LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement
Venezuela
1. Division

Opdateret:
23/3-2017 01:57
Venezuela
Primera Division Apertura (17 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Tachira 7 5 2 0 13 - 6 17
2. Deportivo Lara 9 5 2 2 15 - 8 17
3. Zamora FC 9 4 2 3 15 - 10 14
4. Aragua FC 8 3 4 1 14 - 8 13
5. Zulia 7 4 1 2 15 - 14 13
6. Monagas SC 7 3 3 1 12 - 8 12
7. Mineros De Guayana 7 3 3 1 16 - 12 12
8. Deportivo Anzoategui 7 3 2 2 6 - 3 11
9. Carabobo FC 6 3 2 1 5 - 2 11
10. Deportivo La Guaira 8 3 2 3 10 - 8 11
11. Atletico Venezuela 7 3 1 3 9 - 8 10
12. Caracas 7 2 4 1 8 - 7 10
13. Metropolitanos FC 8 2 2 4 6 - 11 8
14. Estudiantes Merida 8 1 3 4 5 - 9 6
15. Trujillanos FC 7 1 3 3 4 - 9 6
16. Deportivo Zulia 7 1 1 5 8 - 11 4
17. Atletico Socopo 8 1 1 6 8 - 17 4
18. Portuguesa FC 7 0 2 5 2 - 20 2
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
67 10,06 171 2,55 27 (40,3 %) 20 (29,9 %) 20 (29,9 %)
Opdateret:
23/3-2017 01:57
Venezuela
Primera Division Apertura (17 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Tachira 3 2 1 0 7 - 3 7
2. Deportivo Lara 5 5 0 0 11 - 0 15
3. Zamora FC 4 3 1 0 11 - 3 10
4. Aragua FC 4 2 2 0 7 - 1 8
5. Zulia 3 1 1 1 6 - 4 4
6. Monagas SC 3 1 1 1 8 - 8 4
7. Mineros De Guayana 4 3 1 0 11 - 6 10
8. Deportivo Anzoategui 4 1 1 2 3 - 3 4
9. Carabobo FC 3 2 1 0 4 - 1 7
10. Deportivo La Guaira 5 3 1 1 7 - 3 10
11. Atletico Venezuela 3 1 1 1 3 - 3 4
12. Caracas 3 1 2 0 3 - 2 5
13. Metropolitanos FC 4 1 1 2 4 - 7 4
14. Estudiantes Merida 4 0 3 1 2 - 3 3
15. Trujillanos FC 4 1 1 2 3 - 5 4
16. Deportivo Zulia 3 0 0 3 2 - 6 0
17. Atletico Socopo 4 0 1 3 4 - 8 1
18. Portuguesa FC 4 0 1 3 1 - 8 1
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
67 10,06 171 2,55 27 (40,3 %) 20 (29,9 %) 20 (29,9 %)
Opdateret:
23/3-2017 01:57
Venezuela
Primera Division Apertura (17 runder)
# Klub K V U T Mål Point
1. Tachira 4 3 1 0 6 - 3 10
2. Deportivo Lara 4 0 2 2 4 - 8 2
3. Zamora FC 5 1 1 3 4 - 7 4
4. Aragua FC 4 1 2 1 7 - 7 5
5. Zulia 4 3 0 1 9 - 10 9
6. Monagas SC 4 2 2 0 4 - 0 8
7. Mineros De Guayana 3 0 2 1 5 - 6 2
8. Deportivo Anzoategui 3 2 1 0 3 - 0 7
9. Carabobo FC 3 1 1 1 1 - 1 4
10. Deportivo La Guaira 3 0 1 2 3 - 5 1
11. Atletico Venezuela 4 2 0 2 6 - 5 6
12. Caracas 4 1 2 1 5 - 5 5
13. Metropolitanos FC 4 1 1 2 2 - 4 4
14. Estudiantes Merida 4 1 0 3 3 - 6 3
15. Trujillanos FC 3 0 2 1 1 - 4 2
16. Deportivo Zulia 4 1 1 2 6 - 5 4
17. Atletico Socopo 4 1 0 3 4 - 9 3
18. Portuguesa FC 3 0 1 2 1 - 12 1
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
67 10,06 171 2,55 27 (40,3 %) 20 (29,9 %) 20 (29,9 %)
Opdateret:
23/3-2017 01:57
Venezuela
Primera Division Apertura (17 runder)
# Klub Clean sheets Ingen
mål scoret
Mål
scoret i snit
Mål
imod i snit
1. Tachira 2 1 1,86 0,86
2. Deportivo Lara 6 1 1,67 0,89
3. Zamora FC 2 3 1,67 1,11
4. Aragua FC 4 2 1,75 1,00
5. Zulia 1 1 2,14 2,00
6. Monagas SC 4 2 1,71 1,14
7. Mineros De Guayana 0 0 2,29 1,71
8. Deportivo Anzoategui 5 3 0,86 0,43
9. Carabobo FC 4 3 0,83 0,33
10. Deportivo La Guaira 2 3 1,25 1,00
11. Atletico Venezuela 1 2 1,29 1,14
12. Caracas 1 0 1,14 1,00
13. Metropolitanos FC 2 4 0,75 1,38
14. Estudiantes Merida 2 4 0,63 1,13
15. Trujillanos FC 3 4 0,57 1,29
16. Deportivo Zulia 1 2 1,14 1,57
17. Atletico Socopo 0 2 1,00 2,13
18. Portuguesa FC 2 5 0,29 2,86
KampePoint snitAntal målPr. kampHjemmesejrUafgjortUdesejr
67 10,06 171 2,55 27 (40,3 %) 20 (29,9 %) 20 (29,9 %)
Vis hele listen
Opdateret:
23/3-2017 01:57
Venezuela
Primera Division Apertura (17 runder)
Mål    Spiller Klub
6    Jesus Hernández Deportivo Lara
6    Jefferson Savarino Zulia
