LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
17/7-2017 10:01
Tyskland
Regionalliga Sydvest (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Eintracht Stadtallendorf 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Elversberg 0 0 0 0 0 - 0 0
3. FCA Walldorf 0 0 0 0 0 - 0 0
4. FSV Frankfurt 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Freiburg II 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Hoffenheim II 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Kickers Offenbach 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Koblenz 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Mainz 05 II 0 0 0 0 0 - 0 0
10. SV Röchling 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Saarbrücken 0 0 0 0 0 - 0 0
12. St.Kickers 0 0 0 0 0 - 0 0
13. TSV Schott Mainz 0 0 0 0 0 - 0 0
14. TSV Steinbach 0 0 0 0 0 - 0 0
15. Ulm 0 0 0 0 0 - 0 0
16. Stuttgart II 0 0 0 0 0 - 0 0
17. Waldhof Mannheim 0 0 0 0 0 - 0 0
18. Wormatia Worms 0 0 0 0 0 - 0 0
19. Hessen Kassel 0 0 0 0 0 - 0 -9
Opdateret:
17/7-2017 10:01
Tyskland
Regionalliga Sydvest (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Eintracht Stadtallendorf 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Elversberg 0 0 0 0 0 - 0 0
3. FCA Walldorf 0 0 0 0 0 - 0 0
4. FSV Frankfurt 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Freiburg II 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Hoffenheim II 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Kickers Offenbach 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Koblenz 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Mainz 05 II 0 0 0 0 0 - 0 0
10. SV Röchling 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Saarbrücken 0 0 0 0 0 - 0 0
12. St.Kickers 0 0 0 0 0 - 0 0
13. TSV Schott Mainz 0 0 0 0 0 - 0 0
14. TSV Steinbach 0 0 0 0 0 - 0 0
15. Ulm 0 0 0 0 0 - 0 0
16. Stuttgart II 0 0 0 0 0 - 0 0
17. Waldhof Mannheim 0 0 0 0 0 - 0 0
18. Wormatia Worms 0 0 0 0 0 - 0 0
19. Hessen Kassel 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
17/7-2017 10:01
Tyskland
Regionalliga Sydvest (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Eintracht Stadtallendorf 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Elversberg 0 0 0 0 0 - 0 0
3. FCA Walldorf 0 0 0 0 0 - 0 0
4. FSV Frankfurt 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Freiburg II 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Hoffenheim II 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Kickers Offenbach 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Koblenz 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Mainz 05 II 0 0 0 0 0 - 0 0
10. SV Röchling 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Saarbrücken 0 0 0 0 0 - 0 0
12. St.Kickers 0 0 0 0 0 - 0 0
13. TSV Schott Mainz 0 0 0 0 0 - 0 0
14. TSV Steinbach 0 0 0 0 0 - 0 0
15. Ulm 0 0 0 0 0 - 0 0
16. Stuttgart II 0 0 0 0 0 - 0 0
17. Waldhof Mannheim 0 0 0 0 0 - 0 0
18. Wormatia Worms 0 0 0 0 0 - 0 0
19. Hessen Kassel 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
17/7-2017 10:01
Tyskland
Regionalliga Sydvest (36 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Eintracht Stadtallendorf 0 0 - -
2. Elversberg 0 0 - -
3. FCA Walldorf 0 0 - -
4. FSV Frankfurt 0 0 - -
5. Freiburg II 0 0 - -
6. Hoffenheim II 0 0 - -
7. Kickers Offenbach 0 0 - -
8. Koblenz 0 0 - -
9. Mainz 05 II 0 0 - -
10. SV Röchling 0 0 - -
11. Saarbrücken 0 0 - -
12. St.Kickers 0 0 - -
13. TSV Schott Mainz 0 0 - -
14. TSV Steinbach 0 0 - -
15. Ulm 0 0 - -
16. Stuttgart II 0 0 - -
17. Waldhof Mannheim 0 0 - -
18. Wormatia Worms 0 0 - -
19. Hessen Kassel 0 0 - -
Vis hele listen
Opdateret:
17/7-2017 10:01
Tyskland
Regionalliga Sydvest (36 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
17/7-2017 10:01
Tyskland
Regionalliga Sydvest (36 runder)
Opdateret:
17/7-2017 10:01
Tyskland
Regionalliga Sydvest (36 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning playoff
Nedrykning
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.07.2017 19:30 Ulm – Saarbrücken
29.07.2017 14:00 St.Kickers – Wormatia Worms
29.07.2017 14:00 Freiburg II – FCA Walldorf
29.07.2017 14:00 SV Röchling – Koblenz
29.07.2017 14:00 Elversberg – Eintracht Stadtallendorf
29.07.2017 14:00 Hessen Kassel – Waldhof Mannheim
29.07.2017 14:00 TSV Steinbach – Stuttgart II
29.07.2017 14:00 Hoffenheim II – Kickers Offenbach
30.07.2017 14:00 Mainz 05 II – FSV Frankfurt

