LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
# Klub K V U T Mål Point
1. Tachira 13 8 5 0 24 - 11 29
2. Carabobo FC 12 8 3 1 23 - 7 27
3. Zamora FC 13 7 3 3 22 - 11 24
4. Deportivo Anzoategui 14 5 6 3 18 - 12 21
5. Atletico Venezuela 14 6 2 6 18 - 21 20
6. Monagas SC 13 4 7 2 17 - 13 19
7. Deportivo Lara 13 5 3 5 19 - 16 18
8. Aragua FC 14 4 6 4 18 - 16 18
9. Trujillanos FC 14 4 6 4 15 - 14 18
10. Zulia 12 5 2 5 20 - 26 17
11. Deportivo La Guaira 12 4 4 4 15 - 10 16
12. Mineros De Guayana 12 4 4 4 24 - 23 16
13. Caracas 12 3 7 2 14 - 13 16
14. Metropolitanos FC 14 4 3 7 13 - 22 15
15. Deportivo Zulia 14 4 1 9 15 - 24 13
16. Estudiantes Merida 13 2 4 7 10 - 18 10
17. Atletico Socopo 13 2 4 7 13 - 22 10
18. Portuguesa FC 14 0 8 6 8 - 27 8
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
118 17,50 306 2,59 52 (44,1 %) 39 (33,1 %) 27 (22,9 %)
# Klub K V U T Mål Point
1. Tachira 6 4 2 0 12 - 5 14
2. Carabobo FC 5 4 1 0 9 - 2 13
3. Zamora FC 7 6 1 0 18 - 4 19
4. Deportivo Anzoategui 6 2 2 2 6 - 4 8
5. Atletico Venezuela 7 3 2 2 8 - 7 11
6. Monagas SC 6 2 3 1 11 - 10 9
7. Deportivo Lara 8 5 1 2 14 - 6 16
8. Aragua FC 7 3 4 0 10 - 3 13
9. Trujillanos FC 8 3 3 2 11 - 7 12
10. Zulia 5 2 1 2 10 - 11 7
11. Deportivo La Guaira 7 4 2 1 11 - 3 14
12. Mineros De Guayana 6 4 2 0 16 - 10 14
13. Caracas 6 2 4 0 8 - 5 10
14. Metropolitanos FC 7 3 2 2 8 - 9 11
15. Deportivo Zulia 7 3 0 4 7 - 12 9
16. Estudiantes Merida 7 1 3 3 7 - 10 6
17. Atletico Socopo 6 1 2 3 8 - 11 5
18. Portuguesa FC 7 0 4 3 3 - 10 4
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
118 17,50 306 2,59 52 (44,1 %) 39 (33,1 %) 27 (22,9 %)
# Klub K V U T Mål Point
1. Tachira 7 4 3 0 12 - 6 15
2. Carabobo FC 7 4 2 1 14 - 5 14
3. Zamora FC 6 1 2 3 4 - 7 5
4. Deportivo Anzoategui 8 3 4 1 12 - 8 13
5. Atletico Venezuela 7 3 0 4 10 - 14 9
6. Monagas SC 7 2 4 1 6 - 3 10
7. Deportivo Lara 5 0 2 3 5 - 10 2
8. Aragua FC 7 1 2 4 8 - 13 5
9. Trujillanos FC 6 1 3 2 4 - 7 6
10. Zulia 7 3 1 3 10 - 15 10
11. Deportivo La Guaira 5 0 2 3 4 - 7 2
12. Mineros De Guayana 6 0 2 4 8 - 13 2
13. Caracas 6 1 3 2 6 - 8 6
14. Metropolitanos FC 7 1 1 5 5 - 13 4
15. Deportivo Zulia 7 1 1 5 8 - 12 4
16. Estudiantes Merida 6 1 1 4 3 - 8 4
17. Atletico Socopo 7 1 2 4 5 - 11 5
18. Portuguesa FC 7 0 4 3 5 - 17 4
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
118 17,50 306 2,59 52 (44,1 %) 39 (33,1 %) 27 (22,9 %)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Tachira 3 1 1,85 0,85
2. Carabobo FC 6 3 1,92 0,58
3. Zamora FC 5 4 1,69 0,85
4. Deportivo Anzoategui 7 4 1,29 0,86
5. Atletico Venezuela 2 3 1,29 1,50
6. Monagas SC 6 3 1,31 1,00
7. Deportivo Lara 6 2 1,46 1,23
8. Aragua FC 5 4 1,29 1,14
