LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Tyskland
Regionalliga

Gruppespillet

BayernKVUTMP
Unterhaching 25195169-1362
1860 München II 25146533-2348
FC Memmingen 25126749-2942
Bayern München II 25109636-2739
Burghausen 25116839-3539
FV Illertissen 251231030-3239
Augsburg II 25108746-2638
FC Schweinfurt 24114943-3737
Nürnberg II 25107853-5137
SpVgg Bayreuth 25106941-3836
VfR Garching 241031141-4933
1860 Rosenheim 25951130-3732
Ingolstadt II 25691031-4427
Greuther Fürth II 25671229-3925
TSV Buchbach 25671230-5025
SV Seligenporten 24651333-5723
SV Schalding-Heining 24491130-4321
SpVgg Bayern Hof 23231823-569
NordKVUTMP
Meppen 26193463-2960
ETSV Weiche Flensburg 26148444-2650
TSV Havelse 271111539-2744
Lübeck 26127740-2843
Hamburger SV II 24115845-3438
Eintracht Norderstedt 25108736-3038
Wolfsburg II 26108836-3238
Oldenburg 251051035-3035
SV Drochtersen/Assel 24710726-2231
St. Pauli II 24710732-3331
VfV Hildesheim 2479823-2430
FC Hansa Lüneburg 2386921-2530
Hannover 96 II 26781135-4229
Eintracht Braunschweig II 26761327-4427
BSV Rehden 26691124-4427
Lupo-Martini Wolfsburg 25671227-3425
FC Germania Egestorf-Langreder 26661432-4524
SV Eichede 27541823-5919
NordøstKVUTMP
Carl Zeiss Jena 25185249-1359
Cottbus 25156438-1651
RasenBallsport Leipzig ll 25127643-3043
Berliner AK 07 23125640-3241
FC Viktoria 1889 Berlin 23910445-3237
Babelsberg 24107738-3237
Wacker Nordhausen 22106633-2936
Hertha Berlin II 2598831-3335
Lokomotive Leipzig 2497838-3534
BFC Dynamo 2396840-3233
Oberlausitz Neugersdorf 24951029-2432
VfB Auerbach 2588935-3832
FC Schönberg 95 25871038-4631
ZFC Meuselwitz 2478922-2429
FSV Union Fuerstenwalde 24661228-4724
FSV Luckenwalde 24371427-5116
Budissa Bautzen 25281523-4714
TSG Neustrelitz 24141920-567
SydvestKVUTMP
Waldhof Mannheim 29205447-2265
Elversberg 29178445-1759
TSV Steinbach 28166648-2754
Saarbrücken 28156744-3351
Hoffenheim II 29137958-3246
Hessen Kassel 28128833-3144
Ulm 281261041-3842
Koblenz 281261028-2542
Wormatia Worms 281081034-3138
FCA Walldorf 281061236-4736
Stuttgart II 281051340-4635
Homburg 281041433-4334
Pirmasens 29961430-4733
Kickers Offenbach 291010938-3331
Kaiserslautern II 29781438-4529
St.Kickers 296111238-4529
Teutonia Watzenborn-Steinberg 29851632-5229
Eintracht Trier 29751739-4726
Nöttingen 29542030-7119
VestKVUTMP
Viktoria Køln 1904 25173564-3354
Dortmund II 24139242-1848
Gladbach II 25137548-2746
Oberhausen 24133848-3242
Alemannia Aachen 25126734-2842
Wattenscheid 26125943-3141
Wuppertal 261010643-3440
RW Essen 261010636-2740
FC Köln II 271241145-4340
SV Rödinghausen 251141038-3737
Bonner SC 261041243-4634
SC Verl 26881029-3732
SC Wiedenbrück 26710934-3931
Schalke 04 II 25741424-3725
Fortuna Düsseldorf II 26591230-4124
RW Ahlen 26551634-5520
Sportfreunde Siegen 24451525-5917
TSG Sprockhövel 26381522-5817
Oprykning playoff
Nedrykning

Kampprogram for gruppespillet

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.07.2016 18:40 SV Schalding-Heining – FC Schweinfurt 1 – 1
15.07.2016 18:30 Greuther Fürth II – SV Seligenporten 3 – 0
15.07.2016 18:50 SpVgg Bayern Hof – SpVgg Bayreuth 4 – 2
15.07.2016 19:30 FC Memmingen – Burghausen 3 – 0
16.07.2016 14:00 Augsburg II – Nürnberg II 1 – 1
16.07.2016 14:00 VfR Garching – TSV Buchbach 3 – 2
17.07.2016 14:00 1860 Rosenheim – Unterhaching 1 – 2
17.07.2016 14:00 Bayern München II – FV Illertissen 2 – 1
18.07.2016 18:00 1860 München II – Ingolstadt II 2 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.07.2016 18:30 FV Illertissen – Augsburg II 2 – 3
22.07.2016 18:30 SpVgg Bayreuth – 1860 München II 4 – 2
22.07.2016 19:00 TSV Buchbach – FC Memmingen 1 – 0
22.07.2016 19:00 Ingolstadt II – 1860 Rosenheim 3 – 0
23.07.2016 14:00 Unterhaching – VfR Garching 5 – 1
23.07.2016 14:00 Burghausen – Greuther Fürth II 1 – 0
23.07.2016 14:00 Nürnberg II – SV Schalding-Heining 2 – 2
23.07.2016 14:00 FC Schweinfurt – SpVgg Bayern Hof 4 – 3
23.07.2016 17:00 SV Seligenporten – Bayern München II 1 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2016 18:30 SV Schalding-Heining – FV Illertissen 0 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2016 18:30 ZFC Meuselwitz – Carl Zeiss Jena 0 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2016 19:00 1860 Rosenheim – SpVgg Bayreuth 1 – 1
29.07.2016 19:00 FC Schweinfurt – Nürnberg II 1 – 2

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2016 19:00 Wuppertal – Viktoria Køln 1904 3 – 3
29.07.2016 19:00 Babelsberg – Wacker Nordhausen 0 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2016 19:30 FC Memmingen – Unterhaching 1 – 3

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2016 19:35 SV Drochtersen/Assel – BSV Rehden 1 – 1
29.07.2016 19:35 Meppen – Eintracht Braunschweig II 3 – 1
30.07.2016 12:00 Wolfsburg II – ETSV Weiche Flensburg 2 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.07.2016 14:00 Greuther Fürth II – TSV Buchbach 1 – 1
30.07.2016 14:00 Augsburg II – SV Seligenporten 12 – 0
30.07.2016 14:00 VfR Garching – Ingolstadt II 3 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.07.2016 14:00 Bonner SC – Fortuna Düsseldorf II 2 – 1
30.07.2016 14:00 TSG Sprockhövel – SV Rödinghausen 0 – 0
30.07.2016 14:00 Oberhausen – RW Ahlen 0 – 4
30.07.2016 14:00 Sportfreunde Siegen – Alemannia Aachen 0 – 1
30.07.2016 14:00 FC Köln II – Dortmund II 1 – 4
30.07.2016 14:05 Wattenscheid – SC Verl 1 – 2
30.07.2016 16:00 FC Hansa Lüneburg – Lupo-Martini Wolfsburg 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.07.2016 17:00 SpVgg Bayern Hof – 1860 München II 1 – 3

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.07.2016 13:00 FC Schönberg 95 – Berliner AK 07 3 – 0
31.07.2016 13:00 RasenBallsport Leipzig ll – Hertha Berlin II 2 – 0
31.07.2016 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – FSV Luckenwalde 4 – 0
31.07.2016 13:30 BFC Dynamo – FSV Union Fuerstenwalde 5 – 0
31.07.2016 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – TSG Neustrelitz 3 – 0
31.07.2016 13:30 VfB Auerbach – Budissa Bautzen 2 – 1
31.07.2016 14:00 SC Wiedenbrück – RW Essen 0 – 2
31.07.2016 14:00 St. Pauli II – FC Germania Egestorf-Langreder 3 – 1
31.07.2016 14:00 Lübeck – VfV Hildesheim 0 – 0
31.07.2016 14:00 Eintracht Norderstedt – Hannover 96 II 0 – 2
31.07.2016 14:00 TSV Havelse – Hamburger SV II 3 – 0
31.07.2016 14:05 Lokomotive Leipzig – Cottbus 1 – 1
31.07.2016 15:00 Oldenburg – SV Eichede 0 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.08.2016 18:00 1860 München II – 1860 Rosenheim 1 – 0
02.08.2016 18:30 SpVgg Bayreuth – VfR Garching 2 – 1
02.08.2016 18:30 Nürnberg II – SpVgg Bayern Hof 3 – 2
02.08.2016 19:00 Ingolstadt II – FC Memmingen 1 – 5
02.08.2016 19:00 Burghausen – Augsburg II 2 – 2
02.08.2016 19:00 SV Seligenporten – SV Schalding-Heining 1 – 6
02.08.2016 19:05 Unterhaching – Greuther Fürth II 2 – 0
02.08.2016 19:05 FV Illertissen – FC Schweinfurt 3 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 14:00 Schalke 04 II – FC Köln II 0 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 18:30 SpVgg Bayern Hof – 1860 Rosenheim 0 – 1
05.08.2016 18:30 SV Schalding-Heining – Burghausen 1 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 18:30 Oldenburg – Hannover 96 II 0 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 18:35 Nürnberg II – FV Illertissen 1 – 2
05.08.2016 19:00 Augsburg II – TSV Buchbach 2 – 0
05.08.2016 19:00 FC Schweinfurt – SV Seligenporten 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 19:00 Wacker Nordhausen – Oberlausitz Neugersdorf 1 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 19:05 Nöttingen – Homburg 2 – 1
05.08.2016 19:10 Hoffenheim II – Stuttgart II 4 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 19:30 FC Memmingen – SpVgg Bayreuth 2 – 2

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 19:30 FCA Walldorf – Koblenz 0 – 0
05.08.2016 19:30 St.Kickers – Waldhof Mannheim 2 – 3

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 19:30 SV Rödinghausen – SC Wiedenbrück 0 – 2
05.08.2016 19:30 RW Essen – Bonner SC 2 – 1

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2016 19:35 Wormatia Worms – Kickers Offenbach 2 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 13:00 Berliner AK 07 – FC Viktoria 1889 Berlin 1 – 1
06.08.2016 13:00 Wolfsburg II – BSV Rehden 4 – 1
06.08.2016 13:30 Cottbus – RasenBallsport Leipzig ll 0 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 14:00 Greuther Fürth II – Ingolstadt II 3 – 3