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.08.2017 19:00 Elversberg – Saarbrücken
02.08.2017 19:00 St.Kickers – Koblenz

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.08.2017 19:00 Kickers Offenbach – TSV Steinbach
05.08.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – SV Röchling
05.08.2017 14:00 TSV Schott Mainz – Hoffenheim II
05.08.2017 14:00 FCA Walldorf – St.Kickers
05.08.2017 14:00 Wormatia Worms – Mainz 05 II
06.08.2017 14:00 Koblenz – Freiburg II
06.08.2017 14:00 Waldhof Mannheim – Elversberg
06.08.2017 14:00 Saarbrücken – Hessen Kassel
06.08.2017 14:00 Stuttgart II – Ulm

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.08.2017 19:30 TSV Steinbach – TSV Schott Mainz
12.08.2017 14:00 FSV Frankfurt – Wormatia Worms
12.08.2017 14:00 Ulm – Kickers Offenbach
12.08.2017 14:00 Hessen Kassel – Stuttgart II
12.08.2017 14:00 Freiburg II – Eintracht Stadtallendorf
12.08.2017 14:00 Mainz 05 II – FCA Walldorf
16.08.2017 19:00 SV Röchling – Waldhof Mannheim

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 14:00 Kickers Offenbach – Hessen Kassel
19.08.2017 14:00 TSV Schott Mainz – Ulm
19.08.2017 14:00 Hoffenheim II – TSV Steinbach
19.08.2017 14:00 FCA Walldorf – FSV Frankfurt
19.08.2017 14:00 Koblenz – Mainz 05 II
19.08.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – St.Kickers
19.08.2017 14:00 Waldhof Mannheim – Freiburg II
19.08.2017 14:00 Saarbrücken – SV Röchling
19.08.2017 14:00 Stuttgart II – Elversberg

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.08.2017 19:00 Mainz 05 II – Eintracht Stadtallendorf
23.08.2017 19:00 FSV Frankfurt – Koblenz
23.08.2017 19:00 Wormatia Worms – FCA Walldorf
23.08.2017 19:00 Ulm – Hoffenheim II
23.08.2017 19:00 Hessen Kassel – TSV Schott Mainz
23.08.2017 19:00 Elversberg – Kickers Offenbach
23.08.2017 19:00 SV Röchling – Stuttgart II
23.08.2017 19:00 Freiburg II – Saarbrücken
23.08.2017 19:00 St.Kickers – Waldhof Mannheim

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 14:00 TSV Schott Mainz – Elversberg
26.08.2017 14:00 Hoffenheim II – Hessen Kassel
26.08.2017 14:00 TSV Steinbach – Ulm
26.08.2017 14:00 Koblenz – Wormatia Worms
26.08.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – FSV Frankfurt
26.08.2017 14:00 Waldhof Mannheim – Mainz 05 II
26.08.2017 14:00 Saarbrücken – St.Kickers
26.08.2017 14:00 Stuttgart II – Freiburg II
26.08.2017 14:00 Kickers Offenbach – SV Röchling

