Luk
Logo for Fluminense

Om Fluminense

Land: Brasilien
Stadion: Estadio do Maracana
Bygget: 16. juni 1950
Placering: Rio de Janeiro, Brasilien
Kapacitet: 78.838 tilskuere
Dimensioner: 105m x 68m
Træner: Abel Braga


Turneringer med deltagelse af Fluminense

Turnering Placering Form
Serie A #7
er ubesejret 7 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Fluminense fra nyhedsarkivet

Nyheder om Fluminense

14/12 07:27
05/07 16:59
15/06 19:14
24/04 07:50
13/06 14:09
04/04 09:48
26/12 17:12
30/10 09:22
02/09 17:01
02/07 07:08


Spillertrup for Fluminense

Nr. Navn Position
1. Marcos Felipe (25 år) Målmand
2. Samuel (31 år) Midtbane
3. Matheus Ferraz (36 år) Forsvar
4. Luccas Claro (30 år) Forsvar
5. Wellington (31 år) Midtbane
6. Egidio (35 år) Forsvar
8. Nonato (23 år) Midtbane
9. Fred (38 år) Angreb
10. Paulo Ganso (32 år) Midtbane
12. Joao Lopes (26 år) Målmand
14. Danilo (30 år) Forsvar
15. Matheus Mascarenhas (23 år) Forsvar
17. Joao Neto (18 år) Angreb
18. Matheus Martins (18 år) Angreb
19. Raul Marcelo Bobadilla (34 år) Angreb
20. Yago (27 år) Midtbane
21. Jhon Arias (24 år) Midtbane
23. John Kennedy (19 år) Angreb
24. Gustavo Ramalho (19 år) Målmand
25. Hudson (34 år) Midtbane
26. Manoel Messias (31 år) Forsvar
27. Muriel (34 år) Målmand
31. Calegari (19 år) Midtbane
33. Nino (24 år) Forsvar
34. Luiz Henrique (21 år) Angreb
35. Andre (20 år) Midtbane
38. Martinelli (20 år) Midtbane
39. Gabriel Teixeira (20 år) Midtbane
42. Wisney (22 år) Forsvar
44. David Braz (34 år) Forsvar
50. Reginaldo (29 år) Forsvar
70. Caio Paulista (23 år) Midtbane
89. Daniel (22 år) Forsvar
Pedro Rangel (21 år) Målmand
Frazan (25 år) Forsvar
Cristiano (28 år) Forsvar
Marlon (24 år) Forsvar
Pablo Dyego (27 år) Midtbane
Yuri Oliveira Lima (27 år) Midtbane
Caio Vinicius (23 år) Midtbane
Gustavo (22 år) Midtbane
German Cano (34 år) Angreb
Nathan (25 år) Angreb
Robinho (26 år) Angreb
Samuel (21 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Sao Paulo
Fluminense
0 – 0
30. maj 02:00
1. runde
Fluminense
Cuiaba
1 – 0
6. juni 16:00
2. runde
Red Bull Bragantino
Fluminense
2 – 2
14. juni 01:30
3. runde
Fluminense
Santos
1 – 0
18. juni 00:00
4. runde
Fortaleza
Fluminense
1 – 1
20. juni 23:15
5. runde
Atletico GO
Fluminense
1 – 0
24. juni 00:00
6. runde
Fluminense
Corinthians
1 – 1
27. juni 21:00
7. runde
Fluminense
Athletico Paranaense
1 – 4
30. juni 21:00
8. runde
Flamengo
Fluminense
0 – 1
4. juli 21:00
9. runde
Fluminense
Ceara
0 – 0
8. juli 02:30
10. runde
Sport Recife
Fluminense
1 – 2
11. juli 00:00
11. runde
Fluminense
Gremio
0 – 1
18. juli 02:00
12. runde
Palmeiras
Fluminense
1 – 0
25. juli 00:00
13. runde
America MG
Fluminense
1 – 0
8. august 21:00
15. runde
Internacional
Fluminense
4 – 2
16. august 01:30
16. runde
Fluminense
Atletico MG
1 – 1
24. august 01:00
17. runde
Fluminense
Bahia
2 – 0
31. august 00:00
18. runde
Fluminense
Juventude
1 – 1
3. september 00:00
14. runde
Chapecoense AF
Fluminense
1 – 2
8. september 02:30
19. runde
Fluminense
Sao Paulo
2 – 1
13. september 01:30
20. runde
Cuiaba
Fluminense
2 – 2
21. september 01:00
21. runde
Fluminense
Red Bull Bragantino
2 – 1
26. september 21:00
22. runde
Fluminense
Fortaleza
0 – 2
7. oktober 02:30
24. runde
Fluminense
Atletico GO
0 – 0
9. oktober 21:30
25. runde
Corinthians
Fluminense
1 – 0
14. oktober 02:00
26. runde
Athletico Paranaense
Fluminense
0 – 1
17. oktober 21:00
27. runde
Fluminense
Flamengo
3 – 1
24. oktober 00:00
28. runde
Santos
Fluminense
2 – 0
28. oktober 00:00
23. runde
Ceara
Fluminense
1 – 0
31. oktober 20:00
29. runde
Fluminense
Sport Recife
1 – 0
7. november 01:00
30. runde
Gremio
Fluminense
1 – 0
10. november 01:30
31. runde
Fluminense
Palmeiras
2 – 1
14. november 22:15
32. runde
Juventude
Fluminense
1 – 0
18. november 00:30
33. runde
Fluminense
America MG
2 – 0
21. november 21:00
34. runde
Fluminense
Internacional
1 – 0
25. november 01:30
35. runde
Atletico MG
Fluminense
2 – 1
28. november 20:00
36. runde
Bahia
Fluminense
2 – 0
5. december 20:00
37. runde
Fluminense
Chapecoense AF
3 – 0
10. december 01:30
38. runde
Fluminense
Bangu
vs
28. januar 00:30
1. runde
Madureira RJ
Fluminense
vs
30. januar 19:30
2. runde
Fluminense
Audax Rio EC
vs
4. februar 01:00
3. runde
Flamengo
Fluminense
vs
6. februar 20:05
4. runde
Fluminense
Botafogo RJ
vs
9. februar 22:00
5. runde
Fluminense
Portuguesa RJ
vs
12. februar 22:00
6. runde
Nova Iguacu
Fluminense
vs
16. februar 22:00
7. runde
Fluminense
Volta Redonda
vs
19. februar 22:00
8. runde
Millonarios
Fluminense
vs
23. februar 01:30
2. runde
Fluminense
Vasco da Gama
vs
24. februar 22:00
9. runde
Fluminense
Millonarios
vs
2. marts 01:30
2. runde
Resende
Fluminense
vs
5. marts 22:00
10. runde
Boavista
Fluminense
vs
12. marts 22:00
11. runde