LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
# Klub K V U T Mål Point
1. Orlando City 7 6 0 1 10 - 5 18
2. Portland Timbers 8 5 1 2 18 - 10 16
3. FC Dallas 6 4 2 0 8 - 3 14
4. Houston Dynamo 8 4 1 3 15 - 13 13
5. Columbus Crew 8 4 1 3 11 - 10 13
6. New York Red Bulls 8 4 1 3 9 - 9 13
7. Toronto FC 8 3 4 1 12 - 7 13
8. Sporting Kansas City 7 3 3 1 6 - 3 12
9. Atlanta United 7 3 2 2 17 - 8 11
10. Chicago Fire 7 3 2 2 10 - 10 11
11. New York City FC 7 3 1 3 11 - 7 10
12. Vancouver Whitecaps 8 3 1 4 11 - 14 10
13. Seattle Sounders FC 7 2 3 2 11 - 8 9
14. New England Rev. 8 2 3 3 11 - 11 9
15. San Jose Earthquakes 8 2 3 3 8 - 10 9
16. Real Salt Lake 8 2 2 4 9 - 12 8
17. DC United 7 2 2 3 6 - 12 8
18. Minnesota United 8 2 2 4 13 - 24 8
19. Montreal Impact 8 1 4 3 11 - 14 7
20. L.A. Galaxy 7 2 0 5 8 - 13 6
21. Colorado Rapids 7 1 1 5 5 - 11 4
22. Philadelphia Union 7 0 3 4 8 - 14 3
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
82 10,23 228 2,78 46 (56,1 %) 21 (25,6 %) 15 (18,3 %)
# Klub K V U T Mål Point
1. Orlando City 5 5 0 0 8 - 2 15
2. Portland Timbers 5 3 1 1 12 - 6 10
3. FC Dallas 3 3 0 0 5 - 1 9
4. Houston Dynamo 5 4 1 0 13 - 5 13
5. Columbus Crew 4 3 1 0 8 - 4 10
6. New York Red Bulls 4 3 1 0 5 - 0 10
7. Toronto FC 4 2 2 0 7 - 3 8
8. Sporting Kansas City 3 2 1 0 5 - 2 7
9. Atlanta United 2 1 0 1 5 - 2 3
10. Chicago Fire 4 3 1 0 8 - 2 10
11. New York City FC 4 2 1 1 8 - 4 7
12. Vancouver Whitecaps 4 2 1 1 6 - 5 7
13. Seattle Sounders FC 2 1 1 0 3 - 1 4
14. New England Rev. 4 2 2 0 9 - 4 8
15. San Jose Earthquakes 4 2 2 0 6 - 4 8
16. Real Salt Lake 4 1 1 2 5 - 5 4
17. DC United 4 2 1 1 4 - 4 7
18. Minnesota United 3 2 0 1 6 - 8 6
19. Montreal Impact 3 1 1 1 5 - 5 4
20. L.A. Galaxy 4 1 0 3 3 - 6 3
21. Colorado Rapids 3 1 1 1 4 - 4 4
22. Philadelphia Union 4 0 2 2 6 - 10 2
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
82 10,23 228 2,78 46 (56,1 %) 21 (25,6 %) 15 (18,3 %)
# Klub K V U T Mål Point
1. Orlando City 2 1 0 1 2 - 3 3
2. Portland Timbers 3 2 0 1 6 - 4 6
3. FC Dallas 3 1 2 0 3 - 2 5
4. Houston Dynamo 3 0 0 3 2 - 8 0
5. Columbus Crew 4 1 0 3 3 - 6 3
6. New York Red Bulls 4 1 0 3 4 - 9 3
7. Toronto FC 4 1 2 1 5 - 4 5
8. Sporting Kansas City 4 1 2 1 1 - 1 5
9. Atlanta United 5 2 2 1 12 - 6 8
10. Chicago Fire 3 0 1 2 2 - 8 1
11. New York City FC 3 1 0 2 3 - 3 3
12. Vancouver Whitecaps 4 1 0 3 5 - 9 3
13. Seattle Sounders FC 5 1 2 2 8 - 7 5
14. New England Rev. 4 0 1 3 2 - 7 1
15. San Jose Earthquakes 4 0 1 3 2 - 6 1
16. Real Salt Lake 4 1 1 2 4 - 7 4
17. DC United 3 0 1 2 2 - 8 1
18. Minnesota United 5 0 2 3 7 - 16 2
19. Montreal Impact 5 0 3 2 6 - 9 3
20. L.A. Galaxy 3 1 0 2 5 - 7 3
21. Colorado Rapids 4 0 0 4 1 - 7 0
22. Philadelphia Union 3 0 1 2 2 - 4 1
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
82 10,23 228 2,78 46 (56,1 %) 21 (25,6 %) 15 (18,3 %)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Orlando City 3 1 1,43 0,71
2. Portland Timbers 1 1 2,25 1,25
3. FC Dallas 3 1 1,33 0,50
4. Houston Dynamo 1 2 1,88 1,63
5. Columbus Crew 2 2 1,38 1,25
6. New York Red Bulls 4 2 1,13 1,13
7. Toronto FC 4 2 1,50 0,88
8. Sporting Kansas City 4 4 0,86 0,43
9. Atlanta United 2 1 2,43 1,14
10. Chicago Fire 3 1 1,43 1,43
11. New York City FC 2 1 1,57 1,00
12. Vancouver Whitecaps 1 3 1,38 1,75
13. Seattle Sounders FC 2 1 1,57 1,14
14. New England Rev. 2 3 1,38 1,38
15. San Jose Earthquakes 2 2 1,00 1,25
16. Real Salt Lake 3 3 1,13 1,50
17. DC United 1 4 0,86 1,71
18. Minnesota United 1 1 1,63 3,00
19. Montreal Impact 0 2 1,38 1,75
20. L.A. Galaxy 1 2 1,14 1,86
21. Colorado Rapids 1 3 0,71 1,57
22. Philadelphia Union 1 2 1,14 2,00
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
82 10,23 228 2,78 46 (56,1 %) 21 (25,6 %) 15 (18,3 %)
