LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Opdateret:
20/8-2017 16:47
Tyskland
Regionalliga Nord (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Hamburger SV II 4 3 1 0 7 - 3 10
2. Lübeck 4 3 0 1 7 - 3 9
3. Eintracht Norderstedt 4 2 2 0 8 - 5 8
4. SC Weiche Flensburg 4 2 2 0 6 - 3 8
5. SV Drochtersen/Assel 4 2 2 0 9 - 7 8
6. Wolfsburg II 4 2 1 1 7 - 5 7
7. FC Hansa Lüneburg 4 2 0 2 9 - 6 6
8. TSV Havelse 4 2 0 2 8 - 7 6
9. Altonaer FC 93 4 2 0 2 7 - 7 6
10. St. Pauli II 3 1 2 0 7 - 2 5
11. SSV Jeddeloh 4 1 1 2 10 - 9 4
12. FC Germania Egestorf-Langreder 3 1 1 1 4 - 3 4
13. Oldenburg 4 1 1 2 3 - 5 4
14. Eintracht Braunschweig II 4 1 1 2 4 - 9 4
15. Hannover 96 II 4 0 3 1 3 - 4 3
16. Eutin 08 4 1 0 3 8 - 10 3
17. BSV Rehden 4 0 1 3 3 - 9 1
18. VfV Hildesheim 4 0 0 4 0 - 13 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
35 5,33 110 3,14 13 (37,1 %) 9 (25,7 %) 13 (37,1 %)
Opdateret:
20/8-2017 16:47
Tyskland
Regionalliga Nord (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Hamburger SV II 2 2 0 0 3 - 1 6
2. Lübeck 2 2 0 0 4 - 0 6
3. Eintracht Norderstedt 2 1 1 0 4 - 3 4
4. SC Weiche Flensburg 2 1 1 0 3 - 2 4
5. SV Drochtersen/Assel 2 1 1 0 4 - 3 4
6. Wolfsburg II 2 1 0 1 4 - 4 3
7. FC Hansa Lüneburg 2 0 0 2 2 - 5 0
8. TSV Havelse 2 1 0 1 5 - 4 3
9. Altonaer FC 93 2 0 0 2 2 - 4 0
10. St. Pauli II 2 1 1 0 6 - 1 4
11. SSV Jeddeloh 2 1 1 0 6 - 3 4
12. FC Germania Egestorf-Langreder 1 1 0 0 3 - 1 3
13. Oldenburg 2 0 1 1 1 - 2 1
14. Eintracht Braunschweig II 2 0 1 1 1 - 4 1
15. Hannover 96 II 2 0 2 0 1 - 1 2
16. Eutin 08 2 1 0 1 6 - 3 3
17. BSV Rehden 2 0 0 2 3 - 7 0
18. VfV Hildesheim 2 0 0 2 0 - 4 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
35 5,33 110 3,14 13 (37,1 %) 9 (25,7 %) 13 (37,1 %)
Opdateret:
20/8-2017 16:47
Tyskland
Regionalliga Nord (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Hamburger SV II 2 1 1 0 4 - 2 4
2. Lübeck 2 1 0 1 3 - 3 3
3. Eintracht Norderstedt 2 1 1 0 4 - 2 4
4. SC Weiche Flensburg 2 1 1 0 3 - 1 4
5. SV Drochtersen/Assel 2 1 1 0 5 - 4 4
6. Wolfsburg II 2 1 1 0 3 - 1 4
7. FC Hansa Lüneburg 2 2 0 0 7 - 1 6
8. TSV Havelse 2 1 0 1 3 - 3 3
9. Altonaer FC 93 2 2 0 0 5 - 3 6
10. St. Pauli II 1 0 1 0 1 - 1 1
11. SSV Jeddeloh 2 0 0 2 4 - 6 0
12. FC Germania Egestorf-Langreder 2 0 1 1 1 - 2 1
13. Oldenburg 2 1 0 1 2 - 3 3
14. Eintracht Braunschweig II 2 1 0 1 3 - 5 3
15. Hannover 96 II 2 0 1 1 2 - 3 1
16. Eutin 08 2 0 0 2 2 - 7 0
17. BSV Rehden 2 0 1 1 0 - 2 1
18. VfV Hildesheim 2 0 0 2 0 - 9 0
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
35 5,33 110 3,14 13 (37,1 %) 9 (25,7 %) 13 (37,1 %)
Opdateret:
20/8-2017 16:47
Tyskland
