LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
23/4-2017 15:55
Tyskland
Regionalliga Sydvest (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Waldhof Mannheim 33 21 7 5 53 - 29 70
2. Elversberg 33 20 9 4 51 - 19 69
3. Saarbrücken 32 18 6 8 54 - 36 60
4. Hoffenheim II 32 16 7 9 68 - 36 55
5. TSV Steinbach 32 16 7 9 50 - 32 55
6. Koblenz 32 15 6 11 36 - 29 51
7. Hessen Kassel 32 13 9 10 39 - 41 48
8. Ulm 32 13 7 12 44 - 42 46
9. Wormatia Worms 32 11 11 10 39 - 34 44
10. Stuttgart II 32 12 6 14 47 - 53 42
11. FCA Walldorf 32 11 7 14 42 - 52 40
12. Kickers Offenbach 32 12 11 9 45 - 35 38
13. Pirmasens 32 10 6 16 34 - 51 36
14. St.Kickers 33 8 11 14 43 - 50 35
15. Homburg 32 10 5 17 35 - 53 35
16. Eintracht Trier 33 9 5 19 43 - 55 32
17. Teutonia Watzenborn-Steinberg 32 9 5 18 34 - 55 32
18. Kaiserslautern II 32 7 9 16 40 - 52 30
19. Nöttingen 32 6 4 22 36 - 79 22
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
306 44,21 833 2,72 148 (48,4 %) 69 (22,5 %) 89 (29,1 %)
Opdateret:
23/4-2017 15:55
Tyskland
Regionalliga Sydvest (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Waldhof Mannheim 17 12 3 2 30 - 13 39
2. Elversberg 16 11 4 1 33 - 9 37
3. Saarbrücken 16 9 4 3 30 - 18 31
4. Hoffenheim II 16 10 2 4 46 - 17 32
5. TSV Steinbach 16 11 4 1 31 - 7 37
6. Koblenz 17 8 3 6 19 - 16 27
7. Hessen Kassel 16 8 5 3 20 - 14 29
8. Ulm 16 8 3 5 26 - 19 27
9. Wormatia Worms 16 8 5 3 24 - 14 29
10. Stuttgart II 16 7 3 6 25 - 21 24
11. FCA Walldorf 16 8 5 3 29 - 21 29
12. Kickers Offenbach 16 9 6 1 31 - 15 33
13. Pirmasens 16 7 3 6 19 - 17 24
14. St.Kickers 16 4 6 6 19 - 21 18
15. Homburg 16 5 1 10 18 - 31 16
16. Eintracht Trier 16 7 3 6 26 - 20 24
17. Teutonia Watzenborn-Steinberg 16 7 2 7 18 - 17 23
18. Kaiserslautern II 16 4 5 7 21 - 23 17
19. Nöttingen 16 5 2 9 24 - 31 17
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
306 44,21 833 2,72 148 (48,4 %) 69 (22,5 %) 89 (29,1 %)
Opdateret:
23/4-2017 15:55
Tyskland
Regionalliga Sydvest (36 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Waldhof Mannheim 16 9 4 3 23 - 16 31
2. Elversberg 17 9 5 3 18 - 10 32
3. Saarbrücken 16 9 2 5 24 - 18 29
4. Hoffenheim II 16 6 5 5 22 - 19 23
5. TSV Steinbach 16 5 3 8 19 - 25 18
6. Koblenz 15 7 3 5 17 - 13 24
7. Hessen Kassel 16 5 4 7 19 - 27 19
8. Ulm 16 5 4 7 18 - 23 19
9. Wormatia Worms 16 3 6 7 15 - 20 15
10. Stuttgart II 16 5 3 8 22 - 32 18
11. FCA Walldorf 16 3 2 11 13 - 31 11
12. Kickers Offenbach 16 3 5 8 14 - 20 14
13. Pirmasens 16 3 3 10 15 - 34 12
14. St.Kickers 17 4 5 8 24 - 29 17
15. Homburg 16 5 4 7 17 - 22 19
16. Eintracht Trier 17 2 2 13 17 - 35 8
17. Teutonia Watzenborn-Steinberg 16 2 3 11 16 - 38 9
18. Kaiserslautern II 16 3 4 9 19 - 29 13
19. Nöttingen 16 1 2 13 12 - 48 5
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
306 44,21 833 2,72 148 (48,4 %) 69 (22,5 %) 89 (29,1 %)
Opdateret:
23/4-2017 15:55
Tyskland
Regionalliga Sydvest (36 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Waldhof Mannheim 13 7 1,61 0,88
2. Elversberg 19 7 1,55 0,58
3. Saarbrücken 11 5 1,69 1,13
4. Hoffenheim II 11 5 2,13 1,13
5. TSV Steinbach 14 7 1,56 1,00
6. Koblenz 11 8 1,13 0,91
7. Hessen Kassel 8 6 1,22 1,28
8. Ulm 8 10 1,38 1,31
9. Wormatia Worms 10 10 1,22 1,06
10. Stuttgart II 6 6 1,47 1,66
11. FCA Walldorf 8 10 1,31 1,63
12. Kickers Offenbach 11 7 1,41 1,09
13. Pirmasens 7 9 1,06 1,59
14. St.Kickers 3 9 1,30 1,52
15. Homburg 9 10 1,09 1,66
16. Eintracht Trier 8 11 1,30 1,67
17. Teutonia Watzenborn-Steinberg 4 13 1,06 1,72
18. Kaiserslautern II 5 13 1,25 1,63
19. Nöttingen 1 14 1,13 2,47
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
306 44,21 833 2,72 148 (48,4 %) 69 (22,5 %) 89 (29,1 %)
Vis hele listen
Opdateret:
23/4-2017 15:55
Tyskland
Regionalliga Sydvest (36 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
23/4-2017 15:55
Tyskland
Regionalliga Sydvest (36 runder)
Opdateret:
23/4-2017 15:55
Tyskland
Regionalliga Sydvest (36 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning playoff
Nedrykning
Oprykker fra sidste sæson
Nedrykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 19:05 Nöttingen – Homburg 2 – 1
05.08.2016 19:10 Hoffenheim II – Stuttgart II 4 – 1
05.08.2016 19:30 St.Kickers – Waldhof Mannheim 2 – 3
05.08.2016 19:30 FCA Walldorf – Koblenz 0 – 0
05.08.2016 19:35 Wormatia Worms – Kickers Offenbach 2 – 2
06.08.2016 14:00 Eintracht Trier – Elversberg 0 – 1
06.08.2016 14:00 Pirmasens – Hessen Kassel 1 – 2
06.08.2016 14:05 Teutonia Watzenborn-Steinberg – TSV Steinbach 3 – 0
06.08.2016 14:15 Saarbrücken – Ulm 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.08.2016 19:00 FCA Walldorf – Stuttgart II 3 – 1
10.08.2016 19:30 Eintracht Trier – Homburg 0 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 19:30 Kickers Offenbach – FCA Walldorf 3 – 2
12.08.2016 19:35 Waldhof Mannheim – Hoffenheim II 1 – 1
13.08.2016 14:00 Ulm – Pirmasens 0 – 1
13.08.2016 14:00 Stuttgart II – Wormatia Worms 1 – 1
13.08.2016 14:00 Elversberg – St.Kickers 1 – 1
13.08.2016 14:00 TSV Steinbach – Nöttingen 3 – 2
13.08.2016 14:00 Hessen Kassel – Teutonia Watzenborn-Steinberg 2 – 1
14.08.2016 13:00 Koblenz – Saarbrücken 0 – 1
14.08.2016 14:05 Kaiserslautern II – Eintracht Trier 3 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.08.2016 19:00 Teutonia Watzenborn-Steinberg – Ulm 0 – 3
16.08.2016 19:00 Hoffenheim II – Wormatia Worms 1 – 0
16.08.2016 19:30 Waldhof Mannheim – Elversberg 2 – 0
17.08.2016 19:00 St.Kickers – Kaiserslautern II 2 – 2
17.08.2016 19:00 Saarbrücken – Kickers Offenbach 1 – 1
17.08.2016 19:00 Pirmasens – Koblenz 1 – 1
17.08.2016 19:05 Nöttingen – Hessen Kassel 2 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 14:00 Koblenz – Teutonia Watzenborn-Steinberg 1 – 0
20.08.2016 14:00 Elversberg – Hoffenheim II 1 – 0
20.08.2016 15:30 Kaiserslautern II – Waldhof Mannheim 2 – 4
21.08.2016 14:00 Ulm – Nöttingen 5 – 1
21.08.2016 14:00 Stuttgart II – Saarbrücken 3 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 18:30 Saarbrücken – Wormatia Worms 2 – 0
26.08.2016 19:00 St.Kickers – TSV Steinbach 2 – 1
26.08.2016 19:00 Nöttingen – Koblenz 1 – 2
26.08.2016 19:00 Eintracht Trier – Hessen Kassel 3 – 1
26.08.2016 19:00 Hoffenheim II – FCA Walldorf 1 – 1