Vis hele listen
Mål    Spiller Klub
7    Erick Torres Houston Dynamo
6    Cyle Larin Orlando City
5    Josef Martinez Atlanta United
5    Christian Ramirez Minnesota United
5    David Villa New York City FC
5    Fanendo Adi Portland Timbers
5    Diego Valeri Portland Timbers
5    Jozy Altidore Toronto FC
4    Hector Villalba Atlanta United
4    Nemanja Nikolic Chicago Fire
4    Justin Meram Columbus Crew
4    Ola Kamara Columbus Crew
4    Romain Alessandrini L.A. Galaxy
4    Lee Nguyen New England Rev.
4    Charles Sapong Philadelphia Union
4    Yura Movsisyan Real Salt Lake
4    Fredy Montero Vancouver Whitecaps
3    Maximiliano Nicolas Urruti FC Dallas
3    Rommel Quioto Houston Dynamo
3    Alberto Elis Houston Dynamo
3    Kevin Molino Minnesota United
3    Anthony Jackson-Hamel Montreal Impact
3    Ignacio Piatti Montreal Impact
3    Juan Agudelo New England Rev.
3    Bradley Wright-Phillips New York Red Bulls
3    Clint Dempsey Seattle Sounders FC
3    Sebastian Giovinco Toronto FC
2    Yamil Asad Atlanta United
2    Miguel Almiron Atlanta United
2    Bastian Schweinsteiger Chicago Fire
2    David Accam Chicago Fire
2    Dominique Badji Colorado Rapids
2    Kevin Doyle Colorado Rapids
2    Luciano Acosta DC United
2    Kellyn Acosta FC Dallas
2    Johan Venegas Minnesota United
2    Matteo Mancosu Montreal Impact
2    Kei Ansu Kamara New England Rev.
2    Rodney Wallace New York City FC
2    Jack Harrison New York City FC
2    Daniel Royer New York Red Bulls
2    Alex Muyl New York Red Bulls
2    Roland Alberg Philadelphia Union
2    Darlington Nagbe Portland Timbers
2    Luke Mulholland Real Salt Lake
2    Albert Rusnak Real Salt Lake
2    Chris Wondolowski San Jose Earthquakes
2    Anibal Cesis Godoy San Jose Earthquakes
2    Will Bruin Seattle Sounders FC
2    Nicolás Lodeiro Seattle Sounders FC
2    Jordan Morris Seattle Sounders FC
2    Dominic Dwyer Sporting Kansas City
2    Justin Morrow Toronto FC
2    Cristian Techera Vancouver Whitecaps
2    Matias Laba Vancouver Whitecaps
1    Brandon Vazquez Atlanta United
1    Jacob Peterson Atlanta United
1    Kenwyne Jones Atlanta United
1    Luis Solignac Chicago Fire
1    Arturo Alvarez Chicago Fire
1    Marlon Hairston Colorado Rapids
1    Niko Hansen Columbus Crew
1    Ethan Finlay Columbus Crew
1    Federico Higuain Columbus Crew
1    Jose Ortiz DC United
1    Jared Jeffrey DC United
1    Lloyd Sam DC United
1    Sebastien Le Toux DC United
1    Michael Barrios FC Dallas
1    Maynor Figueroa FC Dallas
1    Javier Damian Morales FC Dallas
1    Mauro Manotas Houston Dynamo
1    Dylan Remick Houston Dynamo
1    Giovani dos Santos L.A. Galaxy
1    Emmanuel Boateng L.A. Galaxy
1    David Romney L.A. Galaxy
1    Jermaine Jones L.A. Galaxy
1    Collen Warner Minnesota United
1    Brent Kallman Minnesota United
1    Miguel Ibarra Minnesota United
1    Dominic Oduro Montreal Impact
1    Marco Donadel Montreal Impact
1    Ballou Tabla Montreal Impact
1    Chris Tierney New England Rev.
1    Thomas McNamara New York City FC
1    Maxi Moralez New York City FC
1    Kaka Orlando City
1    Carlos Rivas Orlando City
1    Will Johnson Orlando City
1    Servando Carrasco Orlando City
1    Jay Simpson Philadelphia Union
1    Richard Marquez Philadelphia Union
1    Roy Miller Portland Timbers
1    Diego Chara Portland Timbers
1    David Guzmán Portland Timbers
1    Darren Mattocks Portland Timbers
1    Lawrence Olum Portland Timbers
1    Dairon Asprilla Portland Timbers
1    Brooks Lennon Real Salt Lake
1    Marcos Urena San Jose Earthquakes
1    Jahmir Hyka San Jose Earthquakes
1    Florian Jungwirth San Jose Earthquakes
1    Nick Lima San Jose Earthquakes
