LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Opdateret:
8/6-2017 15:17
Ukraine
Premier League (22 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Chornomorets Odesa 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Dynamo Kiev 0 0 0 0 0 - 0 0
3. FC Olexandria 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Illichivets 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Karpaty 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Olimpik Donetsk 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Shakhtar Donetsk 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Stal Kamianske 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Veres Rivne 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Vorskla 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Zirka 0 0 0 0 0 - 0 0
12. Zorya 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
8/6-2017 15:17
Ukraine
Premier League (22 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Chornomorets Odesa 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Dynamo Kiev 0 0 0 0 0 - 0 0
3. FC Olexandria 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Illichivets 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Karpaty 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Olimpik Donetsk 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Shakhtar Donetsk 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Stal Kamianske 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Veres Rivne 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Vorskla 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Zirka 0 0 0 0 0 - 0 0
12. Zorya 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
8/6-2017 15:17
Ukraine
Premier League (22 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Chornomorets Odesa 0 0 0 0 0 - 0 0
2. Dynamo Kiev 0 0 0 0 0 - 0 0
3. FC Olexandria 0 0 0 0 0 - 0 0
4. Illichivets 0 0 0 0 0 - 0 0
5. Karpaty 0 0 0 0 0 - 0 0
6. Olimpik Donetsk 0 0 0 0 0 - 0 0
7. Shakhtar Donetsk 0 0 0 0 0 - 0 0
8. Stal Kamianske 0 0 0 0 0 - 0 0
9. Veres Rivne 0 0 0 0 0 - 0 0
10. Vorskla 0 0 0 0 0 - 0 0
11. Zirka 0 0 0 0 0 - 0 0
12. Zorya 0 0 0 0 0 - 0 0
Opdateret:
8/6-2017 15:17
Ukraine
Premier League (22 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Chornomorets Odesa 0 0 - -
2. Dynamo Kiev 0 0 - -
3. FC Olexandria 0 0 - -
4. Illichivets 0 0 - -
5. Karpaty 0 0 - -
6. Olimpik Donetsk 0 0 - -
7. Shakhtar Donetsk 0 0 - -
8. Stal Kamianske 0 0 - -
9. Veres Rivne 0 0 - -
10. Vorskla 0 0 - -
11. Zirka 0 0 - -
12. Zorya 0 0 - -
Vis hele listen
Opdateret:
8/6-2017 15:17
Ukraine
Premier League (22 runder)
Vis hele listen
Opdateret:
8/6-2017 15:17
Ukraine
Premier League (22 runder)
Opdateret:
8/6-2017 15:17
Ukraine
Premier League (22 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Mesterskabs-playoff
Nedrykning playoff
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.07.2017 15:00 Karpaty – Zirka
16.07.2017 15:00 Vorskla – Shakhtar Donetsk
16.07.2017 15:00 Zorya – Stal Kamianske
16.07.2017 15:00 Illichivets – Veres Rivne
16.07.2017 15:00 Dynamo Kiev – Chornomorets Odesa
16.07.2017 15:00 FC Olexandria – Olimpik Donetsk

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.07.2017 15:00 Zirka – Olimpik Donetsk
22.07.2017 15:00 Shakhtar Donetsk – Dynamo Kiev
22.07.2017 15:00 Chornomorets Odesa – Stal Kamianske
22.07.2017 15:00 Zorya – Illichivets
22.07.2017 15:00 Veres Rivne – FC Olexandria
22.07.2017 15:00 Karpaty – Vorskla

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.07.2017 15:00 Olimpik Donetsk – Veres Rivne
29.07.2017 15:00 FC Olexandria – Zorya
29.07.2017 15:00 Illichivets – Chornomorets Odesa
29.07.2017 15:00 Stal Kamianske – Shakhtar Donetsk
29.07.2017 15:00 Dynamo Kiev – Karpaty
29.07.2017 15:00 Vorskla – Zirka