5    Juan Garcia Aragua FC
5    Richard Blanco Mineros De Guayana
5    Victor Aquino Tachira
4    Framber Villegas Aragua FC
4    Emiliano Lopez Atletico Venezuela
4    Cesar Gonzalez Deportivo La Guaira
4    Darwin Gomez Deportivo Lara
4    Luis Gonzalez Monagas SC
3    Jose Romo Aragua FC
3    Edder Farias Caracas
3    Zamir Valoyes Deportivo La Guaira
3    Rolando Escobar Mineros De Guayana
3    Eduardo Sosa Zamora FC
3    Yohandry Orozco Zulia
2    Wilson Murillo Atletico Socopo
2    Julian Pino Atletico Socopo
2    Luis Simigliani Atletico Socopo
2    Jonathan Herrera Atletico Venezuela
2    Alejandro Fuenmayor Carabobo FC
2    Bernaldo Manzano Deportivo Lara
2    Jarlin Quintero Deportivo Lara
2    Eduardo Rodriguez Deportivo Zulia
2    Anderson Arciniegas Metropolitanos FC
2    Imanol Iriberri Mineros De Guayana
2    Joaquin Lencinas Monagas SC
2    Edgar Perez Greco Tachira
2    Samuel Sosa Tachira
2    Pedro Ramirez Tachira
2    Angel Chourio Trujillanos FC
2    Cesar Martinez Zamora FC
2    Ricardo Mauricio Clarke Zamora FC
2    Sergio Unrein Zulia
2    Edixon Cuevas Zulia
1    José Torres Aragua FC
1    Gennis Garrido Atletico Socopo
1    Jonal Zambrano Atletico Socopo
1    Jonathan Espana Atletico Venezuela
1    Luis Martinez Atletico Venezuela
1    Jiaro Otero Atletico Venezuela
1    Christian Novoa Sandin Carabobo FC
1    Tommy Tobar Reyes Carabobo FC
1    Aquiles Ocanto Carabobo FC
1    Rafael Arace Caracas
1    Rubert Quijada Caracas
1    Freddys Arrieta Caracas
1    Andres Sanchez Caracas
1    Evelio Hernandez Caracas
1    Nestor Canelon Deportivo Anzoategui
1    David Centeno Deportivo Anzoategui
1    Charlis Ortiz Deportivo Anzoategui
1    Luis Castillo Deportivo Anzoategui
1    Manuel Granados Deportivo La Guaira
1    Edwin Aguilar Deportivo La Guaira
1    Alexis Ramos Deportivo Lara
1    Dixon Alfaro Deportivo Zulia
1    Richard Celis Deportivo Zulia
1    Jhony Rodriguez Deportivo Zulia
1    Albert Cabrera Deportivo Zulia
1    Edgar Rito Deportivo Zulia
1    Edgar Carrillo Deportivo Zulia
1    Federico Vazquez Estudiantes Merida
1    Luz Rodriguez Estudiantes Merida
1    Cristian Rivas Estudiantes Merida
1    Rosmel Villanueva Estudiantes Merida
1    Jesus Vargas Estudiantes Merida
1    Gustavo Britos Metropolitanos FC
1    Carlos Hernandez Metropolitanos FC
1    Alfredo Padilla Metropolitanos FC
1    Emilio Renteria Metropolitanos FC
1    Argenis Gomez Mineros De Guayana
1    Nelson Hernandez Mineros De Guayana
1    Carlos Javier Lopez Mineros De Guayana
1    Angel Osorio Mineros De Guayana
1    Anthony Blondell Monagas SC
1    Lucas Federico Trejo Monagas SC
1    Juan Pablo Zarate Monagas SC
1    Daniel Febles Monagas SC
1    Luis Guerra Monagas SC
1    Javier Alfonso Garcia Monagas SC
1    Manuel Murillo Portuguesa FC
1    Jorge Luna Portuguesa FC
1    Jesus Gonzalez Tachira
1    Juan Azocar Tachira
1    Otoniel Espinoza Trujillanos FC
1    Carlos Enrique Aleman Acuna Trujillanos FC
1    Oscar Hernandez Zamora FC
1    Luis Vargas Zamora FC
1    Angel Faria Zamora FC
1    Brian Mendoza Zamora FC
1    Carlos Salazar Zamora FC
1    Jorge Gonzalez Zamora FC
1    Erickson Gallardo Zamora FC
1    Eduin Padilla Zamora FC
1    Louis Pena Zamora FC
1    Albert Zambrano Zulia
1    Junior Moreno Zulia
Vis hele listen
Opdateret:
23/3-2017 01:57
Venezuela
Primera Division Apertura (17 runder)
Opdateret:
23/3-2017 01:57
Venezuela
Primera Division Apertura (17 runder)
Klub Fordeling G R T
G = Gule, R = Røde, T = Total kort i alt
Gule kort tællees ikke på denne liga.
Mesterskabs-playoff
Nedrykning
Nedrykning playoff
Oprykker fra sidste sæson