1    Harrison Shipp Seattle Sounders FC
1    Gerso Fernandes Sporting Kansas City
1    Seth Sinovic Sporting Kansas City
1    Benny Feilhaber Sporting Kansas City
1    Victor Vazquez Toronto FC
1    Eriq Zavaleta Toronto FC
1    Erik Hurtado Vancouver Whitecaps
1    Nicolas Mezquida Vancouver Whitecaps
1    Andrew Jacobson Vancouver Whitecaps
Vis hele listen
Assists    Spiller Klub
4    Miguel Almiron Atlanta United
3    Kevin Molino Minnesota United
3    Diego Valeri Portland Timbers
3    Albert Rusnak Real Salt Lake
3    Chris Wondolowski San Jose Earthquakes
3    Nicolás Lodeiro Seattle Sounders FC
2    Hector Villalba Atlanta United
2    Yamil Asad Atlanta United
2    David Accam Chicago Fire
2    Luis Solignac Chicago Fire
2    Federico Higuain Columbus Crew
2    Justin Meram Columbus Crew
2    Lloyd Sam DC United
2    Romain Alessandrini L.A. Galaxy
2    Jermaine Jones L.A. Galaxy
2    Emmanuel Boateng L.A. Galaxy
2    Johan Venegas Minnesota United
2    David Villa New York City FC
2    Maxi Moralez New York City FC
2    Will Johnson Orlando City
2    David Guzmán Portland Timbers
2    Jozy Altidore Toronto FC
2    Victor Vazquez Toronto FC
1    Marlon Hairston Colorado Rapids
1    Niko Hansen Columbus Crew
1    Michael Barrios FC Dallas
1    Kellyn Acosta FC Dallas
1    Erick Torres Houston Dynamo
1    Alberto Elis Houston Dynamo
1    Christian Ramirez Minnesota United
1    Ignacio Piatti Montreal Impact
1    Lee Nguyen New England Rev.
1    Kei Ansu Kamara New England Rev.
1    Chris Tierney New England Rev.
1    Thomas McNamara New York City FC
1    Rodney Wallace New York City FC
1    Charles Sapong Philadelphia Union
1    Darlington Nagbe Portland Timbers
1    Luke Mulholland Real Salt Lake
1    Marcos Urena San Jose Earthquakes
1    Jahmir Hyka San Jose Earthquakes
1    Jordan Morris Seattle Sounders FC
1    Clint Dempsey Seattle Sounders FC
1    Seth Sinovic Sporting Kansas City
1    Sebastian Giovinco Toronto FC
1    Justin Morrow Toronto FC
1    Erik Hurtado Vancouver Whitecaps
1    Andrew Jacobson Vancouver Whitecaps
1    Cristian Techera Vancouver Whitecaps
1    Fredy Montero Vancouver Whitecaps
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Mesterskabs-playoff
Cup vinder fra sidste sæson
Oprykker fra sidste sæson

Kampprogram

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 04:00 Portland Timbers – Minnesota United 5 – 1
04.03.2017 20:05 Columbus Crew – Chicago Fire 1 – 1
04.03.2017 22:10 L.A. Galaxy – FC Dallas 1 – 2
04.03.2017 22:35 Real Salt Lake – Toronto FC 0 – 0
05.03.2017 00:05 Colorado Rapids – New England Rev. 1 – 0
05.03.2017 01:05 DC United – Sporting Kansas City 0 – 0
05.03.2017 02:40 Houston Dynamo – Seattle Sounders FC 2 – 1
05.03.2017 04:05 San Jose Earthquakes – Montreal Impact 1 – 0
05.03.2017 23:30 Orlando City – New York City FC 1 – 0
06.03.2017 01:50 Atlanta United – New York Red Bulls 1 – 2
06.03.2017 03:45 Vancouver Whitecaps – Philadelphia Union 0 – 0
11.03.2017 20:05 Chicago Fire – Real Salt Lake 2 – 0
11.03.2017 22:10 New York Red Bulls – Colorado Rapids 1 – 0
11.03.2017 22:45 Philadelphia Union – Toronto FC 2 – 2
12.03.2017 01:10 Montreal Impact – Seattle Sounders FC 2 – 2
12.03.2017 02:35 Houston Dynamo – Columbus Crew 3 – 1
12.03.2017 03:10 Sporting Kansas City – FC Dallas 0 – 0
12.03.2017 04:15 San Jose Earthquakes – Vancouver Whitecaps 3 – 2
12.03.2017 19:10 New York City FC – DC United 4 – 0
12.03.2017 22:10 Minnesota United – Atlanta United 1 – 6
13.03.2017 00:20 L.A. Galaxy – Portland Timbers 0 – 1
18.03.2017 19:05 New York City FC – Montreal Impact 1 – 1
18.03.2017 21:05 Vancouver Whitecaps – Toronto FC 0 – 2
