Luk
Logo for Fluminense

Om Fluminense

Land: Brasilien
Stadion: Estadio do Maracana
Bygget: 16. juni 1950
Placering: Rio de Janeiro, Brasilien
Kapacitet: 78.838 tilskuere
Dimensioner: 105m x 68m
Træner: Odair Hellmann


Turneringer med deltagelse af Fluminense

Turnering Placering Form
Serie A #11 Fluminense har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering
Carioca 1. Div. Taca Rio Gruppe B #1
har vundet samtlige kampe
Carioca 1. Div. Taca Guanabara #1
har vundet seneste kamp
Copa Sudamericana 1/32-finale
har spillet uafgjort i samtlige kampe
Pokal 3. Runde
har tabt seneste kamp
Carioca 1. Div. Taca Guanabara Slutspil Semifinale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet 3 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Fluminense fra nyhedsarkivet

Nyheder om Fluminense

26/12 17:12
30/10 09:22
02/09 17:01
02/07 07:08
16/02 10:51
31/01 22:49
29/01 19:46
13/01 14:20
30/12 21:24
22/12 12:56


Spillertrup for Fluminense

Nr. Navn Position
1. Marcos Felipe (23 år) Målmand
2. Gilberto Junior (27 år) Forsvar
3. Matheus Ferraz (35 år) Forsvar
4. Luccas Claro (28 år) Forsvar
5. Yuri Oliveira Lima (25 år) Midtbane
6. Egidio (33 år) Forsvar
7. Pablo Dyego (26 år) Midtbane
8. Henrique (34 år) Midtbane
9. Evanilson (20 år) Midtbane
10. Paulo Ganso (30 år) Midtbane
11. Marcos Paulo (19 år) Angreb
12. Joao Lopes (24 år) Målmand
13. Nino (23 år) Forsvar
14. Paulo Victor (21 år) Midtbane
15. Michel Araujo (23 år) Angreb
16. Capixaba (22 år) Midtbane
17. Wisney (20 år) Forsvar
18. Caio Paulista (21 år) Midtbane
19. Felippe Cardoso (21 år) Forsvar
20. Yago (25 år) Midtbane
21. Igor Juliao (25 år) Forsvar
22. Dodi (23 år) Midtbane
23. Orinho (24 år) Angreb
24. Nene (38 år) Midtbane
25. Hudson (32 år) Midtbane
26. Digao (31 år) Forsvar
27. Muriel (33 år) Målmand
28. Matheus Alessandro (23 år) Angreb
29. Lucas Barcellos (21 år) Angreb
30. Miguel Silveira dos Santos (17 år) Angreb
Rodolfo (29 år) Målmand
Reginaldo (27 år) Forsvar
Frazan (23 år) Forsvar
Matheus Mascarenhas (21 år) Forsvar
Marlon (22 år) Forsvar
Fernando Pacheco (20 år) Midtbane
Caio Vinicius (21 år) Midtbane
Ze Ricardo (21 år) Midtbane
Wellington Silva (27 år) Angreb
Matheus Cassini (24 år) Angreb
Robinho (24 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

AD Cabofriense
Fluminense
0 – 1
19. januar 23:00
1. runde
Fluminense
Portuguesa RJ
2 – 0
24. januar 00:00
2. runde
Bangu
Fluminense
1 – 5
26. januar 20:00
3. runde
Flamengo
Fluminense
0 – 1
30. januar 00:30
4. runde
Fluminense
Boavista
0 – 1
1. februar 23:00
5. runde
Fluminense
Unión La Calera
1 – 1
5. februar 01:30
1/32-finaler
Fluminense
Botafogo RJ
3 – 0
9. februar 20:00
6. runde
Fluminense
Flamengo
2 – 3
13. februar 00:30
Semifinaler
Unión La Calera
Fluminense
0 – 0
18. februar 23:15
1/32-finaler
Moto Club MA
Fluminense
2 – 4
27. februar 01:30
1. runde
Fluminense
Madureira RJ
5 – 1
1. marts 20:00
1. runde
Fluminense
Botafogo PB
2 – 0
4. marts 23:15
2. runde
Fluminense
Resende
4 – 0
8. marts 22:00
2. runde
Figueirense
Fluminense
1 – 0
11. marts 23:15
3. runde
Vasco da Gama
Fluminense
0 – 2
15. marts 22:00
3. runde
Fluminense
Figueirense
vs
20. marts 01:30
3. runde
Fluminense
Volta Redonda
vs
22. marts 20:00
4. runde
Macae
Fluminense
vs
1. april 01:30
5. runde
Gremio
Fluminense
vs
3. maj 21:00
1. runde
Fluminense
Palmeiras
vs
10. maj 21:00
2. runde
Fluminense
Internacional
vs
17. maj 21:00
3. runde
Bragantino
Fluminense
vs
24. maj 21:00
4. runde
Athletico Paranaense
Fluminense
vs
31. maj 21:00
5. runde
Fluminense
Vasco da Gama
vs
10. juni 21:00
6. runde
Fluminense
Atletico GO
vs
14. juni 21:00
7. runde
Sao Paulo
Fluminense
vs
17. juni 21:00
8. runde
Fluminense
Flamengo
vs
21. juni 21:00
9. runde
Fluminense
Corinthians
vs
24. juni 21:00
10. runde
Sport Recife
Fluminense
vs
28. juni 21:00
11. runde
Fluminense
Coritiba
vs
1. juli 21:00
12. runde
Botafogo RJ
Fluminense
vs
5. juli 21:00
13. runde
Goias
Fluminense
vs
8. juli 21:00
14. runde
Fluminense
Bahia
vs
12. juli 21:00
15. runde
Atletico MG
Fluminense
vs
19. juli 21:00
16. runde
Fluminense
Ceara
vs
2. august 21:00
17. runde
Fluminense
Santos
vs
9. august 21:00
18. runde
Fortaleza
Fluminense
vs
16. august 21:00
19. runde
Fluminense
Gremio
vs
23. august 21:00
20. runde
Palmeiras
Fluminense
vs
30. august 21:00
21. runde
Internacional
Fluminense
vs
13. september 21:00
22. runde
Fluminense
Bragantino
vs
20. september 21:00
23. runde
Fluminense
Athletico Paranaense
vs
27. september 21:00
24. runde
Vasco da Gama
Fluminense
vs
3. oktober 21:00
25. runde
Atletico GO
Fluminense
vs
14. oktober 21:00
26. runde
Fluminense
Sao Paulo
vs
18. oktober 21:00
27. runde
Flamengo
Fluminense
vs
21. oktober 21:00
28. runde
Corinthians
Fluminense
vs
24. oktober 21:00
29. runde
Fluminense
Sport Recife
vs
28. oktober 21:00
30. runde
Coritiba
Fluminense
vs
1. november 21:00
31. runde
Fluminense
Botafogo RJ
vs
4. november 21:00
32. runde
Fluminense
Goias
vs
8. november 21:00
33. runde
Bahia
Fluminense
vs
18. november 21:00
34. runde
Fluminense
Atletico MG
vs
22. november 21:00
35. runde
Ceara
Fluminense
vs
29. november 21:00
36. runde
Santos
Fluminense
vs
2. december 21:00
37. runde
Fluminense
Fortaleza
vs
6. december 21:00
38. runde