LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2017 fodboldrejser Advertisement

Mest læste fodboldnyheder (24 timer)

Transferfri Namli er åben for dansk topklub
Torsdag 23. marts kl 07:32
Medier: Løvenkrands i spil til Rangers-job
Torsdag 23. marts kl 11:56
Van der Vaart: Var den bedste spiller i Betis
Torsdag 23. marts kl 13:30
Randers-træner: Fyringen kom som et chok
Torsdag 23. marts kl 07:41
UEFA: Italien får fire CL-pladser fra 2018
Torsdag 23. marts kl 13:41

Mest læste fodboldnyheder (7 dage)

Ståle: Det her hold har spillet af
Fredag 17. marts kl 09:34
Overblik over slutspillene i Superligaen
Søndag 19. marts kl 19:07
FCK møder AGF i DBU Pokalen
Fredag 17. marts kl 12:04
Real mod Bayern i CL - Barca møder Juve
Fredag 17. marts kl 12:15
Avis: FCK sender Keita til Sverige
Mandag 20. marts kl 18:08
Wenger: Jeg har besluttet mig
Lørdag 18. marts kl 17:06
AGF-træner: Skulle være i den anden pulje
Søndag 19. marts kl 20:32
Jimmy N. tilbudt fem år mere i Oklahoma
Mandag 20. marts kl 22:49
AGF tester transferfri forsvarsspiller
Mandag 20. marts kl 07:31
RFC fyrer Ole N.- Gravgaard sportsdirektør
Onsdag 22. marts kl 11:04
Spanien var for stærke for U21-landsholdet
23:01
Metal-tråden...
23:00
AGF skal have ny U19-træner til sommer
22:50
Niels F: Et lærerigt nederlag
22:45
Medier: Løvenkrands i spil til Rangers-job
22:42
Spanien var for stærke for U21-landsholdet
22:41
FCK - Justitsmord!
22:39
Jeg undrer mig, når....
22:38
Arsenal - Tråden der hylder The Imps!
22:35
Udelukket Benzema savner landsholdet
22:34
Spanien var for stærke for U21-landsholdet
22:33
Esbjerg fB...[2017] Den hænger nedad...
22:28
Brøndbytråden
22:27
FCK - Justitsmord!
22:26
Herrera: Ibrahimovic er et geni
22:25
Man United-tråden
22:23
Herrera: Ibrahimovic er et geni
22:20
Arsenal - Tråden der hylder The Imps!
22:19
UEFA: Italien får fire CL-pladser fra 2018
22:18
Brøndbytråden
22:18
UEFA: Italien får fire CL-pladser fra 2018
22:18
FCN - Hurtigt spil & effektivt pres
22:14
UEFA: Italien får fire CL-pladser fra 2018
22:14
Brøndbytråden
22:11
Hareide krydser stadig fingre for Jørgensen
22:09
Fredag den 24. marts
Kampstart Kanal Kamp Turnering
00:00 Uruguay – Brasilien VM Kvalifikation CONMEBOL
00:30 Argentina – Chile VM Kvalifikation CONMEBOL
18:00 Georgien – Serbien VM Kvalifikation UEFA Gruppe D
18:00 Tyrkiet – Finland VM Kvalifikation UEFA Gruppe I
20:45 Irland – Wales VM Kvalifikation UEFA Gruppe D
20:45 Italien – Albanien VM Kvalifikation UEFA Gruppe G
20:45 Spanien – Israel VM Kvalifikation UEFA Gruppe G
Lørdag den 25. marts
Kampstart Kanal Kamp Turnering
03:30 USA – Honduras VM Kvalifikation CONCACAF slutspil
18:00 Sverige – Hviderusland VM Kvalifikation UEFA Gruppe A
18:00 Andorra – Færøerne VM Kvalifikation UEFA Gruppe B
18:00 Schweiz – Letland VM Kvalifikation UEFA Gruppe B
19:00 New England Rev. – Minnesota United Major League Soccer
