Luk
Logo for Oostende

Om Oostende

Land: Belgien
Stadion: Diaz Arena
Bygget: 1981
Placering: Ostend, Belgien
Kapacitet: 8.432 tilskuere
Dimensioner: 105m x 65m
Træner: Alexander Blessin


Turneringer med deltagelse af Oostende

Turnering Placering Form
1. Division A #4
er ubesejret 9 hjemmekampe i træk
Pokal 1/8-finale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 3 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Oostende fra nyhedsarkivet

Nyheder om Oostende

27/02 20:49
23/02 19:15
20/02 18:15
17/02 20:59
13/02 19:57
03/02 22:01
23/01 22:37
12/01 22:48
11/01 20:00
11/01 07:11


Spillertrup for Oostende

Nr. Navn Position
1. Fabrice Ondoa (25 år) Målmand
4. Jack Hendry (25 år) Forsvar
5. Arthur Theate (20 år) Forsvar
6. Maxime D'Arpino (24 år) Midtbane
7. Makhtar Gueye (23 år) Angreb
8. Francois Marquet (25 år) Midtbane
9. Sindri Guri (27 år) Angreb
10. Fashion Sakala (23 år) Angreb
11. Indy Boonen (22 år) Angreb
15. Frederik Jaekel (19 år) Forsvar
17. Andrew Hjulsager (26 år) Midtbane
18. Cameron McGeehan (25 år) Midtbane
20. Theo Ndicka Matam (20 år) Forsvar
21. Marko Kvasina (24 år) Angreb
23. Ari Freyr Skulason (33 år) Forsvar
25. Jelle Bataille (21 år) Midtbane
26. Kevin Vandendriessche (31 år) Midtbane
27. Brecht Capon (32 år) Forsvar
28. Guillaume Hubert (27 år) Målmand
29. Robbie D'Haese (22 år) Midtbane
33. Anton Tanghe (22 år) Forsvar
34. Nick Baetzner (20 år) Midtbane
36. Hasan Özkan (23 år) Midtbane
94. Jordy Schelfhout (20 år) Målmand
99. Bram Castro (38 år) Målmand
Marvin Dewaele (21 år) Forsvar
Evangelos Patoulidis (19 år) Midtbane
Joseph Akpala (34 år) Angreb
Mamadou Khady Thiam (25 år) Angreb
Jorben Vanhulle (19 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Oostende
Beerschot
1 – 2
10. august 19:00
1. runde
Charleroi
Oostende
1 – 0
15. august 19:00
2. runde
St.Truiden
Oostende
0 – 0
24. august 20:45
3. runde
Oostende
Anderlecht
2 – 2
28. august 20:45
4. runde
Mechelen
Oostende
0 – 1
12. september 16:15
5. runde
Oostende
Oud-Heverlee
3 – 1
19. september 16:15
6. runde
Genk
Oostende
2 – 2
28. september 20:45
7. runde
Oostende
Royal Excel Mouscron
3 – 0
4. oktober 20:45
8. runde
Oostende
Zulte-Waregem
3 – 0
25. oktober 16:00
10. runde
Standard Liege
Oostende
1 – 0
1. november 18:15
11. runde
Oostende
Club Brugge
1 – 3
8. november 16:00
12. runde
Oostende
Royal Antwerp
1 – 1
21. november 18:30
13. runde
Waasland-Beveren
Oostende
2 – 0
24. november 17:00
9. runde
Kortrijk
Oostende
3 – 1
29. november 20:45
14. runde
Oostende
Gent
2 – 1
6. december 20:45
15. runde
Cercle Brugge
Oostende
0 – 1
12. december 18:30
16. runde
Anderlecht
Oostende
2 – 1
15. december 21:00
18. runde
Oud-Heverlee
Oostende
1 – 2
26. december 18:30
19. runde
Oostende
Charleroi
3 – 2
9. januar 20:45
30. runde
Oostende
Eupen
1 – 1
12. januar 20:45
17. runde
Oostende
Kortrijk
2 – 1
16. januar 16:15
20. runde
Club Brugge
Oostende
2 – 1
20. januar 21:00
25. runde
Royal Antwerp
Oostende
1 – 2
23. januar 20:45
21. runde
Oostende
Standard Liege
2 – 2
28. januar 21:00
22. runde
Zulte-Waregem
Oostende
2 – 1
31. januar 16:00
23. runde
Waasland-Beveren
Oostende
2 – 3
3. februar 20:00
1/16-finaler
Oostende
St.Truiden
3 – 1
6. februar 16:15
24. runde
Cercle Brugge
Oostende
3 – 1
9. februar 18:00
1/8-finaler
Oostende
Genk
3 – 1
17. februar 19:00
26. runde
Eupen
Oostende
1 – 1
20. februar 16:15
27. runde
Oostende
Mechelen
2 – 0
27. februar 18:30
28. runde
Gent
Oostende
vs
8. marts 20:45
29. runde
Royal Excel Mouscron
Oostende
vs
20. marts 18:30
31. runde
Oostende
Waasland-Beveren
vs
3. april 16:15
32. runde
Beerschot
Oostende
vs
10. april 20:00
33. runde
Oostende
Cercle Brugge
vs
17. april 20:00
34. runde