9. Trujillanos FC 5 6 1,07 1,00
10. Zulia 1 3 1,67 2,17
11. Deportivo La Guaira 4 5 1,25 0,83
12. Mineros De Guayana 1 1 2,00 1,92
13. Caracas 2 2 1,17 1,08
14. Metropolitanos FC 4 5 0,93 1,57
15. Deportivo Zulia 2 4 1,07 1,71
16. Estudiantes Merida 4 7 0,77 1,38
17. Atletico Socopo 2 4 1,00 1,69
18. Portuguesa FC 3 7 0,57 1,93
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
118 17,50 306 2,59 52 (44,1 %) 39 (33,1 %) 27 (22,9 %)
Vis hele listen
Mål    Spiller Klub
11    Victor Aquino Tachira
7    Aquiles Ocanto Carabobo FC
7    Jesus Hernández Deportivo Lara
7    Richard Blanco Mineros De Guayana
6    Juan Garcia Aragua FC
6    Edder Farias Caracas
6    Luis Gonzalez Monagas SC
6    Jefferson Savarino Zulia
6    Yohandry Orozco Zulia
5    Framber Villegas Aragua FC
5    Emiliano Lopez Atletico Venezuela
5    Cesar Gonzalez Deportivo La Guaira
5    Gustavo Britos Metropolitanos FC
5    Imanol Iriberri Mineros De Guayana
4    Wilson Murillo Atletico Socopo
4    Jonathan Herrera Atletico Venezuela
4    Zamir Valoyes Deportivo La Guaira
4    Darwin Gomez Deportivo Lara
4    Eduardo Rodriguez Deportivo Zulia
4    Edgar Perez Greco Tachira
4    Angel Chourio Trujillanos FC
4    Enrique Soto Trujillanos FC
4    Ricardo Mauricio Clarke Zamora FC
4    Eduardo Sosa Zamora FC
3    Jose Romo Aragua FC
3    Julian Pino Atletico Socopo
3    Jiaro Otero Atletico Venezuela
3    Eduard Bello Carabobo FC
3    Tommy Tobar Reyes Carabobo FC
3    Ruben Rojas Deportivo Anzoategui
3    Charlis Ortiz Deportivo Anzoategui
3    Edwin Aguilar Deportivo La Guaira
3    Jarlin Quintero Deportivo Lara
3    Rosmel Villanueva Estudiantes Merida
3    Anderson Arciniegas Metropolitanos FC
3    Angelo Pena Mineros De Guayana
3    Rolando Escobar Mineros De Guayana
3    Pedro Ramirez Tachira
3    Samuel Sosa Tachira
3    Cesar Martinez Zamora FC
2    Carlos Salazar Aragua FC
2    Jhoan Mina Atletico Socopo
2    Luis Simigliani Atletico Socopo
2    Luis Martinez Atletico Venezuela
2    Christian Novoa Sandin Carabobo FC
2    Luis Del Pino Carabobo FC
2    Carlos Suarez Carabobo FC
2    Jose Daniel Bandez Carabobo FC
2    Alejandro Fuenmayor Carabobo FC
2    Evelio Hernandez Caracas
2    Nestor Canelon Deportivo Anzoategui
2    Jeremias Ugo Carabelli Deportivo Anzoategui
2    Ricardo Cardoso Deportivo Anzoategui
2    Bernaldo Manzano Deportivo Lara
2    Dixon Alfaro Deportivo Zulia
2    Edgar Carrillo Deportivo Zulia
2    Cristian Rivas Estudiantes Merida
2    Jesus Vargas Estudiantes Merida
2    Lucas Federico Trejo Monagas SC
2    Joaquin Lencinas Monagas SC
2    Juan Pablo Zarate Monagas SC
2    Anthony Blondell Monagas SC
2    Carlos Enrique Aleman Acuna Trujillanos FC
2    Juan Falcon Zamora FC
