LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
30/4-2017 15:27
Tyskland
Regionalliga Nordøst (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Carl Zeiss Jena 31 22 6 3 63 - 21 72
2. Cottbus 31 17 9 5 51 - 23 60
3. Berliner AK 07 31 16 7 8 53 - 37 55
4. RasenBallsport Leipzig ll 31 15 9 7 62 - 39 54
5. FC Viktoria 1889 Berlin 31 13 11 7 58 - 43 50
6. Babelsberg 31 13 7 11 45 - 41 46
7. Hertha Berlin II 31 12 10 9 43 - 41 46
8. Wacker Nordhausen 30 13 7 10 41 - 42 46
9. VfB Auerbach 31 11 11 9 46 - 44 44
10. Oberlausitz Neugersdorf 31 11 8 12 35 - 30 41
11. BFC Dynamo 30 11 6 13 46 - 49 39
12. ZFC Meuselwitz 30 9 11 10 31 - 31 38
13. Lokomotive Leipzig 31 10 8 13 45 - 48 38
14. FC Schönberg 95 30 10 8 12 45 - 53 38
15. FSV Union Fuerstenwalde 31 9 9 13 40 - 55 36
16. FSV Luckenwalde 31 5 9 17 34 - 65 24
17. Budissa Bautzen 31 3 9 19 27 - 58 18
18. TSG Neustrelitz 31 2 5 24 27 - 72 11
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
277 42,00 792 2,86 116 (41,9 %) 75 (27,1 %) 86 (31,0 %)
Opdateret:
30/4-2017 15:27
Tyskland
Regionalliga Nordøst (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Carl Zeiss Jena 16 11 4 1 35 - 6 37
2. Cottbus 16 11 3 2 28 - 12 36
3. Berliner AK 07 16 8 5 3 28 - 19 29
4. RasenBallsport Leipzig ll 15 10 2 3 32 - 13 32
5. FC Viktoria 1889 Berlin 15 7 6 2 28 - 18 27
6. Babelsberg 16 8 5 3 26 - 15 29
7. Hertha Berlin II 16 6 5 5 22 - 21 23
8. Wacker Nordhausen 14 7 3 4 24 - 22 24
9. VfB Auerbach 16 6 5 5 23 - 26 23
10. Oberlausitz Neugersdorf 15 6 3 6 19 - 10 21
11. BFC Dynamo 15 8 3 4 30 - 22 27
12. ZFC Meuselwitz 14 5 4 5 16 - 14 19
13. Lokomotive Leipzig 15 5 5 5 23 - 22 20
14. FC Schönberg 95 15 7 4 4 27 - 22 25
15. FSV Union Fuerstenwalde 16 4 7 5 17 - 19 19
16. FSV Luckenwalde 15 4 4 7 20 - 27 16
17. Budissa Bautzen 16 2 4 10 18 - 32 10
18. TSG Neustrelitz 16 1 3 12 16 - 40 6
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
277 42,00 792 2,86 116 (41,9 %) 75 (27,1 %) 86 (31,0 %)
Opdateret:
30/4-2017 15:27
Tyskland
Regionalliga Nordøst (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Carl Zeiss Jena 15 11 2 2 28 - 15 35
2. Cottbus 15 6 6 3 23 - 11 24
3. Berliner AK 07 15 8 2 5 25 - 18 26
4. RasenBallsport Leipzig ll 16 5 7 4 30 - 26 22
5. FC Viktoria 1889 Berlin 16 6 5 5 30 - 25 23
6. Babelsberg 15 5 2 8 19 - 26 17
7. Hertha Berlin II 15 6 5 4 21 - 20 23
8. Wacker Nordhausen 16 6 4 6 17 - 20 22
9. VfB Auerbach 15 5 6 4 23 - 18 21
10. Oberlausitz Neugersdorf 16 5 5 6 16 - 20 20
11. BFC Dynamo 15 3 3 9 16 - 27 12
12. ZFC Meuselwitz 16 4 7 5 15 - 17 19
13. Lokomotive Leipzig 16 5 3 8 22 - 26 18
14. FC Schönberg 95 15 3 4 8 18 - 31 13
15. FSV Union Fuerstenwalde 15 5 2 8 23 - 36 17
16. FSV Luckenwalde 16 1 5 10 14 - 38 8
17. Budissa Bautzen 15 1 5 9 9 - 26 8
18. TSG Neustrelitz 15 1 2 12 11 - 32 5
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
277 42,00 792 2,86 116 (41,9 %) 75 (27,1 %) 86 (31,0 %)
Opdateret:
30/4-2017 15:27
Tyskland
Regionalliga Nordøst (34 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Carl Zeiss Jena 18 3 2,03 0,68
2. Cottbus 14 5 1,65 0,74
3. Berliner AK 07 10 6 1,71 1,19
4. RasenBallsport Leipzig ll 8 6 2,00 1,26
5. FC Viktoria 1889 Berlin 8 6 1,87 1,39
6. Babelsberg 9 8 1,45 1,32
7. Hertha Berlin II 5 7 1,39 1,32
8. Wacker Nordhausen 12 8 1,37 1,40
9. VfB Auerbach 7 9 1,48 1,42
10. Oberlausitz Neugersdorf 14 10 1,13 0,97
11. BFC Dynamo 5 8 1,53 1,63
12. ZFC Meuselwitz 9 11 1,03 1,03
13. Lokomotive Leipzig 6 7 1,45 1,55
14. FC Schönberg 95 7 7 1,50 1,77
15. FSV Union Fuerstenwalde 7 11 1,29 1,77
16. FSV Luckenwalde 4 12 1,10 2,10
17. Budissa Bautzen 4 13 0,87 1,87
18. TSG Neustrelitz 4 14 0,87 2,32
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
277 42,00 792 2,86 116 (41,9 %) 75 (27,1 %) 86 (31,0 %)
Vis hele listen
Opdateret:
30/4-2017 15:27
Tyskland
Regionalliga Nordøst (34 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
30/4-2017 15:27
Tyskland
Regionalliga Nordøst (34 runder)
Opdateret:
30/4-2017 15:27
Tyskland
Regionalliga Nordøst (34 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning playoff
Nedrykning
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2016 18:30 ZFC Meuselwitz – Carl Zeiss Jena 0 – 2
29.07.2016 19:00 Babelsberg – Wacker Nordhausen 0 – 2
31.07.2016 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – FSV Luckenwalde 4 – 0
31.07.2016 13:00 RasenBallsport Leipzig ll – Hertha Berlin II 2 – 0
31.07.2016 13:00 FC Schönberg 95 – Berliner AK 07 3 – 0
31.07.2016 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – TSG Neustrelitz 3 – 0
31.07.2016 13:30 BFC Dynamo – FSV Union Fuerstenwalde 5 – 0
31.07.2016 13:30 VfB Auerbach – Budissa Bautzen 2 – 1
31.07.2016 14:05 Lokomotive Leipzig – Cottbus 1 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 19:00 Wacker Nordhausen – Oberlausitz Neugersdorf 1 – 0
06.08.2016 13:00 Berliner AK 07 – FC Viktoria 1889 Berlin 1 – 1
06.08.2016 13:30 Cottbus – RasenBallsport Leipzig ll 0 – 0
07.08.2016 13:30 Budissa Bautzen – Babelsberg 1 – 2
07.08.2016 13:30 Carl Zeiss Jena – VfB Auerbach 2 – 0
07.08.2016 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – ZFC Meuselwitz 0 – 0
07.08.2016 13:30 TSG Neustrelitz – BFC Dynamo 1 – 4
07.08.2016 13:30 Hertha Berlin II – FC Schönberg 95 3 – 1
07.08.2016 13:30 FSV Luckenwalde – Lokomotive Leipzig 0 – 3