18.03.2017 21:10 Atlanta United – Chicago Fire 4 – 0
19.03.2017 00:10 DC United – Columbus Crew 0 – 2
19.03.2017 00:35 Orlando City – Philadelphia Union 2 – 1
19.03.2017 01:10 FC Dallas – New England Rev. 2 – 1
19.03.2017 01:40 Sporting Kansas City – San Jose Earthquakes 2 – 1
19.03.2017 02:10 Colorado Rapids – Minnesota United 2 – 2
19.03.2017 02:40 Real Salt Lake – L.A. Galaxy 1 – 2
19.03.2017 03:35 Portland Timbers – Houston Dynamo 4 – 2
20.03.2017 00:20 Seattle Sounders FC – New York Red Bulls 3 – 1
25.03.2017 19:10 New England Rev. – Minnesota United 5 – 2
25.03.2017 21:05 New York Red Bulls – Real Salt Lake 0 – 0
26.03.2017 00:40 Columbus Crew – Portland Timbers 3 – 2
01.04.2017 01:50 Toronto FC – Sporting Kansas City 0 – 0
01.04.2017 04:05 Seattle Sounders FC – Atlanta United 0 – 0
01.04.2017 20:05 New York City FC – San Jose Earthquakes 2 – 1
01.04.2017 21:05 Chicago Fire – Montreal Impact 2 – 2
01.04.2017 22:05 Columbus Crew – Orlando City 2 – 0
02.04.2017 01:05 DC United – Philadelphia Union 2 – 1
02.04.2017 02:10 Minnesota United – Real Salt Lake 4 – 2
02.04.2017 02:35 Houston Dynamo – New York Red Bulls 4 – 1
02.04.2017 04:05 Vancouver Whitecaps – L.A. Galaxy 4 – 2
03.04.2017 03:10 Portland Timbers – New England Rev. 1 – 1
08.04.2017 04:40 L.A. Galaxy – Montreal Impact 2 – 0
08.04.2017 20:05 New England Rev. – Houston Dynamo 2 – 0
08.04.2017 20:10 Chicago Fire – Columbus Crew 1 – 0
08.04.2017 22:05 DC United – New York City FC 2 – 1
09.04.2017 01:05 Philadelphia Union – Portland Timbers 1 – 3
09.04.2017 01:35 Toronto FC – Atlanta United 2 – 2
09.04.2017 02:05 FC Dallas – Minnesota United 2 – 0
09.04.2017 03:45 Real Salt Lake – Vancouver Whitecaps 3 – 0
09.04.2017 04:35 San Jose Earthquakes – Seattle Sounders FC 1 – 1
09.04.2017 22:10 Orlando City – New York Red Bulls 1 – 0
10.04.2017 01:20 Sporting Kansas City – Colorado Rapids 3 – 1
15.04.2017 01:05 Philadelphia Union – New York City FC 0 – 2
15.04.2017 04:05 Vancouver Whitecaps – Seattle Sounders FC 2 – 1
15.04.2017 05:05 San Jose Earthquakes – FC Dallas 1 – 1
15.04.2017 19:05 Montreal Impact – Atlanta United 2 – 1
15.04.2017 21:00 Orlando City – L.A. Galaxy 2 – 1
15.04.2017 23:05 Chicago Fire – New England Rev. 3 – 0
16.04.2017 01:40 New York Red Bulls – DC United 2 – 0
16.04.2017 02:05 Columbus Crew – Toronto FC 2 – 1
16.04.2017 02:40 Houston Dynamo – Minnesota United 2 – 2
16.04.2017 03:05 Colorado Rapids – Real Salt Lake 1 – 2
16.04.2017 04:35 Portland Timbers – Sporting Kansas City 0 – 1
20.04.2017 01:35 New England Rev. – San Jose Earthquakes 0 – 0
22.04.2017 01:35 Toronto FC – Chicago Fire 3 – 1
22.04.2017 19:10 Philadelphia Union – Montreal Impact 3 – 3
22.04.2017 22:05 Houston Dynamo – San Jose Earthquakes 2 – 0
22.04.2017 22:10 Portland Timbers – Vancouver Whitecaps 2 – 1
23.04.2017 01:40 New York Red Bulls – Columbus Crew 2 – 0
23.04.2017 01:40 New England Rev. – DC United 2 – 2
23.04.2017 02:05 FC Dallas – Sporting Kansas City 1 – 0
23.04.2017 03:35 Real Salt Lake – Atlanta United 1 – 3
23.04.2017 19:50 New York City FC – Orlando City 1 – 2
23.04.2017 22:05 L.A. Galaxy – Seattle Sounders FC 0 – 3
24.04.2017 00:10 Minnesota United – Colorado Rapids 1 – 0
29.04.2017 01:40 Toronto FC – Houston Dynamo 2 – 0
29.04.2017 21:10 Montreal Impact – Vancouver Whitecaps 1 – 2
29.04.2017 22:05 Orlando City – Colorado Rapids 2 – 0
30.04.2017 01:40 Columbus Crew – New York City FC
30.04.2017 01:40 New York Red Bulls – Chicago Fire
30.04.2017 02:05 Minnesota United – San Jose Earthquakes
30.04.2017 02:20 FC Dallas – Portland Timbers
30.04.2017 02:40 Sporting Kansas City – Real Salt Lake
30.04.2017 04:00 Seattle Sounders FC – New England Rev.