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 14:00 Mainz 05 II – Saarbrücken
02.09.2017 14:00 FSV Frankfurt – Waldhof Mannheim
02.09.2017 14:00 Wormatia Worms – Eintracht Stadtallendorf
02.09.2017 14:00 FCA Walldorf – Koblenz
02.09.2017 14:00 Hessen Kassel – TSV Steinbach
02.09.2017 14:00 Elversberg – Hoffenheim II
02.09.2017 14:00 SV Röchling – TSV Schott Mainz
02.09.2017 14:00 Freiburg II – Kickers Offenbach
02.09.2017 14:00 St.Kickers – Stuttgart II

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 14:00 TSV Schott Mainz – Freiburg II
09.09.2017 14:00 Hoffenheim II – SV Röchling
09.09.2017 14:00 TSV Steinbach – Elversberg
09.09.2017 14:00 Ulm – Hessen Kassel
09.09.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – FCA Walldorf
09.09.2017 14:00 Waldhof Mannheim – Wormatia Worms
09.09.2017 14:00 Saarbrücken – FSV Frankfurt
09.09.2017 14:00 Stuttgart II – Mainz 05 II
09.09.2017 14:00 Kickers Offenbach – St.Kickers

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 14:00 Mainz 05 II – Kickers Offenbach
16.09.2017 14:00 FSV Frankfurt – Stuttgart II
16.09.2017 14:00 Wormatia Worms – Saarbrücken
16.09.2017 14:00 FCA Walldorf – Waldhof Mannheim
16.09.2017 14:00 Koblenz – Eintracht Stadtallendorf
16.09.2017 14:00 Elversberg – Ulm
16.09.2017 14:00 SV Röchling – TSV Steinbach
16.09.2017 14:00 Freiburg II – Hoffenheim II
16.09.2017 14:00 St.Kickers – TSV Schott Mainz

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 14:00 TSV Schott Mainz – Mainz 05 II
23.09.2017 14:00 Hoffenheim II – St.Kickers
23.09.2017 14:00 TSV Steinbach – Freiburg II
23.09.2017 14:00 Ulm – SV Röchling
23.09.2017 14:00 Hessen Kassel – Elversberg
23.09.2017 14:00 Waldhof Mannheim – Koblenz
23.09.2017 14:00 Saarbrücken – FCA Walldorf
23.09.2017 14:00 Stuttgart II – Wormatia Worms
23.09.2017 14:00 Kickers Offenbach – FSV Frankfurt

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2017 14:00 Mainz 05 II – Hoffenheim II
30.09.2017 14:00 FSV Frankfurt – TSV Schott Mainz
30.09.2017 14:00 Wormatia Worms – Kickers Offenbach
30.09.2017 14:00 FCA Walldorf – Stuttgart II
30.09.2017 14:00 Koblenz – Saarbrücken
30.09.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – Waldhof Mannheim
30.09.2017 14:00 SV Röchling – Hessen Kassel
30.09.2017 14:00 Freiburg II – Ulm
30.09.2017 14:00 St.Kickers – TSV Steinbach

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.10.2017 14:00 TSV Schott Mainz – Wormatia Worms
03.10.2017 14:00 Hoffenheim II – FSV Frankfurt
03.10.2017 14:00 TSV Steinbach – Mainz 05 II
03.10.2017 14:00 Ulm – St.Kickers
03.10.2017 14:00 Hessen Kassel – Freiburg II
03.10.2017 14:00 Elversberg – SV Röchling
03.10.2017 14:00 Saarbrücken – Eintracht Stadtallendorf
03.10.2017 14:00 Stuttgart II – Koblenz
03.10.2017 14:00 Kickers Offenbach – FCA Walldorf

