LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Tyskland
Oberliga

Gruppespillet

Baden-WürttembergKVUTMP
Neckarsulmer Sport Union 22007-16
Bahlinger SC 11004-13
FSV 08 Bissingen 11003-03
FC 08 Villingen 11003-13
Göppinger SV 11002-03
SV Sandhausen ll 11003-23
FV Ravensburg 10101-11
Reutlingen 10101-11
TSG Backnang 10101-11
TSG Balingen 10101-11
FCA Walldorf II 00000-00
Nöttingen 00000-00
1. CfR Pforzheim 10011-30
SV Spielberg 10010-20
Freiberg 20023-60
TSG Weinheim 10011-40
Karlsruher SC II 10010-30
SV Oberachern 10010-40
Bayern NordKVUTMP
SC Eltersdorf 871018-522
TSV Aubstadt 751112-516
Wurzburger 541014-213
Ansbach 741220-1113
Viktoria Aschaffenburg 741216-913
SpVgg Weiden 833213-1612
DJK Ammerthal 732223-1311
TSV Grossbardorf 73228-911
Würzburger Kickers II 62318-69
Jahn Forchheim 630314-139
FC Sand 82336-89
DJK Gebenbach 721412-187
FC Schweinfurt II 72147-137
SpVgg Bayern Hof 61236-105
DJK Don Bosco Bamberg 71243-115
SV Erlenbach 711510-194
FSV Erlangen-Bruck 711511-234
FC Amberg 71065-153
Bayern SydKVUTMP
TSV Rain/Lech 642018-514
SV Pullach 734014-813
ASV Neumarkt 633012-612
SV Heimstetten 624014-810
TSV Schwaben Augsburg 631211-710
TSV Schwabmünchen 53118-610
TSV Dachau 630313-89
FC Ismaning 523013-89
TuS Holzkirchen 630310-199
DJK Vilzing 722311-138
SB Chiemgau Traunstein 62135-117
TSV Kottern 42027-86
SpVgg Hankofen-Hailing 713311-146
BCF Wolfratshausen 713312-166
1860 München II 51227-75
FC Sonthofen 51228-105
SV Kirchanschoring 612311-165
TSV Kornburg 60337-143
TSV Landsberg 61058-163
BremenKVUTMP
Bremer SV 440022-112
Oberneuland 43109-410
Brinkumer SV 330020-29
BSC Hastedt 321013-47
Blumenthaler SV 42116-57
Habenhauser FV 32014-66
Leher 21015-33
TuS Schwachhausen 21013-43
VfL Bremen 31026-123
TSV Grolland 31025-183
Vatan Sport Bremen 30216-72
SG Aumund-Vegesack 40222-72
Werder Bremen III 30124-61
BTS Neustadt 30123-91
OSC Bremerhaven 30123-121
Geestemuende 30034-150
FlensKVUTMP
Heider SV 33006-39
SV Todesfelde 32108-37
Neumünster 32105-37
SC Weiche Flensburg II 320116-36
NTSV Strand 32016-46
Holstein Kiel II 32015-46
TSV Schilksee 31208-55
TSV Lägerdorf 31114-34
Inter Türkspor Kiel 31114-74
SV Eichede 21016-53
TSB Flensburg 31023-43
SV Frisia 03 RL 21013-63
FC Dornbreite Luebeck 30125-81
Union Neumünster 30124-91
TSV Friedrichsberg-Busdorf 30031-40
TSV Wankendorf 30031-140
HamborgKVUTMP
Teutonia Ottensen 430110-49
TuS Dassendorf 33007-19
SV Curslack-Neuengamme 42209-68
Wedeler TSV 321011-77
Victoria Hamburg 32016-46
FC Türkiye Wilhelmsburg 42027-76
TSV Sasel 32014-46
FC Suederelbe 41215-75
Niendorfer TSV 31115-44
VfL Pinneberg 31114-34
TuS Osdorf 41127-84
HSV Barmbek-Uhlenhorst 31114-64
SV Rugenbergen 31026-63
Vorwarts-Wacker 30304-43
TSV Buchholz 41036-93
TSV Concordia 31025-83
Condor Hamburg 40131-51
Hamburger SV III 40134-121
HessenKVUTMP
TSV Lehnerz 431011-310
KSV Baunatal 33009-29
Teutonia Watzenborn-Steinberg 32019-46
Buchonia Flieden 32015-36
SC Waldgirmes 32017-66
SV Rot-Weiss Hadamar 31119-54
FSC Lohfelden 21102-14
SC Viktoria 06 Griesheim 31114-44
SC Hessen Dreieich 31112-24
Bayern Alzenau 31112-64
SV Steinbach 1920 41125-154
Borussia Fulda 21016-23
SpVgg Neu Isenburg 21013-23
RW Frankfurt 30125-81
VFB Ginsheim 30124-71
FC Ederbergland 30120-41
OSC Vellmar 30030-90
MittelrheinKVUTMP
Bergisch Gladbach 00000-00
Borussia Freialdenhoven 00000-00
DJK BW Friesdorf 00000-00
FC Hennef 05 00000-00
FC Huerth 00000-00
Hilal Maroc Bergheim 00000-00
Pesch 00000-00
SSV Merten 00000-00
SV Breinig 00000-00
Siegburger SV 04 00000-00
Spvg Wesseling Urfeld 00000-00
TSC Euskirchen 00000-00
TV Herkenrath 00000-00
VfL Alfter 00000-00
VfL Vichttal 00000-00
Viktoria Arnoldsweiler 00000-00
NiederrheinKVUTMP
FC Monheim 22007-16
SV Straelen 22004-06
SC Düsseldorf West 21106-34
SW Essen 21106-34
Sportfreunde Baumberg 21103-14
TV Jahn Hiesfeld 21105-44
TuRU Düsseldorf 21105-44
FSV Vohwinkel 21016-43
VfR Krefeld Fischeln 21015-33
Velbert 21013-23
Ratinger SV 21014-43
SpVg Schonnebeck 21012-43
FC Bocholt 20113-51
VfB Homberg 20112-41
VfB Hilden 20113-61
DSC 99 Duesseldorf 20023-80
Cronenberger SC 20021-60
VfB Speldorf 20022-80
NiedersachsenKVUTMP
TuS Bersenbrück 11004-03
Arminia Hannover 11005-23
SSV Vorsfelde 11004-23
Eintracht Northeim 11003-23
TuS Sulingen 11003-23
Heeslinger SC 11002-13
MTV Gifhorn 11001-03
FC Wunstorf 10101-11
Spelle-Venhaus 10101-11
Delmenhorst 10012-30
Lupo-Martini Wolfsburg 10012-30
TB Uphusen 10011-20
VfL Oldenburg 10010-10
SVG Göttingen 10012-40
MTV Eintracht Celle 10012-50
Cloppenburg 10010-40
NOFV-NordKVUTMP
Malchower SV 22004-16
SV Lichtenberg 47 11005-03
Optik Rathenow 11003-03
Tennis Borussia 11003-13
Hertha Zehlendorf 11002-13
Torgelower SV Greif 21012-13
1. FC Frankfurt 21013-43
CFC Hertha 06 10101-11
Hansa Rostock II 10101-11
Brandenburger SC Süd 10101-11
FC Anker Wismar 10101-11
FC Strausberg 00000-00
FC Mecklenburg Schwerin 10011-20
Staaken 10011-20
SV Altluedersdorf 10011-30
SV Grün-Weiß Brieselang 10010-50
SV Victoria Seelow 20020-50
NOFV-SüdKVUTMP
Bischofswerdaer FV 22007-26
FC Eilenburg 21106-34
SV Schott Jena 21102-14
Union Sandersdorf 21017-53
1. FC Lok Stendal 11002-03
Plauen 11001-03
Einheit Kamenz 21012-43
Askania Bernburg 10100-01
VfL Halle 96 10100-01
FSV Barleben 1911 10100-01
SV Merseburg 99 20110-51
Carl Zeiss Jena II 10011-20
BSG Wismut Gera 10010-10
FC International Leipzig 10010-10
VfB Krieschow 10012-40
Einheit Rudolstadt 10010-20
Rheinland-Pfalz/SaarKVUTMP
FV Diefflen 330012-29
Homburg 33009-39
FC Karbach 32104-27
Pirmasens 32015-26
Eintracht Trier 31205-45
Pfeddersheim 31114-34
FV Eppelborn 31113-34
FSV Jaegersburg 31025-43
SV Morlautern 21014-43
FSV Salmrohr 30300-03
FV Engers 21013-43
Kaiserslautern II 31025-73
SC Idar-Oberstein 31023-53
SV Gonsenheim 31023-63
Saar 05 Saarbrücken 20203-32
Hertha Wiesbach 30215-72
TuS RW Koblenz 30215-72
FV Dudenhofen 30123-61
TuS Mechtersheim 30121-101
VestfalenKVUTMP
Schalke 04 II 11004-03
FC Brünninghausen 11004-13
Lippstadt 11004-13
Eintracht Rheine 11003-13
FC Gütersloh 11002-03
SC Westfalia Herne 11002-03
TSV Marl-Hüls 11002-03
TuS Haltern 11002-13
Hammer SpVg 10100-01
Sportfreunde Siegen 10100-01
Arminia Bielefeld II 10011-20
FC Kaan-Marienborn 07 10011-30
SC Paderborn 07 II 10010-20
TSG Sprockhövel 10010-20
TuS Ennepetal 10010-20
ASC Dortmund 10011-40
RW Ahlen 10011-40
SC Hassel 10010-40
Oprykning
Nedrykning
Oprykning playoff
Nedrykning playoff