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.08.2016 18:30 RasenBallsport Leipzig ll – FSV Luckenwalde 3 – 0
10.08.2016 18:30 ZFC Meuselwitz – TSG Neustrelitz 0 – 0
10.08.2016 19:00 BFC Dynamo – Berliner AK 07 1 – 1
10.08.2016 19:00 VfB Auerbach – FSV Union Fuerstenwalde 1 – 3
10.08.2016 19:00 Budissa Bautzen – Carl Zeiss Jena 0 – 1
10.08.2016 19:00 Lokomotive Leipzig – Wacker Nordhausen 2 – 1
10.08.2016 19:00 Babelsberg – Oberlausitz Neugersdorf 5 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – Lokomotive Leipzig 1 – 2
13.08.2016 13:00 Berliner AK 07 – ZFC Meuselwitz 1 – 0
13.08.2016 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – Budissa Bautzen 0 – 0
14.08.2016 13:30 Wacker Nordhausen – RasenBallsport Leipzig ll 5 – 0
14.08.2016 13:30 TSG Neustrelitz – VfB Auerbach 0 – 1
14.08.2016 13:30 Hertha Berlin II – BFC Dynamo 1 – 0
14.08.2016 13:30 FSV Luckenwalde – FC Schönberg 95 1 – 1
14.08.2016 14:05 Cottbus – FC Viktoria 1889 Berlin 1 – 1
14.08.2016 14:05 Carl Zeiss Jena – Babelsberg 3 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.08.2016 15:00 FC Viktoria 1889 Berlin – Hertha Berlin II 1 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 18:20 ZFC Meuselwitz – Hertha Berlin II 1 – 3
26.08.2016 19:00 BFC Dynamo – Cottbus 1 – 2
27.08.2016 13:30 Carl Zeiss Jena – FSV Union Fuerstenwalde 4 – 0
27.08.2016 14:05 Babelsberg – Lokomotive Leipzig 2 – 0
28.08.2016 13:00 FC Schönberg 95 – Wacker Nordhausen 3 – 1
28.08.2016 13:30 VfB Auerbach – Berliner AK 07 0 – 0
28.08.2016 13:30 Budissa Bautzen – TSG Neustrelitz 3 – 1
28.08.2016 13:30 RasenBallsport Leipzig ll – Oberlausitz Neugersdorf 1 – 0
28.08.2016 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – FSV Luckenwalde 4 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.09.2016 13:35 FC Schönberg 95 – Cottbus 2 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 18:00 FSV Luckenwalde – BFC Dynamo 1 – 1
09.09.2016 19:00 Wacker Nordhausen – FC Viktoria 1889 Berlin 0 – 5
10.09.2016 13:00 Berliner AK 07 – Budissa Bautzen 4 – 1
10.09.2016 13:30 Hertha Berlin II – VfB Auerbach 2 – 0
10.09.2016 14:05 Cottbus – ZFC Meuselwitz 1 – 0
11.09.2016 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – FC Schönberg 95 3 – 0
11.09.2016 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – Babelsberg 1 – 1
11.09.2016 13:30 TSG Neustrelitz – Carl Zeiss Jena 1 – 4
11.09.2016 14:05 Lokomotive Leipzig – RasenBallsport Leipzig ll 0 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 19:00 Babelsberg – RasenBallsport Leipzig ll 1 – 1
16.09.2016 19:15 BFC Dynamo – Wacker Nordhausen 3 – 0
17.09.2016 15:00 VfB Auerbach – Cottbus 0 – 4
18.09.2016 13:00 FC Schönberg 95 – Lokomotive Leipzig 0 – 3
18.09.2016 13:30 Budissa Bautzen – Hertha Berlin II 2 – 3
18.09.2016 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – TSG Neustrelitz 1 – 0
18.09.2016 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Oberlausitz Neugersdorf 0 – 2
18.09.2016 13:30 ZFC Meuselwitz – FSV Luckenwalde 1 – 1
18.09.2016 14:05 Carl Zeiss Jena – Berliner AK 07 3 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2016 18:00 Hertha Berlin II – Carl Zeiss Jena 0 – 3
23.09.2016 19:00 Wacker Nordhausen – ZFC Meuselwitz 1 – 1
23.09.2016 19:00 Lokomotive Leipzig – FC Viktoria 1889 Berlin 2 – 2
