LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
18/7-2017 21:21
Tyskland
Regionalliga Bayern (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Bayern München II 1 1 0 0 5 - 0 3
2. 1860 München 1 1 0 0 4 - 1 3
3. FC Schweinfurt 1 1 0 0 4 - 2 3
4. SpVgg Bayreuth 1 1 0 0 2 - 0 3
5. TSV Buchbach 1 1 0 0 2 - 1 3
6. VfR Garching 1 1 0 0 2 - 1 3
7. FC Unterföhring 1 0 1 0 2 - 2 1
8. VfB Eichstatt 1 0 1 0 2 - 2 1
9. Burghausen 0 0 0 0 0 - 0 0
10. FC Pipinsried 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Greuther Fürth II 0 0 0 0 0 - 0 0
12. SV Schalding-Heining 0 0 0 0 0 - 0 0
13. SV Seligenporten 0 0 0 0 0 - 0 0
14. 1860 Rosenheim 1 0 0 1 1 - 2 0
15. Augsburg II 1 0 0 1 1 - 2 0
16. Nürnberg II 1 0 0 1 2 - 4 0
17. FV Illertissen 1 0 0 1 0 - 2 0
18. FC Memmingen 1 0 0 1 1 - 4 0
19. Ingolstadt II 1 0 0 1 0 - 5 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
7 1,05 28 4,00 3 (42,9 %) 1 (14,3 %) 3 (42,9 %)
Opdateret:
18/7-2017 21:21
Tyskland
Regionalliga Bayern (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Bayern München II 1 1 0 0 5 - 0 3
2. 1860 München 0 0 0 0 0 - 0 0
3. FC Schweinfurt 0 0 0 0 0 - 0 0
4. SpVgg Bayreuth 1 1 0 0 2 - 0 3
5. TSV Buchbach 1 1 0 0 2 - 1 3
6. VfR Garching 0 0 0 0 0 - 0 0
7. FC Unterföhring 0 0 0 0 0 - 0 0
8. VfB Eichstatt 1 0 1 0 2 - 2 1
9. Burghausen 0 0 0 0 0 - 0 0
10. FC Pipinsried 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Greuther Fürth II 0 0 0 0 0 - 0 0
12. SV Schalding-Heining 0 0 0 0 0 - 0 0
13. SV Seligenporten 0 0 0 0 0 - 0 0
14. 1860 Rosenheim 0 0 0 0 0 - 0 0
15. Augsburg II 1 0 0 1 1 - 2 0
16. Nürnberg II 1 0 0 1 2 - 4 0
17. FV Illertissen 0 0 0 0 0 - 0 0
18. FC Memmingen 1 0 0 1 1 - 4 0
19. Ingolstadt II 0 0 0 0 0 - 0 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
7 1,05 28 4,00 3 (42,9 %) 1 (14,3 %) 3 (42,9 %)
Opdateret:
18/7-2017 21:21
Tyskland
Regionalliga Bayern (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Bayern München II 0 0 0 0 0 - 0 0
2. 1860 München 1 1 0 0 4 - 1 3
3. FC Schweinfurt 1 1 0 0 4 - 2 3
4. SpVgg Bayreuth 0 0 0 0 0 - 0 0
5. TSV Buchbach 0 0 0 0 0 - 0 0
6. VfR Garching 1 1 0 0 2 - 1 3
7. FC Unterföhring 1 0 1 0 2 - 2 1
8. VfB Eichstatt 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Burghausen 0 0 0 0 0 - 0 0
10. FC Pipinsried 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Greuther Fürth II 0 0 0 0 0 - 0 0
12. SV Schalding-Heining 0 0 0 0 0 - 0 0
13. SV Seligenporten 0 0 0 0 0 - 0 0
14. 1860 Rosenheim 1 0 0 1 1 - 2 0
15. Augsburg II 0 0 0 0 0 - 0 0
16. Nürnberg II 0 0 0 0 0 - 0 0
17. FV Illertissen 1 0 0 1 0 - 2 0
18. FC Memmingen 0 0 0 0 0 - 0 0
19. Ingolstadt II 1 0 0 1 0 - 5 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
7 1,05 28 4,00 3 (42,9 %) 1 (14,3 %) 3 (42,9 %)
Opdateret:
18/7-2017 21:21
Tyskland
Regionalliga Bayern (36 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Bayern München II 1 0 5,00 0,00
2. 1860 München 0 0 4,00 1,00
3. FC Schweinfurt 0 0 4,00 2,00
4. SpVgg Bayreuth 1 0 2,00 0,00
5. TSV Buchbach 0 0 2,00 1,00
6. VfR Garching 0 0 2,00 1,00
7. FC Unterföhring 0 0 2,00 2,00
8. VfB Eichstatt 0 0 2,00 2,00
9. Burghausen 0 0 - -
10. FC Pipinsried 0 0 - -
11. Greuther Fürth II 0 0 - -
12. SV Schalding-Heining 0 0 - -
13. SV Seligenporten 0 0 - -
14. 1860 Rosenheim 0 0 1,00 2,00
15. Augsburg II 0 0 1,00 2,00
16. Nürnberg II 0 0 2,00 4,00
17. FV Illertissen 0 1 0,00 2,00
18. FC Memmingen 0 0 1,00 4,00
19. Ingolstadt II 0 1 0,00 5,00
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
7 1,05 28 4,00 3 (42,9 %) 1 (14,3 %) 3 (42,9 %)
Vis hele listen
Opdateret:
18/7-2017 21:21
Tyskland
Regionalliga Bayern (36 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
18/7-2017 21:21
Tyskland
Regionalliga Bayern (36 runder)
Opdateret:
18/7-2017 21:21
Tyskland
Regionalliga Bayern (36 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning playoff
Nedrykning
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.07.2017 19:00 FC Memmingen – 1860 München 1 – 4
14.07.2017 18:30 SpVgg Bayreuth – FV Illertissen 2 – 0
14.07.2017 19:00 Bayern München II – Ingolstadt II 5 – 0
14.07.2017 19:00 TSV Buchbach – 1860 Rosenheim 2 – 1
15.07.2017 14:00 VfB Eichstatt – FC Unterföhring 2 – 2
15.07.2017 14:00 Nürnberg II – FC Schweinfurt 2 – 4
18.07.2017 19:30 Augsburg II – VfR Garching 1 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.07.2017 18:30 SpVgg Bayreuth – Ingolstadt II