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.07.2017 18:30 SV Kirchanschoring – SB Chiemgau Traunstein 0 – 1
14.07.2017 19:00 SC Eltersdorf – FSV Erlangen-Bruck 3 – 2
15.07.2017 13:00 DJK Ammerthal – DJK Don Bosco Bamberg 3 – 0
15.07.2017 14:00 TSV Dachau – TSV Schwaben Augsburg 0 – 1
15.07.2017 14:00 SV Heimstetten – SV Pullach 2 – 2
15.07.2017 14:00 FC Amberg – Würzburger Kickers II 1 – 3
15.07.2017 15:00 ASV Neumarkt – TSV Kottern 3 – 0
15.07.2017 15:00 Wurzburger – FC Schweinfurt II 2 – 0
15.07.2017 15:00 Ansbach – TSV Aubstadt 4 – 0
15.07.2017 16:00 SpVgg Hankofen-Hailing – TuS Holzkirchen 1 – 2
15.07.2017 16:00 TSV Grossbardorf – SpVgg Weiden 3 – 3
15.07.2017 16:00 FC Sand – SV Erlenbach 1 – 1
15.07.2017 17:00 TSV Rain/Lech – BCF Wolfratshausen 4 – 1
15.07.2017 18:00 SpVgg Bayern Hof – DJK Gebenbach 0 – 3
16.07.2017 16:00 FC Ismaning – TSV Kornburg 3 – 3
16.07.2017 16:00 DJK Vilzing – 1860 München II 1 – 1
16.07.2017 17:00 TSV Schwabmünchen – FC Sonthofen 2 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.07.2017 18:30 Ansbach – FC Schweinfurt II 1 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.07.2017 18:30 Viktoria Aschaffenburg – FC Amberg 4 – 0
21.07.2017 19:00 SB Chiemgau Traunstein – TSV Rain/Lech 0 – 0
21.07.2017 20:00 SpVgg Weiden – FC Sand 1 – 0
22.07.2017 11:30 1860 München II – SV Kirchanschoring 2 – 2
22.07.2017 14:00 BCF Wolfratshausen – SV Heimstetten 1 – 1
22.07.2017 14:00 SV Erlenbach – SC Eltersdorf 1 – 2
22.07.2017 14:00 Würzburger Kickers II – SpVgg Bayern Hof 3 – 2
22.07.2017 15:00 TSV Schwaben Augsburg – ASV Neumarkt 0 – 1
22.07.2017 15:00 SV Pullach – TSV Landsberg 2 – 1
22.07.2017 16:00 TSV Kornburg – TSV Dachau 1 – 4
22.07.2017 16:00 TSV Kottern – TSV Schwabmünchen 1 – 3
22.07.2017 16:00 DJK Gebenbach – TSV Grossbardorf 2 – 0
22.07.2017 16:00 TSV Aubstadt – Jahn Forchheim 2 – 1
22.07.2017 16:00 FSV Erlangen-Bruck – Wurzburger 0 – 4
22.07.2017 17:00 TuS Holzkirchen – DJK Vilzing 2 – 1
22.07.2017 18:00 FC Sonthofen – SpVgg Hankofen-Hailing 2 – 2
23.07.2017 15:00 DJK Don Bosco Bamberg – Ansbach 0 – 3
23.07.2017 15:00 FC Schweinfurt II – DJK Ammerthal 0 – 6

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.07.2017 18:30 FC Amberg – SpVgg Bayern Hof 1 – 2
26.07.2017 18:30 ASV Neumarkt – TSV Kornburg 1 – 1
26.07.2017 18:30 FC Ismaning – SV Pullach 1 – 1
26.07.2017 18:30 FC Sand – DJK Gebenbach 3 – 1
26.07.2017 18:30 Viktoria Aschaffenburg – TSV Aubstadt 0 – 3
26.07.2017 18:30 DJK Ammerthal – FSV Erlangen-Bruck 5 – 2
26.07.2017 18:30 Wurzburger – SV Erlenbach 2 – 1
26.07.2017 18:30 TSV Grossbardorf – Würzburger Kickers II 0 – 0
26.07.2017 19:30 SC Eltersdorf – SpVgg Weiden 4 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.07.2017 18:30 SV Steinbach 1920 – TSV Lehnerz 1 – 1
28.07.2017 19:00 KSV Baunatal – OSC Vellmar 4 – 0
28.07.2017 19:00 Brinkumer SV – TSV Grolland 11 – 0
28.07.2017 19:15 SC Viktoria 06 Griesheim – VFB Ginsheim 1 – 1
28.07.2017 19:30 SC Hessen Dreieich – FC Ederbergland 0 – 0
28.07.2017 19:30 SC Idar-Oberstein – Homburg 1 – 3
28.07.2017 20:00 SV Rot-Weiss Hadamar – RW Frankfurt 3 – 3
29.07.2017 13:00 Werder Bremen III – Oberneuland 1 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 14:00 BCF Wolfratshausen – FC Ismaning 3 – 3
29.07.2017 14:00 Würzburger Kickers II – FC Sand 0 – 0
29.07.2017 14:30 SV Erlenbach – DJK Ammerthal 3 – 2

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 14:30 TuS RW Koblenz – Eintracht Trier 3 – 3
29.07.2017 15:00 Bayern Alzenau – FSC Lohfelden 0 – 0
29.07.2017 15:00 SC Waldgirmes – Teutonia Watzenborn-Steinberg 1 – 4
29.07.2017 15:00 BSC Hastedt – Geestemuende 7 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 15:00 TSV Schwaben Augsburg – FC Sonthofen 3 – 1
29.07.2017 15:00 SV Pullach – TSV Dachau 3 – 0
29.07.2017 15:00 DJK Vilzing – SV Kirchanschoring 2 – 3
29.07.2017 15:00 TuS Holzkirchen – TSV Rain/Lech 0 – 4
29.07.2017 15:00 DJK Don Bosco Bamberg – Viktoria Aschaffenburg 0 – 3

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 15:30 VfL Bremen – TuS Schwachhausen 4 – 2
29.07.2017 15:30 SV Morlautern – Pirmasens 2 – 1
29.07.2017 15:30 FSV Salmrohr – TuS Mechtersheim 0 – 0
29.07.2017 15:30 FV Diefflen – SV Gonsenheim 4 – 0
29.07.2017 15:30 FSV Jaegersburg – FC Karbach 0 – 1
29.07.2017 15:30 FV Eppelborn – Saar 05 Saarbrücken 1 – 1
29.07.2017 16:00 VfL Pinneberg – Hamburger SV III 2 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 16:00 TSV Kornburg – TSV Schwabmünchen 1 – 1
29.07.2017 16:00 TSV Kottern – SpVgg Hankofen-Hailing 3 – 0
29.07.2017 16:00 DJK Gebenbach – SC Eltersdorf 1 – 2
29.07.2017 16:00 TSV Aubstadt – FC Amberg 2 – 0
29.07.2017 16:00 SpVgg Weiden – Wurzburger 0 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 17:30 Buchonia Flieden – Borussia Fulda 2 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 18:00 SpVgg Bayern Hof – TSV Grossbardorf 1 – 2
29.07.2017 18:30 SB Chiemgau Traunstein – TSV Landsberg 2 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.07.2017 10:45 Teutonia Ottensen – Condor Hamburg 2 – 1
30.07.2017 13:00 TuS Dassendorf – TSV Sasel 2 – 0
30.07.2017 13:30 BTS Neustadt – SG Aumund-Vegesack 0 – 0
30.07.2017 14:00 Niendorfer TSV – TuS Osdorf 2 – 2
30.07.2017 14:00 FC Türkiye Wilhelmsburg – Victoria Hamburg 1 – 3
30.07.2017 14:00 SV Rugenbergen – FC Suederelbe 4 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.07.2017 14:00 FC Schweinfurt II – Jahn Forchheim 5 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.07.2017 14:00 Kaiserslautern II – Hertha Wiesbach 4 – 2
30.07.2017 15:00 Vatan Sport Bremen – Blumenthaler SV 1 – 2
30.07.2017 15:00 Habenhauser FV – Leher 1 – 0
30.07.2017 15:00 SV Curslack-Neuengamme – Wedeler TSV 3 – 3
30.07.2017 15:00 TSV Concordia – TSV Buchholz 3 – 1
30.07.2017 15:00 Vorwarts-Wacker – HSV Barmbek-Uhlenhorst 1 – 1
30.07.2017 15:00 FV Dudenhofen – Pfeddersheim 0 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.07.2017 16:00 1860 München II – SV Heimstetten 0 – 1
30.07.2017 16:00 FSV Erlangen-Bruck – Ansbach 2 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.08.2017 19:00 Bremer SV – BTS Neustadt 5 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.08.2017 18:30 SpVgg Hankofen-Hailing – DJK Vilzing 1 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.08.2017 19:00 Geestemuende – Blumenthaler SV 1 – 2
02.08.2017 19:00 Vatan Sport Bremen – Werder Bremen III 3 – 3
02.08.2017 19:00 Oberneuland – VfL Bremen 4 – 1
02.08.2017 19:00 Leher – OSC Bremerhaven 5 – 2
02.08.2017 19:00 SG Aumund-Vegesack – Brinkumer SV 0 – 3
02.08.2017 19:00 TSV Grolland – BSC Hastedt 1 – 4

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.08.2017 18:30 TSV Landsberg – 1860 München II 1 – 4
04.08.2017 18:30 Viktoria Aschaffenburg – FC Schweinfurt II 2 – 0
04.08.2017 18:30 FC Sand – SpVgg Bayern Hof 0 – 0
04.08.2017 18:30 Jahn Forchheim – FSV Erlangen-Bruck 4 – 2
04.08.2017 18:30 DJK Ammerthal – SpVgg Weiden 2 – 3
04.08.2017 19:00 SC Eltersdorf – Würzburger Kickers II 1 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.08.2017 19:00 TSV Lägerdorf – Neumünster 1 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.08.2017 19:30 Condor Hamburg – FC Türkiye Wilhelmsburg 0 – 1
04.08.2017 19:30 Niendorfer TSV – Victoria Hamburg 1 – 2
04.08.2017 19:30 TuS Osdorf – SV Curslack-Neuengamme 2 – 4

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.08.2017 19:30 SV Heimstetten – TuS Holzkirchen 6 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.08.2017 19:30 Pirmasens – SC Idar-Oberstein 2 – 0
04.08.2017 19:30 Homburg – Kaiserslautern II 3 – 1
04.08.2017 20:00 FC Suederelbe – VfL Pinneberg 2 – 2
04.08.2017 20:00 Hamburger SV III – Vorwarts-Wacker 2 – 2

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 13:30 SC Weiche Flensburg II – TSV Wankendorf 10 – 0
05.08.2017 14:00 Torgelower SV Greif – Malchower SV 0 – 1
05.08.2017 14:00 Union Sandersdorf – FC Eilenburg 2 – 5
05.08.2017 14:00 FSV Barleben 1911 – SV Merseburg 99 0 – 0
05.08.2017 14:00 Union Neumünster – FC Dornbreite Luebeck 2 – 2
05.08.2017 14:00 TSV Friedrichsberg-Busdorf – Inter Türkspor Kiel 0 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 14:00 FC Amberg – TSV Grossbardorf 1 – 2

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 14:00 FC Anker Wismar – CFC Hertha 06 1 – 1
05.08.2017 14:00 1. FC Frankfurt – FC Mecklenburg Schwerin 2 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 14:30 Ansbach – SV Erlenbach 5 – 3

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 14:30 FC Karbach – FV Eppelborn 1 – 0
05.08.2017 15:00 FSC Lohfelden – SV Rot-Weiss Hadamar 2 – 1
05.08.2017 15:00 Teutonia Watzenborn-Steinberg – SV Steinbach 1920 2 – 3
05.08.2017 15:00 OSC Vellmar – Buchonia Flieden 0 – 3
05.08.2017 15:00 VFB Ginsheim – SC Waldgirmes 2 – 4
05.08.2017 15:00 RW Frankfurt – KSV Baunatal 1 – 3
05.08.2017 15:00 Bayern Alzenau – SC Viktoria 06 Griesheim 2 – 1
05.08.2017 15:00 TSV Lehnerz – SpVgg Neu Isenburg 2 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 15:00 ASV Neumarkt – SV Pullach 2 – 2
05.08.2017 15:00 Wurzburger – DJK Gebenbach 6 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 15:00 Hertha Wiesbach – TuS RW Koblenz 1 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 15:00 TSB Flensburg – Heider SV 1 – 2
05.08.2017 15:30 SV Eichede – NTSV Strand 1 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 15:30 Eintracht Trier – FV Dudenhofen 2 – 1
05.08.2017 15:30 Pfeddersheim – FSV Salmrohr 0 – 0
05.08.2017 15:30 TuS Mechtersheim – FV Diefflen 0 – 5

