Luk
Logo for Talleres

Om Talleres

Land: Argentina
Stadion: Estadio Mario Alberto Kempes
Placering: Cordoba, Argentina
Kapacitet: 57.000 tilskuere
Træner: Alexander Medina


Turneringer med deltagelse af Talleres

Turnering Placering Form
Cup Semifinale
har vundet samtlige kampe
Copa Sudamericana Gruppe G #3
er ubesejret i samtlige udekampe
Torneo De Transición #2
har tabt 2 udekampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt 2 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Talleres fra nyhedsarkivet

Nyheder om Talleres

16/08 19:33
07/02 16:55


Spillertrup for Talleres

Nr. Navn Position
2. Rafael Perez (31 år) Forsvar
4. Alejandro Maciel (24 år) Forsvar
6. Juan Komar (25 år) Forsvar
7. Diego Valoyes (25 år) Angreb
8. Ignacio Mendez (24 år) Midtbane
9. Favio Cabral (20 år) Angreb
10. Hector Fertoli (26 år) Angreb
11. Matias Sosa (20 år) Angreb
12. Laureano Imanol Martinez Lezcano (19 år) Målmand
13. Julian Malatini (20 år) Forsvar
14. Nahuel Tenaglia (25 år) Forsvar
15. Enzo Hernan Diaz (25 år) Midtbane
16. Francis Mac Allister (25 år) Midtbane
17. Maximiliano Alves (17 år) Midtbane
18. Rodrigo Villagra (20 år) Midtbane
19. Mauro Ortiz (27 år) Angreb
20. Matias Cordoba (22 år) Angreb
21. Angelo Martino (23 år) Midtbane
22. Guido Herrera (29 år) Målmand
23. Mateo Retegui (22 år) Angreb
25. Federico Torres (22 år) Forsvar
27. Gaston Torres (21 år) Midtbane
28. Carlos Auzqui (30 år) Angreb
33. Joaquin Blazquez (20 år) Målmand
34. Jose Romero (18 år) Angreb
35. Agustin Venezia Angreb
37. Gonzalo Rodriguez (17 år) Forsvar
39. Renzo Paparelli (24 år) Forsvar
40. Cristian Nicolas Luduena (18 år) Midtbane
42. Mateo Mamani (19 år) Angreb
50. Diego Garcia (24 år) Midtbane
77. Guilherme Parede (26 år) Angreb
Julian Alberto Velazquez (31 år) Forsvar
Leonardo Godoy (26 år) Forsvar
Samuel Sosa (21 år) Midtbane
Aldo Araujo (29 år) Midtbane
Cristian Ojeda (22 år) Midtbane
Carlos Villalba (23 år) Midtbane
Juan Esquivel (21 år) Midtbane
Junior Arias (28 år) Angreb
Brian Guzman (21 år) Angreb
Pablo Solari (20 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Talleres
Atlético de Rafaela
6 – 5
3. marts 00:10
1/32-finaler
Talleres
Velez Sarsfield
4 – 2
7. april 23:00
1/16-finaler
Talleres
Emelec
1 – 2
22. april 21:00
1. runde
Tolima
Talleres
1 – 1
29. april 02:30
2. runde
Red Bull Bragantino
Talleres
0 – 1
6. maj 02:30
3. runde
Talleres
Tolima
0 – 0
12. maj 02:30
4. runde
Talleres
Red Bull Bragantino
0 – 1
19. maj 02:30
5. runde
Emelec
Talleres
1 – 4
26. maj 02:30
6. runde
Newell's Old Boys
Talleres
3 – 2
17. juli 20:45
1. runde
Talleres
Arsenal de Sarandí
2 – 0
26. juli 23:00
2. runde
Central Cordoba d.S
Talleres
2 – 1
29. juli 19:15
3. runde
Talleres
Boca Juniors
0 – 0
1. august 20:45
4. runde
Banfield
Talleres
0 – 1
7. august 18:30
5. runde
Estudiantes de Rio Cuarto
Talleres
6 – 7
12. august 02:30
1/8-finaler
Talleres
San Lorenzo
2 – 0
16. august 23:00
6. runde
Union
Talleres
1 – 2
22. august 18:30
7. runde
Argentinos Juniors
Talleres
1 – 2
26. august 21:30
8. runde
Talleres
Estudiantes
2 – 0
31. august 02:15
9. runde
Patronato de Parana
Talleres
0 – 0
5. september 18:30
10. runde
Talleres
Club Atletico Platense
2 – 1
14. september 19:15
11. runde
Racing Club
Talleres
1 – 2
18. september 23:00
12. runde
Talleres
Rosario Central
4 – 1
25. september 20:45
13. runde
Temperley
Talleres
1 – 2
30. september 02:10
Kvartfinaler
Defensa y Justicia
Talleres
3 – 0
4. oktober 23:00
14. runde
Talleres
Atletico Tucuman
2 – 0
12. oktober 02:15
15. runde
Colon
Talleres
1 – 0
17. oktober 20:45
16. runde
Talleres
River Plate
vs
22. oktober 02:15
17. runde
Lanus
Talleres
vs
25. oktober 21:45
18. runde
Talleres
Huracan
vs
30. oktober 23:00
19. runde
Godoy Cruz
Talleres
vs
6. november 19:45
20. runde
Talleres
Godoy Cruz
vs
13. november 02:10
Semifinaler
Talleres
Velez Sarsfield
vs
21. november 22:00
21. runde
Gimnasia LP
Talleres
vs
24. november 22:00
22. runde
Talleres
Aldosivi
vs
28. november 22:00
23. runde
Sarmiento
Talleres
vs
5. december 22:00
24. runde
Talleres
Independiente
vs
12. december 22:00
25. runde