – Regensburg
09.04.2017 14:00 Mainz 05 II – Hansa Rostock
09.04.2017 14:00 Holstein Kiel – Preußen Münster

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.04.2017 14:00 Hallescher FC – Duisburg
15.04.2017 14:00 Sonnenhof Großaspach – Mainz 05 II
15.04.2017 14:00 Hansa Rostock – Magdeburg
15.04.2017 14:00 Regensburg – Werder Bremen II
15.04.2017 14:00 Chemnitz – Wehen
15.04.2017 14:00 RW Erfurt – Holstein Kiel
15.04.2017 14:00 Preußen Münster – Fortuna Köln
15.04.2017 14:00 Sportfreunde Lotte – FSV Zwickau
15.04.2017 14:00 Aalen – Paderborn
16.04.2017 14:00 FSV Frankfurt – Osnabruck

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.04.2017 19:00 Wehen – Werder Bremen II

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 14:00 Mainz 05 II – Hallescher FC
22.04.2017 14:00 Duisburg – FSV Frankfurt
22.04.2017 14:00 Osnabruck – Aalen
22.04.2017 14:00 Paderborn – Sportfreunde Lotte
22.04.2017 14:00 Werder Bremen II – Hansa Rostock
22.04.2017 14:00 Holstein Kiel – Chemnitz
22.04.2017 14:00 Wehen – Regensburg
22.04.2017 14:00 Magdeburg – Sonnenhof Großaspach
23.04.2017 14:00 FSV Zwickau – Fortuna Köln
23.04.2017 14:00 RW Erfurt – Preußen Münster

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 19:00 Fortuna Köln – Paderborn
29.04.2017 14:00 Sportfreunde Lotte – Osnabruck
29.04.2017 14:00 Aalen – Duisburg
29.04.2017 14:00 FSV Frankfurt – Mainz 05 II
29.04.2017 14:00 Hallescher FC – Magdeburg
29.04.2017 14:00 Sonnenhof Großaspach – Werder Bremen II
29.04.2017 14:00 Hansa Rostock – Wehen
29.04.2017 14:00 Regensburg – Holstein Kiel
29.04.2017 14:00 Chemnitz – RW Erfurt
30.04.2017 14:00 Preußen Münster – FSV Zwickau

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 19:00 Werder Bremen II – Hallescher FC
05.05.2017 19:00 RW Erfurt – Regensburg
06.05.2017 14:00 Mainz 05 II – Aalen
06.05.2017 14:00 Holstein Kiel – Hansa Rostock
06.05.2017 14:00 Wehen – Sonnenhof Großaspach
06.05.2017 14:00 Magdeburg – FSV Frankfurt
06.05.2017 14:00 Duisburg – Sportfreunde Lotte
06.05.2017 14:00 Osnabruck – Fortuna Köln
06.05.2017 14:00 Paderborn – FSV Zwickau
07.05.2017 14:00 Chemnitz – Preußen Münster

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 13:30 FSV Zwickau – Osnabruck
13.05.2017 13:30 Fortuna Köln – Duisburg
13.05.2017 13:30 Sportfreunde Lotte – Mainz 05 II
13.05.2017 13:30 Aalen – Magdeburg
13.05.2017 13:30 FSV Frankfurt – Werder Bremen II
13.05.2017 13:30 Hallescher FC – Wehen
13.05.2017 13:30 Sonnenhof Großaspach – Holstein Kiel
13.05.2017 13:30 Hansa Rostock – RW Erfurt
13.05.2017 13:30 Regensburg – Chemnitz
13.05.2017 13:30 Paderborn – Preußen Münster

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 13:30 Chemnitz – Hansa Rostock
20.05.2017 13:30 RW Erfurt – Sonnenhof Großaspach
20.05.2017 13:30 Holstein Kiel – Hallescher FC
20.05.2017 13:30 Wehen – FSV Frankfurt
20.05.2017 13:30 Werder Bremen II – Aalen
20.05.2017 13:30 Magdeburg – Sportfreunde Lotte
20.05.2017 13:30 Mainz 05 II – Fortuna Köln
20.05.2017 13:30 Duisburg – FSV Zwickau
20.05.2017 13:30 Osnabruck – Paderborn
20.05.2017 13:30 Preußen Münster – Regensburg
Advertisement

Seneste kampe

Sonnenhof Großaspach
Sportfreunde Lotte
2 – 0
22. marts 19:00
Færdig
FSV Zwickau
Hansa Rostock
2 – 2
20. marts 20:30
Færdig
Sportfreunde Lotte
Hallescher FC
0 – 0
19. marts 14:00
Færdig
Magdeburg
Wehen
0 – 0
19. marts 14:00
Færdig
Paderborn
Regensburg
0 – 2
18. marts 14:00
Færdig
Osnabruck
Chemnitz
3 – 0
18. marts 14:00
Færdig
Duisburg
RW Erfurt
3 – 2
18. marts 14:00
Færdig
Mainz 05 II
Holstein Kiel
0 – 3
18. marts 14:00
Færdig
Aalen
FSV Frankfurt
2 – 0
18. marts 14:00
Færdig
Fortuna Köln
Sonnenhof Großaspach
2 – 0
18. marts 14:00
Færdig

Kommende kampe

Holstein Kiel
Magdeburg
vs
25. marts 14:00
Ikke startet
Hansa Rostock
Paderborn
vs
25. marts 14:00
Ikke startet
Sonnenhof Großaspach
FSV Zwickau
vs
25. marts 14:00
Ikke startet
Hallescher FC
Fortuna Köln
vs
25. marts 14:00
Ikke startet
FSV Frankfurt
Sportfreunde Lotte
vs
25. marts 14:00
Ikke startet
Preußen Münster
Aalen
vs
25. marts 14:00
Ikke startet
Regensburg
Osnabruck
vs
25. marts 14:00
Ikke startet
Chemnitz
Duisburg
vs
25. marts 14:00
Ikke startet
RW Erfurt
Mainz 05 II
vs
25. marts 14:00
Ikke startet
Sportfreunde Lotte
Holstein Kiel
vs
28. marts 19:00
Ikke startet

Turneringer i Tyskland