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 16:00 FC Ismaning – SB Chiemgau Traunstein 1 – 0
05.08.2017 16:00 SpVgg Hankofen-Hailing – SV Kirchanschoring 4 – 2
05.08.2017 16:00 TSV Kottern – TSV Schwaben Augsburg 3 – 2
05.08.2017 16:00 TSV Aubstadt – DJK Don Bosco Bamberg 0 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 16:00 VfL Halle 96 – Askania Bernburg 0 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 16:30 FV Engers – SV Morlautern 3 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 17:00 TSV Dachau – BCF Wolfratshausen 1 – 2
05.08.2017 17:00 TSV Rain/Lech – DJK Vilzing 4 – 1
05.08.2017 18:00 FC Sonthofen – TSV Kornburg 2 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 18:00 SV Todesfelde – TSV Schilksee 2 – 2
06.08.2017 14:00 Staaken – Hertha Zehlendorf 1 – 2
06.08.2017 14:00 FC International Leipzig – Plauen 0 – 1
06.08.2017 14:00 BSG Wismut Gera – SV Schott Jena 0 – 1
06.08.2017 14:00 VfB Krieschow – Bischofswerdaer FV 2 – 4
06.08.2017 14:00 Einheit Kamenz – Carl Zeiss Jena II 2 – 1
06.08.2017 14:00 1. FC Lok Stendal – Einheit Rudolstadt 2 – 0
06.08.2017 14:00 Holstein Kiel II – SV Frisia 03 RL 1 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2017 14:00 TSV Buchholz – TuS Dassendorf 1 – 2
06.08.2017 14:00 Wedeler TSV – TSV Concordia 4 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2017 14:00 Optik Rathenow – SV Victoria Seelow 3 – 0
06.08.2017 14:00 SV Lichtenberg 47 – SV Grün-Weiß Brieselang 5 – 0
06.08.2017 14:00 Brandenburger SC Süd – Hansa Rostock II 1 – 1
06.08.2017 14:00 SV Altluedersdorf – Tennis Borussia 1 – 3

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2017 15:00 TSV Sasel – SV Rugenbergen 3 – 2
06.08.2017 15:00 SV Gonsenheim – FSV Jaegersburg 2 – 0
06.08.2017 16:00 HSV Barmbek-Uhlenhorst – Teutonia Ottensen 1 – 5

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.08.2017 18:30 TSV Landsberg – BCF Wolfratshausen 3 – 2
09.08.2017 18:30 Jahn Forchheim – DJK Don Bosco Bamberg 1 – 3

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.08.2017 19:00 OSC Bremerhaven – Bremer SV 0 – 6

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.08.2017 19:00 Neumünster – TSB Flensburg 2 – 1
09.08.2017 19:00 SV Frisia 03 RL – SC Weiche Flensburg II 1 – 5
09.08.2017 19:00 NTSV Strand – Holstein Kiel II 1 – 2
09.08.2017 19:00 TSV Schilksee – Union Neumünster 4 – 1
09.08.2017 19:00 Inter Türkspor Kiel – SV Todesfelde 1 – 5
09.08.2017 19:00 Heider SV – TSV Friedrichsberg-Busdorf 2 – 1
09.08.2017 19:00 TSV Wankendorf – TSV Lägerdorf 0 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.08.2017 18:30 SpVgg Bayern Hof – SC Eltersdorf 1 – 1
11.08.2017 18:30 TSV Grossbardorf – FC Sand 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.08.2017 18:45 TuS RW Koblenz – Homburg 1 – 3
11.08.2017 19:00 Brinkumer SV – Geestemuende 6 – 2
11.08.2017 19:00 Vatan Sport Bremen – Oberneuland 2 – 2
11.08.2017 19:00 TuS Dassendorf – SV Rugenbergen 3 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.08.2017 19:00 SB Chiemgau Traunstein – TSV Dachau 1 – 6

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.08.2017 19:00 TuS Bersenbrück – Cloppenburg 4 – 0
11.08.2017 19:00 TSG Sprockhövel – SC Westfalia Herne 0 – 2
11.08.2017 19:30 Reutlingen – FV Ravensburg 1 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 13:00 Neumünster – SC Weiche Flensburg II 2 – 1
12.08.2017 13:00 Werder Bremen III – TuS Schwachhausen 0 – 1
12.08.2017 14:00 FC Türkiye Wilhelmsburg – HSV Barmbek-Uhlenhorst 0 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 14:00 BCF Wolfratshausen – ASV Neumarkt 2 – 2
12.08.2017 14:00 FSV Erlangen-Bruck – Viktoria Aschaffenburg 3 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 14:00 Heider SV – TSV Lägerdorf 2 – 1
12.08.2017 14:00 TSV Friedrichsberg-Busdorf – TSB Flensburg 0 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 14:00 Göppinger SV – SV Spielberg 2 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 14:30 Saar 05 Saarbrücken – FC Karbach 2 – 2
12.08.2017 15:00 SC Waldgirmes – OSC Vellmar 2 – 0
12.08.2017 15:00 Buchonia Flieden – Teutonia Watzenborn-Steinberg 0 – 3
12.08.2017 15:00 SV Steinbach 1920 – Borussia Fulda 0 – 6
12.08.2017 15:00 SC Hessen Dreieich – TSV Lehnerz 1 – 2
12.08.2017 15:00 SV Rot-Weiss Hadamar – Bayern Alzenau 5 – 0
12.08.2017 15:00 SC Viktoria 06 Griesheim – RW Frankfurt 2 – 1
12.08.2017 15:00 Habenhauser FV – Bremer SV 0 – 5
12.08.2017 15:00 Blumenthaler SV – BSC Hastedt 2 – 2
12.08.2017 15:00 SV Curslack-Neuengamme – Victoria Hamburg 2 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 15:00 TSV Schwaben Augsburg – SpVgg Hankofen-Hailing 2 – 2
12.08.2017 15:00 SV Pullach – TSV Schwabmünchen 2 – 0
12.08.2017 15:00 DJK Vilzing – SV Heimstetten 2 – 2
12.08.2017 15:00 TuS Holzkirchen – TSV Landsberg 4 – 2
12.08.2017 15:00 DJK Don Bosco Bamberg – FC Amberg 0 – 1
12.08.2017 15:00 FC Schweinfurt II – TSV Aubstadt 0 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 15:00 FC Dornbreite Luebeck – SV Todesfelde 0 – 1
12.08.2017 15:00 Inter Türkspor Kiel – TSV Schilksee 2 – 2

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 15:00 TSG Weinheim – Bahlinger SC 1 – 4
12.08.2017 15:30 Karlsruher SC II – FSV 08 Bissingen 0 – 3
12.08.2017 15:30 FC 08 Villingen – 1. CfR Pforzheim 3 – 1
12.08.2017 15:30 Freiberg – SV Sandhausen ll 2 – 3
12.08.2017 15:30 TSG Balingen – TSG Backnang 1 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 15:30 FSV Salmrohr – Eintracht Trier 0 – 0
12.08.2017 15:30 FV Diefflen – Pfeddersheim 3 – 2
12.08.2017 15:30 FSV Jaegersburg – TuS Mechtersheim 5 – 1
12.08.2017 15:30 FV Eppelborn – SV Gonsenheim 2 – 1
12.08.2017 15:30 Kaiserslautern II – Pirmasens 0 – 2
12.08.2017 15:30 SC Idar-Oberstein – FV Engers 2 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 16:00 SV Kirchanschoring – TSV Rain/Lech 2 – 5
12.08.2017 16:00 SpVgg Weiden – Ansbach 3 – 1
12.08.2017 16:00 DJK Gebenbach – DJK Ammerthal 3 – 3
12.08.2017 16:00 SV Erlenbach – Jahn Forchheim 0 – 3

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 16:00 FC Wunstorf – Spelle-Venhaus 1 – 1
12.08.2017 16:00 TuS Sulingen – Delmenhorst 3 – 2
12.08.2017 16:30 FC Monheim – Ratinger SV 3 – 1
12.08.2017 17:00 MTV Eintracht Celle – Arminia Hannover 2 – 5
12.08.2017 17:00 SC Hassel – Schalke 04 II 0 – 4

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 17:30 FV Dudenhofen – Hertha Wiesbach 2 – 2

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 17:30 TuRU Düsseldorf – DSC 99 Duesseldorf 4 – 3
12.08.2017 18:00 Eintracht Northeim – Lupo-Martini Wolfsburg 3 – 2
12.08.2017 18:00 FC Brünninghausen – ASC Dortmund 4 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2017 13:30 BTS Neustadt – TSV Grolland 3 – 4
13.08.2017 14:00 Niendorfer TSV – Condor Hamburg 2 – 0
13.08.2017 14:00 TSV Buchholz – Wedeler TSV 3 – 4
13.08.2017 14:00 VfL Pinneberg – TSV Sasel 0 – 1
13.08.2017 14:00 NTSV Strand – Union Neumünster 3 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2017 15:00 VfB Speldorf – VfR Krefeld Fischeln 2 – 5
13.08.2017 15:00 SpVg Schonnebeck – SC Düsseldorf West 1 – 4
13.08.2017 15:00 SV Straelen – Velbert 2 – 0
13.08.2017 15:00 FC Bocholt – SW Essen 2 – 2
13.08.2017 15:00 VfB Homberg – Sportfreunde Baumberg 0 – 2
13.08.2017 15:00 VfB Hilden – TV Jahn Hiesfeld 2 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2017 15:00 TSV Wankendorf – Holstein Kiel II 1 – 2
13.08.2017 15:00 KSV Baunatal – VFB Ginsheim 2 – 1
13.08.2017 15:00 SpVgg Neu Isenburg – FC Ederbergland 3 – 0
13.08.2017 15:00 OSC Bremerhaven – SG Aumund-Vegesack 1 – 1
13.08.2017 15:00 TSV Concordia – TuS Osdorf 1 – 3
13.08.2017 15:00 Vorwarts-Wacker – FC Suederelbe 1 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2017 15:00 SSV Vorsfelde – SVG Göttingen 4 – 2
13.08.2017 15:00 VfL Oldenburg – MTV Gifhorn 0 – 1
13.08.2017 15:00 Eintracht Rheine – FC Kaan-Marienborn 07 3 – 1
13.08.2017 15:00 SC Paderborn 07 II – FC Gütersloh 0 – 2
13.08.2017 15:00 Hammer SpVg – Sportfreunde Siegen 0 – 0
13.08.2017 15:00 Lippstadt – RW Ahlen 4 – 1
13.08.2017 15:00 TuS Ennepetal – TSV Marl-Hüls 0 – 2
13.08.2017 15:00 TuS Haltern – Arminia Bielefeld II 2 – 1
13.08.2017 16:00 SV Oberachern – Neckarsulmer Sport Union 0 – 4
13.08.2017 17:30 FSV Vohwinkel – Cronenberger SC 4 – 1
13.08.2017 17:30 Heeslinger SC – TB Uphusen 2 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.08.2017 14:00 SpVgg Hankofen-Hailing – TSV Rain/Lech 1 – 1
15.08.2017 16:00 TSV Landsberg – DJK Vilzing 0 – 2
15.08.2017 16:00 FC Sonthofen – SV Pullach 2 – 2
15.08.2017 16:00 TSV Schwabmünchen – BCF Wolfratshausen 2 – 1
15.08.2017 16:00 FC Ismaning – TuS Holzkirchen 5 – 1
15.08.2017 17:00 ASV Neumarkt – SB Chiemgau Traunstein 3 – 1
15.08.2017 18:00 SV Heimstetten – SV Kirchanschoring 2 – 2
15.08.2017 18:15 TSV Schwaben Augsburg – TSV Kornburg 3 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.08.2017 18:30 Teutonia Ottensen – Hamburger SV III 3 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.08.2017 18:30 DJK Ammerthal – Würzburger Kickers II 2 – 2
15.08.2017 18:30 FC Amberg – FC Sand 1 – 2
15.08.2017 18:30 Wurzburger – SpVgg Bayern Hof
15.08.2017 18:30 DJK Don Bosco Bamberg – FC Schweinfurt II 0 – 0
15.08.2017 18:30 TSV Aubstadt – FSV Erlangen-Bruck 4 – 0
15.08.2017 18:30 Jahn Forchheim – SpVgg Weiden 4 – 1
15.08.2017 18:30 Ansbach – DJK Gebenbach 4 – 1
15.08.2017 18:30 Viktoria Aschaffenburg – SV Erlenbach 4 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.08.2017 18:45 FC Dornbreite Luebeck – SV Eichede 3 – 5

