LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
20/5-2017 15:22
Tyskland
Regionalliga Nordøst (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Carl Zeiss Jena 34 23 6 5 68 - 25 75
2. Cottbus 34 19 9 6 58 - 26 66
3. RasenBallsport Leipzig ll 34 17 9 8 67 - 42 60
4. FC Viktoria 1889 Berlin 34 15 11 8 63 - 47 56
5. Babelsberg 34 16 7 11 55 - 42 55
6. Berliner AK 07 34 16 7 11 54 - 42 55
7. Wacker Nordhausen 34 14 9 11 47 - 47 51
8. Oberlausitz Neugersdorf 34 13 9 12 41 - 33 48
9. Hertha Berlin II 34 12 12 10 46 - 48 48
10. Lokomotive Leipzig 34 13 8 13 53 - 49 47
11. FC Schönberg 95 34 13 8 13 53 - 60 47
12. VfB Auerbach 34 11 12 11 47 - 50 45
13. FSV Union Fuerstenwalde 34 12 9 13 49 - 59 45
14. ZFC Meuselwitz 34 11 11 12 37 - 36 44
15. BFC Dynamo 34 12 8 14 51 - 54 44
16. FSV Luckenwalde 34 5 9 20 35 - 75 24
17. Budissa Bautzen 34 3 9 22 29 - 68 18
18. TSG Neustrelitz 34 2 5 27 30 - 80 11
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
306 46,61 883 2,89 129 (42,2 %) 79 (25,8 %) 98 (32,0 %)
Opdateret:
20/5-2017 15:22
Tyskland
Regionalliga Nordøst (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Carl Zeiss Jena 17 11 4 2 35 - 8 37
2. Cottbus 17 12 3 2 30 - 12 39
3. RasenBallsport Leipzig ll 17 11 2 4 34 - 15 35
4. FC Viktoria 1889 Berlin 17 8 6 3 31 - 22 30
5. Babelsberg 17 9 5 3 30 - 15 32
6. Berliner AK 07 17 8 5 4 28 - 20 29
7. Wacker Nordhausen 17 8 5 4 30 - 25 29
8. Oberlausitz Neugersdorf 17 8 3 6 24 - 12 27
9. Hertha Berlin II 17 6 6 5 23 - 22 24
10. Lokomotive Leipzig 17 7 5 5 30 - 23 26
11. FC Schönberg 95 17 9 4 4 31 - 24 31
12. VfB Auerbach 17 6 5 6 24 - 28 23
13. FSV Union Fuerstenwalde 17 5 7 5 22 - 22 22
14. ZFC Meuselwitz 17 6 4 7 20 - 18 22
15. BFC Dynamo 17 8 4 5 30 - 26 28
16. FSV Luckenwalde 17 4 4 9 21 - 34 16
17. Budissa Bautzen 17 2 4 11 18 - 36 10
18. TSG Neustrelitz 17 1 3 13 17 - 43 6
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
306 46,61 883 2,89 129 (42,2 %) 79 (25,8 %) 98 (32,0 %)
Opdateret:
20/5-2017 15:22
Tyskland
Regionalliga Nordøst (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Carl Zeiss Jena 17 12 2 3 33 - 17 38
2. Cottbus 17 7 6 4 28 - 14 27
3. RasenBallsport Leipzig ll 17 6 7 4 33 - 27 25
4. FC Viktoria 1889 Berlin 17 7 5 5 32 - 25 26
5. Babelsberg 17 7 2 8 25 - 27 23
6. Berliner AK 07 17 8 2 7 26 - 22 26
7. Wacker Nordhausen 17 6 4 7 17 - 22 22
8. Oberlausitz Neugersdorf 17 5 6 6 17 - 21 21
9. Hertha Berlin II 17 6 6 5 23 - 26 24
10. Lokomotive Leipzig 17 6 3 8 23 - 26 21
11. FC Schönberg 95 17 4 4 9 22 - 36 16
12. VfB Auerbach 17 5 7 5 23 - 22 22
13. FSV Union Fuerstenwalde 17 7 2 8 27 - 37 23
14. ZFC Meuselwitz 17 5 7 5 17 - 18 22
15. BFC Dynamo 17 4 4 9 21 - 28 16
16. FSV Luckenwalde 17 1 5 11 14 - 41 8
17. Budissa Bautzen 17 1 5 11 11 - 32 8
18. TSG Neustrelitz 17 1 2 14 13 - 37 5
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
306 46,61 883 2,89 129 (42,2 %) 79 (25,8 %) 98 (32,0 %)
Opdateret:
20/5-2017 15:22
Tyskland
Regionalliga Nordøst (34 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Carl Zeiss Jena 19 4 2,00 0,74
2. Cottbus 16 5 1,71 0,76
3. RasenBallsport Leipzig ll 8 7 1,97 1,24
4. FC Viktoria 1889 Berlin 9 6 1,85 1,38
5. Babelsberg 11 8 1,62 1,24
6. Berliner AK 07 10 8 1,59 1,24
7. Wacker Nordhausen 13 9 1,38 1,38
8. Oberlausitz Neugersdorf 15 10 1,21 0,97
9. Hertha Berlin II 5 8 1,35 1,41
10. Lokomotive Leipzig 8 7 1,56 1,44
11. FC Schönberg 95 8 7 1,56 1,76
12. VfB Auerbach 8 11 1,38 1,47
13. FSV Union Fuerstenwalde 8 11 1,44 1,74
14. ZFC Meuselwitz 9 13 1,09 1,06
15. BFC Dynamo 7 10 1,50 1,59
16. FSV Luckenwalde 4 14 1,03 2,21
17. Budissa Bautzen 4 14 0,85 2,00
18. TSG Neustrelitz 4 14 0,88 2,35
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
306 46,61 883 2,89 129 (42,2 %) 79 (25,8 %) 98 (32,0 %)
Vis hele listen
Opdateret:
20/5-2017 15:22
Tyskland
Regionalliga Nordøst (34 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
20/5-2017 15:22
Tyskland
Regionalliga Nordøst (34 runder)
Opdateret:
20/5-2017 15:22
Tyskland
Regionalliga Nordøst (34 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning playoff
Nedrykning
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2016 18:30 ZFC Meuselwitz – Carl Zeiss Jena 0 – 2
29.07.2016 19:00 Babelsberg – Wacker Nordhausen 0 – 2
31.07.2016 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – FSV Luckenwalde 4 – 0
31.07.2016 13:00 RasenBallsport Leipzig ll – Hertha Berlin II 2 – 0
31.07.2016 13:00 FC Schönberg 95 – Berliner AK 07 3 – 0
31.07.2016 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – TSG Neustrelitz 3 – 0
31.07.2016 13:30 BFC Dynamo – FSV Union Fuerstenwalde 5 – 0
31.07.2016 13:30 VfB Auerbach – Budissa Bautzen 2 – 1
31.07.2016 14:05 Lokomotive Leipzig – Cottbus 1 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 19:00 Wacker Nordhausen – Oberlausitz Neugersdorf 1 – 0
06.08.2016 13:00 Berliner AK 07 – FC Viktoria 1889 Berlin 1 – 1
06.08.2016 13:30 Cottbus – RasenBallsport Leipzig ll 0 – 0
07.08.2016 13:30 Budissa Bautzen – Babelsberg 1 – 2
07.08.2016 13:30 Carl Zeiss Jena – VfB Auerbach 2 – 0
07.08.2016 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – ZFC Meuselwitz 0 – 0
07.08.2016 13:30 TSG Neustrelitz – BFC Dynamo 1 – 4
07.08.2016 13:30 Hertha Berlin II – FC Schönberg 95 3 – 1
07.08.2016 13:30 FSV Luckenwalde – Lokomotive Leipzig 0 – 3