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2017 14:00 Mainz 05 II – Ulm
07.10.2017 14:00 FSV Frankfurt – TSV Steinbach
07.10.2017 14:00 Wormatia Worms – Hoffenheim II
07.10.2017 14:00 FCA Walldorf – TSV Schott Mainz
07.10.2017 14:00 Koblenz – Kickers Offenbach
07.10.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – Stuttgart II
07.10.2017 14:00 Waldhof Mannheim – Saarbrücken
07.10.2017 14:00 Freiburg II – Elversberg
07.10.2017 14:00 St.Kickers – Hessen Kassel

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 14:00 TSV Schott Mainz – Koblenz
14.10.2017 14:00 Hoffenheim II – FCA Walldorf
14.10.2017 14:00 TSV Steinbach – Wormatia Worms
14.10.2017 14:00 Ulm – FSV Frankfurt
14.10.2017 14:00 Hessen Kassel – Mainz 05 II
14.10.2017 14:00 Elversberg – St.Kickers
14.10.2017 14:00 SV Röchling – Freiburg II
14.10.2017 14:00 Stuttgart II – Waldhof Mannheim
14.10.2017 14:00 Kickers Offenbach – Eintracht Stadtallendorf

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2017 14:00 Mainz 05 II – Elversberg
21.10.2017 14:00 FSV Frankfurt – Hessen Kassel
21.10.2017 14:00 Wormatia Worms – Ulm
21.10.2017 14:00 FCA Walldorf – TSV Steinbach
21.10.2017 14:00 Koblenz – Hoffenheim II
21.10.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – TSV Schott Mainz
21.10.2017 14:00 Waldhof Mannheim – Kickers Offenbach
21.10.2017 14:00 Saarbrücken – Stuttgart II
21.10.2017 14:00 St.Kickers – SV Röchling

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 14:00 TSV Schott Mainz – Waldhof Mannheim
28.10.2017 14:00 Hoffenheim II – Eintracht Stadtallendorf
28.10.2017 14:00 TSV Steinbach – Koblenz
28.10.2017 14:00 Ulm – FCA Walldorf
28.10.2017 14:00 Hessen Kassel – Wormatia Worms
28.10.2017 14:00 Elversberg – FSV Frankfurt
28.10.2017 14:00 SV Röchling – Mainz 05 II
28.10.2017 14:00 Freiburg II – St.Kickers
28.10.2017 14:00 Kickers Offenbach – Saarbrücken

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.10.2017 14:00 Mainz 05 II – Freiburg II
31.10.2017 14:00 FSV Frankfurt – SV Röchling
31.10.2017 14:00 Wormatia Worms – Elversberg
31.10.2017 14:00 FCA Walldorf – Hessen Kassel
31.10.2017 14:00 Koblenz – Ulm
31.10.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – TSV Steinbach
31.10.2017 14:00 Waldhof Mannheim – Hoffenheim II
31.10.2017 14:00 Saarbrücken – TSV Schott Mainz
31.10.2017 14:00 Stuttgart II – Kickers Offenbach

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 14:00 TSV Schott Mainz – Stuttgart II
04.11.2017 14:00 Hoffenheim II – Saarbrücken
04.11.2017 14:00 TSV Steinbach – Waldhof Mannheim
04.11.2017 14:00 Ulm – Eintracht Stadtallendorf
04.11.2017 14:00 Hessen Kassel – Koblenz
04.11.2017 14:00 Elversberg – FCA Walldorf
04.11.2017 14:00 SV Röchling – Wormatia Worms
04.11.2017 14:00 Freiburg II – FSV Frankfurt
04.11.2017 14:00 St.Kickers – Mainz 05 II

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.11.2017 14:00 FSV Frankfurt – St.Kickers
11.11.2017 14:00 Wormatia Worms – Freiburg II
11.11.2017 14:00 FCA Walldorf – SV Röchling
11.11.2017 14:00 Koblenz – Elversberg
11.11.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – Hessen Kassel
11.11.2017 14:00 Waldhof Mannheim – Ulm
11.11.2017 14:00 Saarbrücken – TSV Steinbach
11.11.2017 14:00 Stuttgart II – Hoffenheim II
11.11.2017 14:00 Kickers Offenbach – TSV Schott Mainz

