Luk
Logo for Destroyers

Om Destroyers

Land: Bolivia


Turneringer med deltagelse af Destroyers

Turnering Placering Form
Primera Division Clausura #14
har ikke vundet 6 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Destroyers fra nyhedsarkivet

Nyheder om Destroyers

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Destroyers

Navn Position
Juan Carlos Robles (34 år) Målmand
David Andersen (30 år) Forsvar
Ricardo Duarte (30 år) Forsvar
Erwin Melgar (32 år) Forsvar
Arnaldo Andres Vera (39 år) Forsvar
Lorgio Alvarez Roca (41 år) Forsvar
Luis Osinaga (27 år) Forsvar
Diego Paz (31 år) Forsvar
Amarildo (33 år) Forsvar
Rodderyck Perozo (25 år) Midtbane
Jonathan Salinas (32 år) Midtbane
Marcinho (38 år) Midtbane
Pablo Pena Midtbane
Javier Calle Estrada (28 år) Midtbane
Vitor (32 år) Midtbane
Santos Navarro Arteaga (28 år) Midtbane
Denilson Guzman (19 år) Midtbane
Junior Gaucho (31 år) Midtbane
Victor Abrego (22 år) Midtbane
Jose Rodriguez (19 år) Midtbane
Fernando Saravia (29 år) Midtbane
Rodrigo Rodriguez (29 år) Midtbane
Willians Cayo Ulloa (29 år) Angreb
Denis Bejarano (27 år) Angreb
Bryan Schmidt (23 år) Angreb
Carlos Duarte (30 år) Angreb
Jose Cortes (25 år) Angreb
Fernando Ruiz (25 år) Angreb
Yerco Vallejos (24 år) Angreb
Nelson Aguilera
Jose Jorge Sanchez (38 år)
Yinno Darwin Quiroz Guzman (36 år)
Pablo Francese
Mario Cesar Vaca (34 år)
Ulises Moron (31 år)
Cuellar Alejandro Demiquel (37 år)
Pablo Gutierrez
Mainor Schwartz
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Destroyers
Blooming
1 – 0
20. januar 20:00
1. runde
Bolivar
Destroyers
2 – 0
27. januar 01:00
2. runde
Destroyers
Always Ready
2 – 0
30. januar 01:30
3. runde
Aurora
Destroyers
2 – 0
2. februar 22:15
4. runde
Destroyers
Royal Pari
0 – 0
6. februar 01:30
5. runde
Real Potosi
Destroyers
3 – 2
12. februar 00:00
6. runde
Destroyers
Oriente Petrolero
0 – 0
18. februar 00:30
7. runde
The Strongest
Destroyers
3 – 0
21. februar 23:30
8. runde
Destroyers
Sport Boys Warnes
0 – 0
25. februar 00:30
9. runde
Jorge Wilstermann
Destroyers
3 – 3
27. februar 23:15
10. runde
Destroyers
Guabira
2 – 3
10. marts 20:00
11. runde
Nacional Potosi
Destroyers
7 – 2
16. marts 01:00
13. runde
Destroyers
San Jose
2 – 1
23. marts 20:00
12. runde
Blooming
Destroyers
2 – 1
1. april 01:30
14. runde
Destroyers
Bolivar
3 – 6
4. april 02:30
15. runde
Always Ready
Destroyers
2 – 0
6. april 21:00
16. runde
Destroyers
Aurora
0 – 0
14. april 01:00
17. runde
Royal Pari
Destroyers
0 – 0
19. april 00:15
18. runde
Destroyers
Real Potosi
3 – 0
22. april 21:00
19. runde
Oriente Petrolero
Destroyers
1 – 0
29. april 01:30
20. runde
Destroyers
The Strongest
0 – 1
1. maj 23:15
21. runde
Sport Boys Warnes
Destroyers
1 – 1
7. maj 01:30
22. runde
Destroyers
Jorge Wilstermann
0 – 3
12. maj 21:00
23. runde
Guabira
Destroyers
1 – 0
16. maj 02:00
24. runde
San Jose
Destroyers
2 – 0
19. maj 23:15
25. runde
Destroyers
Nacional Potosi
1 – 0
22. maj 21:00
26. runde
Destroyers
Nacional Potosi
0 – 2
14. juli 21:00
1. runde
Destroyers
Royal Pari
0 – 2
26. juli 00:15
3. runde
Oriente Petrolero
Destroyers
3 – 1
29. juli 01:30
4. runde
Sport Boys Warnes
Destroyers
1 – 1
31. juli 21:00
2. runde
Destroyers
Jorge Wilstermann
1 – 0
3. august 23:15
5. runde
Bolivar
Destroyers
3 – 0
6. august 21:30
6. runde
Destroyers
Real Potosi
1 – 1
11. august 01:30
7. runde
Always Ready
Destroyers
6 – 0
17. august 21:00
8. runde
Guabira
Destroyers
1 – 1
25. august 01:30
9. runde
Destroyers
Blooming
2 – 4
2. september 01:30
10. runde
San Jose
Destroyers
7 – 0
15. september 21:00
11. runde
Destroyers
Aurora
vs
22. september 21:00
12. runde
The Strongest
Destroyers
vs
25. september 21:30
13. runde
Nacional Potosi
Destroyers
vs
29. september 01:00
14. runde
Destroyers
Sport Boys Warnes
vs
7. oktober 01:30
15. runde
Royal Pari
Destroyers
vs
19. oktober 23:15
16. runde
Destroyers
Oriente Petrolero
vs
25. oktober 02:30
17. runde
Jorge Wilstermann
Destroyers
vs
27. oktober 22:15
18. runde
Destroyers
Bolivar
vs
30. oktober 23:15
19. runde
Real Potosi
Destroyers
vs
3. november 20:00
20. runde
Destroyers
Always Ready
vs
6. november 20:00
21. runde
Destroyers
Guabira
vs
10. november 20:00
22. runde
Blooming
Destroyers
vs
25. november 00:30
23. runde
Destroyers
San Jose
vs
2. december 20:00
24. runde
Aurora
Destroyers
vs
8. december 21:00
25. runde
Destroyers
The Strongest
vs
11. december 21:00
26. runde