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.08.2016 18:30 RasenBallsport Leipzig ll – FSV Luckenwalde 3 – 0
10.08.2016 18:30 ZFC Meuselwitz – TSG Neustrelitz 0 – 0
10.08.2016 19:00 BFC Dynamo – Berliner AK 07 1 – 1
10.08.2016 19:00 VfB Auerbach – FSV Union Fuerstenwalde 1 – 3
10.08.2016 19:00 Budissa Bautzen – Carl Zeiss Jena 0 – 1
10.08.2016 19:00 Lokomotive Leipzig – Wacker Nordhausen 2 – 1
10.08.2016 19:00 Babelsberg – Oberlausitz Neugersdorf 5 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – Lokomotive Leipzig 1 – 2
13.08.2016 13:00 Berliner AK 07 – ZFC Meuselwitz 1 – 0
13.08.2016 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – Budissa Bautzen 0 – 0
14.08.2016 13:30 Wacker Nordhausen – RasenBallsport Leipzig ll 5 – 0
14.08.2016 13:30 TSG Neustrelitz – VfB Auerbach 0 – 1
14.08.2016 13:30 Hertha Berlin II – BFC Dynamo 1 – 0
14.08.2016 13:30 FSV Luckenwalde – FC Schönberg 95 1 – 1
14.08.2016 14:05 Cottbus – FC Viktoria 1889 Berlin 1 – 1
14.08.2016 14:05 Carl Zeiss Jena – Babelsberg 3 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.08.2016 15:00 FC Viktoria 1889 Berlin – Hertha Berlin II 1 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 18:20 ZFC Meuselwitz – Hertha Berlin II 1 – 3
26.08.2016 19:00 BFC Dynamo – Cottbus 1 – 2
27.08.2016 13:30 Carl Zeiss Jena – FSV Union Fuerstenwalde 4 – 0
27.08.2016 14:05 Babelsberg – Lokomotive Leipzig 2 – 0
28.08.2016 13:00 FC Schönberg 95 – Wacker Nordhausen 3 – 1
28.08.2016 13:30 VfB Auerbach – Berliner AK 07 0 – 0
28.08.2016 13:30 Budissa Bautzen – TSG Neustrelitz 3 – 1
28.08.2016 13:30 RasenBallsport Leipzig ll – Oberlausitz Neugersdorf 1 – 0
28.08.2016 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – FSV Luckenwalde 4 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.09.2016 13:35 FC Schönberg 95 – Cottbus 2 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 18:00 FSV Luckenwalde – BFC Dynamo 1 – 1
09.09.2016 19:00 Wacker Nordhausen – FC Viktoria 1889 Berlin 0 – 5
10.09.2016 13:00 Berliner AK 07 – Budissa Bautzen 4 – 1
10.09.2016 13:30 Hertha Berlin II – VfB Auerbach 2 – 0
10.09.2016 14:05 Cottbus – ZFC Meuselwitz 1 – 0
11.09.2016 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – FC Schönberg 95 3 – 0
11.09.2016 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – Babelsberg 1 – 1
11.09.2016 13:30 TSG Neustrelitz – Carl Zeiss Jena 1 – 4
11.09.2016 14:05 Lokomotive Leipzig – RasenBallsport Leipzig ll 0 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 19:00 Babelsberg – RasenBallsport Leipzig ll 1 – 1
16.09.2016 19:15 BFC Dynamo – Wacker Nordhausen 3 – 0
17.09.2016 15:00 VfB Auerbach – Cottbus 0 – 4
18.09.2016 13:00 FC Schönberg 95 – Lokomotive Leipzig 0 – 3
18.09.2016 13:30 Budissa Bautzen – Hertha Berlin II 2 – 3
18.09.2016 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – TSG Neustrelitz 1 – 0
18.09.2016 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Oberlausitz Neugersdorf 0 – 2
18.09.2016 13:30 ZFC Meuselwitz – FSV Luckenwalde 1 – 1
18.09.2016 14:05 Carl Zeiss Jena – Berliner AK 07 3 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2016 18:00 Hertha Berlin II – Carl Zeiss Jena 0 – 3
23.09.2016 19:00 Wacker Nordhausen – ZFC Meuselwitz 1 – 1
23.09.2016 19:00 Lokomotive Leipzig – FC Viktoria 1889 Berlin 2 – 2