23.09.2016 19:00 TSG Neustrelitz – Babelsberg 3 – 5
24.09.2016 13:05 Oberlausitz Neugersdorf – BFC Dynamo 1 – 2
24.09.2016 13:30 RasenBallsport Leipzig ll – FC Schönberg 95 4 – 1
24.09.2016 13:30 FSV Luckenwalde – VfB Auerbach 2 – 2
25.09.2016 13:00 Berliner AK 07 – FSV Union Fuerstenwalde 3 – 2
25.09.2016 14:05 Cottbus – Budissa Bautzen 1 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.09.2016 17:00 Carl Zeiss Jena – Cottbus 0 – 0
30.09.2016 18:30 TSG Neustrelitz – Berliner AK 07 0 – 3
30.09.2016 19:00 VfB Auerbach – Wacker Nordhausen 0 – 3
30.09.2016 19:00 Babelsberg – FC Schönberg 95 0 – 0
02.10.2016 13:00 Budissa Bautzen – FSV Luckenwalde 2 – 2
02.10.2016 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – RasenBallsport Leipzig ll 1 – 0
02.10.2016 13:30 ZFC Meuselwitz – Oberlausitz Neugersdorf 0 – 1
02.10.2016 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – Hertha Berlin II 1 – 1
02.10.2016 14:05 BFC Dynamo – Lokomotive Leipzig 0 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 19:00 Wacker Nordhausen – Budissa Bautzen 1 – 0
15.10.2016 13:30 FSV Luckenwalde – Carl Zeiss Jena 0 – 1
16.10.2016 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – VfB Auerbach 0 – 0
16.10.2016 13:00 FC Schönberg 95 – FC Viktoria 1889 Berlin 2 – 4
16.10.2016 13:30 Berliner AK 07 – Babelsberg 2 – 0
16.10.2016 13:30 Hertha Berlin II – TSG Neustrelitz 2 – 1
16.10.2016 14:05 Lokomotive Leipzig – ZFC Meuselwitz 1 – 1
16.10.2016 14:05 Cottbus – FSV Union Fuerstenwalde 1 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 19:00 Budissa Bautzen – Oberlausitz Neugersdorf 0 – 0
22.10.2016 13:30 VfB Auerbach – Lokomotive Leipzig 3 – 1
23.10.2016 13:30 ZFC Meuselwitz – RasenBallsport Leipzig ll 3 – 0
23.10.2016 13:30 BFC Dynamo – FC Schönberg 95 5 – 2
23.10.2016 13:30 Berliner AK 07 – Hertha Berlin II 2 – 0
23.10.2016 13:30 TSG Neustrelitz – Cottbus 0 – 4
23.10.2016 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – FSV Luckenwalde 0 – 1
23.10.2016 14:05 Carl Zeiss Jena – Wacker Nordhausen 0 – 0
23.10.2016 14:05 Babelsberg – FC Viktoria 1889 Berlin 4 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2016 19:00 FSV Luckenwalde – TSG Neustrelitz 1 – 0
28.10.2016 19:00 FC Viktoria 1889 Berlin – BFC Dynamo 1 – 1
28.10.2016 19:00 RasenBallsport Leipzig ll – VfB Auerbach 2 – 0
29.10.2016 13:30 Wacker Nordhausen – FSV Union Fuerstenwalde 3 – 3
29.10.2016 14:05 Cottbus – Berliner AK 07 1 – 2
30.10.2016 13:00 FC Schönberg 95 – ZFC Meuselwitz 1 – 1
30.10.2016 13:30 Hertha Berlin II – Babelsberg 2 – 2
30.10.2016 14:05 Oberlausitz Neugersdorf – Carl Zeiss Jena 0 – 1
30.10.2016 14:05 Lokomotive Leipzig – Budissa Bautzen 1 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 19:00 ZFC Meuselwitz – FC Viktoria 1889 Berlin 1 – 0
06.11.2016 13:30 VfB Auerbach – FC Schönberg 95 2 – 2
06.11.2016 13:30 Budissa Bautzen – RasenBallsport Leipzig ll 1 – 1
06.11.2016 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – Oberlausitz Neugersdorf 0 – 2
06.11.2016 13:30 TSG Neustrelitz – Wacker Nordhausen 3 – 4
06.11.2016 13:30 Berliner AK 07 – FSV Luckenwalde 2 – 1
06.11.2016 14:05 Hertha Berlin II – Cottbus 0 – 2
06.11.2016 14:05 Carl Zeiss Jena – Lokomotive Leipzig 3 – 0
06.11.2016 14:05 Babelsberg – BFC Dynamo 1 – 2