20:45 Bulgarien – Holland VM Kvalifikation UEFA Gruppe A
20:45 Portugal – Ungarn VM Kvalifikation UEFA Gruppe B
20:45 Belgien – Grækenland VM Kvalifikation UEFA Gruppe H
21:00 New York Red Bulls – Real Salt Lake Major League Soccer
Søndag den 26. marts
Kampstart Kanal Kamp Turnering
13:45 Hobro – Fremad Amager 1. Division
18:00 Aserbajdsjan – Tyskland VM Kvalifikation UEFA Gruppe C
18:00 England – Litauen VM Kvalifikation UEFA Gruppe F
20:45 Nordirland – Norge VM Kvalifikation UEFA Gruppe C
20:45 Montenegro – Polen VM Kvalifikation UEFA Gruppe E
20:45 Rumænien – Danmark VM Kvalifikation UEFA Gruppe E
Mandag den 27. marts
Kampstart Kanal Kamp Turnering
19:00 Nykøbing FC – Vendsyssel 1. Division
19:00 Danmark U21 – England U21 Venskabskamp U21
Tirsdag den 28. marts
Kampstart Kanal Kamp Turnering
18:00 Tyskland U21 – Portugal U21 Venskabskamp U21
20:45 Holland – Italien Venskabskamp
21:00 Frankrig – Spanien Venskabskamp
22:00 Bolivia – Argentina VM Kvalifikation CONMEBOL
23:00 Ecuador – Colombia VM Kvalifikation CONMEBOL
Onsdag den 29. marts
Kampstart Kanal Kamp Turnering
00:00 Chile – Venezuela VM Kvalifikation CONMEBOL
02:45 Brasilien – Paraguay VM Kvalifikation CONMEBOL
04:15 Peru – Uruguay VM Kvalifikation CONMEBOL
19:00 Brann – Rosenborg Super Cup
Fredag den 31. marts
Kampstart Kanal Kamp Turnering
18:00 AC Horsens – OB Superligaen Pulje 1
20:15 FC Nordsjælland – Lyngby Superligaen Mesterskabsspil
20:30 Hertha Berlin – Hoffenheim Bundesliga
Lørdag den 1. april
Kampstart Kanal Kamp Turnering
13:30 Liverpool – Everton Premier League
15:30 Schalke 04 – Dortmund Bundesliga
16:00 Silkeborg – AaB Superligaen Pulje 2
18:30 Southampton – Bournemouth Premier League
18:30 Eintracht Frankfurt – Gladbach Bundesliga
22:00 Columbus Crew – Orlando City Major League Soccer
Søndag den 2. april
Kampstart Kanal Kamp Turnering
13:00 Esbjerg fB – Randers FC Superligaen Pulje 1
14:30 Swansea – Middlesbrough Premier League
15:30 Ingolstadt – Mainz 05 Bundesliga
16:00 Viborg – AGF Superligaen Pulje 2
17:30 Bayer Leverkusen – Wolfsburg Bundesliga
18:00 Brøndby IF – FC Midtjylland Superligaen Mesterskabsspil
Mandag den 3. april
Kampstart Kanal Kamp Turnering
19:00 SønderjyskE – FC København Superligaen Mesterskabsspil
Tirsdag den 4. april
Kampstart Kanal Kamp Turnering
20:00 Hoffenheim – Bayern München Bundesliga
Onsdag den 5. april
Kampstart Kanal Kamp Turnering
20:00 Mainz 05 – RB Leipzig Bundesliga
Fredag den 7. april
Kampstart Kanal Kamp Turnering
18:00 OB – Esbjerg fB Superligaen Pulje 1
20:15 Randers FC – AC Horsens Superligaen Pulje 1
20:30 Eintracht Frankfurt – Werder Bremen Bundesliga
Lørdag den 8. april
Kampstart Kanal Kamp Turnering
15:30 RB Leipzig – Bayer Leverkusen Bundesliga
16:00 AaB – Viborg Superligaen Pulje 2
18:30 Bayern München – Dortmund Bundesliga
22:00 DC United – New York City FC Major League Soccer