2    Edixon Cuevas Zulia
2    Sergio Unrein Zulia
1    Orlando Peraza Aragua FC
1    José Torres Aragua FC
1    Jonal Zambrano Atletico Socopo
1    Gennis Garrido Atletico Socopo
1    Cristian Leandro Gonzalez Atletico Venezuela
1    Alexander Molina Atletico Venezuela
1    Jonathan Espana Atletico Venezuela
1    Hector Perez Atletico Venezuela
1    Reiner Castro Caracas
1    Andres Sanchez Caracas
1    Freddys Arrieta Caracas
1    Rubert Quijada Caracas
1    Rafael Arace Caracas
1    Yohan Cumana Deportivo Anzoategui
1    Gilbert Guerra Deportivo Anzoategui
1    David Centeno Deportivo Anzoategui
1    Manuel Moises Medori Deportivo Anzoategui
1    Julio Diaz Deportivo Anzoategui
1    Luis Castillo Deportivo Anzoategui
1    Darwin Gonzalez Deportivo La Guaira
1    Manuel Granados Deportivo La Guaira
1    Virgilio Pinero Deportivo Lara
1    Alexis Ramos Deportivo Lara
1    Antonio Romero Deportivo Lara
1    Richard Celis Deportivo Zulia
1    Yeferson Paz Deportivo Zulia
1    Edgar Rito Deportivo Zulia
1    Jhony Rodriguez Deportivo Zulia
1    Albert Cabrera Deportivo Zulia
1    Luis Barrios Estudiantes Merida
1    Federico Vazquez Estudiantes Merida
1    Luz Rodriguez Estudiantes Merida
1    Juan Medina Metropolitanos FC
1    Emilio Renteria Metropolitanos FC
1    Alfredo Padilla Metropolitanos FC
1    Carlos Hernandez Metropolitanos FC
1    Carlos Javier Lopez Mineros De Guayana
1    Nelson Hernandez Mineros De Guayana
1    Argenis Gomez Mineros De Guayana
1    Brayan Hurtado Mineros De Guayana
1    Rodderyck Perozo Mineros De Guayana
1    Angel Osorio Mineros De Guayana
1    Javier Alfonso Garcia Monagas SC
1    Daniel Febles Monagas SC
1    Luis Guerra Monagas SC
1    Romer Rojas Portuguesa FC
1    Diolgrerys Gonzalez Portuguesa FC
1    Jhon Marchan Portuguesa FC
1    Oscar Rojas Portuguesa FC
1    Jorge Luna Portuguesa FC
1    Luis Blanco Portuguesa FC
1    Manuel Murillo Portuguesa FC
1    Juan Azocar Tachira
1    Yuber Antonio Mosquera Tachira
1    Jesus Gonzalez Tachira
1    Julio Caicedo Trujillanos FC
1    Dainer Mera Trujillanos FC
1    Carlos Sosa Trujillanos FC
1    Angel Nieves Trujillanos FC
1    Otoniel Espinoza Trujillanos FC
1    Angel Faria Zamora FC
1    Jorge Gonzalez Zamora FC
1    Oscar Hernandez Zamora FC
1    Erickson Gallardo Zamora FC
1    Eduin Padilla Zamora FC
1    Luis Vargas Zamora FC
1    Brian Mendoza Zamora FC
1    Ezequiel Nicolas Filipetto Zamora FC
1    Albert Zambrano Zulia
1    Juan Arango Zulia
1    Junior Moreno Zulia
1    Ronny Maza Zulia
Vis hele listen
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Mesterskabs-playoff
Nedrykning
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson

