Luk
Logo for Juventude

Om Juventude

Land: Brasilien
Stadion: Estadio Alfredo Jaconi
Træner: Jair Ventura


Turneringer med deltagelse af Juventude

Turnering Placering Form
Serie A #16
er ubesejret 8 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Juventude fra nyhedsarkivet

Nyheder om Juventude

13/04 08:47
14/04 12:47


Spillertrup for Juventude

Nr. Navn Position
4. Cleberson (29 år) Forsvar
5. Ricardinho (32 år) Midtbane
6. Eltinho (34 år) Forsvar
7. Capixaba (25 år) Angreb
9. Ricardo Bueno (34 år) Angreb
16. Jadson (28 år) Midtbane
19. Dudu (19 år) Midtbane
20. Wagner (37 år) Midtbane
21. William Assmann (24 år) Målmand
23. Chico (30 år) Angreb
27. Matheuzinho (28 år) Midtbane
29. Bruninho (21 år) Midtbane
31. Elton (31 år) Midtbane
66. William Matheus (31 år) Forsvar
77. Sorriso (20 år) Angreb
96. Paulo Henrique (25 år) Forsvar
Samuel Deuner (21 år) Målmand
Rodrigo Alves (29 år) Forsvar
Moraes (24 år) Forsvar
Danilo Boza (23 år) Forsvar
Rafael Bilu (22 år) Midtbane
Everton (26 år) Midtbane
Kelvi (19 år) Midtbane
Nicolas (21 år) Midtbane
Vitor Gabriel (22 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Cuiaba
Juventude
2 – 2
30. maj 00:00
1. runde
Juventude
Athletico Paranaense
0 – 3
6. juni 23:15
2. runde
Santos
Juventude
0 – 0
13. juni 00:00
3. runde
Juventude
Palmeiras
0 – 3
17. juni 02:30
4. runde
Juventude
Sport Recife
1 – 0
21. juni 01:30
5. runde
America MG
Juventude
1 – 1
24. juni 21:00
6. runde
Juventude
Flamengo
1 – 0
27. juni 16:00
7. runde
Juventude
Gremio
2 – 0
1. juli 02:30
8. runde
Ceara
Juventude
2 – 0
4. juli 23:15
9. runde
Bahia
Juventude
1 – 0
7. juli 23:00
10. runde
Juventude
Atletico GO
1 – 1
11. juli 16:00
11. runde
Internacional
Juventude
1 – 0
19. juli 01:30
12. runde
Juventude
Chapecoense AF
1 – 0
26. juli 23:00
13. runde
Juventude
Atletico MG
1 – 2
8. august 21:00
15. runde
Red Bull Bragantino
Juventude
1 – 2
14. august 22:00
16. runde
Juventude
Fortaleza
1 – 1
22. august 02:00
17. runde
Juventude
Sao Paulo
1 – 1
29. august 21:00
18. runde
Fluminense
Juventude
1 – 1
3. september 00:00
14. runde
Corinthians
Juventude
1 – 1
8. september 02:30
19. runde
Juventude
Cuiaba
1 – 2
11. september 22:00
20. runde
Athletico Paranaense
Juventude
2 – 1
18. september 23:45
21. runde
Juventude
Santos
3 – 0
26. september 21:00
22. runde
Palmeiras
Juventude
1 – 1
3. oktober 23:15
23. runde
Sport Recife
Juventude
3 – 1
7. oktober 00:00
24. runde
Juventude
America MG
1 – 1
10. oktober 02:00
25. runde
Flamengo
Juventude
3 – 1
14. oktober 00:00
26. runde
Gremio
Juventude
3 – 2
17. oktober 23:15
27. runde
Juventude
Ceara
0 – 0
23. oktober 22:00
28. runde
Juventude
Bahia
0 – 0
31. oktober 00:15
29. runde
Juventude
Internacional
2 – 1
11. november 01:30
31. runde
Chapecoense AF
Juventude
0 – 2
14. november 23:00
32. runde
Juventude
Fluminense
1 – 0
18. november 00:30
33. runde
Atletico MG
Juventude
2 – 0
20. november 23:00
34. runde
Atletico GO
Juventude
1 – 1
23. november 23:00
30. runde
Juventude
Red Bull Bragantino
1 – 0
30. november 23:00
35. runde
Fortaleza
Juventude
1 – 0
4. december 01:00
36. runde
Sao Paulo
Juventude
3 – 1
6. december 23:00
37. runde
Juventude
Corinthians
1 – 0
10. december 01:30
38. runde
Juventude
Internacional
vs
26. januar 20:00
1. runde
Sao Luiz
Juventude
vs
30. januar 23:00
2. runde
Juventude
Novo Hamburgo
vs
4. februar 00:00
3. runde
Uniao Frederiquense
Juventude
vs
6. februar 19:00
4. runde
Juventude
Ypiranga RS
vs
11. februar 01:30
5. runde
Gremio
Juventude
vs
13. februar 23:00
6. runde
Juventude
EC Sao Jose
vs
18. februar 01:00
7. runde
CE Aimore
Juventude
vs
21. februar 00:30
8. runde
Porto Velho EC
Juventude
vs
23. februar 22:00
1. runde
Juventude
Caxias
vs
26. februar 20:30
9. runde
Juventude
Guarany de Bage
vs
6. marts 23:00
10. runde
Brasil de Pelotas
Juventude
vs
12. marts 20:30
11. runde