LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Tyskland
Regionalliga

Gruppespillet

BayernKVUTMP
1860 München 760123-718
SpVgg Bayreuth 741214-913
TSV Buchbach 741210-813
FC Schweinfurt 640214-912
Bayern München II 632114-811
FV Illertissen 732214-1111
VfR Garching 632111-1011
Nürnberg II 731318-1710
Burghausen 731311-1110
FC Pipinsried 73137-1310
Ingolstadt II 63039-139
SV Schalding-Heining 730411-199
1860 Rosenheim 72236-88
Augsburg II 721412-117
Greuther Fürth II 52123-47
VfB Eichst??tt 612312-165
FC Unterföhring 50326-93
FC Memmingen 61057-123
SV Seligenporten 61055-123
NordKVUTMP
Hamburger SV II 43107-310
Lübeck 43017-39
Eintracht Norderstedt 42208-58
SC Weiche Flensburg 42206-38
SV Drochtersen/Assel 42209-78
Wolfsburg II 42117-57
FC Hansa Lüneburg 42029-66
TSV Havelse 42028-76
Altonaer FC 93 42027-76
St. Pauli II 31207-25
SSV Jeddeloh 411210-94
FC Germania Egestorf-Langreder 31114-34
Oldenburg 41123-54
Eintracht Braunschweig II 41124-94
Hannover 96 II 40313-43
Eutin 08 41038-103
BSV Rehden 40133-91
VfV Hildesheim 40040-130
NordøstKVUTMP
Cottbus 440016-112
Lokomotive Leipzig 43107-210
Oberlausitz Neugersdorf 422010-58
ZFC Meuselwitz 42118-77
Babelsberg 42113-27
Hertha Berlin II 42025-66
Budissa Bautzen 42023-66
FC Viktoria 1889 Berlin 31207-55
Wacker Nordhausen 41214-25
Germania Halberstadt 41215-65
Berliner AK 07 41217-95
BFC Dynamo 31115-34
FSV Union Fuerstenwalde 41126-64
VSG Altglienicke 41123-44
TSG Neustrelitz 41034-103
BSG Chemie Leipzig 41031-73
VfB Auerbach 40223-82
FSV Luckenwalde 40044-120
SydvestKVUTMP
FCA Walldorf 431010-210
Saarbrücken 431010-210
Kickers Offenbach 43107-310
Eintracht Stadtallendorf 422010-68
Mainz 05 II 42119-47
TSV Steinbach 42119-57
Freiburg II 42113-37
Waldhof Mannheim 42027-46
Stuttgart II 41308-76
St.Kickers 41216-65
Hoffenheim II 31116-64
Wormatia Worms 31023-63
Elversberg 40310-33
SV Röchling 41037-133
Koblenz 40225-72
Ulm 40137-121
TSV Schott Mainz 30123-91
FSV Frankfurt 30031-110
Hessen Kassel 41125-7-5
VestKVUTMP
Fortuna Düsseldorf II 43019-39
Viktoria Køln 1904 430110-69
Wuppertal 32107-27
Bonner SC 32106-27
Gladbach II 32104-17
Dortmund II 32108-67
KFC Uerdingen 32014-36
Alemannia Aachen 41218-85
SV Rödinghausen 41217-85
Oberhausen 41216-75
RW Essen 31116-54
SC Wiedenbrück 41126-84
TuS Erndtebrück 30305-53
SC Verl 40314-53
Wattenscheid 30123-51
Westfalia Rhynern 40137-101
FC Köln II 30032-90
FC Wegberg-Beeck 30032-110
Oprykning playoff
Nedrykning
Nedrykning playoff

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.07.2017 19:00 FC Memmingen – 1860 München 1 – 4
14.07.2017 18:30 SpVgg Bayreuth – FV Illertissen 2 – 0
14.07.2017 19:00 Bayern München II – Ingolstadt II 5 – 0
14.07.2017 19:00 TSV Buchbach – 1860 Rosenheim 2 – 1
15.07.2017 14:00 Nürnberg II – FC Schweinfurt 2 – 4
15.07.2017 14:00 VfB Eichst??tt – FC Unterföhring 2 – 2
18.07.2017 19:30 Augsburg II – VfR Garching 1 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.07.2017 18:30 SV Schalding-Heining – TSV Buchbach 2 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.07.2017 18:30 SpVgg Bayreuth – Ingolstadt II 3 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.07.2017 19:00 FV Illertissen – FC Memmingen 1 – 0
21.07.2017 19:00 1860 München – Burghausen 3 – 1
21.07.2017 19:00 FC Schweinfurt – VfB Eichst??tt 4 – 1
22.07.2017 14:00 1860 Rosenheim – Nürnberg II 1 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.07.2017 19:00 Nürnberg II – VfB Eichst??tt 2 – 1
25.07.2017 19:00 Augsburg II – FC Unterföhring 2 – 0
25.07.2017 19:00 FC Pipinsried – FC Schweinfurt 0 – 2
25.07.2017 19:00 1860 Rosenheim – SV Schalding-Heining 2 – 0
25.07.2017 19:05 Burghausen – FV Illertissen 1 – 4
25.07.2017 19:05 FC Memmingen – SV Seligenporten 4 – 2
26.07.2017 19:05 TSV Buchbach – 1860 München 1 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.07.2017 18:00 Lübeck – Oldenburg 2 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.07.2017 19:00 Ingolstadt II – FC Memmingen 2 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.07.2017 19:30 Ulm – Saarbrücken 1 – 4
28.07.2017 19:30 Alemannia Aachen – Gladbach II 1 – 1
29.07.2017 12:00 BSG Chemie Leipzig – Lokomotive Leipzig 0 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 13:00 VfR Garching – SpVgg Bayreuth 2 – 4

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 13:30 SC Weiche Flensburg – St. Pauli II 1 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 14:00 SV Seligenporten – Burghausen 0 – 2
29.07.2017 14:00 FV Illertissen – TSV Buchbach 1 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 14:00 St.Kickers – Wormatia Worms 1 – 0
29.07.2017 14:00 Freiburg II – FCA Walldorf 0 – 0
29.07.2017 14:00 SV Röchling – Koblenz 3 – 2
29.07.2017 14:00 Elversberg – Eintracht Stadtallendorf 0 – 0
29.07.2017 14:00 TSV Steinbach – Stuttgart II 1 – 1
29.07.2017 14:00 Hoffenheim II – Kickers Offenbach 2 – 2
29.07.2017 14:00 SC Wiedenbrück – SV Rödinghausen 0 – 0
29.07.2017 14:00 Wuppertal – Bonner SC 1 – 1
29.07.2017 14:00 Fortuna Düsseldorf II – FC Wegberg-Beeck 6 – 1
29.07.2017 14:00 Viktoria Køln 1904 – SC Verl 1 – 0
29.07.2017 14:00 KFC Uerdingen – FC Köln II 2 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 14:05 1860 München – 1860 Rosenheim 2 – 0
29.07.2017 14:05 SV Schalding-Heining – Nürnberg II 4 – 2
29.07.2017 14:05 FC Schweinfurt – Augsburg II 2 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 14:05 TuS Erndtebrück – Wattenscheid 2 – 2
29.07.2017 14:05 Oberhausen – Westfalia Rhynern 2 – 1
29.07.2017 14:10 Hessen Kassel – Waldhof Mannheim 2 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 16:00 VfB Eichst??tt – FC Pipinsried 3 – 3

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 16:00 SSV Jeddeloh – SV Drochtersen/Assel 2 – 2
29.07.2017 16:00 BSV Rehden – FC Hansa Lüneburg 1 – 4
30.07.2017 11:15 Oberlausitz Neugersdorf – Budissa Bautzen 3 – 0
30.07.2017 13:00 VSG Altglienicke – VfB Auerbach 1 – 1
30.07.2017 13:30 Wacker Nordhausen – Germania Halberstadt 1 – 1
30.07.2017 13:30 FSV Luckenwalde – BFC Dynamo 1 – 4
30.07.2017 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – Berliner AK 07 2 – 2
30.07.2017 13:30 Babelsberg – Hertha Berlin II 2 – 1
30.07.2017 13:30 TSG Neustrelitz – Cottbus 0 – 4

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.07.2017 14:00 FC Unterföhring – Bayern München II 2 – 2

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.07.2017 14:00 Mainz 05 II – FSV Frankfurt 3 – 0
30.07.2017 14:00 Dortmund II – RW Essen 2 – 2
30.07.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – Hamburger SV II 2 – 2
30.07.2017 14:00 Altonaer FC 93 – TSV Havelse 1 – 2
30.07.2017 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Eutin 08 3 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.08.2017 14:00 1860 München – Nürnberg II 5 – 3

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.08.2017 18:35 FC Pipinsried – Greuther Fürth II 2 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.08.2017 18:00 Hertha Berlin II – FSV Union Fuerstenwalde 1 – 4
02.08.2017 18:00 Germania Halberstadt – FC Viktoria 1889 Berlin 0 – 2
02.08.2017 18:00 ZFC Meuselwitz – VSG Altglienicke 1 – 0
02.08.2017 18:00 VfB Auerbach – Oberlausitz Neugersdorf 1 – 1
02.08.2017 18:30 Berliner AK 07 – FSV Luckenwalde 2 – 1
02.08.2017 18:30 Budissa Bautzen – TSG Neustrelitz 1 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.08.2017 18:30 VfV Hildesheim – Wolfsburg II 0 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.08.2017 19:00 St.Kickers – Koblenz 1 – 1
02.08.2017 19:00 Elversberg – Saarbrücken 0 – 0
02.08.2017 19:00 Eintracht Braunschweig II – FC Hansa Lüneburg 0 – 3