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 14:00 Eintracht Trier – Elversberg 0 – 1
06.08.2016 14:00 Pirmasens – Hessen Kassel 1 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 14:00 Alemannia Aachen – Wattenscheid 0 – 1
06.08.2016 14:00 SC Verl – Oberhausen 1 – 0
06.08.2016 14:00 Fortuna Düsseldorf II – Wuppertal 2 – 2
06.08.2016 14:00 Lübeck – FC Germania Egestorf-Langreder 4 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 14:05 Teutonia Watzenborn-Steinberg – TSV Steinbach 3 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 14:05 Dortmund II – Sportfreunde Siegen 2 – 0
06.08.2016 14:05 RW Ahlen – TSG Sprockhövel 5 – 0
06.08.2016 14:05 Viktoria Køln 1904 – Gladbach II 1 – 4

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 14:15 Saarbrücken – Ulm 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 16:00 Meppen – ETSV Weiche Flensburg 3 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.08.2016 17:00 VfR Garching – 1860 München II 1 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.08.2016 13:05 Hamburger SV II – SV Eichede 2 – 3
07.08.2016 13:30 FSV Luckenwalde – Lokomotive Leipzig 0 – 3
07.08.2016 13:30 Hertha Berlin II – FC Schönberg 95 3 – 1
07.08.2016 13:30 TSG Neustrelitz – BFC Dynamo 1 – 4
07.08.2016 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – ZFC Meuselwitz 0 – 0
07.08.2016 13:30 Carl Zeiss Jena – VfB Auerbach 2 – 0
07.08.2016 13:30 Budissa Bautzen – Babelsberg 1 – 2
07.08.2016 14:00 Eintracht Norderstedt – Lupo-Martini Wolfsburg 2 – 1
07.08.2016 15:00 FC Hansa Lüneburg – Eintracht Braunschweig II 3 – 2
07.08.2016 15:00 SV Drochtersen/Assel – VfV Hildesheim 0 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.08.2016 19:00 FCA Walldorf – Stuttgart II 3 – 1
09.08.2016 19:30 Bonner SC – SV Rödinghausen 3 – 2
09.08.2016 19:30 SC Wiedenbrück – RW Ahlen 5 – 1
09.08.2016 19:30 TSG Sprockhövel – SC Verl 2 – 2
09.08.2016 19:30 Oberhausen – Alemannia Aachen 0 – 2
09.08.2016 19:30 Wattenscheid – Dortmund II 1 – 1
09.08.2016 19:30 Sportfreunde Siegen – Schalke 04 II 1 – 2
09.08.2016 19:30 Viktoria Køln 1904 – Fortuna Düsseldorf II 2 – 0
09.08.2016 19:35 Wuppertal – RW Essen 0 – 0
10.08.2016 18:30 ZFC Meuselwitz – TSG Neustrelitz 0 – 0
10.08.2016 18:30 RasenBallsport Leipzig ll – FSV Luckenwalde 3 – 0
10.08.2016 19:00 Babelsberg – Oberlausitz Neugersdorf 5 – 2
10.08.2016 19:00 BFC Dynamo – Berliner AK 07 1 – 1
10.08.2016 19:00 Lokomotive Leipzig – Wacker Nordhausen 2 – 1
10.08.2016 19:00 Budissa Bautzen – Carl Zeiss Jena 0 – 1
10.08.2016 19:00 VfB Auerbach – FSV Union Fuerstenwalde 1 – 3

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.08.2016 19:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Wolfsburg II 2 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.08.2016 19:30 Eintracht Trier – Homburg 0 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.08.2016 19:30 TSV Havelse – Lübeck 0 – 2
10.08.2016 19:30 Eintracht Norderstedt – ETSV Weiche Flensburg 1 – 2
10.08.2016 19:30 SV Drochtersen/Assel – St. Pauli II 0 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 18:30 FV Illertissen – SpVgg Bayern Hof 3 – 0
12.08.2016 18:30 SpVgg Bayreuth – Greuther Fürth II 0 – 2
12.08.2016 19:00 Ingolstadt II – Bayern München II 0 – 0
12.08.2016 19:00 Unterhaching – Augsburg II 3 – 1
12.08.2016 19:00 TSV Buchbach – SV Schalding-Heining 4 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 19:00 Dortmund II – Oberhausen 1 – 0
12.08.2016 19:00 SC Verl – SC Wiedenbrück 1 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 19:05 1860 Rosenheim – VfR Garching 0 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2016 19:30 Kickers Offenbach – FCA Walldorf 3 – 2
12.08.2016 19:35 Waldhof Mannheim – Hoffenheim II 1 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 13:00 Burghausen – FC Schweinfurt 1 – 3

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 13:00 Berliner AK 07 – ZFC Meuselwitz 1 – 0
13.08.2016 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – Lokomotive Leipzig 1 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 13:00 Hannover 96 II – Hamburger SV II 1 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – Budissa Bautzen 0 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 14:00 1860 München II – FC Memmingen 1 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 14:00 Ulm – Pirmasens 0 – 1
13.08.2016 14:00 Hessen Kassel – Teutonia Watzenborn-Steinberg 2 – 1
13.08.2016 14:00 TSV Steinbach – Nöttingen 3 – 2
13.08.2016 14:00 Elversberg – St.Kickers 1 – 1
13.08.2016 14:00 Stuttgart II – Wormatia Worms 1 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 14:00 Alemannia Aachen – TSG Sprockhövel 0 – 0
13.08.2016 14:00 SV Rödinghausen – Wuppertal 1 – 2
13.08.2016 14:00 RW Essen – Viktoria Køln 1904 0 – 4
13.08.2016 14:00 Fortuna Düsseldorf II – Gladbach II 0 – 1
13.08.2016 14:00 Schalke 04 II – Wattenscheid 0 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 14:00 VfV Hildesheim – Wolfsburg II 3 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 14:05 SV Seligenporten – Nürnberg II 1 – 4

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.08.2016 14:05 Eintracht Braunschweig II – Eintracht Norderstedt 1 – 2
13.08.2016 15:00 BSV Rehden – Meppen 1 – 5
13.08.2016 15:00 Lupo-Martini Wolfsburg – Oldenburg 0 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.08.2016 13:00 Koblenz – Saarbrücken 0 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.08.2016 13:30 FSV Luckenwalde – FC Schönberg 95 1 – 1
14.08.2016 13:30 Hertha Berlin II – BFC Dynamo 1 – 0
14.08.2016 13:30 TSG Neustrelitz – VfB Auerbach 0 – 1
14.08.2016 13:30 Wacker Nordhausen – RasenBallsport Leipzig ll 5 – 0
14.08.2016 14:00 FC Köln II – Sportfreunde Siegen 1 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.08.2016 14:00 ETSV Weiche Flensburg – FC Hansa Lüneburg 0 – 1
14.08.2016 14:00 SV Eichede – TSV Havelse 0 – 4
14.08.2016 14:00 St. Pauli II – Lübeck 0 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.08.2016 14:05 Kaiserslautern II – Eintracht Trier 3 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.08.2016 14:05 Cottbus – FC Viktoria 1889 Berlin 1 – 1
14.08.2016 14:05 Carl Zeiss Jena – Babelsberg 3 – 0
14.08.2016 15:00 Bonner SC – RW Ahlen 3 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.08.2016 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – SV Drochtersen/Assel 0 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.08.2016 16:00 TSV Buchbach – Bayern München II 1 – 3

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.08.2016 18:30 SV Schalding-Heining – Unterhaching 0 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.08.2016 19:00 Hoffenheim II – Wormatia Worms 1 – 0
16.08.2016 19:00 Teutonia Watzenborn-Steinberg – Ulm 0 – 3
16.08.2016 19:30 Waldhof Mannheim – Elversberg 2 – 0
17.08.2016 19:00 Pirmasens – Koblenz 1 – 1
17.08.2016 19:00 Saarbrücken – Kickers Offenbach 1 – 1
17.08.2016 19:00 St.Kickers – Kaiserslautern II 2 – 2
17.08.2016 19:05 Nöttingen – Hessen Kassel 2 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2016 18:15 SpVgg Bayern Hof – VfR Garching 0 – 2
19.08.2016 18:35 FV Illertissen – SV Seligenporten 0 – 1
19.08.2016 19:30 FC Memmingen – 1860 Rosenheim 0 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 13:00 Hamburger SV II – Lupo-Martini Wolfsburg 1 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 14:00 SpVgg Bayreuth – Bayern München II 1 – 3
20.08.2016 14:00 Augsburg II – Ingolstadt II 1 – 1
20.08.2016 14:00 FC Schweinfurt – TSV Buchbach 2 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 14:00 Koblenz – Teutonia Watzenborn-Steinberg 1 – 0
20.08.2016 14:00 Elversberg – Hoffenheim II 1 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 14:00 Gladbach II – Sportfreunde Siegen 1 – 1
20.08.2016 14:00 Bonner SC – SC Verl 1 – 0
20.08.2016 14:00 SC Wiedenbrück – Alemannia Aachen 0 – 0
20.08.2016 14:00 TSG Sprockhövel – Dortmund II 0 – 4
20.08.2016 14:00 Oberhausen – Schalke 04 II 1 – 1
20.08.2016 14:00 Wuppertal – RW Ahlen 4 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 14:30 Nürnberg II – Burghausen 1 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.08.2016 15:00 Oldenburg – Eintracht Braunschweig II 4 – 0
20.08.2016 15:30 Kaiserslautern II – Waldhof Mannheim 2 – 4
20.08.2016 17:00 FC Hansa Lüneburg – BSV Rehden 3 – 1
20.08.2016 18:00 Meppen – VfV Hildesheim 2 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.08.2016 14:00 Greuther Fürth II – 1860 München II 1 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.08.2016 14:00 Ulm – Nöttingen 5 – 1
21.08.2016 14:00 Stuttgart II – Saarbrücken 3 – 2

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.08.2016 14:00 TSV Havelse – St. Pauli II 2 – 1

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.08.2016 14:00 SV Eichede – Hannover 96 II 2 – 3