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.08.2017 19:00 SC Eltersdorf – TSV Grossbardorf 2 – 0
16.08.2017 18:30 TSV Dachau – 1860 München II 2 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.08.2017 19:00 SW Essen – VfB Hilden 4 – 1
16.08.2017 19:00 Velbert – VfB Speldorf 3 – 0
16.08.2017 19:30 Ratinger SV – FC Bocholt 3 – 1
16.08.2017 19:30 TV Jahn Hiesfeld – FSV Vohwinkel 3 – 2
16.08.2017 19:30 VfR Krefeld Fischeln – SpVg Schonnebeck 0 – 1
16.08.2017 19:30 SC Düsseldorf West – VfB Homberg 2 – 2
16.08.2017 19:30 Sportfreunde Baumberg – TuRU Düsseldorf 1 – 1
16.08.2017 19:30 DSC 99 Duesseldorf – FC Monheim 0 – 4
16.08.2017 20:00 Cronenberger SC – SV Straelen 0 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 18:00 FC Sand – SC Eltersdorf 0 – 3
18.08.2017 18:00 SpVgg Bayern Hof – DJK Ammerthal 0 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 18:30 TSV Lehnerz – SV Steinbach 1920 6 – 1
18.08.2017 18:30 SG Aumund-Vegesack – Habenhauser FV 1 – 3
18.08.2017 18:30 Bremer SV – VfL Bremen 6 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 18:30 SV Merseburg 99 – Union Sandersdorf 0 – 5
18.08.2017 18:30 Bischofswerdaer FV – Einheit Kamenz 3 – 0
18.08.2017 19:00 Neckarsulmer Sport Union – Freiberg 3 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 19:00 Oberneuland – Blumenthaler SV 1 – 0
18.08.2017 19:30 FC Ederbergland – SC Hessen Dreieich 0 – 1
18.08.2017 19:30 Condor Hamburg – SV Curslack-Neuengamme 0 – 0
18.08.2017 19:30 TuS Osdorf – TSV Buchholz 0 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 19:30 SpVgg Weiden – Viktoria Aschaffenburg 2 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 19:30 SV Victoria Seelow – Torgelower SV Greif 0 – 2
18.08.2017 19:30 FC Eilenburg – SV Schott Jena 1 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 20:00 FC Suederelbe – Teutonia Ottensen 2 – 0
18.08.2017 20:00 Hamburger SV III – FC Türkiye Wilhelmsburg 2 – 5

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 20:00 FC Strausberg – FC Anker Wismar 0 – 1
18.08.2017 20:30 Malchower SV – 1. FC Frankfurt 3 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 13:30 SV Pullach – TSV Kottern

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 13:30 SC Weiche Flensburg II – Heider SV

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 14:00 Plauen – VfL Halle 96
19.08.2017 14:00 Carl Zeiss Jena II – FSV Barleben 1911
19.08.2017 14:00 Einheit Rudolstadt – VfB Krieschow

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 14:00 Union Neumünster – SV Frisia 03 RL

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 14:00 BCF Wolfratshausen – FC Sonthofen
19.08.2017 14:00 Würzburger Kickers II – Ansbach

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 14:00 Eintracht Trier – FV Diefflen
19.08.2017 14:00 Homburg – FV Dudenhofen

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 14:00 Brandenburger SC Süd – Tennis Borussia

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 15:00 FSC Lohfelden – Bayern Alzenau
19.08.2017 15:00 Teutonia Watzenborn-Steinberg – SC Waldgirmes
19.08.2017 15:00 OSC Vellmar – KSV Baunatal
19.08.2017 15:00 VFB Ginsheim – SC Viktoria 06 Griesheim
19.08.2017 15:00 Leher – Werder Bremen III

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 15:00 SV Kirchanschoring – TSV Landsberg
19.08.2017 15:00 DJK Vilzing – FC Ismaning
19.08.2017 15:00 TuS Holzkirchen – TSV Dachau

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 15:00 TSV Schilksee – FC Dornbreite Luebeck
19.08.2017 15:00 TSB Flensburg – Inter Türkspor Kiel

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 15:30 FCA Walldorf II – Karlsruher SC II
19.08.2017 15:30 SV Sandhausen ll – TSG Balingen
19.08.2017 15:30 FSV 08 Bissingen – Reutlingen
19.08.2017 15:30 FV Ravensburg – TSG Weinheim
19.08.2017 15:30 Bahlinger SC – FC 08 Villingen
19.08.2017 15:30 TSG Backnang – Göppinger SV

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 15:30 Pirmasens – TuS RW Koblenz
19.08.2017 15:30 Hertha Wiesbach – FSV Salmrohr
19.08.2017 15:30 Pfeddersheim – FSV Jaegersburg
19.08.2017 15:30 TuS Mechtersheim – FV Eppelborn

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 16:00 TSV Kornburg – SpVgg Hankofen-Hailing
19.08.2017 16:00 FC Schweinfurt II – FC Amberg
19.08.2017 16:00 DJK Gebenbach – Jahn Forchheim
19.08.2017 16:00 TSV Grossbardorf – Wurzburger
19.08.2017 16:00 FSV Erlangen-Bruck – DJK Don Bosco Bamberg
19.08.2017 16:00 SV Erlenbach – TSV Aubstadt

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 16:00 Delmenhorst – MTV Eintracht Celle
19.08.2017 16:00 TB Uphusen – TuS Bersenbrück

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 16:00 SV Eichede – TSV Wankendorf
19.08.2017 16:30 SV Morlautern – SC Idar-Oberstein

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 17:00 TSV Rain/Lech – SV Heimstetten

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 17:00 FV Engers – Kaiserslautern II

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 17:00 1. CfR Pforzheim – SV Oberachern

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 17:30 RW Frankfurt – SV Rot-Weiss Hadamar

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 18:00 SV Spielberg – Nöttingen

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 18:30 SB Chiemgau Traunstein – TSV Schwabmünchen

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2017 11:00 Geestemuende – BTS Neustadt

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2017 13:30 Askania Bernburg – 1. FC Lok Stendal
20.08.2017 14:00 CFC Hertha 06 – Staaken
20.08.2017 14:00 FC International Leipzig – BSG Wismut Gera

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2017 14:00 SV Todesfelde – NTSV Strand
20.08.2017 14:00 Holstein Kiel II – Neumünster
20.08.2017 14:00 TSV Lägerdorf – TSV Friedrichsberg-Busdorf

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2017 14:00 SV Grün-Weiß Brieselang – Optik Rathenow
20.08.2017 14:00 Hansa Rostock II – SV Lichtenberg 47
20.08.2017 14:00 Hertha Zehlendorf – SV Altluedersdorf

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2017 14:30 TuS Schwachhausen – Vatan Sport Bremen
20.08.2017 15:00 TSV Grolland – OSC Bremerhaven
20.08.2017 15:00 BSC Hastedt – Brinkumer SV
20.08.2017 15:00 TSV Concordia – Victoria Hamburg
20.08.2017 15:00 TSV Sasel – Vorwarts-Wacker

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2017 15:00 Cloppenburg – Eintracht Northeim
20.08.2017 15:00 Lupo-Martini Wolfsburg – VfL Oldenburg
20.08.2017 15:00 Spelle-Venhaus – Heeslinger SC
20.08.2017 15:00 SVG Göttingen – FC Wunstorf

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2017 15:00 SV Gonsenheim – Saar 05 Saarbrücken

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2017 15:00 TSV Marl-Hüls – TSG Sprockhövel
20.08.2017 15:00 Schalke 04 II – Lippstadt
20.08.2017 15:00 RW Ahlen – Hammer SpVg
20.08.2017 15:00 Sportfreunde Siegen – Eintracht Rheine
20.08.2017 15:00 FC Kaan-Marienborn 07 – SC Paderborn 07 II
20.08.2017 15:00 Arminia Bielefeld II – FC Brünninghausen
20.08.2017 15:00 ASC Dortmund – TuS Ennepetal
20.08.2017 15:00 SC Westfalia Herne – SC Hassel
20.08.2017 15:00 FC Gütersloh – TuS Haltern

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2017 15:00 SV Straelen – TV Jahn Hiesfeld
20.08.2017 15:00 FSV Vohwinkel – SW Essen
20.08.2017 15:00 FC Bocholt – DSC 99 Duesseldorf
20.08.2017 15:00 Sportfreunde Baumberg – SC Düsseldorf West
20.08.2017 15:00 VfB Homberg – VfR Krefeld Fischeln
20.08.2017 15:00 VfB Hilden – Ratinger SV
20.08.2017 15:00 VfB Speldorf – Cronenberger SC
20.08.2017 15:00 SpVg Schonnebeck – Velbert
20.08.2017 15:00 TuRU Düsseldorf – FC Monheim

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2017 15:30 SV Rugenbergen – VfL Pinneberg
20.08.2017 16:00 HSV Barmbek-Uhlenhorst – Niendorfer TSV

