Luk
Logo for Sport Boys Warnes

Om Sport Boys Warnes

Land: Bolivia
Stadion: Estadio Samuel Vaca Jimenez
Placering: Warnes, Bolivia
Kapacitet: 18.000 tilskuere


Turneringer med deltagelse af Sport Boys Warnes

Turnering Placering Form
Primera Division Clausura #12
har ikke vundet 3 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Sport Boys Warnes fra nyhedsarkivet

Nyheder om Sport Boys Warnes

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Sport Boys Warnes

Navn Position
Yadin Salazar (37 år) Målmand
Said Mustafa (29 år) Målmand
Miguel Angel Mercado Mole (30 år) Målmand
Hector Luis Gaitan (32 år) Forsvar
Stalin Taborga (24 år) Forsvar
Miguel Rimba (29 år) Forsvar
Rolando Barra Pinedo (32 år) Forsvar
Damir Miranda Mercado (33 år) Forsvar
Daniel Manjon (29 år) Forsvar
Jéferson (31 år) Forsvar
Lorgio Suarez (28 år) Forsvar
Juan Rivero (29 år) Forsvar
Jordy Candia (23 år) Forsvar
Murilo (29 år) Forsvar
Maximiliano Pereira (26 år) Forsvar
Juan Pablo Fernandez (37 år) Forsvar
Gery Garcia (30 år) Forsvar
Ronald Rea (30 år) Midtbane
Luciano Ursino (30 år) Midtbane
Jherson Enrique Cordoba (31 år) Midtbane
Daner Pachi (35 år) Midtbane
Darwin Lora (33 år) Midtbane
Alvaro Quiroga (24 år) Midtbane
Gabriel Soliz (24 år) Midtbane
Franz Gonzales (19 år) Midtbane
Sergio Villamil (24 år) Midtbane
Anderson Gongora (17 år) Midtbane
Jorge Rojas (25 år) Midtbane
Sergio Rosado (26 år) Midtbane
Leandro Ferreira (33 år) Midtbane
Kristhian Nunez (25 år) Midtbane
Delfin Manrique Midtbane
Eduardo Salles (29 år) Angreb
Alejandro Quintana (27 år) Angreb
Alcides Pena (30 år) Angreb
Carlos Tenorio (40 år) Angreb
Jenry Alaca Maconde (32 år) Angreb
Gilberto Fortunato (32 år) Angreb
Elvis Uriona (34 år) Angreb
Reinaldo Parada (24 år) Angreb
Yasmani Duk (31 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Sport Boys Warnes
Always Ready
1 – 1
19. januar 20:00
1. runde
Aurora
Sport Boys Warnes
0 – 2
27. januar 22:15
2. runde
Sport Boys Warnes
Royal Pari
2 – 2
30. januar 21:00
3. runde
Real Potosi
Sport Boys Warnes
2 – 1
3. februar 20:00
4. runde
Sport Boys Warnes
Oriente Petrolero
2 – 1
6. februar 23:15
5. runde
The Strongest
Sport Boys Warnes
5 – 0
10. februar 00:30
6. runde
Sport Boys Warnes
Guabira
2 – 2
16. februar 22:15
7. runde
Sport Boys Warnes
Jorge Wilstermann
1 – 3
21. februar 20:00
8. runde
Destroyers
Sport Boys Warnes
0 – 0
25. februar 00:30
9. runde
Sport Boys Warnes
San Jose
1 – 2
28. februar 20:00
10. runde
Nacional Potosi
Sport Boys Warnes
3 – 0
9. marts 22:15
11. runde
Sport Boys Warnes
Blooming
1 – 5
14. marts 23:15
12. runde
Bolivar
Sport Boys Warnes
4 – 1
17. marts 21:00
13. runde
Always Ready
Sport Boys Warnes
3 – 1
30. marts 20:00
14. runde
Sport Boys Warnes
Aurora
3 – 0
3. april 21:00
15. runde
Royal Pari
Sport Boys Warnes
3 – 3
9. april 02:00
16. runde
Sport Boys Warnes
Real Potosi
1 – 1
13. april 21:00
17. runde
Sport Boys Warnes
The Strongest
0 – 0
20. april 21:00
19. runde
Oriente Petrolero
Sport Boys Warnes
2 – 1
26. april 02:00
18. runde
Guabira
Sport Boys Warnes
1 – 0
28. april 21:00
20. runde
Jorge Wilstermann
Sport Boys Warnes
5 – 2
3. maj 00:15
21. runde
Sport Boys Warnes
Destroyers
1 – 1
7. maj 01:30
22. runde
San Jose
Sport Boys Warnes
2 – 1
12. maj 23:15
23. runde
Sport Boys Warnes
Nacional Potosi
2 – 0
16. maj 21:00
24. runde
Blooming
Sport Boys Warnes
1 – 2
20. maj 01:30
25. runde
Sport Boys Warnes
Bolivar
1 – 2
23. maj 21:00
26. runde
Sport Boys Warnes
Always Ready
1 – 2
16. juli 02:00
1. runde
Blooming
Sport Boys Warnes
4 – 1
26. juli 02:30
3. runde
Sport Boys Warnes
San Jose
1 – 1
28. juli 21:00
4. runde
Sport Boys Warnes
Destroyers
1 – 1
31. juli 21:00
2. runde
Aurora
Sport Boys Warnes
0 – 0
4. august 21:00
5. runde
Sport Boys Warnes
The Strongest
1 – 0
8. august 02:30
6. runde
Nacional Potosi
Sport Boys Warnes
1 – 1
10. august 23:15
7. runde
Sport Boys Warnes
Guabira
2 – 0
18. august 21:00
8. runde
Sport Boys Warnes
Royal Pari
1 – 1
24. august 21:00
9. runde
Oriente Petrolero
Sport Boys Warnes
3 – 2
1. september 02:00
10. runde
Sport Boys Warnes
Jorge Wilstermann
1 – 2
15. september 01:30
11. runde
Bolivar
Sport Boys Warnes
vs
22. september 21:30
12. runde
Sport Boys Warnes
Real Potosi
vs
26. september 00:15
13. runde
Always Ready
Sport Boys Warnes
vs
28. september 21:00
14. runde
Destroyers
Sport Boys Warnes
vs
7. oktober 01:30
15. runde
Sport Boys Warnes
Blooming
vs
19. oktober 00:15
16. runde
San Jose
Sport Boys Warnes
vs
24. oktober 21:00
17. runde
Sport Boys Warnes
Aurora
vs
27. oktober 20:00
18. runde
The Strongest
Sport Boys Warnes
vs
31. oktober 01:30
19. runde
Sport Boys Warnes
Nacional Potosi
vs
2. november 20:00
20. runde
Royal Pari
Sport Boys Warnes
vs
12. november 00:30
22. runde
Guabira
Sport Boys Warnes
vs
17. november 22:00
21. runde
Sport Boys Warnes
Oriente Petrolero
vs
24. november 20:00
23. runde
Jorge Wilstermann
Sport Boys Warnes
vs
1. december 22:15
24. runde
Sport Boys Warnes
Bolivar
vs
8. december 21:00
25. runde
Real Potosi
Sport Boys Warnes
vs
11. december 21:00
26. runde