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.08.2016 15:00 FC Viktoria 1889 Berlin – Hertha Berlin II 1 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 18:00 SpVgg Bayreuth – Augsburg II 0 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 18:20 ZFC Meuselwitz – Hertha Berlin II 1 – 3
26.08.2016 18:30 Saarbrücken – Wormatia Worms 2 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 19:00 1860 Rosenheim – Greuther Fürth II 1 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 19:00 Hoffenheim II – FCA Walldorf 1 – 1
26.08.2016 19:00 Eintracht Trier – Hessen Kassel 3 – 1
26.08.2016 19:00 Nöttingen – Koblenz 1 – 2
26.08.2016 19:00 St.Kickers – TSV Steinbach 2 – 1
26.08.2016 19:00 BFC Dynamo – Cottbus 1 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 19:05 Dortmund II – SC Wiedenbrück 2 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 19:30 Teutonia Watzenborn-Steinberg – Kickers Offenbach 2 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2016 19:30 Alemannia Aachen – Bonner SC 3 – 2
26.08.2016 19:30 FC Köln II – Oberhausen 1 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 13:00 VfR Garching – FC Memmingen 2 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 13:00 Hannover 96 II – TSV Havelse 2 – 2
27.08.2016 13:30 Carl Zeiss Jena – FSV Union Fuerstenwalde 4 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 14:00 Ingolstadt II – SV Schalding-Heining 1 – 1
27.08.2016 14:00 Burghausen – FV Illertissen 1 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 14:00 Pirmasens – Stuttgart II 1 – 0
27.08.2016 14:00 Waldhof Mannheim – Homburg 2 – 0
27.08.2016 14:00 Elversberg – Kaiserslautern II 3 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 14:00 SC Verl – Wuppertal 2 – 2
27.08.2016 14:00 SV Rödinghausen – Fortuna Düsseldorf II 2 – 1
27.08.2016 14:00 Schalke 04 II – TSG Sprockhövel 2 – 0
27.08.2016 14:00 RW Essen – Gladbach II 0 – 2

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 14:00 Eintracht Braunschweig II – Hamburger SV II 1 – 5
27.08.2016 14:00 St. Pauli II – Wolfsburg II 2 – 2
27.08.2016 14:00 Lübeck – SV Drochtersen/Assel 1 – 1
27.08.2016 14:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Meppen 2 – 3

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 14:05 SV Seligenporten – SpVgg Bayern Hof 5 – 1
27.08.2016 14:05 Unterhaching – FC Schweinfurt 5 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 14:05 RW Ahlen – Viktoria Køln 1904 1 – 3

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.08.2016 14:05 Babelsberg – Lokomotive Leipzig 2 – 0
27.08.2016 15:05 BSV Rehden – Eintracht Norderstedt 2 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.08.2016 13:00 TSV Buchbach – Nürnberg II 2 – 5

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.08.2016 13:00 FC Schönberg 95 – Wacker Nordhausen 3 – 1
28.08.2016 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – FSV Luckenwalde 4 – 1
28.08.2016 13:30 RasenBallsport Leipzig ll – Oberlausitz Neugersdorf 1 – 0
28.08.2016 13:30 Budissa Bautzen – TSG Neustrelitz 3 – 1
28.08.2016 13:30 VfB Auerbach – Berliner AK 07 0 – 0
28.08.2016 14:00 ETSV Weiche Flensburg – Oldenburg 3 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.08.2016 15:00 1860 München II – Bayern München II 0 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.08.2016 15:00 VfV Hildesheim – FC Hansa Lüneburg 1 – 1
28.08.2016 15:00 Lupo-Martini Wolfsburg – SV Eichede 5 – 2

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.08.2016 18:30 Gladbach II – Schalke 04 II 3 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.08.2016 19:00 FCA Walldorf – Saarbrücken 0 – 1
30.08.2016 19:00 Kaiserslautern II – Hoffenheim II 1 – 1
30.08.2016 19:05 Ulm – Eintracht Trier 3 – 1
30.08.2016 19:05 Hessen Kassel – St.Kickers 2 – 0
30.08.2016 19:05 Wormatia Worms – Pirmasens 2 – 1
30.08.2016 19:30 Kickers Offenbach – Nöttingen 1 – 0
30.08.2016 19:30 Homburg – Elversberg 0 – 2
30.08.2016 20:15 Sportfreunde Siegen – Wattenscheid 3 – 4
31.08.2016 19:05 Stuttgart II – Teutonia Watzenborn-Steinberg 1 – 1
31.08.2016 19:35 TSV Steinbach – Waldhof Mannheim 0 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2016 18:15 SpVgg Bayern Hof – FC Memmingen 1 – 3
02.09.2016 18:30 FV Illertissen – TSV Buchbach 2 – 2
02.09.2016 19:00 SV Seligenporten – Burghausen 4 – 3
02.09.2016 19:00 Bayern München II – 1860 Rosenheim 2 – 1
02.09.2016 19:00 FC Schweinfurt – Ingolstadt II 2 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.09.2016 19:00 St.Kickers – Ulm 3 – 3
02.09.2016 19:00 Kaiserslautern II – Homburg 1 – 2
02.09.2016 19:30 Pirmasens – FCA Walldorf 2 – 1
02.09.2016 19:30 RW Essen – SV Rödinghausen 0 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2016 13:00 Wolfsburg II – Lübeck 2 – 1
03.09.2016 13:00 Hannover 96 II – Lupo-Martini Wolfsburg 1 – 4

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2016 14:00 Greuther Fürth II – VfR Garching 4 – 2
03.09.2016 14:00 Nürnberg II – Unterhaching 1 – 4
03.09.2016 14:00 SV Schalding-Heining – SpVgg Bayreuth 2 – 3

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.09.2016 14:00 Hoffenheim II – Saarbrücken 1 – 2
03.09.2016 14:00 Eintracht Trier – Koblenz 0 – 3
03.09.2016 14:00 Teutonia Watzenborn-Steinberg – Wormatia Worms 0 – 1
03.09.2016 14:00 Elversberg – TSV Steinbach 5 – 0
03.09.2016 14:00 Gladbach II – Wattenscheid 4 – 2
03.09.2016 14:00 SC Wiedenbrück – Schalke 04 II 1 – 2
03.09.2016 14:00 Oberhausen – Sportfreunde Siegen 7 – 1
03.09.2016 14:00 Fortuna Düsseldorf II – RW Ahlen 1 – 0
03.09.2016 14:00 Viktoria Køln 1904 – SC Verl 2 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.09.2016 13:05 Hamburger SV II – ETSV Weiche Flensburg 1 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.09.2016 13:35 FC Schönberg 95 – Cottbus 2 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.09.2016 14:00 Waldhof Mannheim – Hessen Kassel 2 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.09.2016 14:00 Eintracht Norderstedt – VfV Hildesheim 3 – 0
04.09.2016 14:00 SV Eichede – Eintracht Braunschweig II 0 – 1
04.09.2016 14:15 TSV Havelse – SV Drochtersen/Assel 1 – 0
04.09.2016 15:00 Meppen – St. Pauli II 3 – 1
04.09.2016 15:00 Oldenburg – BSV Rehden 2 – 2

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.09.2016 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – FC Hansa Lüneburg 0 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.09.2016 19:00 Nöttingen – Stuttgart II 2 – 2
05.09.2016 20:15 Wuppertal – Alemannia Aachen 2 – 2

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.09.2016 19:00 Bayern München II – Burghausen 2 – 2

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.09.2016 19:30 Kickers Offenbach – Pirmasens 3 – 1
06.09.2016 19:30 Homburg – St.Kickers 0 – 1
07.09.2016 19:00 TSV Steinbach – Eintracht Trier 2 – 0
07.09.2016 19:00 Wormatia Worms – FCA Walldorf 0 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 18:00 FSV Luckenwalde – BFC Dynamo 1 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 19:00 1860 Rosenheim – Augsburg II 3 – 0
09.09.2016 19:00 1860 München II – SV Schalding-Heining 2 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 19:00 Wacker Nordhausen – FC Viktoria 1889 Berlin 0 – 5

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 19:00 SV Drochtersen/Assel – Wolfsburg II 0 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 19:30 FC Memmingen – Greuther Fürth II 1 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2016 19:30 BSV Rehden – Hamburger SV II 0 – 2

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 13:00 VfR Garching – Bayern München II 1 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 13:00 Berliner AK 07 – Budissa Bautzen 4 – 1
10.09.2016 13:30 Hertha Berlin II – VfB Auerbach 2 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 14:00 Unterhaching – FV Illertissen 5 – 0
10.09.2016 14:00 Burghausen – SpVgg Bayern Hof 2 – 2
10.09.2016 14:00 SpVgg Bayreuth – FC Schweinfurt 0 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 14:00 Homburg – Hoffenheim II 0 – 3
10.09.2016 14:00 Saarbrücken – Pirmasens 1 – 1
10.09.2016 14:00 FCA Walldorf – Teutonia Watzenborn-Steinberg 1 – 0
10.09.2016 14:00 Alemannia Aachen – Viktoria Køln 1904 0 – 1
10.09.2016 14:00 SC Verl – Fortuna Düsseldorf II 2 – 0
10.09.2016 14:00 RW Ahlen – RW Essen 0 – 3
10.09.2016 14:00 FC Köln II – SC Wiedenbrück 1 – 3
10.09.2016 14:00 Schalke 04 II – Bonner SC 0 – 5
10.09.2016 14:05 Koblenz – St.Kickers 1 – 1
10.09.2016 14:05 Hessen Kassel – Elversberg 1 – 1
10.09.2016 14:05 Dortmund II – Wuppertal 0 – 0
10.09.2016 14:05 SV Rödinghausen – Gladbach II 1 – 2
10.09.2016 14:05 Sportfreunde Siegen – TSG Sprockhövel 4 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 14:05 Cottbus – ZFC Meuselwitz 1 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 14:10 Ulm – Waldhof Mannheim 2 – 1
10.09.2016 14:20 TSV Steinbach – Kaiserslautern II 1 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 15:15 VfV Hildesheim – Oldenburg 2 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.09.2016 17:00 TSV Buchbach – SV Seligenporten 0 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.09.2016 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – FC Schönberg 95 3 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.09.2016 13:00 Lübeck – Meppen 1 – 2

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.09.2016 13:30 TSG Neustrelitz – Carl Zeiss Jena 1 – 4
11.09.2016 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – Babelsberg 1 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.09.2016 14:00 Ingolstadt II – Nürnberg II 0 – 3

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.09.2016 14:00 Kickers Offenbach – Eintracht Trier 1 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.09.2016 14:00 St. Pauli II – FC Hansa Lüneburg 0 – 3
11.09.2016 14:00 ETSV Weiche Flensburg – SV Eichede 5 – 0
11.09.2016 14:00 Eintracht Braunschweig II – Hannover 96 II 0 – 3

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.09.2016 14:05 Wormatia Worms – Nöttingen 4 – 0
11.09.2016 14:05 Wattenscheid – Oberhausen 5 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.09.2016 14:05 Lokomotive Leipzig – RasenBallsport Leipzig ll 0 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.09.2016 15:00 Lupo-Martini Wolfsburg – TSV Havelse 3 – 1
11.09.2016 15:05 FC Germania Egestorf-Langreder – Eintracht Norderstedt 0 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.09.2016 19:00 Teutonia Watzenborn-Steinberg – Saarbrücken 2 – 1
15.09.2016 19:30 St.Kickers – Kickers Offenbach 0 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 17:30 Hannover 96 II – ETSV Weiche Flensburg 1 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 18:30 Nürnberg II – SpVgg Bayreuth 0 – 5
16.09.2016 19:00 SV Seligenporten – Unterhaching 0 – 0
16.09.2016 19:00 Bayern München II – FC Memmingen 2 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 19:00 Homburg – TSV Steinbach 1 – 4