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2017 14:00 FSV Frankfurt – Mainz 05 II
18.11.2017 14:00 Kickers Offenbach – Hoffenheim II
18.11.2017 14:00 Stuttgart II – TSV Steinbach
18.11.2017 14:00 Saarbrücken – Ulm
18.11.2017 14:00 Waldhof Mannheim – Hessen Kassel
18.11.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – Elversberg
18.11.2017 14:00 Koblenz – SV Röchling
18.11.2017 14:00 FCA Walldorf – Freiburg II
18.11.2017 14:00 Wormatia Worms – St.Kickers

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2017 14:00 Hoffenheim II – TSV Schott Mainz
25.11.2017 14:00 Mainz 05 II – Wormatia Worms
25.11.2017 14:00 St.Kickers – FCA Walldorf
25.11.2017 14:00 Freiburg II – Koblenz
25.11.2017 14:00 SV Röchling – Eintracht Stadtallendorf
25.11.2017 14:00 Elversberg – Waldhof Mannheim
25.11.2017 14:00 Hessen Kassel – Saarbrücken
25.11.2017 14:00 Ulm – Stuttgart II
25.11.2017 14:00 TSV Steinbach – Kickers Offenbach

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2017 14:00 FCA Walldorf – Mainz 05 II
02.12.2017 14:00 Wormatia Worms – FSV Frankfurt
02.12.2017 14:00 TSV Schott Mainz – TSV Steinbach
02.12.2017 14:00 Kickers Offenbach – Ulm
02.12.2017 14:00 Stuttgart II – Hessen Kassel
02.12.2017 14:00 Saarbrücken – Elversberg
02.12.2017 14:00 Waldhof Mannheim – SV Röchling
02.12.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – Freiburg II
02.12.2017 14:00 Koblenz – St.Kickers

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2017 14:00 Ulm – TSV Schott Mainz
09.12.2017 14:00 TSV Steinbach – Hoffenheim II
09.12.2017 14:00 FSV Frankfurt – FCA Walldorf
09.12.2017 14:00 Mainz 05 II – Koblenz
09.12.2017 14:00 St.Kickers – Eintracht Stadtallendorf
09.12.2017 14:00 Freiburg II – Waldhof Mannheim
09.12.2017 14:00 SV Röchling – Saarbrücken
09.12.2017 14:00 Elversberg – Stuttgart II
09.12.2017 14:00 Hessen Kassel – Kickers Offenbach

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2018 14:00 Eintracht Stadtallendorf – Mainz 05 II
10.02.2018 14:00 Koblenz – FSV Frankfurt
10.02.2018 14:00 FCA Walldorf – Wormatia Worms
10.02.2018 14:00 Hoffenheim II – Ulm
10.02.2018 14:00 TSV Schott Mainz – Hessen Kassel
10.02.2018 14:00 Kickers Offenbach – Elversberg
10.02.2018 14:00 Stuttgart II – SV Röchling
10.02.2018 14:00 Saarbrücken – Freiburg II
10.02.2018 14:00 Waldhof Mannheim – St.Kickers

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2018 14:00 Elversberg – TSV Schott Mainz
17.02.2018 14:00 Hessen Kassel – Hoffenheim II
17.02.2018 14:00 Ulm – TSV Steinbach
17.02.2018 14:00 Wormatia Worms – Koblenz
17.02.2018 14:00 FSV Frankfurt – Eintracht Stadtallendorf
17.02.2018 14:00 Mainz 05 II – Waldhof Mannheim
17.02.2018 14:00 St.Kickers – Saarbrücken
17.02.2018 14:00 Freiburg II – Stuttgart II
17.02.2018 14:00 SV Röchling – Kickers Offenbach