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2017 16:00 1860 München II – ASV Neumarkt

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2017 16:00 Arminia Hannover – SSV Vorsfelde
20.08.2017 17:00 MTV Gifhorn – TuS Sulingen

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2017 17:30 Wedeler TSV – TuS Dassendorf

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.08.2017 18:30 FSV Salmrohr – Homburg

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.08.2017 19:00 Würzburger Kickers II – Wurzburger

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.08.2017 19:00 FSV Jaegersburg – Eintracht Trier

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.08.2017 18:00 TSV Rain/Lech – 1860 München II
23.08.2017 18:00 SV Kirchanschoring – TuS Holzkirchen

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.08.2017 18:30 FC Karbach – SV Gonsenheim

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.08.2017 18:30 FC 08 Villingen – SV Oberachern
23.08.2017 18:30 TSG Weinheim – FSV 08 Bissingen
23.08.2017 18:30 Karlsruher SC II – SV Spielberg
23.08.2017 18:30 Göppinger SV – SV Sandhausen ll
23.08.2017 18:30 TSG Balingen – Neckarsulmer Sport Union
23.08.2017 18:30 Freiberg – 1. CfR Pforzheim
23.08.2017 18:30 Bahlinger SC – FV Ravensburg

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.08.2017 18:45 Union Neumünster – Holstein Kiel II

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.08.2017 18:45 TuS RW Koblenz – FV Engers

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.08.2017 19:00 FC Sonthofen – TSV Kottern

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.08.2017 19:00 Kaiserslautern II – SV Morlautern
23.08.2017 19:00 FV Diefflen – Hertha Wiesbach

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.08.2017 19:00 Nöttingen – TSG Backnang
23.08.2017 19:30 Reutlingen – FCA Walldorf II

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.08.2017 19:30 FV Dudenhofen – Pirmasens
23.08.2017 19:30 Saar 05 Saarbrücken – TuS Mechtersheim
23.08.2017 19:30 FV Eppelborn – Pfeddersheim

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.08.2017 19:30 FC Huerth – TSC Euskirchen

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2017 17:30 1. FC Frankfurt – SV Victoria Seelow

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2017 18:30 Werder Bremen III – Bremer SV
25.08.2017 18:30 Blumenthaler SV – Brinkumer SV

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2017 18:30 Union Sandersdorf – Carl Zeiss Jena II
25.08.2017 19:00 FC International Leipzig – FC Eilenburg

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2017 19:00 Oberneuland – TuS Schwachhausen
25.08.2017 19:00 Vatan Sport Bremen – Leher
25.08.2017 19:30 SV Rot-Weiss Hadamar – VFB Ginsheim

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2017 19:30 VfL Oldenburg – Cloppenburg

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 13:00 Neumünster – SV Eichede

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 13:30 SV Lichtenberg 47 – Tennis Borussia

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 14:00 FC Türkiye Wilhelmsburg – FC Suederelbe

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 14:00 TSV Landsberg – TSV Rain/Lech
26.08.2017 14:00 Viktoria Aschaffenburg – DJK Gebenbach
26.08.2017 14:00 FC Amberg – SC Eltersdorf

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 14:00 Homburg – FV Diefflen
26.08.2017 14:00 Eintracht Trier – FV Eppelborn

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 14:00 Brandenburger SC Süd – Hertha Zehlendorf
26.08.2017 14:00 FC Anker Wismar – Staaken
26.08.2017 14:00 Plauen – BSG Wismut Gera
26.08.2017 14:00 SV Schott Jena – SV Merseburg 99
26.08.2017 14:00 VfB Krieschow – Askania Bernburg
26.08.2017 14:00 Einheit Kamenz – Einheit Rudolstadt
26.08.2017 14:00 VfL Halle 96 – 1. FC Lok Stendal

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 14:00 Heider SV – Holstein Kiel II
26.08.2017 14:00 TSV Friedrichsberg-Busdorf – SC Weiche Flensburg II

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 14:00 SV Spielberg – Reutlingen

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 15:00 TSB Flensburg – TSV Lägerdorf
26.08.2017 15:00 Inter Türkspor Kiel – FC Dornbreite Luebeck

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 15:00 FCA Walldorf II – TSG Weinheim

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 15:00 KSV Baunatal – Teutonia Watzenborn-Steinberg
26.08.2017 15:00 Buchonia Flieden – TSV Lehnerz
26.08.2017 15:00 Bayern Alzenau – RW Frankfurt
26.08.2017 15:00 SC Viktoria 06 Griesheim – OSC Vellmar
26.08.2017 15:00 SV Curslack-Neuengamme – HSV Barmbek-Uhlenhorst

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 15:00 TSV Schwaben Augsburg – SV Pullach
26.08.2017 15:00 ASV Neumarkt – TuS Holzkirchen
26.08.2017 15:00 Wurzburger – FC Sand
26.08.2017 15:00 Jahn Forchheim – Würzburger Kickers II
26.08.2017 15:00 Ansbach – SpVgg Bayern Hof
26.08.2017 15:00 DJK Don Bosco Bamberg – SV Erlenbach

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 15:30 VfL Bremen – SG Aumund-Vegesack

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 15:30 Hertha Wiesbach – FSV Jaegersburg
26.08.2017 15:30 Pfeddersheim – Saar 05 Saarbrücken
26.08.2017 15:30 Pirmasens – FSV Salmrohr
26.08.2017 15:30 SC Idar-Oberstein – Kaiserslautern II

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 15:30 Neckarsulmer Sport Union – Göppinger SV
26.08.2017 15:30 SV Sandhausen ll – Nöttingen
26.08.2017 15:30 FSV 08 Bissingen – Bahlinger SC
26.08.2017 15:30 FV Ravensburg – FC 08 Villingen
26.08.2017 15:30 SV Oberachern – Freiberg
26.08.2017 15:30 TSG Backnang – Karlsruher SC II

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 16:00 TSV Schilksee – NTSV Strand

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 16:00 SpVgg Hankofen-Hailing – SV Heimstetten
26.08.2017 16:00 TSV Kottern – BCF Wolfratshausen
26.08.2017 16:00 FC Ismaning – SV Kirchanschoring
26.08.2017 16:00 TSV Aubstadt – SpVgg Weiden
26.08.2017 16:00 FC Schweinfurt II – FSV Erlangen-Bruck

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 16:00 FC Wunstorf – Arminia Hannover

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 17:00 SC Waldgirmes – Borussia Fulda
26.08.2017 17:00 SV Steinbach 1920 – FC Ederbergland

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 17:00 1. CfR Pforzheim – TSG Balingen

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 17:30 TSV Dachau – DJK Vilzing

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 17:30 TuS Mechtersheim – FC Karbach
26.08.2017 17:30 FV Engers – FV Dudenhofen

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 18:00 FC Sonthofen – SB Chiemgau Traunstein

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2017 10:45 Teutonia Ottensen – TSV Sasel
27.08.2017 13:00 TuS Dassendorf – VfL Pinneberg
27.08.2017 13:30 BTS Neustadt – BSC Hastedt
27.08.2017 14:00 Wedeler TSV – TuS Osdorf
27.08.2017 14:00 TSV Buchholz – Victoria Hamburg
27.08.2017 14:00 Niendorfer TSV – Hamburger SV III

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2017 14:00 Eintracht Northeim – TB Uphusen
27.08.2017 14:00 FC Strausberg – FC Mecklenburg Schwerin
27.08.2017 14:00 SV Altluedersdorf – CFC Hertha 06
27.08.2017 14:00 Optik Rathenow – Hansa Rostock II
27.08.2017 14:00 Torgelower SV Greif – SV Grün-Weiß Brieselang
27.08.2017 14:00 FSV Barleben 1911 – Bischofswerdaer FV

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2017 15:00 Ratinger SV – FSV Vohwinkel
27.08.2017 15:00 SW Essen – SV Straelen
27.08.2017 15:00 TV Jahn Hiesfeld – VfB Speldorf
27.08.2017 15:00 Cronenberger SC – SpVg Schonnebeck
27.08.2017 15:00 Velbert – VfB Homberg
27.08.2017 15:00 VfR Krefeld Fischeln – Sportfreunde Baumberg
27.08.2017 15:00 SC Düsseldorf West – TuRU Düsseldorf
27.08.2017 15:00 FC Monheim – FC Bocholt
27.08.2017 15:00 DSC 99 Duesseldorf – VfB Hilden

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2017 15:00 SV Frisia 03 RL – SV Todesfelde
27.08.2017 15:00 TSV Wankendorf – Union Neumünster

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2017 15:00 SV Breinig – Viktoria Arnoldsweiler
27.08.2017 15:00 SSV Merten – TV Herkenrath
27.08.2017 15:00 Bergisch Gladbach – VfL Vichttal

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2017 15:00 SpVgg Neu Isenburg – FSC Lohfelden
27.08.2017 15:00 OSC Bremerhaven – Geestemuende
27.08.2017 15:00 Habenhauser FV – TSV Grolland
27.08.2017 15:00 TSV Concordia – Condor Hamburg
27.08.2017 15:00 Vorwarts-Wacker – SV Rugenbergen

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2017 15:00 DJK Ammerthal – TSV Grossbardorf

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2017 15:00 Heeslinger SC – SVG Göttingen
27.08.2017 15:00 SSV Vorsfelde – Delmenhorst
27.08.2017 15:00 TuS Bersenbrück – Spelle-Venhaus
27.08.2017 15:00 TuS Sulingen – MTV Eintracht Celle

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2017 15:00 TuS RW Koblenz – SV Morlautern

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2017 15:00 FC Brünninghausen – TuS Ennepetal
27.08.2017 15:00 SC Paderborn 07 II – Sportfreunde Siegen
27.08.2017 15:00 Eintracht Rheine – RW Ahlen
27.08.2017 15:00 Hammer SpVg – Schalke 04 II
27.08.2017 15:00 Arminia Bielefeld II – FC Gütersloh
27.08.2017 15:00 TSG Sprockhövel – ASC Dortmund
27.08.2017 15:00 SC Hassel – TSV Marl-Hüls
27.08.2017 15:00 Lippstadt – SC Westfalia Herne
27.08.2017 15:00 TuS Haltern – FC Kaan-Marienborn 07

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2017 15:15 Spvg Wesseling Urfeld – VfL Alfter
27.08.2017 15:15 Siegburger SV 04 – Pesch
27.08.2017 15:15 DJK BW Friesdorf – FC Hennef 05
27.08.2017 15:30 Hilal Maroc Bergheim – Borussia Freialdenhoven

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2017 17:00 MTV Gifhorn – Lupo-Martini Wolfsburg

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2017 17:30 TSV Schwabmünchen – 1860 München II

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.08.2017 18:00 TSV Schwabmünchen – TSV Schwaben Augsburg
31.08.2017 18:30 VfL Bremen – Leher

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.09.2017 18:00 SpVgg Bayern Hof – Jahn Forchheim
01.09.2017 18:00 Würzburger Kickers II – Viktoria Aschaffenburg