23.09.2016 19:00 TSG Neustrelitz – Babelsberg 3 – 5
24.09.2016 13:05 Oberlausitz Neugersdorf – BFC Dynamo 1 – 2
24.09.2016 13:30 RasenBallsport Leipzig ll – FC Schönberg 95 4 – 1
24.09.2016 13:30 FSV Luckenwalde – VfB Auerbach 2 – 2
25.09.2016 13:00 Berliner AK 07 – FSV Union Fuerstenwalde 3 – 2
25.09.2016 14:05 Cottbus – Budissa Bautzen 1 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.09.2016 17:00 Carl Zeiss Jena – Cottbus 0 – 0
30.09.2016 18:30 TSG Neustrelitz – Berliner AK 07 0 – 3
30.09.2016 19:00 VfB Auerbach – Wacker Nordhausen 0 – 3
30.09.2016 19:00 Babelsberg – FC Schönberg 95 0 – 0
02.10.2016 13:00 Budissa Bautzen – FSV Luckenwalde 2 – 2
02.10.2016 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – RasenBallsport Leipzig ll 1 – 0
02.10.2016 13:30 ZFC Meuselwitz – Oberlausitz Neugersdorf 0 – 1
02.10.2016 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – Hertha Berlin II 1 – 1
02.10.2016 14:05 BFC Dynamo – Lokomotive Leipzig 0 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 19:00 Wacker Nordhausen – Budissa Bautzen 1 – 0
15.10.2016 13:30 FSV Luckenwalde – Carl Zeiss Jena 0 – 1
16.10.2016 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – VfB Auerbach 0 – 0
16.10.2016 13:00 FC Schönberg 95 – FC Viktoria 1889 Berlin 2 – 4
16.10.2016 13:30 Berliner AK 07 – Babelsberg 2 – 0
16.10.2016 13:30 Hertha Berlin II – TSG Neustrelitz 2 – 1
16.10.2016 14:05 Lokomotive Leipzig – ZFC Meuselwitz 1 – 1
16.10.2016 14:05 Cottbus – FSV Union Fuerstenwalde 1 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 19:00 Budissa Bautzen – Oberlausitz Neugersdorf 0 – 0
22.10.2016 13:30 VfB Auerbach – Lokomotive Leipzig 3 – 1
23.10.2016 13:30 ZFC Meuselwitz – RasenBallsport Leipzig ll 3 – 0
23.10.2016 13:30 BFC Dynamo – FC Schönberg 95 5 – 2
23.10.2016 13:30 Berliner AK 07 – Hertha Berlin II 2 – 0
23.10.2016 13:30 TSG Neustrelitz – Cottbus 0 – 4
23.10.2016 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – FSV Luckenwalde 0 – 1
23.10.2016 14:05 Carl Zeiss Jena – Wacker Nordhausen 0 – 0
23.10.2016 14:05 Babelsberg – FC Viktoria 1889 Berlin 4 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2016 19:00 FSV Luckenwalde – TSG Neustrelitz 1 – 0
28.10.2016 19:00 FC Viktoria 1889 Berlin – BFC Dynamo 1 – 1
28.10.2016 19:00 RasenBallsport Leipzig ll – VfB Auerbach 2 – 0
29.10.2016 13:30 Wacker Nordhausen – FSV Union Fuerstenwalde 3 – 3
29.10.2016 14:05 Cottbus – Berliner AK 07 1 – 2
30.10.2016 13:00 FC Schönberg 95 – ZFC Meuselwitz 1 – 1
30.10.2016 13:30 Hertha Berlin II – Babelsberg 2 – 2
30.10.2016 14:05 Oberlausitz Neugersdorf – Carl Zeiss Jena 0 – 1
30.10.2016 14:05 Lokomotive Leipzig – Budissa Bautzen 1 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 19:00 ZFC Meuselwitz – FC Viktoria 1889 Berlin 1 – 0
06.11.2016 13:30 VfB Auerbach – FC Schönberg 95 2 – 2
06.11.2016 13:30 Budissa Bautzen – RasenBallsport Leipzig ll 1 – 1
06.11.2016 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – Oberlausitz Neugersdorf 0 – 2
06.11.2016 13:30 TSG Neustrelitz – Wacker Nordhausen 3 – 4
06.11.2016 13:30 Berliner AK 07 – FSV Luckenwalde 2 – 1
06.11.2016 14:05 Hertha Berlin II – Cottbus 0 – 2
06.11.2016 14:05 Carl Zeiss Jena – Lokomotive Leipzig 3 – 0
06.11.2016 14:05 Babelsberg – BFC Dynamo 1 – 2

