Luk

Luk
Logo for St.Truiden

Om St.Truiden

Land: Belgien
Stadion: Staaien
Placering: Sint-Truiden, Belgien
Kapacitet: 14.600 tilskuere
Træner: Bernd Hollerbach


Turneringer med deltagelse af St.Truiden

Turnering Placering Form
1. Division A #9
er ubesejret 9 kampe i træk
Pokal 1/16-finale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 9 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om St.Truiden fra nyhedsarkivet

Nyheder om St.Truiden

13/02 17:57
10/01 09:39
21/11 17:57
11/04 15:27
10/02 19:57
13/08 13:35
09/08 16:54
09/08 15:24
19/05 20:53
06/05 15:05


Spillertrup for St.Truiden

Nr. Navn Position
1. Kenny Steppe (33 år) Målmand
2. Ko Matsubara (25 år) Forsvar
8. Rocco Reitz (20 år) Midtbane
14. Aboubakary Koita (23 år) Midtbane
16. Steve De Ridder (35 år) Midtbane
19. Stan Van Dessel (20 år) Midtbane
21. Daniel Schmidt (30 år) Målmand
22. Wolke Janssens (27 år) Angreb
23. Tatsuya Ito (24 år) Angreb
24. Mory Konaté (28 år) Midtbane
26. Jorge Teixeira (35 år) Forsvar
27. Dimitri Lavalee (25 år) Forsvar
30. Nelson Balongo (23 år) Angreb
35. Wim Vanmarsenille (19 år) Målmand
39. Jonathan Buatu (28 år) Forsvar
44. Christian Brüls (33 år) Midtbane
61. Jarne Steuckers (20 år) Midtbane
Alessandro Russo (21 år) Målmand
Toni Leistner (31 år) Forsvar
Junior Pius (26 år) Forsvar
Daiki Hashioka (23 år) Forsvar
Ameen Al Dakhil (20 år) Forsvar
David Mindombe (20 år) Forsvar
Arnaud Dony (18 år) Forsvar
Rein Van Helden (19 år) Forsvar
Shinji Kagawa (33 år) Midtbane
Robert Bauer (27 år) Midtbane
Liberato Cacace (21 år) Midtbane
Alexander Filippov (29 år) Angreb
Joao Klauss (25 år) Angreb
Taichi Hara (23 år) Angreb
Daichi Hayashi (25 år) Angreb
Mathias Delorge (17 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

St.Truiden
Gent
2 – 1
25. juli 21:00
1. runde
Charleroi
St.Truiden
0 – 0
31. juli 16:15
2. runde
St.Truiden
Zulte-Waregem
1 – 3
7. august 18:30
3. runde
Eupen
St.Truiden
2 – 1
14. august 18:30
4. runde
St.Truiden
Kortrijk
0 – 2
21. august 20:45
5. runde
Cercle Brugge
St.Truiden
0 – 1
28. august 18:30
6. runde
Beerschot
St.Truiden
0 – 1
13. september 20:00
7. runde
St.Truiden
Genk
1 – 2
19. september 13:30
8. runde
Standard Liege
St.Truiden
1 – 2
25. september 20:45
9. runde
St.Truiden
Oostende
1 – 1
2. oktober 18:30
10. runde
St.Truiden
Anderlecht
2 – 2
17. oktober 13:30
11. runde
Oud-Heverlee
St.Truiden
4 – 1
24. oktober 21:00
12. runde
RFC Seraing
St.Truiden
3 – 2
27. oktober 20:00
1/16-finaler
St.Truiden
Club Brugge
1 – 2
30. oktober 20:45
13. runde
Mechelen
St.Truiden
0 – 1
6. november 18:30
14. runde
St.Truiden
Royal Antwerp
2 – 1
21. november 16:00
15. runde
RFC Seraing
St.Truiden
2 – 0
27. november 16:15
16. runde
St.Truiden
Union St.Gilloise
1 – 2
3. december 20:45
17. runde
St.Truiden
Cercle Brugge
1 – 2
11. december 18:30
18. runde
Anderlecht
St.Truiden
2 – 0
14. december 21:00
19. runde
Gent
St.Truiden
2 – 1
18. december 20:45
20. runde
St.Truiden
Eupen
2 – 0
27. december 21:00
21. runde
Werder Bremen
St.Truiden
0 – 0
5. januar 15:30
Aflyst
Club Brugge
St.Truiden
2 – 0
15. januar 20:45
22. runde
St.Truiden
RFC Seraing
3 – 1
22. januar 18:30
23. runde
Royal Antwerp
St.Truiden
1 – 1
25. januar 18:45
24. runde
St.Truiden
Charleroi
0 – 1
28. januar 20:45
25. runde
Kortrijk
St.Truiden
1 – 3
5. februar 16:15
26. runde
Union St.Gilloise
St.Truiden
0 – 1
13. februar 16:00
27. runde
St.Truiden
Oud-Heverlee
2 – 0
20. februar 21:00
28. runde
Oostende
St.Truiden
0 – 0
26. februar 18:30
29. runde
St.Truiden
Mechelen
1 – 1
4. marts 20:45
30. runde
Genk
St.Truiden
0 – 1
13. marts 16:00
31. runde
St.Truiden
Beerschot
3 – 2
20. marts 21:00
32. runde
Zulte-Waregem
St.Truiden
0 – 2
2. april 16:15
33. runde
St.Truiden
Standard Liege
3 – 0
10. april 18:30
34. runde