LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for St.Truiden

Om St.Truiden

Land: Belgien
Stadion: Staaien
Placering: Sint-Truiden, Belgien
Kapacitet: 14.600 tilskuere
Træner: Marc Brys


Turneringer med deltagelse af St.Truiden

Turnering Placering Form
Europa League Kvalifikation Gruppe A #2
er ubesejret i samtlige hjemmekampe
Pokal Kvartfinale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 5 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om St.Truiden fra nyhedsarkivet

Nyheder om St.Truiden

17/03 19:53
25/03 16:23
20/12 22:22
14/12 22:55
26/10 23:06
24/09 22:05
31/08 15:41
29/03 15:00
27/02 22:32
02/12 22:27


Spillertrup for St.Truiden

Nr. Navn Fysik Position
1. Kenny Steppe (30 år) 182 cm / 67 kg Målmand
3. Takehiro Tomiyasu (20 år) 185 cm / 70 kg Forsvar
4. Pol Garcia (24 år) 185 cm / 71 kg Forsvar
5. Alexis De Sart (22 år) 180 cm / 74 kg Midtbane
6. Steven De Petter (33 år) 181 cm / 76 kg Midtbane
7. Jordan Rolly Botaka (25 år) 183 cm / 73 kg Angreb
8. Ibrahima Sankhon (23 år) Midtbane
9. Duckens Nazon (25 år) 181 cm / 79 kg Angreb
11. Yohan Boli (25 år) 178 cm / 74 kg Angreb
12. Samuel Asamoah (25 år) 163 cm Midtbane
14. Alexandre De Bruyn (24 år) 177 cm Angreb
15. Daichi Kamada (22 år) 180 cm / 72 kg Midtbane
16. Thallyson (27 år) Midtbane
18. Kosuke Konishita (24 år) 188 cm / 85 kg Angreb
19. Cristian Ceballos (26 år) 173 cm / 67 kg Midtbane
20. Samy Mmaee (22 år) 183 cm / 78 kg Forsvar
21. Lucas Pirard (24 år) 191 cm / 85 kg Målmand
22. Wolke Janssens (24 år) 185 cm / 70 kg Angreb
23. Rai Vloet (24 år) 187 cm / 76 kg Midtbane
24. Mamadou Sylla (25 år) 184 cm / 80 kg Angreb
26. Jorge Teixeira (32 år) 188 cm / 87 kg Forsvar
27. Erik Gliha (22 år) Angreb
28. Takahiro Sekine (24 år) 167 cm / 61 kg Angreb
29. Elton Acolatse (23 år) 184 cm / 80 kg Angreb
33. Wataru Endo (26 år) 178 cm / 73 kg Forsvar
77. Mohamed Buya Turay (23 år) 178 cm / 70 kg Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

St.Truiden
Cercle Brugge
0 – 0
28. juli 20:00
1. runde
Genk
St.Truiden
1 – 1
5. august 18:00
2. runde
St.Truiden
Lokeren
1 – 1
11. august 20:00
3. runde
Waasland-Beveren
St.Truiden
2 – 2
18. august 20:10
4. runde
Standard Liege
St.Truiden
3 – 2
25. august 18:00
5. runde
St.Truiden
Oostende
1 – 0
1. september 20:00
6. runde
Gent
St.Truiden
1 – 2
16. september 20:00
7. runde
St.Truiden
Antwerpen
2 – 0
22. september 20:30
8. runde
St.Truiden
KFC Duffel
3 – 0
26. september 20:30
1/16-finaler
Anderlecht
St.Truiden
0 – 0
30. september 14:30
9. runde
St.Truiden
Royal Excel Mouscron
3 – 1
6. oktober 20:00
10. runde
Kortrijk
St.Truiden
3 – 1
20. oktober 20:00
11. runde
St.Truiden
Club Brugge
2 – 2
27. oktober 20:30
12. runde
Charleroi
St.Truiden
1 – 0
30. oktober 20:30
13. runde
St.Truiden
Zulte-Waregem
2 – 1
4. november 20:00
14. runde
Eupen
St.Truiden
1 – 4
10. november 20:00
15. runde
St.Truiden
Anderlecht
4 – 2
25. november 18:00
16. runde
Antwerpen
St.Truiden
1 – 3
1. december 20:30
17. runde
St.Truiden
Izegem
3 – 2
5. december 20:30
1/8-finaler
St.Truiden
Standard Liege
1 – 1
8. december 20:30
18. runde
Lokeren
St.Truiden
2 – 0
15. december 20:00
19. runde
St.Truiden
Gent
1 – 3
18. december 20:45
Kvartfinaler
St.Truiden
Kortrijk
0 – 0
22. december 20:00
20. runde
Oostende
St.Truiden
1 – 1
26. december 14:30
21. runde
St.Truiden
Genk
2 – 3
18. januar 20:35
22. runde
Cercle Brugge
St.Truiden
1 – 2
26. januar 20:00
23. runde
St.Truiden
Eupen
4 – 1
3. februar 20:00
24. runde
St.Truiden
Waasland-Beveren
2 – 1
9. februar 20:00
25. runde
Zulte-Waregem
St.Truiden
1 – 1
16. februar 20:00
26. runde
St.Truiden
Charleroi
3 – 1
24. februar 20:00
27. runde
Club Brugge
St.Truiden
1 – 0
2. marts 20:30
28. runde
Royal Excel Mouscron
St.Truiden
1 – 1
10. marts 18:00
29. runde
St.Truiden
Gent
0 – 2
17. marts 18:00
30. runde
St.Truiden
Charleroi
3 – 1
31. marts 14:30
1. runde
KFCO Beerschot-Wilrijk
St.Truiden
1 – 2
3. april 20:30
2. runde
Westerlo
St.Truiden
2 – 2
6. april 20:00
3. runde
St.Truiden
Oostende
1 – 0
13. april 20:00
4. runde
Eupen
St.Truiden
1 – 1
20. april 20:30
5. runde
St.Truiden
KFCO Beerschot-Wilrijk
2 – 2
28. april 20:00
6. runde
Charleroi
St.Truiden
2 – 0
4. maj 18:00
7. runde
St.Truiden
Eupen
2 – 2
12. maj 20:00
8. runde
Oostende
St.Truiden
1 – 1
15. maj 20:30
9. runde
St.Truiden
Westerlo
2 – 1
18. maj 20:00
10. runde