Luk
Logo for Argentinos Juniors

Om Argentinos Juniors

Land: Argentina
Træner: Gabriel Milito


Turneringer med deltagelse af Argentinos Juniors

Turnering Placering Form
Cup Semifinale
har vundet samtlige kampe
Copa Libertadores Gruppe F #1
har tabt seneste kamp
Copa Libertadores Slutspil 1/8-finale
har ikke vundet i samtlige kampe
Torneo De Transición #13
har tabt 2 kampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Argentinos Juniors fra nyhedsarkivet

Nyheder om Argentinos Juniors

24/01 18:42
10/07 18:41
03/07 22:05
26/01 08:15
21/01 07:39
11/05 17:55


Spillertrup for Argentinos Juniors

Nr. Navn Position
1. Leandro Finochietto (24 år) Målmand
2. Miguel Angel Torren (33 år) Forsvar
3. Roman Vega Forsvar
4. Kevin Mac Allister (23 år) Midtbane
5. Fausto Vera (21 år) Midtbane
6. Lucas Villalba (27 år) Forsvar
7. Javier Cabrera (29 år) Midtbane
8. Gabriel Carabajal (29 år) Midtbane
9. Gabriel Avalos (31 år) Angreb
10. Cesar Florentin (22 år) Midtbane
11. Jonathan David Gomez (31 år) Midtbane
12. Lucas Abraham Chávez (26 år) Målmand
13. Maximilliano Centurion (22 år) Forsvar
14. Daniel Saggiomo (23 år) Midtbane
15. Jonathan Sandoval (34 år) Forsvar
16. Carlos Quintana (33 år) Forsvar
17. Franco Moyano (24 år) Midtbane
18. Diego Sosa (30 år) Midtbane
19. Luciano Gomez (25 år) Midtbane
20. Federico Lanzillotta (28 år) Målmand
21. Facundo Mater (23 år) Forsvar
22. Enzo Kalinski (34 år) Midtbane
23. Lucas Ambrogio (24 år) Angreb
24. Elias Gomez (27 år) Forsvar
25. Mateo Agustin Coronel (23 år) Angreb
26. Matias Romero (25 år) Forsvar
28. Emmanuel Herrera (34 år) Angreb
29. Marco Di Cesare (19 år) Forsvar
30. Pablo Minissale (20 år) Forsvar
31. Miguel Acosta (20 år) Målmand
32. Nicolas Reniero (26 år) Angreb
34. Nicolas Forastiero (23 år) Målmand
37. Matias Lugo (20 år) Midtbane
38. Matias Galarza (19 år) Midtbane
41. Lautaro Ovando (18 år) Angreb
44. Roman Riquelme (19 år) Forsvar
46. Federico Redondo (18 år) Midtbane
Leonel Mosevich (24 år) Forsvar
Juan Cabrera (21 år) Forsvar
Jonathan Galvan (29 år) Midtbane
Ivan Colman (26 år) Midtbane
Yair Gonzalez (19 år) Midtbane
Francisco Ilarregui (24 år) Angreb
Juan Pucheta (19 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Argentinos Juniors
Canuelas
1 – 0
12. marts 02:10
1/32-finaler
Colon
Argentinos Juniors
0 – 1
17. marts 21:15
1/16-finaler
Argentinos Juniors
Nacional
2 – 0
21. april 00:15
1. runde
Universidad Catolica
Argentinos Juniors
0 – 2
30. april 00:00
2. runde
Atletico Nacional
Argentinos Juniors
0 – 2
7. maj 00:00
3. runde
Argentinos Juniors
Universidad Catolica
0 – 1
13. maj 00:00
4. runde
Argentinos Juniors
Atletico Nacional
1 – 0
21. maj 00:00
5. runde
Nacional
Argentinos Juniors
2 – 0
27. maj 04:00
6. runde
River Plate
Argentinos Juniors
1 – 1
15. juli 02:30
1/8-finaler
Independiente
Argentinos Juniors
0 – 0
19. juli 01:15
1. runde
Argentinos Juniors
River Plate
0 – 2
22. juli 02:30
1/8-finaler
Argentinos Juniors
Newell's Old Boys
1 – 0
27. juli 01:15
2. runde
Arsenal de Sarandí
Argentinos Juniors
1 – 0
29. juli 21:30
3. runde
Argentinos Juniors
Central Cordoba d.S
1 – 1
2. august 21:45
4. runde
Boca Juniors
Argentinos Juniors
1 – 1
8. august 23:00
5. runde
Argentinos Juniors
Banfield
2 – 0
14. august 20:45
6. runde
Gimnasia LP
Argentinos Juniors
2 – 3
18. august 23:00
1/8-finaler
San Lorenzo
Argentinos Juniors
0 – 1
22. august 23:00
7. runde
Argentinos Juniors
Talleres
1 – 2
26. august 21:30
8. runde
Union
Argentinos Juniors
1 – 0
30. august 19:30
9. runde
Estudiantes
Argentinos Juniors
1 – 1
6. september 23:00
10. runde
Argentinos Juniors
Patronato de Parana
1 – 1
15. september 21:30
11. runde
Club Atletico Platense
Argentinos Juniors
0 – 0
19. september 20:45
12. runde
Argentinos Juniors
Racing Club
2 – 0
27. september 23:00
13. runde
Rosario Central
Argentinos Juniors
0 – 1
3. oktober 18:30
14. runde
Argentinos Juniors
Defensa y Justicia
0 – 2
9. oktober 18:30
15. runde
Argentinos Juniors
San Telmo
2 – 1
14. oktober 02:10
Kvartfinaler
Atletico Tucuman
Argentinos Juniors
4 – 3
17. oktober 20:45
16. runde
Argentinos Juniors
Colon
vs
21. oktober 19:30
17. runde
River Plate
Argentinos Juniors
vs
26. oktober 00:00
18. runde
Argentinos Juniors
Lanus
vs
30. oktober 20:45
19. runde
Boca Juniors
Argentinos Juniors
vs
3. november 22:00
Semifinaler
Huracan
Argentinos Juniors
vs
8. november 23:00
20. runde
Argentinos Juniors
Godoy Cruz
vs
21. november 22:00
21. runde
Velez Sarsfield
Argentinos Juniors
vs
24. november 22:00
22. runde
Argentinos Juniors
Gimnasia LP
vs
28. november 22:00
23. runde
Aldosivi
Argentinos Juniors
vs
5. december 22:00
24. runde
Argentinos Juniors
Sarmiento
vs
12. december 22:00
25. runde