Tipico 888sport.dk Scandic Bookmakers fodboldrejser
Opdateret:
4/12-2016 15:56
Tyskland
Regionalliga Nord (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Meppen 19 14 2 3 47 - 21 44
2. Lübeck 19 10 5 4 31 - 18 35
3. ETSV Weiche Flensburg 19 9 6 4 30 - 18 33
4. TSV Havelse 19 8 8 3 31 - 20 32
5. Oldenburg 19 8 4 7 28 - 21 28
6. Hamburger SV II 19 8 4 7 30 - 27 28
7. FC Hansa Lüneburg 18 8 4 6 18 - 16 28
8. Wolfsburg II 19 7 6 6 27 - 23 27
9. Hannover 96 II 19 7 6 6 31 - 32 27
10. SV Drochtersen/Assel 18 6 7 5 19 - 13 25
11. St. Pauli II 18 6 7 5 24 - 25 25
12. Eintracht Norderstedt 19 6 6 7 25 - 27 24
13. VfV Hildesheim 17 5 7 5 15 - 16 22
14. Lupo-Martini Wolfsburg 19 5 5 9 20 - 25 20
15. BSV Rehden 19 4 7 8 20 - 30 19
16. Eintracht Braunschweig II 19 4 5 10 17 - 33 17
17. FC Germania Egestorf-Langreder 19 4 4 11 23 - 34 16
18. SV Eichede 18 1 3 14 10 - 47 6
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
168 25,33 446 2,65 70 (41,7 %) 48 (28,6 %) 50 (29,8 %)
Opdateret:
4/12-2016 15:56
Tyskland
Regionalliga Nord (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Meppen 9 8 0 1 23 - 5 24
2. Lübeck 9 5 3 1 19 - 8 18
3. ETSV Weiche Flensburg 10 5 3 2 17 - 8 18
4. TSV Havelse 10 6 3 1 18 - 8 21
5. Oldenburg 9 5 2 2 15 - 6 17
6. Hamburger SV II 9 3 3 3 13 - 13 12
7. FC Hansa Lüneburg 8 5 1 2 10 - 8 16
8. Wolfsburg II 8 6 1 1 19 - 9 19
9. Hannover 96 II 10 1 5 4 13 - 19 8
10. SV Drochtersen/Assel 9 5 3 1 15 - 4 18
11. St. Pauli II 9 3 3 3 8 - 10 12
12. Eintracht Norderstedt 9 3 4 2 17 - 11 13
13. VfV Hildesheim 9 4 4 1 12 - 6 16
14. Lupo-Martini Wolfsburg 10 4 2 4 12 - 11 14
15. BSV Rehden 10 3 3 4 10 - 13 12
16. Eintracht Braunschweig II 10 1 4 5 7 - 18 7
17. FC Germania Egestorf-Langreder 11 3 3 5 17 - 19 12
18. SV Eichede 9 0 1 8 5 - 20 1
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
168 25,33 446 2,65 70 (41,7 %) 48 (28,6 %) 50 (29,8 %)
Opdateret:
4/12-2016 15:56
Tyskland
Regionalliga Nord (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Meppen 10 6 2 2 24 - 16 20
2. Lübeck 10 5 2 3 12 - 10 17
3. ETSV Weiche Flensburg 9 4 3 2 13 - 10 15
4. TSV Havelse 9 2 5 2 13 - 12 11
5. Oldenburg 10 3 2 5 13 - 15 11
6. Hamburger SV II 10 5 1 4 17 - 14 16
7. FC Hansa Lüneburg 10 3 3 4 8 - 8 12
8. Wolfsburg II 11 1 5 5 8 - 14 8
9. Hannover 96 II 9 6 1 2 18 - 13 19
10. SV Drochtersen/Assel 9 1 4 4 4 - 9 7
11. St. Pauli II 9 3 4 2 16 - 15 13
12. Eintracht Norderstedt 10 3 2 5 8 - 16 11
13. VfV Hildesheim 8 1 3 4 3 - 10 6
14. Lupo-Martini Wolfsburg 9 1 3 5 8 - 14 6
15. BSV Rehden 9 1 4 4 10 - 17 7
16. Eintracht Braunschweig II 9 3 1 5 10 - 15 10
17. FC Germania Egestorf-Langreder 8 1 1 6 6 - 15 4
18. SV Eichede 9 1 2 6 5 - 27 5
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
168 25,33 446 2,65 70 (41,7 %) 48 (28,6 %) 50 (29,8 %)
Opdateret:
4/12-2016 15:56
Tyskland
Regionalliga Nord (34 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Meppen 5 1 2,47 1,11
2. Lübeck 8 2 1,63 0,95
3. ETSV Weiche Flensburg 6 5 1,58 0,95
4. TSV Havelse 6 2 1,63 1,05
5. Oldenburg 8 2 1,47 1,11
6. Hamburger SV II 4 2 1,58 1,42
7. FC Hansa Lüneburg 7 7 1,00 0,89
8. Wolfsburg II 5 5 1,42 1,21
9. Hannover 96 II 5 1 1,63 1,68
10. SV Drochtersen/Assel 7 8 1,06 0,72
11. St. Pauli II 4 5 1,33 1,39
12. Eintracht Norderstedt 6 8 1,32 1,42
13. VfV Hildesheim 7 7 0,88 0,94
14. Lupo-Martini Wolfsburg 4 9 1,05 1,32
15. BSV Rehden 4 5 1,05 1,58
16. Eintracht Braunschweig II 5 7 0,89 1,74
17. FC Germania Egestorf-Langreder 3 8 1,21 1,79
18. SV Eichede 2 12 0,56 2,61
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
168 25,33 446 2,65 70 (41,7 %) 48 (28,6 %) 50 (29,8 %)
Vis hele listen
Opdateret:
4/12-2016 15:56
Tyskland
Regionalliga Nord (34 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
4/12-2016 15:56
Tyskland
Regionalliga Nord (34 runder)
Opdateret:
4/12-2016 15:56
Tyskland
Regionalliga Nord (34 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning playoff
Nedrykning
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2016 19:35 SV Drochtersen/Assel – BSV Rehden 1 – 1
29.07.2016 19:35 Meppen – Eintracht Braunschweig II 3 – 1
30.07.2016 12:00 Wolfsburg II – ETSV Weiche Flensburg 2 – 2
30.07.2016 16:00 FC Hansa Lüneburg – Lupo-Martini Wolfsburg 1 – 0
31.07.2016 14:00 TSV Havelse – Hamburger SV II 3 – 0
31.07.2016 14:00 Eintracht Norderstedt – Hannover 96 II 0 – 2
31.07.2016 14:00 Lübeck – VfV Hildesheim 0 – 0
31.07.2016 14:00 St. Pauli II – FC Germania Egestorf-Langreder 3 – 1
31.07.2016 15:00 Oldenburg – SV Eichede 0 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 18:30 Oldenburg – Hannover 96 II 0 – 2
06.08.2016 13:00 Wolfsburg II – BSV Rehden 4 – 1
06.08.2016 14:00 Lübeck – FC Germania Egestorf-Langreder 4 – 0
06.08.2016 16:00 Meppen – ETSV Weiche Flensburg 3 – 0
07.08.2016 13:05 Hamburger SV II – SV Eichede 2 – 3
07.08.2016 14:00 Eintracht Norderstedt – Lupo-Martini Wolfsburg 2 – 1
07.08.2016 15:00 FC Hansa Lüneburg – Eintracht Braunschweig II 3 – 2
07.08.2016 15:00 SV Drochtersen/Assel – VfV Hildesheim 0 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.08.2016 19:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Wolfsburg II 2 – 1
10.08.2016 19:30 SV Drochtersen/Assel – St. Pauli II 0 – 1
10.08.2016 19:30 Eintracht Norderstedt – ETSV Weiche Flensburg 1 – 2
10.08.2016 19:30 TSV Havelse – Lübeck 0 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 13:00 Hannover 96 II – Hamburger SV II 1 – 1
13.08.2016 14:00 VfV Hildesheim – Wolfsburg II 3 – 0
13.08.2016 14:05 Eintracht Braunschweig II – Eintracht Norderstedt 1 – 2
13.08.2016 15:00 BSV Rehden – Meppen 1 – 5
13.08.2016 15:00 Lupo-Martini Wolfsburg – Oldenburg 0 – 1
14.08.2016 14:00 ETSV Weiche Flensburg – FC Hansa Lüneburg 0 – 1
14.08.2016 14:00 St. Pauli II – Lübeck 0 – 1
14.08.2016 14:00 SV Eichede – TSV Havelse 0 – 4
14.08.2016 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – SV Drochtersen/Assel 0 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 13:00 Hamburger SV II – Lupo-Martini Wolfsburg 1 – 0
20.08.2016 15:00 Oldenburg – Eintracht Braunschweig II 4 – 0
20.08.2016 17:00 FC Hansa Lüneburg – BSV Rehden 3 – 1
20.08.2016 18:00 Meppen – VfV Hildesheim 2 – 0
21.08.2016 14:00 SV Eichede – Hannover 96 II 2 – 3