26.08.2016 19:30 Teutonia Watzenborn-Steinberg – Kickers Offenbach 2 – 1
27.08.2016 14:00 Elversberg – Kaiserslautern II 3 – 0
27.08.2016 14:00 Waldhof Mannheim – Homburg 2 – 0
27.08.2016 14:00 Pirmasens – Stuttgart II 1 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.08.2016 19:00 Kaiserslautern II – Hoffenheim II 1 – 1
30.08.2016 19:00 FCA Walldorf – Saarbrücken 0 – 1
30.08.2016 19:05 Ulm – Eintracht Trier 3 – 1
30.08.2016 19:05 Hessen Kassel – St.Kickers 2 – 0
30.08.2016 19:05 Wormatia Worms – Pirmasens 2 – 1
30.08.2016 19:30 Homburg – Elversberg 0 – 2
30.08.2016 19:30 Kickers Offenbach – Nöttingen 1 – 0
31.08.2016 19:05 Stuttgart II – Teutonia Watzenborn-Steinberg 1 – 1
31.08.2016 19:35 TSV Steinbach – Waldhof Mannheim 0 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2016 19:00 Kaiserslautern II – Homburg 1 – 2
02.09.2016 19:00 St.Kickers – Ulm 3 – 3
02.09.2016 19:30 Pirmasens – FCA Walldorf 2 – 1
03.09.2016 14:00 Teutonia Watzenborn-Steinberg – Wormatia Worms 0 – 1
03.09.2016 14:00 Hoffenheim II – Saarbrücken 1 – 2
03.09.2016 14:00 Eintracht Trier – Koblenz 0 – 3
03.09.2016 14:00 Elversberg – TSV Steinbach 5 – 0
04.09.2016 14:00 Waldhof Mannheim – Hessen Kassel 2 – 0
05.09.2016 19:00 Nöttingen – Stuttgart II 2 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.09.2016 19:30 Kickers Offenbach – Pirmasens 3 – 1
06.09.2016 19:30 Homburg – St.Kickers 0 – 1
07.09.2016 19:00 TSV Steinbach – Eintracht Trier 2 – 0
07.09.2016 19:00 Wormatia Worms – FCA Walldorf 0 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 14:00 Saarbrücken – Pirmasens 1 – 1
10.09.2016 14:00 FCA Walldorf – Teutonia Watzenborn-Steinberg 1 – 0
10.09.2016 14:00 Homburg – Hoffenheim II 0 – 3
10.09.2016 14:05 Hessen Kassel – Elversberg 1 – 1
10.09.2016 14:05 Koblenz – St.Kickers 1 – 1
10.09.2016 14:10 Ulm – Waldhof Mannheim 2 – 1
10.09.2016 14:20 TSV Steinbach – Kaiserslautern II 1 – 0
11.09.2016 14:00 Kickers Offenbach – Eintracht Trier 1 – 1
11.09.2016 14:05 Wormatia Worms – Nöttingen 4 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2016 19:00 Teutonia Watzenborn-Steinberg – Saarbrücken 2 – 1
15.09.2016 19:30 St.Kickers – Kickers Offenbach 0 – 1
16.09.2016 19:00 Homburg – TSV Steinbach 1 – 4
16.09.2016 19:15 Nöttingen – FCA Walldorf 3 – 1
16.09.2016 19:30 Waldhof Mannheim – Koblenz 0 – 1
16.09.2016 19:30 Hoffenheim II – Pirmasens 6 – 0
17.09.2016 14:00 Eintracht Trier – Stuttgart II 1 – 2
17.09.2016 14:00 Elversberg – Ulm 2 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2016 17:30 Stuttgart II – St.Kickers 1 – 3
20.09.2016 19:00 Wormatia Worms – Eintracht Trier 1 – 0
20.09.2016 19:00 TSV Steinbach – Hoffenheim II 3 – 0
20.09.2016 19:30 Kickers Offenbach – Waldhof Mannheim 1 – 1
21.09.2016 19:00 Koblenz – Elversberg 1 – 1
21.09.2016 19:00 Ulm – Kaiserslautern II 1 – 4
21.09.2016 19:00 Hessen Kassel – Homburg 0 – 2
21.09.2016 19:00 Pirmasens – Teutonia Watzenborn-Steinberg 1 – 1
21.09.2016 19:00 Saarbrücken – Nöttingen 4 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2016 19:30 Waldhof Mannheim – Stuttgart II 0 – 0
24.09.2016 14:00 Hoffenheim II – Teutonia Watzenborn-Steinberg 5 – 0
24.09.2016 14:00 TSV Steinbach – Hessen Kassel 1 – 1
24.09.2016 14:00 St.Kickers – Wormatia Worms 1 – 1
24.09.2016 14:00 Eintracht Trier – FCA Walldorf 4 – 0
24.09.2016 14:00 Nöttingen – Pirmasens 2 – 3
24.09.2016 14:00 Elversberg – Kickers Offenbach 0 – 0
24.09.2016 14:10 Kaiserslautern II – Koblenz 2 – 1
25.09.2016 14:00 Homburg – Ulm 2 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2016 19:00 FCA Walldorf – St.Kickers 3 – 3
30.09.2016 19:00 Ulm – TSV Steinbach 0 – 2
30.09.2016 19:00 Koblenz – Homburg 0 – 2
01.10.2016 14:00 Stuttgart II – Elversberg 0 – 2
01.10.2016 14:00 Wormatia Worms – Waldhof Mannheim 0 – 0
01.10.2016 14:00 Saarbrücken – Eintracht Trier 3 – 1
01.10.2016 14:00 Teutonia Watzenborn-Steinberg – Nöttingen 4 – 0
01.10.2016 14:10 Hessen Kassel – Hoffenheim II 1 – 3
02.10.2016 14:00 Kickers Offenbach – Kaiserslautern II 1 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.10.2016 19:00 Hoffenheim II – Nöttingen 8 – 0
04.10.2016 19:00 Hessen Kassel – Ulm 1 – 1
04.10.2016 19:00 St.Kickers – Saarbrücken 0 – 1
05.10.2016 19:00 Kaiserslautern II – Stuttgart II 1 – 4
05.10.2016 19:00 Elversberg – Wormatia Worms 0 – 0
05.10.2016 19:00 Eintracht Trier – Pirmasens 3 – 0
05.10.2016 19:05 TSV Steinbach – Koblenz 1 – 0
05.10.2016 19:30 Waldhof Mannheim – FCA Walldorf 2 – 1
05.10.2016 19:40 Homburg – Kickers Offenbach 1 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 14:00 Wormatia Worms – Kaiserslautern II 1 – 0
08.10.2016 14:00 FCA Walldorf – Elversberg 0 – 0
08.10.2016 14:00 Teutonia Watzenborn-Steinberg – Eintracht Trier 0 – 0
08.10.2016 14:00 Ulm – Hoffenheim II 0 – 0
08.10.2016 14:00 Stuttgart II – Homburg 1 – 0
08.10.2016 14:00 Koblenz – Hessen Kassel 1 – 2
08.10.2016 14:00 Pirmasens – St.Kickers 1 – 3
08.10.2016 14:05 Saarbrücken – Waldhof Mannheim 1 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 19:00 Kaiserslautern II – FCA Walldorf 0 – 1
14.10.2016 19:00 Eintracht Trier – Nöttingen 3 – 0
15.10.2016 14:00 TSV Steinbach – Stuttgart II 4 – 0
15.10.2016 14:00 Ulm – Koblenz 1 – 0
15.10.2016 14:00 Hessen Kassel – Kickers Offenbach 1 – 0
15.10.2016 14:00 St.Kickers – Teutonia Watzenborn-Steinberg 1 – 1
15.10.2016 14:00 Waldhof Mannheim – Pirmasens 2 – 0
15.10.2016 14:00 Elversberg – Saarbrücken 2 – 1
16.10.2016 14:00 Homburg – Wormatia Worms 2 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.10.2016 19:00 Kaiserslautern II – Hessen Kassel 1 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.10.2016 19:30 Kickers Offenbach – TSV Steinbach 1 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 19:00 Wormatia Worms – TSV Steinbach 1 – 1
21.10.2016 19:00 FCA Walldorf – Homburg 0 – 1
21.10.2016 19:00 Nöttingen – St.Kickers 2 – 1
22.10.2016 14:00 Pirmasens – Elversberg 0 – 1
22.10.2016 14:00 Kickers Offenbach – Ulm 3 – 2
22.10.2016 14:00 Stuttgart II – Hessen Kassel 1 – 2
22.10.2016 14:00 Koblenz – Hoffenheim II 1 – 2
22.10.2016 18:00 Teutonia Watzenborn-Steinberg – Waldhof Mannheim 0 – 1
24.10.2016 19:00 Saarbrücken – Kaiserslautern II 3 – 3