Kampprogram

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.01.2017 20:00 Zulia – Estudiantes Merida 1 – 2
28.01.2017 22:00 Deportivo La Guaira – Atletico Socopo 4 – 1
28.01.2017 22:05 Deportivo Lara – Deportivo Zulia 1 – 0
29.01.2017 16:00 Atletico Venezuela – Metropolitanos FC 0 – 0
29.01.2017 20:00 Trujillanos FC – Deportivo Anzoategui 0 – 2
29.01.2017 22:00 Monagas SC – Caracas 1 – 1
29.01.2017 23:30 Zamora FC – Aragua FC 3 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.02.2017 20:00 Portuguesa FC – Atletico Venezuela 1 – 3
03.02.2017 22:00 Deportivo Anzoategui – Zulia 1 – 2
04.02.2017 20:00 Metropolitanos FC – Zamora FC 0 – 3
04.02.2017 20:00 Atletico Socopo – Tachira 1 – 2
04.02.2017 22:00 Mineros De Guayana – Deportivo Lara 2 – 1
05.02.2017 16:05 Estudiantes Merida – Trujillanos FC 0 – 0
05.02.2017 20:00 Aragua FC – Monagas SC 0 – 0
07.02.2017 00:00 Caracas – Deportivo La Guaira 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2017 22:00 Deportivo Lara – Metropolitanos FC 2 – 0
11.02.2017 00:10 Zamora FC – Mineros De Guayana 1 – 1
11.02.2017 16:00 Aragua FC – Caracas 2 – 1
12.02.2017 16:00 Atletico Venezuela – Tachira 1 – 2
12.02.2017 20:00 Deportivo Zulia – Deportivo Anzoategui 0 – 1
12.02.2017 20:00 Deportivo La Guaira – Estudiantes Merida 1 – 0
12.02.2017 21:00 Trujillanos FC – Atletico Socopo 1 – 2
12.02.2017 22:15 Monagas SC – Zulia 3 – 4
14.02.2017 00:00 Carabobo FC – Portuguesa FC 0 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 20:00 Zulia – Deportivo Lara 2 – 2
18.02.2017 20:00 Atletico Socopo – Atletico Venezuela 1 – 2
18.02.2017 22:15 Mineros De Guayana – Trujillanos FC 4 – 1
19.02.2017 16:05 Estudiantes Merida – Monagas SC 0 – 0
19.02.2017 20:00 Tachira – Deportivo La Guaira 2 – 2
19.02.2017 20:30 Portuguesa FC – Deportivo Zulia 0 – 3
19.02.2017 21:00 Metropolitanos FC – Aragua FC 0 – 2
19.02.2017 22:15 Deportivo Anzoategui – Carabobo FC 0 – 0
21.02.2017 00:00 Caracas – Zamora FC 1 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.02.2017 21:00 Aragua FC – Deportivo Anzoategui 0 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.02.2017 23:00 Deportivo Lara – Zamora FC 1 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 00:00 Deportivo La Guaira – Atletico Venezuela 2 – 1
25.02.2017 20:00 Deportivo Zulia – Zulia 1 – 3
25.02.2017 21:00 Metropolitanos FC – Caracas 1 – 1
25.02.2017 21:00 Monagas SC – Mineros De Guayana 4 – 3
26.02.2017 22:00 Trujillanos FC – Tachira 0 – 0
27.02.2017 21:30 Deportivo Lara – Portuguesa FC 6 – 0
28.02.2017 00:00 Zamora FC – Estudiantes Merida 1 – 0
01.03.2017 00:10 Carabobo FC – Atletico Socopo 3 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 21:00 Deportivo La Guaira – Deportivo Lara 0 – 0
04.03.2017 22:00 Mineros De Guayana – Metropolitanos FC 2 – 1
05.03.2017 16:00 Estudiantes Merida – Aragua FC 1 – 1
05.03.2017 20:05 Portuguesa FC – Monagas SC 0 – 2
05.03.2017 21:00 Atletico Socopo – Deportivo Zulia 2 – 2
05.03.2017 22:00 Tachira – Carabobo FC 1 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 21:05 Aragua FC – Zulia 5 – 0
11.03.2017 22:00 Deportivo Lara – Atletico Socopo 1 – 0
12.03.2017 00:10 Deportivo Zulia – Tachira 1 – 2
12.03.2017 21:00 Trujillanos FC – Deportivo La Guaira 2 – 1
12.03.2017 21:05 Metropolitanos FC – Estudiantes Merida 3 – 1
12.03.2017 22:05 Caracas – Mineros De Guayana 1 – 1
12.03.2017 22:05 Carabobo FC – Atletico Venezuela 1 – 0
13.03.2017 00:05 Zamora FC – Portuguesa FC 6 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 21:05 Deportivo Anzoategui – Metropolitanos FC 0 – 1
19.03.2017 16:00 Estudiantes Merida – Caracas 1 – 2
19.03.2017 16:00 Atletico Venezuela – Deportivo Zulia 2 – 1
19.03.2017 20:00 Deportivo La Guaira – Carabobo FC 0 – 1
19.03.2017 20:00 Atletico Socopo – Monagas SC 0 – 2
19.03.2017 20:30 Portuguesa FC – Trujillanos FC 0 – 0
19.03.2017 22:00 Tachira – Deportivo Lara 4 – 1
19.03.2017 22:00 Mineros De Guayana – Aragua FC 3 – 3
20.03.2017 00:00 Zulia – Zamora FC 3 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.03.2017 00:00 Deportivo Anzoategui – Zamora FC 2 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 00:05 Tachira – Portuguesa FC 1 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.03.2017 22:00 Atletico Venezuela – Trujillanos FC 1 – 2