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.08.2016 14:00 TSV Havelse – St. Pauli II 2 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 13:00 Hannover 96 II – TSV Havelse 2 – 2
27.08.2016 14:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Meppen 2 – 3
27.08.2016 14:00 Lübeck – SV Drochtersen/Assel 1 – 1
27.08.2016 14:00 St. Pauli II – Wolfsburg II 2 – 2
27.08.2016 14:00 Eintracht Braunschweig II – Hamburger SV II 1 – 5
27.08.2016 15:05 BSV Rehden – Eintracht Norderstedt 2 – 0
28.08.2016 14:00 ETSV Weiche Flensburg – Oldenburg 3 – 1
28.08.2016 15:00 VfV Hildesheim – FC Hansa Lüneburg 1 – 1
28.08.2016 15:00 Lupo-Martini Wolfsburg – SV Eichede 5 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2016 13:00 Wolfsburg II – Lübeck 2 – 1
03.09.2016 13:00 Hannover 96 II – Lupo-Martini Wolfsburg 1 – 4
04.09.2016 13:05 Hamburger SV II – ETSV Weiche Flensburg 1 – 2
04.09.2016 14:00 Eintracht Norderstedt – VfV Hildesheim 3 – 0
04.09.2016 14:00 SV Eichede – Eintracht Braunschweig II 0 – 1
04.09.2016 14:15 TSV Havelse – SV Drochtersen/Assel 1 – 0
04.09.2016 15:00 Meppen – St. Pauli II 3 – 1
04.09.2016 15:00 Oldenburg – BSV Rehden 2 – 2