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.07.2017 18:30 SV Schalding-Heining – TSV Buchbach
21.07.2017 19:00 FC Schweinfurt – VfB Eichstatt
21.07.2017 19:00 1860 München – Burghausen
21.07.2017 19:00 FV Illertissen – FC Memmingen
22.07.2017 14:00 1860 Rosenheim – Nürnberg II

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.07.2017 19:00 Nürnberg II – VfB Eichstatt
25.07.2017 19:00 Augsburg II – FC Unterföhring
25.07.2017 19:00 FC Pipinsried – FC Schweinfurt
25.07.2017 19:00 1860 Rosenheim – SV Schalding-Heining
25.07.2017 19:00 FC Memmingen – SV Seligenporten
25.07.2017 19:00 Burghausen – FV Illertissen
26.07.2017 19:00 TSV Buchbach – 1860 München

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.07.2017 19:00 Ingolstadt II – FC Memmingen
29.07.2017 13:00 VfR Garching – SpVgg Bayreuth
29.07.2017 14:00 1860 München – 1860 Rosenheim
29.07.2017 14:00 SV Schalding-Heining – Nürnberg II
29.07.2017 14:00 FC Schweinfurt – Augsburg II
29.07.2017 14:00 FV Illertissen – TSV Buchbach
29.07.2017 14:00 SV Seligenporten – Burghausen
29.07.2017 16:00 VfB Eichstatt – FC Pipinsried
30.07.2017 14:00 FC Unterföhring – Bayern München II

