Luk
Logo for Boca Unidos

Om Boca Unidos

Land: Argentina


Turneringer med deltagelse af Boca Unidos

Turnering Placering Form
Federal A Zona A #2
har tabt seneste kamp
Cup 1/16-finale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Boca Unidos fra nyhedsarkivet

Nyheder om Boca Unidos

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Boca Unidos

Navn Position
Oscar Carniello (31 år) Forsvar
Ronald Huth Manzur (29 år) Forsvar
Ricardo Martinez (35 år) Forsvar
Fabio Godoy (24 år) Forsvar
Ariel Morales (22 år) Forsvar
Leonardo Baroni (35 år) Forsvar
Rolando Ricardone (38 år) Forsvar
Fernando Alloco (33 år) Forsvar
Matias Espindola (23 år) Midtbane
Antonio Medina (34 år) Midtbane
Milton Axel Müller (29 år) Midtbane
Mario Bolatti (34 år) Midtbane
Osmar Daniel Ferreira (36 år) Midtbane
Marcelo Miranda (22 år) Midtbane
Diego Sanchez (29 år) Midtbane
Gustavo Mbombaj (28 år) Midtbane
Fabrizio Palma (26 år) Midtbane
Ignacio Valsangiacomo (25 år) Midtbane
Martin Fabro (34 år) Midtbane
Ataliva Schweizer (23 år) Midtbane
Leandro Damian Benitez (38 år) Midtbane
Cristian Nunez (39 år) Angreb
Franco Cangele (35 år) Angreb
Federico Nieto (36 år) Angreb
Nicolas Ezequiel Ledesma (32 år) Angreb
Jesus Morales Angreb
Lautaro Larrazabal (22 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Racing Club
Boca Unidos
3 – 4
21. juli 22:10
1/32-finaler
Atletico Tucuman
Boca Unidos
7 – 6
5. september 02:15
1/16-finaler
CA Chaco For Ever
Boca Unidos
2 – 2
11. september 02:15
2. runde
Boca Unidos
Crucero del Norte
0 – 0
15. september 21:00
3. runde
Union de Sunchales
Boca Unidos
0 – 2
22. september 21:00
4. runde
Boca Unidos
Sportivo Belgrano
2 – 1
29. september 21:30
5. runde
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
Boca Unidos
1 – 2
6. oktober 21:00
6. runde
Boca Unidos
Defensores Belgrano Villa Ramalho
2 – 1
13. oktober 23:30
7. runde
Central Norte
Boca Unidos
6 – 2
20. oktober 02:30
8. runde
Boca Unidos
Juventud Unida de Gualeguaychú
vs
25. oktober 02:30
9. runde
Sarmiento de Resistencia
Boca Unidos
vs
3. november 22:00
10. runde
Boca Unidos
San Martin de Formosa
vs
10. november 22:00
11. runde
Sportivo Las Parejas
Boca Unidos
vs
17. november 22:00
12. runde
Boca Unidos
Atletico Guemes
vs
24. november 22:00
13. runde
Defensores de Pronunciamiento
Boca Unidos
vs
1. december 22:00
14. runde
Boca Unidos
Douglas Haig
vs
7. december 22:00
15. runde
Boca Unidos
CA Chaco For Ever
vs
2. februar 22:00
17. runde
Crucero del Norte
Boca Unidos
vs
9. februar 22:00
18. runde
Boca Unidos
Union de Sunchales
vs
16. februar 22:00
19. runde
Sportivo Belgrano
Boca Unidos
vs
23. februar 22:00
20. runde
Boca Unidos
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
vs
1. marts 22:00
21. runde
Defensores Belgrano Villa Ramalho
Boca Unidos
vs
7. marts 22:00
22. runde
Boca Unidos
Central Norte
vs
15. marts 22:00
23. runde
Juventud Unida de Gualeguaychú
Boca Unidos
vs
22. marts 22:00
24. runde
Boca Unidos
Sarmiento de Resistencia
vs
29. marts 22:00
25. runde
San Martin de Formosa
Boca Unidos
vs
5. april 22:00
26. runde
Boca Unidos
Sportivo Las Parejas
vs
12. april 22:00
27. runde
Atletico Guemes
Boca Unidos
vs
19. april 22:00
28. runde
Boca Unidos
Defensores de Pronunciamiento
vs
26. april 22:00
29. runde
Douglas Haig
Boca Unidos
vs
3. maj 22:00
30. runde