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.09.2016 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – FC Hansa Lüneburg 0 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 19:00 SV Drochtersen/Assel – Wolfsburg II 0 – 0
09.09.2016 19:30 BSV Rehden – Hamburger SV II 0 – 2
10.09.2016 15:15 VfV Hildesheim – Oldenburg 2 – 1
11.09.2016 13:00 Lübeck – Meppen 1 – 2
11.09.2016 14:00 ETSV Weiche Flensburg – SV Eichede 5 – 0
11.09.2016 14:00 Eintracht Braunschweig II – Hannover 96 II 0 – 3
11.09.2016 14:00 St. Pauli II – FC Hansa Lüneburg 0 – 3
11.09.2016 15:00 Lupo-Martini Wolfsburg – TSV Havelse 3 – 1
11.09.2016 15:05 FC Germania Egestorf-Langreder – Eintracht Norderstedt 0 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 17:30 Hannover 96 II – ETSV Weiche Flensburg 1 – 1
16.09.2016 19:00 TSV Havelse – Wolfsburg II 1 – 1
16.09.2016 19:30 Meppen – SV Drochtersen/Assel 2 – 0
17.09.2016 13:30 FC Hansa Lüneburg – Lübeck 0 – 1
17.09.2016 15:15 Lupo-Martini Wolfsburg – Eintracht Braunschweig II 0 – 2
18.09.2016 13:00 Hamburger SV II – VfV Hildesheim 3 – 1
18.09.2016 14:00 Eintracht Norderstedt – St. Pauli II 1 – 1
18.09.2016 14:00 SV Eichede – BSV Rehden 1 – 2
18.09.2016 15:00 Oldenburg – FC Germania Egestorf-Langreder 3 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.09.2016 19:30 Meppen – FC Hansa Lüneburg 2 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2016 19:30 Lübeck – Eintracht Norderstedt 3 – 1
24.09.2016 12:00 Eintracht Braunschweig II – TSV Havelse 1 – 1
24.09.2016 13:00 Wolfsburg II – Meppen 2 – 1
24.09.2016 15:00 BSV Rehden – Hannover 96 II 1 – 1
25.09.2016 14:00 ETSV Weiche Flensburg – Lupo-Martini Wolfsburg 1 – 1
25.09.2016 14:00 St. Pauli II – Oldenburg 2 – 1
25.09.2016 15:00 SV Drochtersen/Assel – FC Hansa Lüneburg 2 – 0
25.09.2016 15:05 VfV Hildesheim – SV Eichede 0 – 0
25.09.2016 15:05 FC Germania Egestorf-Langreder – Hamburger SV II 3 – 2