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 14:00 RasenBallsport Leipzig ll – BFC Dynamo 1 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 19:00 BFC Dynamo – ZFC Meuselwitz 1 – 0
18.11.2016 19:00 FSV Luckenwalde – Hertha Berlin II 0 – 1
18.11.2016 19:00 Wacker Nordhausen – Berliner AK 07 1 – 2
19.11.2016 13:30 FC Schönberg 95 – Budissa Bautzen 2 – 0
19.11.2016 14:05 Cottbus – Babelsberg 3 – 0
20.11.2016 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – TSG Neustrelitz 4 – 0
20.11.2016 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – VfB Auerbach 2 – 2
20.11.2016 13:30 Lokomotive Leipzig – FSV Union Fuerstenwalde 3 – 1
20.11.2016 14:05 RasenBallsport Leipzig ll – Carl Zeiss Jena 3 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 19:00 Hertha Berlin II – Wacker Nordhausen 1 – 1
26.11.2016 13:30 Cottbus – FSV Luckenwalde 2 – 1
26.11.2016 13:30 Babelsberg – ZFC Meuselwitz 2 – 0
27.11.2016 13:30 Berliner AK 07 – Oberlausitz Neugersdorf 0 – 1
27.11.2016 13:30 TSG Neustrelitz – Lokomotive Leipzig 1 – 3
27.11.2016 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – RasenBallsport Leipzig ll 1 – 1
27.11.2016 13:30 Carl Zeiss Jena – FC Schönberg 95 2 – 0
27.11.2016 13:30 Budissa Bautzen – FC Viktoria 1889 Berlin 1 – 3
27.11.2016 14:05 VfB Auerbach – BFC Dynamo 3 – 2