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.08.2017 14:00 1860 München – Nürnberg II

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.08.2017 18:30 FC Pipinsried – Greuther Fürth II

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.08.2017 18:30 SpVgg Bayreuth – Greuther Fürth II
04.08.2017 18:30 VfB Eichstatt – Augsburg II
04.08.2017 19:00 TSV Buchbach – SV Seligenporten
04.08.2017 19:00 Burghausen – Ingolstadt II
04.08.2017 19:00 1860 Rosenheim – FV Illertissen
04.08.2017 19:00 Bayern München II – FC Schweinfurt
04.08.2017 19:30 FC Memmingen – VfR Garching
05.08.2017 14:00 Nürnberg II – FC Pipinsried
05.08.2017 14:00 SV Schalding-Heining – 1860 München

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.08.2017 19:00 Greuther Fürth II – Augsburg II

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.08.2017 18:30 FC Unterföhring – SpVgg Bayreuth
11.08.2017 19:00 Ingolstadt II – TSV Buchbach
12.08.2017 14:00 Greuther Fürth II – FC Memmingen
12.08.2017 14:00 VfR Garching – Burghausen
12.08.2017 14:00 FV Illertissen – SV Schalding-Heining
12.08.2017 14:00 SV Seligenporten – 1860 Rosenheim
12.08.2017 16:00 FC Pipinsried – Augsburg II
12.08.2017 16:00 VfB Eichstatt – Bayern München II

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.08.2017 11:00 FC Unterföhring – FC Pipinsried
15.08.2017 14:00 VfR Garching – Bayern München II

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.08.2017 14:00 Burghausen – SV Schalding-Heining

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.08.2017 18:30 SV Seligenporten – SpVgg Bayreuth

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.08.2017 19:00 1860 München – FV Illertissen
18.08.2017 18:30 SV Schalding-Heining – SV Seligenporten
18.08.2017 19:00 1860 Rosenheim – Ingolstadt II
18.08.2017 19:00 TSV Buchbach – VfR Garching
18.08.2017 19:30 FC Memmingen – FC Unterföhring
19.08.2017 14:00 Bayern München II – FC Pipinsried
19.08.2017 14:00 SpVgg Bayreuth – FC Schweinfurt
19.08.2017 14:00 Burghausen – Greuther Fürth II
19.08.2017 14:00 Nürnberg II – Augsburg II

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.08.2017 19:00 Bayern München II – Greuther Fürth II

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2017 19:00 Ingolstadt II – SV Schalding-Heining
25.08.2017 19:00 FC Schweinfurt – FC Memmingen
25.08.2017 19:00 FV Illertissen – Nürnberg II
26.08.2017 14:00 VfB Eichstatt – SpVgg Bayreuth
26.08.2017 14:00 Augsburg II – Bayern München II
26.08.2017 14:00 VfR Garching – 1860 Rosenheim
26.08.2017 14:00 Greuther Fürth II – TSV Buchbach
26.08.2017 14:00 FC Unterföhring – Burghausen
26.08.2017 16:00 SV Seligenporten – 1860 München

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.09.2017 18:00 SpVgg Bayreuth – FC Pipinsried
01.09.2017 19:00 1860 Rosenheim – Greuther Fürth II
01.09.2017 19:00 TSV Buchbach – FC Unterföhring
01.09.2017 19:00 Burghausen – FC Schweinfurt
01.09.2017 19:00 1860 München – Ingolstadt II
01.09.2017 19:30 FC Memmingen – VfB Eichstatt
02.09.2017 14:00 FV Illertissen – SV Seligenporten
02.09.2017 14:00 SV Schalding-Heining – VfR Garching
02.09.2017 14:00 Nürnberg II – Bayern München II

