Luk
Logo for Vasco da Gama

Om Vasco da Gama

Land: Brasilien
Stadion: Estadio Sao Januario
Placering: Rio de Janeiro, Brasilien
Kapacitet: 24.585 tilskuere


Turneringer med deltagelse af Vasco da Gama

Turnering Placering Form
Carioca 1. Div. Taca Guanabara #7
har vundet seneste kamp
Carioca 1. Div. Taca Rio Gruppe B #5 Vasco da Gama har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering
Copa Sudamericana 1/32-finale
har vundet seneste kamp
Pokal 2. Runde
har spillet uafgjort seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 3 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Vasco da Gama fra nyhedsarkivet

Nyheder om Vasco da Gama

15/01 14:11
15/01 11:14
29/08 14:56
28/08 06:57
27/08 22:17
27/08 11:16
15/07 09:42
27/04 14:47
15/07 18:32
30/01 11:08


Spillertrup for Vasco da Gama

Nr. Navn Position
1. Fernando Miguel (35 år) Målmand
4. Breno (30 år) Forsvar
5. Leandro Castan (33 år) Forsvar
6. Ramon Motta (31 år) Forsvar
9. Ribamar (22 år) Angreb
10. Bruno César (31 år) Midtbane
11. Talles Magno (17 år) Angreb
12. Gabriel Felix (24 år) Målmand
14. German Cano (32 år) Angreb
15. Andrey (22 år) Midtbane
16. Alexandre (21 år) Angreb
17. Gabriel Pec (19 år) Midtbane
18. Bruno Gomes (18 år) Midtbane
19. Juninho (19 år) Midtbane
21. Claudio Winck (25 år) Forsvar
22. Yago Pikachu (27 år) Forsvar
27. Tiago Reis (20 år) Angreb
28. Vinicius Paiva (18 år) Angreb
31. Ulisses (20 år) Forsvar
32. Willian Moraes (24 år) Midtbane
34. Werley (31 år) Forsvar
35. Matheus Miranda (20 år) Forsvar
36. Ricardo Graca (23 år) Forsvar
37. Henrique (25 år) Forsvar
38. Marrony (21 år) Angreb
40. Kaio Magno (20 år) Angreb
55. Alexander Lucena (20 år) Målmand
56. Lucas Azevedo (18 år) Målmand
Jordi (26 år) Målmand
Alexandre Fintelman (18 år) Målmand
Rafael Galhardo (28 år) Forsvar
Rodrigo Coutinho (21 år) Forsvar
Cayo Tenorio (21 år) Forsvar
Nathan Santos (18 år) Forsvar
Bruno Cosendey (23 år) Midtbane
Caio Monteiro (23 år) Midtbane
Linnick (20 år) Midtbane
Caio Lopes (19 år) Midtbane
Lucas Figueiredo (18 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Athletico Paranaense
Vasco da Gama
4 – 1
28. april 21:00
1. runde
Vasco da Gama
Atletico MG
1 – 2
2. maj 02:30
2. runde
Vasco da Gama
Corinthians
1 – 1
5. maj 00:00
3. runde
Santos
Vasco da Gama
3 – 0
12. maj 21:00
4. runde
Vasco da Gama
Avai FC
1 – 1
20. maj 00:00
5. runde
Fortaleza
Vasco da Gama
1 – 1
27. maj 00:00
6. runde
Botafogo RJ
Vasco da Gama
1 – 0
2. juni 16:00
7. runde
Vasco da Gama
Internacional
2 – 1
8. juni 01:30
8. runde
Vasco da Gama
Ceara
1 – 0
14. juni 00:15
9. runde
Gremio
Vasco da Gama
2 – 1
13. juli 22:00
10. runde
Vasco da Gama
Fluminense
2 – 1
20. juli 16:00
11. runde
Palmeiras
Vasco da Gama
1 – 1
27. juli 22:00
12. runde
Vasco da Gama
CS Alagoano
0 – 0
5. august 00:00
13. runde
Goias
Vasco da Gama
0 – 1
12. august 00:00
14. runde
Vasco da Gama
Flamengo
1 – 4
18. august 00:00
15. runde
Vasco da Gama
Sao Paulo
2 – 0
25. august 21:00
16. runde
Cruzeiro
Vasco da Gama
1 – 0
2. september 00:00
17. runde
Vasco da Gama
Bahia
0 – 2
7. september 16:00
18. runde
Chapecoense AF
Vasco da Gama
1 – 2
15. september 00:00
19. runde
Vasco da Gama
Athletico Paranaense
1 – 1
22. september 21:00
20. runde
Corinthians
Vasco da Gama
1 – 0
29. september 16:00
22. runde
Atletico MG
Vasco da Gama
1 – 2
3. oktober 00:15
21. runde
Vasco da Gama
Santos
0 – 1
5. oktober 22:00
23. runde
Avai FC
Vasco da Gama
0 – 0
11. oktober 00:20
24. runde
Vasco da Gama
Fortaleza
1 – 0
13. oktober 21:00
25. runde
Vasco da Gama
Botafogo RJ
2 – 1
17. oktober 02:30
26. runde
Internacional
Vasco da Gama
0 – 1
20. oktober 21:00
27. runde
Ceara
Vasco da Gama
1 – 1
26. oktober 22:05
28. runde
Vasco da Gama
Gremio
1 – 3
31. oktober 01:30
29. runde
Fluminense
Vasco da Gama
0 – 0
2. november 23:00
30. runde
Vasco da Gama
Palmeiras
1 – 2
7. november 01:30
31. runde
CS Alagoano
Vasco da Gama
0 – 3
10. november 23:00
32. runde
Flamengo
Vasco da Gama
4 – 4
14. november 01:30
34. runde
Vasco da Gama
Goias
1 – 1
18. november 23:30
33. runde
Sao Paulo
Vasco da Gama
1 – 0
29. november 00:30
35. runde
Vasco da Gama
Cruzeiro
1 – 0
3. december 00:00
36. runde
Bahia
Vasco da Gama
1 – 1
5. december 23:20
37. runde
Vasco da Gama
Chapecoense AF
1 – 1
8. december 20:00
38. runde
Vasco da Gama
Bangu
0 – 0
19. januar 20:00
1. runde
Vasco da Gama
Flamengo
0 – 1
23. januar 01:00
2. runde
Boavista
Vasco da Gama
0 – 1
25. januar 23:00
3. runde
Vasco da Gama
AD Cabofriense
0 – 1
31. januar 15:00
4. runde
Botafogo RJ
Vasco da Gama
1 – 0
2. februar 20:00
5. runde
Vasco da Gama
Oriente Petrolero
1 – 0
6. februar 01:30
1/32-finaler
Portuguesa RJ
Vasco da Gama
2 – 3
9. februar 20:00
6. runde
Altos
Vasco da Gama
1 – 1
13. februar 01:30
1. runde
Oriente Petrolero
Vasco da Gama
vs
20. februar 01:30
1/32-finaler
Resende
Vasco da Gama
vs
29. februar 20:00
1. runde
Vasco da Gama
ABC
vs
6. marts 01:30
2. runde
Volta Redonda
Vasco da Gama
vs
7. marts 20:00
2. runde
Vasco da Gama
Fluminense
vs
14. marts 20:00
3. runde
Vasco da Gama
Macae
vs
21. marts 20:00
4. runde
Vasco da Gama
Madureira RJ
vs
31. marts 20:00
5. runde