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.03.2017 22:00 Monagas SC – Deportivo Anzoategui 1 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.03.2017 00:30 Zamora FC – Deportivo Zulia 2 – 1

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
01.04.2017 17:00 Aragua FC – Portuguesa FC 1 – 1
01.04.2017 21:00 Deportivo Zulia – Deportivo La Guaira 1 – 0
01.04.2017 23:00 Deportivo Lara – Atletico Venezuela 2 – 3
02.04.2017 01:00 Metropolitanos FC – Zulia 1 – 0
02.04.2017 01:00 Monagas SC – Tachira 1 – 1
02.04.2017 17:05 Estudiantes Merida – Mineros De Guayana 2 – 0
02.04.2017 22:00 Trujillanos FC – Carabobo FC 1 – 1
02.04.2017 23:00 Caracas – Deportivo Anzoategui 2 – 2
03.04.2017 01:00 Zamora FC – Atletico Socopo 1 – 0

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
05.04.2017 21:00 Deportivo Zulia – Carabobo FC 0 – 4

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
06.04.2017 01:30 Zamora FC – Atletico Venezuela 4 – 0

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
08.04.2017 23:00 Deportivo La Guaira – Zamora FC 0 – 0
09.04.2017 01:00 Deportivo Anzoategui – Estudiantes Merida 2 – 0
09.04.2017 17:00 Atletico Venezuela – Monagas SC 1 – 1
09.04.2017 21:00 Atletico Socopo – Metropolitanos FC 3 – 2
09.04.2017 21:35 Portuguesa FC – Caracas 1 – 1
09.04.2017 22:00 Trujillanos FC – Deportivo Zulia 4 – 1
09.04.2017 23:00 Tachira – Aragua FC 2 – 1
09.04.2017 23:10 Carabobo FC – Deportivo Lara 2 – 1
10.04.2017 01:10 Zulia – Mineros De Guayana 3 – 2

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.04.2017 00:30 Zulia – Carabobo FC 1 – 5
15.04.2017 22:00 Deportivo Lara – Trujillanos FC 1 – 1
16.04.2017 17:00 Aragua FC – Deportivo Zulia 1 – 0
16.04.2017 17:10 Estudiantes Merida – Tachira 1 – 4
16.04.2017 22:05 Metropolitanos FC – Portuguesa FC 2 – 2
16.04.2017 22:05 Monagas SC – Deportivo La Guaira 1 – 1
16.04.2017 22:15 Mineros De Guayana – Deportivo Anzoategui 4 – 4
16.04.2017 23:00 Caracas – Atletico Socopo 0 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
22.04.2017 21:00 Deportivo Zulia – Monagas SC 2 – 1
22.04.2017 22:00 Trujillanos FC – Zulia 3 – 0
23.04.2017 01:00 Carabobo FC – Aragua FC 3 – 0
23.04.2017 17:00 Atletico Venezuela – Mineros De Guayana 2 – 1
23.04.2017 21:00 Atletico Socopo – Deportivo Anzoategui 1 – 1
23.04.2017 21:30 Portuguesa FC – Estudiantes Merida 0 – 0
23.04.2017 23:00 Tachira – Caracas 2 – 0
23.04.2017 23:00 Deportivo La Guaira – Metropolitanos FC 4 – 0

