LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
22/3-2017 15:47
Tyskland
Regionalliga Vest (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Viktoria Køln 1904 24 16 3 5 61 - 31 51
2. Dortmund II 23 13 9 1 40 - 15 48
3. Gladbach II 24 13 7 4 47 - 24 46
4. Alemannia Aachen 25 12 6 7 34 - 28 42
5. Wuppertal 25 10 10 5 41 - 30 40
6. FC Köln II 27 12 4 11 45 - 43 40
7. Oberhausen 23 12 3 8 45 - 31 39
8. RW Essen 25 10 9 6 36 - 27 39
9. Wattenscheid 25 11 5 9 41 - 31 38
10. SV Rödinghausen 24 10 4 10 36 - 37 34
11. Bonner SC 26 10 4 12 43 - 46 34
12. SC Verl 25 8 7 10 29 - 37 31
13. SC Wiedenbrück 25 7 9 9 33 - 38 30
14. Fortuna Düsseldorf II 26 5 9 12 30 - 41 24
15. Schalke 04 II 24 6 4 14 20 - 35 22
16. RW Ahlen 25 5 5 15 34 - 53 20
17. TSG Sprockhövel 25 3 8 14 22 - 56 17
18. Sportfreunde Siegen 23 4 4 15 24 - 58 16
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
222 33,94 661 2,98 92 (41,4 %) 55 (24,8 %) 75 (33,8 %)
Opdateret:
22/3-2017 15:47
Tyskland
Regionalliga Vest (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Viktoria Køln 1904 13 8 1 4 32 - 17 25
2. Dortmund II 12 9 3 0 19 - 4 30
3. Gladbach II 13 5 5 3 24 - 16 20
4. Alemannia Aachen 13 8 1 4 21 - 13 25
5. Wuppertal 13 6 6 1 26 - 12 24
6. FC Köln II 13 5 3 5 16 - 17 18
7. Oberhausen 11 6 2 3 28 - 16 20
8. RW Essen 13 5 5 3 16 - 15 20
9. Wattenscheid 12 6 2 4 22 - 12 20
10. SV Rödinghausen 12 5 1 6 17 - 19 16
11. Bonner SC 12 6 2 4 23 - 16 20
12. SC Verl 13 5 4 4 17 - 14 19
13. SC Wiedenbrück 12 2 4 6 16 - 21 10
14. Fortuna Düsseldorf II 14 5 4 5 22 - 20 19
15. Schalke 04 II 11 3 1 7 10 - 19 10
16. RW Ahlen 13 3 3 7 20 - 26 12
17. TSG Sprockhövel 12 2 7 3 13 - 21 13
18. Sportfreunde Siegen 10 3 1 6 17 - 24 10
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
222 33,94 661 2,98 92 (41,4 %) 55 (24,8 %) 75 (33,8 %)
Opdateret:
22/3-2017 15:47
Tyskland
Regionalliga Vest (34 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Viktoria Køln 1904 11 8 2 1 29 - 14 26
2. Dortmund II 11 4 6 1 21 - 11 18
3. Gladbach II 11 8 2 1 23 - 8 26
4. Alemannia Aachen 12 4 5 3 13 - 15 17
5. Wuppertal 12 4 4 4 15 - 18 16
6. FC Köln II 14 7 1 6 29 - 26 22
7. Oberhausen 12 6 1 5 17 - 15 19
8. RW Essen 12 5 4 3 20 - 12 19
9. Wattenscheid 13 5 3 5 19 - 19 18
10. SV Rödinghausen 12 5 3 4 19 - 18 18
11. Bonner SC 14 4 2 8 20 - 30 14
12. SC Verl 12 3 3 6 12 - 23 12
13. SC Wiedenbrück 13 5 5 3 17 - 17 20
