Luk
Logo for Blooming

Om Blooming

Land: Bolivia
Stadion: Ramon Tahuichi Aguilera
Placering: Santa Cruz de la Sierra, Bolivia
Kapacitet: 38.000 tilskuere


Turneringer med deltagelse af Blooming

Turnering Placering Form
Primera Division Clausura #9
er ubesejret 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Blooming fra nyhedsarkivet

Nyheder om Blooming

03/09 08:38
26/08 11:33
12/08 11:42
20/04 11:19


Spillertrup for Blooming

Nr. Navn Position
1. Ruben Cordano (20 år) Målmand
3. Jose Sagredo (25 år) Forsvar
6. Cristian Arano (24 år) Angreb
7. Cesar Emanuel Pereyra (37 år) Angreb
8. Luis Vargas (23 år) Midtbane
10. Joselito Vaca Velasco (37 år) Midtbane
13. Marco Vaca (29 år) Målmand
17. Fernando Saldias (22 år) Angreb
18. Christian Latorre (32 år) Midtbane
19. Erwin Junior Sanchez (27 år) Angreb
20. Christian Fernandez Forsvar
21. Roberto Fernandez (20 år) Midtbane
26. Julio Herrera Midtbane
Braulio Uraezana Målmand
Raul Gonzales (31 år) Forsvar
Miguel Hurtado (34 år) Forsvar
Rodrigo Erramuspe (29 år) Forsvar
Oscar Velazquez (29 år) Forsvar
Brian Hinojosa (26 år) Forsvar
Jose Carrasco (22 år) Forsvar
Ervin Montero (18 år) Forsvar
Alan Siles (19 år) Forsvar
Alex Arano Forsvar
Widen Saucedo Candia (22 år) Forsvar
Robert Cueto (20 år) Forsvar
Roly Sejas (33 år) Midtbane
Jose Luis Vargas (27 år) Midtbane
Diego Henrry Torrico Limon (27 år) Midtbane
Eddy Corozo (25 år) Midtbane
Alan Farell (23 år) Midtbane
Rafinha (27 år) Midtbane
Marcelo Velasco (21 år) Midtbane
Jonathan Wilson Claure (24 år) Midtbane
Clovis Roca (22 år) Midtbane
Jesus Sagredo (25 år) Midtbane
Clody Menacho (17 år) Midtbane
Daniel Neculman (34 år) Angreb
Mauricio Saucedo (34 år) Angreb
Jose Rios (33 år) Angreb
Alexis Blanco (31 år) Angreb
Diego Rodriguez (26 år) Angreb
Diego Sandoval (28 år) Angreb
Junior Robledo (21 år) Angreb
Marcos de Lima (22 år) Angreb
Sergio Alvarez (23 år) Angreb
Orlando Navarro Angreb
Carlos Robledo Angreb
Leonardo Urapuca (21 år) Angreb
Rafael Barros (27 år) Angreb
Cesar Menacho (20 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Destroyers
Blooming
1 – 0
20. januar 20:00
1. runde
Blooming
San Jose
5 – 1
28. januar 00:30
2. runde
Nacional Potosi
Blooming
2 – 0
1. februar 01:30
3. runde
Guabira
Blooming
2 – 2
3. februar 22:15
4. runde
Blooming
Bolivar
2 – 1
7. februar 01:30
5. runde
Always Ready
Blooming
3 – 0
10. februar 20:00
6. runde
Blooming
Aurora
1 – 0
16. februar 20:00
7. runde
Royal Pari
Blooming
1 – 3
21. februar 01:45
8. runde
Blooming
Real Potosi
5 – 3
24. februar 00:30
9. runde
Oriente Petrolero
Blooming
0 – 1
2. marts 01:00
10. runde
Blooming
The Strongest
2 – 0
11. marts 00:30
11. runde
Sport Boys Warnes
Blooming
1 – 5
14. marts 23:15
12. runde
Blooming
Jorge Wilstermann
2 – 0
18. marts 00:30
13. runde
San Jose
Blooming
5 – 1
28. marts 01:30
15. runde
Blooming
Destroyers
2 – 1
1. april 01:30
14. runde
Blooming
Nacional Potosi
0 – 1
8. april 01:30
16. runde
Blooming
Guabira
4 – 2
15. april 01:30
17. runde
Bolivar
Blooming
4 – 1
18. april 02:00
18. runde
Blooming
Always Ready
1 – 0
22. april 01:30
19. runde
Aurora
Blooming
3 – 4
28. april 23:15
20. runde
Blooming
Royal Pari
2 – 3
2. maj 01:30
21. runde
Real Potosi
Blooming
2 – 2
5. maj 21:00
22. runde
Blooming
Oriente Petrolero
3 – 2
13. maj 01:30
23. runde
The Strongest
Blooming
3 – 1
16. maj 02:30
24. runde
Blooming
Sport Boys Warnes
1 – 2
20. maj 01:30
25. runde
Jorge Wilstermann
Blooming
2 – 5
23. maj 00:15
26. runde
Blooming
The Strongest
1 – 0
15. juli 01:30
1. runde
Blooming
Sport Boys Warnes
4 – 1
26. juli 02:30
3. runde
Royal Pari
Blooming
3 – 1
30. juli 02:00
4. runde
Blooming
Oriente Petrolero
2 – 1
5. august 01:30
5. runde
Jorge Wilstermann
Blooming
2 – 0
8. august 02:30
6. runde
Blooming
Bolivar
2 – 3
12. august 01:30
7. runde
Nacional Potosi
Blooming
5 – 0
14. august 21:00
2. runde
Real Potosi
Blooming
5 – 1
18. august 21:00
8. runde
Blooming
Always Ready
2 – 3
26. august 01:30
9. runde
Destroyers
Blooming
2 – 4
2. september 01:30
10. runde
Guabira
Blooming
1 – 1
15. september 23:15
11. runde
Blooming
San Jose
vs
22. september 01:30
12. runde
Aurora
Blooming
vs
27. september 00:15
13. runde
The Strongest
Blooming
vs
29. september 21:00
14. runde
Blooming
Nacional Potosi
vs
6. oktober 01:30
15. runde
Sport Boys Warnes
Blooming
vs
19. oktober 00:15
16. runde
Blooming
Royal Pari
vs
24. oktober 02:30
17. runde
Oriente Petrolero
Blooming
vs
28. oktober 00:30
18. runde
Blooming
Jorge Wilstermann
vs
1. november 01:30
19. runde
Bolivar
Blooming
vs
3. november 21:00
20. runde
Blooming
Real Potosi
vs
6. november 23:15
21. runde
Always Ready
Blooming
vs
9. november 20:00
22. runde
Blooming
Destroyers
vs
25. november 00:30
23. runde
Blooming
Guabira
vs
2. december 00:30
24. runde
San Jose
Blooming
vs
8. december 21:00
25. runde
Blooming
Aurora
vs
11. december 21:00
26. runde