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2016 19:00 Hoffenheim II – Eintracht Trier 3 – 2
28.10.2016 19:00 Kaiserslautern II – Pirmasens 1 – 3
29.10.2016 14:00 TSV Steinbach – FCA Walldorf 4 – 0
29.10.2016 14:00 Homburg – Saarbrücken 3 – 3
29.10.2016 14:00 Elversberg – Teutonia Watzenborn-Steinberg 6 – 1
29.10.2016 14:00 Waldhof Mannheim – Nöttingen 3 – 0
29.10.2016 14:00 Hessen Kassel – Wormatia Worms 1 – 0
29.10.2016 14:00 Ulm – Stuttgart II 4 – 2
29.10.2016 14:00 Koblenz – Kickers Offenbach 2 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.11.2016 14:00 Stuttgart II – Koblenz 3 – 0
01.11.2016 14:00 Wormatia Worms – Ulm 1 – 2
01.11.2016 14:00 Saarbrücken – TSV Steinbach 2 – 1
01.11.2016 16:00 Eintracht Trier – St.Kickers 1 – 4
01.11.2016 18:00 Pirmasens – Homburg 1 – 0
01.11.2016 19:00 Teutonia Watzenborn-Steinberg – Kaiserslautern II 0 – 1
01.11.2016 19:00 Hoffenheim II – Kickers Offenbach 1 – 1
02.11.2016 19:00 Nöttingen – Elversberg 0 – 2
02.11.2016 19:00 FCA Walldorf – Hessen Kassel 3 – 1