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 13:00 Hannover 96 II – VfV Hildesheim 1 – 0
01.10.2016 13:00 Hamburger SV II – St. Pauli II 2 – 2
01.10.2016 13:30 FC Hansa Lüneburg – Wolfsburg II 2 – 1
01.10.2016 14:10 Eintracht Braunschweig II – ETSV Weiche Flensburg 0 – 3
01.10.2016 15:00 Lupo-Martini Wolfsburg – BSV Rehden 1 – 0
02.10.2016 14:00 SV Eichede – FC Germania Egestorf-Langreder 0 – 4
02.10.2016 14:00 Eintracht Norderstedt – SV Drochtersen/Assel 0 – 0
02.10.2016 14:00 TSV Havelse – Meppen 2 – 2
02.10.2016 15:00 Oldenburg – Lübeck 3 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 13:05 Wolfsburg II – Eintracht Norderstedt 2 – 0
08.10.2016 14:00 St. Pauli II – SV Eichede 1 – 0
08.10.2016 14:00 Lübeck – Hamburger SV II 3 – 1
08.10.2016 15:00 BSV Rehden – Eintracht Braunschweig II 0 – 0
09.10.2016 14:00 ETSV Weiche Flensburg – TSV Havelse 1 – 1
09.10.2016 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Hannover 96 II 2 – 3
09.10.2016 15:00 VfV Hildesheim – Lupo-Martini Wolfsburg 1 – 1
09.10.2016 15:00 SV Drochtersen/Assel – Oldenburg 2 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 16:00 Hannover 96 II – St. Pauli II 1 – 2
14.10.2016 18:30 Eintracht Braunschweig II – VfV Hildesheim 1 – 1
15.10.2016 15:00 Lupo-Martini Wolfsburg – FC Germania Egestorf-Langreder 0 – 0
16.10.2016 13:00 Hamburger SV II – SV Drochtersen/Assel 1 – 1
16.10.2016 14:00 TSV Havelse – FC Hansa Lüneburg 1 – 1
16.10.2016 14:00 Eintracht Norderstedt – Meppen 3 – 3
16.10.2016 14:05 SV Eichede – Lübeck 0 – 1
16.10.2016 14:05 ETSV Weiche Flensburg – BSV Rehden 2 – 0
16.10.2016 15:00 Oldenburg – Wolfsburg II 1 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 13:00 Wolfsburg II – Hamburger SV II 1 – 3
22.10.2016 15:00 BSV Rehden – TSV Havelse 1 – 1
23.10.2016 14:00 St. Pauli II – Lupo-Martini Wolfsburg 0 – 0
23.10.2016 14:00 Meppen – Oldenburg 0 – 1
23.10.2016 14:00 Lübeck – Hannover 96 II 4 – 1
23.10.2016 15:00 SV Drochtersen/Assel – SV Eichede 4 – 0
23.10.2016 15:00 FC Hansa Lüneburg – Eintracht Norderstedt 0 – 0
23.10.2016 15:00 VfV Hildesheim – ETSV Weiche Flensburg 0 – 2
23.10.2016 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Eintracht Braunschweig II 2 – 3