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2016 19:00 FC Viktoria 1889 Berlin – Carl Zeiss Jena 2 – 2
02.12.2016 19:00 Babelsberg – FSV Luckenwalde 2 – 0
03.12.2016 13:30 BFC Dynamo – Budissa Bautzen 1 – 2
04.12.2016 13:30 ZFC Meuselwitz – VfB Auerbach 3 – 1
04.12.2016 13:30 FC Schönberg 95 – FSV Union Fuerstenwalde 4 – 1
04.12.2016 13:30 RasenBallsport Leipzig ll – TSG Neustrelitz 1 – 4
04.12.2016 13:30 Lokomotive Leipzig – Berliner AK 07 1 – 4
04.12.2016 13:30 Wacker Nordhausen – Cottbus 0 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2016 18:00 Budissa Bautzen – ZFC Meuselwitz 0 – 1
10.12.2016 13:30 Cottbus – Oberlausitz Neugersdorf 3 – 1
11.12.2016 13:00 Berliner AK 07 – RasenBallsport Leipzig ll 3 – 5
11.12.2016 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – FC Viktoria 1889 Berlin 0 – 2
11.12.2016 13:30 VfB Auerbach – Babelsberg 1 – 3
11.12.2016 13:30 TSG Neustrelitz – FC Schönberg 95 0 – 3
11.12.2016 13:30 Hertha Berlin II – Lokomotive Leipzig 1 – 2
11.12.2016 14:05 Carl Zeiss Jena – BFC Dynamo 2 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2016 18:00 Budissa Bautzen – VfB Auerbach 1 – 1
17.12.2016 13:30 FSV Luckenwalde – Oberlausitz Neugersdorf 0 – 1
18.12.2016 13:30 Hertha Berlin II – RasenBallsport Leipzig ll 1 – 1
18.12.2016 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – BFC Dynamo 4 – 1
18.12.2016 14:00 Cottbus – Lokomotive Leipzig 2 – 1
28.01.2017 13:30 Carl Zeiss Jena – ZFC Meuselwitz 1 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.02.2017 13:00 FC Schönberg 95 – Hertha Berlin II 1 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 13:00 Carl Zeiss Jena – Budissa Bautzen 4 – 0
11.02.2017 13:30 Cottbus – FC Schönberg 95 1 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.02.2017 13:00 FC Schönberg 95 – FSV Luckenwalde 2 – 2
19.02.2017 13:30 ZFC Meuselwitz – Berliner AK 07 0 – 1
19.02.2017 13:30 Lokomotive Leipzig – Oberlausitz Neugersdorf 2 – 2
19.02.2017 13:30 RasenBallsport Leipzig ll – Wacker Nordhausen 0 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.02.2017 19:00 BFC Dynamo – TSG Neustrelitz 3 – 2