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 19:00 Babelsberg – RasenBallsport Leipzig ll 1 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 19:00 TSV Havelse – Wolfsburg II 1 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 19:15 Nöttingen – FCA Walldorf 3 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 19:15 BFC Dynamo – Wacker Nordhausen 3 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 19:30 Hoffenheim II – Pirmasens 6 – 0
16.09.2016 19:30 Waldhof Mannheim – Koblenz 0 – 1
16.09.2016 19:30 RW Essen – SC Verl 2 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2016 19:30 Meppen – SV Drochtersen/Assel 2 – 0
17.09.2016 13:30 FC Hansa Lüneburg – Lübeck 0 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 14:00 SpVgg Bayern Hof – Greuther Fürth II 1 – 2
17.09.2016 14:00 Augsburg II – VfR Garching 1 – 1
17.09.2016 14:00 Burghausen – TSV Buchbach 3 – 0
17.09.2016 14:00 FV Illertissen – Ingolstadt II 2 – 5
17.09.2016 14:00 SV Schalding-Heining – 1860 Rosenheim 3 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 14:00 Eintracht Trier – Stuttgart II 1 – 2
17.09.2016 14:00 Elversberg – Ulm 2 – 1
17.09.2016 14:00 Bonner SC – FC Köln II 2 – 3
17.09.2016 14:00 SC Wiedenbrück – Sportfreunde Siegen 3 – 0
17.09.2016 14:00 TSG Sprockhövel – Wattenscheid 0 – 2
17.09.2016 14:00 Fortuna Düsseldorf II – Alemannia Aachen 1 – 1
17.09.2016 14:00 Viktoria Køln 1904 – Dortmund II 1 – 1
17.09.2016 14:00 Wuppertal – Schalke 04 II 0 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 15:00 VfB Auerbach – Cottbus 0 – 4

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 15:15 Lupo-Martini Wolfsburg – Eintracht Braunschweig II 0 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.09.2016 19:00 FC Schweinfurt – 1860 München II 1 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.09.2016 13:00 FC Schönberg 95 – Lokomotive Leipzig 0 – 3

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.09.2016 13:00 Hamburger SV II – VfV Hildesheim 3 – 1

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.09.2016 13:30 ZFC Meuselwitz – FSV Luckenwalde 1 – 1
18.09.2016 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Oberlausitz Neugersdorf 0 – 2
18.09.2016 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – TSG Neustrelitz 1 – 0
18.09.2016 13:30 Budissa Bautzen – Hertha Berlin II 2 – 3

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.09.2016 14:00 Gladbach II – Oberhausen 2 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.09.2016 14:00 Eintracht Norderstedt – St. Pauli II 1 – 1
18.09.2016 14:00 SV Eichede – BSV Rehden 1 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.09.2016 14:05 Carl Zeiss Jena – Berliner AK 07 3 – 0

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.09.2016 15:00 Oldenburg – FC Germania Egestorf-Langreder 3 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2016 17:30 Stuttgart II – St.Kickers 1 – 3

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2016 19:00 Bayern München II – Unterhaching 2 – 2

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2016 19:00 TSV Steinbach – Hoffenheim II 3 – 0
20.09.2016 19:00 Wormatia Worms – Eintracht Trier 1 – 0
20.09.2016 19:30 Kickers Offenbach – Waldhof Mannheim 1 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2016 19:30 Viktoria Køln 1904 – SV Rödinghausen 1 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.09.2016 19:30 Bonner SC – Dortmund II 2 – 2

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.09.2016 19:00 Koblenz – Elversberg 1 – 1
21.09.2016 19:00 Hessen Kassel – Homburg 0 – 2
21.09.2016 19:00 Pirmasens – Teutonia Watzenborn-Steinberg 1 – 1
21.09.2016 19:00 Saarbrücken – Nöttingen 4 – 2
21.09.2016 19:00 Ulm – Kaiserslautern II 1 – 4

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.09.2016 19:30 Meppen – FC Hansa Lüneburg 2 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.09.2016 19:40 Wattenscheid – FC Köln II 0 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2016 18:00 Hertha Berlin II – Carl Zeiss Jena 0 – 3

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2016 19:00 TSV Buchbach – SpVgg Bayern Hof 3 – 0
23.09.2016 19:00 1860 Rosenheim – FC Schweinfurt 4 – 2

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2016 19:00 TSG Neustrelitz – Babelsberg 3 – 5
23.09.2016 19:00 Lokomotive Leipzig – FC Viktoria 1889 Berlin 2 – 2
23.09.2016 19:00 Wacker Nordhausen – ZFC Meuselwitz 1 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2016 19:30 FC Memmingen – Augsburg II 2 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2016 19:30 Waldhof Mannheim – Stuttgart II 0 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2016 19:30 RW Ahlen – Gladbach II 0 – 2

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2016 19:30 Lübeck – Eintracht Norderstedt 3 – 1
24.09.2016 12:00 Eintracht Braunschweig II – TSV Havelse 1 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 13:00 VfR Garching – SV Schalding-Heining 3 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 13:00 Wolfsburg II – Meppen 2 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 13:05 Oberlausitz Neugersdorf – BFC Dynamo 1 – 2
24.09.2016 13:30 FSV Luckenwalde – VfB Auerbach 2 – 2
24.09.2016 13:30 RasenBallsport Leipzig ll – FC Schönberg 95 4 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 14:00 Unterhaching – Burghausen 2 – 0
24.09.2016 14:00 Greuther Fürth II – Bayern München II 1 – 1
24.09.2016 14:00 1860 München II – Nürnberg II 1 – 4
24.09.2016 14:00 SpVgg Bayreuth – FV Illertissen 4 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 14:00 Hoffenheim II – Teutonia Watzenborn-Steinberg 5 – 0
24.09.2016 14:00 Eintracht Trier – FCA Walldorf 4 – 0
24.09.2016 14:00 Nöttingen – Pirmasens 2 – 3
24.09.2016 14:00 TSV Steinbach – Hessen Kassel 1 – 1
24.09.2016 14:00 Elversberg – Kickers Offenbach 0 – 0
24.09.2016 14:00 St.Kickers – Wormatia Worms 1 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 14:00 Dortmund II – Fortuna Düsseldorf II 2 – 2
24.09.2016 14:00 SC Verl – SV Rödinghausen 2 – 3
24.09.2016 14:00 Oberhausen – TSG Sprockhövel 2 – 1
24.09.2016 14:00 Wattenscheid – SC Wiedenbrück 0 – 1
24.09.2016 14:00 Sportfreunde Siegen – Bonner SC 2 – 2
24.09.2016 14:00 FC Köln II – Wuppertal 0 – 1
24.09.2016 14:00 Schalke 04 II – Viktoria Køln 1904 1 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 14:10 Kaiserslautern II – Koblenz 2 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 15:00 BSV Rehden – Hannover 96 II 1 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.09.2016 15:30 Ingolstadt II – SV Seligenporten 2 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.09.2016 13:00 Berliner AK 07 – FSV Union Fuerstenwalde 3 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.09.2016 14:00 Homburg – Ulm 2 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.09.2016 14:00 Alemannia Aachen – RW Essen 1 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.09.2016 14:00 ETSV Weiche Flensburg – Lupo-Martini Wolfsburg 1 – 1
25.09.2016 14:00 St. Pauli II – Oldenburg 2 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.09.2016 14:05 Cottbus – Budissa Bautzen 1 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.09.2016 15:00 SV Drochtersen/Assel – FC Hansa Lüneburg 2 – 0
25.09.2016 15:05 FC Germania Egestorf-Langreder – Hamburger SV II 3 – 2
25.09.2016 15:05 VfV Hildesheim – SV Eichede 0 – 0
29.09.2016 17:00 Carl Zeiss Jena – Cottbus 0 – 0
30.09.2016 18:30 TSG Neustrelitz – Berliner AK 07 0 – 3

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2016 19:00 TSV Buchbach – Unterhaching 0 – 3

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2016 19:00 Koblenz – Homburg 0 – 2
30.09.2016 19:00 Ulm – TSV Steinbach 0 – 2
30.09.2016 19:00 FCA Walldorf – St.Kickers 3 – 3

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2016 19:00 Babelsberg – FC Schönberg 95 0 – 0
30.09.2016 19:00 VfB Auerbach – Wacker Nordhausen 0 – 3

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.09.2016 19:30 SC Wiedenbrück – Oberhausen 0 – 2

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 13:00 Hannover 96 II – VfV Hildesheim 1 – 0
01.10.2016 13:00 Hamburger SV II – St. Pauli II 2 – 2
01.10.2016 13:30 FC Hansa Lüneburg – Wolfsburg II 2 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 14:00 SV Seligenporten – SpVgg Bayreuth 4 – 1
01.10.2016 14:00 Augsburg II – Greuther Fürth II 3 – 2
01.10.2016 14:00 Burghausen – Ingolstadt II 1 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 14:00 Teutonia Watzenborn-Steinberg – Nöttingen 4 – 0
01.10.2016 14:00 Saarbrücken – Eintracht Trier 3 – 1
01.10.2016 14:00 Wormatia Worms – Waldhof Mannheim 0 – 0
01.10.2016 14:00 Stuttgart II – Elversberg 0 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 14:00 Gladbach II – TSG Sprockhövel 3 – 1
01.10.2016 14:00 Bonner SC – Wattenscheid 2 – 3
01.10.2016 14:00 SV Rödinghausen – Alemannia Aachen 0 – 1
01.10.2016 14:00 Viktoria Køln 1904 – FC Köln II 2 – 4
01.10.2016 14:00 Wuppertal – Sportfreunde Siegen 4 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 14:10 FV Illertissen – 1860 München II 2 – 0
01.10.2016 14:10 Nürnberg II – 1860 Rosenheim 2 – 2
01.10.2016 14:10 FC Schweinfurt – VfR Garching 1 – 3
01.10.2016 14:10 SV Schalding-Heining – FC Memmingen 2 – 3

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 14:10 Hessen Kassel – Hoffenheim II 1 – 3

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 14:10 RW Ahlen – SC Verl 1 – 2