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 14:00 RasenBallsport Leipzig ll – BFC Dynamo 1 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 19:00 BFC Dynamo – ZFC Meuselwitz 1 – 0
18.11.2016 19:00 FSV Luckenwalde – Hertha Berlin II 0 – 1
18.11.2016 19:00 Wacker Nordhausen – Berliner AK 07 1 – 2
19.11.2016 13:30 FC Schönberg 95 – Budissa Bautzen 2 – 0
19.11.2016 14:05 Cottbus – Babelsberg 3 – 0
20.11.2016 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – TSG Neustrelitz 4 – 0
20.11.2016 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – VfB Auerbach 2 – 2
20.11.2016 13:30 Lokomotive Leipzig – FSV Union Fuerstenwalde 3 – 1
20.11.2016 14:05 RasenBallsport Leipzig ll – Carl Zeiss Jena 3 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 19:00 Hertha Berlin II – Wacker Nordhausen 1 – 1
26.11.2016 13:30 Cottbus – FSV Luckenwalde 2 – 1
26.11.2016 13:30 Babelsberg – ZFC Meuselwitz 2 – 0
27.11.2016 13:30 Berliner AK 07 – Oberlausitz Neugersdorf 0 – 1
27.11.2016 13:30 TSG Neustrelitz – Lokomotive Leipzig 1 – 3
27.11.2016 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – RasenBallsport Leipzig ll 1 – 1
27.11.2016 13:30 Carl Zeiss Jena – FC Schönberg 95 2 – 0
27.11.2016 13:30 Budissa Bautzen – FC Viktoria 1889 Berlin 1 – 3
27.11.2016 14:05 VfB Auerbach – BFC Dynamo 3 – 2

