Luk
Logo for Racing Club

Om Racing Club

Land: Argentina
Stadion: Estadio Juan Domingo Peron
Placering: Avellaneda, Argentina
Kapacitet: 51.389 tilskuere
Træner: Fernando Gago


Turneringer med deltagelse af Racing Club

Turnering Placering Form
Cup 1/8-finale
har tabt seneste kamp
Copa Libertadores Gruppe E #1
er ubesejret i samtlige kampe
Copa Libertadores Slutspil 1/8-finale
har ikke vundet i samtlige kampe
Torneo De Transición #14
har ikke vundet 2 kampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Racing Club fra nyhedsarkivet

Nyheder om Racing Club

21/10 16:23
26/01 08:47
23/01 21:35
17/03 07:13
09/06 07:55
01/04 14:12
31/01 17:09
27/10 09:48
11/07 18:35
04/07 13:13


Spillertrup for Racing Club

Nr. Navn Position
1. Gabriel Arias (34 år) Målmand
2. Juan Caceres (21 år) Forsvar
3. Gustavo Cortez (24 år) Midtbane
4. Ivan Pillud (35 år) Forsvar
5. Eugenio Mena (33 år) Forsvar
6. Lucas Orban (32 år) Forsvar
8. Fabricio Dominguez (23 år) Midtbane
9. Enzo Copetti (25 år) Midtbane
10. Matias Rojas (25 år) Midtbane
11. Pablo Maximiliano Cuadra (26 år) Angreb
12. Fernando Prado (20 år) Forsvar
13. Matias Tagliamonte (23 år) Målmand
15. Lisandro Lopez (38 år) Angreb
16. Mauricio Martinez (28 år) Midtbane
17. Benjamin Garre (21 år) Angreb
18. Ezequiel Schelotto (32 år) Midtbane
19. Leonel Ariel Miranda (27 år) Midtbane
20. Dario Cvitanich (37 år) Angreb
23. Nery Dominguez (31 år) Midtbane
25. Gaston Gomez (25 år) Målmand
26. Carlos Alcaraz (18 år) Forsvar
27. Evelio Cardozo (20 år) Midtbane
28. Tomas Chancalay (22 år) Angreb
29. Anibal Moreno (22 år) Midtbane
30. Leonardo German Sigali (34 år) Forsvar
31. Kevin Gutierrez (24 år) Midtbane
33. Sergio Sanchez (20 år) Midtbane
34. Maximiliano Lovera (22 år) Angreb
35. Tiago Banega (22 år) Midtbane
36. Mauro Luque (22 år) Midtbane
40. Joaquin Novillo (23 år) Forsvar
41. Imanol Segovia (20 år) Forsvar
43. Lucas Nunez (19 år) Midtbane
44. Ivan Maggi (22 år) Angreb
50. Ignacio Galvan (19 år) Forsvar
Gonzalo Piovi (27 år) Forsvar
Nicolas Oroz (27 år) Midtbane
Julian Alejo Lopez (21 år) Midtbane
Alan Ortiz (22 år) Midtbane
Patricio Tanda (19 år) Midtbane
Gonzalo Cordoba (21 år) Midtbane
Gustavo Iturra (22 år) Midtbane
Martin Ojeda (22 år) Angreb
Jonathan Cristaldo (32 år) Angreb
Brian Mansilla (24 år) Angreb
Nicolas Reniero (26 år) Angreb
Santiago Godoy (20 år) Angreb
Gaston Agustin Viera (19 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Racing Club
Sportivo Belgrano
3 – 1
17. marts 23:25
1/32-finaler
San Martin San Juan
Racing Club
3 – 6
15. april 02:10
1/16-finaler
Rentistas
Racing Club
1 – 1
22. april 02:00
1. runde
Racing Club
Sporting Cristal
2 – 1
30. april 00:00
2. runde
Racing Club
Sao Paulo
0 – 0
6. maj 00:00
3. runde
Sporting Cristal
Racing Club
0 – 2
12. maj 02:30
4. runde
Sao Paulo
Racing Club
0 – 1
19. maj 02:30
5. runde
Racing Club
Rentistas
3 – 0
26. maj 02:30
6. runde
Sao Paulo
Racing Club
1 – 1
14. juli 02:30
1/8-finaler
Velez Sarsfield
Racing Club
0 – 0
18. juli 01:15
1. runde
Racing Club
Sao Paulo
1 – 3
21. juli 02:30
1/8-finaler
Racing Club
Gimnasia LP
0 – 0
24. juli 23:00
2. runde
Aldosivi
Racing Club
0 – 2
27. juli 23:45
3. runde
Racing Club
Sarmiento
1 – 0
31. juli 23:00
4. runde
Independiente
Racing Club
1 – 0
9. august 01:15
5. runde
Racing Club
Newell's Old Boys
2 – 0
16. august 01:15
6. runde
Arsenal de Sarandí
Racing Club
0 – 3
21. august 23:00
7. runde
Racing Club
Central Cordoba d.S
0 – 0
25. august 02:00
8. runde
Boca Juniors
Racing Club
0 – 0
30. august 01:15
9. runde
Racing Club
Banfield
0 – 0
6. september 00:00
10. runde
San Lorenzo
Racing Club
1 – 1
13. september 23:45
11. runde
Racing Club
Talleres
1 – 2
18. september 23:00
12. runde
Godoy Cruz
Racing Club
8 – 7
22. september 23:10
1/8-finaler
Argentinos Juniors
Racing Club
2 – 0
27. september 23:00
13. runde
Racing Club
Estudiantes
1 – 1
4. oktober 01:15
14. runde
Patronato de Parana
Racing Club
1 – 2
9. oktober 20:45
15. runde
Racing Club
Club Atletico Platense
0 – 1
16. oktober 00:00
16. runde
Union
Racing Club
1 – 1
19. oktober 21:45
17. runde
Rosario Central
Racing Club
vs
24. oktober 01:15
18. runde
Racing Club
Defensa y Justicia
vs
30. oktober 00:00
19. runde
Atletico Tucuman
Racing Club
vs
7. november 00:15
20. runde
Racing Club
Colon
vs
21. november 22:00
21. runde
River Plate
Racing Club
vs
24. november 22:00
22. runde
Racing Club
Lanus
vs
28. november 22:00
23. runde
Huracan
Racing Club
vs
5. december 22:00
24. runde
Racing Club
Godoy Cruz
vs
12. december 22:00
25. runde