Luk
Logo for Aurora

Om Aurora

Land: Bolivia
Stadion: Estadio Felix Capriles
Placering: Cochabamba, Bolivia
Kapacitet: 27.588 tilskuere
Træner: Victor Antelo


Turneringer med deltagelse af Aurora

Turnering Placering Form
Primera Division Clausura #11
har ikke vundet 5 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Aurora fra nyhedsarkivet

Nyheder om Aurora

24/07 18:27


Spillertrup for Aurora

Navn Position
Geancarlos Martinez (40 år) Målmand
Max Alexander Rougcher (35 år) Målmand
Wanerge Delgado (30 år) Målmand
Agustin Sebastian Cousillas (29 år) Målmand
David Torrico (32 år) Målmand
Enrique Diaz (37 år) Forsvar
Javier Ignacio Leon (37 år) Forsvar
Ivan Huayhuata (30 år) Forsvar
Jose Carlos Ayala Quiroz (36 år) Forsvar
de Souza Nascimento Fernando (32 år) Forsvar
De Souza Fernando Cedrola (32 år) Forsvar
Celinho (36 år) Forsvar
Douglas Ferrufino (27 år) Forsvar
Santos Amador (35 år) Forsvar
Lucas Basualdo (31 år) Forsvar
Claudio Avalos (25 år) Forsvar
Jose Fleitas (32 år) Forsvar
Manuel Morello (25 år) Forsvar
Nicolas Marotta (22 år) Forsvar
Jaime Villamil (26 år) Forsvar
Carmelo Angulo (39 år) Midtbane
Jorge Gary Paz Ponce (32 år) Midtbane
Henry Max Machado Lopez (33 år) Midtbane
Amilcar Sanchez (28 år) Midtbane
Diego Olivera (31 år) Midtbane
Axel Bejarano (29 år) Midtbane
Juan Sánchez (37 år) Midtbane
Ramiro Mamani (28 år) Midtbane
Jeison Siquita Toledo (27 år) Midtbane
Diogo Kachuba (29 år) Midtbane
Cesar Adrian Lamanna (32 år) Midtbane
Miguel Angel Rios Pinto (26 år) Midtbane
Mario Parrado (25 år) Midtbane
Julio Toro (26 år) Midtbane
Guenyi Vaca (25 år) Midtbane
Stefano Andre Kukoc Midtbane
Caleb Cardozo (30 år) Midtbane
Juan Gomez (27 år) Midtbane
Daniel Camacho (20 år) Midtbane
Matias Vicedo (25 år) Midtbane
Jaime Cornejo (25 år) Midtbane
Cristian Tarqui (19 år) Midtbane
Adriel Fernández (23 år) Midtbane
Luis Barboza (26 år) Midtbane
Fernando Aguilar (22 år) Midtbane
Charles Da Silva (35 år) Angreb
Darwin Rios (28 år) Angreb
José Mendoza (25 år) Angreb
Christian Lopez (36 år) Angreb
Edwin Alpire (30 år) Angreb
Edu Vallecillo (28 år) Angreb
Diego Villegas (30 år) Angreb
Tomas Bolzicco (24 år) Angreb
Christian Banguera (28 år) Angreb
William Alvarez (24 år) Angreb
Sergio Moruno (26 år) Angreb
Marcelo Fabian Perugini (35 år)
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

The Strongest
Aurora
2 – 1
20. januar 00:30
1. runde
Aurora
Sport Boys Warnes
0 – 2
27. januar 22:15
2. runde
Jorge Wilstermann
Aurora
2 – 1
31. januar 01:30
3. runde
Aurora
Destroyers
2 – 0
2. februar 22:15
4. runde
San Jose
Aurora
3 – 0
7. februar 01:30
5. runde
Aurora
Nacional Potosi
0 – 0
10. februar 22:15
6. runde
Blooming
Aurora
1 – 0
16. februar 20:00
7. runde
Aurora
Bolivar
3 – 3
21. februar 01:30
8. runde
Always Ready
Aurora
2 – 0
23. februar 20:00
9. runde
Aurora
Royal Pari
2 – 3
10. marts 20:00
11. runde
Real Potosi
Aurora
2 – 2
13. marts 23:15
12. runde
Aurora
Oriente Petrolero
3 – 2
17. marts 20:00
13. runde
Guabira
Aurora
1 – 0
24. marts 20:00
10. runde
Aurora
The Strongest
2 – 1
31. marts 23:15
14. runde
Sport Boys Warnes
Aurora
3 – 0
3. april 21:00
15. runde
Aurora
Jorge Wilstermann
1 – 2
7. april 01:30
16. runde
Destroyers
Aurora
0 – 0
14. april 01:00
17. runde
Aurora
San Jose
0 – 2
19. april 02:15
18. runde
Nacional Potosi
Aurora
0 – 1
21. april 21:00
19. runde
Aurora
Blooming
3 – 4
28. april 23:15
20. runde
Bolivar
Aurora
6 – 3
1. maj 22:00
21. runde
Aurora
Always Ready
3 – 1
4. maj 23:15
22. runde
Aurora
Guabira
1 – 1
11. maj 23:15
23. runde
Royal Pari
Aurora
2 – 1
15. maj 21:00
24. runde
Aurora
Real Potosi
3 – 2
19. maj 21:00
25. runde
Oriente Petrolero
Aurora
5 – 0
23. maj 02:30
26. runde
San Jose
Aurora
3 – 0
14. juli 23:15
1. runde
Nacional Potosi
Aurora
3 – 2
28. juli 21:00
4. runde
Aurora
The Strongest
2 – 2
1. august 02:30
3. runde
Aurora
Sport Boys Warnes
0 – 0
4. august 21:00
5. runde
Royal Pari
Aurora
2 – 2
8. august 21:00
6. runde
Aurora
Oriente Petrolero
2 – 1
11. august 21:00
7. runde
Jorge Wilstermann
Aurora
5 – 1
18. august 23:15
8. runde
Aurora
Bolivar
0 – 1
25. august 21:00
9. runde
Real Potosi
Aurora
1 – 1
30. august 02:00
10. runde
Aurora
Guabira
1 – 1
8. september 21:00
2. runde
Aurora
Always Ready
1 – 1
14. september 23:15
11. runde
Destroyers
Aurora
vs
22. september 21:00
12. runde
Aurora
Blooming
vs
27. september 00:15
13. runde
Aurora
San Jose
vs
29. september 23:15
14. runde
Guabira
Aurora
vs
6. oktober 21:00
15. runde
The Strongest
Aurora
vs
19. oktober 21:00
16. runde
Aurora
Nacional Potosi
vs
24. oktober 00:15
17. runde
Sport Boys Warnes
Aurora
vs
27. oktober 20:00
18. runde
Aurora
Royal Pari
vs
31. oktober 23:15
19. runde
Oriente Petrolero
Aurora
vs
5. november 01:30
20. runde
Aurora
Jorge Wilstermann
vs
8. november 01:30
21. runde
Bolivar
Aurora
vs
10. november 21:00
22. runde
Aurora
Real Potosi
vs
26. november 01:00
23. runde
Always Ready
Aurora
vs
30. november 20:00
24. runde
Aurora
Destroyers
vs
8. december 21:00
25. runde
Blooming
Aurora
vs
11. december 21:00
26. runde