LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
A-League (2017/2018)
Adelaide United
Melbourne Victory
Sydney FC
Brisbane Roar FC
Newcastle Jets
Wellington Phoenix
Central Coast Mariners
Perth Glory
Western Sydney Wanderers FC
Melbourne City FC
National Youth League (2017/2018)
Adelaide United Youth
Melbourne City FC Youth
Perth Glory Youth
Brisbane Roar FC Youth
Melbourne Victory Youth
Sydney FC Youth
Canberra United Youth
Newcastle Jets Youth
Western Sydney Wanderers FC Youth
Central Coast Mariners Youth
Capital (2017)
Belconnen United
Gungahlin United
Tigers FC
Canberra FC
Monaro Panthers
Tuggeranong United
Canberra Olympic
Riverina Rhinos
Woden Valley
FFA Centre of Excellence
Belconnen United
Canberra Olympic
Gungahlin United
Canberra FC
APIA Leichhardt Tigers
Brisbane Strikers
Heidelberg United
Adelaide City
Canberra Olympic
South Hobart
Bayswater City
Edgeworth Eagles
New Syd Wales (2017)
APIA Leichhardt Tigers
Manly United
Sydney FC Youth
Blacktown City FC
Parramatta FC
Sydney Olympic
Bonnyrigg White Eagles
Rockdale City Suns
Sydney United 58
Hakoah Sydney City East
Sutherland Sharks
Wollongong Wolves
APIA Leichhardt Tigers
Manly United
Sydney Olympic
Blacktown City FC
Rockdale City Suns
Northern (2017)
Casuarina
Hellenic
Port Darwin
Darwin Olympic
Mindil Aces
University Azzurri FC
Darwin Rovers FC
Adamstown Rosebud FC
Hamilton Olympic
Newcastle Jets Youth
Broadmeadow Magic
Lake Macquarie
Valentine Phoenix
Charlestown City Blues
Lambton Jaffas FC
Weston Workers
Edgeworth Eagles
Maitland
Broadmeadow Magic
Hamilton Olympic
Lambton Jaffas FC
Edgeworth Eagles
Casuarina
Darwin Rovers FC
Hellenic
Darwin Olympic
Queensland (2017)
Brisbane City
Gold Coast City
Redlands United
Brisbane Roar FC Youth
Moreton Bay United
SWQ Thunder
Brisbane Strikers
North Queensland Fury FC
Sunshine Coast
FNQ FC Heat
Olympic FC
Western Pride
Brisbane Strikers
Moreton Bay United
Western Pride
Gold Coast City
Adelaide Blue Eagles
Adelaide United Youth
North Eastern Metro Stars
Adelaide City
Campbelltown City
Para Hills Knights
Adelaide Comets
Croydon Kings
West Adelaide
Adelaide Olympic
Cumberland United
West Torrens Birkalla
Adelaide City
Croydon Kings
Para Hills Knights
Adelaide Comets
North Eastern Metro Stars
West Adelaide
Clarence United
Kingborough Lions
Olympia FC Warriors
Devonport City
Launceston City
South Hobart
Hobart Zebras
Northern Rangers
Devonport City
Launceston City
Somerset
Glenorchy Knights
Northern Rangers
South Hobart
Hobart Zebras
Olympia FC Warriors
Victorian (2017)
Avondale Heights
Hume City FC
Pascoe Vale SC
Bentleigh Greens
Kingston City
Port Melbourne Sharks SC
Bulleen Lions
Melbourne Knights
South Melbourne
Green Gully
North Geelong Warriors
St Albans Saints
Heidelberg United
Oakleigh Cannons
Dandenong City
Melbourne Knights
Moreland Zebras
Avondale Heights
Green Gully
Oakleigh Cannons
Bentleigh Greens
Heidelberg United
South Melbourne
Western (2017)
Armadale
Floreat Athena
Perth Glory Youth
Balcatta
Inglewood United
Sorrento
Bayswater City
Joondalup United FC
Stirling Lions
Cockburn City
Mandurah City
Subiaco
ECU Joondalup
Perth
Bayswater City
Perth
Sorrento
Inglewood United
Brisbane City U20
Moreton Bay United U20
SWQ Thunder U20
Brisbane Roar U20
Olympic FC U20
Sunshine Coast U20
Brisbane Strikers U20
Redlands United U20
Western Pride U20
Gold Coast City U20
Avondale Heights U20
Hume City FC U20
Pascoe Vale SC U20
Bentleigh Greens U20
Kingston City U20
Port Melbourne Sharks SC U20
Bulleen Lions U20
Melbourne Knights FC U20
South Melbourne FC U20
Green Gully SC U20
North Geelong Warriors U20
St Albans Saints U20
Heidelberg United U20
Oakleigh Cannons FC U20
Armadale U20
Floreat Athena U20
Perth U20
Balcatta U20
Inglewood United U20
Sorrento U20
Bayswater City U20
Joondalup United U20
Stirling Lions U20
Cockburn City U20
Mandurah City U20
Subiaco U20
ECU Joondalup U20
Perth Glory U20
Bayswater City U20
Perth U20
Sorrento U20
Cockburn City U20
Albany Creek
Holland Park Hawks
Mitchelton
Capalaba
Ipswich Knights
Peninsula Power
Eastern Suburbs
Lions FC
Rochedale Rovers
Grange Thistle
Logan Lightning
Souths United
Lions FC
Peninsula Power
Rochedale Rovers
Mitchelton
Central Coast Mariners Youth
Mt Druitt Town Rangers
Northern Tigers
Marconi Stallions
North Shore Mariners
St George FC
Bankstown Berries
Macarthur Rams
Northern Tigers
Bankstown City Lions
Marconi Stallions
Spirit FC
Blacktown Spartans
Mounties Wanderers
St George FC
Central Coast Mariners Youth
Mt Druitt Town Rangers
Western Sydney Wanderers FC Youth
Hills Brumbies
North Shore Mariners
Adelaide Hills
Noarlunga United
Sturt Lions
Adelaide Raiders
Port Adelaide Lion SC
The Cove
Adelaide Victory
Salisbury United
Western Strikers
Modbury Jets
South Adelaide
White City Woodville
Adelaide Raiders
South Adelaide
Western Strikers
Modbury Jets
Sturt Lions
White City Woodville
Ballarat Red Devils
Goulburn Valley Suns
Nunawading City FC
Bendigo City FC
Melbourne City FC Youth
Richmond
Box Hill United
Melbourne Victory Youth
Springvale White Eagles
Brunswick City
Moreland City FC
Sunshine George Cross
Dandenong City
Moreland Zebras
Werribee City
Dandenong Thunder SC
Murray United FC
Whittlesea Ranges
Eastern Lions SC
Northcote City
Dandenong Thunder SC
Northcote City
Acacia Ridge FC
Mount Gravatt
Taringa Rovers
Bayside United
North Pine
The Gap
Brisbane Knights
North Star FC
UQ FC
Moggill
Southside Eagles
Wolves FC
Brisbane Knights
Taringa Rovers
Wolves FC
North Pine
W-League (k) (2017/2018)
Adelaide United (k)
Melbourne City FC (k)
Perth Glory (k)
Brisbane Roar FC (k)
Melbourne Victory (k)
Sydney FC (k)
Canberra United FC (k)
Newcastle Jets (k)
Western Sydney Wanderers FC (k)

