Luk
Logo for Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.

Om Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.

Land: Belgien


Turneringer med deltagelse af Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.

Turnering Placering Form
1. Amatør Division #7 Olympic Charleroi Chatelet Farciennes. har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering


Se flere relaterede nyheder om Olympic Charleroi Chatelet Farciennes. fra nyhedsarkivet

Nyheder om Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.

Navn Position
Corentin Moriconi (26 år) Målmand
Jordan Tonnet (27 år) Målmand
Quantin Durieux (34 år) Forsvar
Nicolas Meo (25 år) Forsvar
Raphael Deville (22 år) Forsvar
Alessio Virgone (23 år) Forsvar
Georgios Kaminiaris (30 år) Forsvar
Alessio Palmeri (24 år) Forsvar
Yassine Boumediane (19 år) Midtbane
Angel Bruyere (22 år) Midtbane
Issa Gorry (25 år) Midtbane
Lucas Giorlando (24 år) Midtbane
Alfhusein Diakhaby (23 år) Midtbane
Jordan Henri (26 år) Midtbane
Mikael Seoudi (32 år) Midtbane
Tian Luvuezo (21 år) Angreb
Ibrahim Some (31 år) Angreb
Lilian Bochet (28 år) Angreb
Amadou Toure (36 år) Angreb
Damba Diawara (41 år)
Kevin Terwagne (33 år)
Francesco Taormina (32 år)
Nicolas Pedini (34 år)
Kevin Nieus (37 år)
Gaetan Malacort (34 år)
Manory Delferriere (35 år)
Quentin Gailly (36 år)
Rasheem Alibahai (35 år)
Tebily Lolou Abei Yao (36 år)
Anthony Di Blaise (31 år)
Jimmy Tordeurs (32 år)
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.
Vise
vs
31. august 20:00
1. runde
Sint-Eloois-Winkel
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.
vs
8. september 15:00
2. runde
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.
Dessel
vs
14. september 20:00
3. runde
Rupel Boom
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.
vs
22. september 15:00
4. runde
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.
Thes Sport
vs
28. september 20:00
5. runde
Tubize
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.
vs
5. oktober 20:00
6. runde
Seraing United
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.
vs
12. oktober 20:00
7. runde
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.
Lierse Kempenzonen
vs
19. oktober 20:00
8. runde
Patro Eisden
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.
vs
26. oktober 20:00
9. runde
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.
UR La Louviere Centre
vs
2. november 20:00
10. runde
RWD Molenbeek
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.
vs
9. november 20:00
11. runde
KSK Heist
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.
vs
16. november 20:00
12. runde
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.
FC Liege
vs
23. november 20:00
13. runde
FCV Dender EH
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.
vs
30. november 20:00
14. runde
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.
Deinze
vs
7. december 20:00
15. runde
Vise
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.
vs
15. december 15:00
16. runde
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.
Rupel Boom
vs
11. januar 20:00
17. runde
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.
Tubize
vs
18. januar 20:00
18. runde
Thes Sport
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.
vs
25. januar 19:30
19. runde
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.
KSK Heist
vs
1. februar 20:00
20. runde
Dessel
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.
vs
8. februar 19:30
21. runde
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.
RWD Molenbeek
vs
15. februar 20:00
22. runde
FC Liege
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.
vs
1. marts 15:00
23. runde
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.
Patro Eisden
vs
7. marts 20:00
24. runde
Deinze
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.
vs
14. marts 20:00
25. runde
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.
FCV Dender EH
vs
21. marts 20:00
26. runde
Lierse Kempenzonen
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.
vs
28. marts 20:00
27. runde
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.
Seraing United
vs
4. april 20:00
28. runde
UR La Louviere Centre
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.
vs
18. april 20:00
29. runde
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes.
Sint-Eloois-Winkel
vs
25. april 20:00
30. runde