Luk
Logo for Boca Juniors

Om Boca Juniors

Land: Argentina
Stadion: Alberto J. Armando
Placering: Buenos Aires, Argentina
Kapacitet: 49.000 tilskuere
Træner: Sebastian Battaglia


Turneringer med deltagelse af Boca Juniors

Turnering Placering Form
Cup Semifinale
har vundet samtlige kampe
Copa Libertadores Gruppe C #2
er ubesejret i samtlige hjemmekampe
Copa Libertadores Slutspil 1/8-finale
har ikke vundet i samtlige kampe
Torneo De Transición #3
har vundet 2 kampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Boca Juniors fra nyhedsarkivet

Nyheder om Boca Juniors

09/10 15:23
22/07 06:56
05/06 08:38
15/04 13:22
02/04 09:40
14/03 10:47
02/02 14:17
02/02 08:21
14/01 08:20
18/10 13:38


Spillertrup for Boca Juniors

Nr. Navn Position
2. Lisandro Lopez (32 år) Forsvar
5. Carlos Zambrano (32 år) Forsvar
6. Marcos Rojo (31 år) Forsvar
8. Edwin Cardona (28 år) Midtbane
11. Eduardo Salvio (31 år) Angreb
13. Javier Garcia (34 år) Målmand
16. Aaron Molinas (21 år) Midtbane
17. Agustin Rossi (26 år) Målmand
18. Frank Fabra (30 år) Forsvar
21. Jorman Campuzano (25 år) Midtbane
22. Sebastián Villa (25 år) Angreb
23. Diego González (33 år) Midtbane
24. Carlos Roberto Izquierdoz (32 år) Forsvar
25. Agustin Almendra (21 år) Midtbane
30. Exequiel Zeballos (19 år) Angreb
31. Cristian Pavon (25 år) Angreb
33. Alan Varela (20 år) Midtbane
34. Agustin Obando (21 år) Angreb
35. Renzo Giampaoli (20 år) Forsvar
36. Cristian Medina (19 år) Midtbane
37. Agustin Sandez (20 år) Forsvar
38. Luis Vazquez (20 år) Angreb
39. Nicolas Valentini (20 år) Forsvar
40. Eros Mancuso (22 år) Forsvar
41. Rodrigo Montes (22 år) Forsvar
42. Gabriel Vega (19 år) Midtbane
43. Agustin Lastra (20 år) Målmand
45. Sebastian Diaz (17 år) Målmand
46. Balthazar Bernardi (20 år) Forsvar
47. Gabriel Aranda (20 år) Forsvar
48. Alexis Alvarino (20 år) Midtbane
49. Matias Olguin (20 år) Forsvar
50. Vicente Taborda (20 år) Angreb
51. Kevin Duarte (20 år) Midtbane
52. Erik Bodencer (21 år) Angreb
53. Franco Caceres Midtbane
54. Lucas Palma (18 år) Angreb
55. Ezequiel Almiron (19 år) Angreb
56. Simon Rivero Midtbane
57. Tomas Diaz (20 år) Midtbane
58. Nahuel Genez (18 år) Midtbane
59. Santiago Perez (19 år) Midtbane
60. Juan Cabana (19 år) Angreb
Ramiro Garcia (19 år) Målmand
Marcelo Weigandt (21 år) Forsvar
Gaston Avilla (20 år) Forsvar
Valentin Barco (17 år) Forsvar
Luis Advincula (31 år) Midtbane
Juan Edgardo Ramirez (28 år) Midtbane
Franco Cristaldo (25 år) Midtbane
Esteban Rolon (26 år) Midtbane
Gonzalo Maroni (22 år) Midtbane
Gonzalo Lamardo (24 år) Midtbane
Enzo Roldan (20 år) Midtbane
Ignacio Fernandez (19 år) Midtbane
Nicolas Orsini (27 år) Angreb
Ramon Abila (32 år) Angreb
Nazareno Solis (27 år) Angreb
Jan Hurtado (21 år) Angreb
Norberto Briasco (25 år) Angreb
Mateo Retegui (22 år) Angreb
Pablo Gerzel (21 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Boca Juniors
Claypole
2 – 1
4. marts 01:30
1/32-finaler
Boca Juniors
Defensores de Belgrano
3 – 0
25. marts 00:10
1/16-finaler
The Strongest
Boca Juniors
0 – 1
22. april 00:00
1. runde
Boca Juniors
Santos
2 – 0
28. april 02:30
2. runde
Barcelona SC
Boca Juniors
1 – 0
5. maj 02:30
3. runde
Santos
Boca Juniors
1 – 0
12. maj 00:15
4. runde
Boca Juniors
Barcelona SC
0 – 0
21. maj 02:00
5. runde
Boca Juniors
The Strongest
3 – 0
27. maj 02:00
6. runde
Boca Juniors
Atletico MG
0 – 0
14. juli 00:15
1/8-finaler
Union
Boca Juniors
1 – 1
17. juli 00:00
1. runde
Atletico MG
Boca Juniors
3 – 1
21. juli 00:15
1/8-finaler
Banfield
Boca Juniors
0 – 0
25. juli 01:15
2. runde
Boca Juniors
San Lorenzo
0 – 2
28. juli 02:00
3. runde
Talleres
Boca Juniors
0 – 0
1. august 20:45
4. runde
Boca Juniors
River Plate
4 – 1
5. august 00:00
1/8-finaler
Boca Juniors
Argentinos Juniors
1 – 1
8. august 23:00
5. runde
Estudiantes
Boca Juniors
1 – 0
15. august 23:00
6. runde
Boca Juniors
Patronato de Parana
1 – 0
22. august 01:15
7. runde
Club Atletico Platense
Boca Juniors
1 – 3
26. august 02:00
8. runde
Boca Juniors
Racing Club
0 – 0
30. august 01:15
9. runde
Rosario Central
Boca Juniors
1 – 2
5. september 01:15
10. runde
Boca Juniors
Defensa y Justicia
0 – 0
15. september 02:00
11. runde
Atletico Tucuman
Boca Juniors
1 – 2
19. september 01:15
12. runde
Boca Juniors
Patronato de Parana
4 – 2
23. september 02:30
Kvartfinaler
Boca Juniors
Colon
1 – 0
27. september 01:15
13. runde
River Plate
Boca Juniors
2 – 1
3. oktober 22:00
14. runde
Boca Juniors
Lanus
4 – 2
10. oktober 01:15
15. runde
Huracan
Boca Juniors
0 – 3
17. oktober 01:15
16. runde
Boca Juniors
Godoy Cruz
vs
21. oktober 02:15
17. runde
Velez Sarsfield
Boca Juniors
vs
25. oktober 01:15
18. runde
Boca Juniors
Gimnasia LP
vs
31. oktober 01:15
19. runde
Boca Juniors
Argentinos Juniors
vs
3. november 22:00
Semifinaler
Aldosivi
Boca Juniors
vs
9. november 01:15
20. runde
Boca Juniors
Sarmiento
vs
21. november 22:00
21. runde
Independiente
Boca Juniors
vs
24. november 22:00
22. runde
Boca Juniors
Newell's Old Boys
vs
28. november 22:00
23. runde
Arsenal de Sarandí
Boca Juniors
vs
5. december 22:00
24. runde
Boca Juniors
Central Cordoba d.S
vs
12. december 22:00
25. runde