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.08.2017 19:30 Cottbus – BSG Chemie Leipzig 5 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.08.2017 19:30 Eintracht Norderstedt – Hannover 96 II 2 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.08.2017 19:30 Lokomotive Leipzig – Babelsberg 0 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.08.2017 18:30 SpVgg Bayreuth – Greuther Fürth II 0 – 1
04.08.2017 18:30 VfB Eichst??tt – Augsburg II 3 – 2
04.08.2017 19:00 Bayern München II – FC Schweinfurt 2 – 1
04.08.2017 19:00 1860 Rosenheim – FV Illertissen 1 – 1
04.08.2017 19:00 Burghausen – Ingolstadt II 2 – 3
04.08.2017 19:00 TSV Buchbach – SV Seligenporten 2 – 0
04.08.2017 19:30 FC Memmingen – VfR Garching 1 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.08.2017 19:30 Kickers Offenbach – TSV Steinbach 2 – 0
04.08.2017 19:30 Gladbach II – Oberhausen 2 – 0
04.08.2017 19:30 Bonner SC – KFC Uerdingen 1 – 0
04.08.2017 19:30 SV Drochtersen/Assel – Lübeck 3 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – ZFC Meuselwitz 3 – 1
05.08.2017 13:00 TSG Neustrelitz – VfB Auerbach 2 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 13:00 Hamburger SV II – FC Germania Egestorf-Langreder 1 – 0
05.08.2017 13:00 Hannover 96 II – SC Weiche Flensburg 0 – 0
05.08.2017 13:00 Wolfsburg II – SSV Jeddeloh 4 – 3

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 13:30 Wacker Nordhausen – Berliner AK 07 3 – 0
05.08.2017 13:30 FSV Luckenwalde – Hertha Berlin II 0 – 2
05.08.2017 13:30 Cottbus – Budissa Bautzen 3 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 14:00 Nürnberg II – FC Pipinsried 4 – 0
05.08.2017 14:00 SV Schalding-Heining – 1860 München 1 – 4

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – SV Röchling 5 – 3
05.08.2017 14:00 FCA Walldorf – St.Kickers 2 – 1
05.08.2017 14:00 Wormatia Worms – Mainz 05 II 1 – 4
05.08.2017 14:00 TSV Schott Mainz – Hoffenheim II 1 – 3
05.08.2017 14:00 SC Verl – Alemannia Aachen 2 – 2
05.08.2017 14:00 Westfalia Rhynern – TuS Erndtebrück 2 – 2
05.08.2017 14:00 FC Köln II – SC Wiedenbrück 1 – 4
05.08.2017 14:00 SV Rödinghausen – Viktoria Køln 1904 3 – 2
05.08.2017 15:00 Eutin 08 – VfV Hildesheim 4 – 0
05.08.2017 15:30 TSV Havelse – Eintracht Braunschweig II 4 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2017 13:00 VSG Altglienicke – Germania Halberstadt 0 – 1
06.08.2017 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – Lokomotive Leipzig 0 – 2
06.08.2017 13:45 BSG Chemie Leipzig – Babelsberg 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2017 14:00 Stuttgart II – Ulm 5 – 4
06.08.2017 14:00 Saarbrücken – Hessen Kassel 3 – 1
06.08.2017 14:00 Koblenz – Freiburg II 1 – 2
06.08.2017 14:00 RW Essen – Wuppertal 1 – 3
06.08.2017 14:00 St. Pauli II – Eintracht Norderstedt 1 – 1
06.08.2017 14:05 Wattenscheid – Fortuna Düsseldorf II 0 – 1
06.08.2017 15:00 Oldenburg – BSV Rehden 0 – 0
06.08.2017 15:05 FC Hansa Lüneburg – Altonaer FC 93 1 – 2
07.08.2017 20:15 Waldhof Mannheim – Elversberg 3 – 0
08.08.2017 19:00 Greuther Fürth II – Augsburg II 0 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.08.2017 18:00 FC Viktoria 1889 Berlin – ZFC Meuselwitz 2 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.08.2017 19:00 BFC Dynamo – Wacker Nordhausen 0 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.08.2017 18:00 VfB Eichst??tt – Bayern München II 2 – 3
11.08.2017 18:30 FC Unterföhring – SpVgg Bayreuth 2 – 2
11.08.2017 19:00 Ingolstadt II – TSV Buchbach 1 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.08.2017 19:30 TSV Steinbach – TSV Schott Mainz 5 – 1
11.08.2017 19:30 SV Drochtersen/Assel – Wolfsburg II 1 – 1
12.08.2017 13:30 SC Weiche Flensburg – TSV Havelse 2 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 14:00 SV Seligenporten – 1860 Rosenheim 0 – 1
12.08.2017 14:00 Greuther Fürth II – FC Memmingen 1 – 0
12.08.2017 14:00 VfR Garching – Burghausen 0 – 0
12.08.2017 14:00 FV Illertissen – SV Schalding-Heining 7 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 14:00 Freiburg II – Eintracht Stadtallendorf 0 – 2
12.08.2017 14:00 Hessen Kassel – Stuttgart II 2 – 2
12.08.2017 14:00 Ulm – Kickers Offenbach 1 – 2
12.08.2017 14:00 FSV Frankfurt – Wormatia Worms 1 – 2
12.08.2017 14:00 Mainz 05 II – FCA Walldorf 1 – 2
12.08.2017 14:00 Alemannia Aachen – SV Rödinghausen 3 – 1
12.08.2017 14:00 SC Wiedenbrück – Viktoria Køln 1904 1 – 3
12.08.2017 14:00 Wuppertal – FC Wegberg-Beeck 3 – 0
12.08.2017 14:00 Dortmund II – Wattenscheid 2 – 1
12.08.2017 14:00 Oberhausen – SC Verl 1 – 1
12.08.2017 14:00 Fortuna Düsseldorf II – Westfalia Rhynern 2 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 16:00 FC Pipinsried – Augsburg II 0 – 4

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 16:00 SSV Jeddeloh – Eutin 08 4 – 1
13.08.2017 14:00 Altonaer FC 93 – Oldenburg 1 – 2
13.08.2017 15:05 VfV Hildesheim – Hamburger SV II 0 – 2

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2017 15:30 Eintracht Braunschweig II – Hannover 96 II 1 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2017 17:00 Lübeck – BSV Rehden 2 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.08.2017 11:00 FC Unterföhring – FC Pipinsried 0 – 1
15.08.2017 14:05 VfR Garching – Bayern München II 2 – 2

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.08.2017 14:10 Burghausen – SV Schalding-Heining 3 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.08.2017 18:30 SV Seligenporten – SpVgg Bayreuth 2 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.08.2017 19:05 SV Röchling – Waldhof Mannheim 1 – 3

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.08.2017 19:00 1860 München – FV Illertissen 5 – 0
18.08.2017 18:30 SV Schalding-Heining – SV Seligenporten 3 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 18:30 Oldenburg – Eintracht Braunschweig II 1 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 19:00 TSV Buchbach – VfR Garching 2 – 3

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 19:00 Stuttgart II – Elversberg 0 – 0
18.08.2017 19:00 Koblenz – Mainz 05 II 1 – 1
18.08.2017 19:00 FCA Walldorf – FSV Frankfurt 6 – 0
18.08.2017 19:00 Hoffenheim II – TSV Steinbach 1 – 3
18.08.2017 19:00 Germania Halberstadt – Oberlausitz Neugersdorf 3 – 3
18.08.2017 19:00 Babelsberg – FSV Union Fuerstenwalde 1 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 19:05 1860 Rosenheim – Ingolstadt II 0 – 2
18.08.2017 19:30 FC Memmingen – FC Unterföhring 0 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.08.2017 19:30 FC Wegberg-Beeck – KFC Uerdingen 1 – 2
19.08.2017 12:00 Wolfsburg II – Lübeck 0 – 1
19.08.2017 13:30 Lokomotive Leipzig – FSV Luckenwalde 4 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 14:00 SpVgg Bayreuth – FC Schweinfurt 3 – 1
19.08.2017 14:00 Bayern München II – FC Pipinsried 0 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 14:00 Saarbrücken – SV Röchling 3 – 0
19.08.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – St.Kickers 3 – 3
19.08.2017 14:00 TSV Schott Mainz – Ulm 1 – 1
19.08.2017 14:00 Gladbach II – Fortuna Düsseldorf II 1 – 0
19.08.2017 14:00 Bonner SC – SC Wiedenbrück 4 – 1
19.08.2017 14:00 Viktoria Køln 1904 – Alemannia Aachen 4 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 14:05 Nürnberg II – Augsburg II 4 – 2
19.08.2017 14:05 Burghausen – Greuther Fürth II 2 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 14:05 Westfalia Rhynern – Dortmund II 3 – 4
19.08.2017 14:10 SC Verl – TuS Erndtebrück 1 – 1
19.08.2017 14:10 SV Rödinghausen – Oberhausen 3 – 3
19.08.2017 15:10 Eutin 08 – SV Drochtersen/Assel 2 – 3
19.08.2017 16:00 BSV Rehden – Altonaer FC 93 2 – 3
20.08.2017 13:00 Hannover 96 II – FC Germania Egestorf-Langreder 1 – 1
20.08.2017 13:05 Hamburger SV II – SSV Jeddeloh 2 – 1
20.08.2017 13:30 Hertha Berlin II – Wacker Nordhausen 1 – 0
20.08.2017 13:30 Berliner AK 07 – FC Viktoria 1889 Berlin 3 – 3
20.08.2017 13:30 BFC Dynamo – VSG Altglienicke 1 – 2
20.08.2017 13:30 ZFC Meuselwitz – TSG Neustrelitz 4 – 2
20.08.2017 13:30 VfB Auerbach – Cottbus 0 – 4
20.08.2017 13:30 Budissa Bautzen – BSG Chemie Leipzig 1 – 0
20.08.2017 14:00 Kickers Offenbach – Hessen Kassel 1 – 0
20.08.2017 14:00 Waldhof Mannheim – Freiburg II 0 – 1
20.08.2017 14:00 RW Essen – FC Köln II 3 – 0
20.08.2017 14:00 St. Pauli II – VfV Hildesheim 5 – 0
20.08.2017 14:00 TSV Havelse – Eintracht Norderstedt 1 – 3
20.08.2017 15:00 FC Hansa Lüneburg – SC Weiche Flensburg 1 – 3
21.08.2017 20:15 Wattenscheid – Wuppertal