30.04.2017 04:30 L.A. Galaxy – Philadelphia Union
30.04.2017 21:00 Atlanta United – DC United
04.05.2017 01:30 Toronto FC – Orlando City
04.05.2017 02:30 Sporting Kansas City – New York Red Bulls
06.05.2017 04:00 Colorado Rapids – Vancouver Whitecaps
06.05.2017 21:00 Seattle Sounders FC – Toronto FC
07.05.2017 00:00 DC United – Montreal Impact
07.05.2017 01:00 Philadelphia Union – New York Red Bulls
07.05.2017 01:30 Columbus Crew – New England Rev.
07.05.2017 02:30 Houston Dynamo – Orlando City
07.05.2017 03:30 Real Salt Lake – FC Dallas
07.05.2017 04:30 L.A. Galaxy – Chicago Fire
07.05.2017 04:30 San Jose Earthquakes – Portland Timbers
07.05.2017 19:30 Minnesota United – Sporting Kansas City
07.05.2017 22:00 New York City FC – Atlanta United
11.05.2017 01:30 Columbus Crew – Toronto FC
13.05.2017 03:00 Houston Dynamo – Vancouver Whitecaps
13.05.2017 21:00 Toronto FC – Minnesota United
13.05.2017 22:00 Colorado Rapids – San Jose Earthquakes
13.05.2017 23:00 Montreal Impact – Columbus Crew
14.05.2017 01:00 Orlando City – Sporting Kansas City
14.05.2017 01:00 DC United – Philadelphia Union
14.05.2017 01:30 New England Rev. – Real Salt Lake
14.05.2017 03:00 Chicago Fire – Seattle Sounders FC
14.05.2017 22:00 Portland Timbers – Atlanta United
15.05.2017 00:00 New York Red Bulls – L.A. Galaxy
15.05.2017 02:00 FC Dallas – New York City FC
18.05.2017 01:30 Philadelphia Union – Houston Dynamo
18.05.2017 02:30 Sporting Kansas City – Seattle Sounders FC
18.05.2017 02:30 Chicago Fire – Colorado Rapids
18.05.2017 03:00 Real Salt Lake – New York City FC
18.05.2017 04:30 San Jose Earthquakes – Orlando City
20.05.2017 01:30 New York Red Bulls – Toronto FC
20.05.2017 21:00 Montreal Impact – Portland Timbers
20.05.2017 22:00 DC United – Chicago Fire
20.05.2017 23:00 Seattle Sounders FC – Real Salt Lake
21.05.2017 01:00 Atlanta United – Houston Dynamo
21.05.2017 01:00 Philadelphia Union – Colorado Rapids
21.05.2017 01:00 Vancouver Whitecaps – Sporting Kansas City
21.05.2017 02:00 FC Dallas – San Jose Earthquakes
21.05.2017 20:30 New England Rev. – Columbus Crew
21.05.2017 23:00 Minnesota United – L.A. Galaxy
22.05.2017 01:00 Orlando City – New York City FC
26.05.2017 02:30 Chicago Fire – FC Dallas
27.05.2017 01:00 Toronto FC – Columbus Crew
27.05.2017 21:00 Seattle Sounders FC – Portland Timbers
28.05.2017 01:00 Vancouver Whitecaps – DC United
28.05.2017 01:30 New York Red Bulls – New England Rev.
28.05.2017 02:00 Real Salt Lake – Philadelphia Union
28.05.2017 02:00 Colorado Rapids – Sporting Kansas City
28.05.2017 02:00 Minnesota United – Orlando City
28.05.2017 04:00 San Jose Earthquakes – L.A. Galaxy
28.05.2017 23:00 Atlanta United – New York City FC
29.05.2017 02:00 FC Dallas – Houston Dynamo
01.06.2017 01:30 Orlando City – DC United
01.06.2017 01:30 Columbus Crew – Seattle Sounders FC
01.06.2017 01:30 New York City FC – New England Rev.