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 14:00 St.Kickers – Hoffenheim II 0 – 0
05.11.2016 14:00 Waldhof Mannheim – Eintracht Trier 3 – 1
05.11.2016 14:00 Homburg – Teutonia Watzenborn-Steinberg 1 – 3
05.11.2016 14:00 Ulm – FCA Walldorf 2 – 0
05.11.2016 14:05 Hessen Kassel – Saarbrücken 0 – 0
05.11.2016 14:05 TSV Steinbach – Pirmasens 1 – 1
06.11.2016 14:00 Koblenz – Wormatia Worms 1 – 0
06.11.2016 14:00 Kickers Offenbach – Stuttgart II 2 – 2
06.11.2016 14:00 Kaiserslautern II – Nöttingen 5 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.11.2016 19:00 Homburg – Nöttingen 2 – 0
11.11.2016 19:00 Elversberg – Eintracht Trier 2 – 0
11.11.2016 19:00 Stuttgart II – Hoffenheim II 0 – 1
11.11.2016 19:00 TSV Steinbach – Teutonia Watzenborn-Steinberg 5 – 1
12.11.2016 14:00 Kickers Offenbach – Wormatia Worms 2 – 0
12.11.2016 14:00 Koblenz – FCA Walldorf 1 – 1
12.11.2016 14:00 Ulm – Saarbrücken 0 – 1
12.11.2016 14:00 Hessen Kassel – Pirmasens 3 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 19:00 Nöttingen – TSV Steinbach 0 – 2
18.11.2016 19:30 FCA Walldorf – Kickers Offenbach 4 – 2
19.11.2016 14:00 St.Kickers – Elversberg 0 – 1
19.11.2016 14:00 Saarbrücken – Koblenz 1 – 1
19.11.2016 14:05 Wormatia Worms – Stuttgart II 3 – 1
19.11.2016 14:05 Hoffenheim II – Waldhof Mannheim 1 – 2