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2016 19:00 FC Viktoria 1889 Berlin – Carl Zeiss Jena 2 – 2
02.12.2016 19:00 Babelsberg – FSV Luckenwalde 2 – 0
03.12.2016 13:30 BFC Dynamo – Budissa Bautzen 1 – 2
04.12.2016 13:30 ZFC Meuselwitz – VfB Auerbach 3 – 1
04.12.2016 13:30 FC Schönberg 95 – FSV Union Fuerstenwalde 4 – 1
04.12.2016 13:30 RasenBallsport Leipzig ll – TSG Neustrelitz 1 – 4
04.12.2016 13:30 Lokomotive Leipzig – Berliner AK 07 1 – 4
04.12.2016 13:30 Wacker Nordhausen – Cottbus 0 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2016 18:00 Budissa Bautzen – ZFC Meuselwitz 0 – 1
10.12.2016 13:30 Cottbus – Oberlausitz Neugersdorf 3 – 1
11.12.2016 13:00 Berliner AK 07 – RasenBallsport Leipzig ll 3 – 5
11.12.2016 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – FC Viktoria 1889 Berlin 0 – 2
11.12.2016 13:30 VfB Auerbach – Babelsberg 1 – 3
11.12.2016 13:30 TSG Neustrelitz – FC Schönberg 95 0 – 3
11.12.2016 13:30 Hertha Berlin II – Lokomotive Leipzig 1 – 2
11.12.2016 14:05 Carl Zeiss Jena – BFC Dynamo 2 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2016 18:00 Budissa Bautzen – VfB Auerbach 1 – 1
17.12.2016 13:30 FSV Luckenwalde – Oberlausitz Neugersdorf 0 – 1
18.12.2016 13:30 Hertha Berlin II – RasenBallsport Leipzig ll 1 – 1
18.12.2016 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – BFC Dynamo 4 – 1
18.12.2016 14:00 Cottbus – Lokomotive Leipzig 2 – 1
28.01.2017 13:30 Carl Zeiss Jena – ZFC Meuselwitz 1 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.02.2017 13:00 FC Schönberg 95 – Hertha Berlin II 1 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 13:00 Carl Zeiss Jena – Budissa Bautzen 4 – 0
11.02.2017 13:30 Cottbus – FC Schönberg 95 1 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.02.2017 13:00 FC Schönberg 95 – FSV Luckenwalde 2 – 2
19.02.2017 13:30 ZFC Meuselwitz – Berliner AK 07 0 – 1
19.02.2017 13:30 Lokomotive Leipzig – Oberlausitz Neugersdorf 2 – 2
19.02.2017 13:30 RasenBallsport Leipzig ll – Wacker Nordhausen 0 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.02.2017 19:00 BFC Dynamo – TSG Neustrelitz 3 – 2