01.06.2017 02:30 Houston Dynamo – Real Salt Lake
03.06.2017 05:00 Portland Timbers – San Jose Earthquakes
03.06.2017 19:00 New York City FC – Philadelphia Union
03.06.2017 23:00 Sporting Kansas City – Minnesota United
03.06.2017 23:30 Vancouver Whitecaps – Atlanta United
04.06.2017 01:00 DC United – L.A. Galaxy
04.06.2017 01:30 New England Rev. – Toronto FC
04.06.2017 01:30 Montreal Impact – New York Red Bulls
04.06.2017 02:00 FC Dallas – Real Salt Lake
04.06.2017 03:00 Colorado Rapids – Columbus Crew
05.06.2017 01:30 Orlando City – Chicago Fire
05.06.2017 04:00 Seattle Sounders FC – Houston Dynamo
10.06.2017 22:00 Chicago Fire – Atlanta United
11.06.2017 02:00 Sporting Kansas City – Montreal Impact
11.06.2017 04:30 Portland Timbers – FC Dallas
17.06.2017 19:00 New York City FC – Seattle Sounders FC
18.06.2017 01:00 Atlanta United – Columbus Crew
18.06.2017 01:30 Orlando City – Montreal Impact
18.06.2017 01:30 New England Rev. – Chicago Fire
18.06.2017 01:30 Toronto FC – DC United
18.06.2017 03:00 San Jose Earthquakes – Sporting Kansas City
18.06.2017 04:00 Vancouver Whitecaps – FC Dallas
18.06.2017 04:00 Real Salt Lake – Minnesota United
18.06.2017 05:00 L.A. Galaxy – Houston Dynamo
18.06.2017 23:00 Philadelphia Union – New York Red Bulls
19.06.2017 03:30 Colorado Rapids – Portland Timbers
22.06.2017 01:30 DC United – Atlanta United
22.06.2017 02:00 Minnesota United – Portland Timbers
22.06.2017 03:00 Colorado Rapids – L.A. Galaxy
22.06.2017 04:30 Seattle Sounders FC – Orlando City
24.06.2017 02:00 Toronto FC – New England Rev.
24.06.2017 03:00 Houston Dynamo – FC Dallas
24.06.2017 19:30 New York Red Bulls – New York City FC
25.06.2017 01:00 Philadelphia Union – DC United
25.06.2017 01:00 Atlanta United – Colorado Rapids
25.06.2017 01:30 Columbus Crew – Montreal Impact
25.06.2017 02:00 Minnesota United – Vancouver Whitecaps
25.06.2017 02:30 Chicago Fire – Orlando City
25.06.2017 04:30 L.A. Galaxy – Sporting Kansas City
25.06.2017 04:30 San Jose Earthquakes – Real Salt Lake
25.06.2017 22:00 Portland Timbers – Seattle Sounders FC
30.06.2017 01:30 New York City FC – Minnesota United
01.07.2017 03:30 Real Salt Lake – Orlando City
02.07.2017 01:00 Chicago Fire – Vancouver Whitecaps
02.07.2017 01:00 Sporting Kansas City – Portland Timbers
02.07.2017 01:00 FC Dallas – Toronto FC
02.07.2017 01:00 Montreal Impact – DC United
02.07.2017 01:30 Columbus Crew – Atlanta United
02.07.2017 03:00 Colorado Rapids – Houston Dynamo
02.07.2017 04:30 San Jose Earthquakes – L.A. Galaxy
02.07.2017 23:00 Philadelphia Union – New England Rev.
05.07.2017 01:00 Minnesota United – Columbus Crew
05.07.2017 01:00 Atlanta United – San Jose Earthquakes
05.07.2017 02:30 FC Dallas – DC United
05.07.2017 03:00 Colorado Rapids – Seattle Sounders FC
05.07.2017 04:30 L.A. Galaxy – Real Salt Lake
06.07.2017 01:30 New England Rev. – New York Red Bulls
06.07.2017 01:30 Orlando City – Toronto FC
06.07.2017 02:30 Houston Dynamo – Montreal Impact
06.07.2017 04:00 Vancouver Whitecaps – New York City FC
06.07.2017 04:30 Portland Timbers – Chicago Fire
07.07.2017 02:30 Sporting Kansas City – Philadelphia Union
20.07.2017 01:30 New York City FC – Toronto FC
20.07.2017 01:30 New York Red Bulls – San Jose Earthquakes
20.07.2017 01:30 Montreal Impact – Philadelphia Union
20.07.2017 02:00 Minnesota United – Houston Dynamo
20.07.2017 04:30 L.A. Galaxy – Vancouver Whitecaps
20.07.2017 04:30 Portland Timbers – Real Salt Lake
20.07.2017 04:30 Seattle Sounders FC – DC United
22.07.2017 01:00 Orlando City – Atlanta United
22.07.2017 20:00 New York City FC – Chicago Fire
22.07.2017 22:00 Minnesota United – New York Red Bulls
23.07.2017 01:00 Toronto FC – Colorado Rapids
23.07.2017 01:00 DC United – Houston Dynamo
23.07.2017 01:30 New England Rev. – L.A. Galaxy
23.07.2017 01:30 Montreal Impact – FC Dallas
23.07.2017 01:30 Columbus Crew – Philadelphia Union
23.07.2017 04:00 Real Salt Lake – Sporting Kansas City
24.07.2017 00:00 Vancouver Whitecaps – Portland Timbers
24.07.2017 04:30 Seattle Sounders FC – San Jose Earthquakes
27.07.2017 01:30 Philadelphia Union – Columbus Crew
29.07.2017 22:30 Atlanta United – Orlando City
30.07.2017 01:30 New England Rev. – Philadelphia Union
30.07.2017 01:30 New York Red Bulls – Montreal Impact
30.07.2017 02:00 San Jose Earthquakes – Colorado Rapids
30.07.2017 02:00 Houston Dynamo – Portland Timbers
30.07.2017 02:00 Real Salt Lake – Columbus Crew
30.07.2017 02:00 Sporting Kansas City – Chicago Fire
30.07.2017 02:00 Minnesota United – DC United
30.07.2017 02:00 FC Dallas – Vancouver Whitecaps
30.07.2017 04:00 L.A. Galaxy – Seattle Sounders FC
30.07.2017 20:00 Toronto FC – New York City FC
06.08.2017 01:00 DC United – Toronto FC
06.08.2017 01:00 Philadelphia Union – FC Dallas
06.08.2017 01:30 Montreal Impact – Orlando City
06.08.2017 02:00 Minnesota United – Seattle Sounders FC
06.08.2017 02:30 Chicago Fire – New England Rev.