14. Fortuna Düsseldorf II 12 0 5 7 8 - 21 5
15. Schalke 04 II 13 3 3 7 10 - 16 12
16. RW Ahlen 12 2 2 8 14 - 27 8
17. TSG Sprockhövel 13 1 1 11 9 - 35 4
18. Sportfreunde Siegen 13 1 3 9 7 - 34 6
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
222 33,94 661 2,98 92 (41,4 %) 55 (24,8 %) 75 (33,8 %)
Opdateret:
22/3-2017 15:47
Tyskland
Regionalliga Vest (34 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Viktoria Køln 1904 7 0 2,54 1,29
2. Dortmund II 11 3 1,74 0,65
3. Gladbach II 9 3 1,96 1,00
4. Alemannia Aachen 9 6 1,36 1,12
5. Wuppertal 7 8 1,64 1,20
6. FC Köln II 7 3 1,67 1,59
7. Oberhausen 4 7 1,96 1,35
8. RW Essen 8 8 1,44 1,08
9. Wattenscheid 7 6 1,64 1,24
10. SV Rödinghausen 5 5 1,50 1,54
11. Bonner SC 6 6 1,65 1,77
12. SC Verl 5 7 1,16 1,48
13. SC Wiedenbrück 6 6 1,32 1,52
14. Fortuna Düsseldorf II 6 8 1,15 1,58
15. Schalke 04 II 4 11 0,83 1,46
16. RW Ahlen 4 6 1,36 2,12
17. TSG Sprockhövel 6 11 0,88 2,24
18. Sportfreunde Siegen 2 9 1,04 2,52
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
222 33,94 661 2,98 92 (41,4 %) 55 (24,8 %) 75 (33,8 %)
Vis hele listen
Opdateret:
22/3-2017 15:47
Tyskland
Regionalliga Vest (34 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
22/3-2017 15:47
Tyskland
Regionalliga Vest (34 runder)
Opdateret:
22/3-2017 15:47
Tyskland
Regionalliga Vest (34 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Oprykning playoff
Nedrykning
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2016 19:00 Wuppertal – Viktoria Køln 1904 3 – 3
30.07.2016 14:00 FC Köln II – Dortmund II 1 – 4
30.07.2016 14:00 Bonner SC – Fortuna Düsseldorf II 2 – 1
30.07.2016 14:00 Sportfreunde Siegen – Alemannia Aachen 0 – 1
30.07.2016 14:00 TSG Sprockhövel – SV Rödinghausen 0 – 0
30.07.2016 14:00 Oberhausen – RW Ahlen 0 – 4
30.07.2016 14:05 Wattenscheid – SC Verl 1 – 2
31.07.2016 14:00 SC Wiedenbrück – RW Essen 0 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 14:00 Schalke 04 II – FC Köln II 0 – 1
05.08.2016 19:30 RW Essen – Bonner SC 2 – 1
05.08.2016 19:30 SV Rödinghausen – SC Wiedenbrück 0 – 2
06.08.2016 14:00 Fortuna Düsseldorf II – Wuppertal 2 – 2
06.08.2016 14:00 SC Verl – Oberhausen 1 – 0
06.08.2016 14:00 Alemannia Aachen – Wattenscheid 0 – 1
06.08.2016 14:05 RW Ahlen – TSG Sprockhövel 5 – 0
06.08.2016 14:05 Dortmund II – Sportfreunde Siegen 2 – 0
06.08.2016 14:05 Viktoria Køln 1904 – Gladbach II 1 – 4