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 18:30 Lokomotive Leipzig – Babelsberg 2 – 0
24.02.2017 19:00 Wacker Nordhausen – FC Schönberg 95 3 – 2
24.02.2017 19:00 Hertha Berlin II – ZFC Meuselwitz 0 – 1
25.02.2017 13:30 FSV Luckenwalde – FC Viktoria 1889 Berlin 6 – 4
25.02.2017 14:00 Cottbus – BFC Dynamo 1 – 0
26.02.2017 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – RasenBallsport Leipzig ll 1 – 1
26.02.2017 13:30 Berliner AK 07 – VfB Auerbach 1 – 1
26.02.2017 13:30 TSG Neustrelitz – Budissa Bautzen 0 – 0
26.02.2017 13:35 FSV Union Fuerstenwalde – Carl Zeiss Jena 1 – 2

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 19:00 Babelsberg – FSV Union Fuerstenwalde 2 – 0
04.03.2017 13:00 FC Schönberg 95 – Oberlausitz Neugersdorf 2 – 0
04.03.2017 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Wacker Nordhausen 2 – 1
05.03.2017 13:30 BFC Dynamo – FSV Luckenwalde 5 – 2
05.03.2017 13:30 Budissa Bautzen – Berliner AK 07 1 – 4
05.03.2017 13:30 VfB Auerbach – Hertha Berlin II 3 – 0
05.03.2017 14:05 RasenBallsport Leipzig ll – Lokomotive Leipzig 4 – 2
05.03.2017 14:05 Carl Zeiss Jena – TSG Neustrelitz 2 – 0
05.03.2017 14:05 ZFC Meuselwitz – Cottbus 1 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.03.2017 16:00 RasenBallsport Leipzig ll – Cottbus 2 – 0
08.03.2017 19:00 Babelsberg – Budissa Bautzen 2 – 2

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 19:00 TSG Neustrelitz – FSV Union Fuerstenwalde 0 – 1
10.03.2017 19:00 Lokomotive Leipzig – FC Schönberg 95 0 – 1
10.03.2017 19:00 FSV Luckenwalde – ZFC Meuselwitz 2 – 3
12.03.2017 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – FC Viktoria 1889 Berlin 0 – 2
12.03.2017 13:00 Berliner AK 07 – Carl Zeiss Jena 1 – 3
12.03.2017 13:00 Cottbus – VfB Auerbach 1 – 3
12.03.2017 13:30 Hertha Berlin II – Budissa Bautzen 2 – 1
12.03.2017 14:00 RasenBallsport Leipzig ll – Babelsberg 0 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.03.2017 18:00 Hertha Berlin II – FC Viktoria 1889 Berlin 1 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 19:00 Babelsberg – TSG Neustrelitz 0 – 0
17.03.2017 19:00 VfB Auerbach – FSV Luckenwalde 1 – 1
18.03.2017 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Lokomotive Leipzig 3 – 3
18.03.2017 13:30 Carl Zeiss Jena – Hertha Berlin II 2 – 2
19.03.2017 13:00 FC Schönberg 95 – RasenBallsport Leipzig ll 1 – 6
19.03.2017 13:30 BFC Dynamo – Oberlausitz Neugersdorf 1 – 1
19.03.2017 13:30 Budissa Bautzen – Cottbus 0 – 4
19.03.2017 13:35 ZFC Meuselwitz – Wacker Nordhausen 0 – 0
19.03.2017 13:35 FSV Union Fuerstenwalde – Berliner AK 07 4 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.03.2017 19:00 Lokomotive Leipzig – FSV Luckenwalde 3 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.03.2017 16:30 Berliner AK 07 – FC Schönberg 95 2 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.03.2017 16:30 Oberlausitz Neugersdorf – Wacker Nordhausen 0 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.03.2017 19:00 Budissa Bautzen – FSV Union Fuerstenwalde 3 – 4

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.03.2017 19:00 TSG Neustrelitz – ZFC Meuselwitz 2 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.03.2017 19:00 VfB Auerbach – Carl Zeiss Jena 0 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.03.2017 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – Hertha Berlin II 2 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.03.2017 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – VfB Auerbach 0 – 6

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.03.2017 14:05 Babelsberg – Carl Zeiss Jena 1 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2017 19:00 FSV Luckenwalde – RasenBallsport Leipzig ll 2 – 3

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.03.2017 17:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Cottbus 0 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.03.2017 19:00 Wacker Nordhausen – Babelsberg 3 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.03.2017 19:00 VfB Auerbach – TSG Neustrelitz 2 – 1
29.03.2017 19:00 BFC Dynamo – Hertha Berlin II 0 – 3

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 19:00 FSV Luckenwalde – Budissa Bautzen 0 – 0
01.04.2017 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – ZFC Meuselwitz 0 – 0
01.04.2017 13:30 Hertha Berlin II – FSV Union Fuerstenwalde 2 – 3
01.04.2017 13:30 Wacker Nordhausen – VfB Auerbach 0 – 2
02.04.2017 13:30 Lokomotive Leipzig – BFC Dynamo 3 – 2
02.04.2017 13:30 FC Schönberg 95 – Babelsberg 0 – 1
02.04.2017 13:30 RasenBallsport Leipzig ll – FC Viktoria 1889 Berlin 4 – 1
02.04.2017 13:30 Berliner AK 07 – TSG Neustrelitz 2 – 0
02.04.2017 14:00 Cottbus – Carl Zeiss Jena 3 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.04.2017 19:00 FSV Luckenwalde – Wacker Nordhausen 2 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.04.2017 19:00 ZFC Meuselwitz – FSV Union Fuerstenwalde 2 – 2