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 14:10 Eintracht Braunschweig II – ETSV Weiche Flensburg 0 – 3
01.10.2016 15:00 Lupo-Martini Wolfsburg – BSV Rehden 1 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.10.2016 15:30 RW Essen – Dortmund II 1 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.10.2016 13:00 Budissa Bautzen – FSV Luckenwalde 2 – 2
02.10.2016 13:30 ZFC Meuselwitz – Oberlausitz Neugersdorf 0 – 1
02.10.2016 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – RasenBallsport Leipzig ll 1 – 0
02.10.2016 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – Hertha Berlin II 1 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.10.2016 14:00 SpVgg Bayern Hof – Bayern München II 1 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.10.2016 14:00 Kickers Offenbach – Kaiserslautern II 1 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.10.2016 14:00 TSV Havelse – Meppen 2 – 2
02.10.2016 14:00 Eintracht Norderstedt – SV Drochtersen/Assel 0 – 0
02.10.2016 14:00 SV Eichede – FC Germania Egestorf-Langreder 0 – 4

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.10.2016 14:05 BFC Dynamo – Lokomotive Leipzig 0 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.10.2016 14:30 Fortuna Düsseldorf II – Schalke 04 II 1 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.10.2016 15:00 Oldenburg – Lübeck 3 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.10.2016 19:00 Hoffenheim II – Nöttingen 8 – 0
04.10.2016 19:00 Hessen Kassel – Ulm 1 – 1
04.10.2016 19:00 St.Kickers – Saarbrücken 0 – 1
05.10.2016 19:00 Eintracht Trier – Pirmasens 3 – 0
05.10.2016 19:00 Elversberg – Wormatia Worms 0 – 0
05.10.2016 19:00 Kaiserslautern II – Stuttgart II 1 – 4
05.10.2016 19:05 TSV Steinbach – Koblenz 1 – 0
05.10.2016 19:30 Waldhof Mannheim – FCA Walldorf 2 – 1
05.10.2016 19:40 Homburg – Kickers Offenbach 1 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2016 14:00 FC Köln II – Fortuna Düsseldorf II 0 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2016 19:00 Bayern München II – Augsburg II 0 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2016 19:00 SC Verl – Gladbach II 0 – 2

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2016 19:30 FC Memmingen – FC Schweinfurt 2 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.10.2016 20:00 Sportfreunde Siegen – Viktoria Køln 1904 2 – 5

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 13:00 VfR Garching – Nürnberg II 3 – 4

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 13:05 Wolfsburg II – Eintracht Norderstedt 2 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 14:00 SpVgg Bayreuth – Burghausen 1 – 3
08.10.2016 14:00 Ingolstadt II – TSV Buchbach 1 – 2
08.10.2016 14:00 Greuther Fürth II – SV Schalding-Heining 2 – 1
08.10.2016 14:00 1860 Rosenheim – FV Illertissen 0 – 1
08.10.2016 14:00 1860 München II – SV Seligenporten 1 – 1
08.10.2016 14:00 Koblenz – Hessen Kassel 1 – 2
08.10.2016 14:00 Ulm – Hoffenheim II 0 – 0
08.10.2016 14:00 Teutonia Watzenborn-Steinberg – Eintracht Trier 0 – 0
08.10.2016 14:00 Pirmasens – St.Kickers 1 – 3
08.10.2016 14:00 FCA Walldorf – Elversberg 0 – 0
08.10.2016 14:00 Stuttgart II – Homburg 1 – 0
08.10.2016 14:00 Wormatia Worms – Kaiserslautern II 1 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 14:00 Alemannia Aachen – RW Ahlen 3 – 1
08.10.2016 14:00 TSG Sprockhövel – SC Wiedenbrück 3 – 3
08.10.2016 14:00 Oberhausen – Bonner SC 5 – 1
08.10.2016 14:00 Wattenscheid – Wuppertal 1 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 14:00 St. Pauli II – SV Eichede 1 – 0
08.10.2016 14:00 Lübeck – Hamburger SV II 3 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 14:05 Unterhaching – SpVgg Bayern Hof 4 – 1
08.10.2016 14:05 Saarbrücken – Waldhof Mannheim 1 – 0

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.10.2016 15:00 BSV Rehden – Eintracht Braunschweig II 0 – 0
09.10.2016 14:00 ETSV Weiche Flensburg – TSV Havelse 1 – 1
09.10.2016 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Hannover 96 II 2 – 3
09.10.2016 15:00 VfV Hildesheim – Lupo-Martini Wolfsburg 1 – 1
09.10.2016 15:00 SV Drochtersen/Assel – Oldenburg 2 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 16:00 Hannover 96 II – St. Pauli II 1 – 2
14.10.2016 18:30 Eintracht Braunschweig II – VfV Hildesheim 1 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 19:00 TSV Buchbach – SpVgg Bayreuth 1 – 5
14.10.2016 19:00 Eintracht Trier – Nöttingen 3 – 0
14.10.2016 19:00 Kaiserslautern II – FCA Walldorf 0 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 19:00 Wacker Nordhausen – Budissa Bautzen 1 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2016 19:15 SC Verl – Alemannia Aachen 1 – 1
14.10.2016 19:30 Gladbach II – SC Wiedenbrück 0 – 0
14.10.2016 19:30 RW Ahlen – Dortmund II 1 – 4

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 13:30 FSV Luckenwalde – Carl Zeiss Jena 0 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 14:00 SV Seligenporten – 1860 Rosenheim 1 – 1
15.10.2016 14:00 SpVgg Bayern Hof – Augsburg II 0 – 4
15.10.2016 14:00 Unterhaching – Ingolstadt II 5 – 1
15.10.2016 14:00 Burghausen – 1860 München II 0 – 1
15.10.2016 14:00 FV Illertissen – VfR Garching 1 – 2
15.10.2016 14:00 Nürnberg II – FC Memmingen 2 – 2
15.10.2016 14:00 FC Schweinfurt – Greuther Fürth II 2 – 0
15.10.2016 14:00 SV Schalding-Heining – Bayern München II 2 – 2
15.10.2016 14:00 Ulm – Koblenz 1 – 0
15.10.2016 14:00 Hessen Kassel – Kickers Offenbach 1 – 0
15.10.2016 14:00 TSV Steinbach – Stuttgart II 4 – 0
15.10.2016 14:00 Elversberg – Saarbrücken 2 – 1
15.10.2016 14:00 Waldhof Mannheim – Pirmasens 2 – 0
15.10.2016 14:00 St.Kickers – Teutonia Watzenborn-Steinberg 1 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 14:00 Bonner SC – TSG Sprockhövel 0 – 2
15.10.2016 14:00 SV Rödinghausen – Schalke 04 II 2 – 0
15.10.2016 14:00 RW Essen – FC Köln II 5 – 2
15.10.2016 14:00 Viktoria Køln 1904 – Wattenscheid 2 – 0
15.10.2016 14:00 Wuppertal – Oberhausen 2 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.10.2016 15:00 Lupo-Martini Wolfsburg – FC Germania Egestorf-Langreder 0 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.10.2016 13:00 FC Schönberg 95 – FC Viktoria 1889 Berlin 2 – 4
16.10.2016 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – VfB Auerbach 0 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.10.2016 13:00 Hamburger SV II – SV Drochtersen/Assel 1 – 1

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.10.2016 13:30 Hertha Berlin II – TSG Neustrelitz 2 – 1
16.10.2016 13:30 Berliner AK 07 – Babelsberg 2 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.10.2016 14:00 Homburg – Wormatia Worms 2 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.10.2016 14:00 Fortuna Düsseldorf II – Sportfreunde Siegen 2 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.10.2016 14:00 TSV Havelse – FC Hansa Lüneburg 1 – 1
16.10.2016 14:00 Eintracht Norderstedt – Meppen 3 – 3

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.10.2016 14:05 Cottbus – FSV Union Fuerstenwalde 1 – 0
16.10.2016 14:05 Lokomotive Leipzig – ZFC Meuselwitz 1 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.10.2016 14:05 ETSV Weiche Flensburg – BSV Rehden 2 – 0
16.10.2016 14:05 SV Eichede – Lübeck 0 – 1
16.10.2016 15:00 Oldenburg – Wolfsburg II 1 – 0

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.10.2016 19:00 Kaiserslautern II – Hessen Kassel 1 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.10.2016 19:30 Kickers Offenbach – TSV Steinbach 1 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.10.2016 18:00 Augsburg II – 1860 München II 1 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 19:00 Bayern München II – FC Schweinfurt 2 – 1
21.10.2016 19:00 SpVgg Bayreuth – Unterhaching 0 – 4
21.10.2016 19:00 Nöttingen – St.Kickers 2 – 1
21.10.2016 19:00 FCA Walldorf – Homburg 0 – 1
21.10.2016 19:00 Wormatia Worms – TSV Steinbach 1 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 19:00 Budissa Bautzen – Oberlausitz Neugersdorf 0 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 19:30 FC Memmingen – FV Illertissen 1 – 2

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2016 19:30 Sportfreunde Siegen – RW Essen 1 – 5
21.10.2016 19:35 Wattenscheid – Fortuna Düsseldorf II 2 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 13:00 VfR Garching – SV Seligenporten 3 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 13:00 Wolfsburg II – Hamburger SV II 1 – 3

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 13:30 VfB Auerbach – Lokomotive Leipzig 3 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 14:00 SpVgg Bayern Hof – Ingolstadt II 1 – 1
22.10.2016 14:00 Augsburg II – SV Schalding-Heining 3 – 0
22.10.2016 14:00 1860 München II – TSV Buchbach 3 – 1
22.10.2016 14:00 Kickers Offenbach – Ulm 3 – 2
22.10.2016 14:00 Koblenz – Hoffenheim II 1 – 2
22.10.2016 14:00 Pirmasens – Elversberg 0 – 1
22.10.2016 14:00 Stuttgart II – Hessen Kassel 1 – 2

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 14:00 Dortmund II – SC Verl 2 – 0
22.10.2016 14:00 Alemannia Aachen – Gladbach II 2 – 4
22.10.2016 14:00 SC Wiedenbrück – Bonner SC 1 – 3
22.10.2016 14:00 TSG Sprockhövel – Wuppertal 1 – 1
22.10.2016 14:00 Oberhausen – Viktoria Køln 1904 0 – 2
22.10.2016 14:00 FC Köln II – SV Rödinghausen 0 – 3

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 15:00 BSV Rehden – TSV Havelse 1 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.10.2016 18:00 Teutonia Watzenborn-Steinberg – Waldhof Mannheim 0 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.10.2016 13:30 ZFC Meuselwitz – RasenBallsport Leipzig ll 3 – 0
23.10.2016 13:30 BFC Dynamo – FC Schönberg 95 5 – 2
23.10.2016 13:30 Berliner AK 07 – Hertha Berlin II 2 – 0
23.10.2016 13:30 TSG Neustrelitz – Cottbus 0 – 4
23.10.2016 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – FSV Luckenwalde 0 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.10.2016 14:00 Greuther Fürth II – Nürnberg II 0 – 1
23.10.2016 14:00 1860 Rosenheim – Burghausen 1 – 2