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.04.2017 21:00 Metropolitanos FC – Trujillanos FC 1 – 0
26.04.2017 22:00 Zulia – Deportivo La Guaira
26.04.2017 22:00 Aragua FC – Atletico Socopo 1 – 1
27.04.2017 01:00 Mineros De Guayana – Portuguesa FC 1 – 0
27.04.2017 01:00 Estudiantes Merida – Carabobo FC 2 – 3
27.04.2017 01:00 Deportivo Anzoategui – Tachira 1 – 1
27.04.2017 23:00 Caracas – Atletico Venezuela 3 – 1

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
29.04.2017 21:10 Deportivo Zulia – Metropolitanos FC 2 – 1
30.04.2017 17:00 Atletico Venezuela – Aragua FC 1 – 0
30.04.2017 21:00 Atletico Socopo – Estudiantes Merida 1 – 0
30.04.2017 21:30 Portuguesa FC – Zulia 1 – 1
30.04.2017 22:00 Trujillanos FC – Monagas SC 0 – 0
30.04.2017 23:00 Deportivo Lara – Deportivo Anzoategui 0 – 2
01.05.2017 01:00 Carabobo FC – Caracas
01.05.2017 21:00 Deportivo La Guaira – Mineros De Guayana
01.05.2017 23:00 Tachira – Zamora FC

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.05.2017 00:30 Zulia – Caracas

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.05.2017 22:00 Monagas SC – Carabobo FC
07.05.2017 22:00 Zulia – Atletico Venezuela
07.05.2017 22:00 Mineros De Guayana – Atletico Socopo
07.05.2017 22:00 Metropolitanos FC – Tachira
07.05.2017 22:00 Estudiantes Merida – Deportivo Lara
07.05.2017 22:00 Caracas – Deportivo Zulia
07.05.2017 22:00 Aragua FC – Deportivo La Guaira
07.05.2017 22:00 Deportivo Anzoategui – Portuguesa FC
09.05.2017 00:30 Zamora FC – Trujillanos FC

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
11.05.2017 22:00 Monagas SC – Deportivo Lara

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.05.2017 22:00 Trujillanos FC – Aragua FC
14.05.2017 22:00 Tachira – Mineros De Guayana
14.05.2017 22:00 Atletico Socopo – Zulia
14.05.2017 22:00 Monagas SC – Metropolitanos FC
14.05.2017 22:00 Deportivo Lara – Caracas
14.05.2017 22:00 Deportivo La Guaira – Portuguesa FC
14.05.2017 22:00 Deportivo Zulia – Estudiantes Merida
14.05.2017 22:00 Carabobo FC – Zamora FC
14.05.2017 22:00 Atletico Venezuela – Deportivo Anzoategui

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.05.2017 01:00 Carabobo FC – Mineros De Guayana

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.05.2017 22:00 Zamora FC – Monagas SC
21.05.2017 22:00 Portuguesa FC – Atletico Socopo
21.05.2017 22:00 Mineros De Guayana – Deportivo Zulia
21.05.2017 22:00 Metropolitanos FC – Carabobo FC
21.05.2017 22:00 Estudiantes Merida – Atletico Venezuela
21.05.2017 22:00 Caracas – Trujillanos FC
21.05.2017 22:00 Aragua FC – Deportivo Lara
21.05.2017 22:00 Deportivo Anzoategui – Deportivo La Guaira
21.05.2017 22:00 Zulia – Tachira
Advertisement

Turneringer i Venezuela