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.08.2016 19:30 Viktoria Køln 1904 – Fortuna Düsseldorf II 2 – 0
09.08.2016 19:30 Sportfreunde Siegen – Schalke 04 II 1 – 2
09.08.2016 19:30 Wattenscheid – Dortmund II 1 – 1
09.08.2016 19:30 Oberhausen – Alemannia Aachen 0 – 2
09.08.2016 19:30 TSG Sprockhövel – SC Verl 2 – 2
09.08.2016 19:30 SC Wiedenbrück – RW Ahlen 5 – 1
09.08.2016 19:30 Bonner SC – SV Rödinghausen 3 – 2
09.08.2016 19:35 Wuppertal – RW Essen 0 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 19:00 SC Verl – SC Wiedenbrück 1 – 1
12.08.2016 19:00 Dortmund II – Oberhausen 1 – 0
13.08.2016 14:00 Alemannia Aachen – TSG Sprockhövel 0 – 0
13.08.2016 14:00 Schalke 04 II – Wattenscheid 0 – 2
13.08.2016 14:00 Fortuna Düsseldorf II – Gladbach II 0 – 1
13.08.2016 14:00 SV Rödinghausen – Wuppertal 1 – 2
13.08.2016 14:00 RW Essen – Viktoria Køln 1904 0 – 4
14.08.2016 14:00 FC Köln II – Sportfreunde Siegen 1 – 1
14.08.2016 15:00 Bonner SC – RW Ahlen 3 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 14:00 Wuppertal – RW Ahlen 4 – 0
20.08.2016 14:00 Oberhausen – Schalke 04 II 1 – 1
20.08.2016 14:00 TSG Sprockhövel – Dortmund II 0 – 4
20.08.2016 14:00 SC Wiedenbrück – Alemannia Aachen 0 – 0
20.08.2016 14:00 Bonner SC – SC Verl 1 – 0
20.08.2016 14:00 Gladbach II – Sportfreunde Siegen 1 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 19:05 Dortmund II – SC Wiedenbrück 2 – 0
26.08.2016 19:30 FC Köln II – Oberhausen 1 – 2
26.08.2016 19:30 Alemannia Aachen – Bonner SC 3 – 2
27.08.2016 14:00 RW Essen – Gladbach II 0 – 2
27.08.2016 14:00 Schalke 04 II – TSG Sprockhövel 2 – 0
27.08.2016 14:00 SV Rödinghausen – Fortuna Düsseldorf II 2 – 1
27.08.2016 14:00 SC Verl – Wuppertal 2 – 2
27.08.2016 14:05 RW Ahlen – Viktoria Køln 1904 1 – 3