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.04.2017 19:00 TSG Neustrelitz – FC Viktoria 1889 Berlin 1 – 3

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 19:00 VfB Auerbach – Oberlausitz Neugersdorf 1 – 1
07.04.2017 19:00 Babelsberg – Berliner AK 07 1 – 0
07.04.2017 19:00 BFC Dynamo – RasenBallsport Leipzig ll 1 – 6
09.04.2017 13:30 TSG Neustrelitz – Hertha Berlin II 1 – 2
09.04.2017 13:30 Budissa Bautzen – Wacker Nordhausen 0 – 1
09.04.2017 13:30 ZFC Meuselwitz – Lokomotive Leipzig 2 – 1
09.04.2017 14:00 Carl Zeiss Jena – FSV Luckenwalde 3 – 0
09.04.2017 14:00 FSV Union Fuerstenwalde – Cottbus 1 – 1
09.04.2017 15:00 FC Viktoria 1889 Berlin – FC Schönberg 95 4 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.04.2017 17:30 Oberlausitz Neugersdorf – Babelsberg 1 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.04.2017 18:00 FC Viktoria 1889 Berlin – Berliner AK 07 0 – 2

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.04.2017 19:00 RasenBallsport Leipzig ll – ZFC Meuselwitz 1 – 1
13.04.2017 19:00 Wacker Nordhausen – Carl Zeiss Jena 2 – 4
13.04.2017 19:00 Cottbus – TSG Neustrelitz 6 – 1
13.04.2017 19:30 FSV Luckenwalde – FSV Union Fuerstenwalde 3 – 2
13.04.2017 19:30 Lokomotive Leipzig – VfB Auerbach 1 – 3
15.04.2017 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Babelsberg 2 – 1
15.04.2017 14:00 FC Schönberg 95 – BFC Dynamo 3 – 0
15.04.2017 17:00 Hertha Berlin II – Berliner AK 07 2 – 0
16.04.2017 13:30 Oberlausitz Neugersdorf – Budissa Bautzen 2 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.04.2017 18:00 Budissa Bautzen – Lokomotive Leipzig 2 – 1
19.04.2017 18:00 VfB Auerbach – RasenBallsport Leipzig ll 4 – 3
19.04.2017 18:00 FSV Union Fuerstenwalde – Wacker Nordhausen 3 – 0
19.04.2017 18:00 Berliner AK 07 – Cottbus 1 – 1
19.04.2017 18:00 Carl Zeiss Jena – Oberlausitz Neugersdorf 3 – 1
19.04.2017 19:00 TSG Neustrelitz – FSV Luckenwalde 2 – 0
19.04.2017 19:00 Babelsberg – Hertha Berlin II 1 – 3
19.04.2017 19:00 BFC Dynamo – FC Viktoria 1889 Berlin 1 – 0

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 13:30 FSV Luckenwalde – Berliner AK 07 0 – 5
22.04.2017 13:30 RasenBallsport Leipzig ll – Budissa Bautzen 4 – 1
23.04.2017 13:05 FC Schönberg 95 – VfB Auerbach 1 – 1
23.04.2017 13:30 Wacker Nordhausen – TSG Neustrelitz 2 – 1
23.04.2017 13:30 BFC Dynamo – Babelsberg 2 – 1
23.04.2017 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – ZFC Meuselwitz 3 – 2
23.04.2017 13:30 Oberlausitz Neugersdorf – FSV Union Fuerstenwalde 0 – 1
23.04.2017 13:35 Cottbus – Hertha Berlin II 1 – 1
23.04.2017 15:00 Lokomotive Leipzig – Carl Zeiss Jena 1 – 2

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.04.2017 18:00 Berliner AK 07 – BFC Dynamo 2 – 0
26.04.2017 19:00 Wacker Nordhausen – Lokomotive Leipzig 2 – 0