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 19:00 Elversberg – Waldhof Mannheim 1 – 2
26.11.2016 14:00 Ulm – Teutonia Watzenborn-Steinberg 3 – 1
26.11.2016 14:00 Wormatia Worms – Hoffenheim II 1 – 0
26.11.2016 14:00 Stuttgart II – FCA Walldorf 1 – 2
26.11.2016 14:00 Hessen Kassel – Nöttingen 2 – 2
26.11.2016 14:00 Koblenz – Pirmasens 1 – 0
27.11.2016 14:00 Kickers Offenbach – Saarbrücken 2 – 3
28.11.2016 19:00 Kaiserslautern II – St.Kickers 1 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.11.2016 19:00 Pirmasens – Ulm 0 – 2

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2016 19:00 Nöttingen – Ulm 0 – 1
02.12.2016 19:00 Waldhof Mannheim – Kaiserslautern II 1 – 0
02.12.2016 19:00 FCA Walldorf – Wormatia Worms 2 – 0
02.12.2016 19:30 Pirmasens – Kickers Offenbach 2 – 0
03.12.2016 14:00 Teutonia Watzenborn-Steinberg – Koblenz 0 – 2
03.12.2016 14:00 Saarbrücken – Stuttgart II 0 – 2
03.12.2016 14:00 Eintracht Trier – TSV Steinbach 0 – 1
03.12.2016 14:00 St.Kickers – Homburg 0 – 3
04.12.2016 14:00 Hoffenheim II – Elversberg 1 – 2