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 18:30 Lokomotive Leipzig – Babelsberg 2 – 0
24.02.2017 19:00 Wacker Nordhausen – FC Schönberg 95 3 – 2
24.02.2017 19:00 Hertha Berlin II – ZFC Meuselwitz 0 – 1
25.02.2017 13:30 FSV Luckenwalde – FC Viktoria 1889 Berlin 6 – 4
25.02.2017 14:00 Cottbus – BFC Dynamo 1 – 0
26.02.2017 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – RasenBallsport Leipzig ll 1 – 1
26.02.2017 13:30 Berliner AK 07 – VfB Auerbach 1 – 1
26.02.2017 13:30 TSG Neustrelitz – Budissa Bautzen 0 – 0
26.02.2017 13:35 FSV Union Fuerstenwalde – Carl Zeiss Jena 1 – 2

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 19:00 Babelsberg – FSV Union Fuerstenwalde 2 – 0
04.03.2017 13:00 FC Schönberg 95 – Oberlausitz Neugersdorf 2 – 0
04.03.2017 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Wacker Nordhausen 2 – 1
05.03.2017 13:30 BFC Dynamo – FSV Luckenwalde 5 – 2
05.03.2017 13:30 Budissa Bautzen – Berliner AK 07 1 – 4
05.03.2017 13:30 VfB Auerbach – Hertha Berlin II 3 – 0
05.03.2017 14:05 RasenBallsport Leipzig ll – Lokomotive Leipzig 4 – 2
05.03.2017 14:05 Carl Zeiss Jena – TSG Neustrelitz 2 – 0
05.03.2017 14:05 ZFC Meuselwitz – Cottbus 1 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.03.2017 16:00 RasenBallsport Leipzig ll – Cottbus 2 – 0
08.03.2017 19:00 Babelsberg – Budissa Bautzen 2 – 2

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 19:00 TSG Neustrelitz – FSV Union Fuerstenwalde 0 – 1
10.03.2017 19:00 Lokomotive Leipzig – FC Schönberg 95 0 – 1
10.03.2017 19:00 FSV Luckenwalde – ZFC Meuselwitz 2 – 3
12.03.2017 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – FC Viktoria 1889 Berlin 0 – 2
12.03.2017 13:00 Berliner AK 07 – Carl Zeiss Jena 1 – 3
12.03.2017 13:00 Cottbus – VfB Auerbach 1 – 3
12.03.2017 13:30 Hertha Berlin II – Budissa Bautzen 2 – 1
12.03.2017 14:00 RasenBallsport Leipzig ll – Babelsberg 0 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.03.2017 18:00 Hertha Berlin II – FC Viktoria 1889 Berlin 1 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 19:00 Babelsberg – TSG Neustrelitz 0 – 0
17.03.2017 19:00 VfB Auerbach – FSV Luckenwalde 1 – 1
18.03.2017 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Lokomotive Leipzig 3 – 3
18.03.2017 13:30 Carl Zeiss Jena – Hertha Berlin II 2 – 2
19.03.2017 13:00 FC Schönberg 95 – RasenBallsport Leipzig ll 1 – 6
19.03.2017 13:30 BFC Dynamo – Oberlausitz Neugersdorf 1 – 1
19.03.2017 13:30 Budissa Bautzen – Cottbus 0 – 4
19.03.2017 13:35 ZFC Meuselwitz – Wacker Nordhausen 0 – 0
19.03.2017 13:35 FSV Union Fuerstenwalde – Berliner AK 07 4 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.03.2017 19:00 Lokomotive Leipzig – FSV Luckenwalde 3 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.03.2017 16:30 Berliner AK 07 – FC Schönberg 95 2 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.03.2017 16:30 Oberlausitz Neugersdorf – Wacker Nordhausen 0 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.03.2017 19:00 Budissa Bautzen – FSV Union Fuerstenwalde 3 – 4

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.03.2017 19:00 TSG Neustrelitz – ZFC Meuselwitz 2 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.03.2017 19:00 VfB Auerbach – Carl Zeiss Jena 0 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.03.2017 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – Hertha Berlin II 2 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.03.2017 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – VfB Auerbach 0 – 6

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.03.2017 14:05 Babelsberg – Carl Zeiss Jena 1 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2017 19:00 FSV Luckenwalde – RasenBallsport Leipzig ll 2 – 3

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.03.2017 17:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Cottbus 0 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.03.2017 19:00 Wacker Nordhausen – Babelsberg 3 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.03.2017 19:00 VfB Auerbach – TSG Neustrelitz 2 – 1
29.03.2017 19:00 BFC Dynamo – Hertha Berlin II 0 – 3

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 19:00 FSV Luckenwalde – Budissa Bautzen 0 – 0
01.04.2017 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – ZFC Meuselwitz 0 – 0
01.04.2017 13:30 Hertha Berlin II – FSV Union Fuerstenwalde 2 – 3
01.04.2017 13:30 Wacker Nordhausen – VfB Auerbach 0 – 2
02.04.2017 13:30 Lokomotive Leipzig – BFC Dynamo 3 – 2
02.04.2017 13:30 FC Schönberg 95 – Babelsberg 0 – 1
02.04.2017 13:30 RasenBallsport Leipzig ll – FC Viktoria 1889 Berlin 4 – 1
02.04.2017 13:30 Berliner AK 07 – TSG Neustrelitz 2 – 0
02.04.2017 14:00 Cottbus – Carl Zeiss Jena 3 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.04.2017 19:00 FSV Luckenwalde – Wacker Nordhausen 2 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.04.2017 19:00 ZFC Meuselwitz – FSV Union Fuerstenwalde 2 – 2