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.09.2017 18:15 SC Weiche Flensburg II – TSB Flensburg
01.09.2017 18:30 Bremer SV – Vatan Sport Bremen
01.09.2017 19:00 SG Aumund-Vegesack – Werder Bremen III

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.09.2017 19:00 SpVgg Weiden – DJK Don Bosco Bamberg

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.09.2017 19:00 FV Eppelborn – Hertha Wiesbach

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.09.2017 19:30 Borussia Fulda – KSV Baunatal
01.09.2017 19:30 SpVgg Neu Isenburg – SC Hessen Dreieich
01.09.2017 19:30 HSV Barmbek-Uhlenhorst – TSV Concordia
01.09.2017 19:30 Condor Hamburg – TSV Buchholz
01.09.2017 19:30 TuS Osdorf – TuS Dassendorf

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.09.2017 19:30 SV Heimstetten – TSV Landsberg

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.09.2017 19:45 Reutlingen – TSG Backnang

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.09.2017 20:00 Pesch – FC Huerth

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.09.2017 20:00 FC Suederelbe – Niendorfer TSV
01.09.2017 20:00 Hamburger SV III – SV Curslack-Neuengamme

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 14:00 BCF Wolfratshausen – TSV Schwaben Augsburg

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 14:00 Göppinger SV – 1. CfR Pforzheim

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 14:30 FC Karbach – Pfeddersheim

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 15:00 FSC Lohfelden – RW Frankfurt
02.09.2017 15:00 Teutonia Watzenborn-Steinberg – SC Viktoria 06 Griesheim
02.09.2017 15:00 OSC Vellmar – SV Rot-Weiss Hadamar
02.09.2017 15:00 VFB Ginsheim – Bayern Alzenau
02.09.2017 15:00 FC Ederbergland – Buchonia Flieden
02.09.2017 15:00 TSV Lehnerz – SC Waldgirmes

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 15:00 TSV Rain/Lech – FC Ismaning
02.09.2017 15:00 SV Pullach – TSV Kornburg
02.09.2017 15:00 SV Kirchanschoring – TSV Dachau
02.09.2017 15:00 DJK Vilzing – ASV Neumarkt
02.09.2017 15:00 TuS Holzkirchen – TSV Schwabmünchen
02.09.2017 15:00 SB Chiemgau Traunstein – TSV Kottern

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 15:00 TSV Schilksee – SV Frisia 03 RL

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 15:00 TSG Weinheim – SV Spielberg
02.09.2017 15:30 FC 08 Villingen – Freiberg
02.09.2017 15:30 Nöttingen – Neckarsulmer Sport Union
02.09.2017 15:30 FV Ravensburg – FSV 08 Bissingen
02.09.2017 15:30 Bahlinger SC – FCA Walldorf II

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 15:30 FV Diefflen – Pirmasens
02.09.2017 15:30 FSV Jaegersburg – Homburg
02.09.2017 15:30 FSV Salmrohr – FV Engers

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 16:00 Wedeler TSV – Victoria Hamburg

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 16:00 DJK Gebenbach – TSV Aubstadt
02.09.2017 16:00 FSV Erlangen-Bruck – FC Amberg
02.09.2017 16:00 TSV Grossbardorf – Ansbach
02.09.2017 16:00 FC Sand – DJK Ammerthal
02.09.2017 16:00 SV Erlenbach – FC Schweinfurt II

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 16:00 Delmenhorst – FC Wunstorf
02.09.2017 16:00 TB Uphusen – VfL Oldenburg

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 17:00 TSG Balingen – SV Oberachern

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 17:30 TuS RW Koblenz – SC Idar-Oberstein

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2017 11:00 Geestemuende – Habenhauser FV
03.09.2017 14:00 Brinkumer SV – BTS Neustadt
03.09.2017 14:00 VfL Pinneberg – Vorwarts-Wacker
03.09.2017 14:00 Union Neumünster – Neumünster
03.09.2017 14:00 SV Eichede – Heider SV
03.09.2017 14:00 SV Todesfelde – TSV Wankendorf
03.09.2017 14:00 Holstein Kiel II – TSV Friedrichsberg-Busdorf
03.09.2017 14:00 TSV Lägerdorf – Inter Türkspor Kiel
03.09.2017 14:30 TuS Schwachhausen – Blumenthaler SV

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2017 14:30 Saar 05 Saarbrücken – Eintracht Trier

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2017 15:00 TSV Grolland – VfL Bremen
03.09.2017 15:00 Leher – Oberneuland
03.09.2017 15:00 BSC Hastedt – OSC Bremerhaven
03.09.2017 15:00 TSV Sasel – FC Türkiye Wilhelmsburg

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2017 15:00 Arminia Hannover – Heeslinger SC
03.09.2017 15:00 Cloppenburg – MTV Gifhorn
03.09.2017 15:00 Lupo-Martini Wolfsburg – TuS Sulingen
03.09.2017 15:00 MTV Eintracht Celle – SSV Vorsfelde
03.09.2017 15:00 Spelle-Venhaus – Eintracht Northeim
03.09.2017 15:00 SVG Göttingen – TuS Bersenbrück

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2017 15:00 SV Gonsenheim – TuS Mechtersheim
03.09.2017 15:00 FV Dudenhofen – SV Morlautern

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2017 15:00 FC Kaan-Marienborn 07 – Arminia Bielefeld II
03.09.2017 15:00 TuS Ennepetal – TSG Sprockhövel
03.09.2017 15:00 ASC Dortmund – SC Hassel
03.09.2017 15:00 RW Ahlen – SC Paderborn 07 II
03.09.2017 15:00 Schalke 04 II – Eintracht Rheine
03.09.2017 15:00 TSV Marl-Hüls – Lippstadt
03.09.2017 15:00 FC Gütersloh – FC Brünninghausen
03.09.2017 15:00 SC Westfalia Herne – Hammer SpVg
03.09.2017 15:00 Sportfreunde Siegen – TuS Haltern

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2017 15:00 FSV Vohwinkel – DSC 99 Duesseldorf
03.09.2017 15:00 Karlsruher SC II – SV Sandhausen ll

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2017 15:00 Viktoria Arnoldsweiler – Bergisch Gladbach
03.09.2017 15:00 Borussia Freialdenhoven – SV Breinig
03.09.2017 15:00 TSC Euskirchen – DJK BW Friesdorf
03.09.2017 15:00 VfL Alfter – Siegburger SV 04
03.09.2017 15:30 FC Hennef 05 – Hilal Maroc Bergheim
03.09.2017 15:30 VfL Vichttal – SSV Merten
03.09.2017 15:30 TV Herkenrath – Spvg Wesseling Urfeld

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2017 16:00 1860 München II – FC Sonthofen
03.09.2017 17:00 SC Eltersdorf – Wurzburger

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2017 18:00 SV Rugenbergen – Teutonia Ottensen

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 18:00 Viktoria Aschaffenburg – SpVgg Bayern Hof

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 18:00 1. CfR Pforzheim – Nöttingen
08.09.2017 19:00 Neckarsulmer Sport Union – Karlsruher SC II

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 19:00 Oberneuland – Bremer SV
08.09.2017 19:00 Vatan Sport Bremen – SG Aumund-Vegesack

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 19:00 Pfeddersheim – SV Gonsenheim

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 19:30 TuS Osdorf – Victoria Hamburg

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 19:30 Pirmasens – FSV Jaegersburg

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 19:30 FC Mecklenburg Schwerin – FC Anker Wismar
08.09.2017 19:30 Tennis Borussia – Optik Rathenow
08.09.2017 20:00 FC Strausberg – Malchower SV

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 13:00 TSV Buchholz – HSV Barmbek-Uhlenhorst
09.09.2017 13:00 TuS Dassendorf – Vorwarts-Wacker

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 13:30 Askania Bernburg – Einheit Kamenz
09.09.2017 14:00 Einheit Rudolstadt – FSV Barleben 1911
09.09.2017 14:00 Carl Zeiss Jena II – SV Schott Jena

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 14:00 Heider SV – Union Neumünster
09.09.2017 14:00 TSV Friedrichsberg-Busdorf – SV Eichede
09.09.2017 14:00 FC Türkiye Wilhelmsburg – SV Rugenbergen

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 14:00 FC Ismaning – SV Heimstetten
09.09.2017 14:00 FC Amberg – Wurzburger

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 14:00 Eintracht Trier – FC Karbach
09.09.2017 14:00 Homburg – FV Eppelborn
09.09.2017 14:00 Kaiserslautern II – TuS RW Koblenz

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 15:00 KSV Baunatal – TSV Lehnerz
09.09.2017 15:00 SC Waldgirmes – FC Ederbergland
09.09.2017 15:00 SC Hessen Dreieich – FSC Lohfelden
09.09.2017 15:00 RW Frankfurt – VFB Ginsheim
09.09.2017 15:00 Bayern Alzenau – OSC Vellmar
09.09.2017 15:00 SV Rot-Weiss Hadamar – Teutonia Watzenborn-Steinberg
09.09.2017 15:00 SC Viktoria 06 Griesheim – Borussia Fulda
09.09.2017 15:00 SV Steinbach 1920 – SpVgg Neu Isenburg
09.09.2017 15:00 OSC Bremerhaven – Brinkumer SV
09.09.2017 15:00 Blumenthaler SV – BTS Neustadt
09.09.2017 15:00 SV Curslack-Neuengamme – FC Suederelbe

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 15:00 TSV Schwaben Augsburg – SB Chiemgau Traunstein
09.09.2017 15:00 ASV Neumarkt – SV Kirchanschoring
09.09.2017 15:00 Jahn Forchheim – TSV Grossbardorf
09.09.2017 15:00 Ansbach – FC Sand

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 15:00 TSB Flensburg – Holstein Kiel II
09.09.2017 15:00 Inter Türkspor Kiel – NTSV Strand

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 15:30 SV Sandhausen ll – Reutlingen
09.09.2017 15:30 FCA Walldorf II – FV Ravensburg
09.09.2017 15:30 FSV 08 Bissingen – FC 08 Villingen
09.09.2017 15:30 Freiberg – TSG Balingen
09.09.2017 15:30 TSG Backnang – TSG Weinheim

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 15:30 VfL Bremen – Geestemuende

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 15:30 Hertha Wiesbach – Saar 05 Saarbrücken
09.09.2017 15:30 SV Morlautern – FSV Salmrohr

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 16:00 SpVgg Hankofen-Hailing – TSV Landsberg
09.09.2017 16:00 TSV Kornburg – BCF Wolfratshausen
09.09.2017 16:00 TSV Kottern – 1860 München II
09.09.2017 16:00 FC Schweinfurt II – SpVgg Weiden
09.09.2017 16:00 TSV Aubstadt – Würzburger Kickers II
09.09.2017 16:00 FSV Erlangen-Bruck – SV Erlenbach

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 17:00 SV Oberachern – Göppinger SV

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 17:30 TSV Dachau – TSV Rain/Lech