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 13:00 Hannover 96 II – SV Drochtersen/Assel 1 – 1
29.10.2016 13:00 TSV Havelse – Eintracht Norderstedt 4 – 0
29.10.2016 13:00 Lupo-Martini Wolfsburg – Lübeck 2 – 2
29.10.2016 15:00 BSV Rehden – VfV Hildesheim 0 – 1
30.10.2016 13:00 Hamburger SV II – Meppen 1 – 3
30.10.2016 14:00 Oldenburg – FC Hansa Lüneburg 1 – 0
30.10.2016 14:10 SV Eichede – Wolfsburg II 1 – 1
30.10.2016 14:10 ETSV Weiche Flensburg – FC Germania Egestorf-Langreder 2 – 1
31.10.2016 16:00 Eintracht Braunschweig II – St. Pauli II 2 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 14:00 St. Pauli II – ETSV Weiche Flensburg 0 – 0
05.11.2016 14:30 VfV Hildesheim – TSV Havelse 3 – 0
05.11.2016 16:05 Meppen – SV Eichede 5 – 0
06.11.2016 13:00 Lübeck – Eintracht Braunschweig II 1 – 0
06.11.2016 14:00 SV Drochtersen/Assel – Lupo-Martini Wolfsburg 4 – 0
06.11.2016 14:00 FC Hansa Lüneburg – Hamburger SV II 1 – 0
06.11.2016 14:00 Eintracht Norderstedt – Oldenburg 2 – 2
06.11.2016 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – BSV Rehden 1 – 1
07.11.2016 13:00 Wolfsburg II – Hannover 96 II 4 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.11.2016 19:30 Eintracht Braunschweig II – SV Drochtersen/Assel 1 – 0
12.11.2016 14:00 Hamburger SV II – Eintracht Norderstedt 1 – 0
12.11.2016 14:00 VfV Hildesheim – FC Germania Egestorf-Langreder 1 – 0
12.11.2016 15:00 BSV Rehden – St. Pauli II 1 – 3
12.11.2016 16:00 Hannover 96 II – Meppen 1 – 3
13.11.2016 14:00 Lupo-Martini Wolfsburg – Wolfsburg II 0 – 2
13.11.2016 14:00 ETSV Weiche Flensburg – Lübeck 0 – 2
13.11.2016 14:00 TSV Havelse – Oldenburg 2 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 17:00 Wolfsburg II – Eintracht Braunschweig II 2 – 1
18.11.2016 19:30 TSV Havelse – FC Germania Egestorf-Langreder 2 – 0
19.11.2016 14:05 Lübeck – BSV Rehden 2 – 2
19.11.2016 16:00 Meppen – Lupo-Martini Wolfsburg 3 – 1
20.11.2016 14:00 SV Drochtersen/Assel – ETSV Weiche Flensburg 2 – 1
20.11.2016 14:00 Oldenburg – Hamburger SV II 1 – 2
20.11.2016 14:00 Eintracht Norderstedt – SV Eichede 5 – 0
20.11.2016 14:00 FC Hansa Lüneburg – Hannover 96 II 0 – 3

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 19:00 Eintracht Braunschweig II – Meppen 0 – 1
26.11.2016 13:00 FC Germania Egestorf-Langreder – St. Pauli II 3 – 3
26.11.2016 13:00 Hannover 96 II – Eintracht Norderstedt 3 – 4
26.11.2016 15:05 BSV Rehden – SV Drochtersen/Assel 2 – 0
27.11.2016 13:00 Hamburger SV II – TSV Havelse 1 – 1
27.11.2016 14:00 Lupo-Martini Wolfsburg – FC Hansa Lüneburg 1 – 0
27.11.2016 14:00 ETSV Weiche Flensburg – Wolfsburg II 0 – 0
27.11.2016 14:00 VfV Hildesheim – Lübeck 1 – 1
27.11.2016 14:05 SV Eichede – Oldenburg 1 – 3