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.08.2017 18:30 Ulm – Hoffenheim II

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.08.2017 19:00 Bayern München II – Greuther Fürth II

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.08.2017 19:00 Mainz 05 II – Eintracht Stadtallendorf
22.08.2017 19:30 Wormatia Worms – FCA Walldorf
23.08.2017 18:00 Freiburg II – Saarbrücken
23.08.2017 18:30 SV Röchling – Stuttgart II
23.08.2017 19:00 Elversberg – Kickers Offenbach
23.08.2017 19:00 FSV Frankfurt – Koblenz

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.08.2017 19:00 FC Viktoria 1889 Berlin – BFC Dynamo

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.08.2017 19:30 St.Kickers – Waldhof Mannheim
23.08.2017 19:30 Hessen Kassel – TSV Schott Mainz

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2017 18:30 Augsburg II – Bayern München II
25.08.2017 19:00 Ingolstadt II – SV Schalding-Heining
25.08.2017 19:00 FV Illertissen – Nürnberg II
25.08.2017 19:00 FC Schweinfurt – FC Memmingen

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.08.2017 19:00 Wuppertal – Westfalia Rhynern
25.08.2017 19:00 Wacker Nordhausen – Lokomotive Leipzig
25.08.2017 19:00 TSG Neustrelitz – Germania Halberstadt
25.08.2017 19:30 Oberhausen – Viktoria Køln 1904
25.08.2017 19:30 SV Drochtersen/Assel – Hamburger SV II
26.08.2017 13:30 BSG Chemie Leipzig – FSV Union Fuerstenwalde
26.08.2017 13:30 VSG Altglienicke – Berliner AK 07
26.08.2017 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Hertha Berlin II
26.08.2017 13:30 SC Weiche Flensburg – Oldenburg

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 14:00 FC Unterföhring – Burghausen
26.08.2017 14:00 Greuther Fürth II – TSV Buchbach
26.08.2017 14:00 VfR Garching – 1860 Rosenheim
26.08.2017 14:00 VfB Eichst??tt – SpVgg Bayreuth

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 14:00 Waldhof Mannheim – Mainz 05 II
26.08.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – FSV Frankfurt
26.08.2017 14:00 Koblenz – Wormatia Worms
26.08.2017 14:00 TSV Steinbach – Ulm

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 14:00 SC Wiedenbrück – Alemannia Aachen
26.08.2017 14:00 Fortuna Düsseldorf II – SC Verl
26.08.2017 14:00 TuS Erndtebrück – SV Rödinghausen
26.08.2017 14:00 Bonner SC – RW Essen
26.08.2017 14:00 FC Köln II – FC Wegberg-Beeck
26.08.2017 14:00 KFC Uerdingen – Wattenscheid
26.08.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – BSV Rehden
26.08.2017 15:00 Eutin 08 – Wolfsburg II

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 16:00 SV Seligenporten – 1860 München

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 16:00 SSV Jeddeloh – St. Pauli II
26.08.2017 17:00 FC Germania Egestorf-Langreder – TSV Havelse
27.08.2017 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – BFC Dynamo
27.08.2017 13:30 FSV Luckenwalde – Babelsberg
27.08.2017 13:30 Budissa Bautzen – VfB Auerbach
27.08.2017 13:30 Cottbus – ZFC Meuselwitz

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2017 14:00 Kickers Offenbach – SV Röchling
27.08.2017 14:00 Stuttgart II – Freiburg II
27.08.2017 14:00 Saarbrücken – St.Kickers
27.08.2017 14:00 Hoffenheim II – Hessen Kassel
27.08.2017 14:00 TSV Schott Mainz – Elversberg

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2017 14:00 Dortmund II – Gladbach II
27.08.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – FC Hansa Lüneburg
28.08.2017 18:00 VfV Hildesheim – Hannover 96 II
28.08.2017 20:15 Lübeck – Altonaer FC 93

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.08.2017 14:00 TuS Erndtebrück – Gladbach II
29.08.2017 14:00 FC Köln II – Bonner SC
29.08.2017 14:00 KFC Uerdingen – RW Essen

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.09.2017 18:00 SpVgg Bayreuth – FC Pipinsried
01.09.2017 19:00 1860 Rosenheim – Greuther Fürth II
01.09.2017 19:00 Burghausen – FC Schweinfurt
01.09.2017 19:00 1860 München – Ingolstadt II
01.09.2017 19:00 TSV Buchbach – FC Unterföhring

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.09.2017 19:00 Elversberg – Hoffenheim II
01.09.2017 19:00 FCA Walldorf – Koblenz

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.09.2017 19:30 FC Memmingen – VfB Eichst??tt

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.09.2017 19:30 RW Essen – SC Wiedenbrück
02.09.2017 13:00 Hannover 96 II – SSV Jeddeloh

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 14:00 FV Illertissen – SV Seligenporten
02.09.2017 14:00 SV Schalding-Heining – VfR Garching

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 14:00 Freiburg II – Kickers Offenbach
02.09.2017 14:00 SV Röchling – TSV Schott Mainz
02.09.2017 14:00 Hessen Kassel – TSV Steinbach
02.09.2017 14:00 Wormatia Worms – Eintracht Stadtallendorf
02.09.2017 14:00 FSV Frankfurt – Waldhof Mannheim

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 14:00 SC Verl – Dortmund II
02.09.2017 14:00 Gladbach II – Wuppertal
02.09.2017 14:00 Westfalia Rhynern – KFC Uerdingen
02.09.2017 14:00 Wattenscheid – FC Köln II
02.09.2017 14:00 FC Wegberg-Beeck – Bonner SC
02.09.2017 14:00 Alemannia Aachen – Oberhausen
02.09.2017 14:00 Viktoria Køln 1904 – TuS Erndtebrück
02.09.2017 14:00 SV Rödinghausen – Fortuna Düsseldorf II
02.09.2017 15:00 Eutin 08 – Lübeck

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 15:30 St.Kickers – Stuttgart II

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2017 16:00 BSV Rehden – SC Weiche Flensburg

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2017 14:00 Mainz 05 II – Saarbrücken

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2017 14:00 St. Pauli II – SV Drochtersen/Assel
03.09.2017 14:00 TSV Havelse – VfV Hildesheim
03.09.2017 15:00 FC Hansa Lüneburg – FC Germania Egestorf-Langreder
03.09.2017 15:00 Oldenburg – Eintracht Norderstedt

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.09.2017 19:30 FC Wegberg-Beeck – Dortmund II

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 18:30 FC Unterföhring – 1860 Rosenheim
08.09.2017 19:00 Ingolstadt II – FV Illertissen
08.09.2017 19:00 FC Schweinfurt – TSV Buchbach

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 19:00 Hertha Berlin II – VSG Altglienicke
08.09.2017 19:00 BFC Dynamo – TSG Neustrelitz

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 19:30 Waldhof Mannheim – Wormatia Worms

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.09.2017 19:30 Bonner SC – Wattenscheid
08.09.2017 19:30 SV Drochtersen/Assel – Hannover 96 II
09.09.2017 12:00 Wolfsburg II – St. Pauli II
09.09.2017 13:00 Hamburger SV II – Eutin 08

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 13:30 Lokomotive Leipzig – FC Viktoria 1889 Berlin

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 13:30 SC Weiche Flensburg – Altonaer FC 93

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 14:00 SV Seligenporten – Nürnberg II
09.09.2017 14:00 Greuther Fürth II – SV Schalding-Heining
09.09.2017 14:00 VfR Garching – 1860 München
09.09.2017 14:00 Augsburg II – SpVgg Bayreuth
09.09.2017 14:00 FC Pipinsried – FC Memmingen
09.09.2017 14:00 VfB Eichst??tt – Burghausen

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 14:00 Kickers Offenbach – St.Kickers
09.09.2017 14:00 Stuttgart II – Mainz 05 II
09.09.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – FCA Walldorf
09.09.2017 14:00 Ulm – Hessen Kassel
09.09.2017 14:00 TSV Steinbach – Elversberg
09.09.2017 14:00 TSV Schott Mainz – Freiburg II

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 14:00 SC Wiedenbrück – Oberhausen
09.09.2017 14:00 Wuppertal – SC Verl
09.09.2017 14:00 Dortmund II – SV Rödinghausen
09.09.2017 14:00 Fortuna Düsseldorf II – Viktoria Køln 1904
09.09.2017 14:00 TuS Erndtebrück – Alemannia Aachen
09.09.2017 14:00 RW Essen – FC Wegberg-Beeck
09.09.2017 14:00 FC Köln II – Westfalia Rhynern
09.09.2017 14:00 KFC Uerdingen – Gladbach II
09.09.2017 16:00 SSV Jeddeloh – TSV Havelse