Regionalliga Nord (34 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Hamburger SV II 2 0 1,75 0,75
2. Lübeck 3 0 1,75 0,75
3. Eintracht Norderstedt 0 0 2,00 1,25
4. SC Weiche Flensburg 1 1 1,50 0,75
5. SV Drochtersen/Assel 0 0 2,25 1,75
6. Wolfsburg II 1 1 1,75 1,25
7. FC Hansa Lüneburg 1 0 2,25 1,50
8. TSV Havelse 0 0 2,00 1,75
9. Altonaer FC 93 0 0 1,75 1,75
10. St. Pauli II 1 0 2,33 0,67
11. SSV Jeddeloh 0 0 2,50 2,25
12. FC Germania Egestorf-Langreder 0 1 1,33 1,00
13. Oldenburg 1 2 0,75 1,25
14. Eintracht Braunschweig II 0 1 1,00 2,25
15. Hannover 96 II 1 1 0,75 1,00
16. Eutin 08 1 0 2,00 2,50
17. BSV Rehden 1 2 0,75 2,25
18. VfV Hildesheim 0 4 0,00 3,25
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
35 5,33 110 3,14 13 (37,1 %) 9 (25,7 %) 13 (37,1 %)
Vis hele listen
Opdateret:
20/8-2017 16:47
Tyskland
Regionalliga Nord (34 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
20/8-2017 16:47
Tyskland
Regionalliga Nord (34 runder)
Opdateret:
20/8-2017 16:47
Tyskland
Regionalliga Nord (34 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning playoff
Nedrykning
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.07.2017 18:00 Lübeck – Oldenburg 2 – 0
29.07.2017 13:30 SC Weiche Flensburg – St. Pauli II 1 – 1
29.07.2017 16:00 SSV Jeddeloh – SV Drochtersen/Assel 2 – 2
29.07.2017 16:00 BSV Rehden – FC Hansa Lüneburg 1 – 4
30.07.2017 14:00 Altonaer FC 93 – TSV Havelse 1 – 2
30.07.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – Hamburger SV II 2 – 2
30.07.2017 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Eutin 08 3 – 1
02.08.2017 18:30 VfV Hildesheim – Wolfsburg II 0 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.08.2017 19:00 Eintracht Braunschweig II – FC Hansa Lüneburg 0 – 3
02.08.2017 19:30 Eintracht Norderstedt – Hannover 96 II 2 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.08.2017 19:30 SV Drochtersen/Assel – Lübeck 3 – 2
05.08.2017 13:00 Wolfsburg II – SSV Jeddeloh 4 – 3
05.08.2017 13:00 Hannover 96 II – SC Weiche Flensburg 0 – 0
05.08.2017 13:00 Hamburger SV II – FC Germania Egestorf-Langreder 1 – 0
05.08.2017 15:00 Eutin 08 – VfV Hildesheim 4 – 0
05.08.2017 15:30 TSV Havelse – Eintracht Braunschweig II 4 – 1
06.08.2017 14:00 St. Pauli II – Eintracht Norderstedt 1 – 1
06.08.2017 15:00 Oldenburg – BSV Rehden 0 – 0
06.08.2017 15:05 FC Hansa Lüneburg – Altonaer FC 93 1 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.08.2017 19:30 SV Drochtersen/Assel – Wolfsburg II 1 – 1
12.08.2017 13:30 SC Weiche Flensburg – TSV Havelse 2 – 1
12.08.2017 16:00 SSV Jeddeloh – Eutin 08 4 – 1
13.08.2017 14:00 Altonaer FC 93 – Oldenburg 1 – 2
13.08.2017 15:05 VfV Hildesheim – Hamburger SV II 0 – 2