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.08.2016 18:30 Gladbach II – Schalke 04 II 3 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.08.2016 20:15 Sportfreunde Siegen – Wattenscheid 3 – 4

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2016 19:30 RW Essen – SV Rödinghausen 0 – 1
03.09.2016 14:00 Oberhausen – Sportfreunde Siegen 7 – 1
03.09.2016 14:00 Gladbach II – Wattenscheid 4 – 2
03.09.2016 14:00 SC Wiedenbrück – Schalke 04 II 1 – 2
03.09.2016 14:00 Fortuna Düsseldorf II – RW Ahlen 1 – 0
03.09.2016 14:00 Viktoria Køln 1904 – SC Verl 2 – 1
05.09.2016 20:15 Wuppertal – Alemannia Aachen 2 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 14:00 Alemannia Aachen – Viktoria Køln 1904 0 – 1
10.09.2016 14:00 Schalke 04 II – Bonner SC 0 – 5
10.09.2016 14:00 FC Köln II – SC Wiedenbrück 1 – 3
10.09.2016 14:00 SC Verl – Fortuna Düsseldorf II 2 – 0
10.09.2016 14:00 RW Ahlen – RW Essen 0 – 3
10.09.2016 14:05 Dortmund II – Wuppertal 0 – 0
10.09.2016 14:05 SV Rödinghausen – Gladbach II 1 – 2
10.09.2016 14:05 Sportfreunde Siegen – TSG Sprockhövel 4 – 1
11.09.2016 14:05 Wattenscheid – Oberhausen 5 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 19:30 RW Essen – SC Verl 2 – 0
17.09.2016 14:00 SC Wiedenbrück – Sportfreunde Siegen 3 – 0
17.09.2016 14:00 TSG Sprockhövel – Wattenscheid 0 – 2
17.09.2016 14:00 Fortuna Düsseldorf II – Alemannia Aachen 1 – 1
17.09.2016 14:00 Viktoria Køln 1904 – Dortmund II 1 – 1
17.09.2016 14:00 Wuppertal – Schalke 04 II 0 – 2
17.09.2016 14:00 Bonner SC – FC Köln II 2 – 3
18.09.2016 14:00 Gladbach II – Oberhausen 2 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2016 19:30 Bonner SC – Dortmund II 2 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2016 19:30 Viktoria Køln 1904 – SV Rödinghausen 1 – 2
21.09.2016 19:40 Wattenscheid – FC Köln II 0 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2016 19:30 RW Ahlen – Gladbach II 0 – 2
24.09.2016 14:00 FC Köln II – Wuppertal 0 – 1
24.09.2016 14:00 Sportfreunde Siegen – Bonner SC 2 – 2
24.09.2016 14:00 Schalke 04 II – Viktoria Køln 1904 1 – 2
24.09.2016 14:00 Wattenscheid – SC Wiedenbrück 0 – 1
24.09.2016 14:00 Dortmund II – Fortuna Düsseldorf II 2 – 2
24.09.2016 14:00 Oberhausen – TSG Sprockhövel 2 – 1
24.09.2016 14:00 SC Verl – SV Rödinghausen 2 – 3
25.09.2016 14:00 Alemannia Aachen – RW Essen 1 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2016 19:30 SC Wiedenbrück – Oberhausen 0 – 2
01.10.2016 14:00 SV Rödinghausen – Alemannia Aachen 0 – 1
01.10.2016 14:00 Viktoria Køln 1904 – FC Köln II 2 – 4
01.10.2016 14:00 Wuppertal – Sportfreunde Siegen 4 – 1
01.10.2016 14:00 Bonner SC – Wattenscheid 2 – 3
01.10.2016 14:00 Gladbach II – TSG Sprockhövel 3 – 1
01.10.2016 14:10 RW Ahlen – SC Verl 1 – 2
01.10.2016 15:30 RW Essen – Dortmund II 1 – 1
02.10.2016 14:30 Fortuna Düsseldorf II – Schalke 04 II 1 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2016 14:00 FC Köln II – Fortuna Düsseldorf II 0 – 0
07.10.2016 19:00 SC Verl – Gladbach II 0 – 2
07.10.2016 20:00 Sportfreunde Siegen – Viktoria Køln 1904 2 – 5
08.10.2016 14:00 Wattenscheid – Wuppertal 1 – 2
08.10.2016 14:00 Oberhausen – Bonner SC 5 – 1
08.10.2016 14:00 TSG Sprockhövel – SC Wiedenbrück 3 – 3
08.10.2016 14:00 Alemannia Aachen – RW Ahlen 3 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 19:15 SC Verl – Alemannia Aachen 1 – 1
14.10.2016 19:30 RW Ahlen – Dortmund II 1 – 4
14.10.2016 19:30 Gladbach II – SC Wiedenbrück 0 – 0
15.10.2016 14:00 Wuppertal – Oberhausen 2 – 1
15.10.2016 14:00 Viktoria Køln 1904 – Wattenscheid 2 – 0
15.10.2016 14:00 RW Essen – FC Köln II 5 – 2
15.10.2016 14:00 SV Rödinghausen – Schalke 04 II 2 – 0
15.10.2016 14:00 Bonner SC – TSG Sprockhövel 0 – 2
16.10.2016 14:00 Fortuna Düsseldorf II – Sportfreunde Siegen 2 – 2

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 19:30 Sportfreunde Siegen – RW Essen 1 – 5
21.10.2016 19:35 Wattenscheid – Fortuna Düsseldorf II 2 – 0
22.10.2016 14:00 TSG Sprockhövel – Wuppertal 1 – 1
22.10.2016 14:00 FC Köln II – SV Rödinghausen 0 – 3
22.10.2016 14:00 Oberhausen – Viktoria Køln 1904 0 – 2
22.10.2016 14:00 SC Wiedenbrück – Bonner SC 1 – 3
22.10.2016 14:00 Alemannia Aachen – Gladbach II 2 – 4
22.10.2016 14:00 Dortmund II – SC Verl 2 – 0
23.10.2016 15:00 Schalke 04 II – RW Ahlen 3 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.10.2016 19:30 TSG Sprockhövel – FC Köln II 0 – 5