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2017 13:30 Berliner AK 07 – Oberlausitz Neugersdorf
10.09.2017 13:30 Germania Halberstadt – Cottbus
10.09.2017 13:30 ZFC Meuselwitz – Budissa Bautzen
10.09.2017 13:30 VfB Auerbach – BSG Chemie Leipzig
10.09.2017 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – FSV Luckenwalde
10.09.2017 13:30 Babelsberg – Wacker Nordhausen

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2017 13:30 Lübeck – Eintracht Braunschweig II

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2017 14:00 Saarbrücken – FSV Frankfurt
10.09.2017 14:00 Hoffenheim II – SV Röchling

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – BSV Rehden
10.09.2017 15:00 VfV Hildesheim – FC Hansa Lüneburg
10.09.2017 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Oldenburg

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.09.2017 18:00 Nürnberg II – Bayern München II

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.09.2017 19:30 Wormatia Worms – Kickers Offenbach
15.09.2017 19:00 1860 Rosenheim – FC Schweinfurt
15.09.2017 19:00 Burghausen – FC Pipinsried
15.09.2017 19:00 1860 München – Greuther Fürth II
15.09.2017 19:00 TSV Buchbach – VfB Eichst??tt

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2017 19:00 Budissa Bautzen – Germania Halberstadt
15.09.2017 19:00 TSG Neustrelitz – Berliner AK 07

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2017 19:30 FC Memmingen – Augsburg II

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2017 19:30 FCA Walldorf – Waldhof Mannheim

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2017 19:30 Wattenscheid – RW Essen
16.09.2017 13:00 Hamburger SV II – Lübeck
16.09.2017 13:00 Hannover 96 II – Wolfsburg II

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 13:30 BSG Chemie Leipzig – FSV Luckenwalde
16.09.2017 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Babelsberg

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 14:00 SV Seligenporten – Ingolstadt II
16.09.2017 14:00 SpVgg Bayreuth – Bayern München II
16.09.2017 14:00 FV Illertissen – VfR Garching
16.09.2017 14:00 SV Schalding-Heining – FC Unterföhring

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 14:00 St.Kickers – TSV Schott Mainz
16.09.2017 14:00 SV Röchling – TSV Steinbach
16.09.2017 14:00 Elversberg – Ulm
16.09.2017 14:00 Koblenz – Eintracht Stadtallendorf
16.09.2017 14:00 FSV Frankfurt – Stuttgart II
16.09.2017 14:00 Mainz 05 II – Kickers Offenbach

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 14:00 SC Verl – KFC Uerdingen
16.09.2017 14:00 Westfalia Rhynern – Bonner SC
16.09.2017 14:00 FC Wegberg-Beeck – SC Wiedenbrück
16.09.2017 14:00 Oberhausen – TuS Erndtebrück
16.09.2017 14:00 SV Rödinghausen – Wuppertal
16.09.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – SC Weiche Flensburg
16.09.2017 16:00 BSV Rehden – FC Germania Egestorf-Langreder

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2017 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – Hertha Berlin II
17.09.2017 13:00 VSG Altglienicke – Lokomotive Leipzig
17.09.2017 13:30 Wacker Nordhausen – FSV Union Fuerstenwalde
17.09.2017 13:30 VfB Auerbach – ZFC Meuselwitz
17.09.2017 13:30 Cottbus – BFC Dynamo

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2017 14:00 Freiburg II – Hoffenheim II

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2017 14:00 Alemannia Aachen – Fortuna Düsseldorf II
17.09.2017 14:00 Altonaer FC 93 – Eintracht Norderstedt
17.09.2017 14:00 St. Pauli II – Eutin 08
17.09.2017 14:00 TSV Havelse – SV Drochtersen/Assel
17.09.2017 15:00 Gladbach II – FC Köln II
17.09.2017 15:00 Viktoria Køln 1904 – Dortmund II
17.09.2017 15:00 FC Hansa Lüneburg – SSV Jeddeloh
17.09.2017 15:00 Oldenburg – VfV Hildesheim

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.09.2017 20:15 Wormatia Worms – Saarbrücken
19.09.2017 14:00 SC Wiedenbrück – TuS Erndtebrück
19.09.2017 14:00 RW Essen – Westfalia Rhynern
19.09.2017 14:00 KFC Uerdingen – SV Rödinghausen

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.09.2017 18:00 Hamburger SV II – Wolfsburg II

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2017 18:30 Fortuna Düsseldorf II – Oberhausen

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2017 19:00 Altonaer FC 93 – Eintracht Braunschweig II

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2017 19:30 Wuppertal – Viktoria Køln 1904
20.09.2017 19:30 Dortmund II – Alemannia Aachen
20.09.2017 19:30 FC Wegberg-Beeck – Wattenscheid
20.09.2017 19:30 Bonner SC – Gladbach II
20.09.2017 19:30 FC Köln II – SC Verl

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2017 19:30 St. Pauli II – Hannover 96 II

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 19:00 FC Schweinfurt – SV Schalding-Heining

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 19:00 TSV Schott Mainz – Mainz 05 II

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 19:00 Hertha Berlin II – TSG Neustrelitz
22.09.2017 19:00 BFC Dynamo – Budissa Bautzen
22.09.2017 19:00 Babelsberg – VSG Altglienicke
22.09.2017 19:00 Lokomotive Leipzig – Oberlausitz Neugersdorf
22.09.2017 19:30 FSV Luckenwalde – Wacker Nordhausen

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.09.2017 19:30 Lübeck – SC Weiche Flensburg
22.09.2017 20:00 SV Drochtersen/Assel – FC Hansa Lüneburg
23.09.2017 13:00 Wolfsburg II – TSV Havelse
23.09.2017 13:00 Hamburger SV II – St. Pauli II

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 13:30 Berliner AK 07 – Cottbus

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 14:00 Bayern München II – FC Memmingen
23.09.2017 14:00 FC Unterföhring – 1860 München
23.09.2017 14:00 VfR Garching – SV Seligenporten
23.09.2017 14:00 Ingolstadt II – Nürnberg II
23.09.2017 14:00 Augsburg II – Burghausen
23.09.2017 14:00 FC Pipinsried – TSV Buchbach
23.09.2017 14:00 VfB Eichst??tt – 1860 Rosenheim

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 14:00 Saarbrücken – FCA Walldorf
23.09.2017 14:00 Hessen Kassel – Elversberg
23.09.2017 14:00 Ulm – SV Röchling
23.09.2017 14:00 TSV Steinbach – Freiburg II
23.09.2017 14:00 SC Verl – Bonner SC
23.09.2017 14:00 Westfalia Rhynern – FC Wegberg-Beeck
23.09.2017 14:00 Wattenscheid – SC Wiedenbrück
23.09.2017 14:00 TuS Erndtebrück – Fortuna Düsseldorf II
23.09.2017 14:00 Viktoria Køln 1904 – KFC Uerdingen
23.09.2017 14:00 SV Rödinghausen – FC Köln II
23.09.2017 15:00 Gladbach II – RW Essen

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 15:00 VfV Hildesheim – BSV Rehden
23.09.2017 15:00 Eutin 08 – Hannover 96 II

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2017 13:30 Germania Halberstadt – VfB Auerbach
24.09.2017 13:30 ZFC Meuselwitz – BSG Chemie Leipzig
24.09.2017 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – FC Viktoria 1889 Berlin

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2017 14:00 Stuttgart II – Wormatia Worms
24.09.2017 14:00 Hoffenheim II – St.Kickers

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – Eintracht Braunschweig II

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2017 15:00 Alemannia Aachen – Wuppertal

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2017 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Altonaer FC 93
24.09.2017 15:00 SSV Jeddeloh – Oldenburg

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.09.2017 18:15 Kickers Offenbach – FSV Frankfurt

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.09.2017 19:00 Greuther Fürth II – FV Illertissen

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.09.2017 20:15 Waldhof Mannheim – Koblenz
26.09.2017 19:00 Oberhausen – Dortmund II

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.09.2017 18:00 Mainz 05 II – Hoffenheim II
28.09.2017 19:30 Koblenz – Saarbrücken

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.09.2017 19:00 1860 Rosenheim – FC Pipinsried
29.09.2017 19:00 Burghausen – Bayern München II
29.09.2017 19:00 TSV Buchbach – Augsburg II

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.09.2017 19:00 St.Kickers – TSV Steinbach
29.09.2017 19:00 FCA Walldorf – Stuttgart II
29.09.2017 19:30 FSV Frankfurt – TSV Schott Mainz

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.09.2017 19:30 Hannover 96 II – Hamburger SV II
29.09.2017 19:30 BSV Rehden – SSV Jeddeloh
30.09.2017 13:30 SC Weiche Flensburg – Eintracht Norderstedt

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2017 14:00 SV Seligenporten – Greuther Fürth II
30.09.2017 14:00 Nürnberg II – SpVgg Bayreuth
30.09.2017 14:00 Ingolstadt II – VfR Garching
30.09.2017 14:00 FV Illertissen – FC Unterföhring
30.09.2017 14:00 1860 München – FC Schweinfurt
30.09.2017 14:00 SV Schalding-Heining – VfB Eichst??tt