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2017 15:30 Eintracht Braunschweig II – Hannover 96 II 1 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2017 17:00 Lübeck – BSV Rehden 2 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 18:30 Oldenburg – Eintracht Braunschweig II 1 – 2
19.08.2017 12:00 Wolfsburg II – Lübeck 0 – 1
19.08.2017 15:10 Eutin 08 – SV Drochtersen/Assel 2 – 3
19.08.2017 16:00 BSV Rehden – Altonaer FC 93 2 – 3
20.08.2017 13:00 Hannover 96 II – FC Germania Egestorf-Langreder 1 – 1
20.08.2017 13:05 Hamburger SV II – SSV Jeddeloh 2 – 1
20.08.2017 14:00 TSV Havelse – Eintracht Norderstedt 1 – 3
20.08.2017 14:00 St. Pauli II – VfV Hildesheim 5 – 0
20.08.2017 15:00 FC Hansa Lüneburg – SC Weiche Flensburg 1 – 3

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2017 19:30 SV Drochtersen/Assel – Hamburger SV II
26.08.2017 13:30 SC Weiche Flensburg – Oldenburg
26.08.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – BSV Rehden
26.08.2017 15:00 Eutin 08 – Wolfsburg II
26.08.2017 16:00 SSV Jeddeloh – St. Pauli II
26.08.2017 17:00 FC Germania Egestorf-Langreder – TSV Havelse
27.08.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – FC Hansa Lüneburg
28.08.2017 18:00 VfV Hildesheim – Hannover 96 II
28.08.2017 20:15 Lübeck – Altonaer FC 93

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 13:00 Hannover 96 II – SSV Jeddeloh
02.09.2017 15:00 Eutin 08 – Lübeck
02.09.2017 16:00 BSV Rehden – SC Weiche Flensburg
03.09.2017 14:00 St. Pauli II – SV Drochtersen/Assel
03.09.2017 14:00 TSV Havelse – VfV Hildesheim
03.09.2017 15:00 Oldenburg – Eintracht Norderstedt
03.09.2017 15:00 FC Hansa Lüneburg – FC Germania Egestorf-Langreder

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 19:30 SV Drochtersen/Assel – Hannover 96 II
09.09.2017 12:00 Wolfsburg II – St. Pauli II
09.09.2017 13:00 Hamburger SV II – Eutin 08
09.09.2017 13:30 SC Weiche Flensburg – Altonaer FC 93
09.09.2017 16:00 SSV Jeddeloh – TSV Havelse
10.09.2017 13:30 Lübeck – Eintracht Braunschweig II
10.09.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – BSV Rehden
10.09.2017 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Oldenburg
10.09.2017 15:00 VfV Hildesheim – FC Hansa Lüneburg

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 13:00 Hannover 96 II – Wolfsburg II
16.09.2017 13:00 Hamburger SV II – Lübeck
16.09.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – SC Weiche Flensburg
16.09.2017 16:00 BSV Rehden – FC Germania Egestorf-Langreder
17.09.2017 14:00 St. Pauli II – Eutin 08
17.09.2017 14:00 Altonaer FC 93 – Eintracht Norderstedt
17.09.2017 14:00 TSV Havelse – SV Drochtersen/Assel
17.09.2017 15:00 FC Hansa Lüneburg – SSV Jeddeloh
17.09.2017 15:00 Oldenburg – VfV Hildesheim

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.09.2017 18:00 Hamburger SV II – Wolfsburg II
20.09.2017 19:00 Altonaer FC 93 – Eintracht Braunschweig II

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2017 19:30 St. Pauli II – Hannover 96 II

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 19:30 Lübeck – SC Weiche Flensburg
22.09.2017 20:00 SV Drochtersen/Assel – FC Hansa Lüneburg
23.09.2017 13:00 Wolfsburg II – TSV Havelse
23.09.2017 13:00 Hamburger SV II – St. Pauli II
23.09.2017 15:00 VfV Hildesheim – BSV Rehden
23.09.2017 15:00 Eutin 08 – Hannover 96 II
24.09.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – Eintracht Braunschweig II
24.09.2017 15:00 SSV Jeddeloh – Oldenburg
24.09.2017 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Altonaer FC 93

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.09.2017 19:30 Hannover 96 II – Hamburger SV II
29.09.2017 19:30 BSV Rehden – SSV Jeddeloh
30.09.2017 13:30 SC Weiche Flensburg – Eintracht Norderstedt
30.09.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – FC Germania Egestorf-Langreder
01.10.2017 14:00 Altonaer FC 93 – VfV Hildesheim
01.10.2017 14:00 TSV Havelse – Eutin 08
01.10.2017 14:00 St. Pauli II – Lübeck
01.10.2017 15:00 Oldenburg – SV Drochtersen/Assel
01.10.2017 15:00 FC Hansa Lüneburg – Wolfsburg II