Kampprogram

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
28.01.2017 20:00 Zulia – Estudiantes Merida 1 – 2
28.01.2017 22:00 Deportivo La Guaira – Atletico Socopo 4 – 1
28.01.2017 22:05 Deportivo Lara – Deportivo Zulia 1 – 0
29.01.2017 16:00 Atletico Venezuela – Metropolitanos FC 0 – 0
29.01.2017 20:00 Trujillanos FC – Deportivo Anzoategui 0 – 2
29.01.2017 22:00 Monagas SC – Caracas 1 – 1
29.01.2017 23:30 Zamora FC – Aragua FC 3 – 1

2. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
03.02.2017 20:00 Portuguesa FC – Atletico Venezuela 1 – 3
03.02.2017 22:00 Deportivo Anzoategui – Zulia 1 – 2
04.02.2017 20:00 Metropolitanos FC – Zamora FC 0 – 3
04.02.2017 20:00 Atletico Socopo – Tachira 1 – 2
04.02.2017 22:00 Mineros De Guayana – Deportivo Lara 2 – 1
05.02.2017 16:05 Estudiantes Merida – Trujillanos FC 0 – 0
05.02.2017 20:00 Aragua FC – Monagas SC 0 – 0
05.02.2017 21:00 Deportivo Zulia – Carabobo FC
07.02.2017 00:00 Caracas – Deportivo La Guaira 1 – 0

3. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.02.2017 22:00 Deportivo Lara – Metropolitanos FC 2 – 0
11.02.2017 00:10 Zamora FC – Mineros De Guayana 1 – 1
11.02.2017 16:00 Aragua FC – Caracas 2 – 1
12.02.2017 16:00 Atletico Venezuela – Tachira 1 – 2
12.02.2017 20:00 Deportivo Zulia – Deportivo Anzoategui 0 – 1
12.02.2017 20:00 Deportivo La Guaira – Estudiantes Merida 1 – 0
12.02.2017 21:00 Trujillanos FC – Atletico Socopo 1 – 2
12.02.2017 22:15 Monagas SC – Zulia 3 – 4
14.02.2017 00:00 Carabobo FC – Portuguesa FC 0 – 0

4. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
17.02.2017 20:00 Zulia – Deportivo Lara 2 – 2
18.02.2017 20:00 Atletico Socopo – Atletico Venezuela 1 – 2
18.02.2017 22:15 Mineros De Guayana – Trujillanos FC 4 – 1
19.02.2017 16:05 Estudiantes Merida – Monagas SC 0 – 0
19.02.2017 20:00 Tachira – Deportivo La Guaira 2 – 2
19.02.2017 20:30 Portuguesa FC – Deportivo Zulia 0 – 3
19.02.2017 21:00 Metropolitanos FC – Aragua FC 0 – 2
19.02.2017 22:15 Deportivo Anzoategui – Carabobo FC 0 – 0
21.02.2017 00:00 Caracas – Zamora FC 1 – 1

