Luk
Logo for Alashkert FC

Om Alashkert FC

Land: Armenien
Træner: Milan Milanovic


Turneringer med deltagelse af Alashkert FC

Turnering Placering Form
Champions League Kvalifikation 2. Runde
har tabt 2 kampe i træk
Europa Conference League Gruppe A #4
har tabt samtlige kampe
Europa League Kvalifikation Playoff
har ikke vundet 2 kampe i træk
Premier League #9
er ubesejret 3 kampe i træk
Super Cup Vinder
har vundet seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Alashkert FC fra nyhedsarkivet

Nyheder om Alashkert FC

14/09 18:25
26/08 19:56
20/08 13:52
14/08 13:51
18/07 22:40
18/07 06:00
05/07 22:28


Spillertrup for Alashkert FC

Nr. Navn Position
1. David Yurchenko (35 år) Målmand
2. Tiago Cameta (29 år) Forsvar
3. Taron Voskanyan (28 år) Forsvar
4. Mihailo Jovanovic (32 år) Forsvar
5. Didier Boris Kadio (31 år) Forsvar
7. Wangu Gome (28 år) Midtbane
9. Rumyan Hovsepyan (29 år) Midtbane
10. Aleksandar Glisic (29 år) Angreb
11. Aghvan Davoyan (31 år) Midtbane
15. Ismael Beko Fofana (33 år) Angreb
16. Vincent Bezecourt (28 år) Midtbane
17. Artak Yedigaryan (31 år) Forsvar
19. Deou Dosa (23 år) Forsvar
20. Jose Embalo (28 år) Angreb
21. Artak Grigoryan (34 år) Midtbane
22. Ognjen Cancarevic (32 år) Målmand
27. David Khurtsidze (28 år) Midtbane
33. Dejan Boljevic (31 år) Forsvar
55. Vladislav Kryuchkov (32 år) Forsvar
70. Aghvan Papikyan (27 år) Angreb
77. Grigor Aghekyan (25 år) Midtbane
88. James (26 år) Midtbane
94. Ashot Kocharyan (22 år) Midtbane
96. Erik Soghomonyan (21 år) Forsvar
98. Branko Mihajlovic (30 år) Midtbane
99. Nikita Tankov (25 år) Angreb
Levon Bayramyan (23 år) Midtbane
Marko Milinkovic (33 år) Midtbane
Matheus Alessandro (25 år) Angreb
Nixon (29 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Connah's Quay
Alashkert FC
2 – 2
7. juli 20:00
1. runde
Alashkert FC
Connah's Quay
1 – 0
14. juli 17:00
1. runde
Alashkert FC
FC Sheriff
0 – 1
20. juli 17:00
2. runde
FC Sheriff
Alashkert FC
3 – 1
28. juli 19:00
2. runde
Alashkert FC
Ararat Armenia
0 – 3
1. august 15:00
1. runde
Kairat Almaty
Alashkert FC
0 – 0
5. august 16:00
3. runde
FC Noah
Alashkert FC
vs
8. august 17:00
2. runde
Alashkert FC
Kairat Almaty
3 – 2
12. august 17:00
3. runde
Alashkert FC
Van
0 – 2
15. august 15:00
3. runde
Banants
Alashkert FC
vs
18. august 15:00
4. runde
Rangers
Alashkert FC
1 – 0
19. august 21:00
Playoff
Alashkert FC
Sevan
0 – 0
23. august 15:00
5. runde
Alashkert FC
Rangers
0 – 0
26. august 17:00
Playoff
Ararat
Alashkert FC
3 – 2
11. september 15:00
6. runde
Maccabi Tel Aviv
Alashkert FC
4 – 1
14. september 16:30
1. runde
Alashkert FC
Noravank
0 – 0
20. september 14:00
7. runde
Alashkert FC
Ararat
1 – 0
24. september 16:30
Finale
Alashkert FC
BKMA
2 – 1
27. september 14:00
8. runde
Alashkert FC
Helsinki
2 – 4
30. september 18:45
2. runde
Pyunik
Alashkert FC
1 – 1
15. oktober 17:00
9. runde
Alashkert FC
LASK
vs
21. oktober 18:45
3. runde
Ararat Armenia
Alashkert FC
vs
24. oktober 18:00
10. runde
Alashkert FC
FC Noah
vs
27. oktober 12:00
11. runde
Van
Alashkert FC
vs
31. oktober 12:00
12. runde
Alashkert FC
Banants
vs
3. november 15:00
13. runde
LASK
Alashkert FC
vs
4. november 18:45
4. runde
Sevan
Alashkert FC
vs
18. november 07:00
14. runde
Helsinki
Alashkert FC
vs
25. november 18:45
5. runde
Alashkert FC
Ararat
vs
29. november 15:00
15. runde
Noravank
Alashkert FC
vs
4. december 15:00
16. runde
BKMA
Alashkert FC
vs
9. december 15:00
17. runde
Alashkert FC
Maccabi Tel Aviv
vs
9. december 18:45
6. runde
Alashkert FC
Pyunik
vs
19. februar 15:00
18. runde
Alashkert FC
Ararat Armenia
vs
23. februar 15:00
19. runde
FC Noah
Alashkert FC
vs
26. februar 15:00
20. runde
Alashkert FC
Van
vs
2. marts 15:00
21. runde
Banants
Alashkert FC
vs
6. marts 15:00
22. runde
Alashkert FC
Sevan
vs
10. marts 15:00
23. runde
Ararat
Alashkert FC
vs
15. marts 15:00
24. runde
Alashkert FC
Noravank
vs
5. april 15:00
25. runde
Alashkert FC
BKMA
vs
10. april 15:00
26. runde
Pyunik
Alashkert FC
vs
14. april 15:00
27. runde
Ararat Armenia
Alashkert FC
vs
19. april 15:00
28. runde
Alashkert FC
FC Noah
vs
22. april 15:00
29. runde
Van
Alashkert FC
vs
25. april 15:00
30. runde
Alashkert FC
Banants
vs
29. april 15:00
31. runde
Sevan
Alashkert FC
vs
3. maj 15:00
32. runde
Alashkert FC
Ararat
vs
10. maj 15:00
33. runde
Noravank
Alashkert FC
vs
16. maj 15:00
34. runde
BKMA
Alashkert FC
vs
22. maj 15:00
35. runde
Alashkert FC
Pyunik
vs
28. maj 15:00
36. runde