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2017 13:00 Hamburger SV II – TSV Havelse
07.10.2017 13:00 Wolfsburg II – Oldenburg
07.10.2017 14:00 Lübeck – Eintracht Norderstedt
07.10.2017 16:00 SSV Jeddeloh – Altonaer FC 93
08.10.2017 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – SC Weiche Flensburg
08.10.2017 15:00 SV Drochtersen/Assel – BSV Rehden
08.10.2017 15:00 VfV Hildesheim – Eintracht Braunschweig II
08.10.2017 15:00 Eutin 08 – FC Hansa Lüneburg

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.10.2017 18:00 FC Germania Egestorf-Langreder – St. Pauli II

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 13:00 Hannover 96 II – Lübeck
14.10.2017 13:30 SC Weiche Flensburg – VfV Hildesheim
14.10.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – SSV Jeddeloh
14.10.2017 16:00 BSV Rehden – Wolfsburg II
15.10.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – FC Germania Egestorf-Langreder
15.10.2017 14:00 Altonaer FC 93 – SV Drochtersen/Assel
15.10.2017 14:00 TSV Havelse – St. Pauli II
15.10.2017 15:00 Oldenburg – Eutin 08
15.10.2017 15:00 FC Hansa Lüneburg – Hamburger SV II

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.10.2017 19:30 Hannover 96 II – TSV Havelse
20.10.2017 19:30 SV Drochtersen/Assel – Eintracht Braunschweig II
21.10.2017 13:00 Hamburger SV II – Oldenburg
21.10.2017 13:00 Wolfsburg II – Altonaer FC 93
21.10.2017 14:00 Lübeck – FC Germania Egestorf-Langreder
21.10.2017 15:00 Eutin 08 – BSV Rehden
21.10.2017 16:00 SSV Jeddeloh – SC Weiche Flensburg
22.10.2017 14:00 St. Pauli II – FC Hansa Lüneburg
22.10.2017 15:00 VfV Hildesheim – Eintracht Norderstedt

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.10.2017 19:00 BSV Rehden – Hamburger SV II
28.10.2017 13:30 SC Weiche Flensburg – SV Drochtersen/Assel
28.10.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – Wolfsburg II
28.10.2017 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – VfV Hildesheim
29.10.2017 14:00 TSV Havelse – Lübeck
29.10.2017 14:00 FC Hansa Lüneburg – Hannover 96 II
29.10.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – SSV Jeddeloh
29.10.2017 14:00 Altonaer FC 93 – Eutin 08
29.10.2017 14:00 Oldenburg – St. Pauli II

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 13:00 Wolfsburg II – SC Weiche Flensburg
04.11.2017 13:00 Hamburger SV II – Altonaer FC 93
04.11.2017 13:00 Hannover 96 II – Oldenburg
04.11.2017 14:00 Lübeck – VfV Hildesheim
04.11.2017 15:00 Eutin 08 – Eintracht Braunschweig II
04.11.2017 16:00 SSV Jeddeloh – FC Germania Egestorf-Langreder
04.11.2017 17:00 SV Drochtersen/Assel – Eintracht Norderstedt
05.11.2017 14:00 St. Pauli II – BSV Rehden
05.11.2017 14:00 TSV Havelse – FC Hansa Lüneburg

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.11.2017 20:00 Lübeck – FC Hansa Lüneburg
11.11.2017 13:30 SC Weiche Flensburg – Eutin 08
11.11.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – Hamburger SV II
11.11.2017 16:00 BSV Rehden – Hannover 96 II
12.11.2017 14:00 Altonaer FC 93 – St. Pauli II
12.11.2017 14:00 VfV Hildesheim – SSV Jeddeloh
12.11.2017 14:00 Oldenburg – TSV Havelse
12.11.2017 14:00 FC Germania Egestorf-Langreder – SV Drochtersen/Assel
12.11.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – Wolfsburg II

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2017 13:00 Hannover 96 II – Altonaer FC 93
18.11.2017 13:00 Hamburger SV II – SC Weiche Flensburg
18.11.2017 14:00 FC Hansa Lüneburg – Oldenburg
18.11.2017 14:00 SSV Jeddeloh – Lübeck
18.11.2017 14:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Wolfsburg II
18.11.2017 15:00 Eutin 08 – Eintracht Norderstedt
19.11.2017 14:00 St. Pauli II – Eintracht Braunschweig II
19.11.2017 14:00 TSV Havelse – BSV Rehden
19.11.2017 15:00 SV Drochtersen/Assel – VfV Hildesheim