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2016 19:30 Gladbach II – Bonner SC 1 – 2
28.10.2016 19:30 RW Essen – Wattenscheid 0 – 0
29.10.2016 14:00 Wuppertal – SC Wiedenbrück 1 – 1
29.10.2016 14:00 Fortuna Düsseldorf II – Oberhausen 1 – 2
29.10.2016 14:00 Viktoria Køln 1904 – TSG Sprockhövel 5 – 0
29.10.2016 14:00 SV Rödinghausen – Sportfreunde Siegen 3 – 0
29.10.2016 14:00 SC Verl – Schalke 04 II 2 – 1
29.10.2016 15:30 Alemannia Aachen – Dortmund II 0 – 1
30.10.2016 14:30 RW Ahlen – FC Köln II 1 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 19:00 Gladbach II – Dortmund II 2 – 2
05.11.2016 14:00 FC Köln II – SC Verl 2 – 0
05.11.2016 14:00 TSG Sprockhövel – Fortuna Düsseldorf II 3 – 3
05.11.2016 14:00 SC Wiedenbrück – Viktoria Køln 1904 1 – 5
05.11.2016 14:00 Bonner SC – Wuppertal 3 – 0
05.11.2016 14:05 Wattenscheid – SV Rödinghausen 1 – 1
06.11.2016 14:30 Schalke 04 II – Alemannia Aachen 2 – 1
06.11.2016 14:30 Sportfreunde Siegen – RW Ahlen 1 – 0
06.11.2016 15:30 Oberhausen – RW Essen 2 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.11.2016 19:30 RW Essen – TSG Sprockhövel 3 – 2
12.11.2016 14:00 SV Rödinghausen – Oberhausen 0 – 4
12.11.2016 14:00 Wuppertal – Gladbach II 0 – 0
12.11.2016 14:00 Fortuna Düsseldorf II – SC Wiedenbrück 1 – 2
12.11.2016 14:00 RW Ahlen – Wattenscheid 3 – 3
12.11.2016 14:00 SC Verl – Sportfreunde Siegen 2 – 0
12.11.2016 14:00 Alemannia Aachen – FC Köln II 3 – 2
12.11.2016 14:00 Viktoria Køln 1904 – Bonner SC 5 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 14:00 SV Rödinghausen – RW Ahlen 2 – 3

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 14:00 Schalke 04 II – RW Essen 1 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 14:00 FC Köln II – Gladbach II 1 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.11.2016 19:30 Dortmund II – SV Rödinghausen 1 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 18:30 Fortuna Düsseldorf II – Bonner SC 3 – 0
25.11.2016 19:30 RW Essen – SC Wiedenbrück 0 – 0
26.11.2016 14:00 SC Verl – Wattenscheid 1 – 1
26.11.2016 14:00 Dortmund II – FC Köln II 2 – 1
26.11.2016 14:00 Viktoria Køln 1904 – Wuppertal 5 – 1
26.11.2016 14:00 RW Ahlen – Oberhausen 1 – 2
26.11.2016 14:00 SV Rödinghausen – TSG Sprockhövel 2 – 1
26.11.2016 14:00 Schalke 04 II – Gladbach II 0 – 3
29.11.2016 20:15 Alemannia Aachen – Sportfreunde Siegen 4 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 14:00 FC Köln II – Schalke 04 II 2 – 1
03.12.2016 14:00 Gladbach II – Viktoria Køln 1904 4 – 1
03.12.2016 14:00 SC Wiedenbrück – SV Rödinghausen 1 – 1
03.12.2016 14:00 Oberhausen – SC Verl 7 – 1
03.12.2016 14:00 TSG Sprockhövel – RW Ahlen 0 – 0
04.12.2016 14:00 Bonner SC – RW Essen 1 – 2
04.12.2016 14:00 Wattenscheid – Alemannia Aachen 3 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 14:00 Alemannia Aachen – Oberhausen 1 – 0
10.12.2016 14:00 Fortuna Düsseldorf II – Viktoria Køln 1904 1 – 1
10.12.2016 14:00 SV Rödinghausen – Bonner SC 3 – 2
10.12.2016 14:00 Gladbach II – FC Köln II 2 – 1
10.12.2016 14:00 Dortmund II – Wattenscheid 1 – 0
11.12.2016 14:00 Schalke 04 II – Sportfreunde Siegen 0 – 1
11.12.2016 15:30 RW Essen – Wuppertal 1 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2016 18:30 Fortuna Düsseldorf II – RW Essen 2 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2016 14:30 Dortmund II – Schalke 04 II 0 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2017 19:00 Wuppertal – Fortuna Düsseldorf II 5 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 14:00 SC Verl – TSG Sprockhövel 2 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.02.2017 14:00 FC Köln II – Bonner SC 2 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 19:00 SC Wiedenbrück – SC Verl 1 – 1
18.02.2017 14:00 Gladbach II – Fortuna Düsseldorf II 0 – 0
18.02.2017 14:00 Viktoria Køln 1904 – RW Essen 2 – 1
18.02.2017 14:00 Wuppertal – SV Rödinghausen 4 – 1
18.02.2017 14:00 RW Ahlen – Bonner SC 1 – 1
19.02.2017 14:00 Wattenscheid – Schalke 04 II 2 – 1
19.02.2017 14:30 Sportfreunde Siegen – FC Köln II 3 – 2