06.08.2017 04:00 Colorado Rapids – Vancouver Whitecaps
06.08.2017 04:00 Real Salt Lake – Houston Dynamo
06.08.2017 04:30 San Jose Earthquakes – Columbus Crew
06.08.2017 22:00 Portland Timbers – L.A. Galaxy
07.08.2017 00:00 New York City FC – New York Red Bulls
07.08.2017 02:00 Sporting Kansas City – Atlanta United
12.08.2017 22:00 Seattle Sounders FC – Sporting Kansas City
13.08.2017 00:00 Toronto FC – Portland Timbers
13.08.2017 01:00 DC United – Real Salt Lake
13.08.2017 01:30 Columbus Crew – Chicago Fire
13.08.2017 01:30 New York Red Bulls – Orlando City
13.08.2017 02:00 New England Rev. – Vancouver Whitecaps
13.08.2017 02:00 FC Dallas – Colorado Rapids
13.08.2017 02:00 Philadelphia Union – Montreal Impact
13.08.2017 03:00 Houston Dynamo – San Jose Earthquakes
13.08.2017 04:30 L.A. Galaxy – New York City FC
14.08.2017 00:00 Atlanta United – Minnesota United
17.08.2017 01:30 Montreal Impact – Chicago Fire
19.08.2017 22:00 Atlanta United – L.A. Galaxy
20.08.2017 01:30 Orlando City – Columbus Crew
20.08.2017 01:30 Montreal Impact – Real Salt Lake
20.08.2017 02:00 Chicago Fire – Toronto FC
20.08.2017 02:30 Sporting Kansas City – FC Dallas
20.08.2017 03:00 Colorado Rapids – DC United
20.08.2017 04:00 Vancouver Whitecaps – Houston Dynamo
20.08.2017 04:30 San Jose Earthquakes – Philadelphia Union
21.08.2017 00:00 New York City FC – New England Rev.
21.08.2017 02:00 Portland Timbers – New York Red Bulls
21.08.2017 04:00 Seattle Sounders FC – Minnesota United
24.08.2017 01:30 Columbus Crew – L.A. Galaxy
24.08.2017 01:30 DC United – Atlanta United
24.08.2017 02:00 Toronto FC – Philadelphia Union
24.08.2017 03:00 FC Dallas – Houston Dynamo
24.08.2017 04:00 Real Salt Lake – San Jose Earthquakes
24.08.2017 04:00 Vancouver Whitecaps – Seattle Sounders FC
24.08.2017 04:30 Portland Timbers – Colorado Rapids
26.08.2017 01:00 New York Red Bulls – New York City FC
27.08.2017 01:00 Philadelphia Union – Atlanta United
27.08.2017 01:00 DC United – New England Rev.
27.08.2017 01:30 Orlando City – Vancouver Whitecaps
27.08.2017 01:30 Columbus Crew – FC Dallas
27.08.2017 02:30 Chicago Fire – Minnesota United
27.08.2017 03:00 Houston Dynamo – Sporting Kansas City
27.08.2017 04:00 Real Salt Lake – Colorado Rapids
27.08.2017 22:30 Montreal Impact – Toronto FC
28.08.2017 01:00 L.A. Galaxy – San Jose Earthquakes
28.08.2017 03:30 Seattle Sounders FC – Portland Timbers
03.09.2017 01:00 New England Rev. – Orlando City
03.09.2017 01:00 Montreal Impact – Chicago Fire
03.09.2017 03:00 FC Dallas – New York Red Bulls
03.09.2017 05:00 L.A. Galaxy – Colorado Rapids
07.09.2017 01:30 New York City FC – Sporting Kansas City
09.09.2017 22:00 Chicago Fire – New York Red Bulls
09.09.2017 23:00 Toronto FC – San Jose Earthquakes
09.09.2017 23:30 New York City FC – Portland Timbers
10.09.2017 01:00 DC United – Orlando City
10.09.2017 01:00 Atlanta United – FC Dallas
10.09.2017 01:30 New England Rev. – Montreal Impact
10.09.2017 02:00 Minnesota United – Philadelphia Union
10.09.2017 02:30 Houston Dynamo – Colorado Rapids
10.09.2017 04:00 Vancouver Whitecaps – Real Salt Lake
10.09.2017 19:00 Columbus Crew – Sporting Kansas City
11.09.2017 03:00 Seattle Sounders FC – L.A. Galaxy
14.09.2017 01:00 Atlanta United – New England Rev.
