Luk
Logo for Sao Paulo

Om Sao Paulo

Land: Brasilien
Stadion: Estadio do Morumbi/Cicero Pompeu de Toledo
Placering: Sao Paulo, Brasilien
Kapacitet: 67.428 tilskuere
Dimensioner: 108m x 73m
Træner: Fernando Diniz


Turneringer med deltagelse af Sao Paulo

Turnering Placering Form
Paulista A1 #16 Sao Paulo har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering
Serie A #2
har ikke vundet 5 kampe i træk
Pokal Semifinale
er ubesejret i samtlige hjemmekampe
Copa Sudamericana 1/16-finale
har vundet seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 6 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Sao Paulo fra nyhedsarkivet

Nyheder om Sao Paulo

21/06 12:46
18/06 11:42
05/05 21:05
04/05 21:55
26/04 22:20
14/04 15:36
06/04 16:24
23/02 19:43
12/09 21:32
07/08 09:58


Spillertrup for Sao Paulo

Nr. Navn Position
1. Tiago Volpi (30 år) Målmand
2. Igor Vinicius (23 år) Forsvar
3. Bruno Alves (29 år) Forsvar
5. Robert Arboleda (29 år) Forsvar
6. Reinaldo (31 år) Forsvar
7. Alexandre Pato (31 år) Angreb
8. Tche Tche (28 år) Angreb
9. Pablo (28 år) Angreb
10. Dani Alves (37 år) Forsvar
11. Luciano Neves (27 år) Angreb
12. Vitor Bueno (26 år) Midtbane
13. Luan Santos (21 år) Midtbane
14. Lizeiro (22 år) Midtbane
15. Hernanes (35 år) Midtbane
16. Leo (24 år) Midtbane
17. Santiago Trellez Viveros (31 år) Angreb
18. Jonas Toro (21 år) Angreb
20. Juanfran (36 år) Forsvar
23. Lucas Perri (23 år) Målmand
25. Gonzalo Carneiro (25 år) Angreb
26. Igor Gomes (21 år) Midtbane
27. Diego (21 år) Midtbane
30. Brenner da Silva (21 år) Angreb
31. Pedrinho (18 år) Midtbane
32. Rodrigo (22 år) Forsvar
35. Rodrigo Nestor (20 år) Midtbane
36. Caio (21 år) Midtbane
37. Patryck (18 år) Forsvar
38. Paulinho (22 år) Midtbane
41. Denis Junior (22 år) Målmand
42. Gabriel (19 år) Forsvar
43. Walce (21 år) Forsvar
46. Thalles (18 år) Midtbane
47. Thiago (21 år) Målmand
Jean (25 år) Målmand
Lucas Kal (24 år) Forsvar
Rony (23 år) Forsvar
Welington (19 år) Forsvar
Hudson (33 år) Midtbane
Marquinhos Calazans (24 år) Midtbane
Éverton (23 år) Midtbane
Shaylon (23 år) Midtbane
Rafael (21 år) Midtbane
Antonio Galeano (20 år) Angreb
Juan (18 år) Angreb
Marcos Junior (21 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Binacional
Sao Paulo
2 – 1
6. marts 01:00
1. runde
Sao Paulo
LDU de Quito
3 – 0
12. marts 01:30
2. runde
Sao Paulo
Fortaleza
1 – 0
14. august 00:15
2. runde
Vasco da Gama
Sao Paulo
2 – 1
16. august 21:00
3. runde
Sao Paulo
Bahia
1 – 1
21. august 01:00
4. runde
Sport Recife
Sao Paulo
0 – 1
24. august 00:00
5. runde
Sao Paulo
Athletico Paranaense
1 – 0
27. august 00:00
11. runde
Sao Paulo
Corinthians
2 – 1
30. august 16:00
6. runde
Atletico MG
Sao Paulo
3 – 0
4. september 01:00
7. runde
Sao Paulo
Fluminense
3 – 1
6. september 21:00
8. runde
Sao Paulo
Bragantino
1 – 1
10. september 00:15