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 14:00 FC Köln II – Wattenscheid 2 – 1
25.02.2017 14:00 RW Essen – Fortuna Düsseldorf II 0 – 0
25.02.2017 14:00 RW Ahlen – Wuppertal 1 – 4
25.02.2017 14:00 Dortmund II – TSG Sprockhövel 4 – 1
25.02.2017 14:00 Alemannia Aachen – SC Wiedenbrück 3 – 1
25.02.2017 14:00 SC Verl – Bonner SC 0 – 1

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 19:30 Gladbach II – RW Essen 1 – 2
03.03.2017 19:30 Bonner SC – Alemannia Aachen 4 – 0
04.03.2017 14:00 Wuppertal – SC Verl 0 – 0
04.03.2017 14:00 Oberhausen – FC Köln II 3 – 1
04.03.2017 14:00 Viktoria Køln 1904 – RW Ahlen 3 – 1
04.03.2017 14:00 Wattenscheid – Sportfreunde Siegen 3 – 0
04.03.2017 14:00 SC Wiedenbrück – Dortmund II 1 – 1
04.03.2017 14:00 Fortuna Düsseldorf II – SV Rödinghausen 4 – 3
04.03.2017 15:30 TSG Sprockhövel – Schalke 04 II 1 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.03.2017 14:00 Schalke 04 II – SC Wiedenbrück 1 – 2
11.03.2017 14:00 SC Verl – Viktoria Køln 1904 1 – 2
11.03.2017 14:00 Alemannia Aachen – Wuppertal 1 – 0
11.03.2017 14:00 FC Köln II – TSG Sprockhövel 3 – 0
11.03.2017 14:00 SV Rödinghausen – RW Essen 1 – 1
11.03.2017 14:00 RW Ahlen – Fortuna Düsseldorf II 1 – 0
11.03.2017 14:00 Wattenscheid – Gladbach II 3 – 2
11.03.2017 14:05 Dortmund II – Bonner SC 2 – 0
11.03.2017 14:05 Sportfreunde Siegen – Oberhausen 0 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.03.2017 19:00 TSG Sprockhövel – Alemannia Aachen 1 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.03.2017 19:00 RW Ahlen – SC Wiedenbrück 4 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.03.2017 19:30 Wuppertal – Dortmund II 1 – 0
18.03.2017 14:00 SC Wiedenbrück – FC Köln II 2 – 3
18.03.2017 14:00 TSG Sprockhövel – Sportfreunde Siegen 2 – 0
18.03.2017 14:00 Gladbach II – SV Rödinghausen 1 – 2
18.03.2017 14:00 RW Essen – RW Ahlen 2 – 2
18.03.2017 14:00 Fortuna Düsseldorf II – SC Verl 2 – 3
19.03.2017 14:00 Bonner SC – Schalke 04 II 0 – 0
19.03.2017 14:00 Viktoria Køln 1904 – Alemannia Aachen 1 – 2
21.03.2017 18:00 Oberhausen – Wattenscheid 1 – 0