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.10.2016 14:00 St. Pauli II – Lupo-Martini Wolfsburg 0 – 0
23.10.2016 14:00 Meppen – Oldenburg 0 – 1
23.10.2016 14:00 Lübeck – Hannover 96 II 4 – 1

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.10.2016 14:05 Babelsberg – FC Viktoria 1889 Berlin 4 – 1
23.10.2016 14:05 Carl Zeiss Jena – Wacker Nordhausen 0 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.10.2016 15:00 Schalke 04 II – RW Ahlen 3 – 1

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.10.2016 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Eintracht Braunschweig II 2 – 3
23.10.2016 15:00 VfV Hildesheim – ETSV Weiche Flensburg 0 – 2
23.10.2016 15:00 FC Hansa Lüneburg – Eintracht Norderstedt 0 – 0
23.10.2016 15:00 SV Drochtersen/Assel – SV Eichede 4 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.10.2016 19:00 Saarbrücken – Kaiserslautern II 3 – 3

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.10.2016 19:30 TSG Sprockhövel – FC Köln II 0 – 5

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2016 19:00 TSV Buchbach – 1860 Rosenheim 2 – 1
28.10.2016 19:00 Hoffenheim II – Eintracht Trier 3 – 2
28.10.2016 19:00 Kaiserslautern II – Pirmasens 1 – 3

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2016 19:00 FSV Luckenwalde – TSG Neustrelitz 1 – 0
28.10.2016 19:00 FC Viktoria 1889 Berlin – BFC Dynamo 1 – 1
28.10.2016 19:00 RasenBallsport Leipzig ll – VfB Auerbach 2 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.10.2016 19:30 Gladbach II – Bonner SC 1 – 2
28.10.2016 19:30 RW Essen – Wattenscheid 0 – 0

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 13:00 Hannover 96 II – SV Drochtersen/Assel 1 – 1
29.10.2016 13:00 TSV Havelse – Eintracht Norderstedt 4 – 0
29.10.2016 13:00 Lupo-Martini Wolfsburg – Lübeck 2 – 2

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 13:30 Wacker Nordhausen – FSV Union Fuerstenwalde 3 – 3

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 14:00 SV Seligenporten – FC Memmingen 2 – 4
29.10.2016 14:00 Ingolstadt II – SpVgg Bayreuth 1 – 0
29.10.2016 14:00 Unterhaching – 1860 München II 0 – 0
29.10.2016 14:00 Burghausen – VfR Garching 3 – 1
29.10.2016 14:00 FV Illertissen – Greuther Fürth II 2 – 1
29.10.2016 14:00 FC Schweinfurt – Augsburg II 1 – 1
29.10.2016 14:00 SV Schalding-Heining – SpVgg Bayern Hof 1 – 1
29.10.2016 14:00 Koblenz – Kickers Offenbach 2 – 1
29.10.2016 14:00 Ulm – Stuttgart II 4 – 2
29.10.2016 14:00 Hessen Kassel – Wormatia Worms 1 – 0
29.10.2016 14:00 TSV Steinbach – FCA Walldorf 4 – 0
29.10.2016 14:00 Homburg – Saarbrücken 3 – 3
29.10.2016 14:00 Elversberg – Teutonia Watzenborn-Steinberg 6 – 1
29.10.2016 14:00 Waldhof Mannheim – Nöttingen 3 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 14:00 SC Verl – Schalke 04 II 2 – 1
29.10.2016 14:00 SV Rödinghausen – Sportfreunde Siegen 3 – 0
29.10.2016 14:00 Fortuna Düsseldorf II – Oberhausen 1 – 2
29.10.2016 14:00 Viktoria Køln 1904 – TSG Sprockhövel 5 – 0
29.10.2016 14:00 Wuppertal – SC Wiedenbrück 1 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 14:05 Cottbus – Berliner AK 07 1 – 2

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 15:00 BSV Rehden – VfV Hildesheim 0 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2016 15:30 Alemannia Aachen – Dortmund II 0 – 1

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.10.2016 13:00 FC Schönberg 95 – ZFC Meuselwitz 1 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.10.2016 13:00 Hamburger SV II – Meppen 1 – 3

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.10.2016 13:30 Hertha Berlin II – Babelsberg 2 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.10.2016 14:00 Nürnberg II – Bayern München II 3 – 3

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.10.2016 14:00 Oldenburg – FC Hansa Lüneburg 1 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.10.2016 14:05 Lokomotive Leipzig – Budissa Bautzen 1 – 1
30.10.2016 14:05 Oberlausitz Neugersdorf – Carl Zeiss Jena 0 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.10.2016 14:10 ETSV Weiche Flensburg – FC Germania Egestorf-Langreder 2 – 1
30.10.2016 14:10 SV Eichede – Wolfsburg II 1 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.10.2016 14:30 RW Ahlen – FC Köln II 1 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
31.10.2016 16:00 Eintracht Braunschweig II – St. Pauli II 2 – 2

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.11.2016 14:00 Saarbrücken – TSV Steinbach 2 – 1
01.11.2016 14:00 Wormatia Worms – Ulm 1 – 2
01.11.2016 14:00 Stuttgart II – Koblenz 3 – 0
01.11.2016 16:00 Eintracht Trier – St.Kickers 1 – 4
01.11.2016 18:00 Pirmasens – Homburg 1 – 0
01.11.2016 19:00 Hoffenheim II – Kickers Offenbach 1 – 1
01.11.2016 19:00 Teutonia Watzenborn-Steinberg – Kaiserslautern II 0 – 1
02.11.2016 19:00 Nöttingen – Elversberg 0 – 2
02.11.2016 19:00 FCA Walldorf – Hessen Kassel 3 – 1
04.11.2016 19:00 TSV Buchbach – VfR Garching 2 – 3
04.11.2016 19:00 Ingolstadt II – 1860 München II 0 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 19:00 Gladbach II – Dortmund II 2 – 2

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2016 19:00 ZFC Meuselwitz – FC Viktoria 1889 Berlin 1 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 14:00 SV Seligenporten – Greuther Fürth II 3 – 1
05.11.2016 14:00 Nürnberg II – Augsburg II 1 – 4
05.11.2016 14:00 FV Illertissen – Bayern München II 0 – 1
05.11.2016 14:00 Burghausen – FC Memmingen 1 – 0
05.11.2016 14:00 Unterhaching – 1860 Rosenheim 4 – 0
05.11.2016 14:00 FC Schweinfurt – SV Schalding-Heining 7 – 0
05.11.2016 14:00 SpVgg Bayreuth – SpVgg Bayern Hof 2 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 14:00 Ulm – FCA Walldorf 2 – 0
05.11.2016 14:00 Homburg – Teutonia Watzenborn-Steinberg 1 – 3
05.11.2016 14:00 Waldhof Mannheim – Eintracht Trier 3 – 1
05.11.2016 14:00 St.Kickers – Hoffenheim II 0 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 14:00 Bonner SC – Wuppertal 3 – 0
05.11.2016 14:00 SC Wiedenbrück – Viktoria Køln 1904 1 – 5
05.11.2016 14:00 TSG Sprockhövel – Fortuna Düsseldorf II 3 – 3
05.11.2016 14:00 FC Köln II – SC Verl 2 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 14:00 St. Pauli II – ETSV Weiche Flensburg 0 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 14:05 Hessen Kassel – Saarbrücken 0 – 0
05.11.2016 14:05 TSV Steinbach – Pirmasens 1 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 14:05 Wattenscheid – SV Rödinghausen 1 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.11.2016 14:30 VfV Hildesheim – TSV Havelse 3 – 0
05.11.2016 16:05 Meppen – SV Eichede 5 – 0
06.11.2016 13:00 Lübeck – Eintracht Braunschweig II 1 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.11.2016 13:30 Berliner AK 07 – FSV Luckenwalde 2 – 1
06.11.2016 13:30 TSG Neustrelitz – Wacker Nordhausen 3 – 4
06.11.2016 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – Oberlausitz Neugersdorf 0 – 2
06.11.2016 13:30 Budissa Bautzen – RasenBallsport Leipzig ll 1 – 1
06.11.2016 13:30 VfB Auerbach – FC Schönberg 95 2 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.11.2016 14:00 Kickers Offenbach – Stuttgart II 2 – 2
06.11.2016 14:00 Koblenz – Wormatia Worms 1 – 0
06.11.2016 14:00 Kaiserslautern II – Nöttingen 5 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.11.2016 14:00 Eintracht Norderstedt – Oldenburg 2 – 2
06.11.2016 14:00 FC Hansa Lüneburg – Hamburger SV II 1 – 0
06.11.2016 14:00 SV Drochtersen/Assel – Lupo-Martini Wolfsburg 4 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.11.2016 14:05 Babelsberg – BFC Dynamo 1 – 2
06.11.2016 14:05 Hertha Berlin II – Cottbus 0 – 2
06.11.2016 14:05 Carl Zeiss Jena – Lokomotive Leipzig 3 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.11.2016 14:30 Sportfreunde Siegen – RW Ahlen 1 – 0
06.11.2016 14:30 Schalke 04 II – Alemannia Aachen 2 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.11.2016 15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – BSV Rehden 1 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.11.2016 15:30 Oberhausen – RW Essen 2 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.11.2016 13:00 Wolfsburg II – Hannover 96 II 4 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.11.2016 19:00 Bayern München II – SV Seligenporten 2 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.11.2016 19:00 Stuttgart II – Hoffenheim II 0 – 1
11.11.2016 19:00 Elversberg – Eintracht Trier 2 – 0
11.11.2016 19:00 Homburg – Nöttingen 2 – 0
11.11.2016 19:00 TSV Steinbach – Teutonia Watzenborn-Steinberg 5 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.11.2016 19:30 RW Essen – TSG Sprockhövel 3 – 2

