LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Union St.-Gilloise

Om Union St.-Gilloise

Land: Belgien
Stadion: Stade Joseph Marien
Placering: Bruxelles, Belgien
Kapacitet: 8.000 tilskuere
Træner: Luka Elsner


Turneringer med deltagelse af Union St.-Gilloise

Turnering Placering Form
Europa League Kvalifikation Gruppe B #2
har tabt seneste kamp
Pokal Semifinale
har ikke vundet 2 kampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 5 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Union St.-Gilloise fra nyhedsarkivet

Nyheder om Union St.-Gilloise

15/05 08:22
15/08 14:35
26/09 21:57


Spillertrup for Union St.-Gilloise

Nr. Navn Position
1. Yoran Chalon (26 år) Målmand
2. Pietro Perdichizzi (26 år) Forsvar
3. Constant Delsanne (23 år) Forsvar
4. Carlos David (32 år) Forsvar
5. Anas Hamzaoui (22 år) Forsvar
6. Jakob Hermansson (18 år) Forsvar
7. Mamadou Diallo (37 år) Angreb
8. Yassine Salah (21 år) Angreb
9. Roman Ferber (25 år) Angreb
10. Augusto Da Silva (35 år) Angreb
11. Geoffrey Cabeke (30 år) Forsvar
12. Herve Ndjana Onana (32 år) Angreb
13. Vincent van Diepenbeeck (34 år) Forsvar
14. Lou Wallaert (24 år) Midtbane
16. Charles Morren (27 år) Midtbane
17. Faiz Selemani (25 år) Forsvar
18. Youssouf Niakate (26 år)
19. Percy Tau (25 år) Midtbane
20. Abdelrafik Gerard (25 år) Midtbane
21. Adrian Beck (21 år) Midtbane
22. Federico Vega (26 år) Forsvar
23. Jordan Massengo (29 år) Midtbane
26. Adrien Saussez (27 år) Målmand
77. Marcel Mehlem (24 år) Midtbane
93. Florent Zitte (26 år) Angreb
94. Teddy Teuma (25 år) Midtbane
Nicaise Mulopo Kudimbana (32 år) Målmand
Urtzi Iriondo (24 år) Forsvar
Morgan Tchoutang (21 år) Forsvar
Soufiane Banaouhi Forsvar
Julien Vercauteren (26 år) Midtbane
Simon Franquin (22 år) Midtbane
Christophe Bertjens (26 år) Midtbane
Mickael Antoine-Curier (36 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Lommel
Union St.-Gilloise
1 – 0
3. august 20:30
1. runde
Union St.-Gilloise
Oud-Heverlee
1 – 2
12. august 16:00
2. runde
Westerlo
Union St.-Gilloise
1 – 3
18. august 17:00
3. runde
KFCO Beerschot-Wilrijk
Union St.-Gilloise
1 – 0
31. august 20:30
4. runde
Union St.-Gilloise
Mechelen
2 – 2
9. september 14:30
5. runde
Union St.-Gilloise
Roeselare
2 – 0
15. september 20:30
6. runde
Tubize
Union St.-Gilloise
0 – 2
21. september 20:30
7. runde
Anderlecht
Union St.-Gilloise
0 – 3
27. september 20:45
1/16-finaler
Oud-Heverlee
Union St.-Gilloise
1 – 3
30. september 16:00
8. runde
Union St.-Gilloise
Westerlo
2 – 0
7. oktober 16:00
9. runde
Roeselare
Union St.-Gilloise
1 – 1
20. oktober 17:00
11. runde
Union St.-Gilloise
Tubize
3 – 2
27. oktober 17:00
12. runde
Union St.-Gilloise
KFCO Beerschot-Wilrijk
2 – 0
30. oktober 20:30
10. runde
Union St.-Gilloise
Lommel
1 – 1
4. november 16:00
13. runde
Mechelen
Union St.-Gilloise
2 – 1
9. november 20:30
14. runde
Oud-Heverlee
Union St.-Gilloise
1 – 2
16. november 20:30
15. runde
Union St.-Gilloise
Westerlo
0 – 0
24. november 20:30
16. runde
Tubize
Union St.-Gilloise
2 – 0
2. december 16:00
17. runde
Union St.-Gilloise
Royal Knokke FC
3 – 2
6. december 20:45
1/8-finaler
Lommel
Union St.-Gilloise
0 – 2
9. december 16:00
18. runde
Union St.-Gilloise
KFCO Beerschot-Wilrijk
1 – 1
16. december 16:00
19. runde
Union St.-Gilloise
Genk
6 – 5
19. december 20:45
Kvartfinaler
Roeselare
Union St.-Gilloise
1 – 1
23. december 16:00
20. runde
Union St.-Gilloise
Mechelen
1 – 2
13. januar 16:00
21. runde
Union St.-Gilloise
Oud-Heverlee
2 – 1
20. januar 16:00
22. runde
Mechelen
Union St.-Gilloise
0 – 0
23. januar 20:45
Semifinaler
Westerlo
Union St.-Gilloise
2 – 0
26. januar 17:00
23. runde
Union St.-Gilloise
Mechelen
1 – 2
29. januar 20:45
Semifinaler
Union St.-Gilloise
Lommel
1 – 0
6. februar 19:30
24. runde
KFCO Beerschot-Wilrijk
Union St.-Gilloise
3 – 1
10. februar 16:00
25. runde
Union St.-Gilloise
Roeselare
1 – 2
16. februar 20:30
26. runde
Mechelen
Union St.-Gilloise
0 – 5
23. februar 20:30
27. runde
Union St.-Gilloise
Tubize
1 – 0
3. marts 16:00
28. runde
Union St.-Gilloise
Cercle Brugge
3 – 1
30. marts 20:00
1. runde
Royal Excel Mouscron
Union St.-Gilloise
0 – 2
2. april 20:30
2. runde
Union St.-Gilloise
Waasland-Beveren
5 – 1
6. april 20:00
3. runde
Kortrijk
Union St.-Gilloise
0 – 1
13. april 20:00
4. runde
Union St.-Gilloise
Zulte-Waregem
2 – 2
20. april 18:00
5. runde
Waasland-Beveren
Union St.-Gilloise
3 – 2
27. april 20:00
6. runde
Cercle Brugge
Union St.-Gilloise
2 – 3
4. maj 20:00
7. runde
Union St.-Gilloise
Royal Excel Mouscron
3 – 3
11. maj 20:30
8. runde
Union St.-Gilloise
Kortrijk
2 – 0
14. maj 20:30
9. runde
Zulte-Waregem
Union St.-Gilloise
2 – 1
17. maj 20:30
10. runde