Søndag den 9. april
Kampstart Kanal Kamp Turnering
16:00 Lyngby – Brøndby IF Superligaen Mesterskabsspil
18:00 FC København – FC Nordsjælland Superligaen Mesterskabsspil
22:00 Orlando City – New York Red Bulls Major League Soccer
Mandag den 10. april
Kampstart Kanal Kamp Turnering
19:00 AGF – Silkeborg Superligaen Pulje 2
20:15 Braunschweig – Dynamo Dresden 2. Bundesliga
Fredag den 14. april
Kampstart Kanal Kamp Turnering
15:30 SønderjyskE – FC Nordsjælland Superligaen Mesterskabsspil
Lørdag den 15. april
Kampstart Kanal Kamp Turnering
18:00 Esbjerg fB – AC Horsens Superligaen Pulje 1
21:00 Orlando City – L.A. Galaxy Major League Soccer
23:00 Chicago Fire – New England Rev. Major League Soccer
Søndag den 16. april
Kampstart Kanal Kamp Turnering
16:00 Lyngby – FC Midtjylland Superligaen Mesterskabsspil
Mandag den 17. april
Kampstart Kanal Kamp Turnering
13:00 Viborg – Silkeborg Superligaen Pulje 2
16:00 Brøndby IF – FC København Superligaen Mesterskabsspil
18:00 AaB – AGF Superligaen Pulje 2
Tirsdag den 18. april
Kampstart Kanal Kamp Turnering
18:15 OB – Randers FC Superligaen Pulje 1
Fredag den 21. april
Kampstart Kanal Kamp Turnering
18:00 Silkeborg – Viborg Superligaen Pulje 2
20:15 SønderjyskE – Lyngby Superligaen Mesterskabsspil
Lørdag den 22. april
Kampstart Kanal Kamp Turnering
16:00 AC Horsens – Esbjerg fB Superligaen Pulje 1
22:00 Houston Dynamo – San Jose Earthquakes Major League Soccer
Søndag den 23. april
Kampstart Kanal Kamp Turnering
13:00 Randers FC – OB Superligaen Pulje 1
16:00 FC Nordsjælland – Brøndby IF Superligaen Mesterskabsspil
18:00 FC København – FC Midtjylland Superligaen Mesterskabsspil
Mandag den 24. april
Kampstart Kanal Kamp Turnering
19:00 AGF – AaB Superligaen Pulje 2
Fredag den 28. april
Kampstart Kanal Kamp Turnering
18:00 OB – AC Horsens Superligaen Pulje 1
20:15 Randers FC – Esbjerg fB Superligaen Pulje 1
Lørdag den 29. april
Kampstart Kanal Kamp Turnering
16:00 FC Midtjylland – FC Nordsjælland Superligaen Mesterskabsspil
Søndag den 30. april
Kampstart Kanal Kamp Turnering
13:00 Viborg – AaB Superligaen Pulje 2
16:00 FC København – Lyngby Superligaen Mesterskabsspil
18:00 Brøndby IF – SønderjyskE Superligaen Mesterskabsspil
Mandag den 1. maj
Kampstart Kanal Kamp Turnering
19:00 Silkeborg – AGF Superligaen Pulje 2
Lørdag den 10. juni
Kampstart Kanal Kamp Turnering
18:00 Kasakhstan – Danmark VM Kvalifikation UEFA Gruppe E
Fredag den 1. september
Kampstart Kanal Kamp Turnering
20:45 Danmark – Polen VM Kvalifikation UEFA Gruppe E
Mandag den 4. september
Kampstart Kanal Kamp Turnering
18:00 Armenien – Danmark VM Kvalifikation UEFA Gruppe E
Torsdag den 5. oktober
Kampstart Kanal Kamp Turnering
20:45 Montenegro – Danmark VM Kvalifikation UEFA Gruppe E
Søndag den 8. oktober
Kampstart Kanal Kamp Turnering
18:00 Danmark – Rumænien VM Kvalifikation UEFA Gruppe E