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 17:30 SC Idar-Oberstein – FV Dudenhofen

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 18:00 FC Sonthofen – TuS Holzkirchen

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 18:00 FC Wunstorf – MTV Eintracht Celle
09.09.2017 18:00 Eintracht Northeim – SVG Göttingen

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2017 10:45 Teutonia Ottensen – VfL Pinneberg

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2017 13:00 Bischofswerdaer FV – Union Sandersdorf
10.09.2017 14:00 Hansa Rostock II – Torgelower SV Greif
10.09.2017 14:00 Staaken – SV Altluedersdorf
10.09.2017 14:00 SV Merseburg 99 – FC International Leipzig
10.09.2017 14:00 FC Eilenburg – Plauen
10.09.2017 14:00 BSG Wismut Gera – VfL Halle 96
10.09.2017 14:00 1. FC Lok Stendal – VfB Krieschow

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2017 14:00 TSV Lägerdorf – SC Weiche Flensburg II
10.09.2017 14:00 Neumünster – SV Todesfelde
10.09.2017 14:00 Werder Bremen III – TSV Grolland
10.09.2017 14:00 Niendorfer TSV – TSV Sasel
10.09.2017 14:00 Wedeler TSV – Condor Hamburg

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2017 14:00 Hertha Zehlendorf – SV Lichtenberg 47
10.09.2017 14:00 SV Grün-Weiß Brieselang – 1. FC Frankfurt
10.09.2017 14:00 CFC Hertha 06 – Brandenburger SC Süd

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2017 14:30 TuS Schwachhausen – Leher
10.09.2017 15:00 Habenhauser FV – BSC Hastedt
10.09.2017 15:00 TSV Concordia – Hamburger SV III

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2017 15:00 DJK Don Bosco Bamberg – DJK Gebenbach
10.09.2017 15:00 DJK Ammerthal – SC Eltersdorf

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2017 15:00 Lupo-Martini Wolfsburg – Cloppenburg
10.09.2017 15:00 TuS Bersenbrück – Arminia Hannover
10.09.2017 15:00 TuS Sulingen – SSV Vorsfelde
10.09.2017 15:00 VfL Oldenburg – Spelle-Venhaus

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2017 15:00 FV Engers – FV Diefflen

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2017 15:00 SC Paderborn 07 II – Schalke 04 II
10.09.2017 15:00 Hammer SpVg – TSV Marl-Hüls
10.09.2017 15:00 Lippstadt – ASC Dortmund
10.09.2017 15:00 FC Gütersloh – FC Kaan-Marienborn 07
10.09.2017 15:00 FC Brünninghausen – TSG Sprockhövel
10.09.2017 15:00 SC Hassel – TuS Ennepetal
10.09.2017 15:00 Arminia Bielefeld II – Sportfreunde Siegen
10.09.2017 15:00 Eintracht Rheine – SC Westfalia Herne
10.09.2017 15:00 TuS Haltern – RW Ahlen

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2017 15:00 FC Bocholt – VfB Hilden
10.09.2017 15:00 FC Monheim – FSV Vohwinkel
10.09.2017 15:00 DSC 99 Duesseldorf – SV Straelen
10.09.2017 15:00 VfR Krefeld Fischeln – TuRU Düsseldorf
10.09.2017 15:00 Velbert – SC Düsseldorf West
10.09.2017 15:00 Ratinger SV – VfB Speldorf
10.09.2017 15:00 SW Essen – SpVg Schonnebeck
10.09.2017 15:00 TV Jahn Hiesfeld – VfB Homberg
10.09.2017 15:00 Cronenberger SC – Sportfreunde Baumberg

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2017 15:00 SV Frisia 03 RL – FC Dornbreite Luebeck
10.09.2017 15:00 TSV Wankendorf – TSV Schilksee

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2017 15:00 SV Spielberg – Bahlinger SC

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2017 15:00 Bergisch Gladbach – SSV Merten
10.09.2017 15:00 FC Huerth – VfL Alfter
10.09.2017 15:00 Viktoria Arnoldsweiler – Borussia Freialdenhoven
10.09.2017 15:00 SV Breinig – FC Hennef 05
10.09.2017 15:15 DJK BW Friesdorf – Pesch
10.09.2017 15:15 Siegburger SV 04 – TV Herkenrath
10.09.2017 15:15 Spvg Wesseling Urfeld – VfL Vichttal
10.09.2017 15:30 Hilal Maroc Bergheim – TSC Euskirchen

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2017 16:00 TSV Schwabmünchen – DJK Vilzing

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2017 17:00 MTV Gifhorn – TB Uphusen
10.09.2017 17:45 Heeslinger SC – Delmenhorst

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.09.2017 19:00 1860 München II – FC Ismaning
13.09.2017 17:30 TSV Kornburg – TSV Kottern

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.09.2017 19:00 Nöttingen – FCA Walldorf II

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.09.2017 19:30 Sportfreunde Baumberg – Velbert
13.09.2017 19:30 TuRU Düsseldorf – FC Bocholt
13.09.2017 19:30 SpVg Schonnebeck – TV Jahn Hiesfeld
13.09.2017 19:30 VfB Speldorf – SW Essen
13.09.2017 19:30 SV Straelen – Ratinger SV
13.09.2017 19:30 SC Düsseldorf West – VfR Krefeld Fischeln
13.09.2017 19:30 VfB Homberg – Cronenberger SC
13.09.2017 19:30 VfB Hilden – FC Monheim

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2017 18:00 Bremer SV – TuS Schwachhausen

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2017 18:30 FSV Barleben 1911 – Askania Bernburg

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2017 19:00 FC Ederbergland – KSV Baunatal
15.09.2017 19:00 Brinkumer SV – Habenhauser FV

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2017 19:00 SpVgg Weiden – FSV Erlangen-Bruck
15.09.2017 19:00 SC Eltersdorf – Ansbach

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2017 19:30 SpVgg Neu Isenburg – Buchonia Flieden
15.09.2017 19:30 HSV Barmbek-Uhlenhorst – Wedeler TSV
15.09.2017 19:30 Condor Hamburg – TuS Osdorf

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2017 19:30 SV Heimstetten – TSV Dachau

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2017 19:30 TuS Mechtersheim – Pfeddersheim

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2017 19:30 FC Mecklenburg Schwerin – Malchower SV
15.09.2017 19:30 FC Strausberg – SV Victoria Seelow

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2017 19:30 Reutlingen – Neckarsulmer Sport Union

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2017 20:00 FC Suederelbe – TSV Concordia
15.09.2017 20:00 Hamburger SV III – TSV Buchholz

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 13:30 SV Lichtenberg 47 – CFC Hertha 06

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 14:00 SG Aumund-Vegesack – Oberneuland

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 14:00 TSV Landsberg – FC Ismaning
16.09.2017 14:00 SV Pullach – SpVgg Hankofen-Hailing
16.09.2017 14:00 SpVgg Bayern Hof – TSV Aubstadt
16.09.2017 14:00 Würzburger Kickers II – DJK Don Bosco Bamberg

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 14:00 FC Anker Wismar – SV Altluedersdorf
16.09.2017 14:00 Optik Rathenow – Hertha Zehlendorf
16.09.2017 14:00 Torgelower SV Greif – Tennis Borussia
16.09.2017 14:00 Brandenburger SC Süd – Staaken
16.09.2017 14:00 Plauen – SV Merseburg 99
16.09.2017 14:00 SV Schott Jena – Bischofswerdaer FV
16.09.2017 14:00 Union Sandersdorf – Einheit Rudolstadt
16.09.2017 14:00 VfL Halle 96 – VfB Krieschow
16.09.2017 14:00 Einheit Kamenz – 1. FC Lok Stendal

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 14:00 NTSV Strand – SV Frisia 03 RL
16.09.2017 14:00 Union Neumünster – TSV Friedrichsberg-Busdorf

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 14:00 Göppinger SV – Freiberg

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 14:30 Delmenhorst – TuS Bersenbrück

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 14:30 Saar 05 Saarbrücken – Homburg

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 15:00 FSC Lohfelden – VFB Ginsheim
16.09.2017 15:00 Borussia Fulda – SV Rot-Weiss Hadamar
16.09.2017 15:00 Teutonia Watzenborn-Steinberg – Bayern Alzenau
16.09.2017 15:00 OSC Vellmar – RW Frankfurt
16.09.2017 15:00 SC Hessen Dreieich – SV Steinbach 1920
16.09.2017 15:00 TSV Lehnerz – SC Viktoria 06 Griesheim
16.09.2017 15:00 TSV Grolland – Vatan Sport Bremen

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 15:00 TSV Rain/Lech – ASV Neumarkt
16.09.2017 15:00 SV Kirchanschoring – TSV Schwabmünchen
16.09.2017 15:00 DJK Vilzing – FC Sonthofen
16.09.2017 15:00 TuS Holzkirchen – TSV Kottern
16.09.2017 15:00 Wurzburger – DJK Ammerthal

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 15:00 TSV Schilksee – Neumünster
16.09.2017 15:00 FC Dornbreite Luebeck – TSV Wankendorf

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 15:00 TSG Weinheim – SV Sandhausen ll
16.09.2017 15:30 FC 08 Villingen – TSG Balingen
16.09.2017 15:30 FSV 08 Bissingen – FCA Walldorf II
16.09.2017 15:30 FV Ravensburg – SV Spielberg
16.09.2017 15:30 Bahlinger SC – TSG Backnang

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 15:30 FV Diefflen – SV Morlautern
16.09.2017 15:30 FSV Salmrohr – SC Idar-Oberstein
16.09.2017 15:30 FC Karbach – Hertha Wiesbach
16.09.2017 15:30 FSV Jaegersburg – FV Engers

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 16:00 FC Sand – Jahn Forchheim
16.09.2017 16:00 DJK Gebenbach – FC Schweinfurt II
16.09.2017 16:00 TSV Grossbardorf – Viktoria Aschaffenburg
16.09.2017 16:00 SV Erlenbach – FC Amberg

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 16:00 FV Eppelborn – Pirmasens

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 17:00 FSV Vohwinkel – FC Bocholt

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 17:30 FV Dudenhofen – Kaiserslautern II

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 18:30 SB Chiemgau Traunstein – TSV Kornburg

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2017 11:00 Geestemuende – Werder Bremen III
17.09.2017 13:00 TuS Dassendorf – Victoria Hamburg
17.09.2017 13:30 BTS Neustadt – OSC Bremerhaven
17.09.2017 13:30 SC Weiche Flensburg II – Inter Türkspor Kiel

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2017 14:00 BSG Wismut Gera – FC Eilenburg
17.09.2017 14:00 FC International Leipzig – Carl Zeiss Jena II

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2017 14:00 SV Todesfelde – Heider SV
17.09.2017 14:00 SV Eichede – TSB Flensburg
17.09.2017 14:00 Holstein Kiel II – TSV Lägerdorf
17.09.2017 14:00 VfL Pinneberg – FC Türkiye Wilhelmsburg
17.09.2017 14:00 SV Rugenbergen – Niendorfer TSV