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2018 14:00 Saarbrücken – Mainz 05 II
24.02.2018 14:00 Waldhof Mannheim – FSV Frankfurt
24.02.2018 14:00 Eintracht Stadtallendorf – Wormatia Worms
24.02.2018 14:00 Koblenz – FCA Walldorf
24.02.2018 14:00 TSV Steinbach – Hessen Kassel
24.02.2018 14:00 Hoffenheim II – Elversberg
24.02.2018 14:00 TSV Schott Mainz – SV Röchling
24.02.2018 14:00 Kickers Offenbach – Freiburg II
24.02.2018 14:00 Stuttgart II – St.Kickers

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2018 14:00 Freiburg II – TSV Schott Mainz
03.03.2018 14:00 SV Röchling – Hoffenheim II
03.03.2018 14:00 Elversberg – TSV Steinbach
03.03.2018 14:00 Hessen Kassel – Ulm
03.03.2018 14:00 FCA Walldorf – Eintracht Stadtallendorf
03.03.2018 14:00 Wormatia Worms – Waldhof Mannheim
03.03.2018 14:00 FSV Frankfurt – Saarbrücken
03.03.2018 14:00 Mainz 05 II – Stuttgart II
03.03.2018 14:00 St.Kickers – Kickers Offenbach

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2018 14:00 Kickers Offenbach – Mainz 05 II
10.03.2018 14:00 Stuttgart II – FSV Frankfurt
10.03.2018 14:00 Saarbrücken – Wormatia Worms
10.03.2018 14:00 Waldhof Mannheim – FCA Walldorf
10.03.2018 14:00 Eintracht Stadtallendorf – Koblenz
10.03.2018 14:00 Ulm – Elversberg
10.03.2018 14:00 TSV Steinbach – SV Röchling
10.03.2018 14:00 Hoffenheim II – Freiburg II
10.03.2018 14:00 TSV Schott Mainz – St.Kickers

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2018 14:00 Mainz 05 II – TSV Schott Mainz
17.03.2018 14:00 St.Kickers – Hoffenheim II
17.03.2018 14:00 Freiburg II – TSV Steinbach
17.03.2018 14:00 SV Röchling – Ulm
17.03.2018 14:00 Elversberg – Hessen Kassel
17.03.2018 14:00 Koblenz – Waldhof Mannheim
17.03.2018 14:00 FCA Walldorf – Saarbrücken
17.03.2018 14:00 Wormatia Worms – Stuttgart II
17.03.2018 14:00 FSV Frankfurt – Kickers Offenbach

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.03.2018 14:00 Hoffenheim II – Mainz 05 II
24.03.2018 14:00 TSV Schott Mainz – FSV Frankfurt
24.03.2018 14:00 Kickers Offenbach – Wormatia Worms
24.03.2018 14:00 Stuttgart II – FCA Walldorf
24.03.2018 14:00 Saarbrücken – Koblenz
24.03.2018 14:00 Waldhof Mannheim – Eintracht Stadtallendorf
24.03.2018 14:00 Hessen Kassel – SV Röchling
24.03.2018 14:00 Ulm – Freiburg II
24.03.2018 14:00 TSV Steinbach – St.Kickers

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2018 19:00 Wormatia Worms – TSV Schott Mainz
28.03.2018 19:00 FSV Frankfurt – Hoffenheim II
28.03.2018 19:00 Mainz 05 II – TSV Steinbach
28.03.2018 19:00 St.Kickers – Ulm
28.03.2018 19:00 Freiburg II – Hessen Kassel
28.03.2018 19:00 SV Röchling – Elversberg
28.03.2018 19:00 Eintracht Stadtallendorf – Saarbrücken
28.03.2018 19:00 Koblenz – Stuttgart II
28.03.2018 19:00 FCA Walldorf – Kickers Offenbach

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2018 14:00 Ulm – Mainz 05 II
31.03.2018 14:00 TSV Steinbach – FSV Frankfurt
31.03.2018 14:00 Hoffenheim II – Wormatia Worms
31.03.2018 14:00 TSV Schott Mainz – FCA Walldorf
31.03.2018 14:00 Kickers Offenbach – Koblenz
31.03.2018 14:00 Stuttgart II – Eintracht Stadtallendorf
31.03.2018 14:00 Saarbrücken – Waldhof Mannheim
31.03.2018 14:00 Elversberg – Freiburg II
31.03.2018 14:00 Hessen Kassel – St.Kickers