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 18:30 FC Unterföhring – 1860 Rosenheim
08.09.2017 19:00 FC Schweinfurt – TSV Buchbach
08.09.2017 19:00 Ingolstadt II – FV Illertissen
09.09.2017 14:00 VfB Eichstatt – Burghausen
09.09.2017 14:00 FC Pipinsried – FC Memmingen
09.09.2017 14:00 Augsburg II – SpVgg Bayreuth
09.09.2017 14:00 VfR Garching – 1860 München
09.09.2017 14:00 Greuther Fürth II – SV Schalding-Heining
09.09.2017 14:00 SV Seligenporten – Nürnberg II

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2017 19:00 TSV Buchbach – VfB Eichstatt
15.09.2017 19:00 Burghausen – FC Pipinsried
15.09.2017 19:00 1860 München – Greuther Fürth II
15.09.2017 19:00 1860 Rosenheim – FC Schweinfurt
15.09.2017 19:30 FC Memmingen – Augsburg II
16.09.2017 14:00 SV Schalding-Heining – FC Unterföhring
16.09.2017 14:00 FV Illertissen – VfR Garching
16.09.2017 14:00 SpVgg Bayreuth – Bayern München II
16.09.2017 14:00 SV Seligenporten – Ingolstadt II

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 19:00 FC Schweinfurt – SV Schalding-Heining
22.09.2017 19:00 Bayern München II – FC Memmingen
23.09.2017 14:00 VfB Eichstatt – 1860 Rosenheim
23.09.2017 14:00 VfR Garching – SV Seligenporten
23.09.2017 14:00 Ingolstadt II – Nürnberg II
23.09.2017 14:00 Augsburg II – Burghausen
23.09.2017 14:00 FC Pipinsried – TSV Buchbach
23.09.2017 14:00 FC Unterföhring – 1860 München
25.09.2017 19:00 Greuther Fürth II – FV Illertissen

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.09.2017 19:00 TSV Buchbach – Augsburg II
29.09.2017 19:00 Burghausen – Bayern München II
29.09.2017 19:00 1860 Rosenheim – FC Pipinsried
30.09.2017 14:00 SV Seligenporten – Greuther Fürth II
30.09.2017 14:00 Nürnberg II – SpVgg Bayreuth
30.09.2017 14:00 SV Schalding-Heining – VfB Eichstatt
30.09.2017 14:00 1860 München – FC Schweinfurt
30.09.2017 14:00 FV Illertissen – FC Unterföhring
30.09.2017 14:00 Ingolstadt II – VfR Garching

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.10.2017 14:00 FC Schweinfurt – FV Illertissen
03.10.2017 14:00 VfB Eichstatt – 1860 München
03.10.2017 14:00 FC Pipinsried – SV Schalding-Heining
03.10.2017 14:00 Augsburg II – 1860 Rosenheim
03.10.2017 14:00 Bayern München II – TSV Buchbach
03.10.2017 14:00 SpVgg Bayreuth – FC Memmingen
03.10.2017 14:00 VfR Garching – Nürnberg II
03.10.2017 14:00 Greuther Fürth II – Ingolstadt II
03.10.2017 14:00 FC Unterföhring – SV Seligenporten

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.10.2017 19:00 1860 München – FC Pipinsried
07.10.2017 14:00 1860 Rosenheim – Bayern München II
07.10.2017 14:00 SV Schalding-Heining – Augsburg II
07.10.2017 14:00 FV Illertissen – VfB Eichstatt
07.10.2017 14:00 Ingolstadt II – FC Unterföhring
07.10.2017 14:00 SV Seligenporten – FC Schweinfurt
07.10.2017 14:00 Nürnberg II – FC Memmingen
07.10.2017 14:00 Burghausen – SpVgg Bayreuth
07.10.2017 14:00 VfR Garching – Greuther Fürth II

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.10.2017 19:00 Bayern München II – SV Schalding-Heining
13.10.2017 19:30 FC Memmingen – Burghausen
14.10.2017 14:00 VfB Eichstatt – SV Seligenporten
14.10.2017 14:00 FC Schweinfurt – Ingolstadt II
14.10.2017 14:00 FC Pipinsried – FV Illertissen
14.10.2017 14:00 Augsburg II – 1860 München
14.10.2017 14:00 SpVgg Bayreuth – TSV Buchbach
14.10.2017 14:00 Greuther Fürth II – Nürnberg II
14.10.2017 14:00 FC Unterföhring – VfR Garching