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.03.2017 14:00 Fortuna Düsseldorf II – FC Köln II 1 – 2

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.03.2017 19:00 SC Verl – RW Essen
25.03.2017 14:00 Schalke 04 II – Wuppertal
25.03.2017 14:00 Dortmund II – Viktoria Køln 1904
25.03.2017 14:00 Wattenscheid – TSG Sprockhövel
25.03.2017 14:00 Sportfreunde Siegen – SC Wiedenbrück
25.03.2017 14:00 Oberhausen – Gladbach II
26.03.2017 14:00 RW Ahlen – SV Rödinghausen

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.03.2017 19:30 RW Essen – Alemannia Aachen
01.04.2017 14:00 SV Rödinghausen – SC Verl
01.04.2017 14:00 Fortuna Düsseldorf II – Dortmund II
01.04.2017 14:00 Wuppertal – FC Köln II
01.04.2017 14:00 Bonner SC – Sportfreunde Siegen
01.04.2017 14:00 TSG Sprockhövel – Oberhausen
01.04.2017 14:00 Viktoria Køln 1904 – Schalke 04 II
01.04.2017 14:00 SC Wiedenbrück – Wattenscheid
01.04.2017 14:00 Gladbach II – RW Ahlen

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 19:00 Alemannia Aachen – Fortuna Düsseldorf II

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.04.2017 19:30 Sportfreunde Siegen – Dortmund II

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.04.2017 17:30 Schalke 04 II – Oberhausen

28. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 14:00 Sportfreunde Siegen – Wuppertal
08.04.2017 14:00 FC Köln II – Viktoria Køln 1904
08.04.2017 14:00 Dortmund II – RW Essen
08.04.2017 14:00 Alemannia Aachen – SV Rödinghausen
08.04.2017 14:00 SC Verl – RW Ahlen
08.04.2017 14:00 Oberhausen – SC Wiedenbrück
08.04.2017 14:00 Wattenscheid – Bonner SC
08.04.2017 14:00 TSG Sprockhövel – Gladbach II
09.04.2017 14:00 Schalke 04 II – Fortuna Düsseldorf II

29. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.04.2017 19:30 Wuppertal – Wattenscheid
13.04.2017 19:30 Viktoria Køln 1904 – Sportfreunde Siegen
13.04.2017 19:30 Bonner SC – Oberhausen
13.04.2017 19:30 SC Wiedenbrück – TSG Sprockhövel
13.04.2017 19:30 Gladbach II – SC Verl
13.04.2017 19:30 RW Ahlen – Alemannia Aachen
13.04.2017 19:30 SV Rödinghausen – Dortmund II
16.04.2017 14:00 RW Essen – Schalke 04 II

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.04.2017 14:00 Sportfreunde Siegen – Gladbach II
17.04.2017 14:00 SV Rödinghausen – Viktoria Køln 1904

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.04.2017 19:30 Oberhausen – Dortmund II

30. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 14:00 Oberhausen – Wuppertal
22.04.2017 14:00 Wattenscheid – Viktoria Køln 1904
22.04.2017 14:00 Sportfreunde Siegen – Fortuna Düsseldorf II
22.04.2017 14:00 FC Köln II – RW Essen
22.04.2017 14:00 Schalke 04 II – SV Rödinghausen
22.04.2017 14:00 Dortmund II – RW Ahlen
22.04.2017 14:00 Alemannia Aachen – SC Verl
22.04.2017 14:00 TSG Sprockhövel – Bonner SC
22.04.2017 14:00 SC Wiedenbrück – Gladbach II

31. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 14:00 RW Ahlen – Schalke 04 II
29.04.2017 14:00 SV Rödinghausen – FC Köln II
29.04.2017 14:00 RW Essen – Sportfreunde Siegen
29.04.2017 14:00 Fortuna Düsseldorf II – Wattenscheid
29.04.2017 14:00 Viktoria Køln 1904 – Oberhausen
29.04.2017 14:00 Wuppertal – TSG Sprockhövel
29.04.2017 14:00 Bonner SC – SC Wiedenbrück
29.04.2017 14:00 Gladbach II – Alemannia Aachen
29.04.2017 14:00 SC Verl – Dortmund II

32. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.05.2017 14:00 SC Wiedenbrück – Wuppertal
06.05.2017 14:00 TSG Sprockhövel – Viktoria Køln 1904
06.05.2017 14:00 Oberhausen – Fortuna Düsseldorf II
06.05.2017 14:00 Wattenscheid – RW Essen
06.05.2017 14:00 Sportfreunde Siegen – SV Rödinghausen
06.05.2017 14:00 FC Köln II – RW Ahlen
06.05.2017 14:00 Schalke 04 II – SC Verl
06.05.2017 14:00 Dortmund II – Alemannia Aachen
06.05.2017 14:00 Bonner SC – Gladbach II

33. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.05.2017 14:00 Alemannia Aachen – Schalke 04 II
13.05.2017 14:00 SC Verl – FC Köln II
13.05.2017 14:00 RW Ahlen – Sportfreunde Siegen
13.05.2017 14:00 SV Rödinghausen – Wattenscheid
13.05.2017 14:00 RW Essen – Oberhausen
13.05.2017 14:00 Fortuna Düsseldorf II – TSG Sprockhövel
13.05.2017 14:00 Viktoria Køln 1904 – SC Wiedenbrück
13.05.2017 14:00 Wuppertal – Bonner SC
13.05.2017 14:00 Dortmund II – Gladbach II

34. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.05.2017 14:00 Bonner SC – Viktoria Køln 1904
20.05.2017 14:00 SC Wiedenbrück – Fortuna Düsseldorf II
20.05.2017 14:00 TSG Sprockhövel – RW Essen
20.05.2017 14:00 Oberhausen – SV Rödinghausen
20.05.2017 14:00 Wattenscheid – RW Ahlen
20.05.2017 14:00 Sportfreunde Siegen – SC Verl
20.05.2017 14:00 FC Köln II – Alemannia Aachen
20.05.2017 14:00 Schalke 04 II – Dortmund II
20.05.2017 14:00 Gladbach II – Wuppertal
Advertisement

Seneste kampe

Fortuna Düsseldorf II
FC Köln II
1 – 2
22. marts 14:00
Færdig
Oberhausen
Wattenscheid
1 – 0
21. marts 18:00
Færdig
Viktoria Køln 1904
Alemannia Aachen
1 – 2
19. marts 14:00
Færdig
Bonner SC
Schalke 04 II
0 – 0
19. marts 14:00
Færdig
RW Essen
RW Ahlen
2 – 2
18. marts 14:00
Færdig
Fortuna Düsseldorf II
SC Verl
2 – 3
18. marts 14:00
Færdig
Gladbach II
SV Rödinghausen
1 – 2
18. marts 14:00
Færdig
TSG Sprockhövel
Sportfreunde Siegen
2 – 0
18. marts 14:00
Færdig
SC Wiedenbrück
FC Köln II
2 – 3
18. marts 14:00
Færdig

Kommende kampe

SC Verl
RW Essen
vs
24. marts 19:00
Ikke startet
Oberhausen
Gladbach II
vs
25. marts 14:00
Ikke startet
Schalke 04 II
Wuppertal
vs
25. marts 14:00
Ikke startet
Dortmund II
Viktoria Køln 1904
vs
25. marts 14:00
Ikke startet
Wattenscheid
TSG Sprockhövel
vs
25. marts 14:00
Ikke startet
Sportfreunde Siegen
SC Wiedenbrück
vs
25. marts 14:00
Ikke startet
RW Ahlen
SV Rödinghausen
vs
26. marts 14:00
Ikke startet
RW Essen
Alemannia Aachen
vs
31. marts 19:30
Ikke startet
Gladbach II
RW Ahlen
vs
1. april 14:00
Ikke startet

Turneringer i Tyskland