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2017 14:00 Freiburg II – Ulm
30.09.2017 14:00 SV Röchling – Hessen Kassel
30.09.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – Waldhof Mannheim
30.09.2017 14:00 SC Wiedenbrück – Fortuna Düsseldorf II
30.09.2017 14:00 Wuppertal – Oberhausen
30.09.2017 14:00 Dortmund II – TuS Erndtebrück
30.09.2017 14:00 Wattenscheid – Westfalia Rhynern
30.09.2017 14:00 FC Wegberg-Beeck – Gladbach II
30.09.2017 14:00 RW Essen – SC Verl
30.09.2017 14:00 Bonner SC – SV Rödinghausen
30.09.2017 14:00 FC Köln II – Viktoria Køln 1904
30.09.2017 14:00 KFC Uerdingen – Alemannia Aachen

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – FC Germania Egestorf-Langreder

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2017 13:30 BSG Chemie Leipzig – Wacker Nordhausen
01.10.2017 13:30 Oberlausitz Neugersdorf – Babelsberg
01.10.2017 13:30 VSG Altglienicke – FSV Union Fuerstenwalde
01.10.2017 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – FSV Luckenwalde
01.10.2017 13:30 ZFC Meuselwitz – Germania Halberstadt
01.10.2017 13:30 VfB Auerbach – BFC Dynamo
01.10.2017 13:30 Budissa Bautzen – Berliner AK 07
01.10.2017 13:30 Cottbus – Hertha Berlin II
01.10.2017 13:30 TSG Neustrelitz – Lokomotive Leipzig

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2017 14:00 Altonaer FC 93 – VfV Hildesheim
01.10.2017 14:00 TSV Havelse – Eutin 08
01.10.2017 14:00 St. Pauli II – Lübeck
01.10.2017 15:00 FC Hansa Lüneburg – Wolfsburg II
01.10.2017 15:00 Oldenburg – SV Drochtersen/Assel

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.10.2017 14:00 FC Unterföhring – SV Seligenporten
03.10.2017 14:00 Greuther Fürth II – Ingolstadt II
03.10.2017 14:00 VfR Garching – Nürnberg II
03.10.2017 14:00 SpVgg Bayreuth – FC Memmingen
03.10.2017 14:00 Bayern München II – TSV Buchbach
03.10.2017 14:00 Augsburg II – 1860 Rosenheim
03.10.2017 14:00 FC Pipinsried – SV Schalding-Heining
03.10.2017 14:00 VfB Eichst??tt – 1860 München
03.10.2017 14:00 FC Schweinfurt – FV Illertissen

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.10.2017 14:00 Kickers Offenbach – FCA Walldorf
03.10.2017 14:00 Stuttgart II – Koblenz
03.10.2017 14:00 Saarbrücken – Eintracht Stadtallendorf
03.10.2017 14:00 Elversberg – SV Röchling
03.10.2017 14:00 Hessen Kassel – Freiburg II
03.10.2017 14:00 TSV Steinbach – Mainz 05 II
03.10.2017 14:00 Hoffenheim II – FSV Frankfurt
03.10.2017 15:00 Ulm – St.Kickers

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.10.2017 18:00 Hertha Berlin II – Budissa Bautzen
03.10.2017 18:00 Berliner AK 07 – VfB Auerbach
03.10.2017 18:00 BFC Dynamo – ZFC Meuselwitz
03.10.2017 18:00 Germania Halberstadt – BSG Chemie Leipzig
03.10.2017 18:00 Wacker Nordhausen – FC Viktoria 1889 Berlin
03.10.2017 18:00 FSV Luckenwalde – VSG Altglienicke
03.10.2017 18:00 FSV Union Fuerstenwalde – Oberlausitz Neugersdorf
03.10.2017 18:00 Babelsberg – TSG Neustrelitz
03.10.2017 18:00 Lokomotive Leipzig – Cottbus

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.10.2017 19:00 TSV Schott Mainz – Wormatia Worms

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.10.2017 19:00 1860 München – FC Pipinsried

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.10.2017 19:00 FSV Frankfurt – TSV Steinbach

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2017 13:00 Wolfsburg II – Oldenburg
07.10.2017 13:00 Hamburger SV II – TSV Havelse

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2017 14:00 SV Seligenporten – FC Schweinfurt
07.10.2017 14:00 Nürnberg II – FC Memmingen
07.10.2017 14:00 Burghausen – SpVgg Bayreuth
07.10.2017 14:00 VfR Garching – Greuther Fürth II
07.10.2017 14:00 Ingolstadt II – FC Unterföhring
07.10.2017 14:00 FV Illertissen – VfB Eichst??tt
07.10.2017 14:00 SV Schalding-Heining – Augsburg II
07.10.2017 14:00 1860 Rosenheim – Bayern München II

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2017 14:00 Waldhof Mannheim – Saarbrücken
07.10.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – Stuttgart II
07.10.2017 14:00 FCA Walldorf – TSV Schott Mainz
07.10.2017 14:00 Mainz 05 II – Ulm

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2017 14:00 SC Verl – FC Wegberg-Beeck
07.10.2017 14:00 Gladbach II – Wattenscheid
07.10.2017 14:00 Westfalia Rhynern – SC Wiedenbrück
07.10.2017 14:00 Fortuna Düsseldorf II – Dortmund II
07.10.2017 14:00 TuS Erndtebrück – Wuppertal
07.10.2017 14:00 Oberhausen – KFC Uerdingen
07.10.2017 14:00 Alemannia Aachen – FC Köln II
07.10.2017 14:00 Viktoria Køln 1904 – Bonner SC
07.10.2017 14:00 SV Rödinghausen – RW Essen

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2017 14:00 Lübeck – Eintracht Norderstedt
07.10.2017 16:00 SSV Jeddeloh – Altonaer FC 93

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2017 14:00 Freiburg II – Elversberg
08.10.2017 14:00 Koblenz – Kickers Offenbach
08.10.2017 14:00 Wormatia Worms – Hoffenheim II

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2017 15:00 Eutin 08 – FC Hansa Lüneburg
08.10.2017 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – SC Weiche Flensburg
08.10.2017 15:00 SV Drochtersen/Assel – BSV Rehden
08.10.2017 15:00 VfV Hildesheim – Eintracht Braunschweig II

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.10.2017 20:15 St.Kickers – Hessen Kassel

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.10.2017 18:00 FC Germania Egestorf-Langreder – St. Pauli II

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.10.2017 19:00 Bayern München II – SV Schalding-Heining

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.10.2017 19:00 Hoffenheim II – FCA Walldorf

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.10.2017 19:30 FC Memmingen – Burghausen

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.10.2017 19:30 Kickers Offenbach – Eintracht Stadtallendorf

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 13:00 Hannover 96 II – Lübeck
14.10.2017 13:30 SC Weiche Flensburg – VfV Hildesheim

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 14:00 FC Unterföhring – VfR Garching
14.10.2017 14:00 Greuther Fürth II – Nürnberg II
14.10.2017 14:00 SpVgg Bayreuth – TSV Buchbach
14.10.2017 14:00 Augsburg II – 1860 München
14.10.2017 14:00 FC Pipinsried – FV Illertissen
14.10.2017 14:00 VfB Eichst??tt – SV Seligenporten
14.10.2017 14:00 FC Schweinfurt – Ingolstadt II

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 14:00 Stuttgart II – Waldhof Mannheim
14.10.2017 14:00 SV Röchling – Freiburg II
14.10.2017 14:00 Elversberg – St.Kickers
14.10.2017 14:00 Hessen Kassel – Mainz 05 II
14.10.2017 14:00 Ulm – FSV Frankfurt
14.10.2017 14:00 TSV Steinbach – Wormatia Worms
14.10.2017 14:00 TSV Schott Mainz – Koblenz

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 14:00 SC Wiedenbrück – Dortmund II
14.10.2017 14:00 Wuppertal – Fortuna Düsseldorf II
14.10.2017 14:00 Westfalia Rhynern – Gladbach II
14.10.2017 14:00 Wattenscheid – SC Verl
14.10.2017 14:00 FC Wegberg-Beeck – SV Rödinghausen
14.10.2017 14:00 RW Essen – Viktoria Køln 1904
14.10.2017 14:00 Bonner SC – Alemannia Aachen
14.10.2017 14:00 FC Köln II – Oberhausen
14.10.2017 14:00 KFC Uerdingen – TuS Erndtebrück

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – SSV Jeddeloh
14.10.2017 16:00 BSV Rehden – Wolfsburg II

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2017 13:30 BSG Chemie Leipzig – FC Viktoria 1889 Berlin
15.10.2017 13:30 Oberlausitz Neugersdorf – FSV Luckenwalde
15.10.2017 13:30 VSG Altglienicke – Wacker Nordhausen
15.10.2017 13:30 Germania Halberstadt – BFC Dynamo
15.10.2017 13:30 ZFC Meuselwitz – Berliner AK 07
15.10.2017 13:30 VfB Auerbach – Hertha Berlin II
15.10.2017 13:30 Budissa Bautzen – Lokomotive Leipzig
15.10.2017 13:30 Cottbus – Babelsberg
15.10.2017 13:30 TSG Neustrelitz – FSV Union Fuerstenwalde

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2017 14:00 Altonaer FC 93 – SV Drochtersen/Assel
15.10.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – FC Germania Egestorf-Langreder
15.10.2017 14:00 TSV Havelse – St. Pauli II
15.10.2017 15:00 Oldenburg – Eutin 08
15.10.2017 15:00 FC Hansa Lüneburg – Hamburger SV II

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.10.2017 19:00 FV Illertissen – Augsburg II
20.10.2017 19:00 TSV Buchbach – FC Memmingen

