Luk
Logo for Fluminense

Om Fluminense

Land: Brasilien
Stadion: Estadio do Maracana
Bygget: 16. juni 1950
Placering: Rio de Janeiro, Brasilien
Kapacitet: 78.838 tilskuere
Dimensioner: 105m x 68m
Træner: Odair Hellmann


Turneringer med deltagelse af Fluminense

Turnering Placering Form
Serie A #8
er ubesejret 2 kampe i træk
Pokal 4. Runde
har tabt 2 udekampe i træk
Copa Sudamericana 1/32-finale
har spillet uafgjort i samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Fluminense fra nyhedsarkivet

Nyheder om Fluminense

13/06 14:09
04/04 09:48
26/12 17:12
30/10 09:22
02/09 17:01
02/07 07:08
16/02 10:51
31/01 22:49
29/01 19:46
13/01 14:20


Spillertrup for Fluminense

Nr. Navn Position
1. Marcos Felipe (24 år) Målmand
3. Matheus Ferraz (35 år) Forsvar
4. Luccas Claro (29 år) Forsvar
5. Yuri Oliveira Lima (26 år) Midtbane
6. Egidio (34 år) Forsvar
8. Henrique (35 år) Midtbane
9. Fred (37 år) Angreb
10. Paulo Ganso (31 år) Midtbane
11. Marcos Paulo (19 år) Angreb
12. Joao Lopes (24 år) Målmand
13. Frazan (24 år) Forsvar
14. Danilo (29 år) Forsvar
15. Michel Araujo (24 år) Angreb
16. Fernando Pacheco (21 år) Midtbane
17. Wellington Silva (27 år) Angreb
18. Caio Paulista (22 år) Midtbane
19. Felippe Cardoso (22 år) Forsvar
20. Yago (25 år) Midtbane
21. Igor Juliao (26 år) Forsvar
22. Dodi (24 år) Midtbane
23. Orinho (25 år) Angreb
25. Hudson (32 år) Midtbane
26. Digao (32 år) Forsvar
27. Muriel (33 år) Målmand
28. Matheus Alessandro (24 år) Angreb
30. Miguel Silveira dos Santos (17 år) Angreb
31. Calegari (18 år) Midtbane
32. Daniel (21 år) Forsvar
33. Nino (23 år) Forsvar
34. Luiz Henrique (19 år) Angreb
36. Guilherme (23 år) Midtbane
37. Capixaba (22 år) Midtbane
38. Matheus Pato (25 år) Angreb
39. Marcelo (17 år) Målmand
40. Luan Chagas (19 år) Forsvar
41. Mateus Nascimento (21 år) Midtbane
42. Wisney (21 år) Forsvar
77. Nene (39 år) Midtbane
Rodolfo (29 år) Målmand
Pedro Rangel (20 år) Målmand
Reginaldo (28 år) Forsvar
Matheus Mascarenhas (22 år) Forsvar
Marlon (23 år) Forsvar
Ze Ricardo (21 år) Midtbane
Andre (19 år) Midtbane
Martinelli (19 år) Midtbane
Christian (21 år) Midtbane
Lucca (30 år) Angreb
Matheus Cassini (24 år) Angreb
Robinho (25 år) Angreb
Patrick Carvalho (23 år) Angreb
Ral (24 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Fluminense
Unión La Calera
1 – 1
5. februar 01:30
1/32-finaler
Unión La Calera
Fluminense
0 – 0
18. februar 23:15
1/32-finaler
Moto Club MA
Fluminense
2 – 4
27. februar 01:30
1. runde
Fluminense
Botafogo PB
2 – 0
4. marts 23:15
2. runde
Figueirense
Fluminense
1 – 0
11. marts 23:15
3. runde
Gremio
Fluminense
1 – 0
10. august 00:00
1. runde
Fluminense
Palmeiras
1 – 1
13. august 02:30
2. runde
Fluminense
Internacional
2 – 1
16. august 23:00
3. runde
Bragantino
Fluminense
2 – 1
20. august 00:15
4. runde
Athletico Paranaense
Fluminense
0 – 1
22. august 21:00
5. runde
Fluminense
Figueirense
3 – 0
26. august 02:30
3. runde
Fluminense
Vasco da Gama
2 – 1
30. august 00:00
6. runde
Fluminense
Atletico GO
1 – 1
3. september 00:15
7. runde
Sao Paulo
Fluminense
3 – 1
6. september 21:00
8. runde
Fluminense
Flamengo
1 – 2
10. september 02:30
9. runde
Fluminense
Corinthians
2 – 1
13. september 21:00
10. runde
Fluminense
Atletico GO
1 – 0
17. september 02:30
4. runde
Sport Recife
Fluminense
1 – 0
21. september 01:30
11. runde
Atletico GO
Fluminense
3 – 1
25. september 01:00
4. runde
Fluminense
Coritiba
4 – 0
29. september 01:00
12. runde
Botafogo RJ
Fluminense
1 – 1
4. oktober 16:00
13. runde
Goias
Fluminense
2 – 4
8. oktober 01:30
14. runde
Fluminense
Bahia
1 – 0
11. oktober 21:00
15. runde
Atletico MG
Fluminense
1 – 1
15. oktober 02:30
16. runde
Fluminense
Ceara
2 – 2
18. oktober 00:00
17. runde
Fluminense
Santos
3 – 1
25. oktober 20:00
18. runde
Fortaleza
Fluminense
0 – 1
1. november 01:00
19. runde
Fluminense
Gremio
0 – 1
9. november 00:30
20. runde
Palmeiras
Fluminense
2 – 0
15. november 01:30
21. runde
Internacional
Fluminense
1 – 2
22. november 22:15
22. runde
Fluminense
Bragantino
0 – 0
1. december 00:00
23. runde
Fluminense
Athletico Paranaense
vs
5. december 23:00
24. runde
Vasco da Gama
Fluminense
vs
15. december 00:00
25. runde
Atletico GO
Fluminense
vs
20. december 22:00
26. runde
Fluminense
Sao Paulo
vs
27. december 22:00
27. runde
Flamengo
Fluminense
vs
3. januar 22:00
28. runde
Corinthians
Fluminense
vs
10. januar 22:00
29. runde
Fluminense
Sport Recife
vs
17. januar 22:00
30. runde
Coritiba
Fluminense
vs
20. januar 22:00
31. runde
Fluminense
Botafogo RJ
vs
24. januar 22:00
32. runde
Fluminense
Goias
vs
31. januar 22:00
33. runde
Bahia
Fluminense
vs
7. februar 22:00
34. runde
Fluminense
Atletico MG
vs
13. februar 22:00
35. runde
Ceara
Fluminense
vs
17. februar 22:00
36. runde
Santos
Fluminense
vs
21. februar 22:00
37. runde
Fluminense
Fortaleza
vs
24. februar 22:00
38. runde