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.11.2017 19:30 Lübeck – SV Drochtersen/Assel
25.11.2017 13:30 SC Weiche Flensburg – Hannover 96 II
25.11.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – TSV Havelse
25.11.2017 16:00 BSV Rehden – Oldenburg
25.11.2017 16:00 SSV Jeddeloh – Wolfsburg II
26.11.2017 14:00 VfV Hildesheim – Eutin 08
26.11.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – St. Pauli II
26.11.2017 14:00 Altonaer FC 93 – FC Hansa Lüneburg
26.11.2017 14:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Hamburger SV II

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2017 13:00 Hamburger SV II – VfV Hildesheim
02.12.2017 13:00 Wolfsburg II – SV Drochtersen/Assel
02.12.2017 13:00 Hannover 96 II – Eintracht Norderstedt
02.12.2017 15:00 Eutin 08 – SSV Jeddeloh
02.12.2017 16:00 BSV Rehden – Lübeck
03.12.2017 14:00 St. Pauli II – FC Germania Egestorf-Langreder
03.12.2017 14:00 FC Hansa Lüneburg – Eintracht Braunschweig II
03.12.2017 14:00 TSV Havelse – SC Weiche Flensburg
03.12.2017 14:00 Oldenburg – Altonaer FC 93

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2017 13:30 SC Weiche Flensburg – FC Hansa Lüneburg
09.12.2017 14:00 Lübeck – Wolfsburg II
09.12.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – Oldenburg
09.12.2017 16:00 SSV Jeddeloh – Hamburger SV II
10.12.2017 14:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Hannover 96 II
10.12.2017 14:00 VfV Hildesheim – St. Pauli II
10.12.2017 14:00 Altonaer FC 93 – BSV Rehden
10.12.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – TSV Havelse
10.12.2017 15:00 SV Drochtersen/Assel – Eutin 08

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.02.2018 13:00 Hamburger SV II – Eintracht Norderstedt
03.02.2018 13:00 Hannover 96 II – Eintracht Braunschweig II
03.02.2018 13:00 Wolfsburg II – VfV Hildesheim
03.02.2018 15:00 Eutin 08 – FC Germania Egestorf-Langreder
04.02.2018 14:00 St. Pauli II – SC Weiche Flensburg
04.02.2018 14:00 FC Hansa Lüneburg – BSV Rehden
04.02.2018 14:00 Oldenburg – Lübeck
04.02.2018 14:00 TSV Havelse – Altonaer FC 93
04.02.2018 15:00 SV Drochtersen/Assel – SSV Jeddeloh

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2018 13:30 SC Weiche Flensburg – Hamburger SV II
10.02.2018 14:00 Eintracht Braunschweig II – St. Pauli II
10.02.2018 14:00 Lübeck – SSV Jeddeloh
10.02.2018 16:00 BSV Rehden – TSV Havelse
11.02.2018 14:00 VfV Hildesheim – SV Drochtersen/Assel
11.02.2018 14:00 Oldenburg – FC Hansa Lüneburg
11.02.2018 14:00 Eintracht Norderstedt – Eutin 08
11.02.2018 14:00 Altonaer FC 93 – Hannover 96 II
11.02.2018 14:00 Wolfsburg II – FC Germania Egestorf-Langreder

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2018 13:00 Hannover 96 II – VfV Hildesheim
17.02.2018 13:00 Hamburger SV II – SV Drochtersen/Assel
17.02.2018 13:00 Wolfsburg II – Eutin 08
17.02.2018 16:00 BSV Rehden – Eintracht Braunschweig II
18.02.2018 14:00 TSV Havelse – FC Germania Egestorf-Langreder
18.02.2018 14:00 FC Hansa Lüneburg – Eintracht Norderstedt
18.02.2018 14:00 St. Pauli II – SSV Jeddeloh
18.02.2018 14:00 Altonaer FC 93 – Lübeck
18.02.2018 14:00 Oldenburg – SC Weiche Flensburg

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.02.2018 19:30 SV Drochtersen/Assel – St. Pauli II
24.02.2018 13:00 Wolfsburg II – Hamburger SV II
24.02.2018 13:30 SC Weiche Flensburg – BSV Rehden
24.02.2018 14:00 Lübeck – Eutin 08
24.02.2018 14:00 Eintracht Braunschweig II – Altonaer FC 93
24.02.2018 16:00 SSV Jeddeloh – Hannover 96 II
25.02.2018 14:00 FC Germania Egestorf-Langreder – FC Hansa Lüneburg
25.02.2018 14:00 VfV Hildesheim – TSV Havelse
25.02.2018 14:00 Eintracht Norderstedt – Oldenburg

