Luk
Logo for The Strongest

Om The Strongest

Land: Bolivia
Stadion: Estadio Hernando Siles
Placering: La Paz, Bolivia
Kapacitet: 45.000 tilskuere


Turneringer med deltagelse af The Strongest

Turnering Placering Form
Primera Division Clausura #3
er ubesejret 6 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om The Strongest fra nyhedsarkivet

Nyheder om The Strongest

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for The Strongest

Nr. Navn Position
1. Ever Alexis Caballero (37 år) Målmand
3. Yhon Villegas (23 år) Forsvar
5. Luis Martelli (33 år) Forsvar
6. Marvin Bejarano (31 år) Forsvar
7. Rodrigo Vargas (30 år) Angreb
8. Ramiro Vaca (20 år) Midtbane
12. Agustin Jara (27 år) Forsvar
14. Diego Wayar (25 år) Angreb
15. Richet Gomez (18 år) Midtbane
16. Walter Veizaga (33 år) Midtbane
18. Raul Castro (30 år) Midtbane
19. Daniel Vaca (40 år) Målmand
20. Rudy Cardozo (29 år) Midtbane
22. Juan Gabriel Valverde (29 år) Midtbane
24. Moises Calero Midtbane
25. Felix Larrea Forsvar
27. Henry Vaca (21 år) Midtbane
28. Daniel Coca (24 år) Angreb
Adolfo Machado (34 år) Forsvar
David Checa (26 år) Forsvar
Maximiliano Ortiz (29 år) Forsvar
Luis Banegas (19 år) Forsvar
Jhasmany Campos (31 år) Midtbane
Marco Antonio Leon (23 år) Midtbane
Daniel Calero (21 år) Midtbane
Jair Reinoso (34 år) Angreb
Rolando Blackburn (29 år) Angreb
Christian Novoa Sandin (28 år) Angreb
Harold Reina (29 år) Angreb
Dani Cure (29 år) Angreb
Ricardo Clarke (27 år) Angreb
Estalyn Alencastro (24 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

The Strongest
Aurora
2 – 1
20. januar 00:30
1. runde
Royal Pari
The Strongest
5 – 0
26. januar 22:15
2. runde
The Strongest
Real Potosi
4 – 1
30. januar 23:45
3. runde
Oriente Petrolero
The Strongest
2 – 1
3. februar 01:00
4. runde
The Strongest
Libertad
1 – 1
6. februar 00:30
2. runde
The Strongest
Sport Boys Warnes
5 – 0
10. februar 00:30
6. runde
Libertad
The Strongest
5 – 1
13. februar 22:15
2. runde
Jorge Wilstermann
The Strongest
0 – 1
17. februar 22:15
7. runde
The Strongest
Destroyers
3 – 0
21. februar 23:30
8. runde
San Jose
The Strongest
1 – 1
26. februar 01:00
9. runde
The Strongest
Nacional Potosi
2 – 3
1. marts 01:00
10. runde
The Strongest
Guabira
5 – 0
7. marts 01:30
5. runde
Blooming
The Strongest
2 – 0
11. marts 00:30
11. runde
The Strongest
Bolivar
1 – 1
14. marts 01:30
12. runde
Always Ready
The Strongest
1 – 2
16. marts 20:00
13. runde
Aurora
The Strongest
2 – 1
31. marts 23:15
14. runde
The Strongest
Royal Pari
5 – 2
5. april 02:30
15. runde
Real Potosi
The Strongest
0 – 2
7. april 21:00
16. runde
The Strongest
Oriente Petrolero
4 – 0
14. april 21:00
17. runde
Guabira
The Strongest
1 – 2
17. april 21:00
18. runde
Sport Boys Warnes
The Strongest
0 – 0
20. april 21:00
19. runde
The Strongest
Jorge Wilstermann
2 – 1
28. april 21:00
20. runde
Destroyers
The Strongest
0 – 1
1. maj 23:15
21. runde
The Strongest
San Jose
2 – 2
5. maj 23:15
22. runde
Nacional Potosi
The Strongest
1 – 0
12. maj 21:00
23. runde
The Strongest
Blooming
3 – 1
16. maj 02:30
24. runde
Bolivar
The Strongest
1 – 3
19. maj 22:00
25. runde
The Strongest
Always Ready
3 – 2
23. maj 02:30
26. runde
Blooming
The Strongest
1 – 0
15. juli 01:30
1. runde
The Strongest
San Jose
1 – 1
21. juli 21:00
2. runde
The Strongest
Guabira
4 – 0
27. juli 21:00
4. runde
Aurora
The Strongest
2 – 2
1. august 02:30
3. runde
The Strongest
Nacional Potosi
3 – 2
4. august 21:00
5. runde
Sport Boys Warnes
The Strongest
1 – 0
8. august 02:30
6. runde
The Strongest
Royal Pari
4 – 0
11. august 21:00
7. runde
Oriente Petrolero
The Strongest
1 – 2
19. august 01:30
8. runde
The Strongest
Jorge Wilstermann
2 – 0
25. august 21:00
9. runde
Bolivar
The Strongest
1 – 1
31. august 21:30
10. runde
The Strongest
Real Potosi
6 – 2
14. september 21:00
11. runde
Always Ready
The Strongest
2 – 2
21. september 21:00
12. runde
The Strongest
Destroyers
vs
25. september 21:30
13. runde
The Strongest
Blooming
vs
29. september 21:00
14. runde
San Jose
The Strongest
vs
6. oktober 23:15
15. runde
The Strongest
Aurora
vs
19. oktober 21:00
16. runde
Guabira
The Strongest
vs
23. oktober 21:00
17. runde
Nacional Potosi
The Strongest
vs
27. oktober 20:00
18. runde
The Strongest
Sport Boys Warnes
vs
31. oktober 01:30
19. runde
Royal Pari
The Strongest
vs
4. november 00:30
20. runde
The Strongest
Oriente Petrolero
vs
8. november 01:30
21. runde
Jorge Wilstermann
The Strongest
vs
10. november 22:15
22. runde
The Strongest
Bolivar
vs
24. november 22:15
23. runde
Real Potosi
The Strongest
vs
1. december 20:00
24. runde
The Strongest
Always Ready
vs
8. december 21:00
25. runde
Destroyers
The Strongest
vs
11. december 21:00
26. runde