Turneringer i andre lande

Albanien
Holland
Palæstina
Algeriet
Honduras
Paraguay
Andorra
Hongkong
Peru
Angola
Hviderusland
Polen
Antigua og Barbuda
Indien
Portugal
Argentina
Indonesien
Puerto Rico
Armenien
Irak
Qatar
Aserbajdsjan
Iran
Rumænien
Australien
Irland
Rusland
Bahrain
Island
Rwanda
Belgien
Israel
Saudi-Arabien
Benin
Italien
Schweiz
Bolivia
Jamaica
Senegal
Bosnien
Japan
Serbien
Botswana
Jordan
Skotland
Brasilien
Kap Verde
Slovakiet
Bulgarien
Kasakhstan
Slovenien
Burkina Faso
Kenya
Spanien
Cameroun
Kina
Sudan
Canada
Kroatien
Sverige
Chile
Lesotho
Sydafrika
Colombia
Letland
Sydkorea
Congo
Liberia
Syrien
Costa Rica
Litauen
Tahiti
Cypern
Luxembourg
Tanzania
Danmark
Madagaskar
Thailand
DR Congo
Makedonien
Tjekkiet
Ecuador
Malawi
Trinidad og Tobago
Egypten
Malaysia
Tunesien
Elfenbenskysten
Mali
Tyrkiet
England
Malta
Tyskland
Estland
Marokko
Uganda
Filippinerne
Martinique
Ukraine
Finland
Mexico
Ungarn
Forenede Arabiske Emirater
Moldova
Uruguay
Frankrig
Montenegro
USA
Færøerne
Mozambique
Usbekistan
Gabon
Namibia
Venezuela
Georgien
New Zealand
Vietnam
Ghana
Nigeria
Wales
Grækenland
Nordirland
Yemen
Guadeloupe
Norge
Zambia
Guatemala
Oman
Zimbabwe
Guinea
Pakistan
Østrig
Haiti
Advertisement

Nyheder fra Australien

Skadet Absalonsen kæmper for pokalfinale
Fredag 17. november kl 16:00
Jedinak-scoringer sender Australien til VM
Onsdag 15. november kl 11:54
Honduras: Australien spionerer med en drone
Tirsdag 14. november kl 10:49
Tim Cahill ofrer sig gerne for VM-billet
Mandag 13. november kl 08:08
Reids All Whites holdt Flores og Peru fra fadet
Lørdag 11. november kl 09:04
Dansk Melbourne-kaptajn nyder ny position
Tirsdag 31. oktober kl 09:32
Amini: Stolt af australsk landsholdsplads
Onsdag 25. oktober kl 16:01
Absalonsen lynede - Adelaide er i pokalfinalen
Tirsdag 24. oktober kl 12:29
Absalonsen med to assists for Adelaide
Fredag 20. oktober kl 13:00
Absalonsen blev overtidshelt for Adelaide
Fredag 13. oktober kl 12:55