Bjerregaard ønsker åbenhed
![]() |
| Foto: Benjamin Lybecker / bold.dk |
Infoboks
|
Brøndby IF - SønderjyskE
Superligaen (04/03)
|
||||
|---|---|---|---|---|
| NordicBet | 1,72 | 3,50 | 5,10 |
|
| bet365 | 1,73 | 3,60 | 4,75 |
|
| Betsafe | 1,83 | 3,40 | 4,50 |
|
| bold.links | ||||
| Superligaen | ||||
| Brøndby IF | ||||
| sponsor | ||||
|
Brøndby IF vs. Brønshøj Onsdag d. 8. Feb. kl. 17:00 |
||||
I aftes holdte Brøndby møde med sine fans, og begge parter var efterfølgende fint tilfreds med resultatet.
Gårsdagens møde mellem dele af ledelsen i Brøndby og klubbens fans endte med tilfredshed fra begge sider. Formålet var at skabe større åbenhed mellem parterne. En ting ledelsen har været kritiseret for.
- Det er i hvert fald, det jeg ønsker, at vi bliver mere åbne. Jeg ved godt, det kan lyde mærkeligt i nogle ører, men det er i sandhed, sådan jeg har det, siger bestyrelsesformand Per Bjerregaard til B.T.
Bjerregaard tager gerne i mod kritik, men langer ud efter de fans, der skriver usandheder om klubben på diverse fanfora. Noget fanformanden støtter op om.
- Vi fik en god snak rundt om bordet. Det var en god og ærlig dialog, og vi fans fik svar på mange ting, siger Claus Helgesen fra Brøndby Support til avisen og forsætter:
- Vi fik også forklaret, at det kan have konsekvenser, når der bliver skrevet usandheder på diverse debatfora, som i sidste ende kan ende negative historier i medierne. På mødet blev vi enige om at støtte op om klubben og spillerne på banen. Det er det, det handler om, siger Helgesen.
Mødet varede fire timer.
07/02-2010: Debattører inviteret til møde i Brøndby
06/02-2010: Jan K. afgjorde for Brøndby
04/02-2010: Carsten V: Anders B. har gjort det godt
03/02-2010: Bjerregaard: Intet kupforsøg i Brøndby









KØB DINE BILLETTER HER
16 kommentarer