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.10.2017 19:00 TSV Buchbach – FC Memmingen
20.10.2017 19:00 FV Illertissen – Augsburg II
21.10.2017 14:00 1860 Rosenheim – SpVgg Bayreuth
21.10.2017 14:00 Ingolstadt II – VfB Eichstatt
21.10.2017 14:00 VfR Garching – FC Schweinfurt
21.10.2017 14:00 Greuther Fürth II – FC Unterföhring
21.10.2017 14:00 Nürnberg II – Burghausen
21.10.2017 14:00 SV Seligenporten – FC Pipinsried
22.10.2017 15:00 1860 München – Bayern München II

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.10.2017 19:00 Bayern München II – FV Illertissen
27.10.2017 19:30 FC Memmingen – 1860 Rosenheim
28.10.2017 14:00 FC Schweinfurt – Greuther Fürth II
28.10.2017 14:00 VfB Eichstatt – VfR Garching
28.10.2017 14:00 FC Pipinsried – Ingolstadt II
28.10.2017 14:00 Augsburg II – SV Seligenporten
28.10.2017 14:00 SpVgg Bayreuth – SV Schalding-Heining
28.10.2017 14:00 Burghausen – TSV Buchbach
28.10.2017 14:00 Nürnberg II – FC Unterföhring

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.10.2017 14:00 TSV Buchbach – Nürnberg II
31.10.2017 14:00 1860 Rosenheim – Burghausen
31.10.2017 14:00 SV Schalding-Heining – FC Memmingen
31.10.2017 14:00 1860 München – SpVgg Bayreuth
31.10.2017 14:00 SV Seligenporten – Bayern München II
31.10.2017 14:00 Ingolstadt II – Augsburg II
31.10.2017 14:00 VfR Garching – FC Pipinsried
31.10.2017 14:00 Greuther Fürth II – VfB Eichstatt
31.10.2017 14:00 FC Unterföhring – FC Schweinfurt

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.11.2017 19:00 1860 München – FC Memmingen
04.11.2017 14:00 1860 Rosenheim – TSV Buchbach
04.11.2017 14:00 FC Unterföhring – VfB Eichstatt
04.11.2017 14:00 Greuther Fürth II – FC Pipinsried
04.11.2017 14:00 VfR Garching – Augsburg II
04.11.2017 14:00 Ingolstadt II – Bayern München II
04.11.2017 14:00 FV Illertissen – SpVgg Bayreuth
04.11.2017 14:00 SV Schalding-Heining – Burghausen
04.11.2017 14:00 FC Schweinfurt – Nürnberg II

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.11.2017 19:00 Bayern München II – VfR Garching
10.11.2017 19:00 FC Memmingen – FV Illertissen
11.11.2017 14:00 VfB Eichstatt – FC Schweinfurt
11.11.2017 14:00 Nürnberg II – 1860 Rosenheim
11.11.2017 14:00 Burghausen – 1860 München
11.11.2017 14:00 SpVgg Bayreuth – SV Seligenporten
11.11.2017 14:00 Augsburg II – Greuther Fürth II
11.11.2017 14:00 FC Pipinsried – FC Unterföhring
11.11.2017 16:00 TSV Buchbach – SV Schalding-Heining

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.11.2017 19:00 1860 München – TSV Buchbach
18.11.2017 14:00 SV Schalding-Heining – 1860 Rosenheim
18.11.2017 14:00 FC Schweinfurt – FC Pipinsried
18.11.2017 14:00 FC Unterföhring – Augsburg II
18.11.2017 14:00 Greuther Fürth II – Bayern München II
18.11.2017 14:00 Ingolstadt II – SpVgg Bayreuth
18.11.2017 14:00 FV Illertissen – Burghausen
18.11.2017 14:00 VfB Eichstatt – Nürnberg II
18.11.2017 14:00 SV Seligenporten – FC Memmingen

