Luk
Logo for Atletico GO

Om Atletico GO

Land: Brasilien
Stadion: Estadio Serra Dourada
Placering: Goiania, Brasilien
Kapacitet: 54.048 tilskuere
Træner: Marcelo Cabo


Turneringer med deltagelse af Atletico GO

Turnering Placering Form
Copa Sudamericana Gruppe F #2
er ubesejret i samtlige kampe
Pokal 1/8-finale
har ikke vundet 3 kampe i træk
Serie A #11
er ubesejret 6 kampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 6 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Atletico GO fra nyhedsarkivet

Nyheder om Atletico GO

11/01 19:43


Spillertrup for Atletico GO

Nr. Navn Position
1. Mauricio (30 år) Målmand
2. Dudu (24 år) Midtbane
3. Wanderson (30 år) Midtbane
4. Éder (26 år) Forsvar
5. Willian Moraes (25 år) Midtbane
6. Natanael (30 år) Forsvar
7. André Luis (24 år) Angreb
8. Gabriel Baralhas (23 år) Midtbane
9. Zé Roberto (28 år) Angreb
11. Janderson (22 år) Angreb
12. Leonardo (24 år) Målmand
13. Arnaldo (29 år) Midtbane
14. Oliveira (25 år) Forsvar
15. Arthur (27 år) Forsvar
16. Andre Lima (21 år) Midtbane
18. Joao Paulo (31 år) Midtbane
19. Jonas Toro (22 år) Angreb
20. Ronald Pereira (20 år) Midtbane
Luan Polli (28 år) Målmand
Werley (33 år) Forsvar
Pedrao (28 år) Forsvar
Igor Carius (28 år) Forsvar
Michel Custodio (20 år) Forsvar
Luan (20 år) Forsvar
Henrique Carlos (20 år) Forsvar
Rickson (23 år) Midtbane
Jefferson (24 år) Midtbane
Victor Paraiba (23 år) Midtbane
Rodrigues (19 år) Midtbane
Danilo (22 år) Angreb
Vitor (20 år) Angreb
Wellington Rato (29 år) Angreb
Lucao (21 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Galvez EC
Atletico GO
1 – 3
17. marts 21:00
1. runde
Joinville
Atletico GO
0 – 2
16. april 02:30
2. runde
Atletico GO
Newell's Old Boys
0 – 0
21. april 00:15
1. runde
Palestino
Atletico GO
0 – 1
30. april 02:30
2. runde
Libertad
Atletico GO
1 – 2
7. maj 00:15
3. runde
Atletico GO
Palestino
0 – 0
13. maj 02:30
4. runde
Atletico GO
Libertad
0 – 0
20. maj 00:15
5. runde
Newell's Old Boys
Atletico GO
1 – 1
26. maj 00:15
6. runde
Corinthians
Atletico GO
0 – 1
30. maj 23:15
1. runde
Corinthians
Atletico GO
0 – 2
3. juni 02:30
3. runde
Atletico GO
Sao Paulo
2 – 0
6. juni 00:00
2. runde
Atletico GO
Corinthians
0 – 0
10. juni 02:30
3. runde
Atletico GO
Fortaleza
0 – 0
18. juni 00:00
4. runde
Athletico Paranaense
Atletico GO
2 – 1
20. juni 23:15
5. runde
Atletico GO
Fluminense
1 – 0
24. juni 00:00
6. runde
Atletico GO
Red Bull Bragantino
0 – 1
29. juni 01:00
7. runde
Atletico MG
Atletico GO
4 – 1
2. juli 00:00
8. runde
Gremio
Atletico GO
0 – 1
5. juli 01:30
9. runde
Atletico GO
Sport Recife
1 – 1
8. juli 00:15
10. runde
Juventude
Atletico GO
1 – 1
11. juli 16:00
11. runde
Atletico GO
Palmeiras
0 – 3
18. juli 21:00
12. runde
Cuiaba
Atletico GO
2 – 1
22. juli 00:00
3. runde
Santos
Atletico GO
0 – 1
25. juli 23:15
13. runde
Athletico Paranaense
Atletico GO
2 – 1
28. juli 21:30
1/8-finaler
Atletico GO
America MG
1 – 1
2. august 01:30
14. runde
Atletico GO
Athletico Paranaense
2 – 2
5. august 00:15
1/8-finaler
Ceara
Atletico GO
0 – 0
8. august 23:15
15. runde
Bahia
Atletico GO
1 – 2
15. august 23:15
16. runde
Atletico GO
Chapecoense AF
1 – 1
21. august 22:00
17. runde
Atletico GO
Internacional
0 – 0
29. august 23:15
18. runde
Atletico GO
Corinthians
1 – 1
12. september 23:15
20. runde
Sao Paulo
Atletico GO
2 – 1
19. september 21:00
21. runde
Atletico GO
Cuiaba
0 – 0
27. september 01:30
22. runde
Fortaleza
Atletico GO
0 – 3
2. oktober 22:00
23. runde
Atletico GO
Athletico Paranaense
0 – 2
7. oktober 00:00
24. runde
Fluminense
Atletico GO
0 – 0
9. oktober 21:30
25. runde
Red Bull Bragantino
Atletico GO
1 – 0
13. oktober 00:00
26. runde
Atletico GO
Atletico MG
2 – 1
17. oktober 23:15
27. runde
Atletico GO
Gremio
2 – 0
26. oktober 01:00
28. runde
Sport Recife
Atletico GO
2 – 0
1. november 00:30
29. runde
Flamengo
Atletico GO
2 – 0
6. november 01:30
19. runde
Palmeiras
Atletico GO
4 – 0
11. november 00:30
31. runde
Atletico GO
Santos
0 – 0
13. november 21:00
32. runde
America MG
Atletico GO
0 – 0
17. november 23:00
33. runde
Atletico GO
Ceara
1 – 1
21. november 01:00
34. runde
Atletico GO
Juventude
1 – 1
23. november 23:00
30. runde
Atletico GO
Bahia
2 – 1
29. november 23:00
35. runde
Chapecoense AF
Atletico GO
0 – 1
4. december 00:00
36. runde
Internacional
Atletico GO
vs
7. december 00:00
37. runde
Atletico GO
Flamengo
vs
10. december 01:30
38. runde