9. runde
Santos
Sao Paulo
2 – 2
13. september 00:00
10. runde
Sao Paulo
River Plate
2 – 2
18. september 00:00
3. runde
LDU de Quito
Sao Paulo
4 – 2
23. september 02:30
4. runde
Internacional
Sao Paulo
1 – 1
27. september 00:00
12. runde
River Plate
Sao Paulo
2 – 1
1. oktober 02:30
5. runde
Coritiba
Sao Paulo
1 – 1
4. oktober 21:00
13. runde
Sao Paulo
Atletico GO
3 – 0
8. oktober 01:30
14. runde
Palmeiras
Sao Paulo
0 – 2
11. oktober 00:00
15. runde
Fortaleza
Sao Paulo
3 – 3
15. oktober 00:15
1/8-finaler
Sao Paulo
Gremio
0 – 0
18. oktober 02:00
17. runde
Sao Paulo
Binacional
5 – 1
21. oktober 02:30
6. runde
Sao Paulo
Fortaleza
12 – 11
26. oktober 00:30
1/8-finaler
Lanus
Sao Paulo
3 – 2
28. oktober 23:15
1/16-finaler
Flamengo
Sao Paulo
1 – 4
1. november 20:00
19. runde
Sao Paulo
Lanus
4 – 3
4. november 23:15
1/16-finaler
Sao Paulo
Goias
2 – 1
7. november 23:00
20. runde
Flamengo
Sao Paulo
1 – 2
12. november 01:30
Kvartfinaler
Fortaleza
Sao Paulo
2 – 3
14. november 23:00
21. runde
Sao Paulo
Flamengo
3 – 0
19. november 01:30
Kvartfinaler
Sao Paulo
Vasco da Gama
1 – 1
22. november 20:00
22. runde
Ceara
Sao Paulo
1 – 1
25. november 23:15
16. runde
Bahia
Sao Paulo
1 – 3
28. november 23:00
23. runde
Goias
Sao Paulo
0 – 3
3. december 23:00
1. runde
Sao Paulo
Sport Recife
1 – 0
6. december 20:00
24. runde
Sao Paulo
Botafogo RJ
4 – 0
10. december 01:30
18. runde
Corinthians
Sao Paulo
1 – 0
13. december 22:15
25. runde
Sao Paulo
Atletico MG
3 – 0
17. december 01:30
26. runde
Gremio
Sao Paulo
1 – 0
24. december 01:30
Semifinaler
Fluminense
Sao Paulo
1 – 2
27. december 01:00
27. runde
Sao Paulo
Gremio
0 – 0
31. december 01:30
Semifinaler
Bragantino
Sao Paulo
4 – 2
7. januar 01:30
28. runde
Sao Paulo
Santos
0 – 1
10. januar 20:00
29. runde
Athletico Paranaense
Sao Paulo
1 – 1
17. januar 20:00
30. runde
Sao Paulo
Internacional
1 – 5
21. januar 01:30
31. runde
Sao Paulo
Coritiba
1 – 1
23. januar 23:00
32. runde
Atletico GO
Sao Paulo
vs
31. januar 20:00
33. runde
Sao Paulo
Palmeiras
vs
6. februar 01:00
34. runde
Sao Paulo
Ceara
vs
11. februar 01:00
35. runde
Gremio
Sao Paulo
vs
13. februar 22:00
36. runde
Botafogo RJ
Sao Paulo
vs
21. februar 22:00
37. runde
Sao Paulo
Flamengo
vs
24. februar 22:00
38. runde
Sao Paulo
Botafogo SP
vs
28. februar 22:00
1. runde
Inter de Limeira
Sao Paulo
vs
7. marts 22:00
2. runde
Sao Paulo
Santos
vs
14. marts 22:00
3. runde
Novorizontino
Sao Paulo
vs
21. marts 22:00
4. runde
Palmeiras
Sao Paulo
vs
24. marts 22:00
5. runde
Sao Paulo
Santo Andre
vs
28. marts 22:00
6. runde
Sao Paulo
Bragantino
vs
31. marts 22:00
7. runde
Ituano FC
Sao Paulo
vs
4. april 22:00
8. runde
Sao Paulo
Guarani
vs
11. april 22:00
9. runde
Corinthians
Sao Paulo
vs
14. april 22:00
10. runde
Sao Paulo
Sao Caetano
vs
18. april 22:00
11. runde
Mirassol
Sao Paulo
vs
25. april 22:00
12. runde