Luk
Logo for Racing Club

Om Racing Club

Land: Argentina
Stadion: Estadio Juan Domingo Peron
Placering: Avellaneda, Argentina
Kapacitet: 51.389 tilskuere
Træner: Sebastian Beccacece


Turneringer med deltagelse af Racing Club

Turnering Placering Form
Copa De La Superliga Gruppe B #9
har vundet seneste kamp
Torneo De Transición #4
er ubesejret 7 kampe i træk
Copa Libertadores Gruppe F #1
har vundet samtlige kampe
Cup 1/32-finale Racing Club har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering
Træningskamp 1. Runde
har vundet seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 11 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Racing Club fra nyhedsarkivet

Nyheder om Racing Club

17/03 07:13
09/06 07:55
01/04 14:12
31/01 17:09
27/10 09:48
11/07 18:35
04/07 13:13
22/03 07:02
09/02 08:14
07/02 10:48


Spillertrup for Racing Club

Nr. Navn Position
1. Gabriel Arias (32 år) Målmand
4. Ivan Pillud (33 år) Forsvar
5. Eugenio Mena (31 år) Forsvar
6. Lucas Orban (31 år) Forsvar
7. Hector Fertoli (25 år) Angreb
8. Diego González (32 år) Midtbane
9. Jonathan Cristaldo (31 år) Angreb
10. Matias Rojas (24 år) Midtbane
11. David Barbona (25 år) Midtbane
13. Javier Garcia (33 år) Målmand
14. Rodrigo Adrián Schlegel (23 år) Forsvar
15. Lisandro Lopez (37 år) Angreb
16. Mauricio Martinez (27 år) Midtbane
17. Benjamin Garre (19 år) Angreb
18. Augusto Solari (28 år) Midtbane
19. Leonel Ariel Miranda (26 år) Midtbane
20. Dario Cvitanich (35 år) Angreb
21. Marcelo Diaz (33 år) Midtbane
22. Juan Sanchez (20 år) Midtbane
23. Alexis Soto (26 år) Forsvar
25. Gaston Gomez (24 år) Målmand
26. Ivan Maggi (20 år) Angreb
27. Evelio Cardozo (19 år) Midtbane
28. Federico Zaracho (22 år) Midtbane
29. Gaston Reniero (25 år) Angreb
30. Santiago Rosales (25 år) Midtbane
32. Nicolas Muscio (22 år) Midtbane
33. Luca Andrada (18 år) Midtbane
34. Juan Caceres (19 år) Forsvar
35. Tiago Banega (20 år) Midtbane
37. Carlos Alcaraz (17 år) Forsvar
Gonzalo Piovi (25 år) Forsvar
Juan Patino (30 år) Forsvar
Cristian Marcial (24 år) Forsvar
Elias Machuca (17 år) Forsvar
Marcelo Meli (27 år) Midtbane
Nicolas Oroz (26 år) Midtbane
Braian Alvarez (22 år) Midtbane
Julian Alejo Lopez (20 år) Midtbane
Ricardo Noir (33 år) Angreb
Facundo Andres Castillon (34 år) Angreb
Brian Mansilla (22 år) Angreb
Pablo Maximiliano Cuadra (24 år) Angreb
Braian Guille (22 år) Angreb
Alexis Cuello (20 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Racing Club
Union
0 – 0
27. juli 02:00
1. runde
Velez Sarsfield
Racing Club
2 – 2
4. august 01:00
2. runde
Racing Club
River Plate
1 – 6
18. august 01:05
3. runde
Central Cordoba d.S
Racing Club
0 – 0
25. august 20:30
4. runde
Racing Club
Godoy Cruz
3 – 1
1. september 01:00
5. runde
Gimnasia LP
Racing Club
1 – 2
15. september 16:00
6. runde
Racing Club
Arsenal de Sarandí
2 – 1
22. september 22:45
7. runde
Rosario Central
Racing Club
1 – 1
29. september 22:45
8. runde
Racing Club
Aldosivi
2 – 0
6. oktober 01:00
9. runde
Boca Juniors
Racing Club
0 – 1
19. oktober 02:10
10. runde
Racing Club
Banfield
0 – 0
31. oktober 01:20
11. runde
Patronato de Parana
Racing Club
1 – 1
3. november 21:45
12. runde
Racing Club
Huracan
1 – 0
10. november 21:45
13. runde
Talleres
Racing Club
3 – 3
25. november 01:45
14. runde
Racing Club
Defensa y Justicia
1 – 1
30. november 01:10
15. runde
Lanus
Racing Club
1 – 0
8. december 01:50
16. runde
Racing Club
Athletico Paranaense
7 – 6
16. januar 02:00
Færdig efter straffekonkurrence
Racing Club
Atletico Tucuman
1 – 1
26. januar 23:50
17. runde
Argentinos Juniors
Racing Club
1 – 1
2. februar 01:50
18. runde
Racing Club
Independiente
1 – 0
9. februar 23:40
19. runde
Colon
Racing Club
1 – 1
15. februar 01:10
20. runde
San Lorenzo
Racing Club
0 – 1
22. februar 21:35
21. runde
Racing Club
Newell's Old Boys
1 – 1
28. februar 23:00
22. runde
Estudiantes Merida
Racing Club
1 – 2
5. marts 23:00
1. runde
Estudiantes
Racing Club
1 – 2
10. marts 01:10
23. runde
Racing Club
Alianza Lima
1 – 0
13. marts 01:00
2. runde
Aldosivi
Racing Club
3 – 4
16. marts 00:00
1. runde
Racing Club
Nacional
vs
18. marts 23:15
3. runde
Racing Club
Rosario Central
vs
23. marts 00:00
2. runde
Racing Club
Sportivo Belgrano
vs
1. april 22:00
1/32-finaler
Huracan
Racing Club
vs
5. april 22:00
3. runde
Alianza Lima
Racing Club
vs
9. april 02:30
4. runde
Racing Club
Colon
vs
12. april 22:00
4. runde
Racing Club
Argentinos Juniors
vs
15. april 22:00
5. runde
River Plate
Racing Club
vs
19. april 22:00
6. runde
Nacional
Racing Club
vs
23. april 00:15
5. runde
Racing Club
Lanus
vs
26. april 22:00
7. runde
Atletico Tucuman
Racing Club
vs
29. april 22:00
8. runde
Racing Club
Talleres
vs
3. maj 22:00
9. runde
Racing Club
Estudiantes Merida
vs
7. maj 00:15
6. runde
Defensa y Justicia
Racing Club
vs
10. maj 22:00
10. runde
Racing Club
Estudiantes
vs
17. maj 22:00
11. runde