Luk
Logo for Boca Unidos

Om Boca Unidos

Land: Argentina


Turneringer med deltagelse af Boca Unidos

Turnering Placering Form
Federal A Zone B #10
har ikke vundet 9 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Boca Unidos fra nyhedsarkivet

Nyheder om Boca Unidos

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Boca Unidos

Navn Position
Rolando Ricardone (41 år) Forsvar
Sebastian Luna (34 år) Forsvar
Maximiliano Oliva (31 år) Forsvar
Leonardo Baroni (38 år) Forsvar
Nicolas Monje (29 år) Forsvar
Saul Abecasis (25 år) Forsvar
Nicolas Marotta (25 år) Forsvar
Ariel Morales (24 år) Forsvar
Ronald Huth Manzur (32 år) Forsvar
Ricardo Martinez (37 år) Forsvar
Fabio Godoy (26 år) Forsvar
Fernando Alloco (35 år) Forsvar
Nicolas Garcia (21 år) Midtbane
Carlos Arriola (29 år) Midtbane
Ignacio Valsangiacomo (27 år) Midtbane
Ivan Ezequiel Silva (28 år) Midtbane
Antonio Medina (37 år) Midtbane
Milton Axel Müller (31 år) Midtbane
Gabriel Omar Ramirez (26 år) Midtbane
Francisco Esteche Midtbane
Matias Espindola (25 år) Midtbane
Marcelo Miranda (25 år) Midtbane
Diego Sanchez (31 år) Midtbane
Gerardo Maciel (32 år) Midtbane
Gustavo Mbombaj (30 år) Midtbane
Ataliva Schweizer (25 år) Midtbane
Leandro Damian Benitez (40 år) Midtbane
Martin Fabro (36 år) Midtbane
Osmar Daniel Ferreira (39 år) Midtbane
Mario Bolatti (36 år) Midtbane
Jesus Morales (27 år) Angreb
Gonzalo Rios (29 år) Angreb
Cristian Nunez (41 år) Angreb
Carlos Daniel Salom (34 år) Angreb
Franco Cangele (37 år) Angreb
Leonel Niz (24 år) Angreb
Lautaro Larrazabal (24 år) Angreb
Martin Peralta (24 år) Angreb
Federico Nieto (38 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Central Norte
Boca Unidos
2 – 2
11. april 22:00
1. runde
Boca Unidos
CA Chaco For Ever
1 – 1
18. april 21:00
2. runde
Racing de Cordoba
Boca Unidos
2 – 0
25. april 21:00
3. runde
Boca Unidos
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
1 – 0
2. maj 21:00
4. runde
Douglas Haig
Boca Unidos
1 – 2
9. maj 20:30
5. runde
Boca Unidos
Sportivo Las Parejas
1 – 1
18. maj 20:00
6. runde
Juventud Unida de Gualeguaychú
Boca Unidos
1 – 1
19. juni 20:30
8. runde
Boca Unidos
Gimnasia y Tiro
1 – 3
26. juni 20:00
9. runde
Sarmiento de Resistencia
Boca Unidos
0 – 3
3. juli 20:30
10. runde
Boca Unidos
Sportivo Belgrano
1 – 1
7. juli 20:00
11. runde
Defensores de Pronunciamiento
Boca Unidos
0 – 0
11. juli 20:00
12. runde
Boca Unidos
Defensores Belgrano Villa Ramalho
1 – 2
18. juli 20:00
13. runde
Union de Sunchales
Boca Unidos
2 – 2
25. juli 20:00
14. runde
Boca Unidos
Crucero del Norte
2 – 2
31. juli 20:30
15. runde
Boca Unidos
Central Norte
2 – 3
7. august 20:00
16. runde
CA Chaco For Ever
Boca Unidos
2 – 1
14. august 21:00
17. runde
Boca Unidos
Racing de Cordoba
2 – 1
21. august 21:00
18. runde
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
Boca Unidos
2 – 2
25. august 20:30
19. runde
Boca Unidos
Douglas Haig
1 – 0
30. august 21:00
20. runde
Sportivo Las Parejas
Boca Unidos
1 – 1
5. september 16:30
21. runde
Boca Unidos
Juventud Unida de Gualeguaychú
3 – 0
19. september 21:00
23. runde
Gimnasia y Tiro
Boca Unidos
1 – 0
25. september 20:30
24. runde
Boca Unidos
Sarmiento de Resistencia
1 – 1
29. september 21:20
25. runde
Sportivo Belgrano
Boca Unidos
2 – 0
4. oktober 00:30
26. runde
Boca Unidos
Defensores de Pronunciamiento
1 – 2
10. oktober 16:00
27. runde
Defensores Belgrano Villa Ramalho
Boca Unidos
1 – 0
16. oktober 21:00
28. runde
Boca Unidos
Union de Sunchales
5 – 1
24. oktober 21:00
29. runde
Crucero del Norte
Boca Unidos
1 – 1
31. oktober 21:00
30. runde