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2016 18:00 FCA Walldorf – Hoffenheim II 2 – 2
09.12.2016 19:30 Kickers Offenbach – Teutonia Watzenborn-Steinberg 3 – 0
10.12.2016 14:00 TSV Steinbach – St.Kickers 2 – 1
10.12.2016 14:00 Wormatia Worms – Saarbrücken 2 – 0
10.12.2016 14:00 Stuttgart II – Pirmasens 4 – 1
10.12.2016 14:05 Hessen Kassel – Eintracht Trier 2 – 1
10.12.2016 14:05 Koblenz – Nöttingen 1 – 0
11.12.2016 14:00 Kaiserslautern II – Elversberg 0 – 2
13.12.2016 20:15 Homburg – Waldhof Mannheim 2 – 3

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2017 19:00 Eintracht Trier – Kaiserslautern II 2 – 2

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 14:00 Waldhof Mannheim – St.Kickers 3 – 2

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.02.2017 19:00 Homburg – Eintracht Trier 1 – 2

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 14:00 Nöttingen – Kickers Offenbach 1 – 3
18.02.2017 14:00 St.Kickers – Hessen Kassel 1 – 1
18.02.2017 14:00 Waldhof Mannheim – TSV Steinbach 2 – 1
18.02.2017 14:00 Elversberg – Homburg 2 – 2
18.02.2017 14:00 Pirmasens – Wormatia Worms 1 – 3
18.02.2017 14:00 Teutonia Watzenborn-Steinberg – Stuttgart II 0 – 1
18.02.2017 14:00 Saarbrücken – FCA Walldorf 3 – 0
19.02.2017 14:00 Hoffenheim II – Kaiserslautern II 2 – 0
19.02.2017 14:00 Eintracht Trier – Ulm 5 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 19:00 Stuttgart II – Nöttingen 2 – 0
24.02.2017 19:00 Wormatia Worms – Teutonia Watzenborn-Steinberg 1 – 4
24.02.2017 19:30 Hessen Kassel – Waldhof Mannheim 1 – 0
24.02.2017 19:30 FCA Walldorf – Pirmasens 1 – 0
25.02.2017 14:00 TSV Steinbach – Elversberg 2 – 0
25.02.2017 14:00 Saarbrücken – Hoffenheim II 0 – 2
25.02.2017 14:00 Koblenz – Eintracht Trier 1 – 0
25.02.2017 14:05 Ulm – St.Kickers 1 – 1
26.02.2017 14:00 Homburg – Kaiserslautern II 1 – 4

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 19:30 Pirmasens – Saarbrücken 2 – 0
04.03.2017 14:00 Kaiserslautern II – TSV Steinbach 3 – 0
04.03.2017 14:00 Elversberg – Hessen Kassel 2 – 0
04.03.2017 14:00 Waldhof Mannheim – Ulm 3 – 1
04.03.2017 14:00 St.Kickers – Koblenz 0 – 1
04.03.2017 14:05 Teutonia Watzenborn-Steinberg – FCA Walldorf 3 – 2
05.03.2017 14:00 Eintracht Trier – Kickers Offenbach 1 – 0
05.03.2017 14:00 Hoffenheim II – Homburg 5 – 2
06.03.2017 19:30 Nöttingen – Wormatia Worms 2 – 2

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 14:00 Pirmasens – Hoffenheim II 3 – 2
11.03.2017 14:00 Stuttgart II – Eintracht Trier 3 – 2
11.03.2017 14:00 FCA Walldorf – Nöttingen 1 – 5
11.03.2017 14:00 Saarbrücken – Teutonia Watzenborn-Steinberg 4 – 1
11.03.2017 14:00 TSV Steinbach – Homburg 2 – 0
11.03.2017 14:00 Ulm – Elversberg 2 – 1
11.03.2017 14:00 Kickers Offenbach – St.Kickers 2 – 0
11.03.2017 14:00 Hessen Kassel – Kaiserslautern II 2 – 0
12.03.2017 14:00 Koblenz – Waldhof Mannheim 0 – 1