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.08.2017 15:00 Zirka – Veres Rivne
05.08.2017 15:00 Shakhtar Donetsk – Illichivets
05.08.2017 15:00 Chornomorets Odesa – FC Olexandria
05.08.2017 15:00 Zorya – Olimpik Donetsk
05.08.2017 15:00 Vorskla – Dynamo Kiev
05.08.2017 15:00 Karpaty – Stal Kamianske

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
12.08.2017 15:00 Veres Rivne – Zorya
12.08.2017 15:00 Olimpik Donetsk – Chornomorets Odesa
12.08.2017 15:00 FC Olexandria – Shakhtar Donetsk
12.08.2017 15:00 Illichivets – Karpaty
12.08.2017 15:00 Stal Kamianske – Vorskla
12.08.2017 15:00 Dynamo Kiev – Zirka

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
19.08.2017 15:00 Zirka – Zorya
19.08.2017 15:00 Shakhtar Donetsk – Olimpik Donetsk
19.08.2017 15:00 Chornomorets Odesa – Veres Rivne
19.08.2017 15:00 Dynamo Kiev – Stal Kamianske
19.08.2017 15:00 Vorskla – Illichivets
19.08.2017 15:00 Karpaty – FC Olexandria

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.08.2017 15:00 Zorya – Chornomorets Odesa
26.08.2017 15:00 Veres Rivne – Shakhtar Donetsk
26.08.2017 15:00 Olimpik Donetsk – Karpaty
26.08.2017 15:00 FC Olexandria – Vorskla
26.08.2017 15:00 Illichivets – Dynamo Kiev
26.08.2017 15:00 Stal Kamianske – Zirka

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.09.2017 15:00 Shakhtar Donetsk – Zorya
09.09.2017 15:00 Stal Kamianske – Illichivets
09.09.2017 15:00 Zirka – Chornomorets Odesa
09.09.2017 15:00 Dynamo Kiev – FC Olexandria
09.09.2017 15:00 Vorskla – Olimpik Donetsk
09.09.2017 15:00 Karpaty – Veres Rivne

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.09.2017 15:00 Chornomorets Odesa – Shakhtar Donetsk
16.09.2017 15:00 Zorya – Karpaty
16.09.2017 15:00 Veres Rivne – Vorskla
16.09.2017 15:00 Olimpik Donetsk – Dynamo Kiev
16.09.2017 15:00 FC Olexandria – Stal Kamianske
16.09.2017 15:00 Illichivets – Zirka

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.09.2017 15:00 Zirka – Shakhtar Donetsk
23.09.2017 15:00 Illichivets – FC Olexandria
23.09.2017 15:00 Stal Kamianske – Olimpik Donetsk
23.09.2017 15:00 Dynamo Kiev – Veres Rivne
23.09.2017 15:00 Vorskla – Zorya
23.09.2017 15:00 Karpaty – Chornomorets Odesa

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.09.2017 15:00 Shakhtar Donetsk – Karpaty
29.09.2017 15:00 Chornomorets Odesa – Vorskla
29.09.2017 15:00 Zorya – Dynamo Kiev
29.09.2017 15:00 Veres Rivne – Stal Kamianske
29.09.2017 15:00 Olimpik Donetsk – Illichivets
29.09.2017 15:00 FC Olexandria – Zirka

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.10.2017 15:00 Olimpik Donetsk – FC Olexandria
14.10.2017 15:00 Veres Rivne – Illichivets
14.10.2017 15:00 Stal Kamianske – Zorya
14.10.2017 15:00 Chornomorets Odesa – Dynamo Kiev
14.10.2017 15:00 Shakhtar Donetsk – Vorskla
14.10.2017 15:00 Zirka – Karpaty

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.10.2017 15:00 Olimpik Donetsk – Zirka
21.10.2017 15:00 Dynamo Kiev – Shakhtar Donetsk
21.10.2017 15:00 Stal Kamianske – Chornomorets Odesa
21.10.2017 15:00 Illichivets – Zorya
21.10.2017 15:00 FC Olexandria – Veres Rivne
21.10.2017 15:00 Vorskla – Karpaty