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.10.2017 19:30 SV Drochtersen/Assel – Eintracht Braunschweig II
20.10.2017 19:30 Hannover 96 II – TSV Havelse
21.10.2017 13:00 Hamburger SV II – Oldenburg
21.10.2017 13:00 Wolfsburg II – Altonaer FC 93

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2017 14:00 SV Seligenporten – FC Pipinsried
21.10.2017 14:00 Nürnberg II – Burghausen
21.10.2017 14:00 Greuther Fürth II – FC Unterföhring
21.10.2017 14:00 VfR Garching – FC Schweinfurt
21.10.2017 14:00 Ingolstadt II – VfB Eichst??tt
21.10.2017 14:00 1860 Rosenheim – SpVgg Bayreuth

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2017 14:00 St.Kickers – SV Röchling
21.10.2017 14:00 Saarbrücken – Stuttgart II
21.10.2017 14:00 Waldhof Mannheim – Kickers Offenbach
21.10.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – TSV Schott Mainz
21.10.2017 14:00 Koblenz – Hoffenheim II
21.10.2017 14:00 FCA Walldorf – TSV Steinbach
21.10.2017 14:00 FSV Frankfurt – Hessen Kassel
21.10.2017 14:00 Mainz 05 II – Elversberg

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2017 14:00 SC Verl – Westfalia Rhynern
21.10.2017 14:00 Gladbach II – SC Wiedenbrück
21.10.2017 14:00 Dortmund II – Wuppertal
21.10.2017 14:00 Fortuna Düsseldorf II – KFC Uerdingen
21.10.2017 14:00 TuS Erndtebrück – FC Köln II
21.10.2017 14:00 Oberhausen – Bonner SC
21.10.2017 14:00 Alemannia Aachen – RW Essen
21.10.2017 14:00 Viktoria Køln 1904 – FC Wegberg-Beeck
21.10.2017 14:00 SV Rödinghausen – Wattenscheid

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2017 14:00 Lübeck – FC Germania Egestorf-Langreder
21.10.2017 15:00 Eutin 08 – BSV Rehden
21.10.2017 16:00 SSV Jeddeloh – SC Weiche Flensburg

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2017 13:30 Hertha Berlin II – ZFC Meuselwitz
22.10.2017 13:30 Berliner AK 07 – Germania Halberstadt
22.10.2017 13:30 BFC Dynamo – BSG Chemie Leipzig
22.10.2017 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – VSG Altglienicke
22.10.2017 13:30 Wacker Nordhausen – Oberlausitz Neugersdorf
22.10.2017 13:30 FSV Luckenwalde – TSG Neustrelitz
22.10.2017 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – Cottbus
22.10.2017 13:30 Babelsberg – Budissa Bautzen
22.10.2017 13:30 Lokomotive Leipzig – VfB Auerbach

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2017 14:00 Wormatia Worms – Ulm

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2017 14:00 St. Pauli II – FC Hansa Lüneburg

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2017 15:00 1860 München – Bayern München II

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2017 15:00 VfV Hildesheim – Eintracht Norderstedt

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.10.2017 19:00 Bayern München II – FV Illertissen

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.10.2017 19:00 Hessen Kassel – Wormatia Worms
27.10.2017 19:00 TSV Steinbach – Koblenz

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.10.2017 19:00 BSV Rehden – Hamburger SV II

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.10.2017 19:30 FC Memmingen – 1860 Rosenheim

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.10.2017 19:30 Elversberg – FSV Frankfurt

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 13:30 SC Weiche Flensburg – SV Drochtersen/Assel

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 14:00 Nürnberg II – FC Unterföhring
28.10.2017 14:00 Burghausen – TSV Buchbach
28.10.2017 14:00 SpVgg Bayreuth – SV Schalding-Heining
28.10.2017 14:00 Augsburg II – SV Seligenporten
28.10.2017 14:00 FC Pipinsried – Ingolstadt II
28.10.2017 14:00 VfB Eichst??tt – VfR Garching
28.10.2017 14:00 FC Schweinfurt – Greuther Fürth II

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 14:00 Kickers Offenbach – Saarbrücken
28.10.2017 14:00 Freiburg II – St.Kickers
28.10.2017 14:00 SV Röchling – Mainz 05 II
28.10.2017 14:00 Ulm – FCA Walldorf
28.10.2017 14:00 Hoffenheim II – Eintracht Stadtallendorf
28.10.2017 14:00 TSV Schott Mainz – Waldhof Mannheim

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 14:00 SC Wiedenbrück – Wuppertal
28.10.2017 14:00 Gladbach II – SC Verl
28.10.2017 14:00 Westfalia Rhynern – SV Rödinghausen
28.10.2017 14:00 Wattenscheid – Viktoria Køln 1904
28.10.2017 14:00 FC Wegberg-Beeck – Alemannia Aachen
28.10.2017 14:00 RW Essen – Oberhausen
28.10.2017 14:00 Bonner SC – TuS Erndtebrück
28.10.2017 14:00 FC Köln II – Fortuna Düsseldorf II
28.10.2017 14:00 KFC Uerdingen – Dortmund II

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – Wolfsburg II
28.10.2017 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – VfV Hildesheim

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2017 13:30 BSG Chemie Leipzig – VSG Altglienicke
29.10.2017 13:30 Oberlausitz Neugersdorf – FC Viktoria 1889 Berlin
29.10.2017 13:30 BFC Dynamo – Berliner AK 07
29.10.2017 13:30 Germania Halberstadt – Hertha Berlin II
29.10.2017 13:30 ZFC Meuselwitz – Lokomotive Leipzig
29.10.2017 13:30 VfB Auerbach – Babelsberg
29.10.2017 13:30 Budissa Bautzen – FSV Union Fuerstenwalde
29.10.2017 13:30 Cottbus – FSV Luckenwalde
29.10.2017 13:30 TSG Neustrelitz – Wacker Nordhausen

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2017 14:00 Altonaer FC 93 – Eutin 08
29.10.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – SSV Jeddeloh
29.10.2017 14:00 FC Hansa Lüneburg – Hannover 96 II
29.10.2017 14:00 TSV Havelse – Lübeck
29.10.2017 14:00 Oldenburg – St. Pauli II

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.10.2017 20:15 Wormatia Worms – Elversberg

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.10.2017 14:00 FC Unterföhring – FC Schweinfurt
31.10.2017 14:00 Greuther Fürth II – VfB Eichst??tt
31.10.2017 14:00 VfR Garching – FC Pipinsried
31.10.2017 14:00 Ingolstadt II – Augsburg II
31.10.2017 14:00 SV Seligenporten – Bayern München II
31.10.2017 14:00 1860 München – SpVgg Bayreuth
31.10.2017 14:00 SV Schalding-Heining – FC Memmingen
31.10.2017 14:00 1860 Rosenheim – Burghausen
31.10.2017 14:00 TSV Buchbach – Nürnberg II

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.10.2017 14:00 Stuttgart II – Kickers Offenbach
31.10.2017 14:00 Saarbrücken – TSV Schott Mainz
31.10.2017 14:00 Waldhof Mannheim – Hoffenheim II
31.10.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – TSV Steinbach
31.10.2017 14:00 Koblenz – Ulm
31.10.2017 14:00 FCA Walldorf – Hessen Kassel
31.10.2017 14:00 FSV Frankfurt – SV Röchling
31.10.2017 14:00 Mainz 05 II – Freiburg II

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.11.2017 19:00 1860 München – FC Memmingen

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 13:00 Hamburger SV II – Altonaer FC 93
04.11.2017 13:00 Hannover 96 II – Oldenburg
04.11.2017 13:00 Wolfsburg II – SC Weiche Flensburg

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 14:00 FC Schweinfurt – Nürnberg II
04.11.2017 14:00 SV Schalding-Heining – Burghausen
04.11.2017 14:00 FV Illertissen – SpVgg Bayreuth
04.11.2017 14:00 Ingolstadt II – Bayern München II
04.11.2017 14:00 VfR Garching – Augsburg II
04.11.2017 14:00 Greuther Fürth II – FC Pipinsried
04.11.2017 14:00 FC Unterföhring – VfB Eichst??tt
04.11.2017 14:00 1860 Rosenheim – TSV Buchbach

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 14:00 St.Kickers – Mainz 05 II
04.11.2017 14:00 SV Röchling – Wormatia Worms
04.11.2017 14:00 Elversberg – FCA Walldorf
04.11.2017 14:00 Ulm – Eintracht Stadtallendorf
04.11.2017 14:00 TSV Steinbach – Waldhof Mannheim
04.11.2017 14:00 Hoffenheim II – Saarbrücken
04.11.2017 14:00 TSV Schott Mainz – Stuttgart II

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 14:00 SC Wiedenbrück – SC Verl
04.11.2017 14:00 Wuppertal – KFC Uerdingen
04.11.2017 14:00 Dortmund II – FC Köln II
04.11.2017 14:00 Fortuna Düsseldorf II – Bonner SC
04.11.2017 14:00 TuS Erndtebrück – RW Essen
04.11.2017 14:00 Oberhausen – FC Wegberg-Beeck
04.11.2017 14:00 Alemannia Aachen – Wattenscheid
04.11.2017 14:00 Viktoria Køln 1904 – Westfalia Rhynern
04.11.2017 14:00 SV Rödinghausen – Gladbach II

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 14:00 Lübeck – VfV Hildesheim
04.11.2017 15:00 Eutin 08 – Eintracht Braunschweig II
04.11.2017 16:00 SSV Jeddeloh – FC Germania Egestorf-Langreder
04.11.2017 17:00 SV Drochtersen/Assel – Eintracht Norderstedt