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.04.2017 19:00 TSG Neustrelitz – FC Viktoria 1889 Berlin 1 – 3

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 19:00 VfB Auerbach – Oberlausitz Neugersdorf 1 – 1
07.04.2017 19:00 Babelsberg – Berliner AK 07 1 – 0
07.04.2017 19:00 BFC Dynamo – RasenBallsport Leipzig ll 1 – 6
09.04.2017 13:30 TSG Neustrelitz – Hertha Berlin II 1 – 2
09.04.2017 13:30 Budissa Bautzen – Wacker Nordhausen 0 – 1
09.04.2017 13:30 ZFC Meuselwitz – Lokomotive Leipzig 2 – 1
09.04.2017 14:00 Carl Zeiss Jena – FSV Luckenwalde 3 – 0
09.04.2017 14:00 FSV Union Fuerstenwalde – Cottbus 1 – 1
09.04.2017 15:00 FC Viktoria 1889 Berlin – FC Schönberg 95 4 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.04.2017 17:30 Oberlausitz Neugersdorf – Babelsberg 1 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.04.2017 18:00 FC Viktoria 1889 Berlin – Berliner AK 07 0 – 2

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.04.2017 19:00 RasenBallsport Leipzig ll – ZFC Meuselwitz 1 – 1
13.04.2017 19:00 Wacker Nordhausen – Carl Zeiss Jena 2 – 4
13.04.2017 19:00 Cottbus – TSG Neustrelitz 6 – 1
13.04.2017 19:30 FSV Luckenwalde – FSV Union Fuerstenwalde 3 – 2
13.04.2017 19:30 Lokomotive Leipzig – VfB Auerbach 1 – 3
15.04.2017 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Babelsberg 2 – 1
15.04.2017 14:00 FC Schönberg 95 – BFC Dynamo 3 – 0
15.04.2017 17:00 Hertha Berlin II – Berliner AK 07 2 – 0
16.04.2017 13:30 Oberlausitz Neugersdorf – Budissa Bautzen 2 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.04.2017 18:00 Budissa Bautzen – Lokomotive Leipzig 2 – 1
19.04.2017 18:00 VfB Auerbach – RasenBallsport Leipzig ll 4 – 3
19.04.2017 18:00 FSV Union Fuerstenwalde – Wacker Nordhausen 3 – 0
19.04.2017 18:00 Berliner AK 07 – Cottbus 1 – 1
19.04.2017 18:00 Carl Zeiss Jena – Oberlausitz Neugersdorf 3 – 1
19.04.2017 19:00 TSG Neustrelitz – FSV Luckenwalde 2 – 0
19.04.2017 19:00 Babelsberg – Hertha Berlin II 1 – 3
19.04.2017 19:00 BFC Dynamo – FC Viktoria 1889 Berlin 1 – 0

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 13:30 FSV Luckenwalde – Berliner AK 07 0 – 5
22.04.2017 13:30 RasenBallsport Leipzig ll – Budissa Bautzen 4 – 1
23.04.2017 13:05 FC Schönberg 95 – VfB Auerbach 1 – 1
23.04.2017 13:30 Wacker Nordhausen – TSG Neustrelitz 2 – 1
23.04.2017 13:30 BFC Dynamo – Babelsberg 2 – 1
23.04.2017 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – ZFC Meuselwitz 3 – 2
23.04.2017 13:30 Oberlausitz Neugersdorf – FSV Union Fuerstenwalde 0 – 1
23.04.2017 13:35 Cottbus – Hertha Berlin II 1 – 1
23.04.2017 15:00 Lokomotive Leipzig – Carl Zeiss Jena 1 – 2

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.04.2017 18:00 Berliner AK 07 – BFC Dynamo 2 – 0
26.04.2017 19:00 Wacker Nordhausen – Lokomotive Leipzig 2 – 0

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 18:00 Carl Zeiss Jena – RasenBallsport Leipzig ll 1 – 1
28.04.2017 18:00 Babelsberg – Cottbus 2 – 1
28.04.2017 19:00 Hertha Berlin II – FSV Luckenwalde 2 – 2
29.04.2017 13:30 Budissa Bautzen – FC Schönberg 95 1 – 3
29.04.2017 13:30 ZFC Meuselwitz – BFC Dynamo 2 – 0
30.04.2017 13:30 VfB Auerbach – FC Viktoria 1889 Berlin 0 – 0
30.04.2017 13:30 TSG Neustrelitz – Oberlausitz Neugersdorf 1 – 1
30.04.2017 13:30 Berliner AK 07 – Wacker Nordhausen 1 – 1
30.04.2017 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – Lokomotive Leipzig 0 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.05.2017 18:00 ZFC Meuselwitz – FC Schönberg 95