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2018 13:00 Hannover 96 II – SV Drochtersen/Assel
03.03.2018 14:00 Eintracht Braunschweig II – Lübeck
03.03.2018 15:00 Eutin 08 – Hamburger SV II
03.03.2018 16:00 BSV Rehden – Eintracht Norderstedt
04.03.2018 14:00 Oldenburg – FC Germania Egestorf-Langreder
04.03.2018 14:00 TSV Havelse – SSV Jeddeloh
04.03.2018 14:00 FC Hansa Lüneburg – VfV Hildesheim
04.03.2018 14:00 St. Pauli II – Wolfsburg II
04.03.2018 14:00 Altonaer FC 93 – SC Weiche Flensburg

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2018 13:00 Wolfsburg II – Hannover 96 II
10.03.2018 13:30 SC Weiche Flensburg – Eintracht Braunschweig II
10.03.2018 14:00 Lübeck – Hamburger SV II
10.03.2018 15:00 Eutin 08 – St. Pauli II
10.03.2018 16:00 SSV Jeddeloh – FC Hansa Lüneburg
11.03.2018 14:00 SV Drochtersen/Assel – TSV Havelse
11.03.2018 14:00 VfV Hildesheim – Oldenburg
11.03.2018 14:00 FC Germania Egestorf-Langreder – BSV Rehden
11.03.2018 14:00 Eintracht Norderstedt – Altonaer FC 93

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.03.2018 19:30 SC Weiche Flensburg – Lübeck
17.03.2018 13:00 Hannover 96 II – Eutin 08
17.03.2018 14:00 Eintracht Braunschweig II – Eintracht Norderstedt
17.03.2018 16:00 BSV Rehden – VfV Hildesheim
18.03.2018 14:00 Altonaer FC 93 – FC Germania Egestorf-Langreder
18.03.2018 14:00 St. Pauli II – Hamburger SV II
18.03.2018 14:00 FC Hansa Lüneburg – SV Drochtersen/Assel
18.03.2018 14:00 TSV Havelse – Wolfsburg II
18.03.2018 14:00 Oldenburg – SSV Jeddeloh

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.03.2018 13:00 Hamburger SV II – Hannover 96 II
24.03.2018 13:00 Wolfsburg II – FC Hansa Lüneburg
24.03.2018 14:00 Lübeck – St. Pauli II
24.03.2018 15:00 Eutin 08 – TSV Havelse
24.03.2018 16:00 SSV Jeddeloh – BSV Rehden
25.03.2018 14:00 Eintracht Norderstedt – SC Weiche Flensburg
25.03.2018 14:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Eintracht Braunschweig II
25.03.2018 14:00 VfV Hildesheim – Altonaer FC 93
25.03.2018 15:00 SV Drochtersen/Assel – Oldenburg

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2018 13:00 Hannover 96 II – St. Pauli II
07.04.2018 13:30 SC Weiche Flensburg – FC Germania Egestorf-Langreder
07.04.2018 14:00 Eintracht Braunschweig II – VfV Hildesheim
07.04.2018 16:00 BSV Rehden – SV Drochtersen/Assel
08.04.2018 14:00 Altonaer FC 93 – SSV Jeddeloh
08.04.2018 14:00 Eintracht Norderstedt – Lübeck
08.04.2018 14:00 TSV Havelse – Hamburger SV II
08.04.2018 15:00 Oldenburg – Wolfsburg II
08.04.2018 15:00 FC Hansa Lüneburg – Eutin 08

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2018 13:00 Wolfsburg II – BSV Rehden
14.04.2018 13:00 Hamburger SV II – FC Hansa Lüneburg
14.04.2018 14:00 Lübeck – Hannover 96 II
14.04.2018 15:00 Eutin 08 – Oldenburg
14.04.2018 16:00 SSV Jeddeloh – Eintracht Braunschweig II
15.04.2018 14:00 St. Pauli II – TSV Havelse
15.04.2018 15:00 VfV Hildesheim – SC Weiche Flensburg
15.04.2018 15:00 SV Drochtersen/Assel – Altonaer FC 93
15.04.2018 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Eintracht Norderstedt