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2017 13:30 Hertha Berlin II – BFC Dynamo
05.11.2017 13:30 Berliner AK 07 – BSG Chemie Leipzig
05.11.2017 13:30 VSG Altglienicke – Oberlausitz Neugersdorf
05.11.2017 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – TSG Neustrelitz
05.11.2017 13:30 Wacker Nordhausen – Cottbus
05.11.2017 13:30 FSV Luckenwalde – Budissa Bautzen
05.11.2017 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – VfB Auerbach
05.11.2017 13:30 Babelsberg – ZFC Meuselwitz
05.11.2017 13:30 Lokomotive Leipzig – Germania Halberstadt

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2017 14:00 Freiburg II – FSV Frankfurt
05.11.2017 14:00 Hessen Kassel – Koblenz

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2017 14:00 St. Pauli II – BSV Rehden
05.11.2017 14:00 TSV Havelse – FC Hansa Lüneburg

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.11.2017 19:00 Bayern München II – VfR Garching
10.11.2017 19:00 FC Memmingen – FV Illertissen

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.11.2017 19:00 Eintracht Stadtallendorf – Hessen Kassel

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.11.2017 20:00 Lübeck – FC Hansa Lüneburg
11.11.2017 13:30 SC Weiche Flensburg – Eutin 08

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.11.2017 14:00 FC Pipinsried – FC Unterföhring
11.11.2017 14:00 Augsburg II – Greuther Fürth II
11.11.2017 14:00 SpVgg Bayreuth – SV Seligenporten
11.11.2017 14:00 Burghausen – 1860 München
11.11.2017 14:00 Nürnberg II – 1860 Rosenheim
11.11.2017 14:00 VfB Eichst??tt – FC Schweinfurt

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.11.2017 14:00 Kickers Offenbach – TSV Schott Mainz
11.11.2017 14:00 Stuttgart II – Hoffenheim II
11.11.2017 14:00 Saarbrücken – TSV Steinbach
11.11.2017 14:00 Waldhof Mannheim – Ulm
11.11.2017 14:00 Koblenz – Elversberg
11.11.2017 14:00 FCA Walldorf – SV Röchling
11.11.2017 14:00 Wormatia Worms – Freiburg II

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.11.2017 14:00 SC Verl – SV Rödinghausen
11.11.2017 14:00 Gladbach II – Viktoria Køln 1904
11.11.2017 14:00 Westfalia Rhynern – Alemannia Aachen
11.11.2017 14:00 Wattenscheid – Oberhausen
11.11.2017 14:00 FC Wegberg-Beeck – TuS Erndtebrück
11.11.2017 14:00 RW Essen – Fortuna Düsseldorf II
11.11.2017 14:00 Bonner SC – Dortmund II
11.11.2017 14:00 FC Köln II – Wuppertal
11.11.2017 14:00 KFC Uerdingen – SC Wiedenbrück

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.11.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – Hamburger SV II

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.11.2017 16:00 TSV Buchbach – SV Schalding-Heining

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.11.2017 16:00 BSV Rehden – Hannover 96 II

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2017 14:00 FSV Frankfurt – St.Kickers

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – Wolfsburg II
12.11.2017 14:00 FC Germania Egestorf-Langreder – SV Drochtersen/Assel
12.11.2017 14:00 Oldenburg – TSV Havelse
12.11.2017 14:00 VfV Hildesheim – SSV Jeddeloh
12.11.2017 14:00 Altonaer FC 93 – St. Pauli II

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.11.2017 19:00 FCA Walldorf – Freiburg II
17.11.2017 19:00 FSV Frankfurt – Mainz 05 II

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2017 13:00 Hamburger SV II – SC Weiche Flensburg
18.11.2017 13:00 Hannover 96 II – Altonaer FC 93

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2017 14:00 SV Seligenporten – FC Memmingen
18.11.2017 14:00 VfB Eichst??tt – Nürnberg II
18.11.2017 14:00 FV Illertissen – Burghausen
18.11.2017 14:00 Ingolstadt II – SpVgg Bayreuth
18.11.2017 14:00 Greuther Fürth II – Bayern München II
18.11.2017 14:00 FC Unterföhring – Augsburg II
18.11.2017 14:00 FC Schweinfurt – FC Pipinsried
18.11.2017 14:00 SV Schalding-Heining – 1860 Rosenheim

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2017 14:00 Wormatia Worms – St.Kickers
18.11.2017 14:00 Koblenz – SV Röchling
18.11.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – Elversberg
18.11.2017 14:00 Waldhof Mannheim – Hessen Kassel
18.11.2017 14:00 Saarbrücken – Ulm
18.11.2017 14:00 Stuttgart II – TSV Steinbach

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2017 14:00 SV Rödinghausen – SC Wiedenbrück
18.11.2017 14:00 Bonner SC – Wuppertal
18.11.2017 14:00 RW Essen – Dortmund II
18.11.2017 14:00 FC Wegberg-Beeck – Fortuna Düsseldorf II
18.11.2017 14:00 Wattenscheid – TuS Erndtebrück
18.11.2017 14:00 Westfalia Rhynern – Oberhausen
18.11.2017 14:00 Gladbach II – Alemannia Aachen
18.11.2017 14:00 SC Verl – Viktoria Køln 1904
18.11.2017 14:00 FC Köln II – KFC Uerdingen

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2017 14:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Wolfsburg II
18.11.2017 14:00 SSV Jeddeloh – Lübeck
18.11.2017 14:00 FC Hansa Lüneburg – Oldenburg
18.11.2017 15:00 Eutin 08 – Eintracht Norderstedt

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2017 13:30 BSG Chemie Leipzig – Oberlausitz Neugersdorf
19.11.2017 13:30 Berliner AK 07 – Hertha Berlin II
19.11.2017 13:30 BFC Dynamo – Lokomotive Leipzig
19.11.2017 13:30 Germania Halberstadt – Babelsberg
19.11.2017 13:30 ZFC Meuselwitz – FSV Union Fuerstenwalde
19.11.2017 13:30 VfB Auerbach – FSV Luckenwalde
19.11.2017 13:30 Budissa Bautzen – Wacker Nordhausen
19.11.2017 13:30 Cottbus – FC Viktoria 1889 Berlin
19.11.2017 13:30 TSG Neustrelitz – VSG Altglienicke

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2017 14:00 Kickers Offenbach – Hoffenheim II

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2017 14:00 St. Pauli II – Eintracht Braunschweig II
19.11.2017 14:00 TSV Havelse – BSV Rehden
19.11.2017 15:00 SV Drochtersen/Assel – VfV Hildesheim

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.11.2017 20:00 1860 München – TSV Buchbach

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.11.2017 19:00 Bayern München II – FC Unterföhring

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.11.2017 19:00 Mainz 05 II – Wormatia Worms

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.11.2017 19:30 Lübeck – SV Drochtersen/Assel
25.11.2017 13:30 SC Weiche Flensburg – Hannover 96 II

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2017 14:00 FC Memmingen – Ingolstadt II
25.11.2017 14:00 SpVgg Bayreuth – VfR Garching
25.11.2017 14:00 Burghausen – SV Seligenporten
25.11.2017 14:00 TSV Buchbach – FV Illertissen
25.11.2017 14:00 Nürnberg II – SV Schalding-Heining
25.11.2017 14:00 FC Pipinsried – VfB Eichst??tt
25.11.2017 14:00 Augsburg II – FC Schweinfurt

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2017 14:00 TSV Steinbach – Kickers Offenbach
25.11.2017 14:00 Ulm – Stuttgart II
25.11.2017 14:00 Hessen Kassel – Saarbrücken
25.11.2017 14:00 Elversberg – Waldhof Mannheim
25.11.2017 14:00 SV Röchling – Eintracht Stadtallendorf
25.11.2017 14:00 St.Kickers – FCA Walldorf
25.11.2017 14:00 Hoffenheim II – TSV Schott Mainz

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – TSV Havelse
25.11.2017 16:00 BSV Rehden – Oldenburg
25.11.2017 16:00 SSV Jeddeloh – Wolfsburg II

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2017 13:30 BSG Chemie Leipzig – Hertha Berlin II
26.11.2017 13:30 Oberlausitz Neugersdorf – TSG Neustrelitz
26.11.2017 13:30 VSG Altglienicke – Cottbus
26.11.2017 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Budissa Bautzen
26.11.2017 13:30 Wacker Nordhausen – VfB Auerbach
26.11.2017 13:30 FSV Luckenwalde – ZFC Meuselwitz
26.11.2017 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – Germania Halberstadt
26.11.2017 13:30 Babelsberg – BFC Dynamo
26.11.2017 13:30 Lokomotive Leipzig – Berliner AK 07

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2017 14:00 1860 Rosenheim – 1860 München

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2017 14:00 Freiburg II – Koblenz

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – St. Pauli II
26.11.2017 14:00 Altonaer FC 93 – FC Hansa Lüneburg
26.11.2017 14:00 VfV Hildesheim – Eutin 08
26.11.2017 14:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Hamburger SV II

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.12.2017 19:00 1860 München – SV Schalding-Heining

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.12.2017 19:00 Wormatia Worms – FSV Frankfurt
01.12.2017 19:00 FCA Walldorf – Mainz 05 II

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2017 13:00 Wolfsburg II – SV Drochtersen/Assel
02.12.2017 13:00 Hannover 96 II – Eintracht Norderstedt
02.12.2017 13:00 Hamburger SV II – VfV Hildesheim