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2016 18:30 Hannover 96 II – Oldenburg 1 – 1
03.12.2016 14:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Lübeck 2 – 1
03.12.2016 14:00 St. Pauli II – TSV Havelse 0 – 2
03.12.2016 14:15 Eintracht Braunschweig II – FC Hansa Lüneburg 0 – 0
03.12.2016 15:00 BSV Rehden – Wolfsburg II 2 – 0
04.12.2016 14:00 Lupo-Martini Wolfsburg – Eintracht Norderstedt 0 – 1
04.12.2016 14:00 ETSV Weiche Flensburg – Meppen 3 – 1
04.12.2016 14:00 SV Eichede – Hamburger SV II 0 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 14:00 SV Eichede – FC Hansa Lüneburg

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.12.2016 14:00 St. Pauli II – VfV Hildesheim

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2016 13:00 St. Pauli II – Hamburger SV II

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.02.2017 19:30 Meppen – BSV Rehden
04.02.2017 13:00 Wolfsburg II – VfV Hildesheim
04.02.2017 13:00 Hamburger SV II – Hannover 96 II
05.02.2017 14:00 Lübeck – St. Pauli II
05.02.2017 14:00 TSV Havelse – SV Eichede
05.02.2017 14:00 Oldenburg – Lupo-Martini Wolfsburg
05.02.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – Eintracht Braunschweig II
05.02.2017 14:00 FC Hansa Lüneburg – ETSV Weiche Flensburg
05.02.2017 15:00 SV Drochtersen/Assel – FC Germania Egestorf-Langreder

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 12:00 Wolfsburg II – FC Germania Egestorf-Langreder
11.02.2017 13:00 Hannover 96 II – SV Eichede
11.02.2017 14:00 St. Pauli II – SV Drochtersen/Assel
11.02.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – Oldenburg
11.02.2017 15:00 BSV Rehden – FC Hansa Lüneburg
12.02.2017 14:00 Lupo-Martini Wolfsburg – Hamburger SV II
12.02.2017 14:00 VfV Hildesheim – Meppen
12.02.2017 14:00 ETSV Weiche Flensburg – Eintracht Norderstedt
12.02.2017 14:00 Lübeck – TSV Havelse

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 19:30 SV Drochtersen/Assel – Lübeck
18.02.2017 13:00 Hamburger SV II – Eintracht Braunschweig II
18.02.2017 13:00 Wolfsburg II – St. Pauli II
18.02.2017 15:00 Meppen – FC Germania Egestorf-Langreder
19.02.2017 14:00 TSV Havelse – Hannover 96 II
19.02.2017 14:00 SV Eichede – Lupo-Martini Wolfsburg
19.02.2017 14:00 Oldenburg – ETSV Weiche Flensburg
19.02.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – BSV Rehden
19.02.2017 14:00 FC Hansa Lüneburg – VfV Hildesheim

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 14:00 St. Pauli II – Meppen
25.02.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – SV Eichede
25.02.2017 15:00 BSV Rehden – Oldenburg
26.02.2017 14:00 ETSV Weiche Flensburg – Hamburger SV II
26.02.2017 14:00 Lupo-Martini Wolfsburg – Hannover 96 II
26.02.2017 14:00 Lübeck – Wolfsburg II
26.02.2017 14:00 VfV Hildesheim – Eintracht Norderstedt
26.02.2017 15:00 SV Drochtersen/Assel – TSV Havelse
26.02.2017 15:00 FC Hansa Lüneburg – FC Germania Egestorf-Langreder

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 13:00 Wolfsburg II – SV Drochtersen/Assel
04.03.2017 13:00 Hannover 96 II – Eintracht Braunschweig II
04.03.2017 13:00 Hamburger SV II – BSV Rehden
05.03.2017 14:00 FC Hansa Lüneburg – St. Pauli II
05.03.2017 14:00 Meppen – Lübeck
05.03.2017 14:00 TSV Havelse – Lupo-Martini Wolfsburg
05.03.2017 14:00 SV Eichede – ETSV Weiche Flensburg
05.03.2017 14:00 Oldenburg – VfV Hildesheim
05.03.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – FC Germania Egestorf-Langreder