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2018 13:30 SC Weiche Flensburg – SSV Jeddeloh
21.04.2018 14:00 Eintracht Braunschweig II – SV Drochtersen/Assel
21.04.2018 16:00 BSV Rehden – Eutin 08
22.04.2018 14:00 Eintracht Norderstedt – VfV Hildesheim
22.04.2018 14:00 Altonaer FC 93 – Wolfsburg II
22.04.2018 14:00 TSV Havelse – Hannover 96 II
22.04.2018 15:00 FC Hansa Lüneburg – St. Pauli II
22.04.2018 15:00 Oldenburg – Hamburger SV II
22.04.2018 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Lübeck

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2018 13:00 Hamburger SV II – BSV Rehden
28.04.2018 13:00 Wolfsburg II – Eintracht Braunschweig II
28.04.2018 13:00 Hannover 96 II – FC Hansa Lüneburg
28.04.2018 14:00 Lübeck – TSV Havelse
28.04.2018 15:00 Eutin 08 – Altonaer FC 93
28.04.2018 16:00 SSV Jeddeloh – Eintracht Norderstedt
29.04.2018 14:00 St. Pauli II – Oldenburg
29.04.2018 15:00 VfV Hildesheim – FC Germania Egestorf-Langreder
29.04.2018 15:00 SV Drochtersen/Assel – SC Weiche Flensburg

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2018 13:30 SC Weiche Flensburg – Wolfsburg II
05.05.2018 14:00 Eintracht Braunschweig II – Eutin 08
05.05.2018 16:00 BSV Rehden – St. Pauli II
06.05.2018 14:00 Eintracht Norderstedt – SV Drochtersen/Assel
06.05.2018 14:00 Altonaer FC 93 – Hamburger SV II
06.05.2018 15:00 Oldenburg – Hannover 96 II
06.05.2018 15:00 FC Hansa Lüneburg – TSV Havelse
06.05.2018 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – SSV Jeddeloh
06.05.2018 15:00 VfV Hildesheim – Lübeck

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2018 13:00 SV Drochtersen/Assel – FC Germania Egestorf-Langreder
12.05.2018 13:00 Wolfsburg II – Eintracht Norderstedt
12.05.2018 13:00 Eutin 08 – SC Weiche Flensburg
12.05.2018 13:00 St. Pauli II – Altonaer FC 93
12.05.2018 13:00 Hamburger SV II – Eintracht Braunschweig II
12.05.2018 13:00 Hannover 96 II – BSV Rehden
12.05.2018 13:00 FC Hansa Lüneburg – Lübeck
12.05.2018 13:00 SSV Jeddeloh – VfV Hildesheim
12.05.2018 13:00 TSV Havelse – Oldenburg
Advertisement

Seneste kampe

FC Hansa Lüneburg
SC Weiche Flensburg
1 – 3
20. august 15:00
Færdig
TSV Havelse
Eintracht Norderstedt
1 – 3
20. august 14:00
Færdig
St. Pauli II
VfV Hildesheim
5 – 0
20. august 14:00
Færdig
Hamburger SV II
SSV Jeddeloh
2 – 1
20. august 13:05
Færdig
Hannover 96 II
FC Germania Egestorf-Langreder
1 – 1
20. august 13:00
Færdig
BSV Rehden
Altonaer FC 93
2 – 3
19. august 16:00
Færdig
Eutin 08
SV Drochtersen/Assel
2 – 3
19. august 15:10
Færdig
Wolfsburg II
Lübeck
0 – 1
19. august 12:00
Færdig
Oldenburg
Eintracht Braunschweig II
1 – 2
18. august 18:30
Færdig

Kommende kampe

SV Drochtersen/Assel
Hamburger SV II
vs
25. august 19:30
Ikke startet
SC Weiche Flensburg
Oldenburg
vs
26. august 13:30
Ikke startet
Eintracht Braunschweig II
BSV Rehden
vs
26. august 14:00
Ikke startet
Eutin 08
Wolfsburg II
vs
26. august 15:00
Ikke startet
SSV Jeddeloh
St. Pauli II
vs
26. august 16:00
Ikke startet
FC Germania Egestorf-Langreder
TSV Havelse
vs
26. august 17:00
Ikke startet
Eintracht Norderstedt
FC Hansa Lüneburg
vs
27. august 14:00
Ikke startet
VfV Hildesheim
Hannover 96 II
vs
28. august 18:00
Ikke startet
Lübeck
Altonaer FC 93
vs
28. august 20:15
Ikke startet

Turneringer i Tyskland