Luk
Logo for Club Atletico Platense

Om Club Atletico Platense

Land: Argentina
Stadion: Ciudad de Vicente Lopez
Placering: Vicente Lopez, Argentina
Kapacitet: 31.000 tilskuere
Træner: Claudio Sponton


Turneringer med deltagelse af Club Atletico Platense

Turnering Placering Form
Torneo De Transición #18
er ubesejret 4 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Club Atletico Platense fra nyhedsarkivet

Nyheder om Club Atletico Platense

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Club Atletico Platense

Nr. Navn Position
1. Jorge De Olivera (39 år) Målmand
2. Nahuel Iribarren (33 år) Forsvar
3. Juan Infante (26 år) Forsvar
4. Augusto Schott (22 år) Forsvar
5. Hernán Lamberti (37 år) Midtbane
6. Luciano Leonel Recalde (26 år) Forsvar
7. Matias Tissera (25 år) Angreb
8. Mauro Bogado (36 år) Midtbane
9. Brian Mansilla (24 år) Angreb
10. Franco Baldassarra (23 år) Midtbane
11. Facundo Russo (21 år) Midtbane
14. Roberto Agustin Bochi (32 år) Midtbane
16. Patricio Perez (21 år) Midtbane
17. Cristian Marcial (26 år) Forsvar
18. Horacio Tijanovich (25 år) Angreb
19. Jorge Pereyra (31 år) Angreb
20. Tiago Palacios (20 år) Midtbane
21. Ivan Gomez (24 år) Midtbane
23. Andres Desabato (31 år) Målmand
25. Facundo Curuchet (32 år) Angreb
29. Nadir Zeineddin (21 år) Angreb
30. Facundo Cardozo (26 år) Forsvar
32. Lucas Acevedo (30 år) Forsvar
34. Luis Alberto Ojeda (31 år) Målmand
35. Nicolas Bertolo (36 år) Midtbane
37. Florian Monzon (21 år) Angreb
39. Tomas Sandoval (22 år) Angreb
Kevin Lomonaco (20 år) Forsvar
Sasha Marcich (23 år) Forsvar
Facundo Szarko (23 år) Forsvar
Gaston Suso (30 år) Forsvar
Cristian Nunez (24 år) Midtbane
Lucas Gimenez (22 år) Midtbane
Brandon Barbas (20 år) Midtbane
Ignacio Schor (21 år) Midtbane
Daniel Alejandro Vega (40 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Gimnasia LP
Club Atletico Platense
2 – 2
17. juli 23:00
1. runde
Club Atletico Platense
Aldosivi
0 – 1
24. juli 02:15
2. runde
Sarmiento
Club Atletico Platense
1 – 0
28. juli 21:30
3. runde
Club Atletico Platense
Independiente
1 – 1
1. august 01:15
4. runde
Newell's Old Boys
Club Atletico Platense
1 – 0
7. august 02:15
5. runde
Club Atletico Platense
Arsenal de Sarandí
2 – 1
15. august 20:45
6. runde
Central Cordoba d.S
Club Atletico Platense
2 – 2
21. august 18:00
7. runde
Club Atletico Platense
Boca Juniors
1 – 3
26. august 02:00
8. runde
Banfield
Club Atletico Platense
2 – 4
28. august 23:00
9. runde
Club Atletico Platense
San Lorenzo
1 – 1
4. september 23:00
10. runde
Talleres
Club Atletico Platense
2 – 1
14. september 19:15
11. runde
Club Atletico Platense
Argentinos Juniors
0 – 0
19. september 20:45
12. runde
Estudiantes
Club Atletico Platense
1 – 1
25. september 02:15
13. runde
Club Atletico Platense
Patronato de Parana
0 – 0
2. oktober 18:30
14. runde
Union
Club Atletico Platense
1 – 2
8. oktober 19:30
15. runde
Racing Club
Club Atletico Platense
0 – 1
16. oktober 00:00
16. runde
Club Atletico Platense
Rosario Central
1 – 1
19. oktober 19:30
17. runde
Defensa y Justicia
Club Atletico Platense
2 – 1
23. oktober 23:00
18. runde
Club Atletico Platense
Atletico Tucuman
4 – 1
30. oktober 20:45
19. runde
Colon
Club Atletico Platense
3 – 0
6. november 19:45
20. runde
Club Atletico Platense
River Plate
0 – 1
22. november 01:30
21. runde
Lanus
Club Atletico Platense
3 – 3
25. november 23:15
22. runde
Club Atletico Platense
Huracan
4 – 2
30. november 01:30
23. runde
Godoy Cruz
Club Atletico Platense
2 – 2
4. december 23:15
24. runde
Club Atletico Platense
Velez Sarsfield
3 – 2
10. december 23:15
25. runde
Club Atletico Platense
Belgrano
vs
4. februar 22:00
1/32-finaler
Club Atletico Platense
Talleres
vs
13. februar 23:15
1. runde
Atletico Tucuman
Club Atletico Platense
vs
18. februar 01:30
2. runde
Club Atletico Platense
Sarmiento
vs
20. februar 21:00
3. runde
Club Atletico Platense
Banfield
vs
27. februar 22:00
4. runde
Union
Club Atletico Platense
vs
6. marts 22:00
5. runde
Club Atletico Platense
Patronato de Parana
vs
13. marts 22:00
6. runde
Tigre
Club Atletico Platense
vs
20. marts 22:00
7. runde
Newell's Old Boys
Club Atletico Platense
vs
3. april 22:00
8. runde
Club Atletico Platense
Racing Club
vs
10. april 22:00
9. runde
San Lorenzo
Club Atletico Platense
vs
17. april 22:00
10. runde
Club Atletico Platense
Gimnasia LP
vs
20. april 22:00
11. runde
Defensa y Justicia
Club Atletico Platense
vs
24. april 22:00
12. runde
Club Atletico Platense
Argentinos Juniors
vs
30. april 22:00
13. runde
River Plate
Club Atletico Platense
vs
8. maj 22:00
14. runde