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.11.2017 19:00 Bayern München II – FC Unterföhring
25.11.2017 14:00 Augsburg II – FC Schweinfurt
25.11.2017 14:00 FC Pipinsried – VfB Eichstatt
25.11.2017 14:00 Nürnberg II – SV Schalding-Heining
25.11.2017 14:00 TSV Buchbach – FV Illertissen
25.11.2017 14:00 Burghausen – SV Seligenporten
25.11.2017 14:00 SpVgg Bayreuth – VfR Garching
25.11.2017 14:00 FC Memmingen – Ingolstadt II
26.11.2017 14:00 1860 Rosenheim – 1860 München

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.12.2017 19:00 1860 München – SV Schalding-Heining
02.12.2017 14:00 FV Illertissen – 1860 Rosenheim
02.12.2017 14:00 VfB Eichstatt – Augsburg II
02.12.2017 14:00 FC Schweinfurt – Bayern München II
02.12.2017 14:00 Greuther Fürth II – SpVgg Bayreuth
02.12.2017 14:00 VfR Garching – FC Memmingen
02.12.2017 14:00 Ingolstadt II – Burghausen
02.12.2017 14:00 FC Pipinsried – Nürnberg II
02.12.2017 14:00 SV Seligenporten – TSV Buchbach

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.02.2018 19:00 Bayern München II – VfB Eichstatt
23.02.2018 19:30 FC Memmingen – Greuther Fürth II
24.02.2018 14:00 SpVgg Bayreuth – FC Unterföhring
24.02.2018 14:00 Augsburg II – FC Pipinsried
24.02.2018 14:00 Nürnberg II – 1860 München
24.02.2018 14:00 SV Schalding-Heining – FV Illertissen
24.02.2018 14:00 1860 Rosenheim – SV Seligenporten
24.02.2018 14:00 TSV Buchbach – Ingolstadt II
24.02.2018 14:00 Burghausen – VfR Garching

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.03.2018 18:30 SV Seligenporten – SV Schalding-Heining
03.03.2018 14:00 VfR Garching – TSV Buchbach
03.03.2018 14:00 Ingolstadt II – 1860 Rosenheim
03.03.2018 14:00 FV Illertissen – 1860 München
03.03.2018 14:00 FC Pipinsried – Bayern München II
03.03.2018 14:00 FC Schweinfurt – SpVgg Bayreuth
03.03.2018 14:00 FC Unterföhring – FC Memmingen
03.03.2018 14:00 Greuther Fürth II – Burghausen
03.03.2018 14:00 Augsburg II – Nürnberg II

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.03.2018 19:00 TSV Buchbach – Greuther Fürth II
09.03.2018 19:00 1860 München – SV Seligenporten
09.03.2018 19:30 FC Memmingen – FC Schweinfurt
10.03.2018 14:00 SpVgg Bayreuth – VfB Eichstatt
10.03.2018 14:00 Bayern München II – Augsburg II
10.03.2018 14:00 Nürnberg II – FV Illertissen
10.03.2018 14:00 SV Schalding-Heining – Ingolstadt II
10.03.2018 14:00 1860 Rosenheim – VfR Garching
10.03.2018 14:00 Burghausen – FC Unterföhring

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.03.2018 18:30 SV Seligenporten – FV Illertissen
16.03.2018 19:00 Bayern München II – Nürnberg II
17.03.2018 14:00 FC Unterföhring – TSV Buchbach
17.03.2018 14:00 Greuther Fürth II – 1860 Rosenheim
17.03.2018 14:00 VfR Garching – SV Schalding-Heining
17.03.2018 14:00 Ingolstadt II – 1860 München
17.03.2018 14:00 FC Pipinsried – SpVgg Bayreuth
17.03.2018 14:00 VfB Eichstatt – FC Memmingen
17.03.2018 14:00 FC Schweinfurt – Burghausen

