LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Logo for RB Leipzig

Om RB Leipzig

Land: Tyskland


Turneringer med deltagelse af RB Leipzig

Turnering Placering Form
Oberliga NOFV-Süd #16
har ikke vundet 4 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om RB Leipzig fra nyhedsarkivet

Nyheder om RB Leipzig

04/02 15:24
22/12 22:09
17/10 22:25
30/09 14:59
24/09 19:20
17/08 21:04
10/08 17:36
03/08 13:10
26/07 16:22
20/09 21:34


Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

BSG Chemie Leipzig
RB Leipzig
2 – 0
7. august 14:00
1. runde
RB Leipzig
SV Merseburg 99
1 – 2
12. august 19:00
2. runde
Plauen
RB Leipzig
6 – 1
26. august 19:00
3. runde
RB Leipzig
Germania Halberstadt
0 – 6
9. september 19:00
4. runde
SV Schott Jena
RB Leipzig
2 – 1
17. september 14:00
5. runde
RB Leipzig
Brandenburger SC Süd
0 – 0
25. september 14:00
6. runde
RB Leipzig
Bischofswerdaer FV
0 – 4
1. oktober 14:00
7. runde
VfL Halle 96
RB Leipzig
5 – 2
15. oktober 15:00
8. runde
RB Leipzig
FC International Leipzig
1 – 1
21. oktober 19:00
9. runde
FSV Barleben 1911
RB Leipzig
1 – 0
29. oktober 13:30
10. runde
RB Leipzig
BSG Wismut Gera
2 – 3
5. november 13:30
11. runde
Union Sandersdorf
RB Leipzig
1 – 4
18. november 19:00
12. runde
Carl Zeiss Jena II
RB Leipzig
4 – 0
26. november 14:00
13. runde
Einheit Rudolstadt
RB Leipzig
2 – 0
4. december 13:00
14. runde
RB Leipzig
Askania Bernburg
2 – 1
10. december 13:00
15. runde
RB Leipzig
Plauen
0 – 4
4. marts 14:00
18. runde
Germania Halberstadt
RB Leipzig
3 – 0
12. marts 14:00
19. runde
RB Leipzig
SV Schott Jena
1 – 2
18. marts 14:00
20. runde
SV Merseburg 99
RB Leipzig
0 – 0
26. marts 14:00
17. runde
RB Leipzig
BSG Chemie Leipzig
0 – 3
29. marts 19:00
16. runde
Brandenburger SC Süd
RB Leipzig
0 – 1
1. april 14:00
21. runde
Bischofswerdaer FV
RB Leipzig
4 – 0
9. april 14:00
22. runde
RB Leipzig
VfL Halle 96
0 – 2
12. april 19:30
23. runde
FC International Leipzig
RB Leipzig
3 – 0
22. april 14:00
24. runde
RB Leipzig
FSV Barleben 1911
1 – 3
29. april 14:00
25. runde
BSG Wismut Gera
RB Leipzig
2 – 2
7. maj 14:00
26. runde
RB Leipzig
Union Sandersdorf
0 – 0
12. maj 19:00
27. runde
RB Leipzig
Carl Zeiss Jena II
0 – 6
21. maj 14:00
28. runde
RB Leipzig
Einheit Rudolstadt
3 – 2
28. maj 14:00
29. runde
Askania Bernburg
RB Leipzig
6 – 2
3. juni 14:00
30. runde