Luk
Logo for River Plate

Om River Plate

Land: Argentina
Stadion: El Monumental
Placering: Buenos Aires, Argentina
Kapacitet: 61.688 tilskuere
Træner: Marcelo Gallardo


Turneringer med deltagelse af River Plate

Turnering Placering Form
Cup 1/8-finale
har tabt seneste kamp
Copa Libertadores Gruppe D #2
har tabt seneste kamp
Copa Libertadores Slutspil Kvartfinale
har tabt 2 kampe i træk
Torneo De Transición #1
er ubesejret 12 kampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 11 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om River Plate fra nyhedsarkivet

Nyheder om River Plate

14/08 08:07
05/07 20:08
20/05 07:48
19/05 09:48
14/03 11:45
06/01 10:53
01/01 17:25
23/05 08:09
01/05 20:35
14/03 09:16


Spillertrup for River Plate

Nr. Navn Position
1. Franco Armani (35 år) Målmand
2. Robert Rojas (25 år) Forsvar
3. Fabricio Angileri (27 år) Midtbane
4. Jonatan Ramon Maidana (36 år) Forsvar
5. Bruno Zuculini (28 år) Midtbane
6. Hector Martinez (23 år) Forsvar
7. Matias Suarez (33 år) Angreb
8. Agustin Palavecino (24 år) Midtbane
9. Julian Alvarez (21 år) Angreb
10. Jorge Carrascal (23 år) Midtbane
11. Nicolas de la Cruz (24 år) Midtbane
13. Enzo Fernandez (20 år) Midtbane
14. German Dario Lux (39 år) Målmand
15. Federico Girotti (22 år) Angreb
16. Alex Vigo (22 år) Forsvar
17. Paulo Diaz (27 år) Forsvar
18. Lucas Beltran (20 år) Angreb
19. Braian Romero (30 år) Midtbane
20. Milton Casco (33 år) Midtbane
21. Tomas Lecanda (19 år) Forsvar
22. Javier Pinola (39 år) Forsvar
23. Leonardo Ponzio (39 år) Midtbane
24. Enzo Pérez (35 år) Midtbane
25. Enrique Bologna (39 år) Målmand
26. Jose Paradela (22 år) Midtbane
27. Agustin Fontana (25 år) Angreb
28. Felipe Pena Biafore (20 år) Forsvar
30. Benjamin Rollheiser (21 år) Angreb
31. Santiago Simon (19 år) Angreb
32. Tomas Castro (20 år) Midtbane
33. Tomas Galvan (21 år) Midtbane
34. Daniel Lucero (19 år) Angreb
35. Agustin Gomez (19 år) Målmand
36. Felipe Salomoni (18 år) Midtbane
Augusto Batalla (25 år) Målmand
Franco Petroli (23 år) Målmand
Alan Diaz (21 år) Målmand
Robert Herrera (32 år) Forsvar
Franco Paredes (22 år) Forsvar
Joaquin Arzura (28 år) Midtbane
Nahuel Gallardo (23 år) Midtbane
Alan Marcel (22 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

River Plate
Defensores de Pronunciamiento
4 – 0
11. februar 01:10
1/32-finaler
Atletico Tucuman
River Plate
1 – 2
8. april 01:30
1/16-finaler
Fluminense
River Plate
1 – 1
23. april 00:00
1. runde
River Plate
Junior FC
2 – 1
29. april 02:00
2. runde
Santa Fe
River Plate
0 – 0
7. maj 02:00
3. runde
Junior FC
River Plate
1 – 1
13. maj 02:00
4. runde
River Plate
Santa Fe
2 – 1
20. maj 02:00
5. runde
River Plate
Fluminense
1 – 3
26. maj 00:15
6. runde
River Plate
Argentinos Juniors
1 – 1
15. juli 02:30
1/8-finaler
River Plate
Colon
1 – 2
18. juli 23:00
1. runde
Argentinos Juniors
River Plate
0 – 2
22. juli 02:30
1/8-finaler
River Plate
Union
4 – 0
25. juli 23:00
2. runde
Lanus
River Plate
0 – 3
29. juli 02:00
3. runde
River Plate
Huracan
1 – 1
1. august 23:00
4. runde
Boca Juniors
River Plate
4 – 1
5. august 00:00
1/8-finaler
Godoy Cruz
River Plate
2 – 1
8. august 01:15
5. runde
River Plate
Atletico MG
0 – 1
12. august 02:30
Kvartfinaler
River Plate
Velez Sarsfield
2 – 0
14. august 23:00
6. runde
Atletico MG
River Plate
3 – 0
19. august 02:30
Kvartfinaler
Gimnasia LP
River Plate
1 – 1
23. august 01:15
7. runde
River Plate
Aldosivi
2 – 0
27. august 02:00
8. runde
Sarmiento
River Plate
1 – 2
31. august 00:00
9. runde
River Plate
Independiente
1 – 1
6. september 02:15
10. runde
Newell's Old Boys
River Plate
1 – 4
16. september 02:00
11. runde
River Plate
Arsenal de Sarandí
1 – 0
20. september 01:15
12. runde
Central Cordoba d.S
River Plate
1 – 3
26. september 01:15
13. runde
River Plate
Boca Juniors
2 – 1
3. oktober 22:00
14. runde
Banfield
River Plate
0 – 1
9. oktober 23:00
15. runde
River Plate
San Lorenzo
3 – 1
18. oktober 01:15
16. runde
Talleres
River Plate
0 – 2
22. oktober 02:15
17. runde
River Plate
Argentinos Juniors
vs
26. oktober 00:00
18. runde
Estudiantes
River Plate
vs
1. november 00:15
19. runde
River Plate
Patronato de Parana
vs
8. november 00:15
20. runde
Club Atletico Platense
River Plate
vs
21. november 22:00
21. runde
River Plate
Racing Club
vs
24. november 22:00
22. runde
Rosario Central
River Plate
vs
28. november 22:00
23. runde
River Plate
Defensa y Justicia
vs
5. december 22:00
24. runde
Atletico Tucuman
River Plate
vs
12. december 22:00
25. runde