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.03.2018 19:00 TSV Buchbach – FC Schweinfurt
23.03.2018 19:30 FC Memmingen – FC Pipinsried
24.03.2018 14:00 Burghausen – VfB Eichstatt
24.03.2018 14:00 SpVgg Bayreuth – Augsburg II
24.03.2018 14:00 Nürnberg II – SV Seligenporten
24.03.2018 14:00 FV Illertissen – Ingolstadt II
24.03.2018 14:00 1860 München – VfR Garching
24.03.2018 14:00 SV Schalding-Heining – Greuther Fürth II
24.03.2018 14:00 1860 Rosenheim – FC Unterföhring

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.03.2018 17:45 VfB Eichstatt – TSV Buchbach
29.03.2018 17:45 FC Unterföhring – SV Schalding-Heining
29.03.2018 17:45 VfR Garching – FV Illertissen
29.03.2018 17:45 FC Pipinsried – Burghausen
29.03.2018 19:00 FC Schweinfurt – 1860 Rosenheim
29.03.2018 19:00 Greuther Fürth II – 1860 München
29.03.2018 19:00 Ingolstadt II – SV Seligenporten
29.03.2018 19:00 Bayern München II – SpVgg Bayreuth
29.03.2018 19:00 Augsburg II – FC Memmingen

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.04.2018 14:00 SV Schalding-Heining – FC Schweinfurt
02.04.2018 14:00 1860 Rosenheim – VfB Eichstatt
02.04.2018 14:00 TSV Buchbach – FC Pipinsried
02.04.2018 14:00 Burghausen – Augsburg II
02.04.2018 14:00 FC Memmingen – Bayern München II
02.04.2018 14:00 Nürnberg II – Ingolstadt II
02.04.2018 14:00 SV Seligenporten – VfR Garching
02.04.2018 14:00 FV Illertissen – Greuther Fürth II
02.04.2018 14:00 1860 München – FC Unterföhring

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.04.2018 19:00 Bayern München II – Burghausen
07.04.2018 14:00 Augsburg II – TSV Buchbach
07.04.2018 14:00 FC Pipinsried – 1860 Rosenheim
07.04.2018 14:00 VfB Eichstatt – SV Schalding-Heining
07.04.2018 14:00 FC Schweinfurt – 1860 München
07.04.2018 14:00 FC Unterföhring – FV Illertissen
07.04.2018 14:00 Greuther Fürth II – SV Seligenporten
07.04.2018 14:00 VfR Garching – Ingolstadt II
07.04.2018 14:00 SpVgg Bayreuth – Nürnberg II

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.04.2018 18:30 SV Seligenporten – FC Unterföhring
13.04.2018 19:00 TSV Buchbach – Bayern München II
13.04.2018 19:00 FV Illertissen – FC Schweinfurt
13.04.2018 19:30 FC Memmingen – SpVgg Bayreuth
14.04.2018 14:00 1860 München – VfB Eichstatt
14.04.2018 14:00 SV Schalding-Heining – FC Pipinsried
14.04.2018 14:00 1860 Rosenheim – Augsburg II
14.04.2018 14:00 Nürnberg II – VfR Garching
14.04.2018 14:00 Ingolstadt II – Greuther Fürth II

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.04.2018 18:00 FC Pipinsried – 1860 München
17.04.2018 18:00 VfB Eichstatt – FV Illertissen
17.04.2018 18:00 FC Unterföhring – Ingolstadt II
17.04.2018 18:00 SpVgg Bayreuth – Burghausen
17.04.2018 19:00 Greuther Fürth II – VfR Garching
17.04.2018 19:00 FC Schweinfurt – SV Seligenporten
17.04.2018 19:00 Augsburg II – SV Schalding-Heining
17.04.2018 19:00 Bayern München II – 1860 Rosenheim
17.04.2018 19:30 FC Memmingen – Nürnberg II