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 19:30 SV Drochtersen/Assel – Meppen
11.03.2017 13:00 Wolfsburg II – TSV Havelse
11.03.2017 14:00 St. Pauli II – Eintracht Norderstedt
11.03.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – Lupo-Martini Wolfsburg
11.03.2017 15:00 BSV Rehden – SV Eichede
12.03.2017 14:00 VfV Hildesheim – Hamburger SV II
12.03.2017 14:00 ETSV Weiche Flensburg – Hannover 96 II
12.03.2017 14:00 Lübeck – FC Hansa Lüneburg
12.03.2017 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Oldenburg

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 13:00 Hamburger SV II – FC Germania Egestorf-Langreder
18.03.2017 13:00 Hannover 96 II – BSV Rehden
18.03.2017 15:00 Meppen – Wolfsburg II
19.03.2017 14:00 Oldenburg – St. Pauli II
19.03.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – Lübeck
19.03.2017 14:00 FC Hansa Lüneburg – SV Drochtersen/Assel
19.03.2017 14:00 TSV Havelse – Eintracht Braunschweig II
19.03.2017 14:00 Lupo-Martini Wolfsburg – ETSV Weiche Flensburg
19.03.2017 14:00 SV Eichede – VfV Hildesheim

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 13:00 Wolfsburg II – FC Hansa Lüneburg
25.03.2017 15:00 BSV Rehden – Lupo-Martini Wolfsburg
25.03.2017 15:00 Meppen – TSV Havelse
26.03.2017 14:00 Lübeck – Oldenburg
26.03.2017 14:00 ETSV Weiche Flensburg – Eintracht Braunschweig II
26.03.2017 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – SV Eichede
26.03.2017 15:00 VfV Hildesheim – Hannover 96 II
26.03.2017 15:00 SV Drochtersen/Assel – Eintracht Norderstedt

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.03.2017 17:45 VfV Hildesheim – SV Drochtersen/Assel

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 13:00 Hannover 96 II – FC Germania Egestorf-Langreder
01.04.2017 13:00 Hamburger SV II – Lübeck
01.04.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – BSV Rehden
02.04.2017 14:00 TSV Havelse – ETSV Weiche Flensburg
02.04.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – Wolfsburg II
02.04.2017 14:00 SV Eichede – St. Pauli II
02.04.2017 15:00 Oldenburg – SV Drochtersen/Assel
02.04.2017 15:00 FC Hansa Lüneburg – Meppen
02.04.2017 15:00 Lupo-Martini Wolfsburg – VfV Hildesheim

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 19:30 SV Drochtersen/Assel – Hamburger SV II
08.04.2017 13:00 Wolfsburg II – Oldenburg
08.04.2017 14:00 St. Pauli II – Hannover 96 II
08.04.2017 15:00 Meppen – Eintracht Norderstedt
08.04.2017 15:00 BSV Rehden – ETSV Weiche Flensburg
09.04.2017 14:00 Lübeck – SV Eichede
09.04.2017 15:00 FC Hansa Lüneburg – TSV Havelse
09.04.2017 15:00 VfV Hildesheim – Eintracht Braunschweig II
09.04.2017 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Lupo-Martini Wolfsburg

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 13:00 Hannover 96 II – Lübeck
22.04.2017 13:00 Hamburger SV II – Wolfsburg II
22.04.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – FC Germania Egestorf-Langreder
23.04.2017 14:00 ETSV Weiche Flensburg – VfV Hildesheim
23.04.2017 14:00 TSV Havelse – BSV Rehden
23.04.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – FC Hansa Lüneburg
23.04.2017 14:00 SV Eichede – SV Drochtersen/Assel
23.04.2017 15:00 Lupo-Martini Wolfsburg – St. Pauli II
23.04.2017 15:00 Oldenburg – Meppen