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.11.2016 19:30 Eintracht Braunschweig II – SV Drochtersen/Assel 1 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 14:00 1860 Rosenheim – Ingolstadt II 3 – 3
12.11.2016 14:00 FC Memmingen – TSV Buchbach 4 – 0
12.11.2016 14:00 Greuther Fürth II – Burghausen 1 – 0
12.11.2016 14:00 Augsburg II – FV Illertissen 2 – 0
12.11.2016 14:00 SV Schalding-Heining – Nürnberg II 4 – 3
12.11.2016 14:00 1860 München II – SpVgg Bayreuth 1 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 14:00 Hessen Kassel – Pirmasens 3 – 1
12.11.2016 14:00 Ulm – Saarbrücken 0 – 1
12.11.2016 14:00 Koblenz – FCA Walldorf 1 – 1
12.11.2016 14:00 Kickers Offenbach – Wormatia Worms 2 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 14:00 Alemannia Aachen – FC Köln II 3 – 2
12.11.2016 14:00 SC Verl – Sportfreunde Siegen 2 – 0
12.11.2016 14:00 RW Ahlen – Wattenscheid 3 – 3
12.11.2016 14:00 SV Rödinghausen – Oberhausen 0 – 4
12.11.2016 14:00 Fortuna Düsseldorf II – SC Wiedenbrück 1 – 2
12.11.2016 14:00 Viktoria Køln 1904 – Bonner SC 5 – 0
12.11.2016 14:00 Wuppertal – Gladbach II 0 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 14:00 RasenBallsport Leipzig ll – BFC Dynamo 1 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.11.2016 14:00 Hamburger SV II – Eintracht Norderstedt 1 – 0
12.11.2016 14:00 VfV Hildesheim – FC Germania Egestorf-Langreder 1 – 0
12.11.2016 15:00 BSV Rehden – St. Pauli II 1 – 3
12.11.2016 16:00 Hannover 96 II – Meppen 1 – 3

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.11.2016 14:00 VfR Garching – Unterhaching 1 – 8

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.11.2016 14:00 TSV Havelse – Oldenburg 2 – 1
13.11.2016 14:00 ETSV Weiche Flensburg – Lübeck 0 – 2
13.11.2016 14:00 Lupo-Martini Wolfsburg – Wolfsburg II 0 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 17:00 Wolfsburg II – Eintracht Braunschweig II 2 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 19:00 Bayern München II – TSV Buchbach 4 – 0
18.11.2016 19:00 Augsburg II – Burghausen 0 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 19:00 Nöttingen – TSV Steinbach 0 – 2

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 19:00 Wacker Nordhausen – Berliner AK 07 1 – 2
18.11.2016 19:00 FSV Luckenwalde – Hertha Berlin II 0 – 1
18.11.2016 19:00 BFC Dynamo – ZFC Meuselwitz 1 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 19:30 FCA Walldorf – Kickers Offenbach 4 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2016 19:30 TSV Havelse – FC Germania Egestorf-Langreder 2 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 13:00 VfR Garching – SpVgg Bayreuth 1 – 2

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 13:30 FC Schönberg 95 – Budissa Bautzen 2 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 14:00 FC Memmingen – Ingolstadt II 3 – 0
19.11.2016 14:00 Greuther Fürth II – Unterhaching 0 – 3
19.11.2016 14:00 FC Schweinfurt – FV Illertissen 1 – 0
19.11.2016 14:00 1860 Rosenheim – 1860 München II 2 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 14:00 Saarbrücken – Koblenz 1 – 1
19.11.2016 14:00 St.Kickers – Elversberg 0 – 1

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 14:00 FC Köln II – Gladbach II 1 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 14:00 SV Rödinghausen – RW Ahlen 2 – 3

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 14:00 Schalke 04 II – RW Essen 1 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 14:05 SpVgg Bayern Hof – Nürnberg II 2 – 5

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 14:05 Hoffenheim II – Waldhof Mannheim 1 – 2
19.11.2016 14:05 Wormatia Worms – Stuttgart II 3 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 14:05 Cottbus – Babelsberg 3 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.11.2016 14:05 Lübeck – BSV Rehden 2 – 2
19.11.2016 16:00 Meppen – Lupo-Martini Wolfsburg 3 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.11.2016 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – TSG Neustrelitz 4 – 0
20.11.2016 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – VfB Auerbach 2 – 2
20.11.2016 13:30 Lokomotive Leipzig – FSV Union Fuerstenwalde 3 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.11.2016 14:00 Oldenburg – Hamburger SV II 1 – 2
20.11.2016 14:00 Eintracht Norderstedt – SV Eichede 5 – 0
20.11.2016 14:00 FC Hansa Lüneburg – Hannover 96 II 0 – 3
20.11.2016 14:00 SV Drochtersen/Assel – ETSV Weiche Flensburg 2 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
20.11.2016 14:05 RasenBallsport Leipzig ll – Carl Zeiss Jena 3 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.11.2016 19:30 Dortmund II – SV Rödinghausen 1 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 18:30 Fortuna Düsseldorf II – Bonner SC 3 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 19:00 SpVgg Bayreuth – FC Memmingen 0 – 2
25.11.2016 19:00 1860 München II – VfR Garching 2 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 19:00 Elversberg – Waldhof Mannheim 1 – 2

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 19:00 Hertha Berlin II – Wacker Nordhausen 1 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2016 19:00 Eintracht Braunschweig II – Meppen 0 – 1
25.11.2016 19:30 RW Essen – SC Wiedenbrück 0 – 0
26.11.2016 13:00 Hannover 96 II – Eintracht Norderstedt 3 – 4
26.11.2016 13:00 FC Germania Egestorf-Langreder – St. Pauli II 3 – 3

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 13:30 Babelsberg – ZFC Meuselwitz 2 – 0
26.11.2016 13:30 Cottbus – FSV Luckenwalde 2 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 14:00 SV Seligenporten – FC Schweinfurt 2 – 4
26.11.2016 14:00 1860 Rosenheim – SpVgg Bayern Hof 1 – 0
26.11.2016 14:00 TSV Buchbach – Augsburg II 2 – 1
26.11.2016 14:00 FV Illertissen – Nürnberg II 2 – 0
26.11.2016 14:00 Burghausen – SV Schalding-Heining 2 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 14:00 Wormatia Worms – Hoffenheim II 1 – 0
26.11.2016 14:00 Hessen Kassel – Nöttingen 2 – 2
26.11.2016 14:00 Ulm – Teutonia Watzenborn-Steinberg 3 – 1
26.11.2016 14:00 Koblenz – Pirmasens 1 – 0
26.11.2016 14:00 Stuttgart II – FCA Walldorf 1 – 2

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.11.2016 14:00 Schalke 04 II – Gladbach II 0 – 3
26.11.2016 14:00 SV Rödinghausen – TSG Sprockhövel 2 – 1
26.11.2016 14:00 RW Ahlen – Oberhausen 1 – 2
26.11.2016 14:00 SC Verl – Wattenscheid 1 – 1
26.11.2016 14:00 Dortmund II – FC Köln II 2 – 1
26.11.2016 14:00 Viktoria Køln 1904 – Wuppertal 5 – 1
26.11.2016 15:05 BSV Rehden – SV Drochtersen/Assel 2 – 0
27.11.2016 13:00 Hamburger SV II – TSV Havelse 1 – 1

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.11.2016 13:30 Berliner AK 07 – Oberlausitz Neugersdorf 0 – 1
27.11.2016 13:30 TSG Neustrelitz – Lokomotive Leipzig 1 – 3
27.11.2016 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – RasenBallsport Leipzig ll 1 – 1
27.11.2016 13:30 Carl Zeiss Jena – FC Schönberg 95 2 – 0
27.11.2016 13:30 Budissa Bautzen – FC Viktoria 1889 Berlin 1 – 3

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.11.2016 14:00 Unterhaching – Bayern München II 2 – 1
27.11.2016 14:00 Ingolstadt II – Greuther Fürth II 2 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.11.2016 14:00 Kickers Offenbach – Saarbrücken 2 – 3

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.11.2016 14:00 VfV Hildesheim – Lübeck 1 – 1
27.11.2016 14:00 ETSV Weiche Flensburg – Wolfsburg II 0 – 0
27.11.2016 14:00 Lupo-Martini Wolfsburg – FC Hansa Lüneburg 1 – 0

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.11.2016 14:05 VfB Auerbach – BFC Dynamo 3 – 2

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.11.2016 14:05 SV Eichede – Oldenburg 1 – 3

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.11.2016 19:00 Kaiserslautern II – St.Kickers 1 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.11.2016 19:00 Pirmasens – Ulm 0 – 2

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.11.2016 20:15 Alemannia Aachen – Sportfreunde Siegen 4 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2016 18:30 Hannover 96 II – Oldenburg 1 – 1

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2016 19:00 Nöttingen – Ulm 0 – 1
02.12.2016 19:00 FCA Walldorf – Wormatia Worms 2 – 0
02.12.2016 19:00 Waldhof Mannheim – Kaiserslautern II 1 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2016 19:00 Babelsberg – FSV Luckenwalde 2 – 0
02.12.2016 19:00 FC Viktoria 1889 Berlin – Carl Zeiss Jena 2 – 2

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2016 19:30 Pirmasens – Kickers Offenbach 2 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 13:30 BFC Dynamo – Budissa Bautzen 1 – 2

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 14:00 Teutonia Watzenborn-Steinberg – Koblenz 0 – 2
03.12.2016 14:00 Eintracht Trier – TSV Steinbach 0 – 1
03.12.2016 14:00 St.Kickers – Homburg 0 – 3
03.12.2016 14:00 Saarbrücken – Stuttgart II 0 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.12.2016 14:00 Oberhausen – SC Verl 7 – 1
03.12.2016 14:00 TSG Sprockhövel – RW Ahlen 0 – 0
03.12.2016 14:00 SC Wiedenbrück – SV Rödinghausen 1 – 1
03.12.2016 14:00 Gladbach II – Viktoria Køln 1904 4 – 1
03.12.2016 14:00 FC Köln II – Schalke 04 II 2 – 1
03.12.2016 14:00 St. Pauli II – TSV Havelse 0 – 2
03.12.2016 14:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Lübeck 2 – 1
03.12.2016 14:15 Eintracht Braunschweig II – FC Hansa Lüneburg 0 – 0
03.12.2016 15:00 BSV Rehden – Wolfsburg II 2 – 0

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.12.2016 13:30 ZFC Meuselwitz – VfB Auerbach 3 – 1
04.12.2016 13:30 FC Schönberg 95 – FSV Union Fuerstenwalde 4 – 1
04.12.2016 13:30 RasenBallsport Leipzig ll – TSG Neustrelitz 1 – 4
04.12.2016 13:30 Lokomotive Leipzig – Berliner AK 07 1 – 4
04.12.2016 13:30 Wacker Nordhausen – Cottbus 0 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.12.2016 14:00 Hoffenheim II – Elversberg 1 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.12.2016 14:00 Wattenscheid – Alemannia Aachen 3 – 1
04.12.2016 14:00 Bonner SC – RW Essen 1 – 2
04.12.2016 14:00 Lupo-Martini Wolfsburg – Eintracht Norderstedt 0 – 1
04.12.2016 14:00 ETSV Weiche Flensburg – Meppen 3 – 1
04.12.2016 14:00 SV Eichede – Hamburger SV II 0 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2016 18:00 FCA Walldorf – Hoffenheim II 2 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2016 18:00 Budissa Bautzen – ZFC Meuselwitz 0 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2016 19:30 Kickers Offenbach – Teutonia Watzenborn-Steinberg 3 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 13:30 Cottbus – Oberlausitz Neugersdorf 3 – 1