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2017 14:00 1. FC Frankfurt – Hansa Rostock II

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2017 15:00 BSC Hastedt – VfL Bremen
17.09.2017 15:00 TSV Sasel – SV Curslack-Neuengamme
17.09.2017 15:00 Vorwarts-Wacker – Teutonia Ottensen

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2017 15:00 Arminia Hannover – Eintracht Northeim
17.09.2017 15:00 MTV Eintracht Celle – Heeslinger SC
17.09.2017 15:00 Spelle-Venhaus – MTV Gifhorn
17.09.2017 15:00 SSV Vorsfelde – FC Wunstorf
17.09.2017 15:00 SVG Göttingen – VfL Oldenburg
17.09.2017 15:00 TB Uphusen – Lupo-Martini Wolfsburg

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2017 15:00 SV Gonsenheim – Eintracht Trier

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2017 15:00 RW Ahlen – Arminia Bielefeld II
17.09.2017 15:00 Sportfreunde Siegen – FC Gütersloh
17.09.2017 15:00 FC Kaan-Marienborn 07 – FC Brünninghausen
17.09.2017 15:00 TSV Marl-Hüls – Eintracht Rheine
17.09.2017 15:00 TSG Sprockhövel – SC Hassel
17.09.2017 15:00 TuS Ennepetal – Lippstadt
17.09.2017 15:00 ASC Dortmund – Hammer SpVg
17.09.2017 15:00 SC Westfalia Herne – SC Paderborn 07 II
17.09.2017 15:00 Schalke 04 II – TuS Haltern

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2017 15:00 TuRU Düsseldorf – VfB Hilden
17.09.2017 15:00 SpVg Schonnebeck – Ratinger SV
17.09.2017 15:00 VfB Speldorf – DSC 99 Duesseldorf
17.09.2017 15:00 SV Straelen – FC Monheim
17.09.2017 15:00 VfR Krefeld Fischeln – Velbert
17.09.2017 15:00 SC Düsseldorf West – Cronenberger SC
17.09.2017 15:00 Sportfreunde Baumberg – TV Jahn Hiesfeld
17.09.2017 15:00 VfB Homberg – SW Essen
17.09.2017 15:00 Karlsruher SC II – 1. CfR Pforzheim

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2017 15:00 SSV Merten – Spvg Wesseling Urfeld
17.09.2017 15:00 Borussia Freialdenhoven – Bergisch Gladbach
17.09.2017 15:00 VfL Alfter – DJK BW Friesdorf
17.09.2017 15:00 TSC Euskirchen – SV Breinig
17.09.2017 15:15 Pesch – Hilal Maroc Bergheim
17.09.2017 15:30 VfL Vichttal – Siegburger SV 04
17.09.2017 15:30 FC Hennef 05 – Viktoria Arnoldsweiler
17.09.2017 15:30 TV Herkenrath – FC Huerth

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2017 15:30 Leher – Blumenthaler SV

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2017 16:00 1860 München II – TSV Schwaben Augsburg

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2017 17:00 TuS Sulingen – Cloppenburg

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.09.2017 19:30 Nöttingen – SV Oberachern

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.09.2017 18:00 TuS Schwachhausen – Habenhauser FV

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 19:00 Oberneuland – TSV Grolland
22.09.2017 19:00 Vatan Sport Bremen – Geestemuende

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 19:00 FC Eilenburg – VfL Halle 96

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 19:30 SC Viktoria 06 Griesheim – FC Ederbergland
22.09.2017 19:30 Victoria Hamburg – Condor Hamburg
22.09.2017 19:30 TuS Osdorf – HSV Barmbek-Uhlenhorst

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 19:30 Cloppenburg – TB Uphusen

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 19:30 Pirmasens – Saar 05 Saarbrücken

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 19:30 Malchower SV – FC Anker Wismar
22.09.2017 19:30 Tennis Borussia – 1. FC Frankfurt

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 20:00 TuS Sulingen – FC Wunstorf

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 13:00 VfL Bremen – Brinkumer SV
23.09.2017 13:00 Werder Bremen III – BSC Hastedt
23.09.2017 13:00 Neumünster – FC Dornbreite Luebeck

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 13:30 Askania Bernburg – Union Sandersdorf

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 13:30 SC Weiche Flensburg II – Holstein Kiel II

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 14:00 Hertha Zehlendorf – Torgelower SV Greif
23.09.2017 14:00 Einheit Rudolstadt – SV Schott Jena
23.09.2017 14:00 Bischofswerdaer FV – FC International Leipzig
23.09.2017 14:00 VfB Krieschow – Einheit Kamenz

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 14:00 Heider SV – TSV Schilksee
23.09.2017 14:00 TSV Friedrichsberg-Busdorf – SV Todesfelde
23.09.2017 14:00 FC Türkiye Wilhelmsburg – Vorwarts-Wacker

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 14:00 TSV Dachau – TSV Landsberg
23.09.2017 14:00 Viktoria Aschaffenburg – FC Sand

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 14:00 Eintracht Trier – TuS Mechtersheim
23.09.2017 14:00 Homburg – FC Karbach
23.09.2017 14:00 Kaiserslautern II – FSV Salmrohr

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 14:30 TSV Kottern – DJK Vilzing

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 15:00 Buchonia Flieden – SC Hessen Dreieich
23.09.2017 15:00 SV Steinbach 1920 – FSC Lohfelden
23.09.2017 15:00 VFB Ginsheim – OSC Vellmar
23.09.2017 15:00 RW Frankfurt – Teutonia Watzenborn-Steinberg
23.09.2017 15:00 Bayern Alzenau – Borussia Fulda
23.09.2017 15:00 SV Rot-Weiss Hadamar – TSV Lehnerz
23.09.2017 15:00 SC Waldgirmes – SpVgg Neu Isenburg
23.09.2017 15:00 Blumenthaler SV – OSC Bremerhaven
23.09.2017 15:00 SV Curslack-Neuengamme – SV Rugenbergen

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 15:00 TSV Schwaben Augsburg – TuS Holzkirchen
23.09.2017 15:00 ASV Neumarkt – SV Heimstetten
23.09.2017 15:00 SV Pullach – BCF Wolfratshausen
23.09.2017 15:00 Jahn Forchheim – SC Eltersdorf
23.09.2017 15:00 Ansbach – Wurzburger

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 15:00 TSB Flensburg – Union Neumünster

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 15:30 Neckarsulmer Sport Union – TSG Weinheim
23.09.2017 15:30 SV Sandhausen ll – Bahlinger SC
23.09.2017 15:30 SV Spielberg – FSV 08 Bissingen
23.09.2017 15:30 FCA Walldorf II – FC 08 Villingen
23.09.2017 15:30 TSG Balingen – Göppinger SV
23.09.2017 15:30 Freiberg – Nöttingen
23.09.2017 15:30 SV Oberachern – Karlsruher SC II
23.09.2017 15:30 1. CfR Pforzheim – Reutlingen
23.09.2017 15:30 TSG Backnang – FV Ravensburg

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 15:30 Hertha Wiesbach – SV Gonsenheim
23.09.2017 15:30 SC Idar-Oberstein – FV Diefflen
23.09.2017 15:30 SV Morlautern – FSV Jaegersburg

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 16:00 SpVgg Hankofen-Hailing – FC Ismaning
23.09.2017 16:00 TSV Aubstadt – TSV Grossbardorf
23.09.2017 16:00 SV Erlenbach – SpVgg Weiden
23.09.2017 16:00 FC Schweinfurt II – Würzburger Kickers II

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 16:00 Inter Türkspor Kiel – SV Frisia 03 RL

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 18:00 FC Sonthofen – SV Kirchanschoring

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2017 13:00 TuS Dassendorf – Teutonia Ottensen
24.09.2017 14:00 Niendorfer TSV – VfL Pinneberg
24.09.2017 14:00 TSV Buchholz – FC Suederelbe
24.09.2017 14:00 Wedeler TSV – Hamburger SV III

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2017 14:00 SV Grün-Weiß Brieselang – FC Strausberg
24.09.2017 14:00 SV Victoria Seelow – FC Mecklenburg Schwerin
24.09.2017 14:00 SV Altluedersdorf – Brandenburger SC Süd
24.09.2017 14:00 CFC Hertha 06 – Optik Rathenow
24.09.2017 14:00 Staaken – SV Lichtenberg 47
24.09.2017 14:00 SV Merseburg 99 – BSG Wismut Gera
24.09.2017 14:00 Carl Zeiss Jena II – Plauen
24.09.2017 14:00 1. FC Lok Stendal – FSV Barleben 1911

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2017 14:00 TSV Lägerdorf – SV Eichede
24.09.2017 14:30 TuS Schwachhausen – SG Aumund-Vegesack
24.09.2017 15:00 Habenhauser FV – BTS Neustadt
24.09.2017 15:00 Leher – Bremer SV
24.09.2017 15:00 TSV Concordia – TSV Sasel

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2017 15:00 TSV Schwabmünchen – TSV Rain/Lech
24.09.2017 15:00 FSV Erlangen-Bruck – DJK Gebenbach
24.09.2017 15:00 DJK Don Bosco Bamberg – SpVgg Bayern Hof

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2017 15:00 Eintracht Northeim – Delmenhorst
24.09.2017 15:00 Heeslinger SC – SSV Vorsfelde
24.09.2017 15:00 Lupo-Martini Wolfsburg – Spelle-Venhaus
24.09.2017 15:00 TuS Bersenbrück – MTV Eintracht Celle
24.09.2017 15:00 VfL Oldenburg – Arminia Hannover

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2017 15:00 TuS RW Koblenz – FV Dudenhofen
24.09.2017 15:00 FV Engers – FV Eppelborn

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2017 15:00 FC Brünninghausen – SC Hassel
24.09.2017 15:00 SC Paderborn 07 II – TSV Marl-Hüls
24.09.2017 15:00 Eintracht Rheine – ASC Dortmund
24.09.2017 15:00 Hammer SpVg – TuS Ennepetal
24.09.2017 15:00 Lippstadt – TSG Sprockhövel
24.09.2017 15:00 FC Kaan-Marienborn 07 – Sportfreunde Siegen
24.09.2017 15:00 FC Gütersloh – RW Ahlen
24.09.2017 15:00 Arminia Bielefeld II – Schalke 04 II
24.09.2017 15:00 TuS Haltern – SC Westfalia Herne

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2017 15:00 Ratinger SV – VfB Homberg
24.09.2017 15:00 SW Essen – Sportfreunde Baumberg
24.09.2017 15:00 TV Jahn Hiesfeld – SC Düsseldorf West
24.09.2017 15:00 Cronenberger SC – VfR Krefeld Fischeln
24.09.2017 15:00 VfB Hilden – FSV Vohwinkel
24.09.2017 15:00 DSC 99 Duesseldorf – SpVg Schonnebeck
Advertisement

Turneringer i Tyskland