Luk
Logo for Club Atletico Platense

Om Club Atletico Platense

Land: Argentina
Stadion: Ciudad de Vicente Lopez
Placering: Vicente Lopez, Argentina
Kapacitet: 31.000 tilskuere
Træner: Claudio Sponton


Turneringer med deltagelse af Club Atletico Platense

Turnering Placering Form
Cup 1/32-finale
har tabt seneste kamp
Primera B Nacional Fase Primer Ascenso Zona A #2
er ubesejret i samtlige kampe
Primera B Nacional Oprykningsslutspil Vinder
har vundet samtlige kampe
Torneo De Transición #17
har ikke vundet 2 kampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Club Atletico Platense fra nyhedsarkivet

Nyheder om Club Atletico Platense

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Club Atletico Platense

Nr. Navn Position
1. Jorge De Olivera (39 år) Målmand
2. Nahuel Iribarren (33 år) Forsvar
3. Juan Infante (25 år) Forsvar
4. Augusto Schott (21 år) Forsvar
5. Hernán Lamberti (37 år) Midtbane
6. Luciano Leonel Recalde (26 år) Forsvar
7. Matias Tissera (25 år) Angreb
8. Mauro Bogado (36 år) Midtbane
9. Brian Mansilla (24 år) Angreb
10. Franco Baldassarra (23 år) Midtbane
11. Facundo Russo (21 år) Midtbane
13. Pablo Gerzel (21 år) Angreb
14. Roberto Agustin Bochi (31 år) Midtbane
16. Patricio Perez (21 år) Midtbane
17. Cristian Marcial (25 år) Forsvar
18. Horacio Tijanovich (25 år) Angreb
19. Jorge Pereyra (31 år) Angreb
20. Tiago Palacios (20 år) Midtbane
21. Ivan Gomez (24 år) Midtbane
23. Andres Desabato (31 år) Målmand
24. Stefano Callegari (24 år) Forsvar
25. Facundo Curuchet (31 år) Angreb
28. Julian Marcioni (23 år) Angreb
29. Nadir Zeineddin (21 år) Angreb
30. Facundo Cardozo (26 år) Forsvar
32. Lucas Acevedo (29 år) Forsvar
34. Luis Alberto Ojeda (31 år) Målmand
35. Nicolas Bertolo (35 år) Midtbane
37. Florian Monzon (20 år) Angreb
39. Tomas Sandoval (22 år) Angreb
Sasha Marcich (23 år) Forsvar
Facundo Szarko (23 år) Forsvar
Kevin Lomonaco (19 år) Forsvar
Gaston Suso (30 år) Forsvar
Brandon Barbas (20 år) Midtbane
Cristian Nunez (24 år) Midtbane
Alexis Messidoro (24 år) Midtbane
Ignacio Schor (21 år) Midtbane
Jose Sinisterra (23 år) Angreb
Daniel Alejandro Vega (40 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Club Atletico Platense
Deportivo Madryn
0 – 1
10. marts 22:00
1/32-finaler
Atlanta
Club Atletico Platense
0 – 2
28. november 21:10
1. runde
Club Atletico Platense
Deportivo Moron
1 – 1
5. december 23:10
2. runde
Estudiantes de Rio Cuarto
Club Atletico Platense
1 – 1
11. december 23:10
3. runde
Ferro Carril Oeste
Club Atletico Platense
1 – 2
21. december 21:10
4. runde
Club Atletico Platense
Agropecuario
1 – 1
28. december 21:10
5. runde
Club Atlético Estudiantes
Club Atletico Platense
1 – 1
4. januar 23:10
6. runde
Club Atletico Platense
Temperley
2 – 1
10. januar 21:10
7. runde
Club Atletico Platense
Deportivo Riestra
8 – 7
25. januar 02:25
Kvartfinaler
Atlético de Rafaela
Club Atletico Platense
0 – 2
28. januar 01:30
Semifinaler
Estudiantes de Rio Cuarto
Club Atletico Platense
3 – 5
1. februar 01:10
Finale
Gimnasia LP
Club Atletico Platense
2 – 2
17. juli 23:00
1. runde
Club Atletico Platense
Aldosivi
0 – 1
24. juli 02:15
2. runde
Sarmiento
Club Atletico Platense
1 – 0
28. juli 21:30
3. runde
Club Atletico Platense
Independiente
1 – 1
1. august 01:15
4. runde
Newell's Old Boys
Club Atletico Platense
1 – 0
7. august 02:15
5. runde
Club Atletico Platense
Arsenal de Sarandí
2 – 1
15. august 20:45
6. runde
Central Cordoba d.S
Club Atletico Platense
2 – 2
21. august 18:00
7. runde
Club Atletico Platense
Boca Juniors
1 – 3
26. august 02:00
8. runde
Banfield
Club Atletico Platense
2 – 4
28. august 23:00
9. runde
Club Atletico Platense
San Lorenzo
1 – 1
4. september 23:00
10. runde
Talleres
Club Atletico Platense
2 – 1
14. september 19:15
11. runde
Club Atletico Platense
Argentinos Juniors
0 – 0
19. september 20:45
12. runde
Estudiantes
Club Atletico Platense
1 – 1
25. september 02:15
13. runde
Club Atletico Platense
Patronato de Parana
0 – 0
2. oktober 18:30
14. runde
Union
Club Atletico Platense
1 – 2
8. oktober 19:30
15. runde
Racing Club
Club Atletico Platense
0 – 1
16. oktober 00:00
16. runde
Club Atletico Platense
Rosario Central
1 – 1
19. oktober 19:30
17. runde
Defensa y Justicia
Club Atletico Platense
2 – 1
23. oktober 23:00
18. runde
Club Atletico Platense
Atletico Tucuman
vs
30. oktober 20:45
19. runde
Colon
Club Atletico Platense
vs
6. november 17:30
20. runde
Club Atletico Platense
River Plate
vs
21. november 22:00
21. runde
Lanus
Club Atletico Platense
vs
24. november 22:00
22. runde
Club Atletico Platense
Huracan
vs
28. november 22:00
23. runde
Godoy Cruz
Club Atletico Platense
vs
5. december 22:00
24. runde
Club Atletico Platense
Velez Sarsfield
vs
12. december 22:00
25. runde