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2018 14:00 Koblenz – TSV Schott Mainz
07.04.2018 14:00 FCA Walldorf – Hoffenheim II
07.04.2018 14:00 Wormatia Worms – TSV Steinbach
07.04.2018 14:00 FSV Frankfurt – Ulm
07.04.2018 14:00 Mainz 05 II – Hessen Kassel
07.04.2018 14:00 St.Kickers – Elversberg
07.04.2018 14:00 Freiburg II – SV Röchling
07.04.2018 14:00 Waldhof Mannheim – Stuttgart II
07.04.2018 14:00 Eintracht Stadtallendorf – Kickers Offenbach

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2018 14:00 Elversberg – Mainz 05 II
14.04.2018 14:00 Hessen Kassel – FSV Frankfurt
14.04.2018 14:00 Ulm – Wormatia Worms
14.04.2018 14:00 TSV Steinbach – FCA Walldorf
14.04.2018 14:00 Hoffenheim II – Koblenz
14.04.2018 14:00 TSV Schott Mainz – Eintracht Stadtallendorf
14.04.2018 14:00 Kickers Offenbach – Waldhof Mannheim
14.04.2018 14:00 Stuttgart II – Saarbrücken
14.04.2018 14:00 SV Röchling – St.Kickers

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2018 14:00 Waldhof Mannheim – TSV Schott Mainz
21.04.2018 14:00 Eintracht Stadtallendorf – Hoffenheim II
21.04.2018 14:00 Koblenz – TSV Steinbach
21.04.2018 14:00 FCA Walldorf – Ulm
21.04.2018 14:00 Wormatia Worms – Hessen Kassel
21.04.2018 14:00 FSV Frankfurt – Elversberg
21.04.2018 14:00 Mainz 05 II – SV Röchling
21.04.2018 14:00 St.Kickers – Freiburg II
21.04.2018 14:00 Saarbrücken – Kickers Offenbach

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2018 14:00 Freiburg II – Mainz 05 II
28.04.2018 14:00 SV Röchling – FSV Frankfurt
28.04.2018 14:00 Elversberg – Wormatia Worms
28.04.2018 14:00 Hessen Kassel – FCA Walldorf
28.04.2018 14:00 Ulm – Koblenz
28.04.2018 14:00 TSV Steinbach – Eintracht Stadtallendorf
28.04.2018 14:00 Hoffenheim II – Waldhof Mannheim
28.04.2018 14:00 TSV Schott Mainz – Saarbrücken
28.04.2018 14:00 Kickers Offenbach – Stuttgart II

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2018 14:00 Stuttgart II – TSV Schott Mainz
05.05.2018 14:00 Saarbrücken – Hoffenheim II
05.05.2018 14:00 Waldhof Mannheim – TSV Steinbach
05.05.2018 14:00 Eintracht Stadtallendorf – Ulm
05.05.2018 14:00 Koblenz – Hessen Kassel
05.05.2018 14:00 FCA Walldorf – Elversberg
05.05.2018 14:00 Wormatia Worms – SV Röchling
05.05.2018 14:00 FSV Frankfurt – Freiburg II
05.05.2018 14:00 Mainz 05 II – St.Kickers

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.05.2018 14:00 Freiburg II – Wormatia Worms
12.05.2018 14:00 SV Röchling – FCA Walldorf
12.05.2018 14:00 Elversberg – Koblenz
12.05.2018 14:00 Hessen Kassel – Eintracht Stadtallendorf
12.05.2018 14:00 Ulm – Waldhof Mannheim
12.05.2018 14:00 TSV Steinbach – Saarbrücken
12.05.2018 14:00 Hoffenheim II – Stuttgart II
12.05.2018 14:00 TSV Schott Mainz – Kickers Offenbach
12.05.2018 14:00 St.Kickers – FSV Frankfurt
Advertisement

Turneringer i Tyskland