bold.nyt
Gislason glæder sig til rigtig fodbold
![]() |
| Foto: Jesper Poulsen / bold.dk |
Infoboks
| bold.links | ||||
| Superligaen | ||||
| OB |
Islandske Rurik Gislason glæder sig til sæsonstarten, hvor der endelig er betydningsfulde kampe at spille.
Efter en lang vinteropstart nærmer de afgørende Superliga-kampe sig, og det er noget, som OB’s Rurik Gislason glæder sig meget til.
- Jeg glæder mig rigtig meget til sæsonstarten. Det bliver dejligt at komme på græs på TRE-FOR Park og spille for vores tilskuere i en kamp, der virkelig tæller. Det er altid anderledes end træningskampene, og det glæder vi os alle sammen rigtig meget til, siger Gislason til klubbens hjemmeside.
- Det har set udmærket ud på træningslejren og i de kampe, vi har spillet. Vi har virkelig prøvet at spille fodbold; lidt underholdende, men selvfølgelig skal det også være effektivt. Vi har gode muligheder for at lave et godt resultat i foråret, siger islændingen.
OB åbner sæsonen hjemme mod Silkeborg den 5. marts.
Af: Ejder Akbal
Lagt online: 22.02.2012 19:26
| Badminton: Viktor bliver i barndomsklubben | |
| Håndbold: BSV-stjernes fremtid snart på plads | |
| Basketball: LeBron og co. klar til semifinalerne |








1 kommentarer