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.02.2017 21:00 Aragua FC – Deportivo Anzoategui 0 – 0

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.02.2017 23:00 Deportivo Lara – Zamora FC 1 – 0

5. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.02.2017 00:00 Deportivo La Guaira – Atletico Venezuela 2 – 1
25.02.2017 20:00 Deportivo Zulia – Zulia 1 – 3
25.02.2017 21:00 Metropolitanos FC – Caracas 1 – 1
25.02.2017 21:00 Monagas SC – Mineros De Guayana 4 – 3
26.02.2017 22:00 Trujillanos FC – Tachira 0 – 0
27.02.2017 21:30 Deportivo Lara – Portuguesa FC 6 – 0
28.02.2017 00:00 Zamora FC – Estudiantes Merida 1 – 0
01.03.2017 00:10 Carabobo FC – Atletico Socopo 3 – 1

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
04.03.2017 21:00 Deportivo La Guaira – Deportivo Lara 0 – 0
04.03.2017 22:00 Mineros De Guayana – Metropolitanos FC 2 – 1
05.03.2017 16:00 Estudiantes Merida – Aragua FC 1 – 1
05.03.2017 20:05 Portuguesa FC – Monagas SC 0 – 2
05.03.2017 21:00 Atletico Socopo – Deportivo Zulia 2 – 2
05.03.2017 22:00 Tachira – Carabobo FC 1 – 0

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
10.03.2017 21:05 Aragua FC – Zulia 5 – 0
11.03.2017 22:00 Deportivo Lara – Atletico Socopo 1 – 0
12.03.2017 00:10 Deportivo Zulia – Tachira 1 – 2
12.03.2017 21:00 Trujillanos FC – Deportivo La Guaira 2 – 1
12.03.2017 21:05 Metropolitanos FC – Estudiantes Merida 3 – 1
12.03.2017 22:05 Carabobo FC – Atletico Venezuela 1 – 0
12.03.2017 22:05 Caracas – Mineros De Guayana 1 – 1
13.03.2017 00:05 Zamora FC – Portuguesa FC 6 – 1

8. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
18.03.2017 21:05 Deportivo Anzoategui – Metropolitanos FC 0 – 1
19.03.2017 16:00 Atletico Venezuela – Deportivo Zulia 2 – 1
19.03.2017 16:00 Estudiantes Merida – Caracas 1 – 2
19.03.2017 20:00 Deportivo La Guaira – Carabobo FC 0 – 1
19.03.2017 20:00 Atletico Socopo – Monagas SC 0 – 2
19.03.2017 20:30 Portuguesa FC – Trujillanos FC 0 – 0
19.03.2017 22:00 Tachira – Deportivo Lara 4 – 1
19.03.2017 22:00 Mineros De Guayana – Aragua FC 3 – 3
20.03.2017 00:00 Zulia – Zamora FC 3 – 0

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.03.2017 00:00 Deportivo Anzoategui – Zamora FC 2 – 0

1. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 00:00 Tachira – Portuguesa FC
25.03.2017 22:00 Carabobo FC – Mineros De Guayana

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
25.03.2017 22:00 Zulia – Caracas

7. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.03.2017 22:00 Monagas SC – Deportivo Anzoategui

6. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.03.2017 22:00 Atletico Venezuela – Trujillanos FC

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
27.03.2017 00:30 Zamora FC – Deportivo Zulia

9. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
02.04.2017 22:00 Zamora FC – Atletico Socopo
02.04.2017 22:00 Trujillanos FC – Carabobo FC
02.04.2017 22:00 Monagas SC – Tachira
02.04.2017 22:00 Metropolitanos FC – Zulia
02.04.2017 22:00 Deportivo Lara – Atletico Venezuela
02.04.2017 22:00 Aragua FC – Portuguesa FC
02.04.2017 22:00 Caracas – Deportivo Anzoategui
02.04.2017 22:00 Estudiantes Merida – Mineros De Guayana
02.04.2017 22:00 Deportivo Zulia – Deportivo La Guaira

10. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
09.04.2017 22:00 Deportivo Anzoategui – Estudiantes Merida
09.04.2017 22:00 Zulia – Mineros De Guayana
09.04.2017 22:00 Trujillanos FC – Deportivo Zulia
09.04.2017 22:00 Tachira – Aragua FC
09.04.2017 22:00 Atletico Socopo – Metropolitanos FC
09.04.2017 22:00 Portuguesa FC – Caracas
09.04.2017 22:00 Deportivo La Guaira – Zamora FC
09.04.2017 22:00 Carabobo FC – Deportivo Lara
09.04.2017 22:00 Atletico Venezuela – Monagas SC

11. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
16.04.2017 22:00 Zulia – Carabobo FC
16.04.2017 22:00 Zamora FC – Atletico Venezuela
16.04.2017 22:00 Monagas SC – Deportivo La Guaira
16.04.2017 22:00 Mineros De Guayana – Deportivo Anzoategui
16.04.2017 22:00 Metropolitanos FC – Portuguesa FC
16.04.2017 22:00 Deportivo Lara – Trujillanos FC
16.04.2017 22:00 Estudiantes Merida – Tachira
16.04.2017 22:00 Aragua FC – Deportivo Zulia
16.04.2017 22:00 Caracas – Atletico Socopo

12. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
23.04.2017 22:00 Trujillanos FC – Zulia
23.04.2017 22:00 Tachira – Caracas
23.04.2017 22:00 Atletico Socopo – Deportivo Anzoategui
23.04.2017 22:00 Portuguesa FC – Estudiantes Merida
23.04.2017 22:00 Deportivo La Guaira – Metropolitanos FC
23.04.2017 22:00 Deportivo Zulia – Monagas SC
23.04.2017 22:00 Carabobo FC – Aragua FC
23.04.2017 22:00 Atletico Venezuela – Mineros De Guayana

13. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
26.04.2017 22:00 Zulia – Deportivo La Guaira
26.04.2017 22:00 Monagas SC – Deportivo Lara
26.04.2017 22:00 Mineros De Guayana – Portuguesa FC
26.04.2017 22:00 Metropolitanos FC – Trujillanos FC
26.04.2017 22:00 Estudiantes Merida – Carabobo FC
26.04.2017 22:00 Caracas – Atletico Venezuela
26.04.2017 22:00 Aragua FC – Atletico Socopo
26.04.2017 22:00 Deportivo Anzoategui – Tachira

14. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
30.04.2017 22:00 Trujillanos FC – Monagas SC
30.04.2017 22:00 Tachira – Zamora FC
30.04.2017 22:00 Atletico Socopo – Estudiantes Merida
30.04.2017 22:00 Portuguesa FC – Zulia
30.04.2017 22:00 Deportivo Lara – Deportivo Anzoategui
30.04.2017 22:00 Deportivo La Guaira – Mineros De Guayana
30.04.2017 22:00 Deportivo Zulia – Metropolitanos FC
30.04.2017 22:00 Carabobo FC – Caracas
30.04.2017 22:00 Atletico Venezuela – Aragua FC

15. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
07.05.2017 22:00 Zulia – Atletico Venezuela
07.05.2017 22:00 Zamora FC – Trujillanos FC
07.05.2017 22:00 Monagas SC – Carabobo FC
07.05.2017 22:00 Mineros De Guayana – Atletico Socopo
07.05.2017 22:00 Metropolitanos FC – Tachira
07.05.2017 22:00 Estudiantes Merida – Deportivo Lara
07.05.2017 22:00 Caracas – Deportivo Zulia
07.05.2017 22:00 Aragua FC – Deportivo La Guaira
07.05.2017 22:00 Deportivo Anzoategui – Portuguesa FC

16. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
14.05.2017 22:00 Trujillanos FC – Aragua FC
14.05.2017 22:00 Tachira – Mineros De Guayana
14.05.2017 22:00 Atletico Socopo – Zulia
14.05.2017 22:00 Monagas SC – Metropolitanos FC
14.05.2017 22:00 Deportivo Lara – Caracas
14.05.2017 22:00 Deportivo La Guaira – Portuguesa FC
14.05.2017 22:00 Deportivo Zulia – Estudiantes Merida
14.05.2017 22:00 Carabobo FC – Zamora FC
14.05.2017 22:00 Atletico Venezuela – Deportivo Anzoategui

17. Runde

Dato Tid Kampe Resultat
21.05.2017 22:00 Zamora FC – Monagas SC
21.05.2017 22:00 Portuguesa FC – Atletico Socopo
21.05.2017 22:00 Mineros De Guayana – Deportivo Zulia
21.05.2017 22:00 Metropolitanos FC – Carabobo FC
21.05.2017 22:00 Estudiantes Merida – Atletico Venezuela
21.05.2017 22:00 Caracas – Trujillanos FC
21.05.2017 22:00 Aragua FC – Deportivo Lara
21.05.2017 22:00 Deportivo Anzoategui – Deportivo La Guaira
21.05.2017 22:00 Zulia – Tachira
Advertisement

Turneringer i Venezuela