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.04.2018 18:30 SV Seligenporten – VfB Eichstatt
20.04.2018 19:00 TSV Buchbach – SpVgg Bayreuth
21.04.2018 14:00 Ingolstadt II – FC Schweinfurt
21.04.2018 14:00 FV Illertissen – FC Pipinsried
21.04.2018 14:00 1860 München – Augsburg II
21.04.2018 14:00 SV Schalding-Heining – Bayern München II
21.04.2018 14:00 Burghausen – FC Memmingen
21.04.2018 14:00 Nürnberg II – Greuther Fürth II
21.04.2018 14:00 VfR Garching – FC Unterföhring

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.04.2018 19:30 FC Memmingen – TSV Buchbach
28.04.2018 14:00 SpVgg Bayreuth – 1860 Rosenheim
28.04.2018 14:00 Augsburg II – FV Illertissen
28.04.2018 14:00 FC Pipinsried – SV Seligenporten
28.04.2018 14:00 VfB Eichstatt – Ingolstadt II
28.04.2018 14:00 FC Schweinfurt – VfR Garching
28.04.2018 14:00 FC Unterföhring – Greuther Fürth II
28.04.2018 14:00 Burghausen – Nürnberg II
29.04.2018 14:00 Bayern München II – 1860 München

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2018 14:00 Greuther Fürth II – FC Schweinfurt
05.05.2018 14:00 VfR Garching – VfB Eichstatt
05.05.2018 14:00 Ingolstadt II – FC Pipinsried
05.05.2018 14:00 SV Seligenporten – Augsburg II
05.05.2018 14:00 FV Illertissen – Bayern München II
05.05.2018 14:00 SV Schalding-Heining – SpVgg Bayreuth
05.05.2018 14:00 1860 Rosenheim – FC Memmingen
05.05.2018 14:00 TSV Buchbach – Burghausen
05.05.2018 14:00 FC Unterföhring – Nürnberg II

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2018 14:00 Burghausen – 1860 Rosenheim
12.05.2018 14:00 FC Memmingen – SV Schalding-Heining
12.05.2018 14:00 SpVgg Bayreuth – 1860 München
12.05.2018 14:00 Bayern München II – SV Seligenporten
12.05.2018 14:00 Augsburg II – Ingolstadt II
12.05.2018 14:00 FC Pipinsried – VfR Garching
12.05.2018 14:00 VfB Eichstatt – Greuther Fürth II
12.05.2018 14:00 FC Schweinfurt – FC Unterföhring
12.05.2018 14:00 Nürnberg II – TSV Buchbach
Advertisement

Seneste kampe

Augsburg II
VfR Garching
1 – 2
18. juli 19:30
Færdig
Nürnberg II
FC Schweinfurt
2 – 4
15. juli 14:00
Færdig
VfB Eichstatt
FC Unterföhring
2 – 2
15. juli 14:00
Færdig
Bayern München II
Ingolstadt II
5 – 0
14. juli 19:00
Færdig
TSV Buchbach
1860 Rosenheim
2 – 1
14. juli 19:00
Færdig
SpVgg Bayreuth
FV Illertissen
2 – 0
14. juli 18:30
Færdig
FC Memmingen
1860 München
1 – 4
13. juli 19:00
Færdig

Kommende kampe

SV Schalding-Heining
TSV Buchbach
vs
21. juli 18:30
Ikke startet
SpVgg Bayreuth
Ingolstadt II
vs
21. juli 18:30
Ikke startet
FV Illertissen
FC Memmingen
vs
21. juli 19:00
Ikke startet
1860 München
Burghausen
vs
21. juli 19:00
Ikke startet
FC Schweinfurt
VfB Eichstatt
vs
21. juli 19:00
Ikke startet
1860 Rosenheim
Nürnberg II
vs
22. juli 14:00
Ikke startet
FC Memmingen
SV Seligenporten
vs
25. juli 19:00
Ikke startet
Nürnberg II
VfB Eichstatt
vs
25. juli 19:00
Ikke startet
Augsburg II
FC Unterföhring
vs
25. juli 19:00
Ikke startet
FC Pipinsried
FC Schweinfurt
vs
25. juli 19:00
Ikke startet

Turneringer i Tyskland