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.10.2017 15:00 Veres Rivne – Olimpik Donetsk
29.10.2017 15:00 Zorya – FC Olexandria
29.10.2017 15:00 Chornomorets Odesa – Illichivets
29.10.2017 15:00 Shakhtar Donetsk – Stal Kamianske
29.10.2017 15:00 Karpaty – Dynamo Kiev
29.10.2017 15:00 Zirka – Vorskla

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.11.2017 15:00 Veres Rivne – Zirka
04.11.2017 15:00 Illichivets – Shakhtar Donetsk
04.11.2017 15:00 FC Olexandria – Chornomorets Odesa
04.11.2017 15:00 Olimpik Donetsk – Zorya
04.11.2017 15:00 Dynamo Kiev – Vorskla
04.11.2017 15:00 Stal Kamianske – Karpaty

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.11.2017 15:00 Zorya – Veres Rivne
18.11.2017 15:00 Chornomorets Odesa – Olimpik Donetsk
18.11.2017 15:00 Shakhtar Donetsk – FC Olexandria
18.11.2017 15:00 Karpaty – Illichivets
18.11.2017 15:00 Vorskla – Stal Kamianske
18.11.2017 15:00 Zirka – Dynamo Kiev

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.11.2017 15:00 Zorya – Zirka
25.11.2017 15:00 Olimpik Donetsk – Shakhtar Donetsk
25.11.2017 15:00 Veres Rivne – Chornomorets Odesa
25.11.2017 15:00 Stal Kamianske – Dynamo Kiev
25.11.2017 15:00 Illichivets – Vorskla
25.11.2017 15:00 FC Olexandria – Karpaty

18. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.12.2017 15:00 Chornomorets Odesa – Zorya
02.12.2017 15:00 Shakhtar Donetsk – Veres Rivne
02.12.2017 15:00 Karpaty – Olimpik Donetsk
02.12.2017 15:00 Vorskla – FC Olexandria
02.12.2017 15:00 Dynamo Kiev – Illichivets
02.12.2017 15:00 Zirka – Stal Kamianske

19. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.12.2017 15:00 Chornomorets Odesa – Zirka
09.12.2017 15:00 Zorya – Shakhtar Donetsk
09.12.2017 15:00 Illichivets – Stal Kamianske
09.12.2017 15:00 FC Olexandria – Dynamo Kiev
09.12.2017 15:00 Olimpik Donetsk – Vorskla
09.12.2017 15:00 Veres Rivne – Karpaty

20. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2018 15:00 Shakhtar Donetsk – Chornomorets Odesa
17.02.2018 15:00 Karpaty – Zorya
17.02.2018 15:00 Vorskla – Veres Rivne
17.02.2018 15:00 Dynamo Kiev – Olimpik Donetsk
17.02.2018 15:00 Stal Kamianske – FC Olexandria
17.02.2018 15:00 Zirka – Illichivets

21. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
24.02.2018 15:00 Shakhtar Donetsk – Zirka
24.02.2018 15:00 FC Olexandria – Illichivets
24.02.2018 15:00 Olimpik Donetsk – Stal Kamianske
24.02.2018 15:00 Veres Rivne – Dynamo Kiev
24.02.2018 15:00 Zorya – Vorskla
24.02.2018 15:00 Chornomorets Odesa – Karpaty

22. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.03.2018 15:00 Zirka – FC Olexandria
03.03.2018 15:00 Illichivets – Olimpik Donetsk
03.03.2018 15:00 Stal Kamianske – Veres Rivne
03.03.2018 15:00 Dynamo Kiev – Zorya
03.03.2018 15:00 Vorskla – Chornomorets Odesa
03.03.2018 15:00 Karpaty – Shakhtar Donetsk
Advertisement

Turneringer i Ukraine