Luk
Logo for JS Kabylie

Om JS Kabylie

Land: Algeriet
Træner: Yamen Zelfani


Turneringer med deltagelse af JS Kabylie

Turnering Placering Form
1. Division #5
er ubesejret 3 kampe i træk
CAF Confederation Cup Gr. B #1
er ubesejret i samtlige kampe
CAF Confederation Cup Slutspil Semifinale
er ubesejret i samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 5 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om JS Kabylie fra nyhedsarkivet

Nyheder om JS Kabylie

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for JS Kabylie

Navn Position
Karam Hamdad (20 år) Målmand
Oussama Benbot (26 år) Målmand
Mohamed Hadid (19 år) Målmand
Walid Bencherifa (32 år) Forsvar
Koceila Berchiche (35 år) Forsvar
Anis Kerrar (29 år) Forsvar
Ahmed Ait Abdessalem (23 år) Forsvar
Bilal Tizi Bouali (23 år) Forsvar
Abderzak Iratni (24 år) Forsvar
Mohamed Guemroud (26 år) Forsvar
Amir Belaili (30 år) Forsvar
Ahmed Kerroum (20 år) Forsvar
Nassim Mekideche (21 år) Forsvar
Bahreddine Souyad (26 år) Forsvar
Karim Baiteche (29 år) Midtbane
Abdessamad Bounoua (30 år) Midtbane
Samy Slama (30 år) Midtbane
Abdellah El Moudene (27 år) Midtbane
Ammar El Orfi (22 år) Midtbane
Malik Ihadjadene (27 år) Midtbane
Mohamed Al Tabal Midtbane
Mohamed Benchaira (29 år) Midtbane
Lyes Benyoucef (25 år) Midtbane
Lamine Medjkane (30 år) Midtbane
Kouceila Boualia (20 år) Midtbane
Bilal M'Barki Midtbane
Aziz Benabdi (27 år) Midtbane
Bilel Herbache (35 år) Midtbane
Elyes Seddiki (32 år) Midtbane
Anis Renai (24 år) Midtbane
Oussama Darragi (34 år) Midtbane
Malik Raieh (28 år) Midtbane
Rida Bensayah (26 år) Angreb
Steve Ekedi (30 år) Angreb
Billel Mebarki (32 år) Angreb
Rezki Hamroune (25 år) Angreb
Massinissa Tafni (26 år) Angreb
Juba Oukaci (24 år) Angreb
Ahmed Mesbahi Angreb
Mohammed Zakaria (24 år) Angreb
Uche Nwofor (29 år) Angreb
Layton Love (16 år) Angreb
Massinissa Nezla (22 år) Angreb
Karim Boutadjine (32 år) Angreb
Adlene Bensaid (39 år) Angreb
Youcef Zerguine (32 år) Angreb
Masud Juma (25 år) Angreb
Mourad Ilyes Youcef Khodja (31 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

JS Kabylie
CA Bordj Bou Arreridj
0 – 0
27. november 16:00
1. runde
MC Oran
JS Kabylie
0 – 0
4. december 16:00
2. runde
JS Kabylie
CR Belouizdad
0 – 3
11. december 15:00
3. runde
ASO Chlef
JS Kabylie
0 – 2
18. december 15:00
4. runde
US Biskra
JS Kabylie
1 – 1
27. december 14:30
6. runde
JS Kabylie
AS Ain M'lila
1 – 0
31. december 15:00
5. runde
JS Kabylie
USM Alger
1 – 2
11. januar 14:30
7. runde
WA Tlemcen
JS Kabylie
0 – 2
16. januar 14:00
8. runde
JS Kabylie
JS Saoura
2 – 1
22. januar 14:30
9. runde
NC Magra
JS Kabylie
1 – 0
26. januar 14:30
10. runde
JS Kabylie
JSM Skikda
1 – 0
30. januar 15:00
11. runde
NA Hussein Dey
JS Kabylie
0 – 2
6. februar 14:30
12. runde
MC Alger
JS Kabylie
1 – 2
27. februar 16:00
15. runde
JS Kabylie
Olympique de Medea
2 – 1
5. marts 16:00
16. runde
JS Kabylie
Coton Sport
1 – 0
10. marts 20:00
1. runde
NAPSA Stars FC
JS Kabylie
2 – 2
17. marts 14:00
2. runde
JS Kabylie
Paradou AC
1 – 1
21. marts 15:00
19. runde
JS Kabylie
CS Constantine
0 – 1
26. marts 15:00
13. runde
JS Kabylie
RC Relizane
1 – 0
30. marts 16:00
14. runde
RSB Berkane
JS Kabylie
0 – 0
4. april 21:00
3. runde
JS Kabylie
RSB Berkane
0 – 0
11. april 21:00
4. runde
ES Setif
JS Kabylie
1 – 0
15. april 23:30
17. runde
Coton Sport
JS Kabylie
1 – 2
21. april 15:00
5. runde
USM Bel Abbes
JS Kabylie
0 – 5
25. april 23:30
18. runde
JS Kabylie
NAPSA Stars FC
2 – 1
29. april 00:00
6. runde
CA Bordj Bou Arreridj
JS Kabylie
1 – 1
4. maj 23:30
20. runde
JS Kabylie
MC Oran
0 – 1
11. maj 23:30
21. runde
CS Sfaxien
JS Kabylie
0 – 1
16. maj 18:00
Kvartfinaler
JS Kabylie
CS Sfaxien
1 – 1
23. maj 18:00
Kvartfinaler
JS Kabylie
ASO Chlef
2 – 1
26. maj 19:00
23. runde
AS Ain M'lila
JS Kabylie
0 – 3
30. maj 20:00
24. runde
JS Kabylie
US Biskra
1 – 1
13. juni 20:00
25. runde
USM Alger
JS Kabylie
vs
19. juni 18:00
26. runde
Coton Sport
JS Kabylie
vs
20. juni 18:00
Semifinaler
CR Belouizdad
JS Kabylie
vs
23. juni 18:00
22. runde
JS Kabylie
WA Tlemcen
vs
26. juni 18:00
27. runde
JS Kabylie
Coton Sport
vs
26. juni 18:00
Semifinaler