14.09.2017 04:00 Vancouver Whitecaps – Minnesota United
16.09.2017 22:00 Atlanta United – Orlando City
17.09.2017 01:00 Vancouver Whitecaps – Columbus Crew
17.09.2017 01:30 Montreal Impact – Minnesota United
17.09.2017 02:00 FC Dallas – Seattle Sounders FC
17.09.2017 02:30 Chicago Fire – DC United
17.09.2017 02:30 Sporting Kansas City – New England Rev.
17.09.2017 03:00 Colorado Rapids – New York City FC
17.09.2017 03:30 Real Salt Lake – Portland Timbers
17.09.2017 04:30 L.A. Galaxy – Toronto FC
17.09.2017 04:30 San Jose Earthquakes – Houston Dynamo
17.09.2017 19:00 New York Red Bulls – Philadelphia Union
21.09.2017 01:30 Toronto FC – Montreal Impact
23.09.2017 21:00 New York City FC – Houston Dynamo
23.09.2017 23:00 New England Rev. – Toronto FC
24.09.2017 01:00 Atlanta United – Montreal Impact
24.09.2017 01:00 DC United – San Jose Earthquakes
24.09.2017 01:00 Philadelphia Union – Chicago Fire
24.09.2017 01:30 Columbus Crew – New York Red Bulls
24.09.2017 02:00 Minnesota United – FC Dallas
24.09.2017 03:30 Real Salt Lake – Seattle Sounders FC
24.09.2017 04:00 Vancouver Whitecaps – Colorado Rapids
24.09.2017 19:00 Sporting Kansas City – L.A. Galaxy
25.09.2017 02:00 Portland Timbers – Orlando City
28.09.2017 01:00 Atlanta United – Philadelphia Union
28.09.2017 01:30 Orlando City – New England Rev.
28.09.2017 01:30 New York Red Bulls – DC United
28.09.2017 01:30 Montreal Impact – New York City FC
28.09.2017 02:00 FC Dallas – Colorado Rapids
28.09.2017 02:30 Houston Dynamo – L.A. Galaxy
28.09.2017 04:30 San Jose Earthquakes – Chicago Fire
28.09.2017 04:30 Seattle Sounders FC – Vancouver Whitecaps
30.09.2017 22:00 Orlando City – FC Dallas
01.10.2017 01:00 Toronto FC – New York Red Bulls
01.10.2017 01:30 Columbus Crew – DC United
01.10.2017 01:30 New England Rev. – Atlanta United
01.10.2017 02:30 Chicago Fire – New York City FC
01.10.2017 02:30 Houston Dynamo – Minnesota United
01.10.2017 03:00 Colorado Rapids – Montreal Impact
01.10.2017 03:00 Sporting Kansas City – Vancouver Whitecaps
01.10.2017 04:30 L.A. Galaxy – Real Salt Lake
01.10.2017 04:30 San Jose Earthquakes – Portland Timbers
01.10.2017 19:00 Philadelphia Union – Seattle Sounders FC
07.10.2017 23:00 New York Red Bulls – Vancouver Whitecaps
08.10.2017 02:00 Minnesota United – Sporting Kansas City
08.10.2017 03:00 Colorado Rapids – FC Dallas
15.10.2017 21:00 Portland Timbers – DC United
15.10.2017 23:00 Orlando City – Columbus Crew
15.10.2017 23:00 Chicago Fire – Philadelphia Union
15.10.2017 23:00 Toronto FC – Montreal Impact
15.10.2017 23:00 New England Rev. – New York City FC
15.10.2017 23:00 New York Red Bulls – Atlanta United
16.10.2017 01:30 Colorado Rapids – Real Salt Lake
16.10.2017 01:30 Vancouver Whitecaps – San Jose Earthquakes
16.10.2017 01:30 Sporting Kansas City – Houston Dynamo
16.10.2017 01:30 Seattle Sounders FC – FC Dallas
16.10.2017 01:30 L.A. Galaxy – Minnesota United
22.10.2017 22:00 New York City FC – Columbus Crew
22.10.2017 22:00 San Jose Earthquakes – Minnesota United
22.10.2017 22:00 Seattle Sounders FC – Colorado Rapids
22.10.2017 22:00 Montreal Impact – New England Rev.
22.10.2017 22:00 Real Salt Lake – Sporting Kansas City
22.10.2017 22:00 Philadelphia Union – Orlando City
22.10.2017 22:00 FC Dallas – L.A. Galaxy
22.10.2017 22:00 Houston Dynamo – Chicago Fire
22.10.2017 22:00 Portland Timbers – Vancouver Whitecaps
22.10.2017 22:00 DC United – New York Red Bulls
22.10.2017 22:00 Atlanta United – Toronto FC
Advertisement

Turneringer i USA