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 14:00 Stuttgart II – Pirmasens 4 – 1
10.12.2016 14:00 Wormatia Worms – Saarbrücken 2 – 0
10.12.2016 14:00 TSV Steinbach – St.Kickers 2 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 14:00 Gladbach II – FC Köln II 2 – 1
10.12.2016 14:00 SV Rödinghausen – Bonner SC 3 – 2
10.12.2016 14:00 Alemannia Aachen – Oberhausen 1 – 0
10.12.2016 14:00 Dortmund II – Wattenscheid 1 – 0
10.12.2016 14:00 Fortuna Düsseldorf II – Viktoria Køln 1904 1 – 1

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 14:00 SV Eichede – FC Hansa Lüneburg 4 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.12.2016 14:05 Hessen Kassel – Eintracht Trier 2 – 1
10.12.2016 14:05 Koblenz – Nöttingen 1 – 0

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.12.2016 13:00 Berliner AK 07 – RasenBallsport Leipzig ll 3 – 5
11.12.2016 13:30 Hertha Berlin II – Lokomotive Leipzig 1 – 2
11.12.2016 13:30 TSG Neustrelitz – FC Schönberg 95 0 – 3
11.12.2016 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – FC Viktoria 1889 Berlin 0 – 2
11.12.2016 13:30 VfB Auerbach – Babelsberg 1 – 3

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.12.2016 14:00 Kaiserslautern II – Elversberg 0 – 2

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.12.2016 14:00 Schalke 04 II – Sportfreunde Siegen 0 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.12.2016 14:05 Carl Zeiss Jena – BFC Dynamo 2 – 0

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.12.2016 15:30 RW Essen – Wuppertal 1 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.12.2016 20:15 Homburg – Waldhof Mannheim 2 – 3

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2016 18:00 Budissa Bautzen – VfB Auerbach 1 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.12.2016 18:30 Fortuna Düsseldorf II – RW Essen 2 – 1

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2016 13:30 FSV Luckenwalde – Oberlausitz Neugersdorf 0 – 1

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.12.2016 14:30 Dortmund II – Schalke 04 II 0 – 0

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.12.2016 13:30 FSV Union Fuerstenwalde – BFC Dynamo 4 – 1
18.12.2016 13:30 Hertha Berlin II – RasenBallsport Leipzig ll 1 – 1
18.12.2016 14:00 Cottbus – Lokomotive Leipzig 2 – 1
28.01.2017 13:30 Carl Zeiss Jena – ZFC Meuselwitz 1 – 2

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.02.2017 13:00 Wolfsburg II – VfV Hildesheim 2 – 1
04.02.2017 16:00 Meppen – BSV Rehden 4 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.02.2017 13:00 FC Schönberg 95 – Hertha Berlin II 1 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.02.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – Eintracht Braunschweig II 1 – 0
05.02.2017 14:00 Oldenburg – Lupo-Martini Wolfsburg 3 – 3
05.02.2017 14:00 TSV Havelse – SV Eichede 1 – 0
05.02.2017 14:00 Lübeck – St. Pauli II 1 – 1
05.02.2017 15:00 SV Drochtersen/Assel – FC Germania Egestorf-Langreder 1 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2017 19:00 Eintracht Trier – Kaiserslautern II 2 – 2

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2017 19:00 Wuppertal – Fortuna Düsseldorf II 5 – 1

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 13:00 Carl Zeiss Jena – Budissa Bautzen 4 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 13:00 Hannover 96 II – SV Eichede 1 – 2

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.02.2017 13:30 Cottbus – FC Schönberg 95 1 – 0
11.02.2017 14:00 Waldhof Mannheim – St.Kickers 3 – 2
11.02.2017 14:00 SC Verl – TSG Sprockhövel 2 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.02.2017 12:00 Wolfsburg II – FC Germania Egestorf-Langreder 0 – 2

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
13.02.2017 14:00 FC Köln II – Bonner SC 2 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
15.02.2017 19:00 Homburg – Eintracht Trier 1 – 2

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 19:00 SC Wiedenbrück – SC Verl 1 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 13:00 Wolfsburg II – St. Pauli II 2 – 0

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 14:00 Nöttingen – Kickers Offenbach 1 – 3
18.02.2017 14:00 St.Kickers – Hessen Kassel 1 – 1
18.02.2017 14:00 Waldhof Mannheim – TSV Steinbach 2 – 1
18.02.2017 14:00 Elversberg – Homburg 2 – 2
18.02.2017 14:00 Saarbrücken – FCA Walldorf 3 – 0
18.02.2017 14:00 Pirmasens – Wormatia Worms 1 – 3
18.02.2017 14:00 Teutonia Watzenborn-Steinberg – Stuttgart II 0 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 14:00 RW Ahlen – Bonner SC 1 – 1
18.02.2017 14:00 Wuppertal – SV Rödinghausen 4 – 1
18.02.2017 14:00 Viktoria Køln 1904 – RW Essen 2 – 1
18.02.2017 14:00 Gladbach II – Fortuna Düsseldorf II 0 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.02.2017 16:00 Meppen – FC Germania Egestorf-Langreder 4 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.02.2017 13:00 FC Schönberg 95 – FSV Luckenwalde 2 – 2
19.02.2017 13:30 ZFC Meuselwitz – Berliner AK 07 0 – 1
19.02.2017 13:30 Lokomotive Leipzig – Oberlausitz Neugersdorf 2 – 2
19.02.2017 13:30 RasenBallsport Leipzig ll – Wacker Nordhausen 0 – 1

25. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.02.2017 14:00 Eintracht Trier – Ulm 5 – 0
19.02.2017 14:00 Hoffenheim II – Kaiserslautern II 2 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.02.2017 14:00 Wattenscheid – Schalke 04 II 2 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.02.2017 14:00 Eintracht Norderstedt – BSV Rehden 3 – 0
19.02.2017 14:00 Oldenburg – ETSV Weiche Flensburg 1 – 2
19.02.2017 14:00 SV Eichede – Lupo-Martini Wolfsburg 3 – 0

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.02.2017 14:30 Sportfreunde Siegen – FC Köln II 3 – 2

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.02.2017 17:00 TSV Havelse – Hannover 96 II 0 – 0

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.02.2017 19:00 BFC Dynamo – TSG Neustrelitz 3 – 2

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 18:30 Lokomotive Leipzig – Babelsberg 2 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 19:00 Stuttgart II – Nöttingen 2 – 0
24.02.2017 19:00 Wormatia Worms – Teutonia Watzenborn-Steinberg 1 – 4

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 19:00 Hertha Berlin II – ZFC Meuselwitz 0 – 1
24.02.2017 19:00 Wacker Nordhausen – FC Schönberg 95 3 – 2

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2017 19:30 FCA Walldorf – Pirmasens 1 – 0
24.02.2017 19:30 Hessen Kassel – Waldhof Mannheim 1 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 13:30 FSV Luckenwalde – FC Viktoria 1889 Berlin 6 – 4

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 14:00 SpVgg Bayern Hof – FC Schweinfurt

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 14:00 Saarbrücken – Hoffenheim II 0 – 2
25.02.2017 14:00 Koblenz – Eintracht Trier 1 – 0
25.02.2017 14:00 TSV Steinbach – Elversberg 2 – 0

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 14:00 SC Verl – Bonner SC 0 – 1
25.02.2017 14:00 Alemannia Aachen – SC Wiedenbrück 3 – 1
25.02.2017 14:00 Dortmund II – TSG Sprockhövel 4 – 1
25.02.2017 14:00 FC Köln II – Wattenscheid 2 – 1
25.02.2017 14:00 RW Essen – Fortuna Düsseldorf II 0 – 0
25.02.2017 14:00 RW Ahlen – Wuppertal 1 – 4
25.02.2017 14:00 Cottbus – BFC Dynamo 1 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 14:00 Eintracht Braunschweig II – SV Eichede 3 – 1
25.02.2017 14:00 Lübeck – Wolfsburg II 2 – 0

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 14:05 Ulm – St.Kickers 1 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.02.2017 13:00 Oberlausitz Neugersdorf – RasenBallsport Leipzig ll 1 – 1
26.02.2017 13:30 TSG Neustrelitz – Budissa Bautzen 0 – 0
26.02.2017 13:30 Berliner AK 07 – VfB Auerbach 1 – 1
26.02.2017 13:35 FSV Union Fuerstenwalde – Carl Zeiss Jena 1 – 2

26. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.02.2017 14:00 Homburg – Kaiserslautern II 1 – 4

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.02.2017 14:00 ETSV Weiche Flensburg – Hamburger SV II 5 – 3
26.02.2017 15:00 SV Drochtersen/Assel – TSV Havelse 2 – 2

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.03.2017 19:00 St. Pauli II – VfV Hildesheim 1 – 1

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.03.2017 19:30 Eintracht Braunschweig II – Oldenburg 1 – 2

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 19:00 Bayern München II – Ingolstadt II 0 – 1
03.03.2017 19:00 FC Schweinfurt – Burghausen 1 – 2

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 19:00 Babelsberg – FSV Union Fuerstenwalde 2 – 0

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 19:30 Pirmasens – Saarbrücken 2 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2017 19:30 Bonner SC – Alemannia Aachen 4 – 0
03.03.2017 19:30 Gladbach II – RW Essen 1 – 2

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 13:00 VfR Garching – 1860 Rosenheim 0 – 2

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 13:00 FC Schönberg 95 – Oberlausitz Neugersdorf 2 – 0

24. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 13:05 Hamburger SV II – BSV Rehden 6 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Wacker Nordhausen 2 – 1

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 14:00 Augsburg II – Unterhaching 0 – 1
04.03.2017 14:00 SV Schalding-Heining – TSV Buchbach 0 – 0
04.03.2017 14:00 SpVgg Bayern Hof – FV Illertissen 0 – 1
04.03.2017 14:00 FC Memmingen – 1860 München II 0 – 1

27. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 14:00 St.Kickers – Koblenz 0 – 1
04.03.2017 14:00 Waldhof Mannheim – Ulm 3 – 1
04.03.2017 14:00 Elversberg – Hessen Kassel 2 – 0
04.03.2017 14:00 Kaiserslautern II – TSV Steinbach 3 – 0

23. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 14:00 SC Wiedenbrück – Dortmund II 1 – 1
04.03.2017 14:00 Wuppertal – SC Verl 0 – 0
04.03.2017 14:00 Viktoria Køln 1904 – RW Ahlen 3 – 1
04.03.2017 14:00 Fortuna Düsseldorf II – SV Rödinghausen 4 – 3
04.03.2017 14:00 Wattenscheid – Sportfreunde Siegen 3 – 0
Advertisement

Turneringer i Tyskland