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 19:00 Hoffenheim II – TSV Steinbach 1 – 3
17.03.2017 19:00 Homburg – Hessen Kassel 1 – 0
17.03.2017 19:00 Elversberg – Koblenz 2 – 0
17.03.2017 19:00 Kaiserslautern II – Ulm 0 – 0
18.03.2017 14:00 Teutonia Watzenborn-Steinberg – Pirmasens 1 – 1
18.03.2017 14:00 Nöttingen – Saarbrücken 1 – 2
18.03.2017 14:00 St.Kickers – Stuttgart II 3 – 1
18.03.2017 14:00 Eintracht Trier – Wormatia Worms 2 – 2
19.03.2017 14:00 Waldhof Mannheim – Kickers Offenbach 2 – 1

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.03.2017 19:05 Hessen Kassel – TSV Steinbach 0 – 0
25.03.2017 14:00 Pirmasens – Nöttingen 0 – 0
25.03.2017 14:00 Koblenz – Kaiserslautern II 4 – 1
25.03.2017 14:00 Kickers Offenbach – Elversberg 0 – 0
25.03.2017 14:00 Teutonia Watzenborn-Steinberg – Hoffenheim II 2 – 1
25.03.2017 14:00 FCA Walldorf – Eintracht Trier 3 – 2
25.03.2017 14:00 Stuttgart II – Waldhof Mannheim 0 – 1
25.03.2017 14:00 Wormatia Worms – St.Kickers 4 – 1
25.03.2017 14:00 Ulm – Homburg 1 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.03.2017 19:00 Teutonia Watzenborn-Steinberg – Hessen Kassel 0 – 2

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.03.2017 19:00 Kaiserslautern II – Kickers Offenbach 0 – 0
31.03.2017 19:00 Homburg – Koblenz 0 – 3
31.03.2017 19:00 Elversberg – Stuttgart II 3 – 1
01.04.2017 14:00 St.Kickers – FCA Walldorf 1 – 0
01.04.2017 14:00 Eintracht Trier – Saarbrücken 0 – 4
01.04.2017 14:00 Nöttingen – Teutonia Watzenborn-Steinberg 2 – 1
01.04.2017 14:00 Waldhof Mannheim – Wormatia Worms 2 – 2
01.04.2017 14:05 TSV Steinbach – Ulm 0 – 0
01.04.2017 14:05 Hoffenheim II – Hessen Kassel 5 – 1

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.04.2017 19:00 Nöttingen – Hoffenheim II 3 – 4
07.04.2017 19:00 Pirmasens – Eintracht Trier 3 – 0
07.04.2017 19:05 Ulm – Hessen Kassel 1 – 2
07.04.2017 19:05 Stuttgart II – Kaiserslautern II 2 – 2
08.04.2017 14:00 Wormatia Worms – Elversberg 0 – 0
08.04.2017 14:00 FCA Walldorf – Waldhof Mannheim 3 – 3
08.04.2017 14:05 Koblenz – TSV Steinbach 2 – 1
09.04.2017 14:00 Saarbrücken – St.Kickers 3 – 1
09.04.2017 14:00 Kickers Offenbach – Homburg 4 – 0

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.04.2017 19:00 Homburg – Stuttgart II 1 – 2
13.04.2017 19:30 Eintracht Trier – Teutonia Watzenborn-Steinberg 1 – 0
15.04.2017 14:00 Elversberg – FCA Walldorf 1 – 0
15.04.2017 14:00 St.Kickers – Pirmasens 3 – 1
15.04.2017 14:00 TSV Steinbach – Kickers Offenbach 0 – 1
16.04.2017 14:00 Hoffenheim II – Ulm 1 – 0
16.04.2017 14:00 Kaiserslautern II – Wormatia Worms 0 – 2
17.04.2017 13:15 Waldhof Mannheim – Saarbrücken 0 – 2
17.04.2017 17:45 Hessen Kassel – Koblenz 1 – 2

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.04.2017 19:00 Wormatia Worms – Homburg 1 – 1
21.04.2017 19:00 Pirmasens – Waldhof Mannheim 0 – 1
21.04.2017 19:00 FCA Walldorf – Kaiserslautern II 3 – 0
22.04.2017 14:00 Stuttgart II – TSV Steinbach 2 – 1
22.04.2017 14:00 Saarbrücken – Elversberg 1 – 2
22.04.2017 14:00 Teutonia Watzenborn-Steinberg – St.Kickers 1 – 0
22.04.2017 14:00 Nöttingen – Eintracht Trier 1 – 3
23.04.2017 14:00 Kickers Offenbach – Hessen Kassel 2 – 2
23.04.2017 14:00 Koblenz – Ulm 1 – 2

35. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.04.2017 19:00 TSV Steinbach – Wormatia Worms
28.04.2017 19:30 Homburg – FCA Walldorf
29.04.2017 14:00 Hessen Kassel – Stuttgart II
29.04.2017 14:00 Elversberg – Pirmasens
29.04.2017 14:00 Ulm – Kickers Offenbach
29.04.2017 14:00 Hoffenheim II – Koblenz
29.04.2017 14:00 Kaiserslautern II – Saarbrücken
29.04.2017 14:00 Waldhof Mannheim – Teutonia Watzenborn-Steinberg
30.04.2017 14:00 St.Kickers – Nöttingen

36. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.05.2017 19:00 Wormatia Worms – Hessen Kassel
05.05.2017 19:00 FCA Walldorf – TSV Steinbach
05.05.2017 19:00 Eintracht Trier – Hoffenheim II
05.05.2017 19:00 Pirmasens – Kaiserslautern II
05.05.2017 19:00 Kickers Offenbach – Koblenz
06.05.2017 14:00 Teutonia Watzenborn-Steinberg – Elversberg
06.05.2017 14:00 Saarbrücken – Homburg
07.05.2017 14:00 Stuttgart II – Ulm
07.05.2017 14:00 Nöttingen – Waldhof Mannheim

37. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 14:00 Koblenz – Stuttgart II
13.05.2017 14:00 Ulm – Wormatia Worms
13.05.2017 14:00 Kaiserslautern II – Teutonia Watzenborn-Steinberg
13.05.2017 14:00 Hessen Kassel – FCA Walldorf
13.05.2017 14:00 TSV Steinbach – Saarbrücken
13.05.2017 14:00 Kickers Offenbach – Hoffenheim II
13.05.2017 14:00 Homburg – Pirmasens
13.05.2017 14:00 Elversberg – Nöttingen
13.05.2017 14:00 St.Kickers – Eintracht Trier

38. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 14:00 Saarbrücken – Hessen Kassel
20.05.2017 14:00 Pirmasens – TSV Steinbach
20.05.2017 14:00 Hoffenheim II – St.Kickers
20.05.2017 14:00 Teutonia Watzenborn-Steinberg – Homburg
20.05.2017 14:00 Eintracht Trier – Waldhof Mannheim
20.05.2017 14:00 Stuttgart II – Kickers Offenbach
20.05.2017 14:00 Wormatia Worms – Koblenz
20.05.2017 14:00 FCA Walldorf – Ulm
20.05.2017 14:00 Nöttingen – Kaiserslautern II
Advertisement

Seneste kampe

Koblenz
Ulm
1 – 2
23. april 14:00
Færdig
Kickers Offenbach
Hessen Kassel
2 – 2
23. april 14:00
Færdig
Saarbrücken
Elversberg
1 – 2
22. april 14:00
Færdig
Stuttgart II
TSV Steinbach
2 – 1
22. april 14:00
Færdig
Nöttingen
Eintracht Trier
1 – 3
22. april 14:00
Færdig
Teutonia Watzenborn-Steinberg
St.Kickers
1 – 0
22. april 14:00
Færdig
Wormatia Worms
Homburg
1 – 1
21. april 19:00
Færdig
FCA Walldorf
Kaiserslautern II
3 – 0
21. april 19:00
Færdig
Pirmasens
Waldhof Mannheim
0 – 1
21. april 19:00
Færdig
Hessen Kassel
Koblenz
1 – 2
17. april 17:45
Færdig

Kommende kampe

TSV Steinbach
Wormatia Worms
vs
28. april 19:00
Ikke startet
Homburg
FCA Walldorf
vs
28. april 19:30
Ikke startet
Hessen Kassel
Stuttgart II
vs
29. april 14:00
Ikke startet
Ulm
Kickers Offenbach
vs
29. april 14:00
Ikke startet
Elversberg
Pirmasens
vs
29. april 14:00
Ikke startet
Waldhof Mannheim
Teutonia Watzenborn-Steinberg
vs
29. april 14:00
Ikke startet
Hoffenheim II
Koblenz
vs
29. april 14:00
Ikke startet
Kaiserslautern II
Saarbrücken
vs
29. april 14:00
Ikke startet
St.Kickers
Nöttingen
vs
30. april 14:00
Ikke startet
FCA Walldorf
TSV Steinbach
vs
5. maj 19:00
Ikke startet

Turneringer i Tyskland