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 18:00 Carl Zeiss Jena – RasenBallsport Leipzig ll 1 – 1
28.04.2017 18:00 Babelsberg – Cottbus 2 – 1
28.04.2017 19:00 Hertha Berlin II – FSV Luckenwalde 2 – 2
29.04.2017 13:30 Budissa Bautzen – FC Schönberg 95 1 – 3
29.04.2017 13:30 ZFC Meuselwitz – BFC Dynamo 2 – 0
30.04.2017 13:30 VfB Auerbach – FC Viktoria 1889 Berlin 0 – 0
30.04.2017 13:30 TSG Neustrelitz – Oberlausitz Neugersdorf 1 – 1
30.04.2017 13:30 Berliner AK 07 – Wacker Nordhausen 1 – 1
30.04.2017 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – Lokomotive Leipzig 0 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.05.2017 18:00 ZFC Meuselwitz – FC Schönberg 95 0 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.05.2017 19:00 Wacker Nordhausen – BFC Dynamo 1 – 1

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 19:00 RasenBallsport Leipzig ll – FSV Union Fuerstenwalde 0 – 1
05.05.2017 19:00 Lokomotive Leipzig – TSG Neustrelitz 3 – 1
07.05.2017 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – Berliner AK 07 2 – 0
07.05.2017 13:30 Wacker Nordhausen – Hertha Berlin II 2 – 2
07.05.2017 13:30 BFC Dynamo – VfB Auerbach 0 – 0
07.05.2017 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Budissa Bautzen 2 – 1
07.05.2017 13:30 ZFC Meuselwitz – Babelsberg 0 – 2
07.05.2017 13:30 FSV Luckenwalde – Cottbus 0 – 3
07.05.2017 13:40 FC Schönberg 95 – Carl Zeiss Jena 2 – 1

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 13:30 Carl Zeiss Jena – FC Viktoria 1889 Berlin 0 – 2
14.05.2017 13:30 Cottbus – Wacker Nordhausen 2 – 0
14.05.2017 13:30 Hertha Berlin II – Oberlausitz Neugersdorf 1 – 1
14.05.2017 13:30 Berliner AK 07 – Lokomotive Leipzig 0 – 1
14.05.2017 13:30 TSG Neustrelitz – RasenBallsport Leipzig ll 1 – 3
14.05.2017 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – FC Schönberg 95 5 – 3
14.05.2017 13:30 Budissa Bautzen – BFC Dynamo 0 – 4
14.05.2017 13:30 VfB Auerbach – ZFC Meuselwitz 1 – 2
14.05.2017 13:30 FSV Luckenwalde – Babelsberg 1 – 4

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 13:30 ZFC Meuselwitz – Budissa Bautzen 4 – 1
20.05.2017 13:30 BFC Dynamo – Carl Zeiss Jena 0 – 4
20.05.2017 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – FSV Union Fuerstenwalde 1 – 3
20.05.2017 13:30 FC Schönberg 95 – TSG Neustrelitz 2 – 1
20.05.2017 13:30 RasenBallsport Leipzig ll – Berliner AK 07 2 – 1
20.05.2017 13:30 Lokomotive Leipzig – Hertha Berlin II 4 – 0
20.05.2017 13:30 Oberlausitz Neugersdorf – Cottbus 3 – 2
20.05.2017 13:30 Wacker Nordhausen – FSV Luckenwalde 3 – 0
20.05.2017 13:30 Babelsberg – VfB Auerbach 4 – 0
Advertisement

Seneste kampe

RasenBallsport Leipzig ll
Berliner AK 07
2 – 1
20. maj 13:30
Færdig
Wacker Nordhausen
FSV Luckenwalde
3 – 0
20. maj 13:30
Færdig
Oberlausitz Neugersdorf
Cottbus
3 – 2
20. maj 13:30
Færdig
Lokomotive Leipzig
Hertha Berlin II
4 – 0
20. maj 13:30
Færdig
Babelsberg
VfB Auerbach
4 – 0
20. maj 13:30
Færdig
FC Schönberg 95
TSG Neustrelitz
2 – 1
20. maj 13:30
Færdig
FC Viktoria 1889 Berlin
FSV Union Fuerstenwalde
1 – 3
20. maj 13:30
Færdig
BFC Dynamo
Carl Zeiss Jena
0 – 4
20. maj 13:30
Færdig
ZFC Meuselwitz
Budissa Bautzen
4 – 1
20. maj 13:30
Færdig

Kommende kampe

Turneringen er færdigafviklet.

Turneringer i Tyskland