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2017 14:00 SV Seligenporten – TSV Buchbach
02.12.2017 14:00 FC Pipinsried – Nürnberg II
02.12.2017 14:00 Ingolstadt II – Burghausen
02.12.2017 14:00 VfR Garching – FC Memmingen
02.12.2017 14:00 Greuther Fürth II – SpVgg Bayreuth
02.12.2017 14:00 VfB Eichst??tt – Augsburg II
02.12.2017 14:00 FV Illertissen – 1860 Rosenheim

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2017 14:00 Koblenz – St.Kickers
02.12.2017 14:00 Eintracht Stadtallendorf – Freiburg II
02.12.2017 14:00 Waldhof Mannheim – SV Röchling
02.12.2017 14:00 Saarbrücken – Elversberg
02.12.2017 14:00 Stuttgart II – Hessen Kassel
02.12.2017 14:00 Kickers Offenbach – Ulm
02.12.2017 14:00 TSV Schott Mainz – TSV Steinbach

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2017 14:00 Alemannia Aachen – SC Verl
02.12.2017 14:00 Oberhausen – Gladbach II
02.12.2017 14:00 TuS Erndtebrück – Westfalia Rhynern
02.12.2017 14:00 Fortuna Düsseldorf II – Wattenscheid
02.12.2017 14:00 Dortmund II – FC Wegberg-Beeck
02.12.2017 14:00 Wuppertal – RW Essen
02.12.2017 14:00 KFC Uerdingen – Bonner SC
02.12.2017 14:00 SC Wiedenbrück – FC Köln II
02.12.2017 14:00 Viktoria Køln 1904 – SV Rödinghausen
02.12.2017 15:00 Eutin 08 – SSV Jeddeloh
02.12.2017 16:00 BSV Rehden – Lübeck

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2017 13:30 Hertha Berlin II – Lokomotive Leipzig
03.12.2017 13:30 Berliner AK 07 – Babelsberg
03.12.2017 13:30 BFC Dynamo – FSV Union Fuerstenwalde
03.12.2017 13:30 Germania Halberstadt – FSV Luckenwalde
03.12.2017 13:30 ZFC Meuselwitz – Wacker Nordhausen
03.12.2017 13:30 VfB Auerbach – FC Viktoria 1889 Berlin
03.12.2017 13:30 Budissa Bautzen – VSG Altglienicke
03.12.2017 13:30 Cottbus – Oberlausitz Neugersdorf
03.12.2017 13:30 TSG Neustrelitz – BSG Chemie Leipzig

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2017 14:00 FC Hansa Lüneburg – Eintracht Braunschweig II
03.12.2017 14:00 TSV Havelse – SC Weiche Flensburg
03.12.2017 14:00 Oldenburg – Altonaer FC 93
03.12.2017 14:00 St. Pauli II – FC Germania Egestorf-Langreder

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.12.2017 20:15 FC Schweinfurt – Bayern München II

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.12.2017 19:00 FSV Frankfurt – FCA Walldorf

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2017 13:30 SC Weiche Flensburg – FC Hansa Lüneburg

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2017 14:00 Elversberg – Stuttgart II
09.12.2017 14:00 SV Röchling – Saarbrücken
09.12.2017 14:00 St.Kickers – Eintracht Stadtallendorf
09.12.2017 14:00 Mainz 05 II – Koblenz
09.12.2017 14:00 TSV Steinbach – Hoffenheim II
09.12.2017 14:00 Ulm – TSV Schott Mainz

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2017 14:00 Viktoria Køln 1904 – SC Wiedenbrück
09.12.2017 14:00 FC Wegberg-Beeck – Wuppertal
09.12.2017 14:00 Wattenscheid – Dortmund II
09.12.2017 14:00 Westfalia Rhynern – Fortuna Düsseldorf II
09.12.2017 14:00 Gladbach II – TuS Erndtebrück
09.12.2017 14:00 SC Verl – Oberhausen
09.12.2017 14:00 SV Rödinghausen – Alemannia Aachen
09.12.2017 14:00 Bonner SC – FC Köln II
09.12.2017 14:00 RW Essen – KFC Uerdingen
09.12.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – Oldenburg
09.12.2017 14:00 Lübeck – Wolfsburg II
09.12.2017 16:00 SSV Jeddeloh – Hamburger SV II

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2017 13:30 Lokomotive Leipzig – BSG Chemie Leipzig
10.12.2017 13:30 Budissa Bautzen – Oberlausitz Neugersdorf
10.12.2017 13:30 VfB Auerbach – VSG Altglienicke
10.12.2017 13:30 ZFC Meuselwitz – FC Viktoria 1889 Berlin
10.12.2017 13:30 Germania Halberstadt – Wacker Nordhausen
10.12.2017 13:30 BFC Dynamo – FSV Luckenwalde
10.12.2017 13:30 Berliner AK 07 – FSV Union Fuerstenwalde
10.12.2017 13:30 Hertha Berlin II – Babelsberg
10.12.2017 13:30 Cottbus – TSG Neustrelitz

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2017 14:00 Freiburg II – Waldhof Mannheim

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2017 14:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Hannover 96 II
10.12.2017 14:00 Altonaer FC 93 – BSV Rehden
10.12.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – TSV Havelse
10.12.2017 14:00 VfV Hildesheim – St. Pauli II

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2017 15:00 Hessen Kassel – Kickers Offenbach

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2017 15:00 SV Drochtersen/Assel – Eutin 08

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2017 14:00 TuS Erndtebrück – SC Verl
16.12.2017 14:00 Fortuna Düsseldorf II – Gladbach II
16.12.2017 14:00 Dortmund II – Westfalia Rhynern
16.12.2017 14:00 Wuppertal – Wattenscheid
16.12.2017 14:00 KFC Uerdingen – FC Wegberg-Beeck
16.12.2017 14:00 FC Köln II – RW Essen
16.12.2017 14:00 SC Wiedenbrück – Bonner SC
16.12.2017 14:00 Alemannia Aachen – Viktoria Køln 1904
16.12.2017 14:00 Oberhausen – SV Rödinghausen

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2017 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – Hertha Berlin II
17.12.2017 13:30 FSV Luckenwalde – Berliner AK 07
17.12.2017 13:30 Wacker Nordhausen – BFC Dynamo
17.12.2017 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Germania Halberstadt
17.12.2017 13:30 VSG Altglienicke – ZFC Meuselwitz
17.12.2017 13:30 Oberlausitz Neugersdorf – VfB Auerbach
17.12.2017 13:30 TSG Neustrelitz – Budissa Bautzen
17.12.2017 13:30 BSG Chemie Leipzig – Cottbus
17.12.2017 13:30 Babelsberg – Lokomotive Leipzig

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.02.2018 13:00 Wolfsburg II – VfV Hildesheim
03.02.2018 13:00 Hannover 96 II – Eintracht Braunschweig II
03.02.2018 13:00 Hamburger SV II – Eintracht Norderstedt
03.02.2018 15:00 Eutin 08 – FC Germania Egestorf-Langreder

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2018 13:30 Babelsberg – BSG Chemie Leipzig
04.02.2018 13:30 ZFC Meuselwitz – Oberlausitz Neugersdorf
04.02.2018 13:30 Germania Halberstadt – VSG Altglienicke
04.02.2018 13:30 BFC Dynamo – FC Viktoria 1889 Berlin
04.02.2018 13:30 Berliner AK 07 – Wacker Nordhausen
04.02.2018 13:30 Hertha Berlin II – FSV Luckenwalde
04.02.2018 13:30 Lokomotive Leipzig – FSV Union Fuerstenwalde
04.02.2018 13:30 Budissa Bautzen – Cottbus
04.02.2018 13:30 VfB Auerbach – TSG Neustrelitz

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2018 14:00 Oldenburg – Lübeck
04.02.2018 14:00 TSV Havelse – Altonaer FC 93
04.02.2018 14:00 FC Hansa Lüneburg – BSV Rehden
04.02.2018 14:00 St. Pauli II – SC Weiche Flensburg
04.02.2018 15:00 SV Drochtersen/Assel – SSV Jeddeloh

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2018 13:30 SC Weiche Flensburg – Hamburger SV II

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2018 14:00 Waldhof Mannheim – St.Kickers
10.02.2018 14:00 Saarbrücken – Freiburg II
10.02.2018 14:00 Stuttgart II – SV Röchling
10.02.2018 14:00 Kickers Offenbach – Elversberg
10.02.2018 14:00 TSV Schott Mainz – Hessen Kassel
10.02.2018 14:00 Hoffenheim II – Ulm
10.02.2018 14:00 FCA Walldorf – Wormatia Worms
10.02.2018 14:00 Koblenz – FSV Frankfurt
10.02.2018 14:00 Eintracht Stadtallendorf – Mainz 05 II

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2018 14:00 Eintracht Braunschweig II – St. Pauli II
10.02.2018 14:00 Lübeck – SSV Jeddeloh
10.02.2018 16:00 BSV Rehden – TSV Havelse

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2018 13:30 Wacker Nordhausen – Hertha Berlin II
11.02.2018 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Berliner AK 07
11.02.2018 13:30 VSG Altglienicke – BFC Dynamo
11.02.2018 13:30 Oberlausitz Neugersdorf – Germania Halberstadt
11.02.2018 13:30 TSG Neustrelitz – ZFC Meuselwitz
11.02.2018 13:30 Cottbus – VfB Auerbach
Advertisement

Turneringer i Tyskland