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.05.2017 19:00 Wacker Nordhausen – BFC Dynamo

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 19:00 RasenBallsport Leipzig ll – FSV Union Fuerstenwalde
05.05.2017 19:00 Lokomotive Leipzig – TSG Neustrelitz
07.05.2017 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – Berliner AK 07
07.05.2017 13:30 Wacker Nordhausen – Hertha Berlin II
07.05.2017 13:30 BFC Dynamo – VfB Auerbach
07.05.2017 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Budissa Bautzen
07.05.2017 13:30 FC Schönberg 95 – Carl Zeiss Jena
07.05.2017 13:30 ZFC Meuselwitz – Babelsberg
07.05.2017 13:30 FSV Luckenwalde – Cottbus

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 13:30 Carl Zeiss Jena – FC Viktoria 1889 Berlin
14.05.2017 13:30 Cottbus – Wacker Nordhausen
14.05.2017 13:30 Hertha Berlin II – Oberlausitz Neugersdorf
14.05.2017 13:30 Berliner AK 07 – Lokomotive Leipzig
14.05.2017 13:30 TSG Neustrelitz – RasenBallsport Leipzig ll
14.05.2017 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – FC Schönberg 95
14.05.2017 13:30 Budissa Bautzen – BFC Dynamo
14.05.2017 13:30 VfB Auerbach – ZFC Meuselwitz
14.05.2017 13:30 FSV Luckenwalde – Babelsberg

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 13:30 ZFC Meuselwitz – Budissa Bautzen
20.05.2017 13:30 BFC Dynamo – Carl Zeiss Jena
20.05.2017 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – FSV Union Fuerstenwalde
20.05.2017 13:30 FC Schönberg 95 – TSG Neustrelitz
20.05.2017 13:30 RasenBallsport Leipzig ll – Berliner AK 07
20.05.2017 13:30 Lokomotive Leipzig – Hertha Berlin II
20.05.2017 13:30 Oberlausitz Neugersdorf – Cottbus
20.05.2017 13:30 Wacker Nordhausen – FSV Luckenwalde
20.05.2017 13:30 Babelsberg – VfB Auerbach
Advertisement

Seneste kampe

Berliner AK 07
Wacker Nordhausen
1 – 1
30. april 13:30
Færdig
VfB Auerbach
FC Viktoria 1889 Berlin
0 – 0
30. april 13:30
Færdig
FSV Union Fuerstenwalde
Lokomotive Leipzig
0 – 0
30. april 13:30
Færdig
TSG Neustrelitz
Oberlausitz Neugersdorf
1 – 1
30. april 13:30
Færdig
Budissa Bautzen
FC Schönberg 95
1 – 3
29. april 13:30
Færdig
ZFC Meuselwitz
BFC Dynamo
2 – 0
29. april 13:30
Færdig
Hertha Berlin II
FSV Luckenwalde
2 – 2
28. april 19:00
Færdig
Carl Zeiss Jena
RasenBallsport Leipzig ll
1 – 1
28. april 18:00
Færdig
Babelsberg
Cottbus
2 – 1
28. april 18:00
Færdig

Kommende kampe

ZFC Meuselwitz
FC Schönberg 95
vs
3. maj 18:00
Ikke startet
Wacker Nordhausen
BFC Dynamo
vs
3. maj 19:00
Ikke startet
RasenBallsport Leipzig ll
FSV Union Fuerstenwalde
vs
5. maj 19:00
Ikke startet
Lokomotive Leipzig
TSG Neustrelitz
vs
5. maj 19:00
Ikke startet
Oberlausitz Neugersdorf
Berliner AK 07
vs
7. maj 13:00
Ikke startet
Wacker Nordhausen
Hertha Berlin II
vs
7. maj 13:30
Ikke startet
FSV Luckenwalde
Cottbus
vs
7. maj 13:30
Ikke startet
ZFC Meuselwitz
Babelsberg
vs
7. maj 13:30
Ikke startet
FC Schönberg 95
Carl Zeiss Jena
vs
7. maj 13:30
Ikke startet

Turneringer i Tyskland