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 13:00 Wolfsburg II – SV Eichede
29.04.2017 14:00 St. Pauli II – Eintracht Braunschweig II
29.04.2017 15:00 Meppen – Hamburger SV II
30.04.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – TSV Havelse
30.04.2017 14:00 Lübeck – Lupo-Martini Wolfsburg
30.04.2017 15:00 SV Drochtersen/Assel – Hannover 96 II
30.04.2017 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – ETSV Weiche Flensburg
30.04.2017 15:00 VfV Hildesheim – BSV Rehden
30.04.2017 15:00 FC Hansa Lüneburg – Oldenburg

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 13:00 Hamburger SV II – FC Hansa Lüneburg
06.05.2017 13:00 Hannover 96 II – Wolfsburg II
06.05.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – Lübeck
06.05.2017 15:00 BSV Rehden – FC Germania Egestorf-Langreder
07.05.2017 14:00 TSV Havelse – VfV Hildesheim
07.05.2017 14:00 SV Eichede – Meppen
07.05.2017 14:00 ETSV Weiche Flensburg – St. Pauli II
07.05.2017 15:00 Lupo-Martini Wolfsburg – SV Drochtersen/Assel
07.05.2017 15:00 Oldenburg – Eintracht Norderstedt

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2017 19:30 SV Drochtersen/Assel – Eintracht Braunschweig II
13.05.2017 12:00 Wolfsburg II – Lupo-Martini Wolfsburg
13.05.2017 14:00 St. Pauli II – BSV Rehden
14.05.2017 14:00 Lübeck – ETSV Weiche Flensburg
14.05.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – Hamburger SV II
14.05.2017 15:00 FC Hansa Lüneburg – SV Eichede
14.05.2017 15:00 Meppen – Hannover 96 II
14.05.2017 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – VfV Hildesheim
14.05.2017 15:00 Oldenburg – TSV Havelse

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 13:00 BSV Rehden – Lübeck
20.05.2017 13:00 ETSV Weiche Flensburg – SV Drochtersen/Assel
20.05.2017 13:00 Eintracht Braunschweig II – Wolfsburg II
20.05.2017 13:00 Lupo-Martini Wolfsburg – Meppen
20.05.2017 13:00 Hannover 96 II – FC Hansa Lüneburg
20.05.2017 13:00 SV Eichede – Eintracht Norderstedt
20.05.2017 13:00 Hamburger SV II – Oldenburg
20.05.2017 13:00 FC Germania Egestorf-Langreder – TSV Havelse
20.05.2017 13:00 VfV Hildesheim – St. Pauli II
Advertisement

Seneste kampe

SV Eichede
Hamburger SV II
0 – 1
4. december 14:00
Færdig
ETSV Weiche Flensburg
Meppen
3 – 1
4. december 14:00
Færdig
Lupo-Martini Wolfsburg
Eintracht Norderstedt
0 – 1
4. december 14:00
Færdig
BSV Rehden
Wolfsburg II
2 – 0
3. december 15:00
Færdig
Eintracht Braunschweig II
FC Hansa Lüneburg
0 – 0
3. december 14:15
Færdig
FC Germania Egestorf-Langreder
Lübeck
2 – 1
3. december 14:00
Færdig
St. Pauli II
TSV Havelse
0 – 2
3. december 14:00
Færdig
Hannover 96 II
Oldenburg
1 – 1
2. december 18:30
Færdig
SV Eichede
Oldenburg
1 – 3
27. november 14:05
Færdig

Kommende kampe

SV Eichede
FC Hansa Lüneburg
vs
10. december 14:00
Ikke startet
St. Pauli II
VfV Hildesheim
vs
11. december 14:00
Ikke startet
St. Pauli II
Hamburger SV II
vs
17. december 13:00
Ikke startet
Meppen
BSV Rehden
vs
3. februar 19:30
Ikke startet
Wolfsburg II
VfV Hildesheim
vs
4. februar 13:00
Ikke startet
Hamburger SV II
Hannover 96 II
vs
4. februar 13:00
Ikke startet
Eintracht Norderstedt
Eintracht Braunschweig II
vs
5. februar 14:00
Ikke startet
Lübeck
St. Pauli II
vs
5. februar 14:00
Ikke startet
TSV Havelse
SV Eichede
vs
5. februar 14:00
Ikke startet

Turneringer i Tyskland